Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) pocokxx válasza pocokxx (#1999) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mondjuk ez?
Honnan tudom biztosan, hogy irányítani tudom majd vele? (Nekem csak az kell, hogy ki-bekapcsolás legalább menjen) Erre nem ismertek valamiféle szoftvert, amit csak felraksz pcre, "oszt kész". Klikk és kikapcsol. vagy ilyen nem is létezik?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#2002) hdcsaba87 válasza pocokxx (#2001) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

A logitech oldalán meg lehet nézni, hogy mely márkák mely termékeivel kompatibilis.

(#2003) Atapi válasza hdcsaba87 (#2000) üzenetére


Atapi
senior tag

láttál már túlexponált fényképet? na, ugyanazért nem jó a túl nagy fényerő. a fehér vakító lesz, az összes árnyalat fakulni fog, a fekete meg halványulni. szóval nem fognak kijönni az árnyalatok, csúnya lesz a kép.

btw, ezt a 100Hz-es dolgot nem értem teljesen. már 60Hz is bőven folyamatosnak látsz mindent, nem tud a szemed több infót feldolgozni. feltéve persze, hogy a valós megjelenítési frekvenciára gondolsz. az lcd/tft készülékeknél a válaszidővel volt sokáig gond, a kezdeti darabok elég használhatatlanok voltak... de 8ms alatt már azokkal se sok gond van. 60Hz képfrissítéssel egy 8ms-os monitoron évek óta vígan cs-zek, pedig ott azért észreveszed ha akad/lassul valami. (előtte egy 100Hz-es crt volt, nem vettem észre utána ebből a szempontból releváns különbséget)

(#2004) pocokxx válasza hdcsaba87 (#2002) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Az a baj, hogy a Logitech honlapján csak az újabb típusoké van meg; Sőt, ha jól néztem tök mindegy milyen gépet kértem; ugyanerre az oldalra hozott ki. Ha itt a "check status" mellett pipa, akkor jó lesz bármilyen Harmony távirányítóval?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#2005) hdcsaba87 válasza pocokxx (#2004) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Ezt nem tudom neked megmondani biztosra. :(
Logouton van harmonyról egy cikk, vedd fel a cikkíróval a kapcsolatot. Ő hátha többet tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#2006) hdcsaba87 válasza Atapi (#2003) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Ha jól tudom a 100HZ es tévék a már meglévő képkockák közé újabbat számolnak ki, ezáltal válik valósághűbbé a mozgás.
[link]

Másik, olvastam olyat ha valaki sokat nézi a projektort akkor elfárad a szeme.
Ez mennyire igaz? Vagy csak valamely típusoknál lehet ilyet észrevenni?

Sajnos nem vagyok még otthon a projektor témában. :(

(#2007) szaszlaci válasza pocokxx (#1999) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ebay-en mindre jön még a posta, nézegesd meg őket, melyik mennyi!
Van egy jobb is, erről olvashatsz a blogomban a negatívumaival (azaz nem a legkönnyebb felprogramozni rendesen) egyetemben.

Az egyszerűbb 300-at ajánlom, ha csak egy proji alap dolgaira kell.

hdcsaba87: igen, fáj, ha nagy fényerőt kell nézni hosszabb ideig. A szobát is bevilágítják, így a falakról a vászonra visszavert fény rontja a kontrasztot.
+ nagy fénynél nem egyszerű (olcsó) jó feketét elérni, szóval a sötét jelenetek is rosszabbak lesznek.

Attól függ. Vannak olyan TV-k, amik csak simán 100 Hz-esek. Egy DLP proji meg akár 1000 Hz-en villog. (Színenként.) De a teljes kép is lesz több száz Hz.
Amit kap képet, az viszont felskálázva sem lesz több, mint 50 Hz, szóval elmosódást fogsz tapasztalni. Már így van a lemezen a film, mert ha tű éles képeket raknának rá, akkor vibrálna-akadozna, nem lenne túl élvezhető. Ugye minél nagyobb a kép, annál láthatóbb lesz ez.

Van olyan TV, ami a 100 Hz alatt tényleg csinál normális 100 FPS-t, 100 külön képet.
Általában a drágább modellek, és elég rendesen észrevehető késéssel. Mondjuk játszani nem lehet rajtuk, mert késik.
Ha olyan nagyon sima, úsztatott képet ad egy TV, akkor az ilyen. Projiknál nem láttam, hogy tudna ilyet, de nem is kéne. (Persze lehet, hogy van!)

Minden esetre egy DLP a technológiájából adódóan nem fogja elmosni a képet. A proji rész nem.
Mondjuk egy pár éves LCD TV-re azt mondják, 8 ms. Mégis látod, hogy csíkot húz a kép. Következik, hogy több nagyságrenddel hazudnak.
A DPD chip-nek elméletileg pár us-os váltási ideje van. (1000 us = 1 ms) Kell is, mert csak világít / nem világít állása van, a szürke árnyalatokhoz villogtatja nagyon gyorsan az adott pixelt.

Na, szép hosszú lett, remélem érthető is.

"Másik, olvastam olyat ha valaki sokat nézi a projektort akkor elfárad a szeme.
Ez mennyire igaz? Vagy csak valamely típusoknál lehet ilyet észrevenni?"

