Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) StLui válasza Rick4 (#20998) üzenetére


StLui
veterán

Szerinted ez működik? Ennyi pénzért digitálisról analógra alakít, vagy van a hdmi kimeneten analóg jel szerinted? (mintha hallottam volna ilyenről, de nagyon ritka)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21002) laceb válasza StLui (#21001) üzenetére


laceb
tag

Azóta találtam egy videót!Ez reményt keltő! :K
[link]

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#21003) eumano válasza _Smooth (#20982) üzenetére


eumano
tag

Köszönöm a választ!
Megpróbáltam 0 trapézzal és tényleg látványos a különbség :D
Úgy, hogy holnap ennek tudatában lőhetem be a projit a vászonhoz :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#21004) sergio90


sergio90
csendes tag

Megpróbálom én is ezt a 0 trapézt, bele sem gondoltam, hogy rosszabb a minőség a trapézkorrekció miatt.

(#21005) StLui válasza laceb (#21002) üzenetére


StLui
veterán

Klikkelj a linkre a videó alatt, itt 2-300 usd-be kerülő átalakítót tesztelnek, ebben vélhetően van elektronika.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21006) _Smooth válasza StLui (#21001) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ilyet próbáltam, ez tutira működik, csak ez nem micro HDMI.
Ha pedig az az olcsóbb micro-s nem működik, simán vissza kell küldeni - mire jó, ha nem viszi át a jelet hdmi-ről vga-ra? :D Csak nem dísznek árulják.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21007) StLui válasza _Smooth (#21006) üzenetére


StLui
veterán

Csak akkor működhet ha van a hdmi kimeneten analóg videó jel! Digitális jelet csak elektronika segítségével tudsz analóggá alakítani.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21008) lajthabalazs válasza StLui (#21007) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Nekem van ilyen, belefér az elektronika, működik, mondjuk nem Full HD-ben használom. Kínából 10 dollárért adják.

(#21009) Rick4


Rick4
félisten

A projektoron ott a zoom gyűrű, ha feltekerem, 220 centi széles kpet kapok, ha letekerem, 200 centi széleset. A képminőségre van hatással a nagyobb kép? Persze odáig értem, hogy azonos fényerő nagyobb felület, meg nagyobb pixel, nagyobb pixeltávolsággal, de ezek 3.5m-ről nem látható dolgok, legalábbis nem szembetűnőek. Ezen kívül lehet bármi más, ami miatt a kisebb szélességű képet érdemes választani?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21010) SirAlo válasza Rick4 (#21009) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Szerintem nem ront a kepen mivel optikai zoom nem digitalis

(#21011) laceb válasza lajthabalazs (#21008) üzenetére


laceb
tag

Neked milyen típus van?

StLui!
200 usd nem gond,csak működjön!
Lehet veszek egy olcsóbbat és ha nem működik akkor ilyet:
[link]
Ebben már van elektronika?

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#21012) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Amugy kivancsi lennek hogy ha azt irja LampSave modba kibirja 10000 orat a lampa az mennyire realis ? Nincs valakinek tapasztalata aki ebbe a modba hasznalta mennyi ido utan kelett cserelje a lampat? ( 10k mar nagyon jo lenne , az napi 5 ora hasznalattal is 5-6 evig kibirna )

(#21013) lajthabalazs válasza Rick4 (#21009) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Állítólag a lencsék minősége nem egynletes, és a széle felé rosszabbak, így minél nagyobb részen megy ki a fény, annál rosszabb. Az triviális, hogy a legkülső lencsénél ez nagy kép esetén a legnagyobb, de hogy a belsejében hogyan vannak elrendezve a lencsék és azon hogyan megy át a fény, azt nem tudom.

(#21014) AVhelper válasza StLui (#21007) üzenetére


AVhelper
senior tag

DE A HDMI NEM ANALÓG!!! NINCS BENNE SEMMI ANALÓG!!!

A DVI-I interfész az amin át digitális és analóg (RGBHV) képjel továbbítható.

