Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) HIJ válasza _Smooth (#26000) üzenetére


HIJ
őstag

Egy 4x3 m -es szobában lesz, aminek a magassága kb 2,5 m. Szóval a proji és a vászon között ~0-4 m ig lehet a távolság. Azért gondoltam a 100" -ra, mert annak a szélessége olyan 220 körül van.

(#26002) _Smooth válasza HIJ (#26001) üzenetére


_Smooth
senior tag

Milyen távolról fogod nézni, mennyire tudod belógatni a gépet a mennyezetről?
Ez a két Optoma a 220cm széles vásznat 3,3-3,6m közötti távolságból tudja vetíteni (zoom mértékétől függően).
116% offset miatt kicsivel a vászon felső éle fölé kell majd pozícionálni a lencse közepét, de mindenképp be kell lógatni.

124cm magas képpel, ha mondjuk 70cm-re akarod leengedni az alját, akkor a földtől kb 204cm környékén kellene lennie a lencsének (mínusz a gép vastagságának fele), tehát egy kb 40cm hosszú mennyezeti tartó fog kelleni. (ami változhat a vásznad elhelyezésével - pl. ha lejjebb engeded, akkor értelemszerűen hosszabb karra lesz szükség).

Ha mennyezeten akarod rögzíteni a vásznat, akkor abból is olyat érdemes keresni, aminek van legalább 50cm fekete kifutója.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#26003) HIJ válasza _Smooth (#26002) üzenetére


HIJ
őstag

Akkor induljunk ki az alapoktól: egy 3x4 -es szobába, ahol a 3 méteres oldalra kerül a vászon, mekkora méret az amit érdemes berakni? Van értelme a 100" nak ha kb csak 3 méter a nézési távolság?

(#26004) StLui válasza HIJ (#26003) üzenetére


StLui
veterán

Tök mindegy a szoba mérete, a nézési táv számít, én pl 235 széles vásznat nézek 270-ről, 3D-hez messze ülök így, csak nagyobban gondolkodnék ennél ilyen távra, de legalább ekkora. De ismerek olyat akinek nagy volt az új 40"-os tévé, és eladta, vett egy 32-est

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#26005) bulikavagyok válasza HIJ (#26003) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én kicsit távolabbról nézem (kb 3,5 méter), és nekem sok volt a 100".. De ez mindenkinél más szerintem. Ha megvetted a projektort, utána a falra vetíts pár napig, és csak utána vegyél vásznat szerintem.
Egyébként a 100"-nak 3,11-től van az ajánlott nézési távolsága. Itt meg tudod nézni.

Szerk.: Most 90"-os a kép, de még tesztelgetem..:)

[ Szerkesztve ]

(#26006) devil-k válasza HIJ (#26003) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én 3 méterről nézek 83"-as vásznat. No, nem azért, mert skót vagyok, egyszerűen nem fér el fizikailag nagyobb vászon a szobában sajnos.

A szoba mérete is hasonló, mint a tiéd.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#26007) _Smooth válasza HIJ (#26003) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nekünk 80" lett volna a THX ajánlás a kb 2,9m nézési távolságra. Akkor javasolták a srácok itt a nagyobbat, így lett 210cm széles erre a távolságra. Nem is bántam meg, főleg 3D-nél jó, negyed évig így néztük, de most valamiért hátrébb került vagy 50cm-vel a kanapé, és így érdekes módon sokkal kellemesebb volt nézni (szerintem azért nem hülyeség az a THX ajánlás).
Én azt mondom, nincs szükség 3-ről nézve 100"-nál nagyobb képre.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#26008) HIJ


HIJ
őstag

Na akkor hazaérek méricskélek kicsit.

Úgy látom, hogy a projinak optimálisan 1x zommal 359 cm -re kell lennie a vászontól a 100" -nál. Lehet hogy ez lesz a szűk keresztmetszet. Egyébként a vásznaknál ez a pöndörödés mennyire jellemző? Meg pl amit az edigitalnal nézek, egyiknél sincs írva a fekete lefutósáv hossza. Illetve egynél van, de annál meg 3 cm -t ír, ami talán elírás lehet...