Igen, elfárad. Már csak azért, mert nagy képet kell néznie, és egy film vagy játék elég mozgalmas.
Valamint a vibrálás nem természetes (az LCD-s ezért jobb), ezért fáraszt. (Olyan, mint az mp3-at összerakni, fárasztja az agyat.)
De szokható. Nekem eleinte fájt a fejem, ha sokat néztem. Kompromisszum ez is, mint minden.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2008) hdcsaba87 válasza szaszlaci (#2007) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Pont a te blogodra gondoltam. :)
Köszi a hosszú érthető leírást. Ezek szerint akkor DLP projektorokat kell keresgélnem.

Használt projektor szabad venni? Van arra esély, hogy átvágják az embert? (persze itthon mindig van esély, de sűrűn fordul-e elő?)

(#2009) szaszlaci válasza hdcsaba87 (#2008) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt nem mondom, hogy mit kell venni, ez csak az én személyes álláspontom.

Szabad venni használtat, de különösen körültekintően!
Lehet, Vaterán "figyejj tutti 15ór a van csak bene nagyon jó !!!!!" dolgokat kerülni kellene.
AV fórumon, akik vigyáznak rá és nem az átverés a lényeg, azok jók lehetnek. Persze figyelembe kell venni, hogy az 1728 órás lámpa, ami 2000-et tud, hamar csere.
(Ha ilyen fehér por szerű higanysó van a lámpa üvegburájában, a végét járja, sok UV-t bocsájt ki, cserélni kell a gép érdekében.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2010) fiATHaLON válasza szaszlaci (#2007) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Köszönök minden választ! :R
Írod ezt a vibrálást...
Annakidején a vibrálás miatt váltottam plazmáról lcd-re,
és a moziban is eléggé zavar (főleg IMAX-nél látható) a villogás.
Most akkor egy DLP projektor is úgy villog?
Egy LCD-s meg nem?

Egy másik kérdés esetleg, ha már így alászaladtál és segítőkész vagy :DDD,
hogy ez a rainbow most akkor minden DLP-snél tettenérhető előbb-utóbb?
(értem ezalatt, hogy komolyabbaknál is van,
csak mondjuk extrém helyzetekben jön elő?)

[ Szerkesztve ]

(#2011) foxyr válasza szaszlaci (#2009) üzenetére


foxyr
tag

Az utolsó résszel nem értek egyet :)

Rengeteg lámpát fogtam már a kezemben, lévén évek óta projektorszervizben dolgozom (nem mint technikus, csak rajtam is keresztül megy). A kicsapódó higanycseppek pár óra után megjelenthetnek, de lazán végigviszik a gyártó által megadott üzemórát. Sőt, nem egy olyan lámpát láttam, amit csak azért cseréltünk, mert lejárta a 2000 órát, (ilyenkor a gyártó előírta a cserét, s szakszervizként cserélnünk kellett) de még így is jobb volt a fényereje, mint más készülék új lámpával. Egyszer egy ügyfelünk behozott egy NEC LT260-as projektort, hogy cseréljünk lámpát, mert már gyenge a fényerő. Kérdeztük, hogy hányadik lámpa ez a gépben...válasza? az első...a gép több mint 6.000 órát ment. :D Mindig nullázta a számlálót, amikor elérte a 2000 órát.

Sajnos sok esetben nagyon nehéz megállapítani egy lámpa valós élettartamát.

(#2012) D.Va


D.Va
senior tag

Üdv for all!

Először a projektoros tapasztalataimat szeretném megosztani veletek, főleg azoknak szól ez a kis leírás aki normál SD projektor vásárlás előtt áll. A leírás csupán a saját véleményem, segítő jelleggel, (kérem kötekedők ne szóljanak be ezért! :P )

