Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Pali79 válasza Peti78 (#7994) üzenetére


Pali79
aktív tag

A Benq-nak elég kevés a lámpa élettartama a leírás alapján és a használt már félidős, ráadásul az Acer-nek jobbak a paraméterei és ha már úhy is 100-ban állapítottad meg a keretet akkor ezt újonnan is megveheted.

(#8002) Devid_81 válasza szaszlaci (#8000) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Koszonom, maris meglesem! :R

...

(#8003) M@trixfan válasza Chal (#7998) üzenetére


M@trixfan
addikt

Sokmindenre képes az emberi agy, illetve az idegrendszer. Egy tökéletes látású ember szeme is hozzá tud romlani bármilyen dioptriához ha elegendő ideig visel szemüveget. Még ha hozzá is szokik az ember, tény, hogy fárasztja a szemet és az agyat. Bizony nagy katasztrófa az RBE azoknak akiknek kellően gyors az észlelésük. Katonai specifikációban a 27-30x színkerék az a sebesség ami elfogadható lenne, nemhogy a 3x-4x amit ezek a belépő Acerek tudnak. Ezeken konkrétan néha a rendes képet látom összeállni az RBE folyam között. Bármilyen mikro szemmozgásra szétesik a kép. A demó ideje sem teljesen mérvadó sajnos. Az igazi teszt egy több órás moziest vagy játék lenne.

Egyébként nagyon várom milyen árszintre fog megérkezni az Optoma HD91 (lehet más neve lesz). Az egychipes DLP-nél nagyon sokat számít a LED-es vagy lézeres fényforrás, maga a DMD jóval többet bírna mint amit a mechanikus színkerék nyújtani képes. Habár én maximálisan ellene vagyok az időosztott kép nézésenek, de emellett persze van számos előnye is az egychipes rendszereknek.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8004) syler123 válasza M@trixfan (#8003) üzenetére


syler123
veterán

Gondolom jó drága lesz az Optoma hd91. 1300 lument írnak, az már elég is lehet. Meg 1080p felbontás, hát meglátjuk.

(#8005) szaszlaci válasza M@trixfan (#8003) üzenetére


szaszlaci
addikt

Lábjegyzet:
4x-es színkerék, PAL jel, 3 színösszetevő = 600 Hz (NTSC: 720 Hz)
30x-os, PAL, 3 szín = 4500 Hz (NTSC: 5400 Hz)
Nem hétköznapi látórendszered lehet, ha fej- és szemmozgás nélkül látod az állóképet összeállni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8006) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Optoma hd 73 85.000 Ft-ért jó ár?
Heti 1-2 alkalomra 3,5-4 méterről kb. max 2 méter átmérőjű képet vetítenék. WD média lejátszóval hajtanám full hd tartalmakkal.
Használtat szeretnék és max 110-120 ezerért.
Ti mit ajánlotok? A felbontás fontos lehet a hd tartalom miatt...
Lámpásba kell gondolkoznom a heti 1-2 vetítés miatt ugye?

(#8007) Pali79 válasza pusi1981 (#8006) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ha full hd-val akarod etetni, miért nem veszel full hd projektort?

[ Szerkesztve ]

(#8008) pusi1981 válasza Pali79 (#8007) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Egyszerű a válasz: mert nincs rá pénzem :))
Vagy használtat lehet venni 120 körül?

[ Szerkesztve ]

(#8009) szaszlaci válasza pusi1981 (#8006) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia..
Igen, ívlámpásat érdemes. Linkeld a konkrét hirdetést!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8010) pusi1981 válasza szaszlaci (#8009) üzenetére


pusi1981
aktív tag

(#8011) jracz válasza pusi1981 (#8010) üzenetére


jracz
tag

A teljesség igénye nélkül egy két eladó proji.
Csak az első Full HD a többi 720p.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

(#8012) szaszlaci válasza pusi1981 (#8010) üzenetére


szaszlaci
addikt

A gép OK, de egy ismeretlentől, aki még azt se írja ki, hány óra van benne, csak saját felelősségre.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8013) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Koszonom mindenkinek!
Jok ezek az avforumod hirdetesek!
:))

(#8014) Pali79 válasza pusi1981 (#8008) üzenetére


Pali79
aktív tag

Lehet én is pont annyiért vettem.

