Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) Gomba1974


Gomba1974
tag

Sziasztok.

Kaptam egy ajánlatot egy ilyen projektorra, még az ára is elfogadható csak az aggaszt, hogy már kinyirt egy izzót és az újban is van kb 600-óra. Érdemes foglalkozni vele vagy inkább várjak még hátha befut egy kevésbé nyüstölt gép?
Panasonic PT-AT6000E

Köszönöm.

(#43252) Q válasza Gomba1974 (#43251) üzenetére


Q
senior tag

Mi az, hogy kinyírt egy izzót? Lejárt az üzemideje, vagy elromlott a projektor és tönkretette az izzót?

(#43253) #48613632 válasza Ájvé (#43245) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem azt mondtam, hogy nem nézik. Azt mondtam, ez egy mese, ami gyerekeknek, képregény rajongóknak készült, és abból is lett feldolgozva. De ettől még bárki nézheti. Én is nézem, és még tetszik is. De maga a stílus akkor is fairy tales, még ha a nyugdíjas nagypapámnak is ez a kedvence.

(#43254) Gomba1974 válasza Q (#43252) üzenetére


Gomba1974
tag

Szia. Igen rosszúl fogalmaztam lejárt az üzemideje. Még az elött cserélték mielőtt lejárt volna. Most 3450 óra van benne az új izzóval együtt. Lámpacserekór teljes takarításon esett át szervizben.

(#43255) Pro Koryak válasza pet007 (#43249) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Én is szürkére vetítek, de továbbra is látom.
Megszoktad vagy lcd projektorod van :DDD

(#43254) Gomba1974:
Miért pont erre a gépre hajtasz + mennyibe kerül???
Én 4000 üzemórával nem igazán foglalkoznék vele.

(#43241) pitepeti71:
Hát szerintem az Ave: Infinity war már inkább felnőtteknek szól. Pl. nekem is tetszett, vannak benne komolyabb gondolatok is.
Illetve a Thor: Ragnarok is.(csak az a buzinyomijeffgoldblumszerep nem kellett volna bele!!!)

[ Szerkesztve ]

(#43256) Gomba1974 válasza Pro Koryak (#43255) üzenetére


Gomba1974
tag

Ezt találtam elég jónak leirás alapján, az ára is baráti 200 alatt van. Tudsz esetleg ennél jobbat ilyen árban?

(#43257) Pro Koryak válasza Gomba1974 (#43256) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Jelenleg nem, de pl. jvc x30 is 180e körül ment el pár hete. :Y
Sőt epson w6700 500juróért, 4 üzemórával, full dobozos...stb.
Esetleg ha találsz epson tw5500-at. Kb. a w9xxx sorozat elődje, deep black...stb.
60e-ért van hibás Runco rs1100, aminek a javítása 50e ft vagy fordítva (álá batyo).

[ Szerkesztve ]

(#43258) Ájvé válasza #48613632 (#43253) üzenetére


Ájvé
veterán

Én viszont pont azt emeltem ki hogy sokkal nagyobb a célközönsége mint amit írtál. Azért írtam hogy Blockbuster, mivel nagyon széles célközönségnek készült, olyanoknak akik életükbe egy képregényt nem láttak, vagy soha nem olvastak/néztek hasonlót az új Marvel filmek előtt. Nem azért dönt nézettségi rekordokat mert olyan sok Marvel rajongó van a világon, azt is el tudom képzelni hogy fele csak beül hogy nézzen valamit, ezt reklámozzák orrba szájba akkor meg miért ne. Ahogy írtad nagypapád is elé ül megnézni, jót szórakozik rajta és ez a cél semmi több. A felépített branddel olyan széles közönséget sikerült megcélozni, hogy már réges régen nem csak rajongóknak szól ez az egész. Gyakorlatilag egy cirkusz lett belőle.
Szóval nem csak gyerekeknek és/vagy rajongóknak készülnek már a Marvel filmek és sorozatok, hanem mindenkinek és bárkinek, mondjuk az utca emberének aki kicsit is fogékony a téma iránt.

