Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Joshi válasza cinemazealot (#34000) üzenetére


Joshi
titán

A belmagasság ~2,60m és a centersugárzó fölött lenne a vászon alja ami a plafontól 1,90m-re van. Nagyjából így képzeltem el, de jó lenne ha a tévét eltakarná a vászon. A vászon szélessége 2m lenne, ez még kényelmesen elfér. A W10000 kiesett a kosárból, mert nem tud ekkora képet vetíteni csak ~4mről nekem meg csak 3m-em van.

(#34002) alphamooncam válasza Joshi (#34001) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nekem ilyen Epson EH-TW5300-s belépő szintű LCD projektorom van.
A nagy tesó ( Epson EH-TW5350 ) annyiban különbözik az 5300-tól, hogy van benne olyan vezeték nélküli szolgáltatás, amit én soha az életbe nem használnék ki, mivel nem hordozom.

2016 év legjobb belépő szintű projektora a What Hifi magazin szerint 600 font alatt az Epson EH-TW5350 volt.

[link]

Magyar nyelvű teszt: [link]

Elhelyezéshez info: [link]

Vetítési távolság 2,47-2,97m között. 2 méteres vászonszélesség esetén.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#34003) motoroskanál válasza Joshi (#34001) üzenetére


motoroskanál
tag

Nem éppen vetítéshez optimalizált színkombináció. :D

[ Szerkesztve ]

(#34004) Joshi válasza alphamooncam (#34002) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon jó az Epson kalkulátor, viszont a nyíllal bejelöltek fel vannak cserélve, szerintem.
A kalkulátor azt mutatja, hogy 3m távolságból 2,44m széles vászon kell ami nekem már nagy. Nagyjából még 2,2m széles elférne de nagyobb nem. Lehet ezt korrigálni vagy ezek nem zoomos optikásak? A másik pedig a plafontól elhelyezett távolság ami ~60cm ami egész jó, de ezt se lehet trapéz korrekcióval változtatni? Vagy ezek az értékek már a korrekciósak?

(#34003) motoroskanál tudom túl világos a fal, de egyelőre ez van majd valamit kitalálok. :K

[ Szerkesztve ]

(#34005) .DLL válasza Joshi (#34001) üzenetére


.DLL
veterán

Jó lenne ha lenne egy nagylátószögű előtét a W1/20000-hez, olyan mint az anamorh lencsék, hogy széthúzza a képet, csak ez minden irányban, a nagyobb képméret/kisebb vet.távolság eléréséért. De maga az anamorph vetítés sem lenne elvetendő, csak egy ilyen prizma mégegyszer annyi lenne használtan, mint amit a projektorra szánsz, de egy sima nagylátó előtét sem lenne olcsó jó minőségben... :(

Szerk.:

Erről van egy további kérdésem a nagyérdeműhöz:

Az anamorf lencsék és prizmák vízszintesen megnyújtják a képet, vagy függőlegesen összenyomják (az eredeti képmérethez képest)?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#34006) alphamooncam válasza Joshi (#34004) üzenetére


alphamooncam
őstag

Jól látod, valóban fel van cserélve, de ennek ellenére jól használható.

A vászon szélességet állítsd 2m-re, és akkor azt az eredményt kapod amit írtam, tehát 2,47-2,97m, között lehet változtatni a vetítési távolságot, hogy 2 méter széles legyen a kapott képed, és igen van rajta zoom.

Úgy számolj, hogyha plafonról vetítesz, a vászon tetejétől a lencse vízszintes tengelyéig lefelé, még további kb.13.cm távolságra lesz szükség, hogy ne kelljen trapézkorrekciót alkalmazni. ( Javítsatok, ki ha rosszul számoltam ! )

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#34007) c4 válasza .DLL (#34005) üzenetére


c4
őstag

Nem értek hozzá, de az anamorf prizma a függőlegesen megnyújtott (letter box) képet széthúzza.

Belépőszinten nem nagyon támogatják ezt a formát a vetítők, így lejátszóoldalon lehet a megoldás.

(#34008) Pro Koryak válasza Joshi (#34004) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha tudod, nézd meg mindkét(dlp/lcd) gépet működés közben. Valakihez bekéredzkedsz itt a fórumon.
Annyira írják itt a szivárványozást, hogy zavaró, meg mindig látja, nem bírja, hányinger, leesik a feje, kiesik a szeme, szétmegy az agya ...stb.
Nekem is dlp van, én is látom, abszolút nem zavar, ráadásul plazma tv-n is, ha akarom. Nabumm.

