Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) c4 válasza devil-k (#13000) üzenetére


c4
őstag

Tényleg nem szeretnék vitanyitó lenni...
A kijelentést éreztem igaztalannak, hogy "csak az usa transfer a jó". Erre reagáltam, hogy biza elég sok tré érkezik onnan is. Már a DCP se jó. Nem vitatom, hogy eltérhet régiónként a kiadvány képminősége. Csak ne általánosítsunk. Hirtelen ellenpéldaként a Solomon Kane ugrik be , nagyon el*rták az amcsik a transzfert, viszont a német kiadvánnyal minden rendben volt. Emellett sokszor az ukrán - nevezzük BD-nek - kalóztarnszfer forog a neten, mint eredeti... :W

A példának választott kiadványodról vegyél le egy kis gammát és mindjárt jó lesz. :)

Pro Koryak

Bizony, igazi csemegék lehetnek a japán kiadványok. :)

[ Szerkesztve ]

(#13002) Pro Koryak válasza c4 (#12996) üzenetére


Pro Koryak
addikt

a japán kiadványok sz.rok???

egy-két koncertem van dts japán hanggal, de odaba.z rendesen még a trutyi hádénak is..., képről nem is beszélve.

nem tudom a blu-ray.com oldalnak mennyire lehet hinni, de néhány japán bd-t messze referencia szintűnek említenek mind kép, mind hang szempontjából.

azért ott elég rendesen megvan a műszaki háttér, h ne sz.rt csináljanak...

[ Szerkesztve ]

(#13003) #75912448 válasza devil-k (#13000) üzenetére


#75912448
törölt tag

Brutális a különbség, sajnos egyáltalán nem ritkaság. Aki nem veszi, hanem kölcsönzi a Blu-ray anyagokat könnyű helyzetben van, mert megjelenik a jobbik és egyszerűen kicseréli, vagy készít magának összeollózott verziót. Ellenben aki kiad érte 3-6e forintot, joggal bosszankodik. :(((

(#13004) devil-k válasza c4 (#13001) üzenetére


devil-k
nagyúr

A fórum a dolgok megvitatásáról szól. Eddig amit én láttam USA transzfert jobb volt, mint az EU-s, DE az is lehet, hogy nem futottam még bele kifejezetten kaka minőségű USA BD-be.

regger
Valamelyik héten az egyik barátomnak vettem egy BD filmet ajándékba. Majdnem dobtam egy hátast, amikor megláttam, hogy az összes új film 7-10.000 Ft között mozog, ami elég brutális. Sajnos, XPRESS nem volt a közelemben. :D

(#13005) regger
Azért nem szeretnék olyat... A 2008-as Sötét Lovagot akkor most nézném meg, mert most láttam 3.500 Ft-ért? :DD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#13005) #75912448 válasza devil-k (#13004) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kétségtelen, hogy itthon 1-2-3 évet várni kell míg akciózzák, "emberi áron" adják.

(#13006) Norbi 72 válasza devil-k (#13004) üzenetére


Norbi 72
veterán

Titánok haragja RTL klub,most...durván üt az 576-os felbontás.. :D

Azért hozzáteszem,a lejátszó amennyire lehet,felskálázza 1080i-re.

[ Szerkesztve ]

(#13007) devil-k válasza Norbi 72 (#13006) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jó élvezkedést Norbi barátom! :DD Már értem, minek kellett a zsepi. ;]

- mozi bolondéria -

(#13008) Norbi 72 válasza devil-k (#13007) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem,barátom,még nem érted minek kell a zsepi.. :DDD

(#13009) #75912448 válasza Norbi 72 (#13008) üzenetére


#75912448
törölt tag

Én pelenkát szoktam javasolni :D

(#13010) szepi0808 válasza Norbi 72 (#12985) üzenetére


szepi0808
senior tag

Már én is sokszor láttam és még látni is fogom. :) A kép és a hang eszméletlen.
Szombaton néztem Tom új filmjét, de nincs ilyen jó, mint ez.
[link]

[ Szerkesztve ]

Házimozi üzletág, projektorok, vásznak, hangfalak, erősítők, kábelek, stb. SEPISCREENS, Screenline, Sony, Epson, Benq, SVS, M&K, Emotiva, JL Audio, Anthem, Marantz, Denon, Zidoo, és még sok minden. Keress bátran! :)

