Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) JoceeHunt válasza mettek (#43200) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Igen, de nem 4K-s. Vagy?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#43202) mettek válasza JoceeHunt (#43201) üzenetére


mettek
addikt

Ezek mind a 7300tól a 9400ig mind felskáláz 4k-ra, nem natív de nem mondod meg hogy nem az. Nézz meg egy ilyet és meglátod. Gyakorlatilag 4k képet kapsz hdr-rel de valami felskálázást végez a proji. A natív 4k 1.5 millió körül indul a sony projektorainál.

Én anno eléggé körbejartam az epson projikat és azt olvastam hallottam mindenhol hogy a 9300 annyival jobb a 7300nál hogy jobb a feketéje sokkal DE ez csak akkor jön ki ha dedikált lesötétített, sötét falú szobába teszed ahol nincs lényegi fényvisszaverődés. Ha van mint egy átlag nappaliban akkor nem látható a 9300 elönye. Ezért is vettem végül 7300at.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#43203) JoceeHunt válasza mettek (#43202) üzenetére


JoceeHunt
őstag

És milyen lehet ez a 9400? Még a kalkulátorokban sincs benne, lehet annyira új?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#43204) zsoika válasza mettek (#43202) üzenetére


zsoika
addikt

"jobb a feketéje sokkal DE ez csak akkor jön ki ha dedikált lesötétített, sötét falú szobába teszed ahol nincs lényegi fényvisszaverődés. " Igen....átlagos nappaliba kár az olyan vetítő és ha nem minőségi a vászon.
Jó, azért legyen egy erős középkategória.

(#43205) #48613632 válasza JoceeHunt (#43201) üzenetére


#48613632
törölt tag

4kra akkor érdemes beruhazni, ha eredeti lemezekrol mozizol, vagy van türelmed kivarni, míg a virág boltban megjelenik.
Ha viragboltbol szerezd be a betevot, akkor többnyire úgyis megnézed már full hdban, újra nezesre meg felesleges. Bocs az ekezetekert, kocsiból írok.

(#43206) Ájvé válasza #48613632 (#43205) üzenetére


Ájvé
veterán

Blu-ray és DVD kiadás azonos időben van, vagy tévedek?
Miért lenne kint előbb a FHD? Csak kérdeztem mert tényleg nem tudom.

(#43207) JoceeHunt válasza #48613632 (#43205) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Értem, teljesen elfogadható az indokod :)
100-120 colos vetített méretben egy full HD is élvezhető?
Mi a helyzet ezekkel a felskálázott 4K-val? Egy full HD filmet skáláz fel úgymond?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#43208) mettek válasza JoceeHunt (#43207) üzenetére


mettek
addikt

Nem tudom mennyi értelme van annak amit irok...hogy elhiszed e azt. Direkt csináltam összehasonlítást egy egy filmnél a 4k és fhd verzió között és semmi különbséget nem láttam a hdr miatt eltolt szineket és kontrasztot leszámítva. Alapból be van állítva a projin hogy felskálázzon mindent így gyakorlatilag 4k-t csinál a FullHd-ból is és ezt annyira jól teszi h nem látsz különbséget.

Nem mellesleg eco módban nagyon csendes cucc...csak a dinamikus írisz munkáját hallani ha halkabb a film. Annak sajnos van egy kis motoros, fogaskerekes hangja.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#43209) JoceeHunt válasza mettek (#43208) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Merre felé laksz :)? Elmegyek megnézem :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#43210) #48613632 válasza JoceeHunt (#43207) üzenetére


#48613632
törölt tag

100coll full HD-t nézek 2.5 méterről.

(#43211) mettek válasza JoceeHunt (#43209) üzenetére


mettek
addikt

Én pécsi vagyok

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#43212) qqzs válasza mettek (#43208) üzenetére


qqzs
őstag

felskalazas nelkul lattal kulonbseget?

Eladó: GTS450

(#43213) Gomba1974


Gomba1974
tag

Sziasztok.

Kaptam egy ajánlatot egy ilyen projektorra, még az ára is elfogadható csak az aggaszt, hogy már kinyirt egy izzót és az újban is van kb 600-óra. Érdemes foglalkozni vele vagy inkább várjak még hátha befut egy kevésbé nyüstölt gép?

Köszönöm.