(#43259) AVhelper válasza Zola007 (#43247) üzenetére


AVhelper
senior tag

irodába inkább 16:10 jobb? - Ha van olyan, aki a 16:10 WUXGA felbontásban készített el egy prezentációt, képet, akármit, nyilván nem örülne, ha úgy jelenne meg, hogy hiányzik belőle valami, mert 1200 helyett csak 1080 sor a vetítő natív felbontása. Fordítva ez nem probléma.

optoma csak DLP-t gyárt? - Igen!

rainbow effekt mennyi problémás irodai környezetben, ha esetleg ül a közönségben olyan, akit zavar? - Akit zavar a "raindow effekt" annak irodai környezetben is probléma. Nyilván egy alapvetően világos képtartalomnál nem annyira észlelhető, mint egy sötét moziszobában egy éjszakai jelenetben mozgó fehér fényű objektumnál. Amúgy a 3LCD azért ajánlott inkább prezentációs célra, mert az ilyen projektorok specifikált fehér és színes fénykibocsátása azonos, míg egy DLP vetítőnél ez nem feltétlenül van így, vagyis a 3LCD projektorok színei általában élénkebbek, mint az azonos fényáramra specifikált DLP vetítőké.

tényleg rövidebb ideig bírják ennyivel a DLP-k? - Ilyen általánosítás nem vonható le

mi indokolja az hatalmas árkülönbséget a forgalmazók közt? Had ne magyarázzam el az ÁFA-val trükközés és a hazai disztribútor áránál olcsóbb, más országból történő beszerzés minden részletét.

[ Szerkesztve ]

(#43260) Q válasza Gomba1974 (#43256) üzenetére


Q
senior tag

Így, hogy új izzó van benne, 200 alatt akár jó vétel is lehet. Ha van rá mód meg kell nézni élőben! Nem mindegy, hogy hányadik tulajdonostól veszed, milyen környezetben használták. Dohányfüst, por, átlag nappali ahol lehet nagy fényerő kellett vagy dedikált szoba akár eco módban? Járd körbe rendesen a kérdést, mert ez az összeg már látható mennyiség, ne érjen kellemetlen meglepetés. A típus részemről ajánlott, annak idején hosszú keresés és válogatás után vettem ilyet.

Szerk.:
Ránéztem, a hirdetésekre. Megvetted, vagy elvitték előled? Az eladó ajánlott, üzleteltem már vele.

[ Szerkesztve ]

(#43261) Gomba1974 válasza Q (#43260) üzenetére


Gomba1974
tag

Az eladó nagyon készséges volt minden információt megkaptam. Azt is, hogy milyen körülménynek használták csak arra már nem emlékszem. Igen én vettem meg, már csak össze kell hoznunk a találkozót és akkor lesz az enyém igazából.

(#43262) Apicius


Apicius
tag

Sziasztok!

Ha nem oldható meg az abszolút elsötétítés, akkor is lehet értelme a projektornak? Vagy (a képméretet leszámítva) jobb megoldás egy 65-ös OLED TV?
(Amerikai konyhás nappaliba kerülne a vászon ahova még este is beszűrődik valamennyi világosság.)

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#43263) Janaboy válasza Apicius (#43262) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Jobb a tv akkor szerintem.

Janaboy

(#43264) péjé válasza Gomba1974 (#43261) üzenetére


péjé
őstag

Amennyi van benne annyit még el tud menni csak oda kell figyelni rá...szűrő takarítás, karbantartás stb.

(#43265) Gomba1974 válasza Apicius (#43262) üzenetére


Gomba1974
tag

Ezt tegnap csináltam hiradót néztem éppen és csak ott húztam be a sőtétitést, és ez egy 30000E Ft os 720p projektor.

