Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) Q válasza bagyulajuve (#43100) üzenetére


Q
senior tag

Laptop töltők tudhatják AC230V/DC19V 6,3A-t. Ha keresővel nem találsz ilyen áram értékre, akkor keress 120W-ra. Ha találsz, akkor se a legolcsóbbat vedd. Sok a silány adapter, ami csak papíron tudja a ráírt teljesítményt.

(#43102) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Tegnap kipróbáltam a elitescreen cinegrey 5d mintát. A minta mérete A4-es papír méret.

Ránézésre világosabb szürke a felülete min a kínai Black crystal anyagnak. A fehér vásznamra ráragasztottam Black crystalt és melléje a Cinegray 5D-t. Az 5D duplájába kerül. 1,5 gaint és környezeti fény elnyelést ígér.

A fehér vásznon amit 1,1 gain-es az volt a tapasztalatom, hogy az 5 D mintának a fehér színe és többi színei kb ugyan olyan volt mint a fehér vászonnak. Nem hinném, hogy ez 1,5 gain erősítésű lenne. Részletességet jobban kihozta mint a kínai és sima fehér. Viszont a fekete nem volt olyan jó mint a Kínain. Gyakorlatilag a fekete ugyan olyan maradt mint a fehér vásznon. Lehet itt abba van a hiba, hogy csak A4-es méretű volt a minta. Ha a komplett vászon 5D lenne, akkor gondolom jobb lenne a fekete mert a környezeti fényeket elnyelné.

A blac crystalon meg lényegesebben jobb volt fekete, igaz a fehér vászonhoz képest nem volt olyan fehérem és a többi szín is gyengébb kb bőrtónusig. Viszont amikor a komplett kép Black crystal volt, akkor nem tűnt fel, hogy a fehér gyengébb, valahogy elégségesnek éreztem és arra állt rá a szemem. Ehhez a vászonhoz azért kell a fényerő.

Felrakok egy képet. A 5D mintánál azért van felül egy fekete sáv mert az egy fekete papír lap ezen volt rögzítve a minta.

(#43103) Mik76 válasza Khaosz55 (#43102) üzenetére


Mik76
senior tag

A fotorol nehez megmondani de ez vagy sotet szobaban keszult vagy meg kene forditani azt a mintat a masik oldalara. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#43104) Khaosz55 válasza Mik76 (#43103) üzenetére


Khaosz55
addikt

Meg van jelölve melyik oldal a vetítési oldal. Az azért még megy. :P

(#43105) alphamooncam válasza Khaosz55 (#43104) üzenetére


alphamooncam
őstag

Én nagyon örülök és köszönöm, hogy ilyen részletesen foglalkozol a vásznakkal. Hiánypótlóak az írásaid. :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#43106) wetsom


wetsom
tag

Sziasztok!

Projector (epson eb-460) lámpa csere után nem sokkal, ilyen lett a vetített kép:

Megy szervizbe, csak kíváncsi vagyok, mi a véleményetek, mi történhetett vele.

(#43108) wetsom válasza #99499520 (#43107) üzenetére


wetsom
tag

Óvatosan tettem be a helyére és utána megnéztem a lámpát és semmi nem látszódott rajta, először azt hittem, hogy volt rajta valami védőfólia, amit nem vettem le, de nem volt rajta az sem.

[ Szerkesztve ]

(#43109) Mik76 válasza Khaosz55 (#43104) üzenetére


Mik76
senior tag

Oke, ez volt a masik lehetseges magyarazat arra hogy miert nem lathato komoly kulonbseg a feher es a 5d anyag kozott. :D

Szoval akkor ez sotet szobaban keszult gondolom. Lehetne kerni egy fotot nem sotetitett szobaban is ugyanezzel az elrendezessel?

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#43110) Khaosz55 válasza Mik76 (#43109) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen de ma ár lekéstem róla sötétedik.

Szóval világos, fehér vásznon black crystal és 5D.

Ja és mondom szerintem más lenne a teszt ha lenne egy komplett vásznam 5d-ből.

[ Szerkesztve ]

(#43111) péjé válasza judzsin (#43076) üzenetére


péjé
őstag

szia, nektek egy nagyobb fényerejű LCD irodai gép a legjobb sztem, itt nincs szivárványhatás a szövegeknél...mondjuk ez...Epson EB-2247U....[link]
kicsi, könnyű mozgatni, sokféle csatlakozó.

(#43112) Khaosz55 válasza alphamooncam (#43105) üzenetére


Khaosz55
addikt

Kösz nem vagyok expert semmi van pár mintám azt kész. Új proji megjön kíváncsi vagyok melyik felület fog bejöni.