Nyugodtan nyithatsz egy régebbi felsőbb dlp felé, nem fogod megbánni, ami a képminőséget illeti.
A mostani belépő dlp-k/lcd-k messze vannak még képminőségben, ezek csak az árukhoz képest jók.

Esetleg kérdezd meg batyo-t, szokott nála lenni eladó proji.

[ Szerkesztve ]

(#34009) cinemazealot válasza .DLL (#34005) üzenetére


cinemazealot
addikt

A c4 által belinkelt videóban 3:11-nél azt lehet látni, hogy függőlegesen nem bántja, csak vízszintesen húzza szét a képet.

(#34010) Joshi válasza Pro Koryak (#34008) üzenetére


Joshi
titán

Én is úgy gondolom, hogy a használt de minőségi cucc jobb lenne. Nulla tapasztalatom van projektor téren és nem akarom elkapkodni a vételt. Most már mindenképpen megnézem a szivárvány effektet.

(#34011) alphamooncam válasza Pro Koryak (#34008) üzenetére


alphamooncam
őstag

"A mostani belépő dlp-k/lcd-k messze vannak még képminőségben, ezek csak az árukhoz képest jók"

Nem kötözködés képpen, de ezt első kézből tapasztaltad, vagy csak olvastad valahol?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#34012) .DLL válasza cinemazealot (#34009) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, mondjuk láttam már ezt a videót tavaly is, csak elfelejtettem. Agyam olyan, mint a szivacs.
Mindenesetre így akkor jó :K mert ha függőleges összenyomással hozná létre a szélesvásznú képet akkor állandóan zoom-olni kéne ki-be amit nem minden projektor tud motorosan, szóval nem sok értelme lenne. így logikus. Kéne egy nekem is. :D egy 2,35:1 vászon nagyon ütősen nézne ki, de jelenleg nem tudok szélesebb képet vetíteni a hosszú vetítési távolságú obj. miatt.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#34013) AVhelper válasza Joshi (#34004) üzenetére


AVhelper
senior tag

A 300 eFt-os árkorlátba beleférő Epson EH-TW5210/5300/5350 projektorokkal 3 m vetítési távolságból (vigyázat ez a vetített kép és a projektor lencséje között mérve értendő) 2,04 és 2,44 m közötti bármilyen szélességű kép vetíthető.

Egy 2 m széles képet ezek a vetítők 2,46 és 2,95 m távolságból vetítenek, és amennyiben ennek a képnek az alja 0,7 m-re van a padlótól, akkor a teteje 0,78 m-re van mennyezettől, és a megfordított projektort úgy kell felszerelni, hogy az 0,84 m távolságban legyen a mennyezettől. Mindezek 2,6 m belmagasság esetén érvényesek, és én is az Epson kalkulátorából olvasom ki. Nem olyan ördöngösség annak használata.

Telepített házimozi projektorok esetében nem használunk trapézkorrekciót, mert az a vetített kép felbontásának rovására korrigálja a geometriai hibát.

[ Szerkesztve ]

(#34014) Joshi válasza AVhelper (#34013) üzenetére


Joshi
titán

Azért írtam 3m vetítő távolságot, mert faltól falig 3,4m a szoba szélessége. Akkor az Epson 5350 vetítőtávolsága pont megfelelő a 2m széles képhez. Viszont plafontól mérve a közel 1m belógás elég gáz, gondolom ez minden projinál így van?

(#34015) Márklár válasza Joshi (#34010) üzenetére


Márklár
tag

Írod, hogy nulla tapasztalatod van vetítés ügyileg. Ezért a figyelmedbe ajánlanám ezt a vetítőt: [link] .

Igaz a kereten túl van az ára, de:

- Nem kell projektor tartó
- Nem kell extrém hosszú kábelezés
- Talán vászon sem

A vetítő FHD felbontású, nagyon csendes, TV-ni is lehet vele, a képméret tetszőlegesen beállítható a vetítő előre hátra mozgatásával. Nem kell izzót cserélni, mert 30000-órát bír a LED.

A mostani center sugárzód fölé, kellene egy lábon álló kis polc és mehetne rá a vetítő. A TV-t meg el lehetne adni, hiszen nem lenne szükség rá.

Csak egy ötlet, úgyis Te döntesz.