(#43266) Zola007 válasza AVhelper (#43259) üzenetére


Zola007
veterán

köszönöm a részletes válaszokat :R
akkor mindenképp 16:10-es LCD lesz hazai garis, valószínűleg Epson 2247

árban képbe kerül még ez LCD-es: Hitachi CP-EU4501
ismered esetleg?

Irodába alkalmas 16:10 arányú 100-110 col körüli vásznat tudtok ajánlani?
Sima rolós és elektromos is jó nekünk, élettartama melyiknek hosszabb mechanikailag?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43267) Zola007 válasza Gomba1974 (#43265) üzenetére


Zola007
veterán

Ez milyen projektor?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43268) #48613632 válasza Ájvé (#43258) üzenetére


#48613632
törölt tag

Megfordítottad a téma polaritását. Eredetileg arról volt szó, hogy BBéci kollégát ki lehet kergetni a világból, ezekkel az adoptációkkal.
Erre mondtam, hogy nem is ő a célközönség.
Ezek önmagukban is igazak, de a Te/Ti állításaitokat sem cáfolják.

(#43269) Gomba1974 válasza Zola007 (#43267) üzenetére


Gomba1974
tag

Panasonic PT-AX200E

[ Szerkesztve ]

(#43270) AVhelper válasza Zola007 (#43266) üzenetére


AVhelper
senior tag

A Hitachi CP-EU4501WN egy nagyobb és nehezebb (5,2 Kg) készülék, vagyis nem igazán hordozható. Az Epson EB-2247U 2 kilóval könnyebb. Már ha ez szempont.

Rengetegféle vásznat lehet kapni, de a tartós, minőségi vásznak drágák. Mennyit költenél rá?

(#43271) Janaboy válasza Gomba1974 (#43269) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Azért elég sötét van ott :)

Janaboy

(#43272) BBéci válasza #48613632 (#43268) üzenetére


BBéci
titán

Az túlzás, láttam néhányat, bőven elég volt. Az első részek (Iron Man, Transformers) egészen jók voltak, a második részek nézhetőek, na de a többi... Avengers és társai valóban büntetőek számomra.
Ízlések és pofonok...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43273) Ájvé válasza #48613632 (#43268) üzenetére


Ájvé
veterán

Én viszont pont azt emeltem ki, hogy ez egy Blockbuster és sokkal nagyobb a célközönsége (kétlem hogy annyi rajongó van Magyarországon, hogy első vetítések jegyei pillanatok alatt elfogynak és külön vetítéseket indítanak hogy kiszolgálják az igényeket, szóval szerintem nagyon széles célközönségről van szó, olyanokról is akik a Marvel filmek előtt azt se tudták miről van szó), de mindegy nem fontos. Van akinek tetszik másnak meg nem, ennyi a lényeg.

BBéci
Marvel tipikus látvány mozi, nincsenek nagy meglepetések, nem kell sokat agyalni közben, popcorn kell és élvezni. Lehet neked ez kevésbé jön be. Nekem például Transformers is bejön, attól pedig tényleg sokan falra tudnának mászni.

[ Szerkesztve ]

(#43274) weinmaker válasza Gomba1974 (#43265) üzenetére


weinmaker
őstag

Ez egész korrekt! Mekkora képméret?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43275) Gomba1974 válasza Janaboy (#43271) üzenetére


Gomba1974
tag

A fotón sötétebb lett mint a valóságban.

(#43276) Gomba1974 válasza weinmaker (#43274) üzenetére


Gomba1974
tag

100" Motoros elitescreen lett véve a hullámos vászon helyett, azt meg kidobtam.

(#43277) Apicius válasza Gomba1974 (#43276) üzenetére


Apicius
tag

Köszi szépen a képeket. Ahhoz képest, hogy csak a vászon van árnyékban jónak tűnik a minőség. Nappal nem tervezném amúgy sem a vetítést, viszont este azért majdnem teljesen be tudnám sötétíteni a nappalit. Arra gondoltam, hogy keresek egy boltot, ahonnan bérelek egy napra projektort és vásznat kipróbálni itthoni körülmények között, hogy kb. mire számíthatok egy saját géppel.