(#43113) bagyulajuve válasza Q (#43101) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ok, köszi

Resistencia eterna

(#43114) rhonin válasza mettek (#43089) üzenetére


rhonin
senior tag

Sajnos ezt a márkát egyenlőre nem találom. Mondjuk én Ausztriában vásárolnám.
Itt az Elite screenen kívül optoma, celexon, deluxx, hivilux, ultraluxx, eurolite amit találok.

Képarányba milyet érdemes választani?
Ugye 16:9 film futna rajta 99%-ban. Viszont logikusnak találnám 4:3-ast választani max nem használnám ki a teljes magasságot. Van ennek így értelme?

Zsoika:
Ez a motoros optoma kb. 120k lenne. :U Ennyiért mondjuk elvárnám, hogy ne hullámosodjon.
Optoma DE-3100EGA

(#43115) rhonin válasza #48613632 (#43097) üzenetére


rhonin
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a véleményed. :R
Én is efelé a gép felé hajlok ha újat vennék. Itt nálunk átszámolva 290ért láttam.
Ennyiből benq w2000 ami árban ezen a szinten van, de az epson meggyőzőbb.

7400ban a motoros, memóriás optika szuper lehet, meg gondolom a képminősége is biztosan jobb, de kb. dupla ár a 6700-hoz képest.
Meglátom hátha befut egy jó állapotú használt 7300-7400as jó áron. :B

3d nem lényeg, de a HDR-t szerintem nem bánnám. ;]

(#43116) zsoika válasza rhonin (#43114) üzenetére


zsoika
addikt

" Viszont logikusnak találnám 4:3-ast választani max nem használnám ki a teljes magasságot. Van ennek így értelme?" Hallottam már ilyenről, de akkor maszkolni kell .....vagy fested,vagy takarod fekete szövettel a nem kívánatos részeket.

"Ez a motoros optoma kb. 120k lenne. :U Ennyiért mondjuk elvárnám, hogy ne hullámosodjon.
Optoma DE-3100EGA" Ha nem oldalfeszített akkor szerintem hullámosodni fog, csak nem annyira mint a kézi. Mivel azt egy motor tekeri le(nem úgy mint a kézit), így nem kell húzni (mint az enyémet) ettől kevésbé nyúlik.

[ Szerkesztve ]

(#43117) Pro Koryak válasza rhonin (#43115) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Valószínű a w7400 kontrasztban is jobb lenne, mint a w6700.
Projektornál a hdr-t felejtsd el.
3-400e között már használt w9100-9200-ak mennek.
De lehet egy használt sony hw65-tel jobban jársz ~ugyanennyiért.

Nem tudom miért van mostanában itt mindenki rágerjedve az epsonra. :U

Ha a közelben vagy csak megnézném azt az Avielo-t. :Y

[ Szerkesztve ]

(#43118) #48613632 válasza rhonin (#43115) üzenetére


#48613632
törölt tag

A motoros memóriás optikának, valójában nem sok jelentősége van. Az ugyan elképzelhető, hogy a projektor felszerelése után, kicsit kényelmetlen az állítgatás, de ezt ugye egyszer kell megtenni, utána az úgy marad.
A műszaki paramétereit nem tudom, de dupla árat biztosan nem ér a 7400 a 6700-hoz képest. Használttal valóban jól járhatsz, ahogyan azt mások is említették.
A 4k/HDR sem projektorra való, viszont a 3D annyira nem rossz, mint pl TV esetén volt. Én nem voltam nagy 3D rajongó, pedig volt 50" 3D aktív plazma, de a vetített kép mérete miatt, más az élményfaktor. Azóta elkezdtem gyűjteni a jobb 3D BD -ket. ;) Próbáld ki Te is, adj neki még egy esélyt. Természetesen BD lejátszó legyen a forrás, illetve BD lemez.

(#43119) BBéci válasza rhonin (#43114) üzenetére


BBéci
titán

"Ugye 16:9 film futna rajta 99%-ban. Viszont logikusnak találnám 4:3-ast választani max nem használnám ki a teljes magasságot. Van ennek így értelme?"
Semmi értelme nem lenne. :(
A mozifilmek többsége 21:9 arányú, inkább olyan vásznat venék. Miket nézel, hogy 99 %-ban 16:9-esek?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43120) Janaboy válasza Pro Koryak (#43117) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mert BBeci azt mondta h király projektor a tw9xxx es en hiszek neki :)

Janaboy

(#43121) péjé válasza #48613632 (#43118) üzenetére


péjé
őstag

Kis kiegészítés: a motoros memóriának azért van értelme mert az Epson 7300 már tud 21:9-ben is vetíteni és lehet váltogatni a képarányok között, a beállított pozicíókat megjegyzi a vetítő és váltáskor az adott képarányhoz/vászonhoz áll be a kép.
Ezt már tudta anno a panasonic6000-es is, az még maszkolta is a kép szélén a fekete csíkot, nem tudom ezt tudja-e az epson 7300.

