Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) Ijk válasza makkmarce (#58000) üzenetére


Ijk
nagyúr

De itt most a képminőségről volt szó.
Egyébként meg jó filmekre kell menni mert arra kevesen kíváncsiak, ilyen blockbusterekre mennek tömegek meg idióta karácsonyi vígjátékokra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58002) Cseneles válasza thomasrc (#57993) üzenetére


Cseneles
őstag

A megdontesnek az oka, h magas erteku gain 2.0 vagy 2.8as szurke vasznat hasznalnak a nagy felulett es a gyenge feketeszint vegett. A hotspot elkerulese erdekeben a vaszon ivelt es a teteje dontve is van annak erdekeben hogy ezt a jelenseget ne a nezo szemebe hanem a plafon fele terelje. A vetito ezt a dolest koveti, ogy se trapez korrekcio sem egyeb aberacio nincs jelen.

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#58003) Pro Koryak válasza Ijk (#58001) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Annyira azért jó a látásom, hogy össze tudjam hasonlítani a két képet, és hát eléggé gyenge a moziban látható. :U

(#58004) Ijk válasza Pro Koryak (#58003) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem jártam azokban a mozikban, de nekem az a tapasztalatom itteni moziban hogy relatív magas ansi kontrasztú, jó dinamikájó képet vetít, az otthoni sötét falú, feketén elfüggönyözött mennyezetű szobában vetített képpel még lépéshátrányban is voltam érzetre.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58005) Gergi92


Gergi92
újonc

Sziasztok!
Szeretnék egy full hd projektoros "moziszobát" kialakítani, ebben kérnék kis segítséget. A körülmények adottak, és van egy JBL 9.1 soundbar amit össze szeretnék kötni a "rendszerrel". Milyen projektort ajánlotok ~300e ig? Illetve milyen multimédiás eszközt ami külső ssd ről olvassa a filmeket (jobbára mkv) ? Vagy inkább pc vel legyen összekötve? Kicsit frusztrál a sok kábel, ezért ha van valamilyen vezeték nélküli megoldás annak nagyon örülnék.
Köszönöm!

(#58006) péjé válasza Gergi92 (#58005) üzenetére


péjé
őstag

szia,
minél kevesebb világos felület a szobában, ha lehet akkor fix vászon, ezt tudsz talán olcsóbban kifogni jót használtan.
300eft--ba használt jó gép már belefér, új csak belépő kat.
Legolcsóbb ár/érték bajnok lejátszók a Coreelec-es boxok, kb 20eft-ból kijön és mindent is lejátszik, arról le tudod venni a hangot a soundbarnak , pl optikai kábellel vagy kis trükkel Bluetooth-on keresztül. Ebben az esetben a vetítő mellé rakhatod a lejátszót rövid hdmi-vel, kábel nélkül meg megy a hang a JBL-hez.
Vezeték nélküli fullhd átvitel minőségi kivitelben nem olcsó.

(#58007) Gergi92 válasza péjé (#58006) üzenetére


Gergi92
újonc

Szia!
Media boxokat tudsz linkelni esetleg amin core Elec rendszer van, vagy amit ajánlotok?
Illetve projektor példákat is, amit házimozira ajánlsz (ajánlotok)?
Köszönöm!

(#58008) viperabácsi válasza péjé (#58006) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én most egy Google Crhomecast with google TV -vel próbálkozom az van a BenQ W1110 seggébe dugva és Plex a lejátszó PC-röl etetem chrome böngésző asztal megosztásával , akadás mentesen átmegy a kép vezeték nélkül. Próbáltam Samsung 55"Q60R 4K tv be ugyan így átment a YT -s videók 4k -ban is.
Mondjuk a Google Crhomecast with google TV is egy androidos tv ( box ) , így sok mindent le lehet játszatni vele plex nélkül is. Kis ügyességgel , usb C hub ami tud PD töltést azzal megy rajta pendrive is.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#58009) BIGi75 válasza viperabácsi (#58008) üzenetére


BIGi75
senior tag

Csak a képet küldöd GC Tvre, a hang meg megy pc-ről? Az is jó megoldás, de ha így van akkor oda elég lehet egy Cc3 is, végülis csak a kábelezést váltod ki vele.

