Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43751) N.Ferry válasza cinemazealot (#43749) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Félre ne értsetek azért írtam ide, mert ti étetek hozzá.
Nekem csupán az a lényeg hogy a lehető legkevesebbe kerüljön, mert arra a pár alkalomra nem akarok fullos rendszert venni.
De ha már nézek filmet akkor azt fhdban tegyem.
Ha esetleg abban tudnátok segíteni hogy használtan mely típusokat érdemes böngésznem ami megfelel az elvárásomnak azt megköszönném.
:R :R

Walking Dead

(#43752) levior


levior
csendes tag

Egy párszor akarsz filmet nézni, de mindegy hogy szar lesz és a lényeg, hogy FHD legyen? Ezért ne dobd ki a pénzt.
Van egy ilyen mondás, hogy; "Nem vagyok olyan gazdag, hogy olcsó dolgokat vásároljak magamnak."

[ Szerkesztve ]

(#43753) narumon válasza N.Ferry (#43751) üzenetére


narumon
őstag

No de itt éppen nem a felbontás számít. Én láttam már ilyen (nem pont ezt) kínai projektort működni. Elvileg az is FullHD volt de a kép alapján nem mondtad volna meg róla. Mellette egy ezeréves 720p márkás projektor kb 10x jobb volt a képe minden szempontból.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#43754) szepi0808 válasza synar (#43737) üzenetére


szepi0808
senior tag

Ezt megerősítem és én is megmutatom, ha érdekli :)

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#43755) szepi0808 válasza péjé (#43725) üzenetére


szepi0808
senior tag

olxasmiket irogatnak róla hogy a fullhd kép tökéletes, ha 4k tartalmat nézel akkor az e-shift miatt veszít az élességéből a kép...hogy ez mit jelent a gyakorlatban azt látni kellene.
Ez így nem teljesen igaz :)

Ezt írtam:
Most volt időm tesztelgetni az Epson EH-TW9400 demóprojektorunkat.
Persze nem rossz az optika, de attól, hogy üveg ez sem tökéletes. Vannak problémák a sarkok felé illetve ennél a jobb oldalán a képnek, de az 1080 felbontástank szerintem elég, sőt jónak is mondanám.
Natural mód kicsit meleg, de szemre egy kicsit lehet hűteni.
Eco módban a 300cm-es 1,4-es vásznon bőven van fényerő, persze még új a proji.
Kis élesítéssel meg részlet kiemeléssel lehet játszani, kinek mi tetszik.
Gamma -1, -2 ajánlom, főleg, ha elég sötét a szoba.
4K felkonvertálás homályosít és összemossa pixelhatárokat és még ráadásul zúgása is van én nem használom és nem is ajánlom.
4K felbontást adni sem ajánlom adni neki, nálam rosszabb a kép.
De viszont a HDR nagyon jó rajta. Persze a BT2020-at nem fedi le de az is jobb, mint a BT709 így HDR BT2020-al nagyon jó. HDR beálítás 8-as közép, gyári beállításról 5-re nálam tökélestes lett a fényerő, nem kell többet tolni neki.
Fekete szint kiváló.
Sajnos a dinamukis írisz nincs olyan jó és a képinterpoláció sem, mint a Sony-knál, ezt sajnálom.
Nem hiába sláger modell, ennyiért szerintem nincs jobb, ami ezt a tudást hozza.

Tehát, szerintem nem kell 4K felbontással etetni a projektort, mert
az e-shift "homályosít" amit nem lehet kikapcsolni ebben az esetben.
10-12 bit színmélység bukta, csak 8bit-et tud ezen a felbontáson
és mivel a natív panelfelbontása is 1080 jobb, ha a lejátszó is így küldi neki az anyagot, de mivel a 4K a nagyobb felbontás és a BT2020 (persze nem teljesen fedi le) és a HDR sem néz ki rosszul a projektoron, ezért jó, ha 4k-val etetjük ezt a projit, még ha a kimeneti felbontása a lejátszónak 1080p.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#43756) winben


winben
aktív tag

Üdv srácok!

Fateroméknál egy falusi gyülekezeti házba projektor kellene szövegek kivetítéséhez, kizárólag szöveg, állókép.

Én TV-t javasoltam, mert brutál módon szeretik a fotonszennyezést - értsd minden villany kötelezően ég - így a TV-t lehetne látni, projektort viszont szerintem nem.