(#26009) synar válasza HIJ (#26008) üzenetére


synar
őstag

Figyelj oda az Edigitálnál, mert nagy a kavarodás náluk a vászon méretek és a képarányok között. Itt egy példa: [Funscreen Rollo 4:3 114*203 projektor vászon]. Ha kiszámolod ez nem 4:3, hanem 16:9. Én is náluk vettem a nyáron egy szintén Funscreen márkájú 180 cm széles vásznat akcióban volt 14000 Ft, most azt nem találom a kínálatban, de ott ugyanez az elírás volt. Kockáztattam a rendelésnél, mert gyorsan kellett a vászon és szerencsére 16:9 lett a képarány és nem 10 cm, hanem 40 cm a kifutó. Egyébként ezt a márkát nem nagyon ajánlom, itt demonstráltam, hogy miért és a felülete sem túl szép, van egy kis hotspot is , de csak akkor zavaró, ha szinte teljesen fehér az egész kép. Ha lehet próbáld megoldani a fix keretes vásznat, jó minőségű anyagból. Ha nem ragaszkodnál az Edigitalhoz, javasolnám, hogy keresd meg itt a fórumon Szepit, már sokunknak szerzett olcsón és jó minőségű vásznat akár méterben is és egy kis barkácsolással lehet hozzá keretet gyártani, vagy bútorlapra felfeszíteni. A következő fejlesztésnél nálam is tervben van a vászoncsere fix keretesre.

[ Szerkesztve ]

(#26010) HIJ


HIJ
őstag

Sajnos nincs lehetőség fix vászonra, mert egy ablak van azon a falon, amire szeretnék vetíteni...

Jól gondolom, hogy a fali vászonnak nincsen lefutója? Mert én mindenképp plafonra szeretném, de akkor ha nincs lefutó, akkor nagyon magasan lenne...

[ Szerkesztve ]

(#26011) synar válasza HIJ (#26010) üzenetére


synar
őstag

Van csak nem sok: 114,3 mm.

(#26012) _Smooth válasza HIJ (#26010) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ráadásul, amit linkeltél, az 16:10-es (így - meg a kisebb átló miatt is - csak 202cm széles, nem 220, ahogy korábban tervezted).

Esetleg alternatíva lehet (ha nagyon nem találsz náluk más megoldást) egy 4:3-as 220 széles fali vászon is.
Egy ilyen 175cm magas lenne. Ha tövig leengeded, akkor 50cm fekete maszkolást kell csak adnod neki felülről. (egy L-profillal tudod esetleg rögzíteni a mennyezeten, tetszőleges távolságban a faltól)

Másik opció, hogy egy fali 16:9-est raksz fel falra szerelt konzolra, ami tetszőleges távolságba helyezi a faltól (így viszont 50cm-vel a mennyezet alá kerül)

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#26013) HIJ válasza _Smooth (#26012) üzenetére


HIJ
őstag

Igen-igen, közben méregettem és a 2 m is teljesen megfelelne, szóval ezzel a részével nem lenne gond.

A baj viszont, hogy így ~107 cm -re lenne a kép alja a padlótól. Ez nem sok egy kicsit?

(#26014) synar válasza HIJ (#26013) üzenetére


synar
őstag

De egy kicsit sok, úgy próbáld felszerelni, hogy a vászon közepe legyen szemmagasságban (kb. 120cm) a padlótól.
(#26015) _Smooth
Na így a precízebb :)

[ Szerkesztve ]

(#26015) _Smooth válasza HIJ (#26013) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nekem sok lenne.
Próbáld a kép alsó harmada és fele közötti részt megcélozni szemmagasságnak. (kinek hogy kényelmesebb - vannak ajánlások a kép alsó harmadára és van a fele fölött egy picivel, hogy így a fej egy kicsit inkább előrefele billenjen és pihentesse a nyakizmokat)

Tehát ülj be a kényelems néző pozícióba, mérd le a szemmagasságod és - egy 100" átlójú (kb 124cm magas) kép esetén - vonj le kb 40-50cm-t. Ezt érdemes alsó élnek belőni.
Ha 110cm magasan van a szemed, akkor kb 60-70cm lehet az optimális.
(Feltételezve, hogy közel THX javaslat alapján belőtt távolságból nézed)

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#26016) HIJ


HIJ
őstag

Akkor ez a vászon annyira nem jó nekem. Akkor lehet hogy a vásznat nem innen rendelem mégsem... Tudtok ajánlani valami jó helyet vagy embert erre?

Ugye előbb ki kéne válasszam a vásznat, hogy pl a proji konzolt is kiválasszam...

(#26017) synar válasza HIJ (#26016) üzenetére


synar
őstag

Kérdezd meg Szepit, ő biztos tud ajánlani.

(#26018) z123456789 válasza synar (#26017) üzenetére


z123456789
addikt

+1

(#26019) Salak


Salak
tag

Sziasztok!

Projektorvásárlással kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni, mivel nem értek hozzá.

