Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) cinemazealot válasza BBéci (#48000) üzenetére


cinemazealot
addikt

Na, ezek azok a tényezők, amiket én sajnos (?) nem látok/hallok. :R

(#48002) hjtz4t3wrseg válasza BBéci (#48000) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Na ebben biztos voltam !

[ Szerkesztve ]

(#48003) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!
Lassan esedékessé válik a vetítővászon vásárlás. Kb. 2 méter széles, motoros vászonról van szó, az olcsóbbak közül. A kérdésem az lenne, hogy ezek kieresztik a vásznat, ami csak van bennük feltekerve, vagy nekem kell megállítanom minden alkalommal, esetleg egyyszer beállítja az ember, és azt az állást megjegyzik?
Előre is köszönöm a választ. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#48004) Tamoo válasza Játékos (#48003) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem a screenline-on van végállást állító csavar, de bízom benne, hogy a többi motoros vásznon is. :D Szóval egyszer beállítod és utána addig megy le.

[ Szerkesztve ]

(#48005) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Valami féleszű pillanatban nekiálltam sűrített levegővel a projektor szellőzőinek. Clearly it was a mistake :(((
Most sötét háttéren igen jól látható világos foltok vannak vászon-szerte. Szétszedtem, minden elérhető helyet portalanítottam (lámpa belsejét, DLA kereket, tükröket). Nyilván nem mentem be az LCD-ig, lencsét se álltam neki műszer nélkül szétszedni. Változatlan. Szóval szervíz :O
Mennyit gombolnak le az emberről egy alapos tisztításért?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48006) Cseneles válasza RetepNyaraB (#48005) üzenetére


Cseneles
őstag

Elkerülhetetlen a fényalagut és az lcd panelek tisztitása! 10-12000Ft
Milyen vetítőtől van szó?

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#48008) Cseneles válasza #99499520 (#48007) üzenetére


Cseneles
őstag

Tényleg :DDD ? Rajtam kívül még Kertész Attila(Batyo) van aki ezzel foglakoznik és igen...még a márkaszervíz

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#48009) cikasz válasza péjé (#47952) üzenetére


cikasz
őstag

Szia.
Akkor ezzel meg tudnám oldani azt, hogy ebbe be megy a médiaplayer, tvbox,xbox és kifelé pedig a tv és a projektor? Mert pl sorozatokat a tv-n szoktuk nézni, de a filmek is a media playerről mennek. De lenne alkalom, hogy az xbox menne a projektorhoz.
köszi.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#48010) péjé válasza cikasz (#48009) üzenetére


péjé
őstag

szia,
papírforma szerint igen, fontos hogy ez a HDR-t nem tudja. Előnye hogy magyar webshopból rendeled, 2 héten belül vissza lehet küldeni ha nem jól működik. Én sokfélét kipróbáltam szinte mindnek volt vmi nyavajája.

(#48012) Cseneles válasza #99499520 (#48011) üzenetére


Cseneles
őstag

Ha optikat kell bontani akkor megertem az osszeget. Ultrahangos tisztitas Dlp gep eseten indokolatlan. A gepek 90% eseten nem az optikaba megy bele a por ami galibat okoz, vagy csal olcso belepo gepeknel! Tobnyire az lcd panelok, polarszurokon rakodik le, mivel azokat huteni kell es levegővel vannak atfujatva. dlp eseten a dmd vagy valamelyik prizman/tukron szokott lerakodni

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#48014) hjtz4t3wrseg válasza #99499520 (#48007) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

igazad van !
Pontosan 13 000 :K

(#48016) hjtz4t3wrseg válasza #99499520 (#48015) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Tőlük kérdezd meg !
[link]

UI : Nem ismerem (még) Őket,de mint korrekt,megbízható cégnek állították be .

[ Szerkesztve ]

(#48017) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Tippeket szeretnék kapni milyen projektort lenne érdemes vennem?
Valami belépő szintű érdekelne, árat nem írok, mert nem tudom hogy mérik ezeket, de átlagosan havi 1-2 filmet nézek, így ha nem muszáj nem nyúlnék nagyon mélyen zsebbe, de azért a legbóvlibbat se akarom megvenni.
(Jelenleg egy 1000 éves benq van, de már döglődik, még sima vga csatlakozós)
Vászon: 220cm x 100cm.
Vetítési távolság 3,7m
A gép egy polcon lenne.
hdmi,dvi csatlakozás tökéletese, de ha pl. van rajta usb bemenet az még jobb.