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#43278) BBéci válasza Ájvé (#43273) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyik film alkotói szeretnék, hogy a művük blockbusterré váljon, azt a nézőkön múlik.
A látványról annyit, ha az eszeveszett ostobaság, akor büntet ahelyett, hogy élvezetet okozna. Például az Avengersekben a levegőben úszó, tekergő űrszörnyek, amik a farkcsapásaikkal házakat rombolnak le. Szánalmas ostobaságnak tartom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43279) Q válasza BBéci (#43278) üzenetére


Q
senior tag

Én is eljutottam oda, hogy hiába a vetítő meg a hangrendszer, ezekre a filmekre egyszerűen sajnálom az időm.

(#43280) Zola007 válasza AVhelper (#43270) üzenetére


Zola007
veterán

nem szempont, plafonon lesz konzolon a projektor

nincs vászonra meghatározva összeg, de azért jó lenne szerintem 100 alatt megállni vele, hogy 500-ból kijöjjön az egész
legyen a projektor képességeihez megfelelő, inkább egy jó lehúzós, mint egy gagyi motoros.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43281) Zola007 válasza Gomba1974 (#43269) üzenetére


Zola007
veterán

Nekem is valami ilyesmi elképzelésem lenne majd otthonra
kínai proji vonal nem jött be abszolút
nekem kell valami derengő fény, mert teljes sötében fáj a szemem
DLP 720p Benq-t próbáltam, az sem volt félhomályban életképes
vászon típusa?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43282) Ájvé válasza BBéci (#43278) üzenetére


Ájvé
veterán

Látod ez az ízlés kérdés. Ha így nézed az egész egy hülyeség, de hát ilyen ez a világ (mármint a Marvel univerzum).
Marvel el is érte hogy Blockbuster legyen és nagyon sokan nézik olyanok is akiket egyébként hidegen hagyná az egész, de akkora a hype hogy beül megnézni. Oscart nem fog kapni (bár a Fekete párduc kapott), de sok bevételt fog hozni.

(#43283) weinmaker


weinmaker
őstag

Ezt szerintetek meg szabad venni? Ennyiért nem nagyon láttam semmi alternatívát.
[link]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43284) Janaboy válasza Ájvé (#43282) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Szerintem meg ez menjen a filmes topikban tovább, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#43285) Zola007 válasza weinmaker (#43283) üzenetére


Zola007
veterán

ne vedd meg
én vettem egy ilyet tavaly 200cm, de hullámos volt és el volt csavaordva az egész tokja

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43286) Laza... válasza Zola007 (#43285) üzenetére


Laza...
addikt

Én 180cm-t vettem, 11k megért. Nincs elcsavarodva, nem hullámos. Ár/érték arányban BB.

Ha meg hibás, vissza lehet küldeni - a szaga az más, nekem 1 hét után még érzik (de korántsem olyan erősen) a rohadt büdös, műanyag szaga

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#43287) Zola007 válasza Laza... (#43286) üzenetére


Zola007
veterán

Sajnálatos módon a tény, hogy a tiéd hibátlan, nem javítja meg az enyémet.
Nyilván nem tartottam meg.
Én is a vélemények alapján vettem, de én csak azt követően mérlegelem a "megérte / nem érte" kérdést, ha hibátlan a termék. Ha hibás, akkor nyilván nem érte meg.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43288) weinmaker válasza Zola007 (#43287) üzenetére


weinmaker
őstag

És, hogy megy ez a visszaküldés? Megnézed, nem tetszik és visszaküldöd, ők meg visszaadják az árát? Mennyi ideig tart az esetleges visszatérítés?

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43289) Pro Koryak válasza Gomba1974 (#43269) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A képétől nem kell meglepődni, elég korrekt 720p masina.
Sokkal inkább egy ilyet használtan, mint a kínai 30-40e-es csodákat újan.

Na és milyen a Pana?

