Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) Ájvé válasza Cseneles (#63997) üzenetére


Ájvé
veterán

Pedig nekem címezted.
Szóval nem mondtam, hogy bármi ami itt elhangzott ne lenne igaz, soha nem vitattam semmit az itt leírtakból!
Én csak annyit írtam, hogy van helye ezeknek az új projektoroknak, nem akartam bizonyítani, hogy jobb lenne bárminél is!
Nem is értem mit írtam, amire így reagáltál, kifejthetnéd egy kicsit.
Nekem van projektorom és köszönöm szépen elégedetten használom, biztos hogy ezerszer jobb az LS5 (sőt lehet W1070 is jobb nála, őszintén szólva leszarom).

"Itt egy soha véget nem érő vita folyik lámpa vs LED vagy régi vs új projektor ügyben, szerintem ne foglalkozz vele."
Ha ezért írtad, akkor csak tényeket írtam le, szó szerint ez megy itt már napok óta. Úgy se lesz ebből még egy fikarcnyi kis egyetértés sem, nem arról van szó, hogy az LS5 rossz lenne, mert senki egy szóval nem írt ilyet, vagy a W4000 kuka lenne, ilyet se írt senki (így szó szerint, inkább csak utaltak rá, illetve te most gyakorlatilag ezt leírtad egy az egyben).
Itt egyedül a számmisztika folyik véresen komolyan.
Ez az ember pedig csak betévedt ide és látja hogy viking barbár módjára folyik a szájgyilok, amiből ő feltételezem semmit nem ért (nincs egyedül, én se nagyon értem, ezért bele se szóltam!).

makkmarce mert venni egy drága LED-es projektort kb ebből indult az egész és mindenki meg akarja magyarázni, hogy lámpás használtat kellett volna vennie, mert így rakat pénzt kiöntött az ablakon. Szerintem egyelőre (még) szabad országban élünk, hagy tegye már meg! Biztos sokkal jobb lett volna az a Runco, de neki (engedtessék már meg) LED-es kellett, mert úgy gondolja az ő igényeinek ez felel meg a legjobban! De ezért itt keresztre feszítés jár minimum!
Egy normál halandó embernek aki betéved ide tanácsot kérni kb ez jön le.
Ja kérdező nem tudta mi az az LS5 erre írtam:
"Runco LS-5, 15 éve jelent meg egy akkori felső kategóriás home projektor."
Ez bántó? Vagy hamis? Valótlan?

[ Szerkesztve ]

(#64002) Q válasza makkmarce (#64000) üzenetére


Q
senior tag

Nem írtam ilyet, hogy nem gyári. Azt írtam, hogy a lámpák is fejlődtek. A gyári is. A LED-ek is. Mert a régi gépemben az is cserélhető, gyárira, új generációsra.

#63999makkmarce ===> #63981Ijk

Szerintem felesleges tovább ragozni. A te felhasználásodra nem jók a "mi" gépeink, a mi felhasználásunkra nem jó a te géped. Ennyi.

(#64003) makkmarce válasza Q (#64002) üzenetére


makkmarce
őstag

ok, és akkor ezért kapom 3 napja a savat itt folyamatosan? mert nektek nem tetszik amit vettem? és amit ti erőltettek, az nekem nem jó?

okoskodom, tehát vagyok

(#64004) Cseneles válasza makkmarce (#63999) üzenetére


Cseneles
őstag

Nem vagy tudataban sem tapasztalataban a dolgoknak.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#64005) Cseneles válasza Ájvé (#64001) üzenetére


Cseneles
őstag

Ebben semilyen szamisztika nincs, tenyek bizony vannak. Egyszeruen a regi felso kategorias gepek anyaghasznalati minosege, mind optika mind chip es fenyut kivitelezes nem megvasarolhato a mai piacon 10millio forint alatt.
kepminoseg tekinteteben nyilatkozom mindig. Ugyan ez a kepminoseg dc3 chippel es lampa helyett lezerrel ma 17millio.

Kerdezem hol van ehhez a benq?

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#64006) Q válasza makkmarce (#64003) üzenetére


Q
senior tag

Én csak ma olvastam a bejegyzést, amiben egy olyan vetítőről írtál megkérdőjelezhető dolgokat, amit nem ismersz. Ennyi. Nem érdekel, hogy mit vettél és az hogy viszonyul az enyémhez vagy bármely másikhoz.

(#64007) Ijk válasza makkmarce (#64003) üzenetére


Ijk
nagyúr

Senki nem savazott, nekem nem ér meg több mint egy milliót a w4000, mert mozira jobb gépet kapok fél áron. Soha nem írtam hogy a benq rossz gép, de drága.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#64008) makkmarce válasza Cseneles (#64005) üzenetére


makkmarce
őstag

kérdezem, hogy miért kellene ennek bárhol lennie a benq-nak?
ok, tehát a régi gépben hol van a 4k? hol van , hogy akár 10.000 lámpaóráig hasonló a kép?
olyan funkciókat kérsz számon a benq-n, amit senki se állított, viszont nekem fontosabbak, minthogy egy 15 éves gépet vegyek.

okoskodom, tehát vagyok

(#64009) makkmarce válasza Q (#64006) üzenetére


makkmarce
őstag

kihagytad, hogy egy paraméterben, amiben írtam, hogy abban elmarad a benq.

okoskodom, tehát vagyok

(#64010) -KP- válasza Ijk (#64007) üzenetére


-KP-
addikt

2023 PREMIUM Home Theater Projector Comparison. BENQ HT4550i, Epson LS11000, Optoma UHZ50

Meg lehet nézni több jelenetben egymás mellett a Benq-t, és az Epson 11000-t. Ha "vakteszten" kellene megmondani mikor melyik vetítő megy, hát szerintem sokan elvéreznénk rajta.