BANZAII

(#48018) proci985 válasza MaciG (#48017) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hasonlo cipoben jartam par hete, az emlitett hozzaszolas es a ket kapcsolodo kb harom honap nezegetes eredmenye. ami lenyeges, hogy te 3.7 meterrol vetitesz max 100"t (illetve inkabb 80"at), nekem 120-130" volt a kriteria kb 3.5 meterrol, szoval ahogy nezem neked lehet akar 1.6-2.0 koruli throw is kellhet. arak egy resze SEKben (sved korona) van, egyszeruseg kedveert vagj le egy nullat es saccperkabe megkapod az euros arakat.

500 euro alatt nagyon nem fogsz ertelmeset talalni. jellemzoen vannak az olcso kinaiak meg a philips neopix szeria olcsobb tagjai (de a neopix prime ami nativ fHD mar ugyanugy 500 eur korul mozog). 500 eur korul en ket Epson LCDt talaltam, de azok lehet hangosak.

600-700 kb az a kategoria, ahol van mar vallalhato projektor, ami ekkora meretben kb stabil. az egyik a Benq W2000 (en vegul azt vettem). esetleg ha ledes kell a Xiaomi Mijia Smart projektor is kb ennyiert megy, igaz az gyanus, hogy nagyon le kell sotetiteni. a Benqnak ket HDMI bemenete van ha chromecastozni akarsz. a benqnak megy 1080p okes szinekkel, elfogadhato hangero mellett, amennyit hasznalod a DLP lampa relativ rovid uzemideje se problema. viszont, a Benq max 1.3mas throwot tud, tehat figyelembe veve a 100 centis vaszonmagassagot (kb 178centis szelesseggel es 200centis atloval -> 80"et fogsz vetiteni) lehet mindkettonek kisasztalrol kene vetiteni.

efolott ugy 1200-1800 eur korul van a kovetkezo kategoria (szubpixeleltolasos "4K" kategoria). meg ennyiert lehet altalaban hasznaltan regi mozis / ipari projektorokat is vadaszni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48019) péjé válasza MaciG (#48017) üzenetére


péjé
őstag

Használt szóba jöhet? Új fullhd ismert márkás belépő kat. gépek cc. 160eft-tól indulnak.... [link] pl. optoma hd144x...igazi alap mindenes gép.
Használtan ki lehet fogni keveset ment jó gépeket is.

(#48020) proci985 válasza péjé (#48019) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tenyleg, ott a 144X, az nekem a throw ratioja miatt esett ki es tenyleg olcsobb a w2000nel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48021) péjé válasza proci985 (#48020) üzenetére


péjé
őstag

Jó a w2000, volt nekem is, az egyik legjobb belépő gép, ritka is az eladó használt.

(#48022) Pro Koryak válasza péjé (#48021) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ennyiért viszont már Sony hw55/JVC x3 is van használtan. Sőt olcsóbban Benq w5000/w6000/w10000 ... stb.

(#48023) péjé válasza Pro Koryak (#48022) üzenetére


péjé
őstag

Ezért kérdeztem hogy esetleg jó-e a használt is, sokan idegenkednek ettől...nekem a w2000 kivételével minden projim használt.

(#48024) LanyUs válasza péjé (#47981) üzenetére


LanyUs
senior tag

Most kimentem 20:20-kor. Vajszínű, kis szemcsés nemes vakolaton teszteltem egyet. Nézhető kategória. Gyerkőcnek jó lesz lehet vászon nélkül is ( nem is értem eddig miért nem próbáltam ki ). Sötétben jól észrevehető az eco/normál különbség és van szoftveres brightness/contrast állítás a menüben :F
Igazán a 340x200-as méret fogott meg, viszont 7 méterről már kicsinek találtam a képet. 5,5 méteres szemtávolságban már mozi feelinget éreztem, közelebb meg nem mehettem, mert ott a kép volt már túl nagy + a "minőség" is rontotta a hatást. Minden esetre a teszt nem árt + a későbbiekben tudom, hogy mit is szeretnék.

