Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) AVhelper válasza gyulaipal (#44699) üzenetére


AVhelper
senior tag

Valóban, a Panasonic PT-RQ32K a 3x 22,9 mm (0.9˝) 2560 x 1600 px (WQXGA) DMD-vel és a "Quad Pixel Drive" technológiával éri el a 5120 x 3200 pixel felbontású képet.

(#44703) péjé válasza #99499520 (#44702) üzenetére


péjé
őstag

szia,
sztem jó csere, a tw5500 igazi mozisgépnek jött ki anno, nagy zoom, lens shift, nagyon halk...ansi kontraszt 480:1, natív kontrasztja is elég jó.... A 2 gép nem egy ligában játszik, mindenképp előrelépés. Láttam vetíteni ennek az usa verzióját, meggyőző volt. . Ha megfelelő a vetítési környezet akkor még jobban kijönnek a előnyei. Szűrő karbantartás fontos, esetleg egy szervízes nagytakarítás (beleértve az ultrahangos takarítást is) még dobhat rajta, lcd gépekhez a fuggetlenszerviz.hu nekem bevált.

(#44705) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok,egy kis segitséget kérnék.4 méterről vetitenék 84 colos vászonra .De ahogy nézegettem a projektor calculatort ,alig találtam olyan gépet ami ilyen távról ekkora képet vetit.Nagy többségben mind jóval nagyobb a min .képméret,jobban járnék egy vászon cserével?

PSN - RedFoxHun

(#44706) KatonaT válasza redhunter (#44705) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Vagy tedd közelebb a vetítőt

(#44707) redhunter válasza KatonaT (#44706) üzenetére


redhunter
senior tag

Az a baj hogy azt nem tudom megoldani.V.milyen szinten már fix helyen van .

PSN - RedFoxHun

(#44708) zsoika válasza redhunter (#44705) üzenetére


zsoika
addikt

Nézz rá az Optoma HD80-ra! Nálam 4.15 -ös szobában -a gép, - a falon lévő Tv ...szóval lencse/vászon olyan 3,6 és 84" -ra vetítek(még van egy kicsi a zoom-ból).

(#44709) redhunter válasza zsoika (#44708) üzenetére


redhunter
senior tag

Köszi megnézem :R

PSN - RedFoxHun

(#44710) zsoika válasza redhunter (#44709) üzenetére


zsoika
addikt

Ha van lehetőséged akkor inkább a vászont cseréld nagyobbra...sajnos nálam ez nem opció :(

(#44711) redhunter válasza zsoika (#44710) üzenetére


redhunter
senior tag

Lehet hogy az lenne a legegyszerübb megoldás,szerencsére hely van .

PSN - RedFoxHun

(#44712) Khaosz55 válasza redhunter (#44711) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szia. A nagytól nem kell félni, inkább legyen nagy mint kicsi.

(#44713) zsoika válasza redhunter (#44711) üzenetére


zsoika
addikt

Szerettem volna (3,5m mézési távolság) egy min. 90"-os vásznat,de a proji volt előbb és az 84"-t tud ekkora távolságról.....mondjuk nagyobb vászon sem fért volna el.
A 49" tv-ről váltva , így sem rossz.

(#44714) BBéci válasza zsoika (#44713) üzenetére


BBéci
titán

84 után a 120 colos képátló akkora áll-leesést okozna, mint 49-ről a 84.
Ha csak 84 colos képet tudnék vetíteni, bele sem kezdenék a projektor projektbe. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44715) Beni2360 válasza zsoika (#44713) üzenetére


Beni2360
félisten

Az enyém 2.3 m-ről vetít 72" a legkisebb az van kinyitva 80"-re ha működne a "KOCSOG"
Várok egy jó kis viharra villámcsapásokkal..........de az istenért sem akar jönni.
----------------------------
BBéci - Látod az emberek különbözőek és visszavittem a 90" mert a mostani 3.30 m távolságból nekem már zavaróan nagy volt. meg ugye ha visszaemlékszel a linkelt képemre akkor már mindkét front a vászon alatt lenne.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#44716) péjé válasza #99499520 (#44704) üzenetére


péjé
őstag

Sztem ha még nem kaptál szét ilyen gépet inkább hagyd vmi szakira...le kell pucolni a szűrőket, lcd paneleket, vmit nem jól raksz vissza mehetsz szervízbe.