(#64011) Vhiktor válasza -KP- (#64010) üzenetére


Vhiktor
veterán

Uhz50 mint premium? Még az uhz65 is borzasztó, uhd széria is.....
Egyik legrosszabbak amikkel talalkozok. :( fényerő van
, de azon kívül semmi más.
Nappaliba lifestyle projektorkent elmennek (szódával), de házimozi projektornak borzasztoak.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#64012) m3ss válasza jurasa (#63987) üzenetére


m3ss
veterán

makkmarce, azon nem gondolkodtal hogy alr vaszon es akkor lehet jo kontrasztod feher szobaban is? ekkora budget-bol siman kijott volna.

Vagy számlásan egy új BenQ X3100i kb 630.000 (ami nagyon sokáig kihasznál, vagy ha nem akkor lesz egy itt eladó)
Vagy egy használt Benq w1070 kb 120.000 de az nekem "dárágbb" mert nem tudom számlásan venni.
Most ha jó projektorokat vetek össze egymással (ugyértem hasonló szint)
nem ertelek. hogy lesz neked dragabb azert mert nincs hozza szamla? attol hogy kapsz szamlat az ujrol huszonpar szazalekkal leszel beljebb, nem?
azt magyarazzak az urak itt egyebkent, hogy a projektorozas nem egeszen ugyanaz a mufaj, mint pl. telefonok, tv-k. nem volt oriasi fejlodes. legalabbis ebben az arkategoriaban. konnyen beleszaladhatsz olyanba, hogy kifizetsz sokszor annyi penzt de alig, vagy egyaltalan nem lesz jobb keped.
amugy dlp vetitoktol annyira nem kell felni hasznaltan sem.
amugy is rendszerben gondolkodj. feher falu szobaba vehetsz ALR vasznat is ha ertekelheto vetitett kepet akarsz, ha a tv semmikepp sem opcio. persze alr vaszon ekkora meretben vetitovel egyutt lehet hatareset, de minimalis kompromisszumokkal (pl kepmeret, vagy budget) talan megoldhato.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#64013) Bikkrom válasza makkmarce (#64008) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Fentebb lett leírva, hogy 1-2 év után elmászik a led képe is. Nem egy példával.
Rezgetős 4k sokszor nem lesz élesebb az 1080p-nél. Ezt is leírtál fentebb, hogy általában kikapcsolták sok eddigi XRP gépen is, mert pont az élességen ront.

Nem azzal van a gond, hogy ez neked meg Ájvé-nak tetszik, meg azt vettetek. Szívetek joga. A gond azzal van amikor:
- ő is idejön ajánlgatni a Xiaomit, olyan keretösszegre amiből sokkal jobb gépeket lehet ajánlani
- a gond azzal van mikor az az ALPD 3.0 miatt a Christie-t emlegeti, holott a Christie meg a Xiaomi között annyi a hasonlóság, hogy van a nevükben két darab i betű.
- a gond azzal van mikor 10-20 ezer órás el nem mozduló színű ledeket írkáltok holott egy-két év után el fog az is menni, meg annak sem bírja végig a ráírt élettartamát. Nem egy példát hoztak nektek
- veled konkrétan akkor van a gond amikor 1000 órát emlegetsz izzó cserére. Oké, ezt el szoktuk mondani, hogy a 4-5 ezreket nem fogja bírni, felénél cserélni érdemes, de nagyon sarkítotok

Tényleg jó mozizást srácok, de kicsit nagyon megy az önigazolás ahol felfelé kerekítitek a gépetek tudását. Meg megy az izzósok lefelé húzása. Mit vártatok, hogy a 99%-ban izzós gépet használó csoportban ezt melegen fogadják? :DDD Eszem megáll. Egy olyan csoportban ahol a vetített kép minősége az első. Erre beleszaladtok az LS5-be. Epic fail. :))

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#64014) makkmarce válasza m3ss (#64012) üzenetére


makkmarce
őstag

Lesz vászon, de első a gép, hisz még azon se gondolkodtam el, hogy mekkora legyen a vászon. A kis optomát csak azért vettem, hogy érdekel e egyáltalán a vetítés.. lakva ismerszik meg az ember.
Eddig 120" volt, mert az optomának elég szűk volt a zoom-ja, most meg kiraktam 150"-ra, és az a baj, hogy nem zavar, hogy ilyen nagy lett. Ha nem süt át a házon épp a nap, akkor jó a kép. Lehet lecserélem majd ezt is pár év múlva egy 2x ilyen erős gépre, most, hogy kötelező lesz a LED, megint majd megerőltetik magukat remélhetőleg a gyártók.
Ahogy nézem, lehet egy térelválasztó függöny lesz a következő, hogy a déli teraszról ne süssön be az északi nappaliba a nap délután.
Lehet, hogy egy ilyen HiViGrey Cinema 5D jó lenne, vagy hasonló, talán 135" elég is.

