Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) mettek válasza xenon2 (#43048) üzenetére


mettek
addikt

Ha van egy jó vásznad es nem hófehérek a falak akkor szinte olyan lesz mintha tv-t néznél. Ez egy jó gép.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#43052) mettek válasza xenon2 (#43048) üzenetére


mettek
addikt

En amikor beüzemeltem egy 7300-ast azon is meglepődtem hogy nincs rajta hangszóró de ezek már ilyenek...ezek mozigépek, nen tesznek bele hqngszórót

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#43053) Pro Koryak válasza xenon2 (#43046) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ja, hát régen még projektorokat gyártottak :R , most meg műanyag, 2-3kg-os vackokat. :O

(#43054) mettek válasza Pro Koryak (#43053) üzenetére


mettek
addikt

Ez nem igy van. Ez kizárólag kategória kérdése. A mai 700-800+ ezres kategoriában ilyen projik vannak ma is. Nézz meg egy Epson 7400, 9400 projektort, egy Acer v9800-at vagy Sony 350es-t.

Csak ezek nem potom pénzek.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#43055) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
tegnap megérkezett kínából a 2db kért vászon anyag.
Black crystal ALR nem perforált 0,8 Gain egyik fele selyem fényű a másik matt erre felületre kell vetíteni.
Soundmax 4K - mikroszövésű hangáteresztős fehér 1,1 Gain

Mai napon meg a Elitescreen 5D ALR - 1,5 gain. Ezt nem tudtam tesztelni mert ma jött meg. Ennek az ára is elég borsós. Leírás szerint 1,5 gain-t ígér Jobbra balra 40-40 (80)fokos bekeltési szög mellett. Bát akkor nem értem a kis grafikont amit mellékletek az szerint a következőben változik a Gain érték:
- 0 fok : 1,5 gain
- 10-10 fok: 1,2 gain
- 20-20 fok: 0,9 gain
-40-40 fok :0,8 gain
Szóval ezt még nem értem.

Csináltam 1-2 képet a Elitescreen 5D nincs rajta. A kínai soundmax 4K. gyakorlatilag olyan mint egy fehér vászon csak hangáteresztős. Nagyon apró szövésű, csináltam egymakrós képet. A hangot nagyon kis mértékben befolyásolja, csak akkor volt zavaró ha nagyon közel rakom a hangfalhoz akkor éreztem hogy más lett a hang. Gyakorlatilag ha lenne egy fekete mozi szobám és hangáteresztős vászon kellene, akkor ez nem lehet rossz választás.

A régi fehér vásznamra ragasztottam a mintát. Bal oldalt soundmax jobb oldalt black crystal. Szerintem kb nem lehet normálisan tesztelni így mert a kb azt látom, hogy a Black crystalon a fehér és a kép összességében sötétebb mint a fehér vásznon viszont a fekete nagyon sokat javul. Nem vagyok ALR tudós, de véleményem szerint az ARL működik ezen az anyagon. Nem tudtam teljesen egyenesre feszíteni a mintát és a gyűrődésnél ahol a nem szemből kapja a fényt besötétül az anyag. Tehát ami oldalról jön fény besötétül. Nem teljesen de sötétebb lesz. Soundmax az gyűrődés mentén is világított.

Véleményem szeriten ezt úgy lehetne igazából tesztelni, hogy nem egy mintád van hanem egy komplett vásznad. Tehát megnézel az egyiken 3-4 filmet és a másikon 3-4 filmet aztán eldöntöd melyik tetszik. Azért mondom, mert a fehér vásznon valahogy nem tetszett a Black crystal minta, viszont utána leengedtem a perforált Black crystalt ami komplett vászon és hiába volt sötétebb a fehér amikor az egész felületen azt látom akkor valahogy nem volt zavaró és nem érzetem, hogy kevés lenne a fehér.