(#58010) haruspex válasza viperabácsi (#58008) üzenetére


haruspex
aktív tag

Sziasztok!

HÁtha valaki tud segíteni. Rendeltem, (ebayről) egy Projectiondesign evo22sx+ projektort. Nem volt hozzá távirányító, de ezt tudtam, (mondjuk táp kábel sem, de ezt nem, mondjuk nem is hiányzott, volt.) Megjött, de "szerencsére" nem működik a menü gomb rajta.

Mielőtt visszaküldöm, vagy írok az eladónak, tud-e valaki olyan programot androidra, amelyikkel lehet vezérelni, mert eddig csak olyat találtam ami ki-be tudja kapcsolni. (Bónusz, gondolom konzolon volt használva, vagy nem tudom, mert fejjel lefelé van állítva a kép. hogy teljes legyen az öröm....)

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#58011) tobias40 válasza péjé (#58006) üzenetére


tobias40
veterán

Ez a "kis trükkel Bluetooth-on keresztül" ez hogyan menne?
Nekem is van egy BT soundbar-om és a lejátszót lehet áthelyezném a projektor mellé ha ez stabilan működik.
Most egy 2 méteres hdmi vezetékkel megyek a CE box-ból a soundbar-ra onnan egy 10 méteressel projektorra,de ez így nem szép megoldás mert még nem kábalcsatornáztam be.
De ha a BT megoldás is stabil és uanolyan jó minőséget produkál akkor áttérnék erre...

(#58012) viperabácsi válasza BIGi75 (#58009) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem a hang is GC TV -ről megy Bluetooth on át egy Samsung Q700 soundbarra.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#58013) Q válasza haruspex (#58010) üzenetére


Q
senior tag

Infrás telefonnal a [Sure] nálam vezérelte az f22-t.

(#58014) péjé válasza tobias40 (#58011) üzenetére


péjé
őstag

Nálam a CE box optikai kimenetére tettem egy jobbfajta BT transzmittert (Ugreen) így megvan a BT 5.0 kapcsolat, erre mondjuk én fülessel kapcsolódom rá de gondolom ue. menne soundbarral is, vagy akár a box saját BT kapcsolatán is de azok nem túl jó minőségűek általában.
ilyet használok...[link]

[ Szerkesztve ]

(#58015) péjé válasza Gergi92 (#58007) üzenetére


péjé
őstag

szia,
itt a fórum ha kérdés van a CE boxról...[link]
Én ilyent használok de akad sokféle, ez a jobbak közül van...[link]

(#58016) BBéci válasza péjé (#58014) üzenetére


BBéci
titán

Bármilyen eszközről legyen szó, a kábeles összeköttetés jobb hangminőséget biztosít, mint a Bluetooth.
Nincs 5.0, csak sima 5! Ha nem hiszed, járj utána. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58017) haruspex válasza Q (#58013) üzenetére


haruspex
aktív tag

KÖszönöm, Kipróbáltam, pár gomb működik, csak elég random funkciókat hoznak elő

Tartok tőle ebből visszaküldés lesz. A bosszantó, hogy nagyon jó értékélésű eladóról van szó.

(#58018) Gergi92 válasza péjé (#58015) üzenetére


Gergi92
újonc

Szia! Köszönöm a segítséget!

(#58019) haruspex válasza haruspex (#58017) üzenetére


haruspex
aktív tag

NOs a menüt sure-ban egy random gombbal sikerült végül előcsalogatni, a le és fel nyilak sem működnek, és olyan appot még nem találtam amivel menne, úgyhogy ez van. Kár érte, amúgy a képe szépnek néz ki a gépnek, gondoltam küldözgetés helyett alkuval is megoldható a dolog, legfeljebb rendelek egy távirányítót, de így nem tűnik olyan nagyon jó ötletnek.

[ Szerkesztve ]

(#58020) BIGi75 válasza BBéci (#58016) üzenetére


BIGi75
senior tag

Sosem néztem mit kezd a bluetooth több csatornával, csak sztereóban használtam eddig. Szóval az LFE sávot nem viszi át, csak 5 csatornát?

