Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Rick4 válasza tirszin (#18997) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem meg ezek így vannak kitalálva, én is csak viharban kapcsolok le mindent, két vihar között mindig minden be van dugva.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19002) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Átjöttem megtaláltam és köszi devil-k! :)

Akkor még érdekesség képen a motoros vászon? Bár gondolom az sok mindentől függ!

Szerk: Igazából csak érdeklődés képen, hogy mégis mennyit gyűjtsek :D

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#19003) devil-k válasza Janaboy (#19002) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szívesen! :)

Vannak itt kollégák akik tudnak segíteni vászon ügyben, én szepit ajánlom, nekem ő intézett mindent korrektül.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#19004) Turbo73 válasza #75912448 (#19000) üzenetére


Turbo73
tag

Csak úgy érdeklődés képen kérdem: hol puffog a Dune? Mikor Szepi az érintetlen stream-et küldi HDMI-n az UMC1-be?

(#19005) #75912448 válasza Turbo73 (#19004) üzenetére


#75912448
törölt tag

HDMI bitstremben is gyengus, ahogy az összes dobozos MP. De néhány hozzászólással ezelőtt az ugyanúgy passthrough formában dolgozó Popcornt gyengébbnek találta.

(#19006) Norbi 72 válasza Janaboy (#19002) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha már átjöttél,itt válaszolok.

A projit már tudod,Devil mondta,és igen,szerintem is ez az alap.

A vászon Grandview CNV 106 motoros,sajnos már nem kapható.Ha minden igaz,ez az utódja,rendesen megdrágult..

(#19007) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#19006) üzenetére


Norbi 72
veterán

Most vettem észre,lehet,hogy ez.

(#19008) Dexar007 válasza Norbi 72 (#19006) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem erzitek kicsinek egy ido utan a 100-110" koruli kepet?

En eloszor a nappaliba terveztem a "moziszobat",de igazabol tul sok lenne a kompromisszum.Kezdve azzal,hogy valami sotet szinre kene festeni a plafont,aztan a parkettarol visszajuto fennyel is kene kezdeni valamit.Sotetites szinten nem megoldott,vezetekekkel is problemak vannak,es magaval az egesz nappalival is,mert igy atrendezve valami hihetetlen hulyen mutat. (Egyik oldalon a butorok,masik oldalon egy bazinagy feher fal kizarolag a projektornak fenntartva)
Meg a w1070 tesztelos idoszaknal nem volt ez olyan nagy problema,valamiert akkor meg az ujdonsaga varazsa mindent felulirt. :D

Ugyhogy most visszakanyarodva az eredeti tervhez.: Az egyik szobabol lesz a moziszoba,mindent alarendelve a projektornak.Ott pedig az egyetlen problema.: Csak 100" koruli kepet tudok vetiteni (first world problem ;] ) mig a nappaliban akar a 300-330 centi szeles is lehetett volna.

Give me your cum,bull!

(#19009) devil-k válasza Dexar007 (#19008) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak az a kérdés, hogy a mostani vetítőd tisztességesen kivetít egy 300 cm széles képet? Mennyi lesz abba az új helyiségben a nézési távolság? Azért a 110"-es képre nem mondanám, hogy kicsi. Bár mihez képest az?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#19010) Dexar007 válasza devil-k (#19009) üzenetére


Dexar007
veterán

Szerintem siman megoldhato 5-6 meterrol.

Az uj szobaban 3.5 meter a max nezesi tavolsag.A vetitot is fej fole terveztem,mivel csak ugy jonne ki a 100" kozelebbrol meg annyi se lenne.Hat a 100" a 150"-hoz kepest hatarozottan kicsi. ;]
A kerdes az,hogy akarok e fekete/barna nappali szint,akarok e bazinagy szonyeget a parkettara,hogy ne verje annyira vissza a fenyt,es hogy akarok e allandoan olyanokat kiabalni,hogy ,,kapcsold mar le a villanyt,filmezek!" :DDD

Give me your cum,bull!

(#19011) devil-k válasza Dexar007 (#19010) üzenetére


devil-k
nagyúr

Valóban. 5 méterről ki kell vetítenie egy 300 cm széles képet! Az előbb azt írtad, hogy át tudnád vinni másik szobába, akkor vidd át és megmarad a nappali!

" akarok e allandoan olyanokat kiabalni,hogy ,,kapcsold mar le a villanyt,filmezek!"