okoskodom, tehát vagyok

(#64015) Cseneles válasza makkmarce (#64008) üzenetére


Cseneles
őstag

Egymás mellé tennénk a 2 gépet egy vászonra vetítve kitakarva egymás mellett öket, nagyon félre álna a szád a benq képétől. Viszont igen a benq 10000lámpaóra 4K-nak nem nevezhető de ráírják, így elfogadom igen 4K.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#64016) Ijk válasza -KP- (#64010) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mit nézzek YT videón az ips monitoromon? :DDD
Nekem egy PD F22 van, tud kb. 2500:1 natív kontrasztot. Színtérben nincs meg még a 100% REC709 sem a vizsim bright kerék miatt, de most nem is ez a lényeg, hanem a natív kontrasztot még így is gyengének érzem. Nem azt mondom hogy rossz, de kevesebbet biztos nem szeretnék, teljesen mindegy milyen a fényerő és színtér. Ez egy 230k-s használt projektor, ehhez mérem a képminőségét. Ha rászánnék több mint egy milliót akkor LS-5-öt vennék prizmával, mert mozira amire használom a kontraszt miatt sokkal jobb képet ad mint a w4000. Ha számítógép kijelzőként használnám, játékra akkor a w4000-et venném, egész egyszerűen a színtér, felbontás, fényerő, LED nyüstölhetősége miatt, miközben teljesen elfogadható ott az 1000:1 natív kontraszt. De nálam a projektor házimozira van.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#64017) makkmarce válasza Bikkrom (#64013) üzenetére


makkmarce
őstag

na pont ezért kellett volna megnézned mit tud a w4000.. és akkor nem írnád, hogy elmászik. Autokalibrátora van, minden bekapcsolásnál megnézi mi jön ki, és bekalibrálja magát. Tehát ha 1x be van állítva, akkor elméletileg úgy marad. Ez az egyik ok, amiért ezt vettem.
Az élességről majd csinálok fotókat, leteszek 1-1 pixeleket, kíváncsi vagyok, hogy mennyire megy át egyik pixel a másikra, de a lentebb linkelt videóban benne van itt: https://youtu.be/TjgXfRMtmSU?t=827

okoskodom, tehát vagyok

(#64018) m3ss válasza Ijk (#64016) üzenetére


m3ss
veterán

jatekra sem jo az 1000 nativ sztem. jatekok is ugyanugy tomve vannak sotet jelenetekkel.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#64019) Ijk válasza m3ss (#64018) üzenetére


Ijk
nagyúr

Főleg stratégiával játszottam régebben, párszor kollégákkal fifáztunk, erre bőven jó a 1000:1 a magas féynesség miatt. Egy Doom-hoz már valószínűleg nem annyira, de nem vagyok ebben jártas.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#64020) -KP- válasza Ijk (#64016) üzenetére


-KP-
addikt

Ha egy használt 15 éves vetítőhöz méred egy most kapható új vetítő árát, akkor mi nem drága? Főleg ha egy olyan kiváló ár/érték arányú géphez hasonlítasz, mint egy PD F22.

[ Szerkesztve ]

(#64021) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Az a gond hogy én nem látom, hogy ez a beszélgetés hova megy.
Kicsit kezd már átmenni sárdobálásba.

Janaboy

(#64022) Ijk válasza -KP- (#64020) üzenetére


Ijk
nagyúr

Engem az érdekel adott összegért milyen minőséget, megbízhatóságot kapok, így nyilván összemérem az újat a használttal.

Janaboy: Én örülök hogy téma egy új ledes gép mert nem követem napi szinten a piacot, így meg tudom állapítani hogy áll az aktuális konzumer szint a régi felsőpolcoshoz képest. Én lennék a legboldogabb ha már keresztezné ár-értékben.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#64023) -KP- válasza Ijk (#64022) üzenetére


-KP-
addikt

Ez rendben van, de nem mindenki akar használtat venni. Nem mellesleg valakinek újonnan meg kell venni a cuccot, hogy utána megvehesd a használtat, nemde? :))

(#64024) Ijk válasza -KP- (#64023) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, valakinek most meg kell venni az új Barco-t, amit majd én szívesen megveszek töredék áron egyszer, addigra a w4000i már a szeméttelepen lesz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#64025) Atomgeszi válasza Janaboy (#64021) üzenetére


Atomgeszi
veterán

+1.

Kell az a személyes összemérettetés. :D

(#64026) Q válasza makkmarce (#64009) üzenetére


Q
senior tag

"Az LS5-nek jobb a feketéje, igen, de csak ott nyer, minden más ponton veszít."
Ezt hogy kell értelmezni? Mert ahogy én értelmezem, ez nem igaz!