Kipróbálom a cinegrey 5D-t is. Meg felhívom a kauber-t van e mintájuk. Ők 1.0 gaint ígérnek ALR-ben. Sajnos az sem olcsó.
Még 1 dolog. Nem vagyok expert a témába nincs műszerem csak egy belépő DLP-m meg a szemem.








[ Szerkesztve ]

(#43056) vcsabika


vcsabika
tag

Valaki nem tud esetleg olyan oldalt, ahol teszteltek 1.0 gain-es feher vasznat es ALR-es vasznat kulon vilagos szobaba es esetleg meg muszerrel is neztek a kontrasztot? Nagyon kivancsi lennek mennyit javit egy ilyen vaszon "gyakorlatba". :R :R

(#43057) Khaosz55 válasza vcsabika (#43056) üzenetére


Khaosz55
addikt

én youtubon keresgéltem. Kaubernek is van elég jó tesztje fenn viszont németül. Most beszéltem a Kauberes kereskedővel Németbe. Mintát nem küldenek, meg nem szállítanak Magyarba max Ausztria. Meg nem olcsók, de nagyon nem.

(#43058) BBéci válasza vcsabika (#43056) üzenetére


BBéci
titán

Nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43059) Pro Koryak válasza mettek (#43054) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hát pl. az Optoma 4-5-600e-es uhd gépei nem valami bizalomgerjesztőek... :U

(#43060) makimajom


makimajom
újonc

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az miért van, hogy világos jelenetnél a vászon közepe táján mintha a kép mögött a vászon pontozása látszódna (szövése)? A vászon két oldalán nincs ilyen!

(#43061) BBéci válasza makimajom (#43060) üzenetére


BBéci
titán

Mert (belépő gépek esetén) a közepén a legélesebb a kép.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43062) makimajom válasza BBéci (#43061) üzenetére


makimajom
újonc

És mivel lehetne ezt kompenzálni? Kevesebb fényerő, több kontraszt stb.?! Mert régi a vetítő, Benq mw sorozat! De ha Blu-ray lejátszóra van csatlakoztatva, akkor nem nagyon van ez, csak ha laptop, vagy számítógép!

[ Szerkesztve ]

(#43063) BBéci válasza makimajom (#43062) üzenetére


BBéci
titán

Ha jelforrástól függ, akkor más is lehet a jelenség oka, de azt nem tudom megmondani, hogy mi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43064) cinemazealot válasza makimajom (#43060) üzenetére


cinemazealot
addikt

Pontosan milyen vászonról beszélünk? Tudsz róla egy közeli képet lőni? Illetve milyen irányból és milyen látószögből vetítesz rá?

(#43065) Gomba1974


Gomba1974
tag

Sziasztok.

Van olyan lehetőségem, hogy ezek közül tudjak választani.

Projectiondesign F30 SX+ 2000 óra ecoban 180 ért.
Panasonic PT-VZ580 397 óra ecoban 265 ért.
Panasonic PT-AT6000E több mint 3000 óra ecoban 240 ért.

Igaz pont az utolsót keresem csak az óraszám elég magasnak tűnik nekem.

Köszönöm.

(#43066) rhonin


rhonin
senior tag

Sziasztok!

Új TV vásárlása helyett alternatívaként szóba jött a projektor mint lehetőség. KB. 450-500k-ig bezárólag szeretnék projektor + vászonra ajánlást. Eddig még soha nem volt projektorunk.
Átlag közepesen sötét de teljesen besötétíthető helységben használnák. A szoba méretei miatt max 92"-os vászon fér el.
Vetítési táv max 3,5m és kb. 3m lenne a nézési távolság.
Kizárólag filmezésre lenne használva. No játék, 3d.
Minél jobb képminőség sötétben félhomályban akár nappal.
Ami még fontos lenne hogy a lehetőség szerint halk működésű legyen mivel kb. 2m-re lenne elhelyezve tőlünk.