(#43290) Hunreal


Hunreal
tag

Sziasztok! A véleményetekre és egyúttal a segítségetekre lenne szükségem. Adott egy 4.140 x 4.100 = 16,97 nm2 szoba, amit dolgozó/gamer+mozi szobának alakítanánk ki. A tartalomfogyasztás 80-90%-ban film, a maradék esetleg pc-ről streamelt játék lenne. Napi 1-1,5 óra, hétvégén 3-4 órát működne átlagosan.

Elsőnek arra gondoltunk, hogy 3-4 méter távolságról a plafonra szerelt projektorral vetítenénk a falfelületre. Most viszont felvetődött az a lehetőség is, hogy projektor helyett egy 75" ledes, 4K-s tv-vel (189 cm, pl. ez) váltanánk ki. Így projektor + vászon + hangrendszer költsége helyett tv is kiférne az árból.

Ti mit tennétek? Ebben az esetben projektor vagy a tv a jobb választás? Ha projektort választunk, akkor melyik márka/típus az ajánlott? FullHD vagy már akkor 4K ennél a távolságnál? Nagy differencia, ha nem vászonra, hanem fehér falra vetítjük a képet?

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#43291) péjé válasza Hunreal (#43290) üzenetére


péjé
őstag

szia,
a tv árából (378eft) kiindulva én inkább a tv-t választanám ebben az esetben. Ebbe a pénzbe csak belépő kat. 4k projektor fér bele ami nem tud tisztességed hdr-t (a drágábbak sem) és a vászonról még nem beszéltünk.
Ha játszol is akkor figyelembe kell venni a projik input lagját ami azért nem mindegyiknél alkalmas online hentelésre.

Fullhd erős középkat. proji használtan már kijönne meg mondjuk egy fix vászon de még mindig nem tartasz képminőségben ott ahol a tv van, sötétíteni kell stb.

A tv mellé később még vehetsz egy optoma gt1080-at használtan játszani (ennek kicsi a lagja) ha annyira megkívánod a nagy képernyős játékot, kompromisszumokkal filmezni is oké.

[ Szerkesztve ]

(#43292) BBéci válasza weinmaker (#43288) üzenetére


BBéci
titán

A rendeletileg biztosított 14 napos elállás lehetőségét használta ki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43293) Pro Koryak válasza Hunreal (#43290) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Arra azért készülj fel, az a Samu tv is a belépő kategória. Annak minden hozadékával.

(#43294) BBéci válasza Hunreal (#43290) üzenetére


BBéci
titán

"Nagy differencia, ha nem vászonra, hanem fehér falra vetítjük a képet?"
Nem nagy differencia, hanem óriási! A vásznak által biztosított képminőség között is durva a különbség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43296) pet007 válasza #99499520 (#43295) üzenetére


pet007
aktív tag

Igy van, csak szepen fel kell csiszolni a falat elotte, mehet ra 4 reteg matt szurke festek es kesz is! ;]

(#43297) BBéci válasza #99499520 (#43295) üzenetére


BBéci
titán

Létezik, de véleményem és tapasztalatom szerint a jó minőségű vásznakon megjelenő képhez nem fogható. Legfőbb előnye, hogy évek múlva sem fog hullámosodni. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43299) Gomba1974 válasza Pro Koryak (#43289) üzenetére


Gomba1974
tag

Hát igen én is így voltam vele, hogy gyorsan belekostoljak a profi világba és meg tetszet. Ki is dobtam a hullámos vásznat és vettem egy fasza motorost. Most meg a panát csak még nincs nállam. 15.én jövök haza és utána bonyolítjuk le az üzletet. Utána betudok majd számolni milyen is lett a 720 hoz képest.

(#43300) Hunreal válasza Pro Koryak (#43293) üzenetére


Hunreal
tag

Mi a baj vele? Mi a hozadéka? Az oké, hogy nem oled, de azontúl? Ne hari, nem értek hozzá, 15 éve nem tv-zem és nincs is a házunkban. 😁

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.