"Autokalibrátora van, minden bekapcsolásnál megnézi mi jön ki, és bekalibrálja magát. Tehát ha 1x be van állítva, akkor elméletileg úgy marad."
Elméletileg. Leírtam a példámat. Egy paraméter marad többé-kevésbé változatlan. Az alapszínek helyzete, mivel mindent visszavesz a leggyengébb LED-hez, hogy az arányok megmaradjanak. Semmi újdonság nincs benne.

(#64027) Ájvé válasza Bikkrom (#64013) üzenetére


Ájvé
veterán

Valamit félre olvastál, én nem ajánlottam Xiaomit. Ő sorolta fel mint lehetőség és én ezek közül írtam neki véleményt erről (merthogy még Xiaominál rosszabbakat is felsorolt). Meg azt is írtam, hogy ebben a topikban ez nem számit ajánlottnak, de azt kellett volna írnom, hogy eretnekség!
"- a gond azzal van mikor az az ALPD 3.0 miatt a Christie-t emlegeti, holott a Christie meg a Xiaomi között annyi a hasonlóság, hogy van a nevükben két darab i betű."
Ez egy oltári nagy baromság! Soha sehol nem húztam a két gyártó között semmilyen párhuzamot!
Amire te gondolsz az az Appotronics! Velük működik együtt a Christie és tádáá Barco is ott van partner listán.
Ha nem tudsz olvasni, vagy értelmezni olvasottakat akkor ne írj hülyeségeket! Bemész egy Cinemax moziba jó eséllyel ilyen ALPD gép fog működni a mozi teremben (vagy csak Kínában mert itthon nincs erre pénz, nem tudom, de mozis gépek közt biztos vannak ilyenek). Ez a jelen, nem a múlt! Nyilván nem 0,47" DMD-vel mint az én gépem.
"- a gond azzal van mikor 10-20 ezer órás el nem mozduló színű ledeket írkáltok holott egy-két év után el fog az is menni, meg annak sem bírja végig a ráírt élettartamát. Nem egy példát hoztak nektek"
Igaz nekem lézer van és biztos vak vagyok, de semerre nem ment semmi benne, idestova 4 éve. Pedig azért néhány ezer óra tuti van benne.
"- a gond azzal van mikor az az ALPD 3.0 miatt a Christie-t emlegeti, holott a Christie meg a Xiaomi között annyi a hasonlóság, hogy van a nevükben két darab i betű."
A gond azzal van, hogy rossz a felfogásod! Xiaomi is van vevő ebben a körben, a technológia gyártója pedig az Appotronics .

Amúgy te vagy a legélesebb kanál ebben a fiókban, mert szó sem volt lézer projektorról, W4000i LED-es, de akkor legyen.

"Tényleg jó mozizást srácok"
Én is ugyan ezt kívánom mindenkinek, mert itt csak szájtépés megy teljesen értelmetlenül és feleslegesen!

"nagyon megy az önigazolás ahol felfelé kerekítitek a gépetek tudását"
Én nem kerekítettem semmit sehova, olvasd már vissza egy kicsit.
Mióta cseneles belém állt elgurultak a gyógyszerek, de én nem állítottam ilyeneket!
"Mit vártatok, hogy a 99%-ban izzós gépet használó csoportban ezt melegen fogadják?"
Nem, én korábban már írtam, hogy tuti eretnekség lesz amit írok, de meglepően baráti fogadtatásra találtam, persze most már kinyílt a bicska azért!
Egy rohadt kurva szót nem szóltam az LS5-ről!
Ennyit írtam egy ide tévedt szerencsétlen jóembernek aki valószínűleg nem értette miről megy itt ez vagy szájkarate:
"Runco LS-5, 15 éve jelent meg egy akkori felső kategóriás home projektor."
Mi ebben a hamis, vagy félre vezető, hazugság?

(#64028) Janaboy válasza Ijk (#64022) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

A téma az jó, csak a stílus már kevésbé.
Mindenki okosabb a másiknál :U

Janaboy

(#64029) Ijk válasza Janaboy (#64028) üzenetére


Ijk
nagyúr

Persze hiszen ez egy fórum. ;]
Mindenkinek más paraméter fontosabb, de szerintem van egy házimozi képre elvárható minimum paraméterekben. Aztán az egyéni kérdés kinek mi az elég jó.
Egyébként ha jól láttam SMPTE ajánlása mozira min. 1000:1 natív és 150:1 ANSI kontraszt, ill. DCI-P3 színtér, vagyis szigorúan véve a w4000i megfelel mozis projektornak, az LS-5 meg nem. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#64030) Ájvé


Ájvé
veterán

De ha már ilyen parázs viták vannak, akkor lángoljon!
FORMOVIE THEATER
3626:1 natív kontraszt mellett 89,5% rec 2020 és 124,7% DCi-P3 színtérrel, ALPD 4.0-ás technológia 0,47"-os UST DLP projektorban!
De tuti jön majd, hogy ez kamu meg hülye vagyok, meg csigazabálónak rossz a szeme!