Laikusként ezeket a gépeket szűrtem le:
Epson EH-TW6700
Benq w2000, Benq w2000+

+ nagyon tetszik az LG HF80LS - Andante 2.0 is, hogy kompakt, van benne egy komplett menü mint a normál LG tvk-ben. Bár nem tudom képminőségben, fényerőben, zajban hol helyezkedik el a többitől.

Vászonból egy ilyet néztem ki ami méretben megfelelő lenne és ezt a márkát dicsértétek korábban:
Optoma DE-9092EGA

Köszönöm előre is a segítségeteket. :R

(#43067) péjé válasza Gomba1974 (#43065) üzenetére


péjé
őstag

szia,
volt ilyen pana6000-es, szép képe van, a panasonic beletett sok mindent, minden motoros, van benne lencsememória, tudsz 21:9-es képet vetíteni és nagyon halk.
A service menut is nézd meg, ott van a valós üzemóra, 3000 nem veszélyes de alku tárgya. Mindenképp meg kell nézni hogy ha csak sima fehér képet vetítesz akkor a képen nem lehet semmi folt...ha igen akkor felejtős. Szűrőjét 200 óránként kell takarítani erre kényes. Ha te is nézed majd 3000 órát akkor viszont már nem igazán tudod majd eladni.

A projectiondesign igényes, felsőkat. gépeket gyárt minőségi válogatott alkatrészekből. Ez amit néztél nem fullhd arra figyelj oda és eléggé nagy gép, 2 lámpás, 4:3-as képarány, viszonylag hangos. Alapban 24/7 üzemmódra van kitalálva, nem hiszem hogy csak úgy elromlik otthoni használattól.

A másik pana irodai gép, hatalmas fényerővel, egy szobában sok lenne.
A 3 közül egy szobába a 6000-es pana lenne a legjobb; képélességben, élettartamban a projectiondesign verhetetlen.

(#43068) mettek válasza rhonin (#43066) üzenetére


mettek
addikt

Benq w2000-et felejtsd el ha halk működés kell. Az egy 30decibellel üzemelő projektor kis házban. A halk az 24 decibel körül kezdődik.

Ahhoz legalább rgy epson 7300 kell. Ennek már a képe is kiváló. A gép mereteit azért nézd meg, rz nagyon nem kicsi készülék de ezért is tud halk lenni.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#43069) Pro Koryak válasza rhonin (#43066) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Újat vagy használtat is?
(pl. nemrég kelt el 150e-ért, garis/10órás ew6700, ami boltban ~340e)
Most is vannak f.sza, elég komoly gépek eladók :Y

[ Szerkesztve ]

(#43070) weinmaker válasza Pro Koryak (#43069) üzenetére


weinmaker
őstag

Igen, de az olcsóbb kategóriában semmi :)
Én el is engedtem most a témát, mert rá voltam görcsölve és kerestem, de most figyelek, és ha lesz valami nagyon jó vétel, akkor lecsapok rá.
Tegnap valaki a jófogáson vett egy tök jó projit kemény 20.000.-ért. Nem volt fent sokáig, egyből elkelt. :)
Aztán meg van akinek nem sürgős, és kitartja az árakat. Lehet látni az avx-en is, hogy van olyan gép amit már egy éve hirdetnek. Természetesen mindenki úgy tesz, ahogy akar.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43071) Pro Koryak válasza weinmaker (#43070) üzenetére


Pro Koryak
addikt

200e alatt volt jvc x30, runco, lásd az előbbi ew6700 ...stb.
350e-ért meg már Proj. Design van, ami 3millás gép.

(#43072) weinmaker válasza Pro Koryak (#43071) üzenetére


weinmaker
őstag

Igen, ezeket láttam és valóban szuper vételek annak, akinek van rá keret. Sajnos az olcsóbb régió nem ilyen jó. :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43073) Pro Koryak válasza weinmaker (#43072) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Aki a reális használt piaci ár felett megvesz valamit, főleg jóval drágábban, amennyiből már az eggyel, kettővel újabb szériát is megvehetné, annak úgy kell.
Főleg avx-en.