(#8015) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Szép estét! Meg tudná nekem mondani valaki, hogy ténylegesen ennek a típusú vászonnak a váza fehér vagy fekete :F Ezt a típust nem is találom a weboldalukon, a neten pedig mindenféle változat van.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#8016) Peti78


Peti78
őstag

Hello!
Köszi az eddigi értékes hszeket. Van pár kérdésem:
Mi a különbség a felbontás (vagy natív felbontás) és a felbontási kompatibilitás között? Nagy eltérések vannak a kettő között, és nem tudom melyiket érdemes figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8017) syler123 válasza Peti78 (#8016) üzenetére


syler123
veterán

Kompatibilitás az az, hogy át tudja skálázni a gép pl nagyobb felbontásra, ettől nem lesz nagyobb a felbontásod, csak nem kell piszkálnod a lejátszót, amiről megy a film.
A natív meg a tényleges, amit ki is vetít a gép.

(#8018) Pali79 válasza Peti78 (#8016) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hogy a kérdésedre is választ kapj: a natív felbontást nézd!

(#8019) syler123 válasza Pali79 (#8018) üzenetére


syler123
veterán

Szerintem tőlem is megkapta a választ... Utolsó mondatom olvasd már el, ha lehet. Az előző hsz-ben.

[ Szerkesztve ]

(#8020) Devid_81 válasza syler123 (#8004) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Neztem en is ezt miket irnak rola.
Ha valoban tudni fogja azt akkor jo esellyel lecserelem a kis 70-es LG-t.
Az mar egy igen jo elorelepes lehetne...kerdes az ara,en olyan 300k kezdore tippelek...de ne legyen igazam!

...

(#8021) c4 válasza Devid_81 (#8020) üzenetére


c4
őstag

Inkább a milliós ár lesz valószínű első körben.

(#8022) PNP válasza Devid_81 (#8020) üzenetére


PNP
őstag

Az Acer K750 épp most futott be 300 alá, de az is 550 körül indított, és az Optoma vélhetően jobb lesz.

(#8023) Devid_81 válasza PNP (#8022) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez most csak ledes lesz, semmi hibrid megoldas, ha jol tudom.
Oke uj es a tudasa sem rossz, de fel millio es millios arert ezt nem adjak el szvsz.
En tudom, hogy fejlesztesi koltseg, haszon egyeb dolgoknak vissza kell jonnie, de remelem nem lesz ilyen borsos ara, mert akkor csere sem most lesz, hanem csak 3 ev mulva :)
Az Acer laser+led hibridje sem realis meg mindig. :(

...

(#8024) PNP válasza Devid_81 (#8023) üzenetére


PNP
őstag

Amit olvastam róla, abban lézert is említettek. Fényerő elég meggyőző, de ha szeptemberben jelenik meg, akkor karácsonyig nyilván nem fog esni az ára, tehát idén még mindig nem tudom mit lenne érdemes venni. Acer ha lemenne mondjuk 250-re, akkor már érdekelne.

(#8025) B.Junior


B.Junior
tag

Sziasztok!

Ha választani lehet szerintetek mozira Optoma HD65 vagy HD70-t vegyek? ...és miért? :F

...előre is köszi.... :R

(#8026) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Erősen elgondolkodtam egy projektor vásárlásán. Eddig egy panasonic 42G30 tévén néztük a filmeket. A hét végére hazahoztam a cégtől egy sony vetítőt... lehet nem kellett volna, mert megindult a bogár a fejemben....

jelenleg (ezt azért írom, mert jelenleg építkezünk, bár hosszú a projekt...) 16 m2-en mozizunk egy denon 4310 és dali szett társaságában. Plusz az említett 42 G30. Ide szeretnék egy projektort.

A nézési távolságunk 2,5 méter, a vetíthető kép kb 180X120 cm. Ez egy tetőtéri szoba oldalsó fala, ennél nagyobb méretet jelen körülmények között nem tudunk vetíteni.

A vetítő jelenleg 2,5 méterre van a faltól. Ha a plafonra tenném, akkor kb. 4 méterre lenne.

Az anyag egy htpc-ről van szolgáltatva 1080p/24p-ben. Szinte az összes filmem ilyen.

Kezdetben falra vetítenék, később lenne vászon. Heti 1-2 film... Erre a felhasználásra mit tudnátok nekem ajánlani 100-120 ezer környékén? Vagy olcsóbban is meg lehetne úszni?

elsősorban használt készülék érdekelne, de mivel tudok nettóban vásárolni, nem elvetendő az új gép sem, netto 100-120 ezres áron...

Előre is kösz a segítségeket!

