Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) AVhelper válasza tl-x (#43149) üzenetére


AVhelper
senior tag

Már az EH-TW5650 is jobb az EH-TW5210-nél.

(#43152) tl-x válasza AVhelper (#43151) üzenetére


tl-x
őstag

Köszi. Ha jól gondolom akkor hiába újabb az 5650 azért a 6700-as jobb választás. :R

(#43153) Pro Koryak válasza motoroskanál (#43141) üzenetére


Pro Koryak
addikt

w5000/w10000/w20000

(#43154) motoroskanál válasza Pro Koryak (#43153) üzenetére


motoroskanál
tag

Elég jól látni, ahogy belenyúl a képbe. Látni a fényesség változását, pláne a feliratoknál. Szerintem a színek is elmásznak. Persze biztosan van, akit ez nem zavar.

(#43155) Pro Koryak válasza motoroskanál (#43154) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Főleg, aki nem feliratos filmet néz.

Láttad mind a 3-at?
Valamennyire minden gépen látszik :U

[ Szerkesztve ]

(#43156) motoroskanál válasza Pro Koryak (#43155) üzenetére


motoroskanál
tag

A w5000 és egy másik modellét igen. Az talán w9000/10000/20000 közül valamelyik. Nem tegnap volt már.
Az egyénileg beállítható tartományban működő din. íriszek szimpatikusabbak. Vagy pedig az off állás.

(#43157) BBéci válasza motoroskanál (#43156) üzenetére


BBéci
titán

Az Epson TW-9200 dinamikus írisze meglepően jól működik, vállalható, érdemes használni. Sokat javult a TW-9000-hez képest.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43158) BBéci


BBéci
titán

Ismerősöm szeretne öreg vetítőjéből a jelenleginél valamivel jobb képminőséget kicsiholni. Most kompozit jelet kap a gép, azon kívül komponens és VGA van rajta, a set top boxon kompozit és Scart kimenetek. Laptopját VGA-val csatlakoztatta, úgy sokkal jobb a képminőség, ezért arra gondoltam, Scart - VGA átalakítóval meg lehetne oldani, hogy a tévéadások (foci) élvezhetőbbek legyenek, de amit a boltban adtak, azzal nem kap jelet a vetítő. Feltehetően nem teljes bekötésű.
Van-e valakinek ötlete? Ha van árulja el!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43159) Ájvé válasza BBéci (#43158) üzenetére


Ájvé
veterán

Semmi, rosszul gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#43160) péjé válasza BBéci (#43158) üzenetére


péjé
őstag

Fura hogy a kompozit 720p képe rosszabb mint a vga ami 630x480-as képet ad.

Pár ötlet: a vetítőn lehet esetleg váltogatni a kép módok között? élénk, sport, stb...lehet a mozi módban akar tv-t nézni, azért halványabbnak tűnik...a kompozit kábelt is ellenőrizném egy cserével, analóg jel megy rajta, ott azért többet számít a kábel minősége, zajosodhat a jel.

(#43161) Márton válasza péjé (#43160) üzenetére


Márton
nagyúr

kompoziton 720p :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43162) péjé válasza Márton (#43161) üzenetére


péjé
őstag

Hát igaz...a komponens ugrott be elsőre..ebben az esetben persze nem ér a 720p...a kompozitnál az s-video is jobb, a vga meg naná...

(#43163) motoroskanál válasza BBéci (#43158) üzenetére


motoroskanál
tag

Régebben a scart dvd lejátszókat akarták a mágusok átalakítókkal pc monitorra kötni. Nem soknak sikerült. :D

(#43164) AVhelper válasza BBéci (#43158) üzenetére


AVhelper
senior tag

Amennyiben az A SCART - VGA átalakító csak egy egyszerű kábel, akkor nem csoda, hogy nem működik, mert a két szabvány a képszinkronjelek tekintetében nem kompatibilisek, s csak aktív elektronikával oldható meg a SCART kompozit szinkronjelét H/V szinkronjellé alakítani.