(#43214) Laza... válasza Gomba1974 (#43213) üzenetére


Laza...
addikt

Milyen az az ilyen? :F

Never give up!

(#43215) Gomba1974 válasza Laza... (#43214) üzenetére


Gomba1974
tag

Jogos pont az maradt le. pt-at6000e

(#43216) Zola007


Zola007
veterán

Kérnék ajánlást készülékre, ha lehet, adjatok meg több szóba jöhető modellt, mert még nem teljesen fix hogy mennyi lesz rá, kitől vesszük és hova kerül (céges) :R

► mire szeretnéd használni a projektort > prezentációk, állókép és rövidebb videó vegyesen
► mire szeretnél vetíteni: vászon
► mekkora méretű képet szeretnél vetíteni: ~90-110"
► milyen távolságból néznéd azt: kisebb tárgyaló, max 20m2 és max 15 ember fogja nézni
► mekkora a szoba: még nem tudjuk hova kerül
► hol helyeznéd el a projektort: mindenképp plafon
► mennyit szeretnél rá költeni: cég, kell számla, bruttó 400-450-ből nem baj ha megáll
► mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda?: nincs még végleges helyszín, sötétítés valószínűleg szalagfüggöny vagy irodai sötétítő függöny

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43217) #48613632 válasza Ájvé (#43206) üzenetére


#48613632
törölt tag

Mert a FullHD kép már elérhető WebDL formátumban, amint az első streaming szolgáltatóknál kijön az adott anyag. Ez többnyire USA release, általában sztereó hanggal, de ez is változó.
Ez már azért nézhető, bár nem az igazi.
Aztán megjelennek a DVD formátumok, itt a hang ugye max DTS, és még mindig eredeti nyelvről beszélünk. Aztán a régió 1-es BD lemezek, ahol már van HD hang, de az első releasek, még itt sem tartalmaznak sem 4k-t, sem 3D-t.
Aztán legvégül azok is beérnek.

A szinkronnál meg az a helyzet, hogy mivel addigra már van BD képanyag, ezért az ügyeskedők alávágják a magyar DVD megjelenés DD/DTS hangsávját, vagy ha van ilyen, akkor a Magyarországon is elérhető streaming szolgáltató valamilyen hangsávját. Ez is sok esetben sztereó, de azért van DD 5.1 is közöttük.

Az igazi teljes értékű anyagot pedig csak akkor kapod meg, amikor az Magyarországon is megjelenik, hivatalosan, BD lemezen. Olyan persze előfordul, hogy addigra már hetek óta elérhető a virágbolti verzió, mert a kép az USA BD kiadásról, a hang meg a magyar streamingról, vagy DVD-ről lett átkalapálva, és ezek a hangsávok megegyeznek a hivatalos BD kiadás magyar hangsávjaival. Mivel ugye nem készítettek újat.

Szóval röviden, nagy a keveredés a témában, és vannak átfedések is. De az biztos, hogy a filmrajongók általában nem várnak a hivatalos magyar verziók megjelenéséig, hanem megnézik az innen-onnan összekukázott verziókat. Átlagban ez úgy jön ki, hogy a 4k szinkron a 2. újranézés lenne, azaz, harmadszorra látnád a filmet. Ezt általában nagyon kevés film érdemli meg.
A 4k-ra történő beruházás pedig nem olcsó mulatság, ráadásul, nem olyan jelentős a minőségbeli eltérés, hogy megérné azt a felárat, amit egy ilyen rendszerért kérnek. Főleg, ha figyelembe vesszük a nézési távolságot is.

Én ezért azt gondolom, hogy nagyon kevés érv szól a 4k mellett, és sokba fáj, ha az ember kifejezetten arra hajt, hogy legyen.
Más kérdés, hogy a megjelenítők minőségi osztálya is feljebb lépked, a felbontás növekedésével együtt.

(#43218) Q válasza #48613632 (#43217) üzenetére


Q
senior tag

WebDl és sztereó hangért én nem kapcsolok projektort. Azért tényleg nem érdemes 4k-ra beruházni. Bármit ki lehet várni, hogy megjelenjen fullos verzióban. Én így is folyamatos lemaradásban vagyok :D

(#43219) zsoika válasza Q (#43218) üzenetére


zsoika
addikt

" Én így is folyamatos lemaradásban vagyok" ja...én is. Amerika csak úgy fossa magából a filmeket és ehhez jön a többi nemzet filmjei.