Márklár

(#34016) Joshi válasza Márklár (#34015) üzenetére


Joshi
titán

Á én az ilyen kompakt eszközökben nem bízom, nekem kimondottan mozira kell és tudom hogy nincsenek csodák. A Benq W10000 egész jó lett volna mert új izzóval 220-ért elhozhattam volna, de a vetítési távolsága túl nagy ami miatt nekem nem jó. Még nézelődök és olvasok a témában. Azért köszi. :R

(#34017) AVhelper válasza Joshi (#34014) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem minden projektornál van pontosan ugyanígy, de mivel a projektor a hátsó falnál lenne, szerintem nem gond, hogy milyen magasan van.

(#34018) Márklár válasza Joshi (#34016) üzenetére


Márklár
tag

2005-ben vettem egy memória kártyára rögzítő videó kamerát. Megmutattam a kamera fórumban, hogy milyen klassz újdonság. Akkoriban mindenkinek miniDv-je volt (kazettás), és lehurrogtak , hogy mekkora szar a kártyára rögzítő cuccom. Ma már az eszközök zöme memkártyára rögzít a miniDvt meg mindenki elfelejtette.

Ezt csak azért írom, mert engem vonzanak az újdonságok. Én nem mások véleménye alapján vásárolok, hanem az igényeim szerint. Csak tapasztalati véleményt fogadok el. A szóban forgó vetítő megvásárlását is hosszas utánjárás, tüzetes próba előzte meg. Így nem ért csalódás hiszen tudtam, hogy mit veszek.

Sok sikert kívánok a vetítő kiválasztásához!

Márklár

(#34019) Joshi válasza AVhelper (#34017) üzenetére


Joshi
titán

A hátsó falon van egy kép amibe belelógna, különben nem érdekelne.

(#34018) Márklár szerintem az az LG inkább prezentációs projektor, meg aztán a vetített kép minősége főleg az optikán múlik. Kétlem hogy ez a megoldás házimozira tökéletes lenne. Egyébként neked ilyen van hogy ajánlod vagy csak egy ötlet volt?

(#34020) Exian válasza Joshi (#34019) üzenetére


Exian
őstag

"A szóban forgó vetítő megvásárlását is hosszas utánjárás, tüzetes próba előzte meg."

A #34018-as hozzászólás szerint van neki ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#34021) c4 válasza Joshi (#34019) üzenetére


c4
őstag

Az LG PF1000U nem prezentációs vetítő. Végszükség esetén egy jól sötétíthető helyiségben arra is alkalmas lehet, de elsődlegesen házi célra készítették.

(#34022) Márklár válasza Joshi (#34019) üzenetére


Márklár
tag

Tavaly október óta van ilyen vetítőm. Ez nem prezentációs vetítő, már csak a fényereje miatt sem.
Már egyszer írtam, hogy az első projimat 2002-ben vettem az még konzolról lógott a plafonról, ezért pici fogalmam van a vetítésről. :K

Én is filmeket nézek rajta, valamint tv-műsort, pl: természet filmeket, sorozatot.

Márklár

(#34023) Joshi válasza c4 (#34021) üzenetére


Joshi
titán

Olvastam "tesztet" erről a modellről, de egyáltalán nem győzött meg. Inkább maradnék a hagyományos projektoroknál.
Már annyi féle ajánlást kaptam, hogy zavart érzek az erőben. :B Most akkor milyen projektor a legjobb megoldás mozizásra? DLP? LCD? Közelről vetítős vagy mi? Nem akarom tévéként használni, egyszerűen csak néha megnéznék 1-2 filmet.

(#34024) Márklár válasza Joshi (#34019) üzenetére


Márklár
tag

"Kétlem hogy ez a megoldás házimozira tökéletes lenne"

Ha tökéletesség a cél, akkor szerintem nem jó topicba írsz és a pénzügyi keretet is jócskán bővíteni kellene. :D

A vetítés tele van kompromisszumokkal.

Márklár

(#34025) c4 válasza Joshi (#34023) üzenetére


c4
őstag

Azt választasz, amit csak akarsz. Technológiai eltérésekben térnek el egymástól. A DLP, mint már sokan írták, szivárványozik, de például a szerinted prezentációs LG-ben LED engine van, így a szivárványozás is kisebb mértékű, mint a színkerekes DLP-s, hagyományos vetítőkben. A normál optikás, ST vagy UST optikák csak az elhelyezési távolságot határozzák meg. Lehet egy "hagyományos" gépnek is pocsék képe. Szóval: a DLP szivárványos, a belépő LCD meg csirkehálós és gyenge a fekete szint, viszont halkabbak lehetnek. Az LCoS (Sony, JVC...) gépek jobb feketével és a legjobb kitöltési tényezővel megáldottak, de más árkategória; használtban már elég jóárasítottakat foghatsz ki. Viszont a lágy képpel számolni kell, sosem lesz olyan képi dinamika, mint egy DLP vetítővel. Legalábbis ezt állítják a DLP tulajok.

