Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) tobias88888


tobias88888
őstag

Újabb kérdés:
Ennél a projektornál Optima HD131Xe azt írják, hogy: Projection Distance 3.9'–32.8' (1.5–10 m) és Image Size (Diagonal) 37.6"–301.1" (0.7–7.62 m). Ez mennyire valós? 10 méter távolságnál gondolom azért már nem olyan szép a képe nem? Nem erős gondolom. De egy 3 méteres képet azért simán kivetít? Vagy annál is többet? (az is azért szép eredmény szerintem)

(#12002) Rolly


Rolly
veterán

remélem tudtok segíteni,

két projektor beszerzését tervezem:
- egy kisebb utazó projektorét prezentációkhoz. Irodai ppt / projekt bemutatókra 10-20 fő max
- egyet pedig hálószobába vagy nappaliba (helyszín változni fog költözés miatt ... jelenleg tuti a hálószoba ...) filmnézésre lenne a sötétítést megoldom majd (optikai bemenet van a hangrendszeren) néha 3d film is ha lehet fullhd-s...

Előre is köszi :)

(#12003) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Jó estét!

Ma le lett tesztelve a 3D mindkét verzióban(Prometheus,Shrek 3)a Benq 1070-en,és kíválóan teljesített a proji! :DDD

A lánc Onkyo 608+Samsung BD-D8200+Kácsa KCS-HH10+Hama 83056 1 m,ha valakit érdekelne.

(#12004) Hooper


Hooper
őstag

Én pedig végül a Benq W1300-ast választottam - CNV 106" manuál vászonnal (motoros sajnos elfogyott :( )

ha minden jól megy jövőhét elején megjön mindkét megrendelés.

Az utolsó lökést ez a teszt adta (mért értékek vannak a 1070ről és az 1300asról is), bízom ebben a mondatban:
"The BenQ W1300 is a great update of the W1070, improving image quality with more accurate colour fidelity." - még ha számottevően jobb nem, rosszabb csak nem lesz mint a 1070 :D

Valamint a kényelem is döntött - van egy felfúrt, bekábelezett konzol a mennyezeten. Az 1300as jobban állítható, a jelenlegi helyre feltéve csak a zoomal és a lensshiftel kell játszani. A 1070est előrébb kelett volna raknom fél métrerrel, és ha jól számoltam hosszabb konzolt is kellett volna vennem.

Ja és remélem lesz szemüveg a dobozban, annyira nem vonzz a 3D de sokan dícsérik. Magamtól biztos nem próbálnám ki, nem vennék szemüveget.. de így kísérteni fog.. még a végén megtetszik.

Köszönöm mindenkinek aki segített (bár a 1070est mondta mindenki, de végül így jutottam el az 1300ashoz :) ) :R

ha megjön beszámolok.

[ Szerkesztve ]

(#12005) rudi77


rudi77
tag

Nekem Benq w1500 készülékem van. És nagyon megvagyok elégedve.
De egy valamit nem értek a 3d mélységet miért nem tudom állítani.
3D-hez már közel ülök a vászonhoz (3méter) és sajna zavaró.

(#12006) rudi77


rudi77
tag

Ma sajna észrevettem hogy kb egy hónapos Grandview cnv motoros vásznam hullámosodik.
Gyors kameramozgásoknál enyhén zavaró.
Ezzel együtt kell élnem vagy gariba visszalehet küldeni?

(#12007) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Most kérdezek egy hülyeséget?
Ezeket a hullámokat a vászon szélén nem lehet kivasalni?
Esetleg nem lehet megfeszíteni a vászon szélét, úgy hogy a hullámok eltűnjenek?

(#12008) Gyeptegla válasza Spuri2000 (#12007) üzenetére


Gyeptegla
tag

A hullámok az anyag megnyúlásából adódóan keletkeznek, azzal már sokat nem tudsz kezdeni.

(#12009) andrew-msi válasza Spuri2000 (#12007) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Szerintem egyik sem megoldás. :(
Viszont létezik oldalfeszített vászon, de sajnos eszméletlen drága.