A lényeg: nem fogadták meg a javaslatom és projektort szeretnének, szerintem ők sem tudják mivel jár ez, de inkább rájuk hagyom. Viszont engem nyaggatnak, mert én vagyok az infós a családban...

Szóval.
Felbontás nem lényeg, a fal matt fehér, volt már próbaprojektor, azzal rendben voltak a dolgok. Lényeg, hogy fényereje legyen azon a kb 3-5 m átmérőjű felületen lehető legtöbb. Árkategóriát nem tudok, nyilván néhány 100 ezer ft-nál többet nem akarnak rá.
A terem kb 10 m széles és kb 15m hosszú és valszeg állványt vennénk hozzá amire felraknánk a projektort, mert vinni is szeretnék ide-oda on demand.

Tudtok valami konkrét típust ajánlani?
Tudom, kereshetnék is, de sajnos nem értek a lovakhoz.

(#43757) péjé válasza szepi0808 (#43755) üzenetére


péjé
őstag

Van némi ellentmondás ha visszaolvasol...
Tehát, szerintem nem kell 4K felbontással etetni a projektort,... ill. ezért jó, ha 4k-val etetjük ezt a projit,

Nekem az avx-es írásokból az jött le hogy jobb a fhd képe az epson tw9400-nek, esetleg ha 1080p-re konvertált UHD bt2020-as a film az javít ezen, ha 4K akkor az e-shift miatt viszont veszít az élességből.
Vkinek ajánlottam ezt az epson szériát, jobb ha tud erről. Nekem láttatlanban kicsit zavaró ez de erre írtam h látni kellene ez mit is jelent főleg azért mert a tesztek alapján több emberkének is ezeket javasoltam akik 4K-t kerestek itt.
Ettől függetlenül biztos remek gép ez, a 9300-ast láttam már bár szintén fullhd tartalommal.

(#43758) péjé válasza winben (#43756) üzenetére


péjé
őstag

Ha van lehetőséged ezt nézd meg, korrekt az eladó....ennyiért persze használt[link]

esetleg ez a új 2 fényágyú 250eft körül, fullhd, cipelhető méret....[link]

(#43759) tomi5244


tomi5244
őstag

- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
Film, sorozatok
- mire szeretnél vetíteni,
Fehér fal
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
Akár 3m-re is tudom tenni a projektor, minél nagyobb kép lenne a cél, legyen mondjuk 60-65" vagy nagyobb :)
- mekkora a szoba,
6x4m. A 4m-es oldal a vetithető felület.
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
Mennyezetre nem tudom tenni, de egy magas állványra, bárszék jellegű eszköz megoldható
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
Alsó közép kategória lenne a cél, max 100e Ft. Tudom, ennyiért komoly kompromisszumokat kell kötnöm.
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
Világos, de be tudom sötétíteni, inkább este lenne használva úgyis.

Sziasztok!

Üressé vált egy viszonylag nagy helyiség. Volna egy nagy falfelület is. Gyakran nézek filmeket és sorozatokat is, TV-t most nem áll módomba vásárolni, afféle ideiglenes megoldásként jött ötletként a projektor.

FullHD elég lenne, de ha tudtok ajánlani 720p-s kivitelt amit érdemes megvenni az is érdekel. Ami még számomra fontos szempont, hogy lehetőleg halk legyen. Tudom, egy projektor esetében ez nehéz, de ha mondjuk nem kell magas fényerőt produkálni, akkor vállalható lehet a dolog(?)

Képminőség nem kell annyira acélos, nekem most a nagy képátló lenne a mérvadó, de azért pixelhalmazt se szeretnék. Média szolgáltatás, és egyéb okosfunkciók nem érdekelnek. HDMI legyen, amit a gépre kötök. Használt is szóbajöhet akár.

Köszönöm!
T

(#43760) winben válasza péjé (#43758) üzenetére


winben
aktív tag

Köszi szépen!
Csak új játszik a pakliban, mert számlásan muszáj venniük, mert elvileg kapnak rá támogatást és azt csak számlával lehet elszámolni.

