Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) tl-x válasza c4 (#32000) üzenetére


tl-x
őstag

Köszi, jó az oldal nagyon.

Valaki objektívan leírná a véleményét a DLP és a 3LCD képéről? Színek, élesség stb tekintetében. A régi projektorom egy Sony VPL-EX5-ös volt azon néztem eddig filmeket. A mostani 3LCD-k képe gondolom sokat fejlődött azóta.

(#32002) c4 válasza tl-x (#32001) üzenetére


c4
őstag

Csak pár szót, majd a szakértők...

A DLP képi dinamikája nagyobb, az olcsó, egychipes készülékeknek többnyire a technológiából adódóan "élesebb" is a képe, mint a belépő LCD modelleké, a DC3 chippel még jobb fekete szint is elérhető velük. A szivárvány pedig mint látod, adott. Az előzőekben említett ok miatt a deep blcak technológia nélküli LCD vetítőket nem ajánlom senkinek manapság. Az LCoS technológiának lényegesen jobb a feketéje... De sajnos új árát nézve itt a belépő kategória 800 ezer körül van. Hasonló az LCD vs plazma tévé. De itt is óvatosan kell nézelődni, mert voltak/vannak sikeresebb és kevésbé sikeres modellek.

(#32003) tl-x válasza c4 (#32002) üzenetére


tl-x
őstag

Köszi. Gondolom az Epson EB-U04 sem tudja a "deep black"-et.

(#32004) c4 válasza tl-x (#32003) üzenetére


c4
őstag

Szerintem nem.. A deep black drágább kategóriában érhető el, de majd AVHelper pontos információt ad az ezzel a technológiával szerelt készülékk árárról, itt AVHelper az Epson felelős. Szerintem olyan 600 e környékéétől indulnak ezek a gépek... De mérget ne vegyél rá.

(#32005) tl-x válasza c4 (#32004) üzenetére


tl-x
őstag

Neked DLP van?

(#32006) c4 válasza tl-x (#32005) üzenetére


c4
őstag

A kérdés eldöntésében ne legyen szempont, hogy nekem mi van... Nekem más a szemem, mások az igényeim... :)

(#32007) tl-x válasza c4 (#32006) üzenetére


tl-x
őstag

Ja nem azért, csak kiváncsi voltam. Haveromnak LED-es van arra esküszik mégse olyat vettem.

(#32008) c4 válasza tl-x (#32007) üzenetére


c4
őstag

A LED csak a megvílágításra utal... Valószínűleg DLP LED-ről lehet szó. Hacsak nem a kínai LCD LED gépet vette meg magának pár tízezerért. :)

[ Szerkesztve ]

(#32009) tl-x válasza c4 (#32008) üzenetére


tl-x
őstag

Nem Lg-je van. Somewhere over the rainbow. :)

(#32010) c4 válasza tl-x (#32009) üzenetére


c4
őstag

Ha a kínai 640x480-as telefonkijelzőből fabrikált alacsony fényerejű LED vetítője van, azt ne vegyük már mérvadónak. :D

(#32011) tl-x válasza c4 (#32010) üzenetére


tl-x
őstag

Rendes Lg Hd projektor.

(#32012) c4 válasza tl-x (#32011) üzenetére


c4
őstag

Már abból is több generáció van... :) De mind DLP technológiára épül.

(#32013) AVhelper válasza tl-x (#32003) üzenetére


AVhelper
senior tag

Bár nem vagyok "Epson felelős", de kétségtelen, hogy a DLP projektorokkal a szivárvány-effektus miatt megbarátkozni nem tudók számára a 3LCD vetítők közül belépő kategóriában az Epsont lehet csak ajánlani, mert más nincs is.

Az Optoma HD141X némileg drágább alternatívája inkább az EH-TW5210 lehetne, de persze nem teljesen, mert más a vetítési aránya és máshogy kell elhelyezni a vetítővászonhoz képest.(lásd a kalkulátort).

Az EH-TW5210-nek nagyobb fényárama a használható színmódokban és ez a színes fénykibocsátásra is igaz, ezért aztán ECO módban is bőven elég (Mozi és Természetes színmódokban is 1.000 lumen) fényt szolgáltat, és ekkor még viszonylag csöndes is. A feketéje kétségtelenül nem olyan mély, mint egy hasonló árkategóriájú DLP vetítőé, de ez csak optimális vetítési körülmények között és alapvetően sötét képek vetítésénél hátrány (lásd erről ezt a kontraszt, a projektor és a környezet viszonyát bemutató remek cikket).