(#44718) spiky03 válasza Ijk (#44666) üzenetére


spiky03
veterán

Hogy csinaltad a mennyezeti sotetitest?
Kihuzott fuggonyrol is tudsz feltenni kepet?
Meg ha nwm titok milyen anyagot vettel?
Csak azert erdeklodom mert vsz majd nalam is valami ilyesmit kell kitalalni mert a plafont nem festhetem feketere.:D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#44719) Ijk válasza spiky03 (#44718) üzenetére


Ijk
nagyúr

[link]

Nehézselyem ha jól emléksem, 160-180g/m2 körül van, 1000-1200 métere (150cm széles az anyag). Még a Héra matt fekete festéknél is jobban elnyeli a fényt.
Viszont mivel spórolni akartam a karnissal majdnem 6m a fesztáv, ha megoldható 3-4m-re kifeszítve sokkal jobb, majd én is keresztbe fogom áttenni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44720) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Megvettem az Epson TW6700 projektort. A négyzet alakú szobában a hátsó falhoz van tolva a kanapé, optimálisan pont a fejem fölött kéne legyen a projektor. Olvastam valami olyat, hogy ha falról lelógva lenne konzolon, akkor vmi beállítás miatt sokkal hangosabban pörög a ventillátor. Érdemesebb akkor polcra rakni, pl 1 méterrel a fejem fölé? Nem tudom, hogyan járok jobban :)

(#44721) spiky03 válasza Ijk (#44719) üzenetére


spiky03
veterán

Koszi az infot meg a kepeket! :R
Meno az a lehajthato peojektor. :C

En sajnos nem tudom keresztbe kifesziteni a nappaliba, az meg nem tudom hogy hogy nezne ki ha egy karni menne keresztuik a nappalin.:D Asszony biztos boldog lenne tole!:D
De ha feher kis sin lenne csak az szerintem vallalhato lenne.

Vqgy amiben meg gondolkodtam az olyan vaszont eltakaro kisszekreny, mint amilyen Cecilnek volt,es annak a tetjere pl ezt a selymet es kis lyukat a ket vegebe es azt kifesziteni ket is pocokre, mondjuk a nezesi tav feleeig. Az nem is lenne lathato,igaz macerasabb lenne mint siman kihuzni egy karnison.
Nah de a projektor tema az legkorabban jovore lesz ugyis aktualis, mert most meg a hazat szepeitgetjuk es az viszi el a penzt.:D

Egy kerdes:
Melyiket erdemeswbb elobb beszerezni ha egyszerre nem tudja az ember? A projektort vagy a vasznat?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#44722) Gigi01 válasza Ijk (#44719) üzenetére


Gigi01
őstag

Egész pici darab! :DDD
Én egy DLA-HD350-nel szemezek,de hatalmasnak tűnik az is. :DDD

(#44723) Ijk válasza spiky03 (#44721) üzenetére


Ijk
nagyúr

Projektort kell előbb beszerezni, utána a vásznat, mikor kipróbáltad a falon mekkora kép kell. De sokáig kiválthatod fehérre festett falfelulettel.
Sajnos egy jó projektor nem kicsi. Persze ez egy kivételesen nagy darab, de 200-300W-os lámpát, elektronikát hűteni kell. Egy gyufasdobozba kis ventilator fer, kis legcsatornaval ami hangos lesz. Nincs is más vagyam hogy a fejem felett visitson egy gép.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44724) kalapacsolok válasza kalapacsolok (#44720) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Megvettem az Epson TW6700 projektort. A négyzet alakú szobában a hátsó falhoz van tolva a kanapé, optimálisan pont a fejem fölött kéne legyen a projektor. Olvastam valami olyat, hogy ha falról lelógva lenne konzolon, akkor vmi beállítás miatt sokkal hangosabban pörög a ventillátor. Ez igaz?

Érdemesebb akkor polcra rakni, pl 1 méterrel a fejem fölé? Nem tudom, hogyan járok jobban, szerintetek?

(#44725) Rumcsaka válasza kalapacsolok (#44724) üzenetére


Rumcsaka
tag

Nekem volt korábban rövid ideig ilyen gépem és igen ha lelógva lenne konzolon akkor alapból magasabb fordulaton pörgeti a ventit...de lehet állítani/szabályozni...én polcon használtam a lábain...

