Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) BBéci válasza péjé (#44850) üzenetére


BBéci
titán

A lakást takarítjuk, a vetítőt és egyebeket pedig tisztítjuk! ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44852) péjé válasza BBéci (#44851) üzenetére


péjé
őstag

meg szoktam adni ha jogos de ez csak szívózás... :)

(#44853) pet007 válasza péjé (#44852) üzenetére


pet007
aktív tag

Csak szivozas nem lesz eleg, lencsekrol a port az nem szivja le! ;] ;] ;]

(#44854) péjé válasza pet007 (#44853) üzenetére


péjé
őstag

Ha visszolvasol párat akkor látod majd hogy javasoltam párszor az ultrahangos tisztítást és szervízt is...a beszólogatás meg nem viszi előre a témát

(#44855) BBéci válasza péjé (#44852) üzenetére


BBéci
titán

Szóvá tettem ugyanezt a háztartási gépek topikjában, ott jogosnak találták.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44856) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Esetleg van valaki itt a fórumon aki rendelkezik BenqW2000+ projektorral és meglehetne nézni Nála működés közben? :R

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44857) Charmi válasza Vhiktor (#44828) üzenetére


Charmi
csendes újonc

A Benq W2000-ben igen 6x-os sebességgel forog a színkerék, de csak ha nem 60Hz-es a képfrissítés.
Amikor megnézted 24Hz-en ment a demó anyag? Mert ha igen és zavart, akkor neked tényleg bukó a dlp.

(#44858) Vhiktor válasza Charmi (#44857) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem tudom, hány hz-en ment. Batman begins-t tette be mkv volt, utána meg valamelyik Halálos iramban részt, az BDISO volt.
Mindkét projektor cinema képmódra volt állítva, ECO lámpával.

A szivárványt lehet még meg is tudnám szokni, most direkt figyeltem, de azt hogy nincs shadow detail az alacsony szinten viszont már nem.
Lehet csak rosszul volt végpontozva a proji.

A TW6700-at is megnéztem, attól csak a fényereje miatt félek, hogy közelról történő vetítésnél nem e lenne túl világos még eco módban is. Viszont 3LCD-s gépekből én csak marha nagy fényerejűt látok mindenhol.

Azt is szívesen megnézném otthoni körülmények között :)

Viszont annyira rákattantam a projektor témára, hogy mindenképpen venni akarok.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44859) Vhiktor válasza Vhiktor (#44858) üzenetére


Vhiktor
veterán

3D módot sajnos egyiken sme tudtam kipróbálni, pedig nekem az ugyanannyira fontos mint a 2D.
Ebbben melyik technológia a jobb?

Illetve ha fullra tekerem a zoom-ot akkor romlik a kép vagy lehetséges, hogy nem lesz mindenhol éles?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44860) péjé válasza Vhiktor (#44858) üzenetére


péjé
őstag

A projektor ha 24p-s anyagot kap akkor alapesetben úgy is vetít (ha képes rá), vhol át lehet állítani menüben hogy mondjuk csak 60hz-en menjen ha szükséges.

A fényerőtől azért ne tarts mert a gyártók a vetítők mozi módjában 1000 lumen körüli értéket állítanak be, neten keresd ki mennyi lehet ezeké. A max. fényerőt 3D módban tolja a vetítő, ott kell minden lumen.
3D-hez sztem az lcd kicsit jobb, legalábbis az alapján amit én láttam de ez is lehet egyénfüggő. Érdemes olyan lejátszót keresni ami tudja fullhd 3D-t így a legjobb minőséget kapod.

(#44861) Vhiktor válasza péjé (#44860) üzenetére


Vhiktor
veterán

Köszi :)

A lejátszó már megvan, 3D BD player, azon szoktunk filmezni.
Itt vannak az értékek:

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44862) péjé válasza Vhiktor (#44861) üzenetére


péjé
őstag

Hát azért ennél kevesebbre gondoltam eco cinema módban....kérdés az hogy kalibrálás után mennyi maradhat, tippem szerint ennél jóval kevesebb. Ez a vetítő a kalkulátor alapján 250cm-ról 85"-t tud...ez azért nem sok. Lehet jobban jársz ha megnézed azt a használt tw9100-et.