Átküldtem az InFocus-t, ha esetleg megveszik úgyis én üzemelem be majd esetleg jelentkezek egy overview-al, ha érdekel valakit. :)

(#43761) Ijk válasza tomi5244 (#43759) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát aprón már 150 körül kapsz 65"-os tv-t, 100" alatt elfelejteném a projektort.
Az ideiglenes megoldás a legdrágább.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43762) tomi5244 válasza Ijk (#43761) üzenetére


tomi5244
őstag

"Az ideiglenes megoldás a legdrágább." Ezzel egyetértek. Az ideiglenest úgy értettem, hogy 2 évig nem lesz/lenne leváltva.

A helyiség amúgy még átalakításokon is át fog esni, egy nagy TV-t még nem tennék be.

LG PH150G néztem ki 75e-ért. 720p, halknak is írják. Most egy iróasztal előtt pc-n 27"-on nézek tartalmat, annál szerintem "bármi" jobb. :)

Látványos filmeket pl nem tudom így élvezni. Vagy ha jön hozzám egy nagyobb társaság szintén nehézkes a tartalomfogyasztás.

T

(#43763) N.Ferry válasza levior (#43752) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Nem írtam olyat hogy mindegy hogy szar lesz. :U
Viszont olyat írtam hogy legyetek kedvesek akkor pár típust írni amit érdemes nézegetni ami 1080p képes vagy nagyon min. 720p. ;] :O

:R :R

Walking Dead

(#43764) Ijk válasza tomi5244 (#43762) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát én ahelyett a 130 lumenes játékszer helyett néznék aprón valami komolyabb játékot, mondjuk egy benq w1070-est.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43765) péjé válasza tomi5244 (#43762) üzenetére


péjé
őstag

helló,
avx-en használtak között van optoma hd30...fullhd, 85eft, kevés órával, sztem alkuképes
-itt a ph-n samsung sp a600, fullhd, 75eft, szép képe van
infocus in76 720p 46eft
pár benq w1070 90-100eft, egyik legjobb fhd belépő kat gép, erre tuti odafigyel a társaság.
Ezek dlp gépek, ha nem pöttyös a kép akkor elhozható ha tetszik a képe.
Filmnézés besötétítve oké, meccsnézés alatt ha egy kislámpa ég akkor teljesen nézhető még a kép.

(#43766) szepi0808 válasza péjé (#43757) üzenetére


szepi0808
senior tag

A lejátszó kimenetei felbontásáról van szó, nem az anyag felbontásáról!

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#43767) csabili74


csabili74
aktív tag

Hali. Kinairól lebeszéltetek. Akkor ehhez mit szoltok? Vagy van egy nagyobb és valamivel drágább változata is. Mindenképp innen venném, a 0% thm miatt, van egy 180x0180 as vásznam, kb 3 méterről nézném, élvezhető legyen, nem kell a csúcstechnológia.

Vagy esetleg ez, mindenképp innen válogatnék.

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#43768) péjé válasza csabili74 (#43767) üzenetére


péjé
őstag

Hali,
ugyan innen esetleg ez?....[link]
Adj magadnak egy esélyt legalább, ez már 720p-s, a másik kettő 800x600-on nem lesz vmi nagy élmény...igazából ez is irodai gép de jobb lesz a szemednek hidd el.

(#43769) Khaosz55 válasza szepi0808 (#43755) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nos én tegnap teszteltem a 4K és FHD anyagokat a 9400-en. FHD-nél felsálázás kikapcsolva.

Planet Earth 2 FHD és Planet Earth 2 4K HDR.

Én nem érzem azt hogy FHD esetében élesebb lenne a kép mint 4K esetében annak ellenére, hogy nem natív 4K. Mind a kettővel nagyon jó volt a kép de 4K HDR (BT220) jobb volt mint a FHD. Nem tudom, hogy a HDR miatt ami szerintem is 4-5-ös állásban a legjobb. Valahogy a színvilág szebb volt, és én részletgazdagabbnak éreztem a képet, és szerintem tű éles volt. Jelenleg 100" a méret 3,2 méterről a távolságról.

Dinamikus íriszt csak akkor érzem mikor teljes fekete kép van és pl jön a szereplő lista. Akkor érzem, hogy dolgozik egyéb esetben nem.

"Tehát, szerintem nem kell 4K felbontással etetni a projektort, mert
az e-shift "homályosít" amit nem lehet kikapcsolni ebben az esetben.
10-12 bit színmélység bukta, csak 8bit-et tud ezen a felbontáson
és mivel a natív panelfelbontása is 1080 jobb"

Nekem a projektor infó menüje azt írta Planet Earth 2 4K HDR lejátszása esetén hogy: 4:4:4 12 Bit színmélység 23 hz.