Hát én a mostani DP vagy Avielo gépen nem sokat agyalnék, ha megfelelő a vetítési táv.
Ezeknek még az epson ew9400 sem ellenfél, valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#43074) weinmaker válasza Pro Koryak (#43073) üzenetére


weinmaker
őstag

Hahaha! Értem én! De ugye a 300.000.-+ picit több mint a 60.000.- :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43075) Q válasza Gomba1974 (#43065) üzenetére


Q
senior tag

Ebből a hármasból én is a Pana6000-et venném. A lens shift nem motoros, de minden más igen. Kalibrálva elég kevés a fényereje, ez egy 3000 órás lámpánál még kevesebb. Ha 3D vetítésben is gondolkodsz, nézz utána, hogy kapsz-e normális szemüveget hozzá, mert ez a vetítő még infrát használ. Én nagyon szerettem ezt a vetítőmet. Csak azért cseréltem le, mert kihagyhatatlan ajánlatot kaptam a jelenlegire.

(#43076) judzsin


judzsin
tag

Sziasztok!
Egy kisebb templomba szeretnék egy projektorajánlást kérni.

Felhasználás:
Főleg szövegek(zsoltárok 90%) fehér alapon fekete félkövér betűkkel amekkora elfér a ppt-n, néha videók 5%, fényképek 5%.
Vetítés: fehér fal vagy vászon van.
Mekkora kép: mindegy.
Távolság 3 és 10 méter között.
Terem mérete: 150 nm. Mivel hajó alakú változó.
Korlátozás: Nincs, vagy asztalra lesz vagy felfúrva a plafonba.
Költségvetés: 500 ezer bruttó laptoppal, ebből 130 elég lesz a laptopra. Tehát kb. 370 bruttó a keret.
Mennyire világos: Sok ablak van ezért nem baj ha a fényereje/dinamikája erősebb az átlagnál.

Tudom, hogy ilyen felhasználásra kellene min. félmillió. Perpill ennyi keretet adott meg a lelkész. Minden segítséget előre is köszönök.

(#43077) rhonin válasza mettek (#43068) üzenetére


rhonin
senior tag

Nem zárkozóm el a használattól sem. Ahogy nézem Epsonból ha halkat szeretnék a 7300ason kívül csak a 9000esek jöhetnek szóba amik ujan horror áron mennek. Néztem új 7400ast és már annak is ugyanakkora hangerő van megadva mint 6700asnak.

Amúgy abszolút nem ismerem a palettát, nem tudom használtból miket lenne érdemes nézni?
Acer, Sony?
Amit írtam LG az felejtős?

Vászonból milyet lenne érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#43078) xenon2 válasza mettek (#43051) üzenetére


xenon2
senior tag

Te milyen vászonnal használnád? Örülnék 1-2 linknek. A falakat festetni fogom sötétszürkére. Soha nem használtam beépített hangszórókat,vicc kategória a hangjuk. Az tényleg csak hordozhatóba kell. köszönöm a választ!!!

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#43079) mettek válasza xenon2 (#43078) üzenetére


mettek
addikt

Sok tapasztalatom nincs vásznak terén. Én Elitescreen Othellot használok 1.0 gain, motoros. Kb egy éve van meg, eddig nem hullámosodott be. Tudok adni kontaktot a magyar forgalmazóhoz. (Neten nem tudsz rendelni ilyet)

De a gyártónak van 4k, fix keretes, oldalfeszített motoros stb vászna ugyhogy van választék. De nem olcsó, közepkategórianak mondanám viszont ez minőségi.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#43080) mettek válasza rhonin (#43077) üzenetére


mettek
addikt

Én projektort csak Sonyt, Epsont, JVC-t néznék az ismertebb márkákból. A nem annyira ismertek meg nem a mi árkategóriánk. Bár a felsorolt márkák minőségibb gépei is milliós tételek.