Ez már a legkevesebb! :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#19012) szepi0808 válasza #75912448 (#19005) üzenetére


szepi0808
senior tag

Ez a puffogás nekem is tetszett, de persze nem utállak érte, csak így ránézésre megállapítani egy rendszer hangját kicsit furán jön ki. :)
Hiccusz tesztelte a Dune Base-el (azt hiszem Base volt) az Oppo hangját UMC-1-el, ahol HDMI-n nem volt különbség. A Base-t meg én teszteltem össze a Duóval, aminek jobbnak láttam a képét a jobbnak ítéltem meg a hangját is. Az egyik haver is most cserélte le a Base-t Maxra és ugyanezt tapasztalta.
De visszatérve a projis témához, nem tökéletes a Sony, de mint te is említetted el kell fogadni ezért az árért a hiányosságait, de így is a legjobb vétel a kategóriájában.
Március elejére ígérték, hogy kapok egy WV300 4K-t tesztelésre, majd meglátjuk, hogyan teljesít.

[ Szerkesztve ]

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#19013) Q válasza #75912448 (#18992) üzenetére


Q
senior tag

Ez a projektor topik. Miért lenne unalmas, ha projektorokról és képminőségről beszéltek? Én többnyire csak olvasó vagyok, éppen ezekért. A rendszerem elmarad a Tiétektől (Pana6000/PCH400 :B ), de ki tudja, hátha egyszer rászánom a pénzt és akkor ezek a beszélgetések jók lesznek alapnak a választáshoz. :C

(#19014) Norbi 72 válasza Dexar007 (#19008) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem erzitek kicsinek egy ido utan a 100-110" koruli kepet?

Nem,2,6 méterről 2,7 méteres képet nézek,és nagyobb nem fér el. ;]

(#19015) bajnokpityu válasza szepi0808 (#19012) üzenetére


bajnokpityu
félisten

claruson tesztelte? ;] csak, hogy ki ne marajak az útáltak sorából.

félre a tréfát, egy kicsit jobb forrásnak gondolom az előző AVRemet, mint az UMC-t, és megmondom őszintén, nagyon kicsinek hallottam a hdmi források között a hangi difit. Jobb setuppal sokkal többet tudtam ott hozni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19016) Janaboy válasza Norbi 72 (#19006) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Köszi!
Ahhoz képest nem is "vészes" már ez a projektoros téma! Majd szépen lassan összevásárolom a dolgokat :)
Majd ha meglesz az új hely, ahova költözök majd akkor kérdezek konkrétakat, addig maradok passzív olvasó :)

Janaboy

(#19017) szepi0808 válasza bajnokpityu (#19015) üzenetére


szepi0808
senior tag

Na, akkor már ott járunk egy Darbee teszt után, hogy minden ami van nálam az sz@r. :D

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#19018) bajnokpityu válasza szepi0808 (#19017) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:C :R

Csodálom éleslátásod :D :D remélem azért a vicces felét fogod, nem a cs*sztetést. a vásznad azért jó. :D

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19019) kabar válasza devil-k (#19011) üzenetére


kabar
senior tag

Egy kreatív férfi ezt megoldja az izzók kitekergetésével. :C
Az asszony hibabejelentésére meg lehet mondani, hogy ilyen foglalatú pont nincs itthon.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#19020) Dexar007


Dexar007
veterán

Na,elkezdtem szetbarmolni a szobat.Ebben lenne a mini mozim.:[link]

A varosban meg nem talaltam fekete tapetat,viszont a h499-et kikevertettem. 2 ezer forint volt 2 liter.Mondtam,hogy h499-et kerek,tudtak is,hogy az egy tikkurila szinkod,de megkerdeztek,hogy milyen festekbe kerem,hera vagy dulux mondom amelyik a kevesbe gagyibb. ;] Remelem adni fogja. :DDD

Most azt nem tudom,hogy az egesz falat lekenjem vele,igy lesz mozgasterem ha uj projektor jon a hazhoz,vagy merjem ki a 100"-t,es csak ott legyen szurke.

Give me your cum,bull!

(#19021) devil-k válasza kabar (#19019) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jogos. Vagy be sem engedi a szobába! :D

(#19020) Dexar007
Lesz itt munka rendesen! Ez mekkora szoba?