(#44726) Vhiktor válasza Rumcsaka (#44725) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mi volt az oka a rövid ideig tartó barátságnak?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44727) spiky03 válasza Ijk (#44723) üzenetére


spiky03
veterán

A meret az meg van, hogy mekkora kepet tudok majd max vetiteni, kb 240 centi szelest. Ennyi a hely a ket front hangfalam kozott.
Sajna a falra vtites nem megoldhato mert ott a tv, ezert is kell majd motoros vaszon.
Igaz agyaltam,hogy hogy lehetne fix vassznat felvarazsolni a tv ele. Otleteim lennenek csak a hasznalaton kivuli vaszonnak nincs helye, hogy azt hova tegyem.:D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#44728) Rumcsaka válasza Vhiktor (#44726) üzenetére


Rumcsaka
tag

A nappaliban használtuk ott megfelelt és a képminőségével sem volt különösebben probléma...
De lassan belefogok egy külön mozi szoba elkészítésébe és ennek a gépnek Lens Shift-je ami 60% fel és le az oda kevés lesz sajnos...így megváltam tőle és a pénzt félretettem a következő gépre ami még nem tudom milyen fajta lesz...most TV van ;]

(#44729) Ijk válasza spiky03 (#44727) üzenetére


Ijk
nagyúr

Általában a tv-t tüntetik el a vászon elöl, például besüllyesztve a tv szekrénybe ha elég magas.
Szerencsére nekem nem kellett tv, nem nézem, asszonynak meg van a hálóban egy 42"-os LCD, így könnyű volt megoldani. Először én is motoros oldalfeszítettet akartam a 65"-os plazma elé, aztán megtudtam az árakat és gyorsan lemondtam róla.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44730) cinemazealot válasza spiky03 (#44727) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hajtsd fel, mint ahogy én tettem korábban. Vagy hajtsd hátra, ahogy most teszem. ;) De Ijk kolléga tanácsa sem rossz a tévé eltüntetésével, tl-x kolléga is így tesz.

[ Szerkesztve ]

(#44731) BBéci válasza spiky03 (#44721) üzenetére


BBéci
titán

"En sajnos nem tudom keresztbe kifesziteni a nappaliba, az meg nem tudom hogy hogy nezne ki ha egy karni menne keresztuik a nappalin.:D Asszony biztos boldog lenne tole!"
Asszonyod minden elképzelésednek az akadálya. Ezért érdemes volt megnősülni. ;]
Van egyáltalán valami az életedben, amiről önállóan dönthetsz?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44732) thomasrc


thomasrc
tag

Sony VPL-HW55-höz milyen anyagból tudnék porszűrőt vágni? ebay-en 6000 Ft. lenne hozzá az a vékony kis szivacs, amit egy kicsit túlzásnak találok. :((( Van hasonló szivacsom, de az a baj, hogy az durván 5-ször olyan vastag.

(#44733) Ijk válasza BBéci (#44731) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sosem értettem ezeket az asszony nem engedi dolgokat. Nyilván magamnak nem csinálok olyat ami túl megy az ízlésem határán, amit meg én elfogadok azt az asszony is elfogja.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44735) Ijk válasza #99499520 (#44734) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem kell barlangot csinálni. Más kérdés hogy neked nem tetszik a függönyözés, de ez egy olyan dolog amit meg lehet ízlésesen csinálni, el lehet rejteni körbe futó álmenyezet szigettel. De őszintén szólva nem mutat rosszul két falon végigfutó ízléses karnis, engem a gázcső látványa sokkal jobban zavar. Szóval azért nem az a szint hogy elkezd az ember fekete akusztikus tüskés paneleket telepíteni a nappalijába.
És természetesen meg kell beszélni, nem is arról van szó hogy egyedül eldöntöd, de ne az asszony legyen már a mindent felügyelő ház ura.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44737) Mik76 válasza Ijk (#44735) üzenetére


Mik76
senior tag

Nem hiszem hogy az esetek tobbsegeben arrol lenne szo hogy "nem engedi". Inkabb arrol hogy egy epkezlab kapcsolatban az kerul megvalositasra amiben mindket partner megeggyezik. Es ez igy van jol. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#44738) BBéci válasza #99499520 (#44736) üzenetére