(#43122) #48613632 válasza péjé (#43121) üzenetére


#48613632
törölt tag

Értem, köszi. Így valóban lehet értelme.

(#43123) Pro Koryak válasza Janaboy (#43120) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Viszont azt is mondja, nincs pénze olyan projektorra, amit otthon is el tudna viselni.
Hogy is van ez? :U

Azért vannak ám más gyártók is ;)

(#43124) mettek válasza péjé (#43121) üzenetére


mettek
addikt

Hogy hogy tud 21:9-ben vetíteni? Eddig nem találtam ilyen opciót a menüjében.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#43125) péjé válasza mettek (#43124) üzenetére


péjé
őstag

Nincs ilyen gépem, konkrétan nem tudom a menü lépést ehhez de a leírásában olvastam....valahol a lencse beállítás felé lesz, a pana6000-nél ott volt ha jól emlékszem.[link]

The fully motorised lens shift, zoom and focus controls mean that there is the opportunity to use the lens memory functions with a 2.40:1 screen. You set the 16:9 image area in the centre of the screen with correct focus, then zoom and shift that out to fill the 2.40:1 screen redoing the focus and then save them as Memory 1 (16:9) and Memory 2 (2.40:1) so you can swap between the two using the Lens 1 and Lens 2 buttons on the remote. It is fantastic that we get this on the TW7300 at the price point as well as the motorised lens cover which has been dropped by far more expensive models recently. Well done Epson.

(#43126) BBéci válasza Pro Koryak (#43123) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon egyszerű, mindig másra megy el a pénzem, nem jut 350-400000 forint vetítőre. Nekem a hang valamivel fontosabb, inkább azt fejlesztem, házimozi erősítőről előfok/végfok párosra. Az autómba kellene egy fejegység, az kb. 1000 euróba kerül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43127) #48613632 válasza BBéci (#43126) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem kötözködés, de nem értem, hogy Te, aki igényes vagy a zenehallgatásra, hogyan szórhatsz ennyi pénzt a csatornába?

Az autóhifi - szubjektív véleményem szerint - eleve veszett fejsze nyele. Ott aztán minden ellentmond, ami a hifi szabályrendszerébe egyszer le lett fektetve.
A padló fölött elhelyezett hangszórók, a hanghullámok elé helyezett akadályok, a hallgatói középpont, a szubláda, ami ráadásul hátra van helyezve, valamint a gépjármű szerkezeti egységének anyagai, úgymint acél, műanyag, üveg.

szerk: Az eleve beszűrődő (és szükséges) környezeti zajokat, az előbb kifelejtettem.

Ezek eleve lehetetlenné teszik, hogy igényesen meg tudjon szólalni a zene. Még ha a hangkeltő eszközök önmagukban alkalmassá is teszik erre a feladatra, maga a környezet szerintem megöli az egész projektet.

Egyébként, egyszer hallottam szépen szólni autóhifit, de az feleségem főnkének a Bentley-je volt, és kb 20 hangszóróból szólt a zene. Nekem eddig ez volt a csúcs, de kétlem, hogy egy átlagautóban (Neked ha jól tudom Passatod van) érdemes ennyit beleáldozni zenére, mivel itt a hifi ára megeggyezne, az autódéval.

Most így hirtelen kigugliztam, a Continental GT-ben egy 16 csatornás Bang Oluffsen van. Az asszony főnékének a Bentley-ét én 2013-ban hallgattam, és nem tudom, milyen típus volt.

[ Szerkesztve ]

(#43128) mettek válasza BBéci (#43126) üzenetére


mettek
addikt

Hát ha 350-400 ezerből veszel egy 9300-ast amit ugy dicsérsz te is akkor le a kalappal. A te mércéd szerint ez alatt csak hulladekok vannak. :DDD

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#43129) Ijk


Ijk
nagyúr

Szemezik valaki a BenQ w2700-al?
Kíváncsi leszek a tesztekre, főleg az aktív írisszel mit produkál.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43130) Janaboy válasza mettek (#43128) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ha jól emlékszem a 9000est és a 9200-est dicsérte, azt meg azért lehet már annyiért kapni.

