Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) Vikthor válasza viperabácsi (#57000) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ennyiért is remek vétel amennyiért meg van hírdetve, de csak enged az árából. Jó gép, megéri a jelenlegi árát nagyon is! Sima fullHD-ra remek választás.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#57002) viperabácsi válasza Vikthor (#57001) üzenetére


viperabácsi
addikt

Kb hol helyezkedik el W2000 hez ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57003) Vikthor válasza viperabácsi (#57002) üzenetére


Vikthor
nagyúr

szerintem felette...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#57004) péjé válasza viperabácsi (#57000) üzenetére


péjé
őstag

Ha ilyen jvc-ben gondolkodsz akkor inkább a jvc x3, kettő is van az avx-en. nagyobb a fényereje és újabb gépek mint a hd350.
DLP géppel összehasonlítani kicsit almát körtével...ha fontos neked a nagy kontraszt, fekete szint akkor a jvc jobb.

(#57005) Djuree


Djuree
félisten

na egy w1070+ lett.
a vga karimon van 2 hdmi kimenet. egyik a 2160p-s monitoromnak, másik lenne a projinak.
látom is a 2. képet a projin (üres win asztalos kép), de oda hogy tudom átvarázsolni az egeret?
a két kimenetet függetlenként akarom kezelni. mivel a felbontás se azonos.
vagy így nem lehet?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57006) BIGi75 válasza Djuree (#57005) üzenetére


BIGi75
senior tag

Jobbra (vagy balra) kitolod a egeret a monitorodon és átmegy a projektor képére (attól függően melyik lett az elsődleges megjelenítőd). A két kimenetet függetlenként kezeli a windows ha a projektor kiterjesztett megjelenítő ( a te esetedben most az). Ha duplikálod a képet akkor ugyanaz jelenik meg mindkét megjelenítőn.

(#57007) Djuree válasza BIGi75 (#57006) üzenetére


Djuree
félisten

értem köszi. jövő héten megjön a vásznam majd akkor próbálgatom.
plafon tartót valaki csinált már házliag? nem tűnik bonyolultnak, lehet nem vennék hanem csinálnék egyet inkább.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57008) Djuree


Djuree
félisten

ha a plafonra rögziteném, milyen távolságra kerüljön a vászontól a lencse?
gondolom úgy állítsam be hogy a zoom nélküli képméret pont a kellő nagyságú legyen?
a zoom-nak van valami hátránya amúgy?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57009) devil-k válasza Djuree (#57008) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mit mutat a projektor kalkulátor? Abban minden benne van. Nyilván az a legjobb, ha nem kell zoomot, eltolást stb-t használni, csak 1:1-ben kivetíted a képet a vászonra.

- mozi bolondéria -

(#57010) tobias40 válasza Djuree (#57008) üzenetére


tobias40
veterán

Erre a zoom dologra én is kíváncsi lennék.
Sztem "ront" a képminőségen mert a pixelek nagyobbak lesznek,nem? :U
Vagy itt nem úgy van mint a tv-knél hogy nem ajánlott a zoom mert ront a képminőségen és az eredeti kép méretéből veszítünk ezáltal?
Bocs ha hülyességeket írtam... ;]

Moondjuk nekem sajnos muszály volt teljesen belezoomolnom a képbe hogy 3,4 méterről kivetítsem a 112" képet!
Sajnos messzebbre nem tudom tenni a vetítőmet. :(((

(#57011) viperabácsi válasza péjé (#57004) üzenetére


viperabácsi
addikt

Esetleg ez EPSON EH-TW5650

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57012) péjé válasza viperabácsi (#57011) üzenetére


péjé
őstag

Akkor már inkább a jvc x3, feltéve hogy vmilyen szinten tudod optimalizálni a helységet ahol vetítesz. Ha fehér falak, plafon van akkor elveszik a jvc előnye és a többi vetítő sem tudja hozni amit tud. Ha mindenes vetítőt keresel akkor jobb választás az epson vagy a benq, nagyobb fényerejükkel jobbak egy világosabb nappaliban.

(#57013) viperabácsi válasza péjé (#57012) üzenetére


viperabácsi
addikt

X3 nagyon messze kell tenni arra nem igazán volna esztétikus megoldásom.
Akkor marad Benq / Epson.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57014) m3ss válasza tobias40 (#57010) üzenetére


m3ss
veterán

kepminosegen nem ront a zoom, persze megvan gondolom ezeknek az objektiveknek is a sweet spotjuk, hogy melyik gyujtotavon a legelesebbek, de ez elenyeszo a kulonbseg sztem. minel kozelebb tesszuk a vaszonhoz a vetitot, annal tobb fenyero marad a vasznon, inkabb ezzel erdemes operalni vaszonmeret fuggvenyeben.