(#12010) bajnokpityu válasza andrew-msi (#12009) üzenetére


bajnokpityu
félisten

létezik az amazonon egy nem túl drága tipus. Viszont fel kell készülni arra az esetre, hogy két napig szereli az ember, mert ismerősé pl gyárilag rosszul volt összerakva.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12011) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Nem régóta van projektorom,még vacilálok a festés és a vászon között,utóbbi időben afelé terelődtem,hogy mégis csak veszek egy vásznat,de nem valami biztató ez a hullámosodás dolog.. Csak a CNV vásznakkal volt baj eddig vagy más márkákkal is előfordul? (bydium,elite screeens..stb..)
A hullámosodott vászon hibának számít és visszacserélik legalább?

(#12012) c4 válasza Akos1994 (#12011) üzenetére


c4
őstag

Fess előbb. Dehogy cserélik vissza! Ha vászonon töröd a fejed, gyűjts egy (nem noname) oldalfeszített vászonra. Az is meghullámosodhat, de sokkal később.

(#12013) bajnokpityu válasza Akos1994 (#12011) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nézd, a kinai márkákat el se hoztam haza, annyira foltosak, csikosak voltak a boltban 100ezerért. MEg jóval véknyabb anyagból is vannak,mint CNV, tehát logikám szerint hamarabb hullámos lesz.

Valamelyik ujjadat meg kell harapd, tuti jó vásznat csak nagyon sok pénzért kapsz. én kifogtam egy hibásat CNVből, de a másodikkal nem hiszem,h baj lesz. CNVből aránylag emberi áron kis rizikóval ki lehet fogni jót. ezek ugyanis azért még aránylag olcsó vásznak ám.

Az importtőr 8 napon belül cseréli, de a futár dija tied. Szepi0808al érdemes beszélni, vásárlás előtt, lehet, h tud segiteni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12014) Spuri2000 válasza bajnokpityu (#12010) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Melyik az a típus?

(#12015) jracz válasza bajnokpityu (#12013) üzenetére


jracz
tag

Én használtan vettem CNV-t és még így sem hullámos.(2-3 éves)
Azért ez egy jobb vászon, elfogadható áron.
Az a ritkább, ha gond van vele. :)

(#12016) bajnokpityu válasza Spuri2000 (#12014) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egy tipust fogsz találni 40-50e körül, ami feszitett, és 1:35ös.

jracz: ebben reménykedem én is. Sokkal több boldog tulaj van,mint elégedetlen.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12017) deedee


deedee
őstag

kicsit off leszek...

eddig csak felezett 3d-vel etettem az én kicsikémet /benq 1070/,de már nagyon közeleg a médialejátszó és BD 3d.
ám! kicsit elbizonytalanodtam, hogy biztosan kell e nekem egy újabb kütyü?
ugyanis ma délután belebotlottam a vinyómon ücsörgő, ki tudja mióta ott lévő, imax 3d korallzátonyos függőlegesen felezett dokumentumfilmecskére és.... leesett az állam! :Y
olyan 3d élményt láttam, hogy majd lehu...oztam a bokámat.
a halak, a korallok belemásztak a pofikámba és tényleg az az érzésem volt, hogy megfogom őket azonnal.
ez nálam különösen megszokott dolog, mert a való világban már évek óta búvárkodom.
szóval nem értem a dolgot!
ez csak egy elvileg gagyi, 5 gb-os felezett, 40 perces filmecske de mégis ez a csúcs, amit eddig néztem a projin.
a többi normál felezett film /akció,sci-fi stb/, sehol nem volt ehhez az élményhez képest.
talán még a tűzgyűrű c. alkotás adott elég jó 3d-t, ha visszagondolok.

miért volt ez a dokumentumfilm ennyire jó térhatással rendelkező?
azért, mert imax?
de akkor is csak 5 gb....