Natur mód tényleg jó (csak fényerőt vettem vissza 40-re) én szeretem így kicsit "melegen", a benq w2000-en szerintem ennél "melegebb" volt a szín az sem zavart.

(#43770) bandor


bandor
tag

Én sem értem miért írta szepi ,hogy 4k nál a 10-12 bit bukta. Nálam is 4:4:4 12 Bit -et ír, ráadásul 15 m-es hdmi kábellel. A kép sem tűnik semmivel életlenebbnek 4k-nál, sőt nekem jobban tetszik. Lehet hogy ehhez már sasszem kell , hogy észrevegyük.

(#43771) Mik76 válasza Khaosz55 (#43769) üzenetére


Mik76
senior tag

A "tu eles" az az uj "nehez dio"? ;]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#43772) szepi0808 válasza Khaosz55 (#43769) üzenetére


szepi0808
senior tag

Még mindig nem érted :) A lejátszó kimenet felbontását nem ajánlom 4K felbontásra állítani függetlenül az film felbontásától. 4K film anyag persze, hogy jobb, de ezt is 1080p-be érdemes küldeni a 9400-nek erről beszélek.
Valami gond lehet a lejátszással, ha nem 23.98-at ír ki, mert a kadenciahelyesség sem tökéletes. Miről játszol PC?

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#43773) Khaosz55 válasza szepi0808 (#43772) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok kipróbálom.

Én a Planet Earth 2-t felbontásnak megfelelően küldtem ki kadencia helyesen.

Tehát a 4K-s 4K ban a FHD FHD-ben és így én a 4K-t jobbnak láttam. Kipróbálom majd hogy a 4K-t is FHD-ben küldöm ki neki.
Majd csinálok fényképet a beállításokról.
PC lejátszás, MPC + MadVR PH-s beállításokat használva kadencia helyesen.
1080p23, 1080p24, 1080p25, 1080p29, 1080p50, 2160p23, 2160p24, 2160p25, 2160p29, 1080p60 2160p30, 2160p50, 2160p59, 2160p60

Azt hiszem kb 1 frame drop van 4-5 percenként. A lejátszó 23.98-at ír ki csak lusta voltam a 98-at a végére írni.

(#43774) Khaosz55 válasza Mik76 (#43771) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok jogos tű hegyes és penge éles a kép.

(#43775) Rick4


Rick4
félisten

Na urak, lehet kacagni, az 4 éve vett 3 ezer forintos 15m-es csoda hdmi kábelem már nem elég a 4K HDR-hez, így cserélnem kell, nálam eddig tartott a sorsa, egyébként vicc, ho.gy full HD-re most is kifogástalan... Kérdés, mi az a kábel, és hol kapható, amit 2X1m-ben és 1x 15m-ben érdemes megvenni, és ami a 4K 60Hz-et is átviszi, nem vacakol, garis, rendes számlás üzlet? Erősítős, átalakítós, bármilyen cucc is jöhet, mert arra érek rá a legkevésbé, hogy kábelezgessek, a nem működővel visszaszaladgálgassak.

A tényállás oka egyébként hogy a jó kis benq w1070-esemet lecseréltem egy optoma uhd 300x-re, és amíg a benq ment az új erősítővel és a műholdvevővel szó nélkül, a 4k-s projektor már annyira nem akar, nincs kép, másik rövidebb kábellel van, de azt nem tudom elvezetni a bútorok mögött. Keresném a hibát az új projektorban, még elgondolkodtam egy benq w1700-ason is hirtelen, de ez csak kábel baj, ezt orvosolnám.