Nézz utána a 6700nak. Ha ugyanolyan a zajszintje mint a 7400nak akkor az csendes lesz. Az Eco üzemmódot érdemes nézni. A 7400 ecoban 20decibellel üzemel amit kb észre sem veszel. Mint egy csendes számítógép. A 30db azért jóval zavaróbb.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#43081) rhonin válasza mettek (#43080) üzenetére


rhonin
senior tag

A 6700as 24dB ecoban és 32 normálba a 7400as pedig 20 és 31.

A 7300as halkabb mint a fentiek. Ott 20 van ecoba és 24 normálba megadva.
Mindegy azt hiszem ezek a gépek közül választok majd amelyikre érkezik egy jó ajánlat.

Optoma vászonra érdemes költenem? Elite screen milyen?

(#43082) BBéci válasza weinmaker (#43074) üzenetére


BBéci
titán

60000 forintért csak durván kompromisszumos vetítőket lehet kapni. Plusz kell normális vászon is, mert mit ér egy La Pavoni Giotto Evoluzione daráló nélkül?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43083) c4 válasza BBéci (#43082) üzenetére


c4
őstag

Hm... egy kotyogós jobb kávét főz...

(#43084) BBéci válasza c4 (#43083) üzenetére


BBéci
titán

Na persze. De nem eszpresszót.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43085) c4 válasza BBéci (#43084) üzenetére


c4
őstag

Lehet habos, ha vatzak. :D

Befejeztem a full OFF-ot.

(#43086) BBéci válasza c4 (#43085) üzenetére


BBéci
titán

Ha habos, akkor valóban vatzak.
A crema nem hab! :(
Azt elárulhatnád, honnan tudod, milyen kávét lehet készíteni a szóban forgó La Pavoni géppel?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43087) c4 válasza BBéci (#43086) üzenetére


c4
őstag

Anglia, szálloda, barista.

(#43088) zsoika válasza rhonin (#43081) üzenetére


zsoika
addikt

"Optoma vászonra érdemes költenem? Elite screen milyen?"
Szerintem nem. Nekem Optoma van és szerintem semmivel nem jobb mint az olcsóbb Elitescreen. Ár/értékben Elitescreen elveri ...legalábbis az olcsóbb rolósban.

(#43089) mettek válasza rhonin (#43081) üzenetére


mettek
addikt

Bocsi. Nem elitescreenem van. Csak hasonló a neve. Screenline Othello
Az Elitescreen kinai vászon, gagyi. Én is olyannal kezdtem. A Screenline egy olasz márka és cég. Jó minőségű vásznakat gyártanak. Ebből viszont 200ezer körül van egy motoros 100"-os.

Zsoika:
Nekem még mindig megvan az Elitescreen rolós vásznam amit a benq w2000-hez kaptam. Hamar behullámosodott de azért kezdésnek elment. Most itt foglalja a helyet élére allítva...nem tudom mi legyen vele.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#43090) zsoika válasza mettek (#43089) üzenetére


zsoika
addikt

Nem kétlem hogy gagyi,de nekem az Optomám is (kibontás pillanatától) kicsit hullámos.....akkor már inkább 30eFt ért legyen az, mint 45-ért detto.

"nem tudom mi legyen vele." Ez nekem is az eszembe jutott már! Mit tudok kérni egy enyhén hullámos vászonért. :F
Azért tedd fel apróra....olcsóért, gyereknek, gagyi projihoz jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#43091) weinmaker válasza BBéci (#43082) üzenetére


weinmaker
őstag

Igen, kezdem belátni, hacsak valami mázlival ki nem fogok egy jő vételt. Akarok vásznat is venni, de azt nagy eséllyel kínából megoldom. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43092) BBéci válasza c4 (#43087) üzenetére


BBéci
titán

Ez enm kielégítő válasz a kérdésemre.

