Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) hakos1987


hakos1987
őstag

sziasztok!

Benq TH685i projektor jack audio kimeneten (is) folyamatos a búgás, csakúgy mint a belső hangszórójával van egy alap "sistergés". Emiatt gyakorlatilag használhatatlan. Beállításokat végig futottam, de semmit nem találtam. Ha nem játszok le semmit, akkor is, ha ki van kapcsolva a projektor, akkor is gerjed. Próbáltam másik dugaljba bedugni, hátha összeszed valamit, de valszeg más lehet a hiba. Van tippetek esetleg?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#61002) makkmarce válasza hakos1987 (#61001) üzenetére


makkmarce
őstag

használod a hangszóróját bármikor is? ha nem garis, régi projector, én lehúznám/elvágnám a drótot és kész. Egyébként jó eséllyel kondenzátorcsere, ha nagyon barkácsolni szeretnél, de szerintem csak akkor javítható biztonságosan, ha ki tudod venni úgy ezt a panelt, hogy nem kell megbontanod a fényalagutat, mert az tapasztalat nélkül rizikósnak nézett ki.
Én lehúznám a hangszórót, és akkor csend lenne és nyugalom. A hangot gondolom úgy is előtte leválasztod erősítővel.

okoskodom, tehát vagyok

(#61003) hakos1987 válasza makkmarce (#61002) üzenetére


hakos1987
őstag

ez egy összetett dolog :)
A projektor nemrég lett vásárolva, garis és hónapokat kellett rá várni. Ezért a mókolás és a gariztatás sem az igazi. Az erősítő, amivel össze van kötve egy harman kardon avr 255, ami nem tud HDMI ARC-ot, ráadásul leginkább a projektoron lévő Android TV alól futtatott Netflix, HBO GO és Disney+ megy. Így az egyetlen megoldás az audio kimenetre a nem túl elegáns 3.5" jack.... :U

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#61004) eboostr válasza hakos1987 (#61003) üzenetére


eboostr
aktív tag

Olyan 5k körül lehet venni ilyesmi audio leválasztókat [Ali link]
Ha a projektor hajlandó kiküldeni a hangot a kis leválasztóra akkor onnantól hdmi v. Spdif mehetne az erősítődbe.
B megoldás egyszerűen veszel egy fire tv, xiaomi stb boxot...

(#61005) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Létezik az olcsó (100k alatti) projektorok közül olyan, ami nagyon halk, vagy teljesen néma?
2.5m-es távolságra kellene kb 40" képet vetítenie elfogadható kontraszttal.

Nem feltétel semmilyen szuper képminőség, vagy HDR, vagy ilyesmi. Főleg SD, vagy 720p tartalmakat néznénk rajta teljesen sötét, vagy enyhén megvilágított picike hálószobában.

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61006) Vhiktor válasza Bici (#61005) üzenetére


Vhiktor
veterán

40 colra miért szeretnék projektort.

Lehet kapni a telefonokra szerelhető kütyüt amivel tudnak képet vetíteni az tökéletes lehet.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61007) devil-k válasza Vhiktor (#61006) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na ja. TV-ben is kicsi, nemhogy vetített képben.

- mozi bolondéria -

(#61008) Janaboy válasza Bici (#61005) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Normálisabb pico projektorok elég drágák, persze gyenge fényben mind sajna.

Viktor: rengeteg oka lehet, azért egy 40"-os tvt nem teszel zsebre, egy kis projektort simán.

Persze ti rögtön moziból indultok ki, de más célra is lehet használni.

Esetleg egy ilyen? [link]

De nézni kell teszteket.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#61009) proci985 válasza Janaboy (#61008) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

M1 van barati korben, meglepoen jo es kb ekkora meretet siman kivetitett. Fenyero alacsony, mozizni nem jo, de pl gyerekeket lefoglalni eleg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#61010) Bikkrom válasza Bici (#61005) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Miért a 40"? Tehát mi lesz a felhasználás és mi korlátoz le?
Mekkora legyen a gép és miért fontos, hogy hangtalan legyen?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#61011) Bici válasza Bikkrom (#61010) üzenetére


Bici
félisten

Hálószoba, film, vagy sorozat nézés.
Nagyon pici panel félszoba, az ágy éppen befér.
Ha fingik a kutya, azt is hallani. :DDD

Egy 40"-os TV-m van most, de nincs hova tenni, mert egy szekrény foglalja a helyet.
Egy vászonra viszont lehetne vetíteni, amit leengednénk a szekrény elé.
Lehet nagyobb is, mint 40", de kisebb nem.