Az EH-TW5210-ban egy hallhatóan és láthatóan működő dinamikus fényszabályzó írisz javíthat a sötét jelenetek feketéjén. A vetített kép sötét árnyalati részletei megvannak, a színek jól szaturáltak és Mozi színmódban kiegyensúlyozottak, bár egy kicsit kékes-zöldes árnyalatba hajlik a fehér (kb. 7.000 K), A szokásos távolságból (képszélesség x 1,1 - 1,5) nézve kellően éles a mozgókép, a játékhoz való üzemmódban csak 25 milliszekundum az input lag. Nem mellesleg a benne lévő lámpára 3 év vagy 3.000 óra jótállást vállal a gyártó és ECO módban 7.500 óra élettartamot ad meg (ráadásul nem is drága, ha cserélni kell majd)

Ja, és itt meg is tekintheted.

[ Szerkesztve ]

(#32014) tl-x válasza AVhelper (#32013) üzenetére


tl-x
őstag

Köszönöm szépen. :R Egy Epson EB-U04-en gondolkozom.

(#32015) AVhelper válasza tl-x (#32014) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az EB-U04 nem teljesen házimozi vetítő, rosszabb a fekete-szintje.

(#32016) tl-x válasza AVhelper (#32015) üzenetére


tl-x
őstag

Sajnos csak ez van ott ahol cseréltethetem. Vagy az Epson EH-TW5350 van ami már nagyon drága nekem.

[ Szerkesztve ]

(#32017) tl-x válasza AVhelper (#32015) üzenetére


tl-x
őstag

Epson EH-TW5210 mégis van nekik. Akkor inkább ezt javaslod?

(#32018) AVhelper válasza tl-x (#32017) üzenetére


AVhelper
senior tag

Inkább, de meg kéne győződni róla, hogy azon a konzolon egyáltalán jó melyen lesz-e a vetítő.

(#32019) a8l válasza tl-x (#32001) üzenetére


a8l
aktív tag

Szerintem azért nézz meg pár SXRD(Lcos) sony-t, ha tetszik a képe azért lehet találni használtan már 200 körül, néha még alatta is HW10-15-20-at.
Akinek eladtam a hw10-et nagyon elégedett vele, már lámpát is rendelt hozzá us-ból 25-ért(csak az izzót Philips), de a gyárinak sincs baja. Most még csak falra vetít vele, vászon csak 2 hét múlva lesz, de így is odáig van a képétől, úgy is hogy látta a hw65-öt nálam, közvetlenül a hw10 után.

(#32020) tl-x válasza AVhelper (#32018) üzenetére


tl-x
őstag

Köszönöm. Már csak az lenne a kérdésem, hogy miből látszik, hogy nem egy visszavitt Epson EH-TW5210-t kapok újracsomagolva. Van rajta fólia?

(#32021) AVhelper válasza tl-x (#32020) üzenetére


AVhelper
senior tag

Fogalmam sincs. Én csak a projektorokhoz értek, a csomagolásukhoz nem. Nem tudom, hogy van-e rajta fólia. Az utolsó EPSON vetítő amit kicsomagoltam egy EH-TW9300W volt, és azt abba a kb. 1 mm vastag fehér habszerű anyagba burkolták, amit mostanában mindenhol használnak.

(#32022) Pro Koryak válasza tl-x (#32020) üzenetére


Pro Koryak
addikt

pl:
minden kábel, tartozék elvileg külön nylon-/nejlonban van(leragasztva vagy légmentesen zárt). ezeket nehéz úgy visszatenni, hogy ne látszódjon, főleg az utóbbit, mert azt csak széttépve/vágva lehet kibontani. ;]
a doboz gyári ragasztásán(rag.szalag) is látható, ha nem eredeti vagy újraragasztás(mondjuk ez lehet csak a garancia jegy miatt van/lett kibontva).