Íme:
Nyáron vettem használtan egy jó barátomtól (70-ért 80"-os vászonnal) Egy BenQ 512ST projektort. Netszerte úgy is emlegetik hogy "a Nintendo Wii" projektor.
A projektor 800*600-as, én HDMI-n használtam. Én ezt úgy vettem hogy egy pár évig ezt fogom használni. Csak PC-hez használtam, és főleg játék miatt. Habár 800*600-as a cucc, én először 1920*1080-as felbontásban küldtem. Érdekes módon nem teljesen szerette mivel észrevettem hogy ilyenkor 1080p-s és 720p-s jelnél sokkal kisebb fényerővel dolgozik a cucc. Viszont 1440-ben minden stimmelt. Sztem (kb az összes 800*600-as projó) normál DVD minőséghez, AVI-khoz PS2/wii anyagokhoz tökéletes, és a kis felbontás ellenére a HD anyagok is jól (legalábbis jobban mint az avi-k) festettek a vásznon. Játékra módjával használható. Én inkább a "hardcore gamer" vonalat képviselem, így inkább PC-s FPS-ekkel játszom. Ilyeneknél pl Crysis kipróbálásnak nagy fan, de hosszabb távon használhatatlan egy 800*600-as projó. Nagy vászon, nagy élmény, de a dolgok nagyon egybemosódnak. Ha teljesen kiélesítem a képet akkor jónak tűnik -de csak első pillanatra- mert így meg nagyon pixeles, rácsos lesz a kép. Kis "lencsehomályosítással" már komrumisszumot lehet kihozni viszont így is játtszhatatlan (profi szinten) ugyanis a távolabbi tárgyak a növényzet, a fűszálak az ellenfelek úgy egybemosódnak hogy lehetetlen kivenni őket, nemhogy becélozni egy jókis heccsátra... Kb ugyenez igaz az UTIII ra, meg az összes modern játékra. Egyszerűen nincs értelme az überrészletes grafikának. Viszont régebbi (2005előtti) játékok Pl egy jól agyonbutított Quake3 meccs egész pofás volt! :)) Na mondom, akkor próbáljuk ki más jellegő - konkrétan autós játékkal. TOCA GRID be. Töltés be. Képernyőn életnagyságú autó. Vigyor. Majd az első kanyar. Vigyor leáll. Második kanyar. Könnycsepp. Hát bizony ez sem az igazi. :((( Autós játéknál az ember tekintete mindíg az aktuális út távoli közepébe fókuszál, vagyis a tekintet az utat köveli. És valahogy pont ez nem jó. Egyszerűen túlságosan elmosódott a kép, és inkább idegesítő, mintsem élvezetes a játék. Inkább akkor a 22"-es monitor. Szóval lehet ezzel játtszani de csak módjával. Részletszegény, régebbi, illetve "casual" meg "oldalnézetes" (TRINE) jellegű játékokhoz illetve PS2/Wii-hez viszont kifejezetten jó! (Mario Kart, esetleg Re-Volt, sőt a legjobb: LEGO Racer!!! :DDD ) Windows alatt sem túl jó használni, a betűk szinte olvashatatlanok, és valljuk be nem jó a windows-t sem manapság már 1024-ben sem kezelni..
Az élvezeten dob a dolog ha gyári vászont használ az ember. Sokat. Sokkal jobb a kép. Én is úgy voltam vele hogy há minek ide vászon? Szóval vettem "méterárubótban" 3 méter hófehér, illetve 3 méter mélyfekete vászon anyagot (a fehér mögé hogy ne verődjön vissza a fény...) De ez bizony nagyon, de nagyon messze van egy jó gyári projektor vászon minőségétől. És ez a "kis" olcsó házi vászon is belekerült 10 ezerbe. (6000 a jó minőségű vastag vászon + 4000 a két rúdmerevítő) Úgyhogy mindenkinek melegen ajánlom a gyári vászon beszerzését. Viszont ha van elég nagy sima mattfehér falfelület, nos az -saját tapasztalatom szerint- kiváló képminőséget produkál, én ebben az esetben nem vennék vásznat...
Én 230 cm széles (Nem átmérő!, szélesség!) képet vetítettem a projektorral. Nos szerintem egy ilyen SD projektornak a 80" (160cm) az ideális képméret, annál nagyob-ban elégé mosott/pixeles a kép (persze attól is függ milyen távolról...)
Én így utólag nem vennék ilyen SD projektort otthonra (akkor már inkább egy 150 körüli Panasonic plazmát…) bár kétségtelenül van egy előnye: Hogy az egyébként útálatos, szutyok minőségű AVI filmek is „nézhetőek” bazinagy méretben, elfogadható minőségben! (Ami pl a 22"-os monitoron nagyon gusztustalan, de 2 méteres vetített képen egész jó! :U )

Remélem van akinek hasznos info is volt benne... :))

(#2013) D.Va


D.Va
senior tag

Most pedig a Ti segítségeteket kérném!:
Szóval szép volt, jó volt, "shortthrow" volt, HDMI-s volt, csak az a fránya 800*600 szúrta a szemem nagyon. Ezért 2 hónap aktív használat után eladtam a BenQ projót. Sokat gondolkodtam hogy venni kéne egy 42” TV-t, mert van azért sok jó extra előnye egy projektorral szemben (PlazmaTV vs LCD TV vitába most ne is menjünk bele… :D )
Csakhát ottvan ez a frány képméret… Kicsi az a 42” ugyi, kicsi na! :DDD Úgyhogy mégiscsak projektor mellett maradtam. Az utóbbi időben millió tesztet olvastam mindenféle cuccról úgyhogy 1 hónap alatt duplára nőtt a fejem és felére csökkent az agyam… Mindenesetre mostmár sikerült lecsökkentenem a lehetséges alanyok számát háromra:
A kiválasztott projektoroknál NEM szempont hogy 3D Ready-e vagy sem.
Azért ezeket preferálom mert ezek tudnak nekem megfelelően nagy képet vetíteni a gyári adatok és a projektorcentralos kalkulátor szerint! Az összes többi 720p-s közül ezek vetítenek 2m körüli képet 3 méter távról.
(Illetve ott lenne a számomra „tökéletes” projektor-álom a Panasonic PTAX200E de az jóval drágabb –ezért az kiesve!)