Én még ilyen körülmények közt is háklis vagyok a kontrasztra, szóval az IPS panel színvonal nem jön szóba. Akkor inkább tabletről nézünk TV-t.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61012) Vhiktor válasza Bici (#61011) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sajnos az IPS panel színvonalát sem fogja nagyon sok projektor elérni, attól függ mennyi a keret rá.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61013) cinemazealot válasza Bici (#61011) üzenetére


cinemazealot
addikt

És a szoba falai feketére vannak-e festve? ;]

Csak mert a kontraszt éhség kapcsán általában ez a következő, ami kérdésként felmerül. Ha pedig a válasz nemleges, akkor jön a közfelháborodás... persze nem alaptalanul. Ha pedig a zajszint is kritikus, akkor én inkább mennyezetről lehajtható mechanikát keresnék, amire vagy a mostani tévéd, vagy egy kontrasztban erősebb OLED tévét szerelnék fel.

(#61014) csokszi


csokszi
tag

Sziasztok! Szeretném megvenni életem első projektorát ebben kérnék segítséget. Kinéztem két típust itt a Hardveraprón. Mindkettő Epson, TW-9400 [link] EH-LS11000W [link] Jelenleg egy LG OLED tévém van. Nappaliban használnám amit redőnnyel le tudok sötétíteni. Kérdésem az hogy megéri e a felárat az LS11000. 4K HDR filmeket szoktam nézni ehhez kellene egy jó kis projektor! Köszi :R

(#61015) Vhiktor válasza csokszi (#61014) üzenetére


Vhiktor
veterán

Attól függ mennyi az a felár.
Nem tudtam befejezni időhiany miatt, még írok.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61016) csokszi válasza Vhiktor (#61015) üzenetére


csokszi
tag

Köszönöm örülnék neki. :R

(#61017) Vhiktor válasza csokszi (#61016) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szóval, mindkét projektorból elég sokat kalibráltam már.

A 11000, 12000 lényegében a 9400 lézeres utódja.

A natív kontraszt arányuk nagyjából megegezik, 9400-é esetenként picit több is lehet.
A maximális féynerejük is nagyjából egyforma, bár itt a 11000 valamivel többet tud.

A 9400 P3 színtér lefedettsége nagyobb. 2 módban használható filterrel és filter nélkül. Ha használva van a filter akkor lefedi teljesen a P3 színteret, de cserébe bukod a fényerő 50%-át, ami HDR-hez elengedhetetlen. Filter nélkül a P3 színtér lefedettség kb 77%.

A 11000, 12000 nem használ filtert így a P3 színtér lefedettsége kb 85-88%, de nem is veszít fényerőt.

9400-ban hagyományos dinamkius írisz van, aminek látod a működését, a lézeresben viszont a lézer van modullálva, ezért sokkal gyorsabb.

11000 élesebb képpel rendelkezik, de egyik sem natív 4k projektor.
11000-nek jobb a tone mapping algoritmusa HDR esetében, így optmálisabb a HDr megjelenítés.
Végre van 11 pontos szürkeskála/gamma állítás szemben a teljesen idióta 8 pontossal.

A 11000 pontosabbara kalibrálható, és nem is kell olyan gyakran kalibrálni mint a 9400-at a lézer miatt. Lámpacserével sem kell foglalkoznod.
Valamint ha lejjebb veszed a lézer teljesítményént nem igazán szól bele a színhelyességbe, míg egy 9400-nál igen.

Ha van rá keret én biztosan a 11000-et venném.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61018) csokszi válasza Vhiktor (#61017) üzenetére


csokszi
tag

Köszönöm szépen a kimerítő választ. Akkor az LS11000 lesz a nekem való! Később szeretném majd kalibráltatni de előtte még kell vennem hozzá egy jó vásznat. Motoros oldalfeszítettre gondoltam. Esetleg valami tanács mit kell rajta megnézni tesztelni vásárlás előtt?

(#61019) Vhiktor válasza csokszi (#61018) üzenetére


Vhiktor
veterán

Projektoron nézd meg a képet, nincs e pixel hiba, nagyon durva konvergencia hiba, fényerő ingadozás, mennyire homogén a képe. Meg hogy ne süvítsen mint egy porszívó, ne adjon ki fura hangot a projektor

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61020) csokszi válasza Vhiktor (#61019) üzenetére


csokszi
tag

Holnap ha sikerül megnézem! Köszönöm a segítséget. :R

(#61021) Nortonor


Nortonor
csendes tag

Sziasztok!

Egy kb. 20 méter hosszú, 4 méter széles, teljesen lesötétíthető "mozihelységbe" keresek projektort. Fehér meszelt falra vetítenénk kb. 5 méter távolságból, a hasznos falfelület 3,7x2 méter. A felhasználási terület így elsősorban filmek/videók vetítése lenne, időszakosan, heti/havi pár alkalommal. Árban max 250e-ig mennénk el, de szóba jöhet használt projektor is. Első körben az Epson EH-TW740-nel szemezgettem.