(#43091) weinmaker
Vennél kávét kínából? De ne menjünk olyan messzire, vennél Norvégiából? Az Index Kávéológia topikjának régi lakója vagyok, a Kávékorzót 6-7 éve olvasom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43093) Mik76 válasza c4 (#43087) üzenetére


Mik76
senior tag

Egykaros gep egy szallodaba? :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#43094) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Szerintem a kávé tema folytatódjon a szaktopikban!
Köszönöm!

Janaboy

(#43095) weinmaker válasza BBéci (#43092) üzenetére


weinmaker
őstag

Nem jó a hasonlat. De norvégiaból simán. :) Lnkeltem be kínai vasznat, hem tűnt rossznak, persze ez az a téma, amihez semennyire sem értek. De az biztos, hogy nem tudok, és nem is akarok draga gépre beruházni. Kavés hasonlattal élve, beérem kotyogóssalmis.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43096) BBéci válasza weinmaker (#43095) üzenetére


BBéci
titán

A kotyogós vetítőkhöz nem értek. Ha nem tudok tisztességes eszperesszóhoz hozzájutni, akkor valami mást iszom, nem érem be holmi barna löttyel. Konkréten: jelenleg nincs annyi pénzem, hogy olyan vetítőt vegyek, aminek a képminősége eléri az általam minimumnak meghatározott szintet, ezért tévén nézem a filmeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43097) #48613632 válasza rhonin (#43081) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem 6700-as van, és semmi gondom a zajszinttel. A fejem felett, kb 1.5m-re van elhelyezve, vagy legyen max 2m, kicsit hátrébb.
A zajszintek érdeken működnek amúgy, mivel nem csak eco és normal mode van, hanem van még bright mode is, ami picivel még hangosabb.
Ezen felül, vannak még képmódok is, mint pl cinema, game, dynamic, amikből én a bright cinema módot használom.
Itt is lehet hallani, hogy picit emelkedik a zajszint, pl a sima cinemahoz képest.
Nálam eco módban van a bright cinema-ra állítva, és így egyáltalán nem zavaró, valamint kellő fényerőt biztosít, lesötétített szobában.
Szerintem, bár ennek nem néztem utána, a 7400-as, nem sok minőségi javulást eredményezne. Ott inkább a 4k és a HRD lehet, az árat emelő tényező. Ezekről a featurekről azonban lebeszélnélek, amennyiben nem kifejezetten az a célod, hogy ilyen képességekkel rendelkező vetítőt birtokolj.

(#43098) tl-x válasza #48613632 (#43097) üzenetére


tl-x
őstag

Mostanában én is nézegettem a 6700-at, nem is vészes az ára (320k). Mennyivel lehet jobb neki a képe mint az én belépő 5210-es Epsonomnak? Érdemes lenne váltanom rá?

[ Szerkesztve ]

(#43099) #48613632 válasza tl-x (#43098) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én tavaly ősszel vágtam bele a projektor bizniszbe. Azóta, ez a 3. darab nálam. Az előző típusok, viszonylag gyorsan kukázva lettek a hisztijeim miatt, úgy mint Epson EH TW 650, és Optoma GT1080 Darbee.
A 6700-ba is bele lehet kötni, de az ezzel kapcsolatos problémáimra, nem megoldás, az egy kategóriával fentebbi modell vásárlása, és nekem az jött ki, hogy marha sokba kerülne, a kompromisszum mentes választás.
Ezek figyelembe vételével, én jó szívvel merem ajánlani a 6700-ast kezdésnek.

Viszont, a Te 5210-esed, sajnos nem ismerem. Nyilatkozni meg csak arról merek, és tudok, amit már láttam.

(#43100) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

sziasztok!

ehhez a problémához tudnátok javasolni valamit?

BenQ i500-ról van szó

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.