1)
BenQ W600+
(BenQ volt a projektorom, BenQ a monitorom, sőt van BenQ-s tollam meg nyakbaakasztóm is :DDD , szóval valamiért én csípem a BenQ cuccokat na… :R )
Ez a „+” –os javított frissített 3D ready változat

2)
ACER H5360
Tudom vannak negatívumai de valamiért szimpi, és végülis annyira nem tűnik rossznak, és kellemes az ára. Ez is 3D-s

3) EPSON EH-TW450
Ez kelti bennem a leginkább ambivalens érzéseket: Ez vetít legnagyobb képet a három közül, viszont ez LCD teknikájú ezért félek tőle! Viszont 2 év gar-t adnak a projóra, és 3 évet a lámpára! Ez sem rossz szempont!

Szóval ki melyiket venné és miért? Van esetleg vkinek bármelyikkel testközeli élménye?

Előre is köszi a segítséget! :R

(#2014) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

A Mitsubishinek ezek az új projektoros tv-i tartalmaznak valami huncutságot?
Úgy értem, hogy ugyanazok a dolgai megvannak, mint a dlp vetítőknek?
(lámpacsere, rainbow, hangos ventillátor, stb?)
Csak mert a többi megoldáshoz képest elég olcsók, ezzel a 3d megoldással pláne...

(#2015) szaszlaci válasza fiATHaLON (#2010) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem!

Az IMAX-os villogás az alacsony képfrissítés miatt + nagy vászon + éles kép van. Egyszerűen így is irdatlan drága és nehéz ilyen filmet készíteni, képzeld el, ha még több képkocka kellene mp-ként.

Aztán a gagyi Multiplex moziknál meg a lámpa villog, ez a világos jeleneteknél botrányosan feltűnő.

Minden DLP-nél tetten érhető, de inkább előbb, utóbb később, mert hozzászoksz.
Ez nem bántó, ha akarod látod, ha akarod nem. Ellenben a mozis dolgokkal.

A plazma villogása (szerencsére mára igen jó már) megint más, "élményben" a CRT tévékhez tudnám hasonlítani. Máshol ilyen nincs.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2016) szaszlaci válasza D.Va (#2012) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem tudok veled vitatkozni vagy egyetérteni. Ezt az infót nekem Batyó mondta, hogyha ilyet látok a lámpában, cseréljem, mert akkor már sok UV-t bocsájt ki.
Ez tönkreteszi az LCD-s gépek polárszűrőjét.
DLP-nél pedig a színkeréken helyet foglaló szűrőket.

Felbontásnál szvsz csak natívval érdemes megkínálni.

Igen, jó dolog a proji, minden fajtája, de:
Minden felbontásnak egy bizonyos képméret a maximum, efelett látni fogod a pixeleket. SD-nél ez nyilván jóval kisebb, mint HD / FHD esetén.
Akárcsak a tyúkháló és az elmosódott pixelek.
Nálam HD-re kb 80 Coll (sose tudom pontosan) és 3,2 méteres nézési távolság, ami ideális. Ennél nagyobb képpel már látom a pixeleket.
Ezért nem vennék SVGA gépet. Na meg abban esélyes, hogy valami régi DarkChip van, sokkal feltűnőbb a háló.

42 Coll, főleg egy proji után? Egérmozi az, na :)

Mivel személyes véleményt kérdeztél:
1: jó ár, túl nagy fényerő. A pluszos viszont 3D, oda már jónak tűnik. Érdemes lenne elgondolkozni rajta, ha ezt veszed.

2: Konkrétan milyen negatívumokra gondolsz? (Csak a spect néztem meg.)

3: nem vennék LCD-t.

4: van az LG-nek azt hiszem egy elég jó gépe, valamivel olcsóbb is mint ezek. Kicsit visszakeresel itt a topikban, volt róla szó.

Nem néztem utána a gépeknek, csak hirtelen amit gondolok, azt írtam le. Viszont te tedd meg, Projectorreviews oldalt javaslom.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2017) fiATHaLON válasza szaszlaci (#2015) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Köszönöm.

Lehet, hogy most lesz valami 52-55-ös lcd, aztán majd jövőre összebütykölünk
kedves barátommal egyet házilag.
Mert ahogy néztem, 3-4 kilóból már olyan 1.5-2 milliós tudású gépet lehet
összefabrikálni.
(Persze a kinézet nem lesz utolsó egy nápolyisdobozban,
dehát ennek is megvan a maga Millenium Falcon hangulata... :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#2018) D.Va válasza szaszlaci (#2016) üzenetére


D.Va
senior tag

Köszi a választ.
"Egérmozi"? :D Tényleg az! ;]

Hát egyelőre nekem s a BenQ W600+ a leginkább befutó.. Viszont az Epson-t meg lehet h nagyon jó áron kapnámmm. Csak az a fránya LCD... :N

Apropó LCD! Lenne egy hülye kérdésem: Az én BenQ MP512ST-m az DLP projó volt. Hivatalosan egészen pontosan "DLP by Texas Instruments". Mégis az volt a cucc gyári dobozán hogy 3LCD Tecnológia... Ezt én nem értem. Mi köze a 3LCD-nek a DLP-hez? Mi egyáltalán ez a 3LCD? (Az Epsonok is ilyen 3LCD-sek...)