(#61022) Bikkrom válasza Nortonor (#61021) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ha tényleg mozihelyiség lesz akkor el kell dönteni a vászon méretet. Mert vászon az kelleni fog. Attól függ, hogy elég-e 110-120" vagy ki akarod használni a teljes 140-150"-odat változnak a gépek. Újonnan ennyiért nem sok minden van ami normális képet ad ekkora vászonmérethez. Szóval használt mindenképpen. Ebben az ársávban vernek minden új gépet körökkel.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#61023) Nortonor válasza Bikkrom (#61022) üzenetére


Nortonor
csendes tag

Ez esetben akkor a nagyobb, 150"-es mérettel kalkulálnék.

(#61024) -KP- válasza Nortonor (#61023) üzenetére


-KP-
addikt

Ekkora méretre szerintem kevés lesz az az epson.

[ Szerkesztve ]

(#61025) Nortonor válasza -KP- (#61024) üzenetére


Nortonor
csendes tag

Valami javaslat akkor ebben a kategóriában a használtpiacon?

(#61026) péjé válasza Nortonor (#61023) üzenetére


péjé
őstag

pl. ilyen... [link]

(#61027) proci985 válasza Nortonor (#61021) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

milyen messzirol nezned?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#61028) Bikkrom válasza Nortonor (#61025) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Pl.: Egy Epson 9100-9200 kivetíti. Ha szerencséd van 300 alatt megcsípheted. A TW740-nél lesz vagy 10* akkora kontrasztod meg sokkal szebb színeid. Megéri kivárni a használt piacon.
Érdemes 120-130" környékén megállni, mert 150"-hoz már a vászon is kétszer annyi meg a gép is borsosabb.

Tehát érdemes már most végiggondolni a későbbi vászon méretet, mert akkor olyan gép kell ami azt tudja hozni. Mert a fehér fal hamar kiábrándító lesz. A vakolás, glettelés, festés hibái, textúrája stb mind mind zavaró lesz. Előbb utóbb kell a vászon. Lehetőleg egy fix keretes. Ha nem kell elrejteni használaton kívül.

Tehát egy jó használt gép, rákapni a mozizásra elég lesz. De kelleni fog a vászon is.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#61029) proci985 válasza Bikkrom (#61028) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en inkabb ugy mondanak, hogy ha 4 meter az ulestav, akkor a 150" valoszinuleg sok lesz azert, plusz valahova el kene fernie a hanfalaknak is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#61030) Nortonor válasza proci985 (#61029) üzenetére


Nortonor
csendes tag

5 méter a vetítési távolság, kb ott kezdődik az első széksor is. A terem 4 méter széles, egy 150"es 16:9-es vászon 330 cm széles körül van, szóval a hangfalak is elférnének ezért kalkuláltam ezzel. Sajnos a keret szűkös, 250-be bele kéne ferjen...

(#61031) Atomgeszi válasza proci985 (#61029) üzenetére


Atomgeszi
veterán

130" 3,3 méterről tök jó.

(#61032) spiky03


spiky03
veterán

Szomszéd keres még mindig kerti vetítéshez vetítőt.
Ezt nezte ki
link
Én próbálom az F22 felé terelni még mindig. :DDD
De ő még hisz a marketing dumanak, hogy az optoma tudja a 1:25000-as kontrasztot.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#61033) péjé válasza spiky03 (#61032) üzenetére


péjé
őstag

Szép is a gyerekkor...:-)

(#61034) Atomgeszi válasza spiky03 (#61032) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:(

[ Szerkesztve ]

(#61035) devil-k válasza spiky03 (#61032) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jó az neki, hagyd rá.

- mozi bolondéria -

(#61036) eboostr válasza spiky03 (#61032) üzenetére


eboostr
aktív tag

Próbálja ki maximum visszaküldi ha nem elég jó, pl. kevés a fényerő

(#61037) spiky03 válasza eboostr (#61036) üzenetére


spiky03
veterán

Jaja ezt mondtam neki én is, hogy rendelje meg és ha összejön akkor összetudja hasonlítani az F22-vel és eltudja dönteni, hogy melyik lesz neki a megfelelő az udvarra.

Amúgy a kontraszt mellett a fényerőt is mondta, hogy jó az optoma mert 3600 lument írnak neki. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#61038) proci985 válasza spiky03 (#61032) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

inkabb a fenyero lesz ott a para

bar az F22 eredetileg egy prezentacios gep volt, szoval lehet megbirja

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#61039) spiky03 válasza proci985 (#61038) üzenetére


spiky03
veterán

Itt ha jóltudom vannak olyanok, akik pont kert mozihoz használják az F22-t.
Tán pont Pali az egyik.

Én még mindig azt mondom, hogy az F22 jobb lehet mint a kinézett Optoma...
De ugye nem én döntök, hanem szomszéd. :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#61040) -KP- válasza spiky03 (#61039) üzenetére


-KP-
addikt

Mekkora képet akar vetíteni a szomszéd és milyen messziről?