(#13011) Norbi 72 válasza #75912448 (#13009) üzenetére


Norbi 72
veterán

Majd meglátjuk. :DDD

(#13010) szepi0808 Ha fotó az,ami,nálad jobb a fekete/kontraszt,gondolom 1,2 kategóriával komolyabb projid van..de nálam is hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#13012) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#13011) üzenetére


Norbi 72
veterán

Most nézem a tüzfalat az RTLK.-on,nagyon szépen felskálázza a lejátszó a képet vászonra,élvezetes. :K

Hogy miért tv müsorban nézem?Semmi extra,spontánul jobban tetszik... :DDD

(#13013) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sim2 Domino D35 H-t ismeri valaki? Ez mennyivel jobb egy Optoma H78-tól?

(#13014) c4 válasza KisTücsök (#13013) üzenetére


c4
őstag

A Sim2 optikája biztos jobb. A videofeldolgozó áramkörről nem tudni semmit, DC2 chipes, míg az Optoma már DC3. A Sim2 motoros zoom, fókusszal szerelt, 6000 órás izzóval. Én a Sim2-re tenném le a voksomat. Bár az a fránya DC3 elbizonytalanít. :) Talán Yoda látta mindkét modellt üzem közben.

(#13015) KisTücsök válasza c4 (#13014) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nekem még csak DC2+ -os van.

Az a 6000 óra elég csábító.

(#13016) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok , nekem az OPTOMA 131Xe - ről kellene minél több infó. Köszönöm.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#13017) c4 válasza BPéter1984 (#13016) üzenetére


c4
őstag

Adatai alapján a BenQ w1070 riválisának tűnik. Itt olvashatsz tesztet róla. ha van módod, nézd meg élőben a készüléket. NAgyjából egyéni ízlés is beleszólhat a végső döntésbe. Belépőkategóriában nagyon eltalált modell a w1070.

(#13018) zsoltika29 válasza Norbi 72 (#12995) üzenetére


zsoltika29
tag

Szia!

Nem tudnál készíteni egy pár képet az Oblivionról a vásznadról?

(#13019) milszab


milszab
senior tag

Szasztok. T-home sat tv-m van. Elég régi a beltérim(Intek), szerintetek ha újat kérnék(amit nem tudom csak úgy lehet-e), javulna kicsivel a képminőségem? Nincsen hd csatornám azt hozzá teszem. Mer ez a mostani, kivetítővel elég siralmas. Még a tv-nél is 2-3méterről...

Ugye elvileg a m1 hd alapban de hát ezt nagyon nem venni észre.. :)

[ Szerkesztve ]

(#13020) Norbi 72 válasza zsoltika29 (#13018) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szia!

Csak telefonos képet tudnék csinálni,az meg olyan ,amilyen...

Ha tegnap este szólsz,megpróbáltam volna,legközelebb szombaton lesz vetítés.

Kérj meg valakit,akinek normális fényképezőgépe van,szerintem..

(#13021) AVhelper válasza milszab (#13019) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az M1 és bármely más csatorna HD műsorait csak akkor láthatod nagyfelbontásban, ha a megfelelő csomagra fizetsz elő. Ez a T-Home műholdas szolgáltatása esetén a Családi+HD csomag. Ennek vételéhez már nyilván olyan beltéri egységet adnak, aminek van HDMI kimenete, amin át a HD képjel csatlakoztatható TV-hez, vetítőhöz.

(#13022) Uzi74 válasza nagyszegi (#12982) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nekem Acer P1500-m van , nem nagyon szokták ajánlani itt, de meg vagyok vele elégedve alapvetően. 3D Bluray a probléma egyedül a 120Hz es frissítés miatt (96Hz lesz a legkisebb közös többszörös). (SBS-be konvertálva rendben van a kép) Fényereje nagyobb elvileg mint a Benq-nak, én is eleg nagyban vetítek általában vele.
(Az Acer P1500 időnként 500Eur-ért felbukkan akcióban)

[ Szerkesztve ]

(#13023) kabar válasza AVhelper (#13021) üzenetére


kabar
senior tag

Vagy mindigTV-ről ingyenesen a szociális csomagot.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#13024) zsoltika29


zsoltika29
tag

Sziasztok!

Megkérhetek valakit, akinek w1070-e van, hogy linkeljen be saját otthon készített képet a vászonról.
Tudom hogy nem adja teljesen vissza, de már kíváncsi vagyok rá milyen lehet a képe.