(#2019) fiATHaLON válasza D.Va (#2018) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Ha megveszed a W600+-t, akkor írnál ide valami benyomásfélét?
Magam is kinéztem és még nem szakadtam el az ötlettől teljesen... :))

(#2020) szaszlaci válasza D.Va (#2018) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mondom, nézd vissza azt a LG nemtom hányast. 150 fölött van valamivel, de nagyon jónak tűnik!

A DLP technológiás gép lelkét, a DPD chipet a Texas gyártja. Texas Instruments :R :D
Ezt sok gyártó megvásárolja tőle és épít köré gépet.

Semmi köze az LCD-hez.
Minden LCD-s gépben 3 darab van, ez csak egy marketing, hogy
"Húú ez nagyon jó, mert az új 3 LCD technológiát használja!"
Egyszerűen annyira népszerű lett a DLP-s gép nem olyan nagyon régen, hogy az ezt a technológiát preferáló gyártók szövetségének lépni kellett -> kitalálták ezt az elég jól működő marketinget :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2021) hdcsaba87 válasza szaszlaci (#2020) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Sztem erre gondoltál LG AH215.
Ez az LG projektor alkalmas 120-150" os kép vetítésére?
Ekkor átlónál, mekkora vetítési távolság szükséges? Kb 4m áll rendelkezésemre.
Másik, hogy élvezhető kategóriába tartozik-e még? Vagy már nagyon látszódni fognak a pixelek?

(#2022) D.Va válasza hdcsaba87 (#2021) üzenetére


D.Va
senior tag

Igen ennek a cuccnak LG AH215 utánajártam énis (már régebben is), és tényleg ez lenne a legjobb 720p-s projektor képben és tudásában. Csak épp a vetítési távolsága ennek a legratyibb! Éppen ezért ez nálam SAJNOS kiesett a választásból. Ugyanis 3 méter távról csak 160cm széles (80") képet tud vetíteni. Ez meg nekem kicsi. Ezért gondolkodom a BenQ-n meg az Acer-en. Mindkettő pontosan 200cm-es képet vetít 3 méterről! Az epson meg 230cm széles (nem átmérő!) képet. Csakhát az meg LCD...
Még mindíg nemtom melyik legyen... Talán BenQ lesz. Természetesen majd írok tapasztalatot, bármelyiket veszem! :DD

A projektorcentralon van kalkulátor, ott nézd meg, mindent be tudsz állítani:

http://www.projectorcentral.com/LG-AH215-projection-calculator-pro.htm

(#2023) szaszlaci válasza hdcsaba87 (#2021) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen az!

Pedig 3 méterről a 80 Coll átmérőjű kép az ideális, HD felbontás esetén!
(Hacsak nem hordasz szódásüveget.)

Igen, nem lesz óriási, csak vagy kétszer nagyobb felület, mint egy hatalmas 50 Collos TV. Cserébe pixel- és hálómentes, éles képet fogsz nézni.
Ha meg nagyobbat vetítesz, a régi nagyképernyős játéktermi gépekre fog hajazni.
Előfordulhat, hogy látszódni fognak a túlzott képméret miatt az esetleg nem mindenhol tökéletesen egymásra vetített színek. (Azt hiszem, a színek hullámhossz eltérése miatt nehéz dolga van az optikának, ezért lehet, hogy pl a szélen mondjuk 1/5 pixelnyit félre lövi a pirosat, hogyha nem tud ott teljesen élesre állítani. Túl nagy képnél látszik bizonyos ábráknál.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2024) D.Va válasza szaszlaci (#2023) üzenetére


D.Va
senior tag

Ja, igazad van. Tényleg pixeles lesz kép, főleg ha közelről nézzük..
Most képzeld el én többnyire így használtam az MP512ST-t ami 800*600-as shortthrow projó:
230cm széles képet vetítettem, és ezt 3 méterről néztem...! Nem kicsit volt rácsos! :DDD Énekeltem is hogy: "A bőrtőőn ablakábaaa..." :D
Az tuti hogy 80"-on durva lehet egy 720p-s kép.
/ Régebben néztem a Ferenc Körúti Panasonic boltban a PT-AX200E-t. Hát azok az idióták normál DVD anyagot vetítettek rajta... :((( Most meg nem is műxik, a vászon elé raktak egy 50-es 3D TV-t... :W

(#2025) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Köszi a válaszokat, igazából miután írtam rájöttem lehet elég nagy lenne 150" :D
80" korrektnak hangzana így belegondolva.
Esetleg tudtok mondani helyeket, ahol lehet hasonló értékű projektorokat nézni?
Folyamatosan nézem a használt projikat is, hátha valamelyik megfelelne az elvárásaimnak.
Tetszik az acer 3d projektora is, de nem érzem azt, hogy ez egy maradandó technológia lenne, bár ki tudja előre...

(#2026) D.Va válasza hdcsaba87 (#2025) üzenetére


D.Va
senior tag

Ne foglalkozz a 3D-vel, vedd úgy hogy azt csak extraként kapod, az csak egy plusz funkció... Attól még normál 2D üzemmódban ugyanúgy lehet jó a cucc. Tesztben nem írnak róla túl rosszakat (az Acer-ről) Talán negatívumként pont azt említették hogy a kép legszélén torzul picit a képminőség. De ki nézi a kép legszélét?