(#61041) proci985 válasza spiky03 (#61039) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az egy belepo Optoma katasztrofa throw ratioval, szoval ilyen szempontbol sem jobb az F22nel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#61042) spiky03 válasza -KP- (#61040) üzenetére


spiky03
veterán

Még ezeket nem tudja, de vsz majd az dönti el, hogy hova is szeretné tenni projektor és az mit tud vetíteni, majd ugye ez határozza meg a képméretet.

@#61041proci985
Köszi ezt is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#61043) makkmarce válasza spiky03 (#61032) üzenetére


makkmarce
őstag

Volt ilyenem, nem nem tudja az 1:1000-ret sem, és a fénye 1000 lumen alatt van (mármint a vásznon mérve). Ha bright módba kapcsolod, akkor fényesebb, csak akkor nézhetetlenül ocsmány a képe(minden zöldessárgás beütést kap). Amiből kijön ez az 1:25000 az az ócska dinamikus kontraszt, aminél fényerő folyamatosan ingadozik és a ventillátort is összevissza szabályozza, az egyik képileg a másik hangként iszonyat zavaró.
Az ennél egyel komolyabb hd27e se tud 1:1000-ret se normális használat mellett, max egy denevérbarlangban. Igazán kellene már erre egy szabályzás, katasztrófa, hogy a nagyobb gyártók is az ócska kínai számháborút használják.
Nagyon kezdőnek jó, de mikor én vettem fele ennyibe került.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#61044) Vhiktor válasza makkmarce (#61043) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sajnos a marketing elad mindent, így fontosabb a cégeknek mint a technológia.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61045) makkmarce válasza makkmarce (#61043) üzenetére


makkmarce
őstag

még annyi, hogy kicsit félreérthető a bright mód, mert van ilyen üzemmód, és van ilyen lámpaüzemmód is. A megjelenítési üzemmódra gondoltam, a lámpát bright módban használom mindig (nekem eco-ban túl fakó a kép).

okoskodom, tehát vagyok

(#61046) BIGi75 válasza makkmarce (#61043) üzenetére


BIGi75
senior tag

Létezik erre szabvány (ISO/IEC 21118, IEC 61947), komolyabb gyártók fel is szokták tüntetni, ha ez alapján adják meg az adatokat. Az Epson márt pert is indított néhány gyártó (Vankyo, WiMiUS, GooDee,..) ellen félrevezető, nem összehasonlítható technikai adatközlés miatt.
De még ezek a szabvány előírások is elég kiforratlanok sztem, ráadásul alig hozzáférhetőek, így a felhasználó nem tudhatja, hogy a megadott adatok milyen beállításokra érvényesek és milyen mérési metódussal készültek (pl. egy 1:100000-es kontraszt adat, ...hogy?...)

(#61047) Vhiktor válasza BIGi75 (#61046) üzenetére


Vhiktor
veterán

A legjobb hogy vannak neves gyártók akik egyáltalán fel sem tüntetik semmilyen formában.... :C

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61048) makkmarce válasza BIGi75 (#61046) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, amíg csak dinamikus kontrasztot tüntetnek fel, addig nincs remény. még annyit se ér, mint az autóknál a WLTP hatótáv. Én már annak örülnék, ha a nagyságrendet eltalálnák, de még az se megy :(

okoskodom, tehát vagyok

(#61049) Q válasza spiky03 (#61039) üzenetére


Q
senior tag

Én biztosan nem beszélném rá F22-re. Vannak vele olyan komprumisszumok, amivel a kezdők nem tudnak mit kezdeni. Többnyire nincs hozzájuk gyári táv, fesz alatt folyamatosan pörög a ventillátora, elromlósak a gombjai. Ezt a gépet azok veszik, akik láttak már ilyet vagy utánajárnak, hogy mi az a fluorit lencse, mit jelen a 0,95" DMD...stb. Te most rábeszéled, valami nem klappol nála, neked lesz kellemetlen. Ő már eldöntötte, hogy mit akar, hisz akkora számokkal a reklám anyagban mi is tudna versenyezni? ;]

(#61050) BIGi75 válasza Vhiktor (#61047) üzenetére


BIGi75
senior tag

Hát ez az, míg nincs kötelező és publikált mérési módszer, maradnak a megbízható tesztoldalak, meg a felhasználói tapasztalatcserék, saját mérések...

#61048makkmarce

Dinamikus kontrasztot nem is tudom hogy mérik. Otthoni környezetben meg sem lehet közelíteni, még lámpa és képüzemmód váltással, auto iris-el sem a megadott adatot. Teljesen értelmetlen számadat felhasználói szemmel. Milyen mérésen alapulhat pl. egy Epson 9200es 600000:1 kontrasztaránya?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.