(#44864) Vhiktor válasza péjé (#44862) üzenetére


Vhiktor
veterán

Most amazon.de-n pont akciózva van 260.00 átszámolva újjonan. De akkor nem merem megrendelni, ha túl nagy a lesz a fényereje.
ha fullosan kihasználom a helyet és a zoom-ot, akkor 2,75m-ről 93"t vetít. Kérdés mekkor aelőrelépés 55".hoz képest.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44866) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! projektor lencséjére kívülről sok por, kosz ragadt, mivel szabad tisztítani? pl aldiban kapható alkoholos szemüvegtisztító kendő mehet? Egyszer használatos.

(#44867) BBéci válasza kalapacsolok (#44866) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben a lencse üveg, akkor óvatosan használható az a kendő, de ha műanyag, akkor semmiképpen, mert megkarcolja. Olvasószemüvegemet olyannal vágtam (majdnem) haza.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44868) sixpak válasza BBéci (#44867) üzenetére


sixpak
nagyúr

"Majdnem" hogyan?
Az egyik fele még jó? :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#44869) Vhiktor


Vhiktor
veterán

A DLP link 3d-ről és a szemüvegről mit kell tudni?
Valahol láttam olyan kitet amivel a dlp linkes projektorok együtt tudnak működni RF szemüveggekkel, ennek van valami hátránya?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44870) BBéci válasza sixpak (#44868) üzenetére


BBéci
titán

Használható, de látszanak rajta a karcok, pedig edzett műanyag. Optikus óvott az olyan kendő használatától, amennyiben nem akarok új szemüveget készíttetni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44871) Dorian válasza BBéci (#44870) üzenetére


Dorian
félisten

Amennyire tudom, némely műanyagot az alkohol mattíthatja is.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44872) BBéci válasza Dorian (#44871) üzenetére


BBéci
titán

Lehetséges, de a szemüveglencséket biztosan nem mattítja, mert az összes tisztítófolyadék, amivel eddig találkoztam, alkoholos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44874) zsoika válasza BBéci (#44872) üzenetére


zsoika
addikt

Én ilyet használok monitor, tv, szemüveg stb. tisztítására....alkoholmentes.

(#44875) c4 válasza Dorian (#44871) üzenetére


c4
őstag

(#44871) Dorian
Nem mattítja.

Tisztításhoz izopropil alkohol és pamutpelenka javallott. Bár elég ritkán kell a frontlencsét tisztítani normál körülmények közt. A nagyobb baj az lenne, ha a hátsó lencsetag porosodna, koszolódna el.

Be lehetne tenni az összefoglalóba....

[ Szerkesztve ]

(#44876) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Mennyire javallot ND2 filtert használni ha túl nagy a projektornak a fénykibocsátása? Ez ront az összképen?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44877) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy most hogyan áll a HDMI kábel hitháboru, nem is akarok pápát égetni.. Csak szeretném elmondani -hátha valakit érdekel-, hogy 1 év szenvedés után (1db. 9m-es, 1db 10m-es, 2db 4,5m-es és egy Delock 4k60hz HDMI repeater = így össz ~50e forint kábelre és jelerősítőre költött pénz után) egy 5850 forintos 10méteres olcsó kábellel simán megy a 4K60Hz HDR-el. Egy olcsó szarnak nézett HDMI 2.0-es kábel TUDJA azt amiről a legtöbb gyártó csak hazudni mer. Nincs adatveszteségből származó képremegés, nem dobálja a jelet.. egyszerűen csak működik. Igaz olyan vastag a kábel mint egy vékonykolbász így egy kicsit megszenvedtem a kábelcsatornával.. de MŰKÖDIK! :C

Egy Optoma UHD51-et hajtok meg a PC-ről.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44878) péjé válasza Hobbbyt (#44877) üzenetére


péjé
őstag

A hitetlen kutyák nevében köszönjük az infót... :)

(#44879) gyulaipal válasza péjé (#44878) üzenetére


gyulaipal
tag

Szerintem abban senki nem kételkedik (még a hitetlen kutyák sem, amelyek egyik "megrögzött" képviselőjének vallom magam) szóval abban senki nem kételkedik, hogy a szar kábelen nem megy át a jel.