- mozi bolondéria -

(#19022) Dexar007 válasza devil-k (#19021) üzenetére


Dexar007
veterán

4,5x3.5 kb.
Az elso kepen ahol le van szakadva a tapeta,az lenne fal ahova vetitenek.Maga fal 4.5 meter alul,igen am,de ott az a ferde resz ami belelog a kepbe,igy maximum 100-110" johet ossze,attol fuggoen,hogy mennyi helyet hagyok a hangfalaknak. Az ülöhelyek pedig a kamionos poszterek alatt lennenek,ami 3.5 meter.Itt kell egyebkent helyet talalni a projektornak is.
Fekete festek/tapeta helyett nem tudtok valami fenyelnyelo bigyot? Mint amilyen pl a fekete lyuk. ;]

A festekkel szerinted,hogy legyen? Az egesz falat lekenjem vele szürkere,vagy csinaljak egy "ablakot" es korbetapetazzam? Igazabol en ugy vettem eszre,hogy az a fal ahova vetitesz szinte semmit nem szamit fenyvisszaverodes szempontjabol.A kritikus reszek a plafon-padlo es az oldalfalak.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#19023) Gabesz26 válasza Dexar007 (#19022) üzenetére


Gabesz26
senior tag

"Fekete festek/tapeta helyett nem tudtok valami fenyelnyelo bigyot?"

Esetleg a Flotex textil tapéta valami sötét színben? Nekem szimpatikusnak tűnik az anyag (akusztika szempontjából is). Ha esetleg érdekel, Szepi majd ír neked többet is róla :) .

(#19024) Dexar007 válasza Gabesz26 (#19023) üzenetére


Dexar007
veterán

Hat van egy ara.. :D
Mondjuk ha csak a plafonnal,oldalfallal,es a beugro kis resszel szamolunk akkor kb 15 ezer.

Most egyebkent azon gondolkoztam hirtelen,hogy kifestem inkabb az egeszet matt feketere. A tapetazast ugyse tudom szepen megcsinalni,es egyebkent is csak azert került szoba,hogy ne legyen annyira lehangolo.De rajottem,hogy a kis fekete viragocskaktol baromira nem lesz jobb kedvem. Egyebkent sem hasznalnank masra a szobat,szoval teljesen mindegy,hogy nez ki.

Give me your cum,bull!

(#19025) Norbi 72 válasza Dexar007 (#19024) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egyebkent sem hasznalnank masra a szobat,szoval teljesen mindegy,hogy nez ki.

Akkor fesd ki sötétbordóra,és kész.

(#19026) devil-k válasza Dexar007 (#19022) üzenetére


devil-k
nagyúr

Úgy csináld meg, hogy azért szeressél ott lenni. :D

- mozi bolondéria -

(#19027) lajthabalazs válasza Dexar007 (#19024) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A virágokat utólag is rárakhatod stencillel. Vagy megtörheted a homogenitását fesőhengerrel. Az az érzésem, hogy a falakon és plafonon teljesen fekete, minta nélküli szoba kegyetlenül fog kinézni. De már egy szegőcsík is feldobhatja,ami a szoba optikáját nem rontja.

(#19028) Q válasza Dexar007 (#19024) üzenetére


Q
senior tag

Én is bordót használtam. A plafonom szürke, a szőnyegem fekete ipari filc. Elég sötét minden, de mégsem egy sötét verem hatás. Nálam is úgy indult, hogy csak moziszoba, de azóta a haverokkal is itt tanyázunk, ha nem akarjuk a családot zavarni. A matt fekete nagyon nyomasztó és kényes. Minden falhibát látni fogsz.

(#19029) devil-k válasza Q (#19028) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nagyobb kép nincs? :)

- mozi bolondéria -

(#19030) CyDoN válasza Q (#19028) üzenetére


CyDoN
senior tag

Jól néz ki!
Én is hasonlót tervezek tavasszal :)

(_._)

(#19031) andrew-msi válasza Rick4 (#18985) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nekem is volt ilyen, a régi HDMI erősítővel, amikor azt kicseréltem minden megoldódott.
Ha erősítő nélkül rakod össze akkor mit mutat?
Milyen HDMI erősítőd van?

(#19032) Rick4 válasza andrew-msi (#19031) üzenetére


Rick4
félisten

Kipróbálom úgy is, de minden más kábel jól teszi a dolgát ugyanabban a rendszerben, amúgy egy Pioneer VSX 520K, nem egy régi darab.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19033) andrew-msi válasza Rick4 (#19032) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Pill, most házimozi erősítőről vagy hdmi erősítőről beszélünk?
Mert én az utóbbiról. :)

(#19034) hm15 válasza Q (#19028) üzenetére


hm15
senior tag

Tetszik, van színkódja ennek a festéknek?