(#58021) Q válasza haruspex (#58019) üzenetére


Q
senior tag

Próbáld meg sure-t esetleg a Barco vagy Digital Projection márkákkal is. Én egyébként úgy tudom, hogy a "baba Barco-k" gombsora elég megbízhatatlanul működik. Sok gépben problémát okozott, ezért inkább kikötötték. A hibás működést naplózza projektor. Ha a hibatárolója megtelik, akkor képes a gépet is letiltani. Ezzel számolni kell, de úgyis mindenki távirányítóról használja. Nem lakik a közeledben PD tulajdonos? Elég jól meg lett szórva az ország velük. Lehet egy próbát megérne felprogramoztatni egy tanítható távot.

(#58022) tobias40 válasza péjé (#58014) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi! :R

(#58023) haruspex válasza Q (#58021) üzenetére


haruspex
aktív tag

Én nem ismerek egyet sem. :) Amúgy valamilyen hasonló ötletem volt nekem is, de ehhez előbb szeretném látni, hogy működik normálisan, mielőtt költök rá, és szívességet kérek meg hibásnak táv. nélkül drága volt azért.

Egyelőre írtam az eladónak, meglátom mit mond

Köszönöm amúgy, végigpróbáltam a sure-t nem jutottam többre, úgyhogy majd kiderül mi lesz.

(#58024) péjé válasza BBéci (#58016) üzenetére


péjé
őstag

Ha elolvastad a kérdést abban az állt hogy kábel nélkül hogy lehet megvalósítani a hangátvitelt, nem a BT-kábel minőségét hasonlítottuk össze.
Mivel van BT 5.1, 5.2 és 5.3 is ezért gondoltam hogy 5.0-át írok.... :K
[link]

(#58025) BIGi75 válasza péjé (#58024) üzenetére


BIGi75
senior tag

Jaa, hogy ez BT verziószám...mert tudtommal a BT nem támogat térhatású hangot.

(#58026) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Ki mit mond tapasztalat alapján, hol van az a kontraszt szint ami már veri az LCD TV-ket? Egy BenQ w2000 vagy bármelyik 2000-2500-as valós kontrasztú DLP már jobb? Vagy inkább egy ársávval fentebb egy Sony HW55/65, JVC X3, Epson 9000-9200? Vagy ezek már jóval jobb képet tudnak, mint egy LCD? Nehéz megmondanom saját tapasztalatból, mert a környezet nem ideális teljesen. Ezért érdekel a Ti tapasztalatotok. :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58027) BIGi75 válasza Bikkrom (#58026) üzenetére


BIGi75
senior tag

Hát azért nem mindegy szerintem, hogy egy IPS paneles vagy egy VA paneles LCD-ről van-e szó, előbbi lehet 1000 alatt natívban, utóbbi meg 6000 felett. A jóval jobb és kellemesebb, mozisabb kép meg nem csak a kontraszt miatt van sztem.

(#58028) haruspex


haruspex
aktív tag

NOs az lenne a lérdésem, hogy van-e a 11. kerületből elérhető távolságban olyan fórumtárs, PD evo22sx+-szal, aki segítene nekem feltanítani egy távirányítót

(#58029) mandju válasza haruspex (#58028) üzenetére


mandju
senior tag

gyulaipali lesz a te embered

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#58030) péjé válasza haruspex (#58028) üzenetére


péjé
őstag

gyulaipal bp-i, neki vannak PD gépei, hátha...írj rá.

(#58031) m3ss válasza Bikkrom (#58026) üzenetére


m3ss
veterán

nalam a tizeneves lcd tv erzesre siman jobb volt kontrasztban, mint feher mennyezettel a 2e koruli kontrasztaranyu dlp. persze ettol meg szivesebben neztem a vetitot...most 9400-on, sotetebb szobaval azert masvilag.rendesen mely a fekete...es fenyero is brutal. kivancsi lennek mennyit szamit a szoba sotetites...valszeg rengeteget. ez a feher mennyezet sztem teljesen hazavagta az ansit. na meg arra is kivancsi lennek hany lumen ez vasznon, de 1.2-es vaszonnal, sdr-ben econ -20-as irisszel hasznalom :DDD
de minap vegre sikerult egy olyan filmet neznem, rifkin's festival, ahol magaval a filmmel voltam elfoglalva. nezi az ember ezeket a random akciofilmeket, kepregeny filmeket es komolyan mondom csak a kontraszttal, szinekkel, beallitasokkal, hanggal vagyok elfoglalva annyira nem kotnek le ezek a felszines szarok..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#58032) péjé válasza BIGi75 (#58025) üzenetére