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#8027) szaszlaci válasza B.Junior (#8025) üzenetére


szaszlaci
addikt

A konkrét hirdetéseket kell megnézni, milyen állapotban vannak.

mandju: olyasmiket érdemes venni, mint az előtted szóló is írt.
De ha nettó áron kapod meg, akkor újként egy Acer 5360-at javaslok, az alig lóg ki a keretből.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8028) c4 válasza mandju (#8026) üzenetére


c4
őstag

A helyedben elgondolkodnék egy short-throw vetítőn, viszonylag kicsi a vetítési távolságod, hogy valódi "moziélmény" legyen.

(#8029) mandju válasza c4 (#8028) üzenetére


mandju
senior tag

Ez nekem nem szólal meg... :D

olvasok az acerről. Ezek szerint elég lenne nekem egy 720p-s projektor? Nem kell 1080p-ben gondolkodnom?

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#8030) c4 válasza mandju (#8029) üzenetére


c4
őstag

Ez például 1080p.

[ Szerkesztve ]

(#8031) mandju válasza c4 (#8030) üzenetére


mandju
senior tag

Ez azért elég messze van az árelképzelésemtől... :B

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#8032) c4 válasza mandju (#8031) üzenetére


c4
őstag

Ha 4 méterről tudsz akár vetíteni, bármilyet vehetsz az anyagi elképzelésed szerint. Az már olyan vetítési távolság, amit a kisebb átfogású zoom optikákkal is értelmes képméret vetíthető.

(#8033) Peti78


Peti78
őstag

Üdv. ismét. Először is az ünnepre való tekintettel... bódogat :)
Ezen hol van a HDMI csatlakozó helye? :)
ACER X1311KW hátulja.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8034) c4 válasza Peti78 (#8033) üzenetére


c4
őstag

Jól látod. Sehol.

(#8035) Pali79 válasza Peti78 (#8033) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ez az amit fentebb már említettünk. Mivel nem tud a vetítő HD felbontást (1080p) ezért lespórolták. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem jó gép, de a linkelt oldalon ott a leírás: "WXGA 1280 x 800 Pixel"
A D-SUB csatival csak az a gond, hogy nagy és 10m-nél messzebbre nem nagyon lehet elvinni.

(#8036) #95590400 válasza Pali79 (#8035) üzenetére


#95590400
törölt tag

meg ha épp nem egy ámítógépet kötnél rá, amin van egy dvi, akkor a hdmi-s dobozból ki sem tudod lőni rá a jelet.
valamit valamiért, nem véletlenül ment le 100 alá. prezis cucc ez, csak tettek bele egy jobb színkereket, de még ez sem biztos.

(#8037) Peti78 válasza #95590400 (#8036) üzenetére


Peti78
őstag

Prezis vagy nem prezis, ennél többet nem engedhetek meg magamnak, használtan pedig nem találtam olyat ami megbízható forrásból van. Viszont nem találtam olyan oldalt, ahol lenne ehhez a típushoz vetítési kalkulátor.
AZ Acer X1161P típushoz leltem csak sajna. Nem tudom ez mennyire lehet mérvadó a ACER X1311KW hez.
Ezen felül olvastam, hogy illik kalibrálni a projektorokat, és mindezt a gép konfigjának ismeretében. Ez mennyire igaz?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8038) c4 válasza Peti78 (#8037) üzenetére


c4
őstag

(#8039) Peti78 válasza c4 (#8038) üzenetére


Peti78
őstag

Na igen, itt is hirdeti DCS a prohardveren, de nekem kicsit soknak tűnik az az 1000 óra. Ezen kívül garanci a sincs rá, kidobni pláne nincs pénzem, ha 2 hónap múlva beadja a kulcsot. És mintha valaki azt írta volna itt, hogy ez az acer jobb mint ez a Benq. Vagy rosszul olvastam volna?
Jut esuembe, ebbe a Benqba menyni lehet egy égő?

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8040) jracz válasza Peti78 (#8037) üzenetére


jracz
tag

Irjál batyónak, írd meg, hogy mennyi a kereted.
Jobb egy szervizelt 720p-s vetítő MEGBÍZHATÓ forrásból,mint egy új prezis.

(#8041) c4 válasza Peti78 (#8039) üzenetére


c4
őstag

Gondolom, autót is csak újat veszel. Vegyél egy jó TV-t, bár az is drágább 70.000 forintnál.
Batyónál egy izzó felújítása 25 ezer körül van. De még tud az izzó 2000 órát.