(#19035) Rick4 válasza andrew-msi (#19033) üzenetére


Rick4
félisten

Én csak arról tudok beszélni, ami nekem van, egy HDMI-s erősítő, aminek a pontos típusa Pioneer VSX 520K. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19036) Dexar007


Dexar007
veterán

Nincs valahol olyan kutatas,hogy melyik szin mennyit rondit bele a kepbe? :D Egyebkent lehet megis tapeta lesz belole,mert olyan falhibaim vannak,hogy az egeszet ujra kene glettelni mire normalisan lehet festeni.

Give me your cum,bull!

(#19037) Q válasza devil-k (#19029) üzenetére


Q
senior tag

Telefonról vagyok, ez is régi kép, csak a színek miatt. Én használtam matt feketét, nagyon sokat kellett vele dolgozni, hogy szép legyen.

CyDoN
Köszönöm!

(#19038) andrew-msi válasza Rick4 (#19035) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ok. :)
Eddig használtál ilyen hosszú HDMI kábelt ebben a rendszerben?
Mivel ha nem szerintem az lesz a gond, hogy a HM erősítő nem tud annyit erősíteni a kábelen ami elég lehet 15 m-re.
Én erre (ilyen gond miatt) használok ilyet (nem pont ezt a márkát):

Egy ilyen beiktatásával nem lesz gond a hossz miatt.

(#19039) Norbi 72 válasza andrew-msi (#19038) üzenetére


Norbi 72
veterán

És miért nem azt linkeled,amit használsz? :U

(#19040) Rick4 válasza andrew-msi (#19038) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, még sosem használtam, egyszer megvettem, el volt téve a szekrénybe, most vettem elő, hogy mégsem az lesz amire eredetileg szántam volna (egyik szobában a kisgépem, a hosszú kábel a falon átvezetve, a HDMI-n keresztül erősítőre dugva, rendszertávval a tévé menüjéből CEC-cel vezérelve a másik szobában médialejátszóként funkcionálna) gondoltam kipróbálom, ha az erősítős állvány fölé akarok szemből vetíteni, akkor el kell a szemben lévő falig vinnem a HDMI jelet, na erre tökéletesen alkalmas lett volna.
Köszi a tippet, ki kellene azért próbálni egy ilyet megvétel előtt, hátha megmihálylott a kábel a szekrényben...:D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19041) andrew-msi válasza Norbi 72 (#19039) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Kikerestem, ez az amit én használok:
HDMI Repeater SignalHD 45m

(#19042) andrew-msi válasza Rick4 (#19040) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ha Szeged környékén jársz, szívesen látlak egy próbára.
Én is sokat szívtam mire meg lett ez a cucc amit használok.
Ezért jó a webshop vissza lehet küldeni. :)

(#19043) Norbi 72 válasza andrew-msi (#19041) üzenetére


Norbi 72
veterán

Remek. :K

Másnak lehet problémája 15 méteren,jó ha tudjuk melyik kütyü működik normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#19044) Rick4 válasza andrew-msi (#19042) üzenetére


Rick4
félisten

Az nem lesz túl problémás dolog, ugyanis az Algyői út végénél lakom, Szegeden. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19045) andrew-msi válasza Rick4 (#19044) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ment pü

(#19046) nlevente


nlevente
újonc

W1070-hez megérkeztek a rendelt szemüvegeim (144 Hz). Tök jó, nem látok áthallást. Kb 4000 Ft/db volt. Este a család leteszteli :-)

[ Szerkesztve ]

(#19047) CyDoN válasza nlevente (#19046) üzenetére


CyDoN
senior tag

milyet rendeltél ?

(_._)

(#19048) Norbi 72 válasza nlevente (#19046) üzenetére


Norbi 72
veterán

Tessék tájékoztatni a tisztelt nagyérdeműt,hol van olcsón jó szemüveg? :K

(#19049) Q válasza hm15 (#19034) üzenetére


Q
senior tag

A bordó, a Dulux, Crimson nevű kész festéke.

(#19050) nlevente válasza CyDoN (#19047) üzenetére


nlevente
újonc

Angol E-Bay-ról.
Ilyen fejléccel:
4x SainSonic 3D DLP Link Active Glasses for Optoma BenQ W750 W700 1070 W1080 UK
eladó: nextbigthink
31 Font volt a 4 db +posta

A Sainsonic egy helyen sem volt ráírva, bár a hirdetésben az volt.
Nekem megfelel, a 3D-s videokamerám felvétele is jól néz ki vele.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.