Egyébként ez a fajta 3D-s technológia valóban halálra van ítélve. Ki szeret folyton szemüveggel ülni? (Főleg ha valaki eleve szemüveges! Az két szemüveget vesz fel?) A Toshiba már év végén piacra dobja a szemüvegnélküli 3D TV-jét. Szóval ez a 3D sztem még nem épp kiforrott. Csak ebből is lehúznak egy kört a gyártók...

(#2027) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Olvasgattam erről a PT-AX200E-ről.
Nagyon dícsérik, de mi ez a nyűg vele, hogy 10-ből 3 ember panaszkodik
(panasonic -értitek :DDD ), hogy 1-2 éven belül sárga lesz a közepe a
vetített képnek, meg valami flickeringet tapasztaltak, amin firmware update
segít???

(#2028) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Mikor a sajátomat megvettem, hónapokig nézegettem, hogyan lehetne a képet jó minőségben felnagyítani, mert hát mi az a 80 Coll.
Aztán sikerült egy elfogadható megoldással (dupla homorú lencse az objektív elé). Jórészt éles is lett, a színek torzulását nem vettem bele az értékelésbe. Viszont azt vettem észre, hogy héé, látom a pixeleket. Szép éles meg minden, de nekem ez nem kell! Pedig olyan 90-100 Coll közé ment a nagyítás.
Levettem, és mikor közelebb ültem, egyből megint láttam a pixeleket. Akkor jöttem rá, hogy talán nem véletlenül ilyen képmérettel adhatják ezeket a gépeket.

A 3D az egy jó kérdés, megítélni nem tudom. 2D és 3D-re jó gép elég ritka. Mivel utóbbihoz vagy 3x nagyobb fényerő kell, az egyiket nem túl élvezhetően fogja teljesíteni.
Persze elé lehet rakni egy szűrőt akár, ha túl fényes..
Meg azért elég nagy tolóereje a 3D-nek az Imax és a BluRay. Utóbbinál ott van a Sony, elég agresszív fajta, mint tudjuk.

fiATHaLON: mikor a sárga közepet olvastam, tudtam, hogy ez egy LCD-s gép.
Sokat feltennék rá, hogy az az 1-2 év alatt nem tisztították ki, de ment vagy 1500 órát.
Utána csodálkozik, hogy poros és alig megy át a fény, sárgás lesz. Ha szerencséje van, bele is égett a por, azt pedig már tisztíthatja..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2029) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok!

Találtam egy fullhd projektort szuper áron amit xbox 360-ra és filmnézésre szeretnék használni kb 2-3 méteres átlóval. Nem tudom melyek a fontos paraméterek ezért a segítségeteket kérném hogy ez megfelel e a célra és van e benne valami buktató paraméter amitől "gagyi" lenne.

5" TFT
VGA, 2x HDMI, komponens csati
natív 1920x1080
1080p/1080i/720p/576p/480p/480i -t fogad
izzó 150w
izzó élettartam 4000 óra
kontraszt 3000:1
fényerő 2400 ANSI Lumen

Előre is megköszönném a segítségeteket.
:R

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2030) D.Va


D.Va
senior tag

Bakkeeer! Hogy ez eddig nekem miért nem jutott eszembeee?! :U

-> [link] :C

Ne lepődjetek meg, a linken az oldal valami ékírásos nyelvű, de az oldalon lejjebb lévő képeket nézzétek! :R

[ Szerkesztve ]

(#2031) redhunter válasza D.Va (#2030) üzenetére


redhunter
senior tag

Most ez mi akar lenni?

PSN - RedFoxHun

(#2032) D.Va válasza redhunter (#2031) üzenetére


D.Va
senior tag

Hát mivel nem tudok krixkrax nyelven nem tudom ők ott az oldalon mire akartak kilyukadni azzal hogy tükrözték a képet, de én arra tippelek hogy így lehet kicsit játtszani az elhelyezéssel. Én konkrétan így kellőképp meg tudnám trükközni a vetítési távot. Nálam ez probléma mivel tetőtéri a szoba, és a szoba fele le van csapva (ez sok agytörést okoz az elhelyezés miatt... Nem tudom középre rakni a projót... Trapézkorrekciót meg nem akarok, mert torzítja a képminőséget...
Szvsz ha tükörrel sikerülne hosszabbítani a vetítési távot, akkor már szóbajöhet az LG AH215 is! :))

(#2033) harsanyiz


harsanyiz
aktív tag

Nekem is úgy lesz(fejjel lefelé), holnap teszem fel a plafonra a polcot, amit átfúrtam 3 helyen és fejjel lefelé lesz a proji rajta :). Nekem az volt a fő szempont, hogy így akár még a kép elé is lehet állni és még így sem látszik a fejed a képben. 3méterről olyan 165széles a kép (LG AH215) én tvzésre használom főként, meg néha mozizásra. Az edigitálban 150volt tartalék izzóval! Elöszőr arra mentem, hogy legyen minimum 2000ansi fényerejű, utána arra, hogy legyen 3d-s. és találkoztam egy hozzáértő emberrel :).
Ezt tanácsolta:

1, a hangja ne legyen 29dbtől több, de inkább 27 legyen. (ehhez nem árt a 3-4ezer óra élettartalmú hitelesítés sem. A 2ezrer órás halk gép is felejtős.)
(a 27sem halk már, de eco módban tolom úgy (-23db) az már jó tvzni, mozizni)
(minél halkabb annál jobb konstrukció)
2, DLP technológia.
3. semmiféleképpen ne legyen irodai használatra való. (1280x720,16:9-es képarány)
4. nézzem meg élőben :)

Sajnos nem volt alkalmam élőben megnézni,de mondták ha neten rendeled 3 vagy 8 napon belül szó nélkül visszaviheted.