Janaboy

(#43131) Quetz válasza Janaboy (#43130) üzenetére


Quetz
őstag

Utoljára pedig 600k-ért kelt el egy 9300-as az AVX-en. Lasssan odaérünk...

(#43132) mettek válasza Quetz (#43131) üzenetére


mettek
addikt

Kérdés mennyi órával, garival vagy sem...gari nélküli 3000+ órás nem kellene 400ért sem.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#43133) BBéci válasza mettek (#43128) üzenetére


BBéci
titán

Ahogy Janaboy írta, szó sem volt TW-9300-ról, mert nem érdekel a 4K/UHD, feleslegesnek, mókusvakításnak tartom. Azért írtam pont azt a keretösszeget, mert korábban valaki annyit emlegetett. Főszerkesztőm a napokban vett Runco LS-5 vetítőt nagyon baráti áron, egy olyat inkább választanék, mint LCD-s Epsont.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43134) BBéci válasza #48613632 (#43127) üzenetére


BBéci
titán

Tipikus hozzá nem értő véleménnyel vagy az autóhifiről, amit itt nem fogok bővebben kifejteni, mert van a témának szaktopikja. Egyet kiemelek: a jó hangzáshoz bőven elegendő 2x2 hangszóró, plusz szubláda. Minél több, annál jobban el lehet rontani a hangot.
Pont 20 évvel ezelőtt az Autóhifi magazinnál kezdtem az újságírást, pici fogalmam van róla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43135) AVhelper válasza Ijk (#43129) üzenetére


AVhelper
senior tag

"az aktív írisszel mit produkál"? Most látom, hogy a magyar termékoldal szerint van neki olyan is, de az európai és a globális oldalakon ennek nyoma sincs. A 30.000:1 dinamikus kontrasztarány sem utal íriszre, szóval én kétlem, hogy van benne.

[ Szerkesztve ]

(#43136) AVhelper válasza Ijk (#43129) üzenetére


AVhelper
senior tag

A W5700-ra specifikál a BenQ 100.000:1 dinamikus kontrasztarányt dinamikus írisszel.

Találtam egy prezentációt, ami szerint a W2700-ben is van dinamikus írisz.

[ Szerkesztve ]

(#43137) Ijk válasza AVhelper (#43136) üzenetére


Ijk
nagyúr

[link] itt írják a dinamikus íriszt.
Nyilván nem 600-900k-s Epsonokkal versenyez, de a figyelmem az 1.13-as throw ratio miatt keltette fel, 3m-re már tudnék 110"-os 2.35:1 képet lőni (szoba szélesség miatt), mondjuk lens memory-val már főnyeremény lenne, így viszont gondolkoztam egy mozgatható konzol epitesen.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43138) #48613632 válasza Ijk (#43137) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ha jól látom, ez a modell még nincs kint a piacon. Érdekelne, hogy mibe fog fájni, nagyságrendileg. Ez a 100" 2,5 méterről, engem is meggyőzött. Jelentősen javulna a képminőségem, ha végre szemből tudnék tüzelni a vászonra.
A jelenlegi 6700-asom kissé balra van tolva, mert szemből, egy kéménykialakítás miatt, még kisebb lenne a vetített képem, de sajnos így sem tudom kitölteni a 100-as vásznamat.
Ez a proji, amennyiben minőségben hozza a 6700-at (szerintem bőven) instant buy lenne nálam, illetve ezért érdekelne az ára. Ha más nem, még gyűjtögetnék picit.
Epsonban sajna a felsőbb modellek is ugyanezt a throw ratiot tudják, legalábbis 7300-ig biztosan. De nem ragaszkodom a márkához, és a technológiához sem.

BBéci
Ez innentől csak hitvita lenne. Maga a téma túl ellentmondásos számomra. Tehetsz, vagy vehetsz Te bármit, a hangok akkor is a lábtérből fognak szólni. De mitől is szólnának máshonnan, ha egyszer ott vannak a hangszórók?

(#43139) tl-x válasza #48613632 (#43138) üzenetére


tl-x
őstag

6700-as tud olyat, hogy a vászonnal szemben a talpán van egy polcon kb a vászon tetejének a magasságában? Vagy nincs benne ekkora lencseeltolás?