200K HUF a keret.
Nem lenne nagyon sokat használva.
Falra és vászonra vetítenénk vele.

Értelemszerűen minél hosszabb távra szeretnénk egy jó ár/érték arányút.

Mivel annyi féle van, mint égen a csillag és nem igazán tudom mire kell figyelni vagy mit kellene kerülni, tudnátok ajánlani alternatívákat?

Köszönöm szépen előre is!

"Winners never quit and quitters never win."

(#26020) Janaboy válasza Salak (#26019) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Tudni kellene, hogy miket akarsz vetíteni, milyen környezetben (mennyire lehet elsötétíteni), mekkora méretet, milyen távolról stb.

Janaboy

(#26021) Márton válasza Salak (#26019) üzenetére


Márton
nagyúr

Én az Acer P1500-at ajánlom. Nem bántam meg!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26022) Salak válasza Janaboy (#26020) üzenetére


Salak
tag

Alapvetően előadásokat (PPT) és ahhoz kapcsolódóan videókat/filmeket fogunk vetíteni.
A termet elég jól el lehet sötétíteni, valamint nagyjából 5-6 méterről kellene vetíteni, elsősorban vászonra.
Gondolom minél nagyobb felbontást tud, annál jobb?!

Köszi!

@Márton ((#26021) Köszi, megnézem!

[ Szerkesztve ]

"Winners never quit and quitters never win."

(#26023) Márton válasza Salak (#26022) üzenetére


Márton
nagyúr

Elég nagy képet vetít. Én 3.5m-ről használom, 3m széles képet tol.
Fényerő van bőven, még 3D-ben is :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26024) Janaboy válasza Salak (#26022) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nem minden a felbontás, itt neked sokat fog számítani a fényerő! Valami kifejezetten ilyesmi projit kell keresni..prezentációkra szánt...

Janaboy

(#26025) Salak válasza Janaboy (#26024) üzenetére


Salak
tag

Értem, és mik az elfogadható/jó értékek mondjuk fényerőt tekintve?
Van esetleg konkrét gép, amit megfontolásra ajánlanál?

"Winners never quit and quitters never win."

(#26026) Janaboy válasza Salak (#26025) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mekkora képet szeretnél vetíteni?

Azt hiszem az Epson-ban vannak erre a célra jobb projektorok..majd AVHelper segít.

Janaboy

(#26027) Márton válasza Salak (#26025) üzenetére


Márton
nagyúr

2-3000 lumennel már nem lőhetsz mellé, ha mint írod a terem jól sötétíthető.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26028) Salak válasza Janaboy (#26026) üzenetére


Salak
tag

Mivel lesznek bőven idősek, nem árt, ha nagy a kép..
Gondolom ebből a pénzből mindent nem lehet, ezért keresem a lehető legjobb opciót a keretek között.

@Márton: köszi!

"Winners never quit and quitters never win."

(#26029) AVhelper válasza Salak (#26022) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem tudom, mekkora képet szeretnél vetíteni, de a szóban forgó árkategóriájú, kis nagyításátfogású zoom lencsével rendelkező vetítőkkel 5 m-ről már nem nagyon lehet 3 m alatti a kép szélessége. Vagyis jó ha van elegendő fényerő egy nagyobb vetítővászon megvilágításához, főleg, ha az előadást nem teljes sötétségben akarjátok tartani.

Ajánlom az EPSON EB-U04 WUXGA (1920 x 1200) felbontású projektorát, ami előadások és akár Full HD videók vetítésére is megfelelő . Ennek ára ugyan bruttó 214.900 Ft, de olcsó üzemeltetni, mert a lámpája akár 10.000 óráig is bírja takarékos üzemmódban.

[ Szerkesztve ]

(#26030) HIJ


HIJ
őstag

Na rákérdeztem Szepire, de amíg válaszol felteszek egy elég amatőr kérdést. Hogyan szoktátok a projektor megtáplálni tartalommal? Mert ugye az a plafonon, a médialejátszó és a többi meg gondolom a vászon alatt. Azért a kettő között majdnem 10m van.

(#26031) Norbi 72 válasza HIJ (#26030) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hdmi kábel. :K

(#26032) HIJ válasza Norbi 72 (#26031) üzenetére


HIJ
őstag

Ebben valami kritérium?

(#26033) Norbi 72 válasza HIJ (#26032) üzenetére


Norbi 72
veterán

high speed with ethernet 1.4-es legyen,minimum.