péjé
őstag

A többcsatornás pl. 5.1 hangot valóban nem kezeli a BT.
Olyat olvastam hogy ha van pl. Dolby Atmos képes fülesed akkor ha megvásárolod a Dolby Atmos appot (pc, ios, macOS, android) akkor az varázsol neked olyan hatást.
pl. xbox-ra le lehet tölteni ezeket az appokat és ha olyan a fülesed/hangcucc akkor ad pluszt.

Gondolom ha egy JBL soundbar kap BT-n keresztül jelet akkor majd maga kikeveri a hangot amire tervezték.
Amikor fülessel nézek filmet (JBL Club One) akkor BT-n keresztül is simán van térhatása a hangoknak, gondolom ezt a füles intézi.

(#58033) Ijk válasza Bikkrom (#58026) üzenetére


Ijk
nagyúr

Semmi, mert nincs lehetőséged vetitesben otthon elérni 1:1000 ansi kontrasztot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58034) BIGi75 válasza péjé (#58032) üzenetére


BIGi75
senior tag

A Dolby-t én megvettem, fülessel használom is (Sony 1000xm3) BT-n keresztül, és tényleg jó. Sima sztereo fülessel, bármivel müködik. A hangkártya térbeli beállításainál az 5.1, 7.1 mellett a Dolby telepítése után megjelen egy "Dolby Access Home Theatre " lehetőség is, én BT-n keresztül nem próbáltam ezt soundbarral, de lehet ez esetben ez segít a hangon olyan esetben is, mint ahogy viperabácsi használja a projektort.

(#58035) haruspex válasza péjé (#58030) üzenetére


haruspex
aktív tag

Rendben, köszönöm, írok neki.

(#58036) viperabácsi válasza BIGi75 (#58034) üzenetére


viperabácsi
addikt

Esetleg jobb lenne egy ILYEN és optikával átvinni a hangot ? Ahogy nézem a képet ott azt írja optikához hogy , 5.1 -et átvisz.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#58037) BIGi75 válasza viperabácsi (#58036) üzenetére


BIGi75
senior tag

Kábellel biztosan jobb minőségű a kapcsolat, és valós 5.1 megy át optikán tömörített hanggal, de nem vagyok biztos benne, hogy ezt kihallod a soundbar-on (3.1-es ha jól láttam). Ha nem hallasz különbséget kábeles kapcsolat és BT között hangminőségben, nem látom értelmét splitter beiktatásának(ha egyébként az időzítéssel, késéssel nincs problémád BT-on).

(#58038) Vhiktor válasza Bikkrom (#58026) üzenetére


Vhiktor
veterán

Semmi nem veri, még ha több 10 millióért veszel projektort az sem.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58039) cinemazealot válasza viperabácsi (#58036) üzenetére


cinemazealot
addikt

Általános esetben a Toslink optika az 5.1/7.1-es hangot csak alap Dolby Digital (AC-3) és DTS kódolással viszi át. Veszteségmentes Dolby TrueHD és DTS-HD Master Audio formátumokat már nem tud átvinni... legalábbis elméletben. Maga az üveg képes lehet rá, a csatlakoztatott eszközöktől függ, hogy kezelik-e ezeket a nagyobb bitrátájú kódolási formátumokat.

Én is úgy tudom, hogy a Bluetooth csak sztereó hangot képes átvinni, amit mindenképpen újrakódol (még akkor is, ha az eredeti hang is kódolt, pl. DD, DTS, AAC, MP3 stb.). Ha a linkelt kütyü az elvártak szerint teszi a dolgát, akkor nagy valószínűséggel nyerni fogsz a kábeles hangátvitellel, mert egy átkódolást kihagysz és hagyod, hogy a soundbar operáljon a 6+ diszkrét csatornával (DD, DTS esetén).

(#58040) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Ezzel az audio témával kérlek menjetek a megfelelő topikba.
Köszönöm.