Amúgy egy 7.5 méteres kábellel ment, brutál jó volt a kép a fullHD-hez képest is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#43776) péjé válasza Rick4 (#43775) üzenetére


péjé
őstag

A 15m az már határeset hogy kell erősítés vagy nem...ha hdmi 2.0 high speed (18gbps ) a kábel akkor lehet elég lesz a jelerősítő is, nem nagy kiadás. Ha nem akkor ez alapján keress online magyar boltot, 2 hétig vissza lehet küldeni.
Csillió forintos kábel nem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#43777) péjé válasza Rick4 (#43775) üzenetére


péjé
őstag

konkrétan ilyesmi.....[link]

(#43778) Rick4 válasza péjé (#43777) üzenetére


Rick4
félisten

Azt tudom, hogy nem a csillión múlik, inkább a technikai része, maga az átviteli képesség volt a fontos, köszi, holnap veszek is egy ilyet. A lejátszó, műholdvevő és az erősítő közé is innen válasszak?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#43779) BBéci válasza Mik76 (#43771) üzenetére


BBéci
titán

Jogos, mert a tű az hegyes, a dió pedig kemény.
Bár létezik éles tű, aminek a hegyét háromszög keresztmetszetűre köszörülik, bőrvarráshoz használják.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43780) Mik76 válasza BBéci (#43779) üzenetére


Mik76
senior tag

Hehehe.. Jo tudni. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#43781) péjé válasza Rick4 (#43778) üzenetére


péjé
őstag

A lejátszó és av közé gondolom szintén ilyen hdmi kell csak rövid, a műholdvevő av közé az 1.4-es is elég lehet...én még nem rendeltem innen de normális webáruháznak tűnik, egyszerűbb egy helyről beszerezni ezeket. Mint írtam a 14 napos elállás megvan ha nem oké a kábel.

(#43782) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Mindenki nyugodjon le a p.... :
[link]

(#43783) Rick4 válasza péjé (#43781) üzenetére


Rick4
félisten

Na akad egy kis gond, ugye a projektor tudja a 4K@60 fps HDR-t, az s905x boxom szintén, az erősítő is, beszéltem egy webshopos emberrel, (hdmishop), és jelen pillanatban nem tud olyan kábelt adni 15 méteren, amivel meg lehetne oldani, hogy minden menjen, nagyon máshol se keressek, nincs nagy esély rá.... Eddig jó.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#43784) Apicius válasza Apicius (#43412) üzenetére


Apicius
tag

Végül TK800-as lett két okból:
- az erősebb fényerővel már kora este is élvezhető a képe a nappaliban, ami nem éppen moziszobának van berendezve.
- a másik pedig az, hogy a W2700-nak 60ms feletti input lag-ja van, ami játékoknál már túl sok.
Az első benyomások nagy jók. Teljesen más élmény a 100-as vásznon filmet nézni és a játékélmény is új dimenzióba került.

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#43785) bandor válasza Rick4 (#43783) üzenetére


bandor
tag

Egy hónapja ezzel a problémával küzdöttem én is. Hiába van a kábel leírásában hogy támogatja a 4k felbontást 60 hz-en , 15 m-es távolságban sajnos már nem megy neki. Az AudioQuest pár százezer ft-ért már tudja ezt 15 m-en is .Én egyenlőre maradtam a régebbi 1.4 es hdmi kábelemnél (15m). Gond nélkül megy rajt a 4k 10-12 bit színmélységig , igaz max 30hz-ig.Mondjuk nekem elég , mert csak filmezek , nem játszom rajt.

(#43786) pozsoka válasza Apicius (#43784) üzenetére


pozsoka
aktív tag

No igen, hihetetlen ekkora méretben játszani, nekem egy TH671ST van, itt sem kell vaksötét az élményhez, most már nem tudnék kisebb méretűn játszani.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#43787) zsoika válasza bandor (#43785) üzenetére


zsoika
addikt

Optikai HDMI ket nézzetek!
Még a Cat 6 + HDMI converter sem tud 4K 60fps-t ( csak 10,2 Gbps) szerintem.

(#43788) BBéci válasza Pro Koryak (#43782) üzenetére


BBéci
titán

Ostoba, hajánál fogva előrángatott magyarázat. A tű hegyes, a borotva pedig éles. Előbbivel szúrnak, utóbbival vágnak, ezeket a funkciókat nem lehet felcserélni. Ennyi!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43789) Pro Koryak válasza BBéci (#43788) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Tudsz olvasni?
Ha igen, akkor ... :Y
(Magyar értelmező kézisz. - biztos valami hajléktalan írta unalmában)
Ja, mert neked nem tetszik, hogy nincs igazad. :C

[ Szerkesztve ]

(#43790) Mik76 válasza Pro Koryak (#43789) üzenetére


Mik76
senior tag

Ja, a "szerintem" szo kifejezetten hihetove teszi. :D
Azt meg hogy a filmes szakma mit hasznal vagy sem ne nekem akard mar eladni magyarazatkent...
:)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#43791) BBéci válasza Pro Koryak (#43789) üzenetére


BBéci
titán

Tudok olvasni, itt van előttem az Értelmező Kéziszótár mindkét kötete, kinyitva az említett oldalakon. Semelyik szócikkben nem szerepel az, hogy a tű összefüggésben lenne a képélességgel. Nyilvánvaló, mert nincs is összefüggés.