Egy szó mint száz, rá kell bírni magad és saját szemmel kell meggyőződnöd a milyenségükről...
Szerintem.

Tökéleteshez közelit talán Xtreme barátunknál láthatsz, ő Sim2-es géppel, egy ISCO III-as optikával Stewart vásznacskára vetít 21:9-es képaránnyal. De a vászontartó többe kerül nála szerintem, mint amit összesen erre a projektre szánsz...:)

[ Szerkesztve ]

(#34026) .DLL válasza Joshi (#34019) üzenetére


.DLL
veterán

Azt a képet át lehetne tenni a szemözti falra a filmlemeztartó polcot levéve. A vetítővászon ezek elé ereszkedhetne le, a hátsó fal pedig szabaddá válna a projektortartó számára. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#34027) Pro Koryak válasza alphamooncam (#34011) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Régebbi dlp-m van(nekem bejön a képe).
Amikor szóba került, hogy lecserélem új(abb)ra, batyo-val többször beszélve, mindig elvette a kedvem a mostani belépő gépektől, sőt.
Azért nem véletlen az üvegoptika + a körítés.
Én is azt reméltem, már fejlődtek annyit az olcsóbb projik az enyém óta.
(egy normális optika több százezer forint vagy misi)

Persze lehet velük mozizni, de egy régi felsőbb kat. gép, ha tökéletesen működik, még mindig jobb alternatíva ráadásul ugyanannyiért vagy pár ezerrel többért, pláne kevesebbért.

[ Szerkesztve ]

(#34028) Joshi válasza Márklár (#34024) üzenetére


Joshi
titán

Nyilván a kerethez mérten értettem, és pont ezért játszana a használt is.

(#34025) c4 Akkor eddig az Epson 5350 tűnik a legjobbnak, aránylag olcsó és új. Egyébként DLP projiból mik azok a típusok amik 2,5-3m-ről tudják a 2m széles vetített képet rodukálni?

(#34029) c4 válasza Joshi (#34028) üzenetére


c4
őstag

A kiálmodott modellek vetítési tulajdonságait itt meg tudod nézni...

1, 2, de sokszor a gyári oldalakon is találsz kalkulátorokat.
De például a w1070 2,6 méterről meg tudja vetíteni a 2 méter széles vásznat. A fényereje sok lesz...
Bár 3D esetén minden + lumen ajándék.

[ Szerkesztve ]

(#34030) .DLL válasza Joshi (#34028) üzenetére


.DLL
veterán

Vagy ott a W2000, ami még halkabb is a népszerű W1070-nél.

(P.H.)

(#34031) alphamooncam válasza c4 (#34029) üzenetére


alphamooncam
őstag

Az 5300-át ECO módban 33% fényerővel használom, mert nekem pont így kényelmes, meg ha erősebbre venném kiverné a szemem nagy fényesség :D .

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#34032) tl-x válasza alphamooncam (#34031) üzenetére


tl-x
őstag

Nem sötét úgy a kép? Nekem 50%-on van. Én bekapcsolva hagytam az auto irist úgy nekem jobban tetszik képe.

[ Szerkesztve ]

(#34033) alphamooncam válasza tl-x (#34032) üzenetére


alphamooncam
őstag

Abszolút nem sötét, egyébként ha meg végre kész leszek a sötétítéssel is lehet még lejjebb kell majd vegyem. Neked 5210-esed van, talán itt lehet a bibi...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#34034) tl-x válasza alphamooncam (#34033) üzenetére


tl-x
őstag

Mire gondolsz? Úgy tudom nincs nagy különbség a kettő modell között, kontrasztarány ami más.