Janaboy

(#58041) makkmarce válasza Bikkrom (#58026) üzenetére


makkmarce
őstag

LCD TV-je válogatja, egy közepeset már biztos nem.
A projectorom sokkal színhűbb, mint a gyengébb LCD-k, és nem tapasztalok rajta foltosodást, mint sok LCD-k háttérvilágításánál. Lehet a kép közepe kicsit világosabb, de nincsennek összevissza foltok. Ha viszont kontrasztot akarsz, akkor nem projector, hanem OLED kell neked.
Szerintem túl van értékelve ez a számmisztika, ránézel valakinél, hogy tetszik e vagy sem. Esetleg összeszedsz tartalmat előre (leginkább valami űrös jelenetet, vagy sötét batmant), ott szoktak elvérezni.
Egy transformers filmnél napsütésben, mikor minden robban, nemigazán érdekes szerintem hogy most a hősünk pisztolytáskája mennyire mélyfekete :)

okoskodom, tehát vagyok

(#58042) makkmarce válasza cinemazealot (#58039) üzenetére


makkmarce
őstag

elméletileg régen az 5.1-et tudták stereon tolni valami fáziseltolással, a régi erősítőm is tudta, de biztos nem erre építenék.

okoskodom, tehát vagyok

(#58043) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!

Erről a projektorról mi a véleményetek? [link] ( 5000 lux :Y )
99€ lesz 16.-tól.

Sima filmnézésre használnám sötét szobában.
Netflix és HBO Max- al.

(#58044) BBéci válasza péjé (#58024) üzenetére


BBéci
titán

Elolvastam és arra válaszoltam, hogy aki jó hangminőségre vágyik, az egyáltalán ne használjon Bluetooth átvitelt. Szó sem volt Bluetooth kábel minőségéről.

Az általad linkelt oldalon sincs 5.0, csak sima 5.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58045) cinemazealot válasza makkmarce (#58042) üzenetére


cinemazealot
addikt

Valószínűleg a Dolby Pro Logic-ra gondolsz. :K Azért merek Janaboy iménti intelme ellenére mégis írni erről, mert ennek az eljárásnak az volt a lényege, hogy a mozikban használt 35 mm-es cellulóz filmre (jelentős köze van a vetítéshez) nyomtatott sztereó hangcsatornába kódolva képesek legyenek térhatású hangot kikeverni mozikba, illetve a '80-as évektől kezdődően akár otthonra a HiFi készülékekkel rendelkező felhasználók számára. De nem 5.1-et, hanem csak 4.0-át. Ahogy olvasom, a fáziseltoláson kívül volt ebben pszichoakusztikai tényezőkkel való varázslás is bőven. De biztos, hogy működött, mert a '90-es évek elején több alkalommal is ledöbbentett az Átrium mozi térhatású hangzása (és a filmek előtti intrók/demók/logók). :D

(#58046) Ijk válasza pusi1981 (#58043) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kacat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58047) haruspex válasza haruspex (#58035) üzenetére


haruspex
aktív tag

Nos, hát nem sikerült elérnem gyulaipal-t úgyhogy még mindig áll a kérésem, hátha valaki....

(#58048) Márton válasza Ijk (#58046) üzenetére


Márton
nagyúr

Az lehet, de ha az 5000 luxból csak a fele igaz, akkor 100 ajróért az is szép teljesítmény.
:U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#58049) tobias40


tobias40
veterán

Megjött a két infrás szemüvegem de vmiért nem működik a 3d-s film lejátszás.
A Sony HW55ES projektoromhoz a mederer600-as lejátszót próbáltam a szemüveg Sony BR250.
Próbáltam a proji 3d-s beállításoknál "automatán" használni de úgy sem jó és a 3d-s beállításokon belül mindhárom lehetőséget.Akép 3D-ssé válik de a szemüveg nem akarja jól megjeleníteni a 3D-s képet,olyan mintha nem kapcsolódna a projihoz.
Mit kell beállítanom vagy mit rontok el hogy nem működik? :U

(#58050) Vhiktor válasza tobias40 (#58049) üzenetére


Vhiktor
veterán

Párosítani kell a projektorral.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.