Használtat nem ajánlatos venni, mert nagy eséllyel nincs gari. Ezekben a gépekben kiszáradnak, elöregednek az alkatrészek a nagy melegnek köszönhetően.
Persze lehet szerencséje az embernek.
Fényképet csináltam csak mobillal, ami fos minőségű, de kiindulásnak megteszi.
Szürkületben készült vaku nélkül.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2034) szaszlaci válasza SP!T (#2029) üzenetére


szaszlaci
addikt

A típusát azért elárulhatnád! :)

Ami nekem szemet szúr, hogy túl nagy a fényereje. Ez 3000-es kontraszttal esélyes, hogy nem tud feketét.
A szigorúan magánvéleményem pedig, hogy DLP-t érdemes.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2035) szaszlaci válasza D.Va (#2030) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jó lenne tudni mit ír, mert magam is gondoltam ilyesmire, képméret javítása céljából. Amiért elméleti szinten elvetettem:
-nagy tükör kell, hogy értelme is legyen
-állandóan tisztán kell tartani
-ki tudja, mennyire szórja teli fénnyel a szobát, mennyi fényt vesz el
-nagyon sík, valódi színeket visszaadó és tiszta tükör kell, a fürdőszoba tükör kétlem, hogy jó lenne
-baromi nehéz beállítani, hogy a kép ne legyen trapézos. Talán nem is lehet, illetve akkor a gépben kell trapézkorrekciót alkalmazni. Ezért lenne jó tudni, hogy mik a tapasztalatok, mit ír.

No persze pesszimizmusom ellenére érdekes lehet, ha van hozzá eszközöd, türelmed, mindenképp próbáld meg!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2036) szaszlaci válasza harsanyiz (#2033) üzenetére


szaszlaci
addikt

Csak az 1-es ponttal vitatkoznék: hozzáállás kérdése.
Én csendmániás vagyok, a PC-ben is volt olyan, hogy hallottam a RAM-ok sercegését, annyira halkítottam. Az még egy hangos rendszer volt pedig. De a proji emelt fordulaton van, nem zavar.
Meg hangrendszer kérdése is valamilyen szinten.

Jobban érzi magát az a lámpa, ha nem határon van járatva, hő szempontjából.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2037) SP!T válasza szaszlaci (#2034) üzenetére


SP!T
addikt

"titkosít" beszerzés! :B ;]

Ez az 5" LCD nem para? Minden más típusnál 1,8" és ilyesmiket találtam... Miben tér el ha nagyobb?

Köszönöm!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2038) szaszlaci válasza SP!T (#2037) üzenetére


szaszlaci
addikt

"titkosít" beszerzés! <- Ezt nem értem.

Hát, a jó régi meg a gagyi kínai gépekben vannak ekkora LCD-k, úgy tudom. Ugye nem valami Ebay-es, tuti vételt akarsz venni, kínai importból?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2039) SP!T válasza szaszlaci (#2038) üzenetére


SP!T
addikt

Egy angol gyártmányról van szó, de tény hogy nem valami ismert! Szóval pl hogy 5" TFT, az miben jelent negatívumot? Jó kérdés? :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2040) szaszlaci válasza SP!T (#2039) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez, hogy angol gyártmány és 5 Coll kevés. Írd le, amit tudsz róla. Linket, fényképet, kitől, mit mondtak, miért választanád, mennyibe kerül.

5 Coll-re annyit lehet mondani, hogy a régi gépekben voltak ilyenek. Lehet, ugyan az jellemző akkor erre is. Ezt így nem lehet megmondani.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2041) harsanyiz


harsanyiz
aktív tag

Én is néztem gigafullhd led projektor márka nélkül 2csillió ANSI itthon is árulja egy faszi, de nem jó, gagyi. Ha jól tudom ő is ezért adja el. Az ebay-en is árulnak ilyet (ha egyről beszélünk, mert a linket elfelejtetted...)

(#2042) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!

100-120k árkategóriában tudtok nekem javasolni valami jóféle projectort?
Prezentációs célra kell, ritkán film.
Nem hátrány ha rendelkezik jó fényerővel, és az izzócsere sem utolsó, bár jó ha 3-4 évente sor kerül majd a cserére, nem fog túl sokat menni.
Szánom bánom nem olvastam a hozzászólásokat, biztos nem én vagyok az egyetlen aki ilyet keresett eddig.

Köszi előre! :)

...