szóval úgy látom, a "half" izével is lehet jó térhatást produkálni.
/itt most ne menjünk bele, hogy a képpontszám és a képminőség milyen, mert az más kérdés. a csupasz 3d a lényeg/

(#12018) devil-k válasza deedee (#12017) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az IMAX 3D a 3D-k 3D-je, ha érted, mire akarok kilyukadni. Nyugodtan nézz meg egy BD 3D-t is, hidd el, hogy a felezett vackokat a kukába fogod kívánni. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#12019) andrew-msi válasza bajnokpityu (#12010) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Már csak volt.
Én is olyat akartam venni, de már nem rendelhető.

(#12020) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Ha az eredendően 720p-s projektorom tudja az 1080i-t, akkor érdemesebb inkább abban használnom? Gond nem lehet belőle, ugye?

(#12021) Spuri2000 válasza deedee (#12017) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Attól függ a film készítői mennyi időt és energiát fektettek bele a 3D látvány elkészítésébe!

(#12022) Spuri2000 válasza bajnokpityu (#12016) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Hát én nem találom!
Megkérhetlek, hogy mellékeld a linket ?

(#12023) andrew-msi válasza Spuri2000 (#12022) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

(#12024) mhmpista válasza Norbi 72 (#12003) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Igy van!
Nagyszeru teszt volt!
Jo a szett nagyon.
Koszi Norbi :R
Most mar megvan a kovetkezo szett amire gyujtok :)

(#12025) Norbi 72 válasza mhmpista (#12024) üzenetére


Norbi 72
veterán

Köszi! :R

Kívánom,minél hamarabb meglegyen a cucc! :K

(#12026) AVhelper válasza Rolly (#12002) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az alkalmas vetítő kiválasztásához tisztázni kéne néhány elvárást...

az utazó projektorral kapcsolatban:
- milyen legyen a felbontás XGA/WXGA (én az utóbbit javasolnám)?
- tudjon PC vagy más külső eszköz nélkül (USB-ről) prezentálni?
- tudjon Wi-Fi-t?
- kb. mennyibe kerüljön?

az otthoni vetítővel kapcsolatban:
- kb. milyen távolságból és mekkora képet szeretnél vele vetíteni?
- milyen műsorforrásokat és azokból is hányat szeretnél csatlakoztatni a vetítőhöz (van-e házi-mozi AV vevőerősítőd HDMI bemenetekkel)?
- kb. mennyibe kerüljön?

(#12027) Rolly válasza AVhelper (#12026) üzenetére


Rolly
veterán

köszi a választ / kérdéseket ... igazából nem tudom mi fontos egy projektornál ...

utazó projektor:
- elég ha pcről tud prezentálni
- jó lehet a WXGA felbontás (bár nem látom mi előnye van erre a célra az XGA-hoz képest)
- Wifi nem rossz felvetés (gondolom ezzel kábel nélkül lehetne megosztani pl a laptop képét ...) mondjuk annyira nem életbevágó (inkább attól függ mennyivel drágább ami ezt is tudja...
- árakkal abszolút nem vagyok képben. Olyan 100e körül gondoltam erre szánni (max 150e)

otthoni vetítő:
- jelenleg kb 3 méterre lenne vetítve (később 4-5 méter körülire a terv)... Mindkét esetben a plafonra akarom majd szereltetni. Jelenleg nincs házi-mozi AV vevőerősítőd HDMI bemenetekkel... Egy pc lenne jelenleg rákötve amiről menne a videó
- ár ebben az esetben 250e körül lehetne

(#12028) AVhelper válasza Rolly (#12027) üzenetére


AVhelper
senior tag

Utazó projektornak akkor az Epson EB-X18 (XGA) vagy EB-W18 (WXGA) valamelyikét ajánlanám. Azért tanácsos a WXGA-t választani, mert a ma használatos laptopok képernyője kivétel nélkül 16:10 képarányú és az összes rajtuk készült dokumentum és prezentáció erre optimalizált. A fenti vetítőkről itt egy adatlap. Az áraik beleférnek az általad kívántaknak.(Áfa nélkül biztosan).