[ Szerkesztve ]

(#64031) Bikkrom válasza Ájvé (#64027) üzenetére


Bikkrom
senior tag

"Hülyeség, baromság, nem tudsz olvasni, legélesebb kanál, rossz a felfogásod..."
Az szép. Személyeskedtem veled bárhol? Te írtad nem is oly rég, hogy ALPD 3.0 van azokban is, mint a Xiaomidban. Próbálva ezzel felhúzni, hogy mennyire jó gép. Semmi köze nincs azokhoz. Annyi a hasonlatod értelme mintha én azt mondtam volna, hogy az én BenQ-mban is izzó van, mint egy Lumisban. De mindegy is, a fenti személyeskedések után én nem írok a kommentjeidre. Meg nem süllyedek le a szintedre...

Kellene már egy moderálás, mert ez már nem sár hanem sz*rdobálás... :((( Teljesen igaza van Janaboy-nak. Vállalhatatlan ez a stílus.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#64032) Ájvé válasza Bikkrom (#64031) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen, az van benne, de nem írtam hogy bármi köze lenne a Xiaominak a Christiehez.
Személyeskedtél velem, hiszen olyat állítottál rólam ami szerintem nem igaz! Én lehet jobban, de már nekem is elgurult kicsit s gyógyszerem itt, bocsánat ha megbántottalak, de ne állíts rólam hamisat (nagyon).
Szerintem jó gép és ALPD-t jó technológiának tartom, de ennek semmi az égadta világon nincs köze az itt folyó LED vs lámpa vitához, ez korábban ki lett beszélve, kaptam egy kis sajnálatot, hogy lámpás projektorban harmad ennyibe került volna és a téma le lett zárva.
Megértettem, hogy az itteni profik szerint ez nem annyira jó gép, mint amennyire én azt hiszem, én erre kinyilatkoztattam, hogy így is elégedett vagyok vele, erre kb megkaptam hogy akkor örüljek neki és ez szintén le lett zárva anno.
Ha te behozol engem egy vitába, amiben én egyébként nagyjából semmilyen részt nem vállaltam (mutasd meg hol írtam ebben a w4000 vitában, olvad vissza és írd be a hsz számot) és korábban egyébként már kitárgyalt és lezárt vitákban felemlegetsz, hát akkor ne csodálkozz ha kapsz egy kis sarat!
Nem sírni kell topik gazda után, hanem beállni a gladiátorok közé! Ebben a topikban így megyen! :D
Hülyeség meg baromság meg nem személyeskedés, ha azt írom hülye vagy barom vagy az lenne. Így az általad írt általam valótlannak vélt állításokra vonatkozik. Rossz felfogásban mi a sértő? Ez személyes, de ezen te megsértődsz?
A kanalas az tényleg az, aláírom, de ha ezzel így végig sértettelek, akkor megint bocsánatot kérek! (Csak ne állíts rólam valótlant)
Mindenki mozizzon most már! :D
Jó éjt!

(#64033) Ijk válasza Ájvé (#64030) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kíváncsi vagyok hogy hoztak ebből a dmd-bol 500:1-bol 3600 nativ kontrasztot..66" dmd-vel akkor 7000:1 is lehetne,.95"-al 10k felett.
Nem vágom rá hogy kamu, de valahogy kétség van bennem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#64034) makkmarce válasza Q (#64026) üzenetére


makkmarce
őstag

Ezt hogy kell értelmezni? Mert ahogy én értelmezem, ez nem igaz!
Nagyobb a fényereje? kisebb az input lagja, nagyobb a felbontása? stb.
ha bármelyikre azt mondod igen, akkor kíváncsi vagyok, hogy hogy jött ki.

A sony gép nem érdekel, nem arról a gépről volt szó. Bármelyik gép elromolhat, ez nem érv.

okoskodom, tehát vagyok

(#64035) Q válasza makkmarce (#64034) üzenetére


Q
senior tag

Elengedtem. Jó gépet vettél, nincs ellenfele.

(#64036) makkmarce válasza Q (#64035) üzenetére


makkmarce
őstag

köszönöm, hogy olyat állítasz, amit én sohase mondtam.

okoskodom, tehát vagyok

(#64037) proci985 válasza Janaboy (#64028) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igy

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#64038) proci985 válasza jurasa (#63987) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a parhuzamosan futo "regi csucskategorias gep" diskurzust akkor nyugodtan es teljesen ignorald, jellemzoen semelyik nem fog ilyen korulmenyek kozott sem ertelmezheto kepet, sem ekkora kepet vetiteni. az LS-5 az a runco LS-5, egy 7000 USD modell ami 15 eve jelent meg es 7 eve nem gyartjak. 135"et konkretan 5.5 meterrol vetit ki es projectorcentral ekkora tavrol 63nitet ir (meregdraga alternativ lencsevel lehet 4.5 meterrol is megvan, igazabol neked tokmindegy): pincebe rakott mozira mai napig tokeletes, masra meg kb semmire. tetejeben a teljes magyar szervizhalozat par szakit jelent. plusz HDMI 1.3 es 8bites szinteret tud, szoval kb tenyleg arrol van szo, hogy a kontrasztja es az optikaja miatt mai napig egy nagyon szuk felhasznaloi retegnek remek, de minden masra felejtos. te nem esel bele ebbe a szuk felhasznaloi retegbe. hasonlo helyzetekben altalaban meg a Barco F22 szokott feljonni, az neked szinten felejtos, hasonlo indokok miatt, tetejeben az a mai szemmel a tobbsegnek elfogadhatatlanul hangos. regi Sim2 gep detto, es azoknal az sem egyertelmu, hogy egyaltalan a jelenlegi elfogadhato fHD gepek szintjet elerik-e par modell eseten. meg egyszer, neked felejtosek.