(#43220) Ájvé válasza #48613632 (#43217) üzenetére


Ájvé
veterán

Web DL nem mindig jön ki előbb, ez szerintem nagyon függ a filmtől, eladják streaming szolgáltatónak előbb vagy DVD/Blu-Ray kiadásig várnak.

(#43221) Dorian válasza zsoika (#43219) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell minden új szart megnézni

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43222) c4 válasza Dorian (#43221) üzenetére


c4
őstag

Miért ne? Azért vesz az ember bármit is, hogy élvezze, és ne a por lepje. :)

(#43223) Dorian válasza c4 (#43222) üzenetére


Dorian
félisten

Azért, mert van farkad, megdugod a ronda nőket is?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43224) c4 válasza Dorian (#43223) üzenetére


c4
őstag

Rossz hasonlat, ám legyen. Mi az, hogy "ronda"? Kinek, mi... Ugye?

(#43225) Dorian válasza c4 (#43224) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt csak az illető igényessége határozza meg. Mint ahogy azt is, milyen film előtt hajlandó eltölteni az idejéből 1,5-2 órát.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43226) Pro Koryak válasza zsoika (#43219) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Amerika csak úgy fossa magából ... " = általában, egyre inkább a fost.
Nem nagyon vagy lemaradva.

(#43227) c4 válasza Dorian (#43225) üzenetére


c4
őstag

Érdektelen téma.

A 4K-s, HDR televíziók világában is a legnépszerűbb virágboltos' formátum az SD videóanyag. TV adás max. FHD elérhető. Ami a legtöbbször nem is FHD forrásból áll. Atmos-os erősítőkön hallgatják a magyar DD 384-es magyar szinkronokat.
Mindenki arra használja saját cuccát, amire akarja.

[ Szerkesztve ]

(#43228) zsoika válasza Dorian (#43221) üzenetére


zsoika
addikt

Amikor elkezded nem tudod hogy szar. Sokszor a random kiválasztott film jo

(#43229) weinmaker


weinmaker
őstag

Ti mit vennétek belépő gépnek, ha korlátozott a keret?

-epson tw3200
-benq 1070w

Mindegyik mellett van pro és kontra, amiket összeolvastam, de itt azért akadnak olyan szakik, akik sokkal jobban értenek hozzá.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43230) Dorian válasza zsoika (#43228) üzenetére


Dorian
félisten

100%-ra nem lehet tudni. De címből, rövid tartalomból, rendezőkből, szereplőkből lehet legalább 80%-ra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43231) BBéci válasza Dorian (#43230) üzenetére


BBéci
titán

Mind a négy utóbbi hozzászólásoddal maximálisan egyetértek.
A Rotten Tomatoes és az IMDb pontszámai is adnak támpontot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43232) péjé válasza weinmaker (#43229) üzenetére


péjé
őstag

Én a benq w1070-et vinném, ha el tudod helyezni talán ez a jobb választás.

Mind2 belépő modell de a DLP-nél jóval kisebb a meghibásodás lehetősége, egyszerűbb szerkezet, pl. nem égnek be az LCD panelek, régebbi LCD-nél azért ennek van esélye.. A képélessége tuti hogy jobb, jól kalibrálható, láttam most jópár ki van rakva viszonylag kis óraszámmal olcsón, szivárványt érdemes azért megnézned, kevesen látják ugyan de azoknak idegesítő.

Az epsont mondjuk könyebb elhelyezni a lens shift/nagyobb zoom miatt és halkabb is, a dinamikus és on-off kontrasztja is jobb talán de az LCD-k miatt azért nagyobb a lutri.

Ha meg tudod nézni mindekettőt akkor tudod igaziból eldönteni. Vigyél pár filmet amik alapján össze tudod hasonlítani. Oblivion, Lucy, Blade Runner 2049, vmi Star Wars a feketéket megnézni.

(#43233) #42520576


#42520576
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Optoma HD142X gépem, arra gondoltam hogy eladom jelentősen olcsóbban, majd veszek egy régebbi felsőkategóriás projektort, ami újkori árán legalább 700 ezer volt itthon, pl. valamelyik Epson-t. Jobban járnék szerintetek? Köszönöm.