(#26034) Márton válasza HIJ (#26032) üzenetére


Márton
nagyúr

Nekem egy ócsó 10+5 méteres van körbevezetve, hogy ne botoljunk bele, de simán átviszi a hdmi 1.4 jelet.
Igaz, egy aktív switch-en keresztül, de az úgyis kell, mert a projimnak csak 1 hdmi bemenete van.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26035) synar válasza HIJ (#26032) üzenetére


synar
őstag

Lehet, hogy most ki fogok kapni, mert ezt vettem, de semmi bajom a képpel.
Idézhetném Dexar-t, de nem fogom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26036) bulikavagyok válasza synar (#26035) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én is hasonlót használok (4k volt darabja), és szerintem is hibátlan.. 15 méteres kellett volna, de azt nem mertem bevállalni..

(#26037) cinemazealot válasza HIJ (#26030) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem emlékszem, hogy írtad volna, de ha csak projektor lesz (és TV nem), akkor érdemes megfontolni a médialejátszó projektor közelébe helyezését (így elég lesz egy rövidebb HDMI kábel is), és akkor már csak a hangot kell elhozni tőle, ami megint csak nem igényel komolyabb (drágább) kábelezést, főleg ha az digitálisan érkezik.

(#26038) HIJ válasza cinemazealot (#26037) üzenetére


HIJ
őstag

Ez a TV -től másik szobában lenne. Most bajban is vagyok, mert az ott lévő popcornhour a400 még ott is jó lenne, szóval még nem tudom, h mi lesz. Lehet hogy PC -ről fog menni, mert az abban a szobában van...

Még egy hangot kéne összegondolnom. Ha már moziélmény, akkor az is fontos :)

(#26039) Salak válasza AVhelper (#26029) üzenetére


Salak
tag

Köszi a segítséget. Ha jól látom, itt ez az Epson csak 189K. Vagy az valamilyen butított változat?

"Winners never quit and quitters never win."

(#26040) AVhelper válasza Salak (#26039) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az egy képtelenül alacsony ár! Nem is tudom, hogy adhatják ennyiért, de ne linkelj kereskedői oldalt, mert ezért elvileg kitiltanak a fórumról.

[ Szerkesztve ]

(#26041) liszi70 válasza AVhelper (#26040) üzenetére


liszi70
nagyúr

Csak hardveraprós hirdetést nem szabad linkelni, minden mást lehet, ha nincs hozzá közöd. :)

[ Szerkesztve ]

(#26042) jracz válasza synar (#26035) üzenetére


jracz
tag

Ha megfelel amire szántad, akkor tökéletes.

(#26043) Salak válasza AVhelper (#26040) üzenetére


Salak
tag

Jaj, nem tudtam, hogy nem lehet.. Végülis ezek publikusan elérhető adatok és nem egy magánszemély üzletét rontom/hajtom, de akkor elnézést.

Én is meglepődtem, hogy ennyivel olcsóbb.. de jó értékeléseket olvastam az oldalról.. nem tudom, hogy van e bármi buktatója. Nyilván a garanciára rákérdezek.

"Winners never quit and quitters never win."

(#26044) bulikavagyok válasza Salak (#26043) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nyugodtan linkelheted, ha nem a sajátod!

[ Szerkesztve ]

(#26045) Q válasza synar (#26035) üzenetére


Q
senior tag

Én nemrég vettem ebből a márkából 2 db 1 méterest, de az egyikkel kihagy a kép. Semmi extra, 3d nélküli tv és médialejátszó közé kellett volna. Csak óvatosan ezzel a típussal.

(#26046) synar válasza Q (#26045) üzenetére


synar
őstag

Akkor lehet, hogy mákom volt, mert van egy 7,5m-es is belőle, az is tökéletes képet ad.

[ Szerkesztve ]

(#26047) AVhelper válasza Salak (#26043) üzenetére


AVhelper
senior tag

Elárulom, hogy ez az ár alacsonyabb, mint a hivatalos forgalmazási csatornán keresztül a kiemelt hazai AV kereskedők beszerzési ára. Lehet, hogy a cég külföldi beszerzésből jut a termékhez és "ÁFA megspórolós" módban működik.

(#26048) Q válasza synar (#26046) üzenetére


Q
senior tag

Én egy 15 méteres noname kábelt használok vetítéshez, nulla problémával.

(#26049) StLui válasza Q (#26048) üzenetére


StLui
veterán

Én egy 10+7,5 méterest sorba kötve egy switcheren keresztül, szintén noname 3700ft/db, szintén probléma mentes

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#26050) Dexar007


Dexar007
veterán

Batyot nem lehet elerni,vagy csak nekem nem valaszol?

Give me your cum,bull!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.