(#48025) Real_Necro válasza cinemazealot (#47997) üzenetére


Real_Necro
veterán

Erre jó a több szintes villámvédelem (kismegszakítós dobozban B+C, valamint az eszközök előtt D). [link]

Nem újkeletű dolog és az eszközeid tápjai sem hasalnak le korábban a ki-be kapcsolgatástól, igaz ez akkor jellemzőbb, ha sűrűn van így használva. Pl nappaliban tv-nél már nagyobb az esélye, de ha pár évente cserélgeted, nem valószínű, hogy észre fogod venni.

Amíg nem volt beépítve, én is áramtalanítottam...

Szerk.:
Annyit még megjegyeznék, hogy önmagában egy D-s védelem nem elég, kell a szekrénybe a B+C és megfordítva, a B+C mellé is erősen ajánlott a D-s elosztósor használata.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#48026) péjé válasza LanyUs (#48024) üzenetére


péjé
őstag

Az ajánlott nézési táv 16:9-es képméretnél a kép szélessége * 1,5. Persze ettől el lehet térni de kb. itt van a "mozi feeling". Kertmozihoz jobban jársz ha rendelsz vmi vásznat olcsón és szegelsz hozzá keretet ha mégis vásznazol, ekkora méretben a gyári kiadás nagyon drága lenne.

(#48027) LanyUs válasza péjé (#48026) üzenetére


LanyUs
senior tag

Akkor a nézési táv igazolva :) Jelenleg még nincs sok, de idővel egyre több apró rovar lesz. Ezek nyáron pillanatok alatt százasával töltik be a rovarcsapdám. A projektoron van olyan rés, ahol be tud menni és beleég a képbe :F ( gondolom én ), ezért komolyabb gépet soha nem fogunk kivinni.
Az a véleményed, hogy még ennél az olcsó gépnél is van jelentősége, hogy vászonra jelenítek? Azért kérdem, mert egy itteni barátomnak van éppen egy jó minőségű vászna, amit nekem laikusként kellene feszítenem. Ha megéri vele dolgozni, akkor megpróbálom!

(#48028) péjé válasza LanyUs (#48027) üzenetére


péjé
őstag

Ha színes falra vetítesz akkor a színek nem lesznek pontosak. Persze egy kerti vetítésnél ez azért nem akkora gond de ha megoldható a vászon akkor jobban jártok, vhogy hasonlítsd össze. Pl ha egy fehér papírt odaraksz a képre akkor látni lehet azonnal a különbséget.
A projektor szívó oldalán lehet gond a bogarakkal, erre mondjuk eddig nem is gondoltam, a bogárcsapda jó ötlet kerti vetítéshez.

(#48029) LanyUs válasza péjé (#48028) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tök jó ötlet ez a fehér papír vagy lepedő! Köszönöm!

Ez [link] a csapda pl. nyári csúcsidőben 15 perc alatt telt fel úgy, hogy nem látszott a fénycső!!! De ezért inkább átmeneti időszakban tervezem kint.

(#48030) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Világos falaknál, lehetséges, hogy jobbnak látom a 2.0 körüli gamma értéket mint a 2.2-t? Vagy csak az agyam csap be :DD

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#48031) Badb0y


Badb0y
addikt

Ar/ertek aranyban mi a jelenleg legjobb vetel 4K projektor teruleten 1millio ft alatt?
Nezegettem Optoma uhd60, optoma cinemax p1-et, de nem tudom ezek-e a legjobb vetelek vagy van mas?
Ahogy neztem ezek pixel shiftesek, nem tudom native 4K vagy True 4K van-e ebben az arkategoriaban.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#48033) Badb0y válasza #99499520 (#48032) üzenetére


Badb0y
addikt

Az van jelenleg.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#48035) péjé válasza Badb0y (#48031) üzenetére


péjé
őstag

Natív 4K 2 misi körül van, alatta e-shift stb, van...esetleg használtakat ebay-en nézegesd hátha...
Belépő kat. 4k pénzkidobás, epson tw9300 alatt nem érdemes foglalkozni ezzel de ez is kvázi 4K-s.