Otthoni vetítőnek az Epson EH-TW5200-at ajánlanám, amiről meg itt egy adatlap. Ez ugyan most bruttóban többe kerül, mint 250.000 Ft, de a hazai márkaképviselet rövidesen egy akcióban 100€ visszatérítést ad az idehaza hivatalos viszonteladótól vásárolt vetítőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#12029) CyDoN válasza Rolly (#12027) üzenetére


CyDoN
senior tag

Szia,

WXGA mindenképpen jobb választás! Ezt már érdemes megnézni!

Otthonra BenQ W1070 most szerintem a legjobb ár/érték arány! De ha van kedved € 100 előre finanszírozni és regisztrálni stb ... akkor jó az Epson is!

(_._)

(#12030) kssthomas


kssthomas
csendes tag

[Full HD Projektor Eladó]

[ Szerkesztve ]

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#12031) bod.6hazy


bod.6hazy
csendes tag

Üdv! Előrebocsátom, hogy teljesen járatlan vagyok a dologban, úgyhogy nagyon egyszerű útbaigazítást kérek.
Van egy UPC-s médiaboxom, amin ilyen csatlakozók vannak:

Ezt szeretném összekötni egy Epson EMP X3 projektorral, amin pedig ezek a csatlakozók találhatók:

Melyik csatlakozót melyikkel kössem össze és milyen kábellel, hogy a lehető legjobb képet kapjam?

(#12032) Adamo_sx


Adamo_sx
aktív tag

Van esetleg valakinek tapasztalata kínai vásznakkal/rendeléssel? Gondolom, hogy nem ők az IMAX beszállítói, de vajon használható minőség? ~110 collos, oldal-feszített motoros vászon:
[Aliexpress 106" 16:9, a szállítás is benne van]
[Ebay ]
Az E-bay-es eladónál rákérdeztem a 106"/110"-osra: 750/800 dollár (+35dollár a távirányító) és ebben a szállítás is benne van.
Erre nyilván rájön az ÁFA, azaz 170e és 240e Ft között lenne. Érdemes ezért már itthon is szétnézni, vagy ennyit megérhet?

(#12033) Norbi 72 válasza bod.6hazy (#12031) üzenetére


Norbi 72
veterán

Úgy látom,egy Scart-RCA átalakító kell neked.

(#12034) bod.6hazy válasza Norbi 72 (#12033) üzenetére


bod.6hazy
csendes tag

Kösz, erre én is gondoltam, de ahogy próbáltam utánanézni a különböző fórumokon, azt írják, hogy ez nem ad valami jó minőségű képet.

(#12035) Neoteric válasza bod.6hazy (#12034) üzenetére


Neoteric
addikt

Amiatt ne fájjon a fejed, a projektor se tud valami jó minőségű képet adni.

PSN: ne0teric_sAN

(#12036) c4 válasza Adamo_sx (#12032) üzenetére


c4
őstag

Ha nem az unióból jön, akkor vám, ÁFA jön rá. Ha unióból, akkor semmi.

(#12037) Norbi 72 válasza bod.6hazy (#12034) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát tényleg nem ad valami jó képet..egy fokkal jobb,S-video átalakító,pl.:[link]

Hdmi lenne a tuti,de ahhoz új proji/stb kell..

[ Szerkesztve ]

(#12038) StLui válasza Adamo_sx (#12032) üzenetére


StLui
veterán

Olvass vissza az elmúlt hetekben sok ajánlás volt ez ügyben itt

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12039) lemmy9 válasza Norbi 72 (#12037) üzenetére


lemmy9
őstag

Az S-video szerintem is a nyerő. Tv nézésre jó az egy hálóba.

Szerintem!

(#12040) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv!

Tud valaki esetleg ajánlani W1070-hez plafonra szerelhető tartót, ami 20 ezer alatt van, és le-fel mozgatható?