Itt találsz egy megoldást, de kifinomultabbak is akadnak a világhálón a "SCART to VGA vagy SCART to RGBHV converter" keresésekkel. Mondjuk ez.

[ Szerkesztve ]

(#43165) BBéci válasza AVhelper (#43164) üzenetére


BBéci
titán

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, különösen neked, mert konkrétum is van benne!
A helyes/helytelen bekötésre tippeltem, ezek szerint nem jártam messze az igazságtól. De az kevés a boldogsághoz, kell némi plusz is.
A Scart - komponens átalakítás nem járható út?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43167) AVhelper válasza BBéci (#43165) üzenetére


AVhelper
senior tag

A SCART RGB - Y/Pb/Pr átalakítás is elektronikát igényel (például egy ilyet), mert színkülönbségi jeleket (Pb/Pr) kell barkácsolni az RGB-ből.

[ Szerkesztve ]

(#43168) tido89


tido89
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Epson EH-TW5600 projektort és az egyik pozitívuma a válogatás során a bluetooth audio lehetőség volt. Sajnos azonban nem találom ezt a funkciót a menüben sehol. Aki már használt ilyen projektort, el tudná mondani, hogy mi volt a tapasztalata ezzel kapcsolatban? Elég lehangoló, hogy nem tudom használni ezt a funkciót... Már próbálkoztam firmware update-el is, de így sem került be a menübe.

Tibi

Ha privát üzenetet küldesz, legalább nevezd meg, miről érdeklődsz!

(#43169) Ájvé válasza tido89 (#43168) üzenetére


Ájvé
veterán

A hivatalos oldalra belépve ez a szöveg fogad felugró ablakban:
"Ha elérhetővé szeretné tenni a Bluetooth funkciót az EH-TW5400, EH-TW5600 és EH-TW5650 készülékeknél, kérjük kattintson ide a firmware frissítéshez."

(#43170) BBéci válasza #99499520 (#43166) üzenetére


BBéci
titán

Mivel a vetítőnek nincs HDMI bemenete, csak VGA, S-video és kompozit, így nem érdemes DAC-ra beruházni.

(#43167) AVhelper
Tévedtem, nincs komponens bemenet. Panasonic PT-LC80E a vetítő típusa.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43171) wetsom válasza #99499520 (#43107) üzenetére


wetsom
tag

Piros polarizációs szűrő nem bírt az új lápával, az égett meg.

(#43173) wetsom válasza #99499520 (#43172) üzenetére


wetsom
tag

Lehet már volt baja, de mikor elindult a projector még tökéletes volt a kép, aztán másfél perc után elégett, elég durva...

(#43174) qqzs válasza wetsom (#43173) üzenetére


qqzs
őstag

gyari izzo kerult bele?

Eladó: GTS450

(#43176) wetsom válasza qqzs (#43174) üzenetére


wetsom
tag

Igen, tök ugyan olyan került bele, mint, ami benne volt évekig, meg is néztem, ezért is furcsa az egész.

(#43178) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

TV cserén gondolkodtam 1M-es költségvetéssel és felpiszkáltak másik topicocban hogy lehet Projektoron kéne inkább agyalnom, hely adott lenne, motoros vászonnal valamilyen 4K-s irányban.
Amire használnám: UPC TV, NAS filmek változó minőségben, Sok PS4 játék, hang miatt ha érdekes akkor egy Denon X3500h az AVR.
Nézési távolságom 3,8 - 4 méter

Ti mint szakik erre mit javasolnátok?

Illetve ha Projektor lenne akkor egyesével minden eszköz HDMI kábeljét kellene a projektorhoz eljuttatnom?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#43179) zsoika válasza JoceeHunt (#43178) üzenetére


zsoika
addikt

"Illetve ha Projektor lenne akkor egyesével minden eszköz HDMI kábeljét kellene a projektorhoz eljuttatnom?"
Dehogy! :N Minden forrás eszköz a Denonba és onnan a HDMI out monitor 1 (ARC) -ből megy a TV-be és a HDMI monitor 2 meg megy a projektorhoz.