Én (mi?) abban kételkedünk, hogy ha sikeresen átmegy a jel a HDMI (vagy más digitális) kábelen, akkor javulhat-e a kontraszt, a színek vagy egyéb képi paraméterek pusztán a kábel miatt. De hát ezen valóban nem érdemes vitázni...

(#44880) gyulaipal válasza Hobbbyt (#44877) üzenetére


gyulaipal
tag

> Egy Optoma UHD51-et hajtok meg a PC-ről.

Azért nem biztos, hogy annyira rosszak voltak a "nem működő" kábelek, mivel a kábelen kívül az adó- és a vevő oldal is befolyásolja, hogy sikeresen átjut-e az adat a HDMI kábelen. Lehet, hogy ez a projektor "érzékenyebb" az átlagnál a jel "minőségére". Sokszor láttam már olyat, hogy egy adott projektorral nem ment át a kép a HDMI kábelen, majd rádugva egy másik gépet ugyanannak a kábelnek végére, tökéletes volt minden.

Az megint más kérdés, hogy egy 0,47"-es FullHD chip kétdimenziós rezgetésével működő gép képén valóban látszik-e a 4K felbontás előnye? A rezgetés nyilván eltünteti a csirkehálót, ez kétségtelen és tényszerű előny, de hogy a HDR mennyire látszik egy ilyen chip natív kontrasztja mellett ... azzal kapcsolatban vannak kétségeim.

(#44881) Márton válasza gyulaipal (#44880) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát jah, egy RPi pl. még állítani is engedi:

config_hdmi_boost
Configures the signal strength of the HDMI interface. The default value is 0 and the maximum is 11.
The default value for the original Model B and A is 2. The default value for the Model B+ and all later models is 5.
If you are seeing HDMI issues (speckling, interference) then try 7. Very long HDMI cables may need up to 11, but values this high should not be used unless absolutely necessary.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#44882) Terminator47


Terminator47
csendes tag

Sziasztok! Vetítővásznat szeretnék vásárolni. Mindenképp rolós kivitelben. Ahogy körbenéztem leginkább kézi vásznak amik szóbajöhetnek. A vetítési méret kb 106”. A keret nagyon max 80 ezer forint. Ennyiből csak a kínai vásznak jönnek szóba. Ezek közül melyik a legkevésbé rossz választás? Előre is köszi a választ!

"So Say We All"

(#44884) Márton válasza #99499520 (#44883) üzenetére


Márton
nagyúr

A másik fele milyen ennek a vászonnak? Egy az egyben fekete mint a fenti kifutó?
Tehát kb. 4:3 arányú? Esetleg le tudod fotózni?
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#44886) Márton válasza #99499520 (#44885) üzenetére


Márton
nagyúr

arra akarok, de lefújatnám szürkére :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#44888) cinemazealot válasza #99499520 (#44887) üzenetére


cinemazealot
addikt

Attól, hogy a fény átszűrődik, még nem biztos, hogy a festék is átivódna. :N

(#44889) Terminator47 válasza #99499520 (#44883) üzenetére


Terminator47
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

"So Say We All"

(#44891) Márton válasza #99499520 (#44887) üzenetére


Márton
nagyúr

Jó lenne ha megmaradna (itthonra) a fehér fele, de ha tönkremegy, viszont tökéletes szürke, az se baj.
(nem tervezzük verni rá) :Y :Y

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#44893) Márton válasza #99499520 (#44892) üzenetére


Márton
nagyúr

passzív 3d-re kellene..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#44895) kkari


kkari
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Van olyan fórumtárs, aki esetleg tudja, hogy Runco RS-900 támogatja-e az 1080/24p lejátszást?