#57007Djuree azert is jok ezek a gyari konzolok, mert 5-10 centit jobbra balra tudsz shiftelni a projektoron miutan felfurtad. eleg nehez beloni kozepre egy ilyen vetitot...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#57015) Vhiktor válasza m3ss (#57014) üzenetére


Vhiktor
veterán

Tudsz linkelni olyat?
Szerintem a legtöbbet nem lehet :(

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57016) BIGi75 válasza Djuree (#57008) üzenetére


BIGi75
senior tag

A zoom-nak, lens shift-nek nincs hatása a képminőségre. A trapézkorrekciót viszont érdemes elkerülni.

(#57017) Ijk válasza BIGi75 (#57016) üzenetére


Ijk
nagyúr

"A zoom-nak, lens shift-nek nincs hatása a képminőségre."
Már hogyne lenne. Valószínűleg gyakorlatban, főleg filmezésnél nem számottevő, de van. Lens shiftből minél kevesebb annál jobb, objektívek általában két végállás között valahol a legjobbak, hogy hol az típusonként változó. De ez nem annyira mérvadó, inkább a lens shift.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#57018) BIGi75 válasza Ijk (#57017) üzenetére


BIGi75
senior tag

Akkor átfogalmazom: én nem vettem észre semmi változást képminőségben, pedig koppon van a lens shiftem a 9200-asnál és a zoomom is nagylátószög végállásban van.

[ Szerkesztve ]

(#57019) Ijk válasza BIGi75 (#57018) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem koppra tolt lens shifttel már homályosodik a sarok, ha berakok tesztábrát akkor látszik. Igaz nekem 1.0-1.2 vetítési arányú nagylátóm van, egy normál zoomnál valószínűleg kevésbé probléma.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#57020) Djuree


Djuree
félisten

köszi srácok, már használom ezt a projektor kalkulátort, rá is jöttem már mi micsoda benne. így mondjuk tök jól be tudom lőni hogy ne kelljen lens shiftet használni.
kicsit korlátozott a kisszobám szélessége, 84 collnál nagyobb vászon nem fér el.
de ez nekem elég is lesz. úgyse tudnék 3 méternél messzebbre ülni...

tegnap kipróbáltam mesével, a gyerekek majdnem megöltek mikor kikapcsoltam, hogy végig akarják nézni meg vigyem át a vetítőt hozzájuk. :DDD :C ááá mondom ez apáé lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57021) BIGi75 válasza Ijk (#57019) üzenetére


BIGi75
senior tag

Na, megnézem majd tesztábrával, napi használatban nem vettem észre változást, de már kíváncsivá tettél. Lehet még a tele/nagylátó állás is befolyásolja az élességet adott lens shiftnél?

(#57022) cinemazealot válasza Djuree (#57008) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem fontos tisztázni, milyen zoomról beszélünk. Ha optikai, akkor minden további nélkül használd! Ahogy ideális esetben a lencse eltolásnak sincs hátrányos hatása a kép minőségére, használd azt is nyugodtan!

A digitális zoom vagy trapéz korrekció már más tészta, azok valóban nem ajánlott műveletek.

(#57023) viperabácsi válasza cinemazealot (#57022) üzenetére


viperabácsi
addikt

Akkor az elképzelés amit szerettem volna megvalósítani nem jó ?

Az az elképzelés . hogy a W2000 -et ( ha egyszer találok végre ) , úgy helyezném el ahogy a képen látható a fejem mögül egy szekrényről vetítene , amibe vetítés végeztével vissza menne motorosan. A képen a bal oldali pozícióból vetítene. Ha az gáz akkor középről.
A kanapé 3 méterre van a faltól a proji mögötte lenne . A vászon mérete 100" körül.
Azért ez a koncepció , mert így nem lehetne látni sehol kábelt.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57024) zseko