(#43234) Ájvé válasza Dorian (#43230) üzenetére


Ájvé
veterán

Igazából néha még abból se, eltérő az ízlése az embereknek, ami neked jó másnak unalmas szar és fordítva. Hiába az IMDB 8 pont vagy Rottentometoes 89% előbbire bárki szavazhat és hiába tetszik sok embernek ha neked nem jön be, utóbbira pedig kritikusok szavaznak és mást látnak benne mint egy átlag néző.
Szóval azért gyakran megesik hogy film közbe derül ki számodra hogy jó-e.

(#43235) #48613632 válasza Q (#43218) üzenetére


#48613632
törölt tag

Decemberben vettük a projit, mára kb 600 óra van benne. A téli pocaknövesztő időszakban, ez volt a szórakozás. Plusz, akkor még nem volt külön TV, így asszony ezen TV-zett.
Ki így, ki úgy. Mivel asszonyt kevésbé zavarja a gyengébb minőség, így Ő megnézte a gyengébb releaseket is. Én többnyire csak Remuxozom.
Ráadásul, külön időszakban van a szabadidőnk, így sok esetben duplán néztük a filmeket.
Sok tényező van, amit figyelembe kell venni. Nálunk a 4k-nak semmi értelme nem volna. Sok más helyen is ugyanígy van.

Ájvé
"Web DL nem mindig jön ki előbb, ez szerintem nagyon függ a filmtől, eladják streaming szolgáltatónak előbb vagy DVD/Blu-Ray kiadásig várnak."
Úgy kb 80-90%-ban, a BD megjelenéseket, megelőzi egy WebDL kiadás.

Dorian
"Azért, mert van farkad, megdugod a ronda nőket is?"
Ismered a mondást? Guruló krumplit is :DDD

BBéci
"A Rotten Tomatoes és az IMDb pontszámai is adnak támpontot."
A RT és az IMDB mára erősen manipulált lett.

[ Szerkesztve ]

(#43236) Janaboy válasza #42520576 (#43233) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Biztos, hogy jobban járnál :)

Janaboy

(#43237) weinmaker válasza péjé (#43232) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi a választ!
Az azért furi, ahogy a topikot olvasom, hogy többen meg a drága epsonokat keresik és veszik. Vagy ott nem jön elő ez az lcd probléma?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43238) Pro Koryak válasza #42520576 (#43233) üzenetére


Pro Koryak
addikt

... mivel valószínű nem zavar a szipárpány, a helyedben megnézném az Avielo-t avx-en.
Ez kicsit több, mint 700e volt, úgy 2-3misi.

Szerintem besza-behu lenne... :B

(#43239) BBéci válasza Ájvé (#43234) üzenetére


BBéci
titán

A Rotten Tomatoes-on nem csak kritikusok szavaznak, azért van kétféle százalék.
Az IMDb magas pontszámai sokszor az elfogult rajongóknak köszönhetőek, lásd Marvel és más szuperhősös filmek, amikkel engem büntetni lehetne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43240) Pro Koryak válasza BBéci (#43239) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ott is adnak érdekes pontszámokat. :Y
A trailer sokszor igen tanulságos... :K

(#43241) #48613632 válasza BBéci (#43239) üzenetére


#48613632
törölt tag

A Marvel, és szuperhős filmek gyakorlatilag mesefilmek. Gyerekeknek készültek, valamint annak a korosztálynak, akik amúgy szeretik a képregényeket. Ez persze igen nagy célközönség, de attól még célközönség.

(#43242) péjé válasza weinmaker (#43237) üzenetére


péjé
őstag

Amit te nézel, a 3200-es az régi gép, ki tudja mennyi üzemórával.
Ha egy 5500-ös epsont kérdeztél volna akkor azt mondom hogy jó állapot esetén inkább az mint a benq.
Az LCD gépeknek a por az ellensége, a hanyagul tartott gépekben felhalmozódik a por és az eltömődött szűrő miatt nagyobb belső hőmérsékleten szépen ráég ez a belső alkatrészekre, egy idő után gazdasági totálkár a javítás. Az LCD-t illik pár évente ultrahangos tisztításra elvinni ha hosszú élettartamot akarsz neki.

Jellemzően az itt megforduló LCD gépekben 1-2000-3000 óra van amitől nem lehet bajuk HA odafigyeltek rájuk.
A DLP gépek ebből a szempontból igénytelenebbek, persze itt sem szabad hagyni hogy porzsák legyen belőlük.