(#13025) nagyszegi


nagyszegi
tag

Sziasztok!
Projektor választás elött találtam 2 árban és tudásban is megfelelő típust benqw1070 illetve benq w750. Tudom h a második azért lényegesen kevesebbet tud és pontosan erre vonatkozik a kérdésem is. Megéri a w1070 et megvenni kb plusz 40% ért illetve fentartani (izzócsere)? (Fontos a kép minősége tehát az 1080p nagyon vonz de nem tudom h van e akkor külömbség a 720 és a 1080 között amiért érdemes ennyit fizetni
). A vetített kép kb 110" lesz és főleg filmezésre esetleg játékra lesz használva.
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#13026) c4 válasza nagyszegi (#13025) üzenetére


c4
őstag

A válasz nagyban függ attól, milyen messze ülsz a vászontól...
Ha közel, kell a full HD.

(#13027) nagyszegi válasza c4 (#13026) üzenetére


nagyszegi
tag

körülbelül 4m talán valamivel kevesebb

[ Szerkesztve ]

(#13028) c4 válasza nagyszegi (#13027) üzenetére


c4
őstag

Akkor a 240-es vásznon nem fogsz pixelt látni, ennek ellenére gondolkozz el a full HD vetítőn.

(#13029) nagyszegi válasza c4 (#13028) üzenetére


nagyszegi
tag

pro, kontra? Nagyon dölöngélek a kettő között :(( Ár vs tudás mindig is egy nehéz történet :D Gondolom te a w1070 et választanád, miért?

(#13030) AVhelper válasza kabar (#13023) üzenetére


AVhelper
senior tag

A földfelszíni digitális MinDig TV szolgáltatáson valóban ingyenesen foghatóak a közszolgálati HD (M1, M2, Duna) csatornák, de ahhoz szükség van jó esetben beltéri, rossz esetben tető UHF antennára, a vételre alkalmas TV-re vagy vetítőhöz beltéri vevőegységre (8.000 Ft-tól már egész jó is kapható).

(#13031) c4 válasza nagyszegi (#13029) üzenetére


c4
őstag

Mondjuk azért, mert a forrásod 1080-as. Az izzó ugyanannyiba kerül szerintem nagyjából mindkét modellbe, pláne, ha Batyonál újíttatod fel. Ha a későbbiekben nagyobb képre vágynál, a 720p felbontás nem lesz elég.
Ja, és a w1070-es DC3 chipes, ami jelentős különbséget produkál a fekete szinten. :) De ha nem szánsz rá ennyi pénzt, elég a 110"-es vászonra a 720p is. Nagy élmény lesz az is elsőre,m pláne, ha jól be is állítod. Szerintem.

(#13032) nagyszegi válasza c4 (#13031) üzenetére


nagyszegi
tag

Koszi szepen, megfontolom bar inkabb a full hd fele hajlok :-)

(#13033) AVhelper válasza zsoltika29 (#13024) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Bocs, de túl sok haszna nincs a vetített képről készült fotóknak. Nehogy azok alapján próbálj vásárlással kapcsolatos döntést hozni.

(#13034) AVhelper válasza nagyszegi (#13027) üzenetére


AVhelper
senior tag

4 méterről a 110"-es vetített képen normál látással már érzékelhető a különbség a 720p és a 1080p között.

(#13035) c4 válasza AVhelper (#13034) üzenetére


c4
őstag

Mekkora bitráta esetén?

(#13036) Vikthor válasza c4 (#13035) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én szerintem akinek házimozi projektora van otthon vászonnal, nem a "legalja" 6 gigás 1080p-s rippeket játsza le, hanem veszi a fáradságot a BD25/50-re esetleg eredeti formában lemezről játsza le...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13037) c4 válasza Vikthor (#13036) üzenetére


c4
őstag

Szerintem, ha BD 50-et néz valaki, lényegesen nagyobb előrelépés mondjuk a DC3 chip - csak hogy a kérdéshez is szóljunk érdemben -, mivel annak idején pont DC3-as 720p-ről váltottam DC2-es 1080p-re.
Mit ne írjak, elég sokat kellett állítgatni, hogy ne dőljek a kardomba (akkor még csak 240-es vásznon), akkora csalódás volt a full HD.
Egy átlagember szinte semmit nem érzékel a pixelszámok nagyságának számától, ha nem látja a pixeleket. Persze vannak videofil szeműek, akik 4-5 méterről kiszúrnak egy-egy képi hibát, vagy vakon megmondják, mekkora bitrátával fut a film... Csak ők vannak kevesebben. :)
És ha megfigyelted, a gagyi 6 gigás ripek "fogynak" a leginkább... És még jó, ha nem 720p. :) Bár nagy bitrátával az is jobb, mint egy elfuserált és kiherélt látszólag 1080p. :))

De LCD fronton hasonló a deep black technológia. Más világ.