(#44896) BBéci válasza kkari (#44895) üzenetére


BBéci
titán

Magától értetődően: igen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44897) gyulaipal


gyulaipal
tag

Évek óta mondogatom (másik fórumon) hogy ha a Texas Instruments végre "feltenne" az 5,4 mikronos (TRP-s azaz 17 fok billenési szögű) billenőtükrökből 3840 darabot egy DMD-re, azaz natív 4K felbontással gyártana picit kisebb mint 1"-es DMD-t, az mekkora királyság lenne. Így XPR nélkül lenne natív 4K felbontás és a chip megvilágítása sem lenne gond (a chip méretének a négyzetével arányos az adott fényforrással elérhető kontraszt, tehát egy ilyen chip-nek a "kontrasztja" pont duplája lenne a 0,67"-esének és 4x-ese a 0,47"-esnek). Ennek a chip-nek a kontraszt-állandója már egész közel lenne a 0,9"-es DLP9000-es chip-éhez. A picit gyengébb kontrasztot szerintem simán bevállalhatnánk a dupla pixelszám kedvéért. És azért a DLP9000-el is elég sima ügy a natív 6000:1 kontraszt, úgyhogy ha a natív 4K chip-pel valahol 4500-5000:1 közelében lenne a natív kontraszt, az már igen jó dolog lenne (feltéve, hogy valaki érti amiről beszélek és nem a katalógusok marhaságaihoz viszonyítja ezeket a számokat).

Meglepetésemre a minap kaptam egy linket egy fórumtárstól, amit úgy tűnik ő maga nem akar publikálni, így ezt én teszem meg, mivel a dolog közérdekű:

[link]

Nos, vagy nagyon komoly nyomdahibák vannak a Barco oldalán (?) vagy a Texas Instruments valóban megcsinálta ezt a chip-et és "titokban" a Barco már egy 3 chip-es gépet épített is belőle.

Persze még sok-sok év lehet, mire ezeket a chip-eket megfizethető (vagy használt) 1 chip-es gépekben mi megvehetjük majd, de legalább már van mire várni... :-)

Nem mintha addig ne lenne mivel vetíteni, hiszen a 0,9"-es 2560 pixeles chip is nagyon jó, de azért a 2,66K felbontás mégsem natív 4K. Az más kérdés, hogy hányan ülnek olyan közel, hogy szemmel meglássák a 2,66K és a natív 4K közötti különbséget ...

(#44898) Ijk válasza gyulaipal (#44897) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem találtam ilyen DMD-t a TI honlapján.
Érdekes kérdés. Nem gondolom hogy látható különbség van 1:6000 és 1:5000 között, de én elviekben pont egy léptékkel jobb kontrasztot várnék az 1080p-től, tehát ha a 2k 1:6000 akkor a 4k inkább 1:3000.
Megmondom őszintén lehet hogy inkább a mélyebb feketét választanám filmezésre mint a felbontást. Játékra és dokumentumfilmre vagy IMAX-ra meg fordítva, de nálam ugye a mozi van sokkal nagyobb súlyban. De ha képbe vesszük a költségeket akkor egyértelműen 2k.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44899) Hobbbyt válasza gyulaipal (#44880) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nyilván ezek a dolgok erősen függnek a végpontokra kötött eszközöktől de alapvetően mindenhol azzal találkoztam, hogy a legtöbb esetben a 10m már problémát szokott okozni a kábeleknek.