[ Szerkesztve ]

(#32023) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Epson EB-420 projektor van itt az iskolában, fejjel lefelé felfogatva a digitábla elé, de valamiért szellemképes lett a szöveg rajta (ez az eredeti probléma, erre is várnék tippeket), viszont csináltam egy alaphelyzetbe állítást ami így 180 fokban elforgatta a képet és fejjel lefelé (pontosabban normálisan) van a kép :D hogy tudom visszaállítani? Nem találok elforgatás opciót, és az eszköz kézikönyvét is átnéztem

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#32024) olloczky válasza olloczky (#32023) üzenetére


olloczky
senior tag

Sikerült, valamelyik beállításnál a plafont kellett kiválasztani, és már a szellemkép is eltűnt (magától)

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#32025) tl-x


tl-x
őstag

Hosszú rágódás és fájó szemek után visszacsomagoltam a dobozába DLP-s projektorom és megpróbálom elcseréltetni egy 3LCD-re. Sajnos nagyon érzékeny vagyok a techólógiájára (szivárvány effekt), akárhogy próbáltam megszokni. Előtte 3LCD-s volt azzal nem volt gond. Drukkoljatok, hogy sikerüljön. Köszönöm az eddigi tanácsokat és segítségeket.

[ Szerkesztve ]

(#32026) c4 válasza tl-x (#32025) üzenetére


c4
őstag

Az elállás nem szerencse kérdése, sőt cserélni sem kell, a pénzt is gond nélkül visszakérheted. 30 napon belül kell visszautalniuk.

(#32027) tl-x válasza c4 (#32026) üzenetére


tl-x
őstag

Már megrendeltem helyette az újat (Epson EH-TW5210) csak várom hogy beérkezzen 15e-t kell rádobnom.

(#32028) Janaboy válasza tl-x (#32027) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ugyanannál a cégnél? Cserélte gond nélkül?

Janaboy

(#32029) tl-x válasza Janaboy (#32028) üzenetére


tl-x
őstag

Délutan kiderül. Ügyfélszolgàlat azt mondta rendeljem meg az újat vigyem vissza a régit azzal hogy elállok a vásárlástól és fizessem ki a különbözetet. Ha nem akkor visszakapom a pénzt pár napon belül.

[ Szerkesztve ]

(#32030) sith7 válasza tl-x (#32029) üzenetére


sith7
nagyúr

Lehet tudni melyik cég ez ?

(#32031) CyDoN


CyDoN
senior tag

Múlt héten rendeltem egy projektort ott ahol a legolcsóbb volt előreutalással.
Szerencsémre nem jutottam el odáig, hogy el is utaljam a pénzt, mert tegnap ezt a levelet küldték:

Sajnálattal értesítjük, hogy megrendelését nem tudjuk kiszolgálni. A termék ára a tegnapi nap folyamán közel 40%-kal emelkedett.

Senki nem ellenőrzi ezeket a cégeket? Persze az árgépen még mindig annyi mint amennyiért rendeltem, de belépve a webshopjukba már a drágább ár van ott.

(_._)

(#32032) tl-x válasza sith7 (#32030) üzenetére


tl-x
őstag

Edigital

(#32033) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Fix keretes 16:9-es vetítő vásznat szeretnék készíteni.
Lehet valahol csak vásznat kapni fekete kerettel ami kifeszíthető egy házi készítésű keretre?

Meg mondom őszintén hogy nincs rá nagy keret.
Jelenleg fehér falra vetítek szóval minden előrelépés lenne ahhoz képest.

Jó lenne nekem pl csak ennek a vászna mindenféle roló nélkül csak 16:9-es formátumban:
[link]
(legvégső esetben megveszem ezt, lenyisszantom a megfelelő méretre, lemaszkolom és befújom feketére a levágott résznél).

Hol lehet ilyent beszerezni?

Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#32034) c4 válasza a2d2 (#32033) üzenetére


c4
őstag

Egy egyszerű vászonnal nem jutsz előrébb a fehérre festett falnál. Még az olcsó kínai gyári vásznakkal sem.

DIY lehetőség.

Bársony szél. Ami drágábbra is kijöhet a vászonnál. :)

(#32035) a2d2 válasza c4 (#32034) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!

Hidd el nagyon gáz a fal. Tiszta hullámos ha végighúzom rajta a kezem.
USA-ból semmiképp sem éri meg rendelni, de találtam pl egy ilyent most: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#32036) c4 válasza a2d2 (#32035) üzenetére


c4
őstag

Oké, elvileg bármilyen fehér sík felület jó, ha annyira hullámos a falad. A lényeg, hogy blackout cloth anyagnak kell lennie vagy a hátoldala legyen fekete. Ha átmegy a fény rajta, majd a világos falról vissza tud verődni, csak ront a képen, nem is keveset.

Kínából is lehet rendelni, ingyenes szállítással.