A második kérdésem az lenne, hogy pl.: egy 100"-as vászonra ezzel a projektorral mi az abszolút minimum távolság, ameddig lehet még vetíteni normálisan? Mert jelenleg egy 4 méter "mély" szobám van, motoros vásznat gondoltam a plafonra, de ha a tv elé megy majd a vászon, akkor kb. 3 méter maradna a projektor lencséje és a vászon között. (régebben linkeltétek a projektor vetítési táv kiszámoló linket, de igazából nem tudtam értelmezni 100%-osan)

A harmadik kérdés pedig elég noob lenne: ha a W1070-t például ha 2.5 méterről nézzük (látótér beterítés a mániám), nem lenne ez a távolság túl közel? Nem fogom látni a "pixeleket" vagy amikből összeáll a kép? :)

regisztrált: 2005-07-05

(#12041) Norbi 72 válasza djxp01 (#12040) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én ezt a tartót vettem hozzá,A1-es:[link]

1070 manual 16. oldal,100"-ra minimum 2532 mm.[link]

Még SD adásnál/minőségnél se fogod látni a pixeleket.

(#12042) andrew-msi válasza djxp01 (#12040) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Miért kell, hogy le és fel mozgatható legyen?

(#12043) bcs74 válasza andrew-msi (#12042) üzenetére


bcs74
újonc

Lehet úgy gondolja hogy a vászonra való beállításnál jöhet esetleg jól, ha pl.: 260 a belmagasság, és mondjuk a vásznat lejjebb szeretné tenni, stb. De akkor nem számít a magasság állítás ilyen esteben (?).

[ Szerkesztve ]

(#12044) bajnokpityu válasza bcs74 (#12043) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztem baromi sokat dob,ha minél lentebb tudod tenni a vásznat.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12045) StLui válasza bajnokpityu (#12044) üzenetére


StLui
veterán

Csak ugye ha úgy érti, hogy rendszeresen állítgatni akarja a magasságot olyat kevés konzol tud, és nem biztos mire gondolt.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12046) djxp01 válasza bajnokpityu (#12044) üzenetére


djxp01
senior tag

Hát igazából nem tudom, de minél lejjebb legyen a vászon azt szeretném. Gondolom egy 110"-es vászonnál nem nagyon lehet megoldani, hogy a vászon közepe szemmagasságba, vagy annál egy kicsit feljebb kerüljön.

A motoros vásznak közül 100-110"-es méretben melyikek azok, amiket szinte olyan alacsonyra lehessen leengedni, hogy a fenti kívánalmam teljesítse? Vagy annyira leengedhető motors vászon nem létezik?

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#12047) djxp01 válasza StLui (#12045) üzenetére


djxp01
senior tag

Ja akkor ezek szerint igazából felesleges a proktor tartó le-fel mozgatása, mert ha már fent van egy fix helyzetben, akkor csak lefelé kell dönteni a projektort, és a kívánt irányba vetít? Nem szeretném mozgatni, csak flexibilisebbé tenném a projektor vetítési magasságát, irányát. (?)

regisztrált: 2005-07-05

(#12048) Norbi 72 válasza djxp01 (#12046) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az attól függ,mennyi nálad a belmagasság.Nálam a 106-os Grandview CNV motoros a földtől 55 centire áll meg,de 69 centire van az állvány miatt.2,7 méter a belmagasság,panel.

A proji fix helyzetében lehet állítani a magasságot kb. 6 centin belül.

[ Szerkesztve ]

(#12049) StLui válasza djxp01 (#12046) üzenetére


StLui
veterán

Távtartóval mélyebbre eresztheted a vásznat. Én 270cm-ről mézem a padlótól 80cm magasan lévő vásznat, és bizony örülnék ha legalább 20cm-rel lejjebb lenne , és minél közelebbről nézed, annál fontosabb hogy lejjebb legyen

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12050) devil-k válasza StLui (#12049) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pl. ilyenre gondolsz?

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.