A pár éves 9xxx meg 7300, 9300-as gépek újak, szép képük van, ajánlottak is de ezekre is vonatkozik hogy használtak lévén alaposan meg kell őket nézni.( Tök fehér képet vetítve teljesen homogén fehér foltmentesnek kell lennie a képnek).

(#43243) weinmaker válasza péjé (#43242) üzenetére


weinmaker
őstag

Értem, köszönöm szépen a válaszod!
Ebben cirka 700 óra van, nem tudom mennyire poros, de akkor lehet nem kockáztatok, és marad a benq. :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43244) AVhelper válasza Zola007 (#43216) üzenetére


AVhelper
senior tag

Felbontásra nem írtál elvárást, de az alábbiak mind tudják vagy a WUXGA-t (1920 x 1200) vagy 1080p-t (1920 x 1080)
Epson EB-2247U
Optoma EH460ST (rövid vetítési távolságra)
Panasonic PT-VZ470AJ
Optoma WU416

(#43245) Ájvé válasza BBéci (#43239) üzenetére


Ájvé
veterán

Nyilván Rottentometoes a kritikus szavazatok miatt érdekes, birkák szavazhatnak IMDB-n ahol sokkal többen is teszik.
Látod kiváló példa, én bírom a Marvel filmeket, gyerekként is szerettem a rajzfilmeket is, szóval nálam ez alap, még akkor is megnézem ha azt írják hogy nagyon rossz. Ebből is látszik hogy ízlés világ miatt sokszor egyáltalán nem mérvadó hogy mennyire jól ítél meg a nagyközönség egy filmet.
IMDB-n egyébként tudják befolyásolni a pontokat, staff tagok stb, persze nem gondolnám hogy komolyabb film esetében erre vetemednek, de ki tudja.

pitepeti71:
Hát nem értünk egyet. Tuti hogy rohadt sokan nézik olyan is akik soha előtte egyetlen képregényt nem fogtak a kezükbe vagy néztek ilyen témájú rajzfilmet. Blockbuster lett a Marvel, szépen fel lett építve az egész, kezdve a Vasemberrel a mostani Avengersig. Nem csak rajongóknak, hanem a nagyközönségnek is.

[ Szerkesztve ]

(#43246) péjé válasza weinmaker (#43243) üzenetére


péjé
őstag

A 700 óra kutyafütty, lehet egy próbát megér megnézni. Van a vetítőknek ún. szervíz menüje, kis guglizással meg lehet találni hogy lehet belépni, ott meg lehet nézni a valós üzemórát, azt nem lehet átírni.
Szemednek higgy inkább mint nekem...:-)

[ Szerkesztve ]

(#43247) Zola007 válasza AVhelper (#43244) üzenetére


Zola007
veterán

ja igen, fullHD-t vettem alapnak manapság
irodába inkább 16:10 jobb?
optoma csak DLP-t gyárt?
rainbow effekt mennyi problémás irodai környezetben, ha esetleg ül a közönségben olyan, akit zavar?

Optoma EH460ST már árban szerintem kiesik, illetve csak 2500 üzemórát ír lámpára, többire 5000 körül, tényleg rövidebb ideig bírják ennyivel a DLP-k?
(bár nem hiszem hogy sokat lesz használva)

Nézegettem őket arukereson, mi indokolja az hatalmas árkülönbséget a forgalmazók közt?
pl. Epson van 320-tól 500-ig

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43248) xenon2 válasza Zola007 (#43247) üzenetére


xenon2
senior tag

Ha számít az üzemóra,nézd meg az optoma hd39-et is,Dynamic Black módban 15000 órát ír a gyártó a lámpára és fényerőben sem vall szégyent.

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#43249) pet007


pet007
aktív tag

Csak egyeni eszrevetel, ha erdekel barkit, akinek szivarvanyosodassal vannak gondjai, miota szurke feluletre vetitek egyaltalan nem latom. Akinek ilyen gondjai vannak, annak egy probat meger. Esetleg valaki hozzaerto tud ehhez hozzafuzni valamit? Vagy csak hozzaszokott a szemem? :R

[ Szerkesztve ]

(#43250) szepi0808 válasza JoceeHunt (#43196) üzenetére


szepi0808
senior tag

9400 sokkal jobb

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.