Szerk: Ha a TV a lejátszó, akkor nem fog működni a dolog mert az ARC csak hangot visz át...képet nem. Viszont a PS tud filmeket is játszani ha jól tudom(nem volt konzolom) .

[ Szerkesztve ]

(#43180) JoceeHunt válasza zsoika (#43179) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Akkor kelleni fog egy medialejátszó is gondolom. TV-n játszom le a NAS tartalmakat, amiket elvileg nemsokára Plex csomag fog vezérelni a Syno Nas-on

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#43181) qqzs válasza JoceeHunt (#43180) üzenetére


qqzs
őstag

okostevekben elerheto a plex kilens

Eladó: GTS450

(#43182) zsoika válasza qqzs (#43181) üzenetére


zsoika
addikt

És a kép hogy ugrik át a projira?

(#43183) mettek válasza JoceeHunt (#43178) üzenetére


mettek
addikt

Ilyen nézési távolságra mindenképpen projit vennék. Epson 7300-ast nagyon tudom ajánlani. Idén lett kifutó de talán még találsz valahol akciósan.
Ha van egy házimozi erősítőd akkor abba dugsz minden forrást és abból egy hdmi kimeneten viszed anképet a projiba. Szerencsére ma már 2 hdmi kimenet van a jobb erősítőkön igyhogy a tv-be is tudsz egyet vinni.

Ha nincs erősítőd akkor nehezebb a dolog. Általában 1-2 hdmi bemenet van csak a projikon.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#43184) JoceeHunt válasza mettek (#43183) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Rákukkantok, bár az még nem 4K-s. Optoma HD60-ról mi a vélemény? Az is valami kifutó?

Ez lesz az erősítő hátulja:

Ez a TV hátulja (ami marad ha projektor lesz, kis 50-es Bravia):

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#43185) mettek válasza JoceeHunt (#43184) üzenetére


mettek
addikt

Azt a projektort nem ismerem. Amit én ajanlottam az LCD technológiás, amit te irtál az DLP. Nézz utana a két technológianak.

Az erősítődön kapásból 3 kimenet van azaz a projektor és a tv mellett marad még egy.

Nekem volt benq w2000-em ami szintén dlp...kezdésnek jó volt de miután megvettem az epsont, fel sem merul bennem hogy lecseréljem, max a márkáb belül egyszer feljebb lépek 9400-ra. Nagyon jó képe van de ehhez be kell sötétíteni azt azért kalkuláld bele. Minél kevesebb fényt kap a vászon annál szebb a képe, jobb a feketéje.
De cserébe olyan képméreted lesz olyan élménnyel hogy napokig hetekig mosolyogva kapcsolod be :)

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#43186) JoceeHunt válasza mettek (#43185) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Sötétítés nem probléma, 1 gombnyomás a redőnyöknek, ajtónak.
A DLP nem jobb/újabb megoldás?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#43187) tl-x válasza JoceeHunt (#43186) üzenetére


tl-x
őstag

Vedd figyelembe a szobában lévő bútorokat is. Ha világosak akkor azok is rontják a projektor képét.

(#43188) BBéci válasza JoceeHunt (#43180) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben fontos a jó kép- és hangminőség, akkor kötelező egy médialejátszó a rendszerbe. Nem csak vetítés esetén, tévéken is látszik a különbség. A tévékből kijövő hangot említeni sem érdemes.

Azt mindenki maga döntse el, hogy a DLP vagy az LCD jobb. Mindkettő ősidők óta létezik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43189) JoceeHunt válasza BBéci (#43188) üzenetére


JoceeHunt
őstag

BBéci :) mindenhol ott vagy :)
Mindenképp lesz médialejátszó.
A nézési távom 3,8-4m
A plafon 270cm magasan van, szeretném ahhoz minél közelebb rakni a projektort, lehetőleg a vetítési képtől legalább a nézési távra vagy mögé, ez lehet 4-6 méter.
A vetített képet szeretném legalább 100-120"-ra.
16:9 vagy 16:10
A vásznat a projektorhoz fogom kiválasztani.