a Benq W1070 / W2000et jellemzoen azert szokas ajanlani, mert elfogadhato a fenyalagutjuk es a chipjuk, tetejeben hasznaltan altalaban relative olcsoak. W2000 hasznaltan ritka, reszben megintcsak nem gyartjak evek ota, reszben ha valaki 4-5 eve 600 euroert vett egy projektort amit mozizni nagyon 1500 euroig nehez lecserelni, akkor nem biztos 3000 eurot ki akar adni az egyertelmu upgradere. ezeknek annyi az elonye, hogy jellemzoen 3 meterrol 120"et mar kivetitenek es egy lesotetitett nagyszobaban mai remekek filmezni. nalam viszont pl a redony mellett extravastag sotetito is van, mert itt svedeknel nem megy le teljesen nyaron a nap.

gyakorlatilag egy atmeneti helyzetben vagyunk, ahogy futnak ki a halogenlampak. LEDes gepeknek van elonye (a lampak betiltasan kivul is), egyszerubb utankalibralni ja es osszehasonlithatatlanul kevesbe bonyolult huteni.

X3100i eseten egyebkent ott a kifuto x3000i is, akcioban lehet sokkal jobb vetel, mert azert boven nem hatalmas a kulonbseg. feher falakkal ugy, hogy tokeletesen nem tudsz lesotetiteni egyebkent valoszinuleg jobb is, mint az X4000i, amirol itt a topikban meg szo volt. ok, deneverbarlangban (pincemoziban) a feketeje gyengebb lenne, de te nem oda veszed.

mindketto (ebben a generacioban) 0.66os DMD: ez nativ 2718x1528 pixeles felbontas, a 0.47es 1080p, a 0.33mas 1280x720. DMD mikromeretu tukroket hasznal, szoval minel tobb a pixel, annal reszletesebb lesz az eredmeny. a szam itt inchet jelent. regi (15 eves, ld elso bekezdes) gepeknel 0.94es chip is voltak, de jellemzoen 1080p vagy 1920x1200 felbontason, mert ott volt a gyartastechnologia hatara. a fizikailag kisebb meretu mikrotukroknek pedig van elonye is, ld a kommentarom a fenyerorol es a zajrol. kisebb DMD viszont jellemzoen egyszerubb es kisebb hazat jelent, plusz olcsobb. egyebkent pl a Benq W2000 is 0.66os DMDt hasznal, viszont az is meg egy regebbi, 1080p nativ felbontasu chip. szoval adott generacion belul nagyobb DMD -> filmezni jobb, de egy 15 eves csucskategorias chip boven belepokategorias szintre csuszik mai szemmel, a gyartastechnologia es a meret osszes hatranyaval extran. ami miatt a 15 eves csucskategorias chipet meg mindig imadjak, hogy altalaban hasonlo (meregdraga) optika es kivitelezesi minoseg jar melle. kb mint megvenni egy 15-20 eves csucs hazimozi integralt erositot: a vegfok resze mai napig szuper lesz mert ott nagyon nem tortent elorelepes, a vezerles es minden mas viszont elavuloban. viszont ameddig kvazi vegfokkent hasznalod, addig szuper vetel lehet. -> konkluzio: modern gepek kozul ha 0.47 ala nem akarsz menni, semmikeppen, ha mozizni akarsz, mert alatta mar fullHD sincs meg, szoval a reszletgazdagsaga rossz lesz ekkora meretben es harom honapon belul cserelni fogod. 0.66 jobb, de abbol a legolcsobb kb az X3000i most akcioban, 0.94 letezeset meg ignoralhatod.

x3000i (vagy x3100i) eseten egyebkent probalnam olyan helyrol venni, ahol adott esetben vissza tudod kuldeni. par helyen ki is lehet oket probalni (hazavinni), de ez sajnos ritka, neked pedig egy bemutatoterem nem teljesen relevans.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#64039) tobias40 válasza proci985 (#64038) üzenetére


tobias40
veterán

Végre vki összegezte érthetően(még a kezdő számára is) ezt a véget nem érő vitát amit én élvezettel olvastam mert legalább volt egy kis élet a fórumban! :C
Nem a személyeskedő részére értem hanem a szakmaira,sok dolgot lehet belőlük tanulni csak "szűrni" kell a véleményeket.
Én is a régebbi gépek pártján állok jelenleg,olyan gépeim vannak,de érdekel a jövő hogy hogyan tovább és merre.
Mint mindenben,valahol a középúton van az igaszság,ez az én véleményem mert nem mindenkinek azonosak a lehetőségei és elvárásai és a péntárcája! :D
Én nem vagyok profi ebben a dologban de szeretem a szép és színhelyes NAGY képet nézni mozizás szempontjából!
A lényeg hogy mindenki élvezettel nézze a saját moziját és javítsa a körülményeket amit itt a kollégák leírtak.(sötétítés,szoba kialakítás,gép elhelyezése,vászon stb..)