BBéci
titán

Rettentően off, de szerintem az értelmes, józan gondolkodású ember úgy választ hosszútávú, netán életre szóló partnert, hogy az valóban, a lehető legtöbb téren hozzáillő legyen. Például hasonló legyen a zenei ízlése, mert borzalmas lehet, amikor az egyik a hard rockot szereti, másik az R&B-t.
Feleségem szereti és igényli a jó kép- és hangminőséget, ha ezek közül valamelyik nem stimmel, nem hajlandó végignézni a filmet, meghallgatni a CD-t. Nálunk az MP3-nak már az említése felér egy káromkodással, soha nem néztünk divx-et. A 2 méter széles vászon számára kicsi, a 2017-es csúcs Panasonic OLED mozgásmegjelenítését, mozgóképfelbontását folyamatosan szidta. Ha olcsó, reflexes szubláda van nálunk tesztelésen, panaszkodik a pontatlan, lötyögős, búgós basszus miatt. Amikor a megszokott, kiváló hangminőséget biztosító hangszórókábel helyett bekötöttem egy olcsó (40000 Ft/2x3 m) tesztpéldányt, kiment a szobából és közben azt mondta, majd szóljak, amikor visszatettem az előzőt.
Ha nincs kellő számú közös érdeklődési pont, akkor megette a fene az egészet. Nem állhat csupa megalkuvásból az élet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44740) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Kéne egy kis segitseg. A Hangprojektor megjott (Samu M450). Tv-el ,az uj Samuval osszelotem meg a setup boxal. Minden happy. Gondoltam en kis naiv optikai kabeken osszekotom a tv meg a hangprojektort. Mert ugye a tv meg a setup box hdmi van osszekotve ,es persze a xbox a tv-el... szinten hdmi-el. De igy viszont se a tv se az xbox semmi hangot nem tol ra a projektorra. :( Nem ertem... Szerintetek hol voltam pancser?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44741) Janaboy válasza AMD Power (#44740) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Szia,

Ez nem olyan projektor topik, inkabb itt kérdezd: [link]

Janaboy

(#44742) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Ha 100"-os vászpnra vetítek 93"-os képet, az okizhat gondot? Gondolok it arra, hogy a kép mellett még marad fehér vászon mind 4 irányban.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44744) Vhiktor válasza #99499520 (#44743) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha csak simán úgy hagyom akkor romlik a képminőség?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44746) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Most, hogy elolvastam egy csomó tesztet a projektorokról elbizonytalanodtam a 4K-t illetően.

Tudom, hogy a belépő 4K gépek pixeleltolásos technológiát haszunálnak a fake 4K eléréséhez és nem tudjuk a BT.2020 színteret csak a Rec.709-et, viszont tudják fogadni a 4K HDR jelet. Gondolom a FHD projektorok erre nem képesek.
Viszont ha az időtállóságot nézzük, akkor nem éri meg jobban egy ilyen belépő kategóriás gép? Igaz, hogy csalva, d elegalább megjeleníti a 4K-t míg az FHD gépek nem tudnak vele mit kezdeni.
Vagy ezt egy erősítő vagy media lejátszó ugyanúgy megoldja, hogy visszakonvertálja a jelet 1080p-re?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44747) c4 válasza Vhiktor (#44746) üzenetére


c4
őstag

Lejátszó mindenképpen kell a vetítő elé. Már ha nem valami ocó, kici, jó kínai, LED-es 4K, HDR, 10000 ANSI lumenes gépet néztél ki magadnak akciós, 23 dolláros áron (free shipping), androidos mindent játszó szoftverrel. :) A lejátszó a FHD-s vetítőknek HDR-SDR konverzión keresztül küldi ki a videojelet. A képélesség sajna sokkal jobb egy komoly FHD-s vetítőn, mint a belépő, de még a középkategóriás 4K-s készülékeken. A színtér meg bt709, már ha kalibráltatod a vetítődet... A HDR vetítőn felejtős dolog.
De...
Nem a belépő DLP vetítők jobbak..!

Az XPR technológia nem "fake" 4K. Az e-shift az. Na meg a filmek többsége gyárilag fake 4K, a letárolás 2K-s DI-ben történt eredetileg.

[ Szerkesztve ]

(#44749) AVhelper válasza Vhiktor (#44746) üzenetére


AVhelper
senior tag

A BT.2020 színtér reprodukálására még egyetlen kereskedelmi fogalomban kapható vetítő, de még TV sem képes.

A HDR jellel kompatibilis képmegjelenítők (vetítők és TV-k) viszont már a BT.2020 színtér leírása (color primaries) szerinti jelet fogadnak, és vannak közöttük olyanok, amelyek a mozikban előírt, nagyobb DCI-P3 színtér reprodukálására már alkalmasak.

Vannak Full HD felbontású vetítők, amelyek képesek UHD/HDR jelet fogadni (Acer V6520, Optoma HD29H).

Az AV vevőerősítők nem konvertálják a 4K UHD jelet 1080p jellé, viszont akad köztük olyan, mely képes a kisebb felbontású forrásvideót 4K UHD jellé felskálázni.

Mi a csudáért etetnél egy médialejátszót 4K UHD tartalommal, ha azt 1080p-ben akarnád/tudnád csak megjeleníteni?

(#44750) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Köszönöm a válaszokat :)
Marad az FHD :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.