zseko
veterán

Köszi a tanácsokat a Benq 1070-el kapcsolatban. Egyéb dolgok miatt csúsztatnom kell rajta pár hónapot (meg még dilemma a tv vagy projektor inkább), bár tegnap olyan filmet néztem (The Invisible Guardian), aminél a képi színezés miatt a hangulatára érzésem szerint nagymértékben rátett volna egy vásznas méret, így nőtt a kísértés...
De azért még kérdeznék. Ha mondjuk kihagyjuk a fent említett típust, akkor mi a következő amit érdemes venni? Használtat, újat, natív 1080p felbontással. Ha épp még nincs vászon, addig mire lehet(ne, lenne-e értelme) vetíteni?
Nálam a négy falból kettő az ablakos sajnos, plusz az egyik emellett ráadásul még erkélyes is, a másik kettőn meg szekrény/polc/pc asztal van, viszont a szekrény felé elérhető a 3 méteres vetítési távolság (kicsivel akár több is), és az 1070 a kalkulátor szerint tudná hozni a 120"-os képátlót.
Valamint, mire kell figyelni egy használt projektor vásárlásánál? A lámpa élettartamát olvastam, ezen felül még?

HR24.hu

(#57025) Djuree


Djuree
félisten

ez az 1070+ -hoz jó lenne?
[link]
Vagy ha nem akkor mit ajánlotok? Nem tudom a méreten kívül mit kell még nézni? Anyaga esetleg változik ezeknek vagy mind ugyanaz? Nem tudok sokkal többet szánni rá ill méretben ez fér el.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57026) BIGi75 válasza viperabácsi (#57023) üzenetére


BIGi75
senior tag

Az bizony nem jó.
Középről kell vetítened, a lencse és a vászon síkjának párhuzamosan kell futnia.
Elég, ha megnézed egy zseblámpa fényét 28 fokban a falon mi lesz a kör alakból. Nincs az a korrekciós lehetőség, amivel négyzet alakú képet lehet csinálni ebből a szögből.

(#57027) cinemazealot válasza viperabácsi (#57023) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ugyan egyértelmű utalást nem látok, de szerintem a W2000 csak digitális trapéz korrekciót tud, így én azt nem tanácsolnám, mert elrontják a pixel-by-pixel pontos vetítést. :( Ha kivitelezhető, javaslom inkább a középről vetítést.

BIGi75
Van az a korrekciós lehetőség, csak az ennél a gépnél nem lesz natív Full HD. :)

[ Szerkesztve ]

(#57028) viperabácsi válasza cinemazealot (#57027) üzenetére


viperabácsi
addikt

Akkor marad középről. Amúgy ha oda teszem középre járható út lehet így ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57029) m3ss válasza Vhiktor (#57015) üzenetére


m3ss
veterán

Konzolt? Most nem vagyok gep elott, de ennel az olcso stell sho mennyezetinel lehet jatszani 5-10 centit ugy hogy a 3 talp rogtiteset mashova teszed.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#57030) cinemazealot válasza viperabácsi (#57028) üzenetére


cinemazealot
addikt

Persze. :K Szerintem majdnem mindenkinek a feje fölött/mögött van a vetítő. A 100"-es képméret 2532...3291 mm-es lencse távolságból produkálható (W2000 manual alapján). Arra majd érdemes azért odafigyelni, hogy ha magasból vetítesz lefelé, akkor -- még ha a W2000-nek van is függőleges lencseeltolása -- a géptestnek fejjel lefelé kell lennie. De ez csak polcozás kérdése. :)

(#57031) péjé válasza Djuree (#57025) üzenetére


péjé
őstag

Mekkorát keresel? fix lehet?

(#57032) viperabácsi válasza cinemazealot (#57030) üzenetére


viperabácsi
addikt

A nappali olyan elrendezésű , hogy mellette étkező van.A kettő határán lenne egy kb 130 cm szekrény aminek az egyik oldala az étkező felé néz onnan lehetne bele pakolni a másik oldalán lenne a kanapé. Azon lenne a vetítő. Nem akarom magasra tenni mert nem akarok kábelt látni sehol.

Ez szerint lenne el helyezve. A kép alja a padlótól 130 cm re kezdődne. A kalkulátor azt mutatja ami szerint lenne a kép méret.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57033) viperabácsi válasza viperabácsi (#57032) üzenetére


viperabácsi
addikt

Elírtam 120 cm lenne a padlótól a kép alja. Így a gép a lábain állna , a szekrényben/en .

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57034) cinemazealot válasza viperabácsi (#57032) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha 130 cm magasan áll a gép a talpán, akkor a vászon alja (~288 cm vetítési távolságot feltételezve) kb. 136...149 cm környékén lesz. Így kalkuláltál Te is?