(#64040) m3ss válasza proci985 (#64038) üzenetére


m3ss
veterán

engem nem fogtok tudni meggyozni, hogy 1 millaert vegyek egy 1-2e nativos benq vetitot 2024-ben, akarmennyi ideig is lesz szinhelyes. felteve ha jo helyen nezem, hogy ez az x3100 is 1 milla.
1 millabol kijon egy jo alr vaszon meg egy 9400 hasznaltan. egy marek izzoval batyotol. azzal is lehet nagy kepet vetiteni, fenyereje is van. nezheto lesz vilagos nappaliban is. ha nem zavarja a hang, egy bright f22 is jo megoldas lehet szinte fele ennyiert.
amugy nem zavar, ha megis benq iranyba menne el, de azert legyen itt neki egy mas alternativa is..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#64041) -KP- válasza m3ss (#64040) üzenetére


-KP-
addikt

Engem meg nem fogsz meggyőzni, hogy vegyek egy 9400-at.

(#64042) m3ss válasza -KP- (#64041) üzenetére


m3ss
veterán

nem is akarlak, sztem te amugy is abban a kategoriaban vagy, hogyha kijonne egy nem dlp gep csoda parameterekkel ingyen akkor se lennel ra nyitott :DDD
csak nem te is ilyen benqt akarsz venni hazizmozizni? :DDD

en nem vagyok lcd fanboj, ha tudnek nagy kepet vetiteni, meg tudna 3d-t ls5 lehet azt vettem volna anno 9400 helyett. annak ellenere hogy nem lattam, de amiket mondtok parametereket el tudom kepzelni, hogy f*sza..sot ha lenne egy relative halk 3 chipes 3d-t tudo dlp, szerintem mar azzal vetitenek.

a mondandom inkabb arra iranyult, hogy vilagos nappaliban sztem ne akarjunk feher vaszonra vetiteni, mert a 30 ansi nem lesz jo senkinek se, hiaba lesz nagy kep. csak ezzel a laikus nincs tisztaban, valszeg fogalma sincs arrol, hogy mennyit ront a szoba stb. en is csak thomas multkori merese ota dobbentem ra, hogy mit csinal egy alr... sajna nem sok vetito van ami kozelrol tud nagy kepet vetiteni elegendo fenyerovel. plane vmi veszteseges feluletre. ezert is mondtam ezt a ket tipust.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#64043) proci985 válasza m3ss (#64040) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Lattad ugye, hogy hasznalt neki nem jatszik, tobb okbol sem.

tobias40: :R regi gepek nekem tobb okbol kiesnek (120"@nagyszobaban, kulfold). a sajat W2000em jovo honapban lesz 4 eves: filmezni imadom, de masik oldalrol nagyon nem hiszem el, hogy kb 5 eve semmilyen fejlodes nem volt a fronton. narrator: de, tortent.

az EUs szabalyozas valtozasa miatt pedig a gyartok vagy surgosen osszekapjak magukat, vagy atengedik a piacot a rebrandelt Appotronicsoknak. higanylampas gepet igy 2024ben mar nem biztos, hogy vennek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#64044) m3ss válasza proci985 (#64043) üzenetére


m3ss
veterán

lattam, azert is irtam neki minap, mert nem ertem a gondolatmenetet. egyik vetito 630e brutto, masik hasznalt 120e. es azt irja, hogy a hasznalt lesz dragabb, mert ott nem tudja visszaigenyelni az afat. :F en ezt nem ertem, kiveve ha kell vmi nagyobb osszegu eszkozrol szamla a konyvelesbe.
azert is irtam neki, mert en pont ebben a cipoben jartam, emlekszem beneztem ide evente ujan szamlas vetitot kerestem 1070+ helyett amire megeri cserelni...es persze csak a 4k amit kergettem.

aztan azota rajottem, hogy nem is biztos a 4k-t kellene kergetni meg a szamlat. sot a fel milla alatti kategoriaban biztosan nem. de lehet tevuton vagyok, elfogadom :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#64045) proci985 válasza m3ss (#64044) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en ezt nem ertem, kiveve ha kell vmi nagyobb osszegu eszkozrol szamla a konyvelesbe.
erre tippeltem en is.