[ Szerkesztve ]

(#13038) AVhelper válasza c4 (#13035) üzenetére


AVhelper
senior tag

Tömörítetlen fekete-fehér állókép esetén.

(#13039) c4 válasza AVhelper (#13038) üzenetére


c4
őstag

Na, olyat nem nézek, úgyhogy nem érdekes. Meghagyom az ínyenceknek. :)) Diázás helyett színes, mozgóképeket, azaz filmeket nézek. :D

[ Szerkesztve ]

(#13040) Neoteric válasza c4 (#13037) üzenetére


Neoteric
addikt

Persze, hogy a ripek fogynak leginkább a virágboltban, csak épp szerintem a "vásárlók" >1%-a nézi azt vetítőn.
Projektor esetén szvsz már-már kötelezően erősen ajánlott a video ripmentes BD.

PSN: ne0teric_sAN

(#13041) Vikthor válasza Neoteric (#13040) üzenetére


Vikthor
nagyúr

még a 46 inches 2008-as samsung tv-n is a forrás BD25/50, igaz 21 TB megvan emiatt, de ha tehetem mindig a nagyobb release felé megyek...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13042) KisTücsök válasza Vikthor (#13041) üzenetére


KisTücsök
addikt

De akinek nincs FULLHD megjelenítője?

720p-s vetítőnél gondolom tök feleslesleges.

Avagy? Csak kérdezem. Még nem hasonlítottam össze többféle minőségben ugyan azt az anyagot.

[ Szerkesztve ]

(#13043) Vikthor válasza KisTücsök (#13042) üzenetére


Vikthor
nagyúr

hát a fullhd projektorok is eléggé elérhető árban vannak manapság használtan...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13044) c4 válasza Vikthor (#13041) üzenetére


c4
őstag

Most komolyan kezd igaz állítássá válni, hogy az a jobb minőségű film feltétlenül, ami nagyobb méretű?
Azért nagyon nem így van. Már annak idején a DVD5, DVD9 idején sem volt igaz. Elég sok dologtól függ, hogy valójában milyen "minőségű" lesz a végén egy-egy film.

(#13045) milszab válasza zsoltika29 (#13024) üzenetére


milszab
senior tag

Fotózott kép szerintem se ér sokat. Úgy (legalább is nálam) jobb a fekete, mint élőben! :)

(#13046) yodamastah válasza c4 (#13014) üzenetére


yodamastah
őstag

Láttam mindkettőt, de hát már a fene sem emlékszik annyira, hogy a két modellt fejből 7-8 év távlatából pontosan összehasonlítsam. :)

Én a sim2-t venném, de ha lehet új közeli lámpával, vagy olcsó lámpa forrás intézni kell hozzá, mert a gyári lámpának kemény ára van :D Batyo hegeszt bele szerintem ha kell.

Sim2 hátránya talán csak annyi hogy jóval hangosabb.

(#13047) yodamastah válasza Norbi 72 (#12985) üzenetére


yodamastah
őstag

Oblivion képének titka a Cinealta F65 és a RED Epic. Annal ellenére hogy csak 2K DI, sokkal jobb a felbontása mint egy átlag 35mm-re forgatott 2K DI filmnek.

(#13048) Norbi 72 válasza yodamastah (#13047) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én szeretnék sokkal több ilyen képminőségű filmet látni.. :)

(#13049) KisTücsök válasza yodamastah (#13046) üzenetére


KisTücsök
addikt

Meg drágább is. de szerintem most maradok ennél. 30k körül ez is megvan lámpacserével/felújítással. Van még vagy 1500 óra benne, elég lesz egy darabig. Csak a 6000 óra miatt gondolkodtam el rajta.

Köszi!

(#13050) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Ég a pofám, de én simán szoktam 700 megás xvidet is nézni, ha nincs más :DDD
Más kérdés, hogy az képes szaggatni a csodálatos raspberry pie miatt :))

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.