Erre mi lehet jó? Nézegetem az Epson és Optoma kalkulátorokat de ilyen feltételekre nem ad ki projektort :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#43190) zsoika válasza JoceeHunt (#43189) üzenetére


zsoika
addikt

Vászonból és vetítőből én 21:9-est néznék ha lenne mód rá (hely).

Szerk: Ha főleg filmre használnád.

(#43191) BBéci: Még a kábeles topikig el sem jutott...les majd, mert ott is mi vagyunk(mi is). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43191) BBéci válasza JoceeHunt (#43189) üzenetére


BBéci
titán

A vetítés a házimozi szerves, elválaszthatatlan része. :K
4 méteres vetítési táv még nem gond, a 6 m viszont kevés gép kiváltsága és azok igencsak drágák. Nyilván adott vászonméretről beszélünk.

(#43190) zsoika
Elhibázott ötlet, ha nincs spéci vetítőd, vagy ISCO lencséd. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43192) JoceeHunt válasza zsoika (#43190) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Én ilyet nem is találok :)

(#43191) BBéci
Ha nem kell nagyon belógatni végül is mehet a nézési táv és a vetített kép közé bárhova. Álmennyezetem nincs, motoros leengedés nem kivitelezhető emiatt, egy belógó projit meg nem akarok látni fejmagasságban a nappaliban :)

Kábeles topicba be se megyek, lesz amit a boltban mondanak, én ezt a rengeteg infót már így is alig bírom agyilag felfogni, nem vagyok érzékeny fülű hangmérnök :)

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#43193) zsoika válasza BBéci (#43191) üzenetére


zsoika
addikt

ISCO prizma 50eFt ért volt aprón nemrég és a vetítőm tudja...csak nincs helyem a vászonnak. :(((
Dedikált szobám lenne akkor azt céloznám meg.

(#43194) BBéci válasza JoceeHunt (#43192) üzenetére


BBéci
titán

Belógatás nálam sem jöhetett szóba, legfeljebb horgászás során.
A nagyobb Epsonok zoomja nagy átfogású, azokkal kalkulálj!

(#43193) zsoika
Nézz utána, mennyibe kerül újonnan egy olyan prizma, aztán számolgass, komoly és hihető-e az általad említett ár!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43195) zsoika válasza JoceeHunt (#43192) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor olyan vetítőt keress aminek a lencse közepe nem a vászon közepe beállítást kíván. Én is lefelé...akarom mondani felfelé vetítő(mert a plafonról fejjel lefelé lóg) projit vettem emiatt. Az ilyen projektoroknak a lencse közepe kb. a vászon teteje.

(#43196) JoceeHunt válasza BBéci (#43194) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Akkor elvileg ezek lennének a megfelelőek nekem?
Epson EH-TW9400W vagy Epson EH-TW9400, vagy Optoma UHD65 ?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#43197) zsoika válasza BBéci (#43194) üzenetére


zsoika
addikt

Az biztos hogy Anamorph lencse volt és 50eFt fölött egy kicsivel,de most nem találom. Lehet álmodtam az egészet :DDD
Lehet csinálni is annak aki ügyes kezű [link]

(#43198) zsoika válasza BBéci (#43194) üzenetére


zsoika
addikt

Találat. [link]
erre emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

(#43199) BBéci válasza zsoika (#43198) üzenetére


BBéci
titán

Az a lényeg, hogy nem ISCO.
Egyrészt barkács megoldás, másrészt ismeretlen az optikai minőség, harmadrészt kötött a vetítő-vászon távolság és magasság.

(#43196) JoceeHunt
Számolgass a kalkulátorukkal!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43200) mettek válasza JoceeHunt (#43196) üzenetére


mettek
addikt

Amit mondtam az epson 7300 és 7400 is jó a vetítési távra.

Itt a táblázata hogy mekkora képet mennyiről tud kivetíteni. 100 colos képet 3 métertől 6.3 méterig tud vetíteni.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.