Ha 120 cm-en lenne a gép, akkor a vászon 126...139 cm környékéről indul felfelé. Feltételezem, rolós vászon lesz a mennyezetről, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#57035) viperabácsi válasza cinemazealot (#57034) üzenetére


viperabácsi
addikt

A 120 cm magasan lenne a vetítő , ha kell minimálisat " orra " buktatva.
Elvileg úgy van tervezve , hogy mennyezeten van körben rejtett világítás abból jönne le majd a vászon.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57036) BBéci válasza viperabácsi (#57033) üzenetére


BBéci
titán

Lejjebb kellene engedni a vásznat, ideális esetben az alja 70 cm környékén van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57037) Djuree válasza péjé (#57031) üzenetére


Djuree
félisten

100as korulit es igen, lehet fix is, de falra rakhatos, labas nem kell.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57038) Djuree


Djuree
félisten

es hdmi kabelbol van valami ajanlott vagy mindegy? kene egy 8-10 m hosszu.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57039) m3ss válasza BBéci (#57036) üzenetére


m3ss
veterán

szerintem meg a 70 cm is sok, plane ha nagy a vaszon. a 120 cm nagyon felfele nezos lenne.
en pont tesztelgettem 70 cm korul a 169cm magas kepet, es 1-1.5x kepszelesseg nezesi tavrol mar ez is felfele nezos. en most kb. 56cm-re rakom az aljat, persze igy meg a center lesz elegge alacsonyan..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#57040) Vhiktor válasza m3ss (#57039) üzenetére


Vhiktor
veterán

Bárszékre kell ülni :DD

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57041) BBéci válasza m3ss (#57039) üzenetére


BBéci
titán

Egyéni preferencia, én nem engedném 70-nél lejjebb. Egyrészt többnyire félig fekvő belyzetből nézzük, másrészt az általad említett centersugárzó magasság miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57042) Bikkrom válasza BBéci (#57041) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Szintén. 88 centin van az alja. Kanapéról pont tökéletes, mert mint tudjuk az ülőhelyzet kanapén 2 perc múlva tarthatatlan és csak csúszunk és csúszunk. :DDD

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#57043) makkmarce válasza m3ss (#57039) üzenetére


makkmarce
őstag

fotelje válogatja, ha ilyen ledöntős mozis foteled van, akkor nem olyan vészes, mert beállítod és félig fekszel benne.

okoskodom, tehát vagyok

(#57044) proci985 válasza cinemazealot (#57030) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

w2000 nekem is kb fejmagassagban van.

nem voltam hajlando leszedni a csillart :B

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57045) viperabácsi válasza proci985 (#57044) üzenetére


viperabácsi
addikt

Meg tudhatom ,hogy hogyan ? A menyóról lógatod fej magasságig , vagy polcon van, tehát a lábain áll ?

m3ss Ha jól értelek a nappalit tönkre kell tenni ahhoz hogy jó legyen a magassága a vászonnak ? Arra gondolok , hogy egy 100" os 16:9 es kép az ugye 221 cm széles és 125 magas. A 70 cm + 125 cm = 195 cm , namost egy átlag nappali 250 cm magas , 250cm - 195 cm = 55 cm . Ezek szerint a mennyezetről minimum 55 cm-ert kell lelógatni a projektort fejjel lefelé , vagy egy 65 cm magas asztalra tenni A néző elé , mert mint tudjuk senki sincs üvegből , így nem átlátszó.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57046) proci985 válasza viperabácsi (#57045) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Mármint ülő fejmagassagban, pontatlan voltam.

Van egy kerekes tálalóm ami pont tökéletes magasságra, azon áll. Csillár és egyéb berendezés miatt kb 30 centis zónában fér el.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57047) Djuree válasza proci985 (#57044) üzenetére


Djuree
félisten

én talán ma szedem le a csillárt, úgyse illett a high tech szobámba egy régi csillár, meg majdnem le is fejeltem mindig. jön helyette egy ledes 1,5 méteres pultmegvilágító (ez a neve bár sztem marhaság), jó kis 50W led, lehet kiégeti a retinám a kis 10m2-es szobában. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57048) viperabácsi válasza proci985 (#57046) üzenetére


viperabácsi
addikt

A fejed fölül vetítesz mögüled ? A vászon alja mennyire van a padlótól ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57050) proci985 válasza viperabácsi (#57048) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Aha kb.

Ilyen kb 70 centi körül szóval pont nem lóg be a lábam a kanapérol

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.