(#32037) a2d2 válasza c4 (#32036) üzenetére


a2d2
addikt

Jaja, én is ezeket találtam közben e-bayen.
Ez elég szimpatikus: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#32038) c4 válasza a2d2 (#32037) üzenetére


c4
őstag

Szerintem, ha az alább említett tulajdonságú, egykutya mind. :) Jól kifeszíted és kész is. :) Pár 110 ollár, nem nagy veszteség, ha pár hónap, év után kihajintod, ha többet tudsz majd áldozni erre a célra.

(#32039) Janaboy válasza CyDoN (#32031) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ha megerősitették a megrendelést, akkor elvileg kötelező annyiért adnia.

Janaboy

(#32040) cinemazealot válasza Janaboy (#32039) üzenetére


cinemazealot
addikt

A kérdés csak az, mi számít megerősítésnek. Tavaly decemberben egy webshop-ban rendeltem egy 32 GB-os SSD-t 286 Ft-ért + 495 Ft szállítási díj. Meg is kaptam róla a visszaigazolót, benne a fenti tételekkel, majd 3 órával később jött a levél, hogy "Megrendelése meghiúsult":

"Sajnálattal értesítjük, hogy az Ön rendelése meghiúsult. Ez az alábbiak miatt történhetett:
- Ön kérte, hogy töröljük a rendelését;
- A megrendelt termék az Ön által kért méretben elfogyott, és belátható időn belül nem fog érkezni. Ebben az esetben kollegánk telefonon egyeztetni fog Önnel a raktáron lévő kiszerelésekről."

Természetesen elírás volt, csak egyszerűbb volt nekik ezt a formalevelet elküldeni. :)

(#32041) Janaboy válasza cinemazealot (#32040) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Visszaigazolás nem egyenlő a megrendeléssel.

De erre inkább a fogyasztóvédelmi topik a legjobb :)

Janaboy

(#32042) CyDoN válasza Janaboy (#32039) üzenetére


CyDoN
senior tag

Nem erősködtem, mert nem küldtel el a pénzt! Ha elküldtem volna akkor utána mennék, hogy szállítsák le! Felajánlottak egy másik projektort ami 200e-el kevesebb, más technológia stb...Beszámítják a pénzt vagy visszautalják.

[ Szerkesztve ]

(_._)

(#32043) a2d2 válasza a2d2 (#32037) üzenetére


a2d2
addikt

Na, megvettem ezt. 8450Ft-ra jött ki.
Nem kell semmit festegetni meg vagdosni.
Összedobok majd egy keretet neki azt kész is van :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#32044) CyDoN válasza a2d2 (#32043) üzenetére


CyDoN
senior tag

:C ha kész lesz, küldhetnél pár fotót :)

(_._)

(#32045) a2d2 válasza CyDoN (#32044) üzenetére


a2d2
addikt

Ok, csinálok majd képeket közben.
Még gondolkozok a technikán hogy lenne szép, mert ugye itt nem lehet a keret mögött odatűzni a fához.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#32046) .DLL válasza a2d2 (#32045) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem odatűzheted előröl, majd matt/bársony fekete szalaggal végigragasztod a keretet, így az eltakarja a tűzőkapcsokat is. ;)

(P.H.)

(#32047) tl-x


tl-x
őstag

Sikerült kicseréltek az Optomát egy Epson 5210-re. A régi tartó helye sajnos nem jó közelebb kell tenni. Arra gondoltam hogy van rajta keystone csuszka igy a sarokból akár egy polcról tudok vetíteni vele. Gondolom tükrökkel csinálja. Ezáltal nem csökken a felbontás és a minőség?

[ Szerkesztve ]

(#32048) AVhelper válasza tl-x (#32047) üzenetére


AVhelper
senior tag

Figyelmeztettelek, hogy valószínűleg a korábbi vetítő helyéről nem ugyanakkora képet fog vetíteni az új, és nem is oda, ahová kéne, ugye. Az EH-TW5210 egyébként se igen való mennyezeti konzolra, jobban egy kis asztalkára a vetítővászonnal szemben. A trapézkorrekció nem tükrökkel működik, és bizony rontja a felbontást,. ezért kerülendő a használata.

[ Szerkesztve ]

(#32049) tl-x válasza AVhelper (#32048) üzenetére


tl-x
őstag

Ok. Sejtettem, hogy máshová kell tenni. Miért nem való plafonra?

(#32050) .DLL válasza tl-x (#32047) üzenetére


.DLL
veterán

A képe hogy tetszik? :) Az elhelyezést meg fogod tudni oldani. :K (Keystone-t tényleg ne)

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.