(#48036) Badb0y


Badb0y
addikt

Oks, koszi, maradok akkor 1080p-nel :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#48037) péjé válasza Badb0y (#48036) üzenetére


péjé
őstag

Talán még annyit hozzá hogy parádés minőségű használt dlp fhd gépek vannak most eladó sorban, ha nem vagy jvc-fekete mániás akkor nagyon komoly képet lehet otthon vetíteni relatíve kis pénzért...avx-en pl. sim2 Ht3000e + hozzádobod az isco anamorf lencsét + az íves vásznat amit szintén ott hirdetnek és kész a perfekt kép jóval 1 misi alatt. Én ezt venném ha most építenék házimozit leszámítva hogy van egy Barco már itthon...:-)

(#48038) Badb0y válasza péjé (#48037) üzenetére


Badb0y
addikt

Benq w1070+w-m van jelenleg illetve egy elite screenem.
Ezt is erdemes vagy lehet tuningolni?
Minek egyebkent ez az isco lencse?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#48039) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

Epson EH TW6000-t váltanék egy 4K HDR-esre.
Létezik valami alternatíva nem horroráron,vagy egyenlőre ne ugráljak ? :F

(#48040) péjé válasza Badb0y (#48038) üzenetére


péjé
őstag

Ha jól tudom a w1070-ben nincs dinamikus írisz így elképzelhető hogy a fényerő rovására lehetne beletenni egy állandó íriszt ami némi kontrasztnövekedést hozhat, más ötletem nincs, persze ehhez vmi hozzáértő kellene mint pl. a gyulaipal itt a fórumon, mondjuk jellemzően a nagy 0.95" dmd chipes gépeket szokták tuningolni.
Esetleg váltasz egy szürke 0.8-as vászonra ami dlp-k esetén tuti módszer a fekete szintet emelni...pl ilyen... [link] ...ez lenne a legegyszerűbb, a géped fényereje elbírja.

(#48041) péjé válasza hjtz4t3wrseg (#48039) üzenetére


péjé
őstag

Ne ugrálj.... :)
pont erről volt szó itt bár korábban is volt már itt csevej erről, megfizethető árban nincs
alternatíva. (#48035)

(#48042) hjtz4t3wrseg válasza péjé (#48041) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Akkor ezek szerint érdemes rááldozni erre pl egy tisztításos rendbetételt ?
Mellesleg elég jó képe van !

(#48043) Viszlát válasza Badb0y (#48033) üzenetére


Viszlát
addikt

Milyen típusod van jelenleg?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48044) lemmy9 válasza Viszlát (#48043) üzenetére


lemmy9
őstag

#48038

Szerintem!

(#48045) Viszlát válasza lemmy9 (#48044) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszi, elkerülte a figyelmem.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48046) Ijk válasza péjé (#48040) üzenetére


Ijk
nagyúr

En komolyabb gépet tuningolnek, amiben komolyabb optika van. Ha magasabb igenyek vannak túl kell lépni a benq-n.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#48047) BBéci válasza Ijk (#48046) üzenetére


BBéci
titán

Legalábbis a belépő és középkategóriás BenQ-kon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48048) Badb0y


Badb0y
addikt

Értem, koszi sracok, valahogy azt nem erzem, hogy full hd-t lecserelnek egy masik full hd-ra :/
inkabb marad meg 1-2 evig, ugy is van egy tartalek lampam ami meg ki sincs bontva.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#48049) péjé válasza Badb0y (#48048) üzenetére


péjé
őstag

Azért egy belépő kat. fullhd és egy felsőkat. gép képe között erősen észrevehető az ugrás, nyugodtan elindulhatsz ebbe az irányba.

(#48050) Taki46 válasza péjé (#48035) üzenetére


Taki46
tag

"epson tw9300 alatt nem érdemes foglalkozni ezzel de ez is kvázi 4K-s,,

Én még nem láttam Epsont vetíteni,de állítólag elég homályos a képük.
Ebből mi igaz? Valakinek esetleg van tapasztalata?
Kíváncsiságból megnéznék én is egyet.De most inkább nem erőltetem a mozgást, csak munkába :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.