(#43790) Mik76
A "szerintem" az a kérdező megfogalmazása, nem a válaszadóé. Ellenben a "kontúrok vékonysága" igen, de az sem indokolja az általunk kifogásolt szóösszetétel helyességét. Azt a mondatrészt neveztem hajánál előrángatottnak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43792) péjé válasza Rick4 (#43783) üzenetére


péjé
őstag

Nem értem, ott az aktív erősítéses kábel...azt megkérdezted? De gondolom 150eft-ért már lenne kábel....:-)
Ott a gugli, írj pár emailt pl. amit linkeltem oda is, csak tud vki ilyent.

(#43793) Pro Koryak válasza Mik76 (#43790) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A filmes szakmának talán van valami köze a képmegjelenítéshez... :Y
(Bár lehet, pl. a varrógépiparnak több van.)

Amúgy a linkelt Ért. Szótár 1992-es kiadás, tehát nem pár hete, hónapja van a köztudatban ez a kifejezés, még ha nem is fogadod, fogadjátok el.

Ez van.

(#43794) Mik76 válasza Pro Koryak (#43793) üzenetére


Mik76
senior tag

Nem erre ertettem, de nem latom ertelmet errol tovabb vitatkozni veled. Vedd ezt ugy mint egy "fogos valaszt".

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#43795) BBéci válasza Pro Koryak (#43793) üzenetére


BBéci
titán

Nincs benne az Értelmező Kéziszótárban a tűéles szó! Akkor sincs benne, ha nem fogadod el.
Honnan a bánatból szedted, hogy benne van? Volt egyáltalán a kezedben, vagy csak rámondod?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43796) Vikthor válasza Pro Koryak (#43793) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nézd meg ezt a linket kérlek. Én nem találom benne.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#43797) BBéci válasza Vikthor (#43796) üzenetére


BBéci
titán

Ne ragozzuk, nincs benne! Pontosan az a kiadvány van a birtokomban, amikor a hozzászólást írtam, előttem volt kinyitva a könyv.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43798) AVhelper válasza Khaosz55 (#43773) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy egy natív 4K felbontású tartalmat vetítő EH-TW9300/9400 képének részletgazdagsága rosszabb, mint a Full HD-re (1080p) lekonvertált ugyanazon tartalom képének részletei.

Aki ilyet tapasztalt az vagy valami elemi hiba áldozata vagy hazudik.

[ Szerkesztve ]

(#43799) Janaboy válasza BBéci (#43797) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Sztem lepjunk túl a tűélesen :)

Janaboy

(#43800) Khaosz55 válasza AVhelper (#43798) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szia,
9400-as nem natív 4K hanem pixel eltolásos 4K. Tegnap éppen teszteltem kb 2 órán keresztül néztem ugyan azokat a képeket Planet earth 4K HDR filmnél.
Tehát 4K anyagot küldtem ki 4K formátumba és 4K anyagot küldtem ki FHD formátumba.
Mindegyik esetben 4:4:4 12 Bit BT 2020

Megvan ez a film FHD-ben is ami BT 709-es. Az biztos hogy a BT 2020 esetében sokkal jobbak a színek.

Visszatérve kb 5 képet néztem állótokról kimerevítve, egyszer FHD ben aztán 4K ban küldve a 4K-s anyagot.
Közelről látszik, hogy a 4K nem pixeles a FHD-hze képest, de FHD esetében nem mosódik a vékony szőrszálak annyira. Viszont 3 méterről kb nem vettem észre különbséget. Barátnőm szerint a kép akkor volt a legjobb ha FHD-ben küldtem ki a 4K-t mert az éleken néha elmosódás volt, de ez csak kizárólag álló képnél lehetett észre venni úgy, hogy kerestem a hibát 10 percig. Én személy szerint szinte semmi különbséget nem láttam, de ma ismét teszek egy próbát.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.