[ Szerkesztve ]

(#21015) Rick4 válasza lajthabalazs (#21013) üzenetére


Rick4
félisten

Nem lehetetlen, viszont ez szemmel nem igazán vehető észre... Szóval bajnak nem baj, hogy nagyobb a kép, ha a vászon engedi, miért ne? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21016) StLui válasza AVhelper (#21014) üzenetére


StLui
veterán

És ezt miért írod nekem, szerintem sincs

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21017) StLui válasza StLui (#21016) üzenetére


StLui
veterán

Mindezt ráadásul miért ordítva?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21018) _Smooth válasza StLui (#21016) üzenetére


_Smooth
senior tag

Inkább az a kérdés, Te miért írtad nekem azt, amire AVhelper reagált Neked :D

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21019) StLui válasza _Smooth (#21018) üzenetére


StLui
veterán

Azért mert egy elektronika nélküli eszközzel csak akkor működhet ha nem kell digitálisat analóggá átalakítani, hanem csak ha analóg-analóg jelfolyam van. Ha a 10 usd-s eszközben van elektronika, aminek ráadásul külső táp sem kell mert kap tápot valahonnan, akkor működhet, csak én eddig nem hallottam ilyenről, csak több 10000Ft-os kütyükről amik tudják ezt.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21020) _Smooth válasza StLui (#21019) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ez így tiszta, csak a gondolatmenetet nem értem, a logikát nem látom mögötte :) (mármint a forgalmazó részéről)
-Egy HDMI-DSUB átalakító elektronika nélkül nem fog működni, mivel a HDMI nem továbbít analóg jelet.
-Akármilyen olcsó is az eszköz, tartalmaznia kell elektronikát, hogy működhessen.
-Ha nem tartalmazza, nem fog működni, de akkor nem is hozhatná forgalomba - illetve zokszó nélkül vissza kellene vegye.
Olyan, mintha autót árulnának motor nélkül. Vagy unibody telefont akku nélkül.
Én arra akartam utalni, hogy egy próbát megérhet a dolog - illetve, amivel nekem tapasztalatom volt, az sem épp csillagászati áron megy, és hibátlanul működött. (igaz, az nem micro volt - de egy adapterrel a normál A-type HDMI csati átalakítható micro D-type-ra)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21021) lajthabalazs válasza _Smooth (#21020) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

No, ma reggel szétnyitottam a standard HDMI - D-Sub átalakítómat, amit PS3 és DSub monitor közt használok, olcsó volt. Van benne mindenféle, sajnos a központi chip olyan kicsi volt, hogy nem tudtam elolvasni hogy micsoda, de lényeg, hogy működik. Mindenesetre ezek működnek, jól-rosszul. 7.000Ft-ot ne adjon érte senki, ha csak nem igérnek neki garantált felbontást és képfrissítést.

A HDMI-n megy valami minimális táp is (hogy a TV bekapcsolhasson talán, ha kap jelet, vagy ilyesmi), úgy látszik ezeknek a kütyüknek elég.

A "csak úgy adhatják el, hogy működik" érv nem állja meg a helyét. Erre egy remek példa ez a kínai csoda, amit több oldalon láttam már. Középen a szokásos piros betűs intés: ez csak drót, amire ráforrasztottunk random csatlakozókat, használd, ahogy tudod.

[ Szerkesztve ]

(#21022) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Egy cimborámnak van lehetősége ajándékként választani egy projektort meg egy 5.1 bögreszettet, és engem kért meg hogy segítsem kihozni ebből a legjobbat. Költeni nem akar rá, de valamit választani kell, és ezek tűnnek a leghasznosabbnak.
Már korábban linkeltem a proji típusát és kiderült róla...hogy nem sok mindenre jó. :D :D
Sony DAV-TZ140
Benq MS504
Ezekről lenne szó.
Természetesen a falra festők táborát népszerűsítené, szóval páran leírnátok hogy mit használtatok, melyik tónust, színkódot esetleg? Hálásak lennénk érte. :R Nagyon sok minden van fent a topic-ban, és mivel minden mindegy alapon megy a dolog, úgy is az oclsóbb lesz. :DDD
Továbbá nekem lenne pár szakmai kérdésem az esetleges beüzemeléshez.
Ugye ez csak SVGA felbontást tud, és 4:3-as arányt.
Nem igazán áll össze a kép hogy mi van abban az esetben ha elindít egy FHD 16:9-es tartalmat? A kép gondolom nem lesz szebb, de a 16:9-es formátum megmarad ugye? Vagyis a vetített 4:3-as megvilágított felület keretein belül jelenik majd meg a 16:9-es kép? És hogy ne legyen olyan sok megvilágított fekete rész alul felül ajánlott a már sokat említett maszkolás igaz? Ez mondjuk úgy is megoldható, hogy a maszkolást eleve a kimért 16:9-es méretre köré festjük? Alul felül fekete csíkkal? (Illetve körben is szándékozom sötétítést).
Ez a kép a barátom ugye? :D