Tudom, hogy mi az általános -elméleti- vélekedés a 0,47"-es Full HD-s DMD XPR trükkjével kapcsolatban azoknál akik még nem látták élőben működés közben. Előtte 2 évig egy FHD projektort használtam, Én is kicsit féltem tőle annak idején, de lassan 1 év használat és sok-sok tesztet követően viszont bátran ki merem jelenteni, hogy noha a 0,47 colos DMD ezer egyéb sebből vérzik, az XPR valóban jól működik és ugrásszerűen több részlet jelenik meg a vásznon az 1080p-hez képest ugyan azt a 4K forrást használva. Már egy ideje ha lehet, 4K-ban szerzem be az anyagokat, mert egyszerűen jobb-szebb stb. Nem tudom, hogy a valóságban mennyivel több pixel jelenik meg a vásznon, de az biztos, hogy jól érzékelhető hozzáadott értéket jelent. Nyilván a 0,47"-os DMD és hozzá társított objektív csodákra nem képes. A fekete szint és kontraszt olyan amilyen, hozza a kategória átlagot. Többet nem is várhatunk tőle.

A HDR pedig egyszerűen más kérdés, a fizikát nem lehet átbszni. Igazi HDR nincs, és projektorokban szerintem soha nem is lesz. HDR támogatás van. Ez nekem azért fontos, hogy ne a madvr-el kelljen vacakolnom, hanem a gép saját maga tudja emészthető formában kinyomni magából. Amúgy sokat tesztelgettem, hogy melyik kép a szebb-jobb, a madvr-el mókolt vagy a gyári algoritmus által kutyult és arra jutottam, hogy kicsit szebb a képe, talán jobban átjön a HDR "hatás" ha a projektotorra bízom a dolgot.

Nagyon megvagyok elégedve vele, nem rég összetettem egy Epson TW5600-as rendszert is, 2 film után arra jutottam, hogy noha szerintem árához képest meglepően jó az Epson képe, az Optoma megérte a felárat.

Szerk. Az előttem lévő hozzászóló rávilágított egy fontos dologra, én pont az Ő ellentéte vagyok. A felbontást részesítem előnyben a mély feketével szemben, sima mozizás közben is.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44900) Cypresss


Cypresss
senior tag

Üdvözlet a kedves tagságnak,

Több kérdésem lenne a téma szakértőihez.
Hosszú évek után úgy döntöttem, hogy elengedem a tévés mozizást és tíz év plazmázás után projektorra váltok. Sajnos elég magasak az elvárásaim, ezért úgy gondoltam, jobb ha titeket kérdezelek meg, mielőtt valami baromságot csinálok.

Röviden a tudnivalók:

- szoba mérete 3,5x2,5 méter, ablaka nincs, csak egy teraszkijárata, de ez is teljes egészében sötétíthető. A szoában csak mozizunk, erre építettük.
- tévét egyáltalán nem nézünk, illetve én bámulom az NFL-t, ha szezon van
- Yamaha erősítővel hajtok meg egy 7.1-es rendszert, és külső médialejátszót használok
- minden tartalom NAS-ról jön.

Ami fontos:

- legalább 3 HDMI bemenet kell, mert néha játszom is
- kiváló képminőség
- amennyire lehet, magas legyen a fényerő és olyan szép és homogén a kép, mint a plazmákon
- alacsony zajszint
- 4k (de ehhez nem ragaszkodom feltétlenül)
- 3D-képesség (ehhez viszon igen, mert sok ilyen filmünk van)
- kb 80 col környékén legyen a képméret, a 65 már nem elég
- plafonra szerelném

Kb 1,5-2 milliót szánnék a teljes pakkra vászonnal együtt (ami motoros kell legyen).

Szerintetek ennyiből megoldható-e és ha igen, akkor melyik márkát javasoljátok? Pár barátommal beszélgettem és többször felbukkant az Epson neve, de őket csak a nyomtató világból ismerem. :DDD

Mivel tök szűz vagyok ezen a területen lsz úgy fogalmazzatok, hogy az olyan lámák is megértsék, amit mondtok mint én. :B

Előre is köszönök minden tanácsot! :R :R :R

Egyébként örömmel látom itt Ijk kollégát a plazma topikból. :R

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.