(#2043) szaszlaci válasza Devid_81 (#2042) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor olvasd el, hogy körvonalazódjon, mert a kérdésed értelmetlen!
Elég az előző 200 hsz-t elolvasni.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2044) D.Va válasza szaszlaci (#2035) üzenetére


D.Va
senior tag

Hétvégére elkérem a céges projót aztán játtszak egy kicsit a tükrökkel... Majd beszámolok mit romlik a kép - egyelőre fürdőszobatükörrel. Az mondjuk nem épp tökéletes, még a fejem is láthatóan torzul benne, (vagy tényleg olyan vagyok? :DDD ) de tapasztalatszerzéshez jó lesz.
Ha működik jól a dolog akkor gondolkodok BenQ W1000+ FullHD-ban is :))

(#2045) szaszlaci válasza D.Va (#2044) üzenetére


szaszlaci
addikt

Esetleg lőj pár fényképet, meg figyeld meg, mennyit torzít a színeke, élességen, pontosságon, geometrián! Szerintem nem csak engem érdekel, mire jutsz :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2046) gabcsikovo


gabcsikovo
csendes tag

sziasztok
Vásárlás elött állok..Megigértem a fiamnak hogy lesz vagy lcd vagy projektor..És indulhat a mozi...
Hát ennyit vásárlás elött még nem vaciláltam..Mert ugye lcd-ből kéne az a 46- felfele col..
De viszont projektornál ha tévé nézésre használom (ha lehet) előjönnek a fogyasztási problémák...Már ha ezt a dolgot jól értelmeztem.
Nekem jelenleg ez van a tv-re kötve:
[link]
ezen jön a jel, ill. filmeket hordozható vinyóról játszik le..
A tetőtéri szoba teljes hossza 6m két vége a tető miatt le van csapva igy a vetíthető méret cca 3,6m(egyenes plafon sík)
Szimpatikus volt ez a LG AH215 amiről harsanyiz írt.
Érdekelne a fogyasztás illetve ki tudom -e vele váltani az lcd-tv-t..Érdemes -e a projektorral foglalkozni?Illetve meddig bírják a projektorok?És akor még ott van a vászon kérdés..
De lesz még kérdésem ...Ja és ledes vagy lámpás....stb
Elnézést de nem vagyok egy műszaki zseni :( ,és ezekhez a dolgokhoz nem értek.
Ha tudtok segítenei azt nagyon szépen megköszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#2047) Devid_81 válasza szaszlaci (#2043) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Oksi, igazad van! :)
Nos akkor javítom a dolgot, prezentációra kellene valami masina, nem árt a nagy(obb) fényerő.
Árban sajna nem sok van rá, talán fel tudnak menni 140-ig.
Van-e ilyen amibe érdemes pénzt fektetni?

...

(#2048) szaszlaci válasza Devid_81 (#2047) üzenetére


szaszlaci
addikt

1024-es van már jó, ilyen áron.
Pontosan milyen felhasználásra kell? Vetítési távolság, képméret, elhelyezés, nézési távolság, kb miket vetítenének, mennyi ideig, milyen sűrűn kapcsolgatnák, ilyenek. Írd le, amit tudsz!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2049) Devid_81 válasza szaszlaci (#2048) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Oksi, amit tudok az annyi, hogy kb 3-5 méterről lesz majd a vetítés, és szemből.
1024 bőven elegendő lehet.
Képméret, ezzel kicsit bajban vagyok, van most fenn egy vetítő vászon, este megtudom milyen is az.
Naponta kb max 2 órát fog menni, kapcsolgatva nem lesz.
És még a napi rendszert sem merném ráfogni, mivel jelenleg heti 1x van az előadás amire kell, de inkább kicsit "túlméretezem" :)
Powerpointos cucc, leggyakrabban szöveges részek lesznek vetítve, itt ott egy ábra.
Írásvetítő szerepet fog lesűrűbben betölteni.
Válaszodat előre is köszönöm! :R

...

(#2050) harsanyiz válasza gabcsikovo (#2046) üzenetére


harsanyiz
aktív tag

a fogyasztása 230-250W ha most veszed az edigitálban adnak hozzá pótizzót, így eco módban 4000óra+4000óra (átlagos tvzésnél simán 6-8év):). Vászonnal nem foglalkoznék a helyedben, fehér fal tökéletes, nálam a tv-vel simán felveszi a versenyt. Most készülök venni egy digitális tunert 10-20ezer kb. 1800ansi a fényereje az bőven elég nekem, illetve voltak rokonok a hétvégén csak ámultak :) 3 méterről vetítek 2méter körüli a képátmérőm. Ami jobban tetszik az lcd tévékkel szemben, hogy nem torzítja el 16:9-es módban közel sem annyira a 4:3-as képet mint az általam látott tévék(széles hambár fej, ajtós szekrény váll :). + a vetítős kép ad egy plusz hangulatot az egésznek. Én is hónapok óta kerestem az igazit, úgy érzem megtaláltam :) A ledes projik még nem bírnak jó fényerővel tudtommal, ha van is ilyen az biztos marha drága. csak ajánlani tudom, teljesen más világ, mint amit megszoktál, és gyönyörű színek!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.