(#21023) _Smooth


_Smooth
senior tag

Gyakran felmerülő kérdés itt a topicban (még én is rákérdeztem), van-e bármilyen negatív hatása a megjelenített képre a zoomnak.
Most azon gondolkoztam (csak fotózásból kiindulva, optikákkal kapcsolatban), meg lehet-e valahol találni a gépek lencséjének paramétereit?
Gondolok itt elsősorban a fényerőre (és nem fényáram).
Sok zoom lencse (fotózásban - és a projektoroknál ugyanaz lenne a feladat, csak visszafelé) nem tud konstans fényerőt, így alap állásban mondjuk f/2.8, míg "telében" pl f/4.
Ez azért lehet hatással (ha nem is képminőség romlás formájában, de mondjuk fényáram csökkenés) a képre, akár kontrasztra.
Vagy ezeknél a zoomos vetítőknél konstans f-értékről beszélhetünk?
(illetve persze, a kromatikus aberráció lehet még probléma)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21024) cinemazealot válasza StLui (#21005) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nekem az az érzésem, hogy ez nem 2-300 USD, hanem 2-300 MXN (Mexikói peso), ami cirka 3700-5500 HUF. Csak ők is a $ jelet használják, mint az amcsik az USD-nél. :)

(#21025) _Smooth válasza _Smooth (#21023) üzenetére


_Smooth
senior tag

OK, asszem megtaláltam. Mondjuk ez nem éppen drasztikus mértékű, tehát megint inkább a "pixelvadászokat" zavarhatja.
W1070 esetén 2,59-2,87

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21026) SirAlo válasza z123456789 (#21022) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Engem pedig az erdekelne hogy azt meg lehet-e oldani hogy ha a 16:10es projektoron mondjuk 16:9-et vagy meg szelesebb keparanyt nezek akkor a fekete csik csak felul vagy csak alul jelentkezzen ? Igy a maszkolas is sokkal egyszerubb lenne + a kepet is magasabbra tudnam tenni 21:9 eseten ha pl. csak alulra allitom be a fekete csikot. Nem tudom hogy ezt most a Windowsos lejatszokbol vagy maga a projektor tudna-e vagy lehetseges-e egyaltalan

(#21027) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Ajj.. semmi új hír az LG PF1500-ról. :/ Haladjanak már! :D

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#21028) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Ma elkezdtem nezegetni a Classic Media player shadereket es talaltam egy szerintem hasznosat projektorhoz, a fekete feketebb lett, jobb a kontraszt, meg csak monitoron probaltam de eleg hatasos, szerintetek ?[link]
:

[ Szerkesztve ]

(#21029) Atomgeszi válasza SirAlo (#21026) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Egyes projektoroknál van lehetőség menüben állítani, hogy felfelé vagy lefelé tolja el a képet. Ha pedig úgyis PC-vel kötöd össze, ott az MPCHC, amiben tudod állítani, hogy felfelé vagy lefelé rakja a képet.
Sajna a W1070-ben a Pozíció menüpont ki van szürkítve, szóval annál nem lehet. :(

(#21022) z123456789
Igen, jól látod!

[ Szerkesztve ]

(#21030) lajthabalazs válasza SirAlo (#21028) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Én is csak monitoron nézem. A bal oldali kép sokkal jobb, természetesebb, több a részlet a sötét területeken (pld a sötét zakó bal ujján a gyűrődések, a középső - sötét kabát a háttérben). Melyiken van a filter? Ha a bal az eredeti, akkor a filter csak rontott rajta.

(#21031) Rick4 válasza Hobbbyt (#21027) üzenetére


Rick4
félisten

Május közepétől lesz kapható, ára 1100EUR környékén.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21032) yodamastah válasza SirAlo (#21028) üzenetére


yodamastah
őstag

Ha feketébb lett a fekete, akkor nem volt jól végpontozva a videoláncod.

(#21033) z123456789 válasza Atomgeszi (#21029) üzenetére


z123456789
addikt

Köszönöm szépen.

Festékre esetleg valaki tudna válaszolni?
A szubjektív vélemények is érdekelnek. :)

(#21034) fecos2


fecos2
csendes tag

Üdv!

Esetleg valaki itt foglalkozik javítással?
Lenne 4,5db lcd,dlp proji alkatrésznek donornak.
Acer ,benq,dell ..ha valakit érdekel, akkor írok pontos típust is.
Lámpa is van valamelyikben,némelyik darabokban.

Apróért vihető, esetleg pc hardverre csere.

Üdv.Fecos2

(#21035) Dexar007 válasza SirAlo (#21028) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem lett feketebb a fekete. Csak aminek szürkenek kene lennie abbol feketet csinalt = kevesebb reszletet latsz.
Ugyanezt ered el,ha 2.5-2.6-os gammat hasznalsz.

Give me your cum,bull!