[ Szerkesztve ]

(#34035) Beni2360 válasza Joshi (#34014) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért írtam 3m vetítő távolságot, mert faltól falig 3,4m a szoba szélessége. - ha szabad nekem is szólnom. Ebből a 3,4m távolságból vedd le a Vászon távolságot a faltól,(nem nagy de az is cm) és a vetitési oldalróla a proji mélységét és a kábelek kiállását és máris 3m alatt vagy. megmértem minimum 30 cm a proji a faltól. 15-20 cm a TV előtt a vászon. Máris lehet kalkulálni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#34036) Joshi válasza Beni2360 (#34035) üzenetére


Joshi
titán

Persze, de feltételezem hogy egy projinál van némi mozgástér a vetítési távolságot illetően.

(#34037) Beni2360 válasza Joshi (#34036) üzenetére


Beni2360
félisten

Persze, mint adták a linket az Epsonhoz ott volt tól-ig határ. majd minden projinál van fókuszálási lehetőség. 2,45-2,95 cm

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#34038) tl-x válasza Beni2360 (#34037) üzenetére


tl-x
őstag

Fókusz van, de optikai zoom nem mindegyiken van amivel a távolságot állítja be.

(#34039) .DLL válasza tl-x (#34038) üzenetére


.DLL
veterán

Azért de, a kínai occsóságokon kívül szerintem mindegyiken van zoom (oké, UST projinál hátrébb húzás segítségével van zoom :Đ )

(P.H.)

(#34040) tl-x válasza .DLL (#34039) üzenetére


tl-x
őstag

Azért írtam nehogy megtévesztő legyen és a fókuszt gondolja zoomnak. Én is azt gondoltam, hogy alap a zoom de pl a Lg HD led-eseken nincs csak fókusz. Tudom itt most Epsonról van szó azon meg van.

(#34041) c4 válasza tl-x (#34040) üzenetére


c4
őstag

Az új, drága LED-es LG-ken már van kis zoom is.

(#34042) tl-x válasza c4 (#34041) üzenetére


tl-x
őstag

Tudom. :)

(#34043) Geretnero


Geretnero
csendes tag

Sziasztok!

Van arról valahol valami infó, hogy mik az ajánlott vásznak és mik a kerülendők?
Nem találtam ilyen jellegű fórumot...
Nekem egy kb 270 szélesre volna szükségem és 25.000-től van 250.000-ig.
Nyilván nem fizetnék feleslegesen többet a kelleténél.
Evvel van valakinek tapasztalata? [link]

(#34044) lemmy9 válasza Geretnero (#34043) üzenetére


lemmy9
őstag

Mi lenne a tipped a legolcsóbb vászonnal kapcsolatban? Viaszkos vászon minőség kb. Ráadásul textil? :DD

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#34045) Geretnero válasza lemmy9 (#34044) üzenetére


Geretnero
csendes tag

Ok.. Sejtem de akkor ajánlott változat?

(#34046) lemmy9 válasza Geretnero (#34045) üzenetére


lemmy9
őstag

Sajnos mint mindenre itt is érvényes az ár-minőség arány. Mivel jó széleset szeretnél ez hatványozottan igaz.
Ilyesmiben kéne gondolkodni.

Moovia

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#34047) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az LG-PF1000U projektorról?
Mivel a leírás alapján elég neki 38cm egy 100" méretű kép előállításához arra gondoltam, hogy beraknám a vászon mögé és hátulról vetítenék (van ~50cm helyem a vászon és fal között). Ez így működhet? Vagy ehhez már nagyon speciális vászon kellene? Ebben a felállásban hozna olyan minőséget, mint a Benq HT3050/W2000 (elölről vetítve)?

(#34048) tl-x válasza Geretnero (#34045) üzenetére


tl-x
őstag

Ha van helyed akkor fix vászon még olcsóbban is jön ki és biztosan nem hullámosodik be vízszintesen és hajlik be a széle.

(#34049) BBéci válasza Boolash (#34047) üzenetére


BBéci
titán

"Vagy ehhez már nagyon speciális vászon kellene?"

Igen, speciális és drága. A normál vásznak semmi fényt nem engednek át, ez alapkövetelmény.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34050) Geretnero válasza tl-x (#34048) üzenetére


Geretnero
csendes tag

Fixet nem akarnék felrakni, mert tükörre húznám rá a vásznat.
Mi az ami kevésbé hullámosodik? Textil vagy a pvc? Motoros vagy kézi húzós?
Találtam egy ilyet, 265 széles motoros, távirányítós 40.000-ért. Nagyon kevésnek hangzik, de ha csak pár évig jó ennyi pénzért akkor is megéri és még az is kiderülhet, hogy tovább bírja. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.