(#8042) Chal válasza Peti78 (#8039) üzenetére


Chal
addikt

Szerintem nagyon mellé fogsz menni, ha azzal nyugtatod magad, hogy az új analóg bemenetes prezis cucc jobb lesz mint a használt 720p-s hdmi-s. Egyszerűen olyan mintha fizetnél azért pluszban egy halom pénzt, hogy sokkal rosszabb legyen a végeredmény. Persze a használt cucc mindig kockázatos, de ezeket a kockázatokat lehet minimalizálni, mint ahogy azt írták is itt sokan.

Ráadásul az Acer 95eFt a legolcsóbb helyen ha jól látom (ami egy tájékoztató jellegű adat, lehet hogy ha tényleg a kezedben szeretnél tudni egyet akkor 105-110 lesz az). Én 115-ért vettem egy 2 hónapos 90 órás Acer H5360-at, itt a hwapron. A minőség ég föld, árban pedig szinte ugyanaz volt.

[ Szerkesztve ]

(#8043) Peti78


Peti78
őstag

Mindenképpen elgondolkodtató hszeket olvastam, köszönöm. :R Átgondolom

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8044) Peti78 válasza Chal (#8042) üzenetére


Peti78
őstag

Lejárt a szerkesztés...
Ilyen VGA van a gépemben, és ezen nincs HDMI kimenet szal csak analógban gondolkodhatok...

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8045) Chal válasza Peti78 (#8044) üzenetére


Chal
addikt

Viszont DVI van rajta, azzal meg csak egy átalakító kérdése.

http://www.argep.hu/trend/DVIH/Dvi-hdmi-atalakito.html

De szerintem itt a hwapron kapsz 200Ft-ért is :D

[ Szerkesztve ]

(#8046) szaszlaci válasza Peti78 (#8044) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az érdekes, mert tudtommal már egy teljes értékű GeForce 4-et se adtak ki DVI nélkül.. (Kb. eddig követtem a PC-s cuccokat.)
Minden esetre akkor egy normális kártyát is érdemes lenne venni. Vagy egy médialejátszót, mert a gyakorlatban ilyen eszközökkel nagyon komoly hibák tudnak lenni analóg összeköttetés után.

Most olvasom, hogy van rajta DVI, akkor meg nincs is miről beszélni. Ebayen postával megkapod 300 Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8047) Peti78


Peti78
őstag

Jobb minőségű a kép hdmi kábelen keresztül mint ezen? lehet h ezek alapkérdések, de nem vagyok otthon ebben a témában.
u.i.: megkerestem Batyót, remélem van valamije a számomra. Közben találtam egy ilyet kell kb 5 méter kábel.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8048) c4 válasza Peti78 (#8047) üzenetére


c4
őstag

Mivel mindkettő digitális kapcsolat, csak a csatlakozó más, így nem jobb vagy rosszabb egyik a másiknál. Az analóg D-sub viszont nagy lépés. Visszafelé.

(#8049) Chal válasza Peti78 (#8047) üzenetére


Chal
addikt

Nincs eltérés a kettő között ilyenformán.

Viszont szerintem ne DVI-HDMI kábelt vegyél, hanem egy DVI-HDMI átalakítót a kártyádhoz, és arra köss egy normális HDMI kábelt. Ez azért előnyös, mert ha lecseréled egyszer a VGA-d, vagy akarsz mást kötni a vetítőre (amin nem lesz DVI, de HDMI igen), akkor nem leszel gondban.

[ Szerkesztve ]

(#8050) bestdav3333


bestdav3333
csendes tag

LG PA70G ! Végre sikerült belőjjem a projimat Tikurulla H499 el!! Tegnap festettük le a Falat!! Hát és majdnem le esett az álllam !! Mekkora különbség lett.... Minta ha Teljesen más projinak a képét nézném mint amit eddig ismertem :) Nagyon szép Élénk szinek!! A TEXT is sokkal élesebb lett!! A filmeknél a jelenetek tisztábbbak Jóval!! És amit eddig azt hittem (elmosodott) volt.. többé nincsen.. Minden 1 kis festegetés miatt!! Ezt nem gondoltam volna soha... Köszi szépen az ötleteket!! Nagyon Nagyon Hasznosak voltak!! :P :P És mindeszt 9 ezer ft ból össze hoztam :D!! TANÚSÁG:(Hát igen aki nem ért a projikhoz az ne itéljen 1 ső benyomásra Citrom Sárga falra vetitve..)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.