(#21036) z123456789 válasza Dexar007 (#21035) üzenetére


z123456789
addikt

A tékozló fiú/nő. :D
Had kérdezzem meg milyen festéket használtál a padláson?

(#21037) Dexar007 válasza z123456789 (#21036) üzenetére


Dexar007
veterán

Padlas? :)
H499, de nem csak ez az egy jo.

Erdemes szaszlaci hozzaszolasaira rakeresni,ha festesrol van szo.

Give me your cum,bull!

(#21038) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

A w1070 3d-ja az 120hz-es?
Bár most mintha azt találtam volna, hogy 144 hz-es..
Közben megtaláltam, hogy 144-es, nem szóltam! :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21039) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Aki esetleg akar gyári Benq 3d szemüveget, találtam egy ilyet:
[link]

Janaboy

(#21040) majnz válasza Janaboy (#21039) üzenetére


majnz
tag

mennyivel tudnak többet ezek a gyári, drágább darabok mint a pár ezres sainsonicok?

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21041) Janaboy válasza majnz (#21040) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Halvanylila gozom sincs :(

Janaboy

(#21042) eumano válasza majnz (#21040) üzenetére


eumano
tag

Nekem Cydon kollégánál volt szerencsém kipróbálni egy gyári Benq szemüveget W1070-hez.
Az enyémhez képest (SainSonic Zodiac) annyi különbséget éreztem, hogy a feketét jobban szűri meg. Viszont 3D érzetre nem éreztem különbséget. Tehát én azt mondom, hogy azt a 4-5x-s felárat nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#21043) majnz válasza eumano (#21042) üzenetére


majnz
tag

Nekem ezek vannak. Már csak az a nagy kérdés hogy ezek mivel különbek a zodiac-tól:)

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21044) eumano válasza majnz (#21043) üzenetére


eumano
tag

Nekem ez van:
[szemüveg]

Illetve itt egy összefoglaló táblázat, hogy mik a különbségek:
tábla
Az enyém a 904-es típusszámú!

[ Szerkesztve ]

(#21045) Janaboy válasza eumano (#21044) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Tetszik, ami neked van, az mennyi penz?
Amugy azt h erted, h a fekete jobban atjon a gyarival?

Janaboy

(#21046) Hobbbyt válasza Rick4 (#21031) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Igen, ez oké.. Csak valahol olyat is olvastam, hogy az USA-ban már februártól kapható.. és ehhez képest vagy a forrás tévedett vagy csúszik szokás szerint megint az egész megjelenés.. Mert semmi új test/hír róla. :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#21047) z123456789 válasza Dexar007 (#21037) üzenetére


z123456789
addikt

A dropbox-os képeiden felső szintnek tűnik a helyiség. Tévedek?
Kösz.
Jó lesz az! :DDD

(#21048) _Smooth válasza Janaboy (#21039) üzenetére


_Smooth
senior tag

CyDoN kolléga is ennyiért ajánlgatta, és akkor nem kell eBay-jel vacakolni.

(#21042) eumano
Nekem is ott volt szerencsém kipróbálni és összehasonlítani egy Sainsonic-kal. Én képminőség esetén nem láttam különbséget, de a gyári határozottan kényelmesebb volt. A Sainsonicnál zavaró volt a kisebb méretű lencse is. Párom is azonnal leszavazta.
Persze azért rendeltem két olyan olcsó kis hulladékot is (ha sokan gyűlnénk össze, nehogy valaki kimaradjon, mert egy gyors vizslatásra, vagy az élmény kedvéért azért azok is jók - csak hosszútávon nem különösebben kényelmesek)
Illetve rendeltem 3db ilyet. (még nem kaptam meg)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21049) eumano válasza Janaboy (#21045) üzenetére


eumano
tag

(#21045) Janaboy: Ebay-en 2 darab kb 10-10,5e.
Maga a fekete alapon lévő piros színt jobban átengedik a NEM gyári szemüvegek.

(#21048) _Smooth: Cydon-nak az eggyel régebbi a Rainbow nevezetű szemüveg volt ha jól emlékszem.
A Zodiac-nál sokat gondoltak a kialakításra és ami külön nagy plusz, hogy oldalt vastagabb a szára így oldalról nem engedi be a fényt. Gyakorlatilag ki tudod zárni a külvilágot. (Gyári Benq szemüveg is ilyen!)
u.i.: A blue heaven szemcsikre kíváncsi leszek majd írd, hogy hogyan muzsikál! :DD

[ Szerkesztve ]

(#21050) Rick4 válasza Hobbbyt (#21046) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, nem tudtam, hogy Te az usában laksz... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.