hasonlo egyebkent, bar nalam W2000 van, kizarolagosan filmezni. felmillio alatt max sidestep van (jobb esetben), X3000inel es a Horizon Pronal neztem, hogy ebben az utemben meg a vegen 5 eves korara lesz 2000 euro alatt olyan, amire mar megerne feljebb valtanom.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#64046) m3ss


m3ss
veterán

amugy izzo temara visszaterve, tegnap neztem 17xx oranal tart az izzom. majd kimerem hamarosan mit mutat, de ranezesre semmi baj nincs vele. szerintem meg egy 500-1000 orat belerakok takaritas, izzocsere elott. remelem Cseneles megint vallalja majd :)
mondjuk ha jol emlekszem mondott vmi olyat Batyo, hogy gyari jvc izzok 2-3e oraig is hozhatnak hasznalhato ertekeket.
vettem anno ebayrol benq-hoz izzot (ezt nem ajanlom senkinek) ami sokkal hamarabb kuka volt.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#64047) m3ss válasza proci985 (#64045) üzenetére


m3ss
veterán

ezen a 35xx nativos lifestyle projektoron meglepodtem azert. mondjuk ansit nem irtak. megneznem milyen eloben. engem siman megvesznek egy nativval :))

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#64048) Vhiktor válasza m3ss (#64047) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én próbáltam kérni formoviet tesztre de nem adtak.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#64049) proci985 válasza m3ss (#64046) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

enyemben nem tudom mennyi vann, tippre ilyen 1200 ora korul vagyok.

igen, van fejlodes, hala egnek.

---

btw neztem, hogy van a szomszed varosban kb 630 euroert egy elado Marquee 9500, ha mar szobakerultek a regi kulonlegessegek. elvileg mukodik. es 100+ kilo (!!!).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#64050) -KP- válasza m3ss (#64042) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem kettőnk közül pont te vagy az elfogult. Érdekességképp pont egy ismerősömet győzködtem nemrég egy LCD-s gépről pont az említett Benq helyett. Ő nagyon filózott a Benq-n még az utolsó pillanatig is, leginkább azért mert régebben egyszer kölcsönadtam neki egy PD F32 gépet, és azóta is felemlegeti a dlp-k képi világát az élességet és a színeit. Pedig akkor épp harmat gyenge lámpa volt a gépben, harmat gyenge fényerővel és még így is olyan nyomot hagyott benne, amit évek múlva is felemleget. Egyszerűen nem tudod / tudjátok itt néhányan elfogadni hogy mindegyiknek megvan a maga létjogosultsága. Nyilván aki rainbow látó, annak az 1 chipes dlp kiesik márkától függetlenül és eleve nem is tud mást venni, mint egy LCD-t, vagy 3 chipes dlp-t, de azok újonnan nagyon drágák. De nem minden gép szivárványozik egyformán illetve egyénenként is változik, hogy ki mennyire érzékeny rá. Szóval rainbow látóknak csak LCD. A motoros lens shift és fókusz az Epsonnál szuper, valamint a lencse pozíció memória is. Nem véletlen emelik ki minden tesztben, hogy installáció szempontjából nagyon flexibilis. Nyilván jó az on off kontrasztja is. Az epsonnál a wcg filter miatt hdr-ben a fényereje kifejezetten gyenge, igazából nem is használnám hdr-re. Képélességben is elmarad egy dlp-től. Halknak halk, de high lamp módban az is brutál hangos. Még a kétlámpás F32-m se olyan hangos, mint az Epson high lamp módban. Márpedig nagyobb, akár veszteséges vászonnál HDR alatt lesz olyan eset, ahol nem lesz elég az Eco mód. Akkor ott a vetítési arány. Az Epson 1.35-től vetít, a Benq 1.15-től. Az Epsonnal nem lehet kis szobába nagy képet vetíteni, a Benq-val igen. A lámpa vs. led kérdés szerintem kicsit túl van lihegve. Szerintem egy mostani lámpás gép hamarabb fog végérvényesen tönkremenni, minthogy ne lehessen lámpát kapni bele. Szóval ez a része kevésbé érdekel. Perpill egy 3 chipes dlp-t használok itthon, a mért kontrasztja bőven 2 ezer alatt van és mégse cserélném el egy LCD-re. Főleg nem egy full hd-s lcd-re. Elhozhattam tesztre, mielőtt kifizetem. Megnéztem a Hobbit Smaug pusztaságát és már kaptam is elő a telefont, hogy kell a gép, nem megy sehova. Az említett Benq-nak még meg van az az előnye, hogy tavalyi kiadás. Modern hdr tone mapping algoritmusokkal és dinamikus kontraszt vezérléssel. Modern frame interpolációs algoritmusokkal, ami persze egyénenként változó, hogy valaki szereti vagy sem. Én ha most Epson vetítőt akarnék venni, akkor minimum az LS11000-et venném meg. 2024-ben már nem látom a 9400-as vonzerejét. Belinkeltem korábban Ekki Schmidt tesztjét és ő is azt mondta, hogy az on off kontrasztot leszámítva minden másban jobb a Benq. A tegnap már sokadszorra belinkelt teszten is azt mondta a tesztelő hogy a Benq az Epson 11000 95%-át hozza. Még filmjelenetek is vannak a videóban, és tényleg alig látni a különbséget. De ugye ez nem elég. Mert on off kontraszt. Szajkózzátok ezt reggeltől estig minden nap, mint egy szajkómadár.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.