(#43140) #48613632 válasza tl-x (#43139) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nálam kb a vászon felső 2/3-ánál, vagy 3/4-énél van, de még van benne függőleges tartalék. A vízszintesem viszont elfogyott, és ez miatt a képem szélei életlenek, enyhén torzítanak.
Azt nem tudom, hogy ha a vászon felső kereténél lenne, akkor is elég lenne e. De pont a fentebb említett torzítás miatt, én nem javaslom a maxra kitekerést.

szerk:
Viszont, van benne trapézkorrekció. Ez ugyan szintén nem javasolt, de jobb, mintha maxon lenne az offseted. Ezen manuális offset van, két kis csavarható bizgentyűvel, ami ha végállásba ér, extrém módon torzítja a képet, ami minden irányba csavarodik. (Ahogyan az áttételek végállásba érnek) Nehéz ezt így elmagyarázni, de ha nincs más mód, én inkább azt javasolnám, hogy a függőlegest max 90%-ig told el, a maximumhoz képest, a többit előre döntéssel és trapézzal korrigáld.
Ezzel a módszerrel biztosan megoldható, de ugye kompromisszumos.

[ Szerkesztve ]

(#43141) motoroskanál válasza Ijk (#43137) üzenetére


motoroskanál
tag

Melyik Benq projektornak volt eddig használatra alkalmas írisze? ;]

(#43142) BBéci válasza #48613632 (#43138) üzenetére


BBéci
titán

Csak a mélyközép hangszóró van az ajtó alsó sarkában, ami egy jóféle panel megépítésével némileg a hallgató felé fordítható, de ez nem feltétlenül szükséges, mert a magassugárzó határozza meg a színpadképet. Azt pedig fülmagasságba, az A oszlopra szokás helyezni, vagy a műszerfal tetejére. A zenekar és az énekes előtted helyezkedik el, minél jobb a rendszer, annál távolabb, akár a motorháztető közepe táján. A színpadszélesség pedig a visszapillantó tükrök közepéig, külső széléig terjed.
Otthoni hangdobozokban is alul, gyakran a padlótól 20 centire vannak a mélyközép hangszórók, mégis akár a plafonig terjed a hallható virtuális színpad.
A pontosan illesztett szubbasszus is teljesen elölről szól, tőlem számtalanszor megkérdezték: nincs mélyláda az autóban?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43143) weinmaker


weinmaker
őstag

Nézegetem továbbra is az eladó projektorokat, de nem tudom, hogy melyik felé kellene menni.

1, benq 1070w - már 100 alatt is van, nagyon sok eladó van belőle
2, optoma hd141x
3, epson tw3200

Ezek árban 100 alatt vannak. Ti melyikre mennétek rá? Az epsonról az olvastam, hogy a szélek homályosak, a többiről viszonylag jókat, csak a szivárvány effektus amit felhoznak, mint tipikus gond, ha valaki érzékeny rá.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43144) tl-x válasza weinmaker (#43143) üzenetére


tl-x
őstag

Optomát nem ajánlom 2x színkerék szivárvány, nagyon zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#43145) weinmaker válasza tl-x (#43144) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi az infót! :R

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43146) péjé válasza weinmaker (#43143) üzenetére


péjé
őstag

A benq w1070 itt a klasszikus belépő DLP...mozis RGBRGB színkereke van, senki nem panaszkodik rá.
Az optoma valóban gáz lehet szivárványérzékenynek, játékra, meccsnézésre van inkább kihegyezve.
Az epson 3200-es előnye hogy van lens shift, 2,1-es zoom ami a telepítését megkönnyíti. LCD lévén érzékenyebb a porra, érdemes vásárlás előtt jobban megnézni a vetített képet, teljesen fehér képnél legyen homogén foltmentes a kép...ha nem akkor felejtős.

(#43147) weinmaker válasza péjé (#43146) üzenetére


weinmaker
őstag

Ezek szerint egy benq-t kellene levadásznom valami jó áron. :)
Mondjuk abból nagyon sok eladót láttam.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43148) AVhelper válasza tl-x (#43139) üzenetére


AVhelper
senior tag

Tud, miután függőlegesen ± 60 % a lencseeltolása, ami azt jelenti, hogy a vetített képmagasság 60%-ával megegyezően lehet a kép közepe felett vagy alatt az Epson EH-TW6700 lencséjének közepe.

(#43149) tl-x válasza AVhelper (#43148) üzenetére


tl-x
őstag

Köszi. Leszámítva a halkabb működést és a lencseeltolást érdemes lenne 5210-ről váltani 6700ra? Ugyanabban a környezetben észre lehetne venni a vetített képben javulást? Kontraszt, fekete? :R

(#43150) #48613632 válasza BBéci (#43142) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az én fülem egészen mást mond, mint amit Te most leírtál. De nem folytatom, mivel több okból is értelmetlen az ilyen jellegű vita, no meg nem is az a topik.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.