Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) szabolcs.sz


szabolcs.sz
tag

Mattüvegre, tejüvegre, vetít valaki ? Érdekelnének a tapasztalatok. Egy négyzetméter savmaratott üveg 15.000 Ft, 2nm árából kijönne egy 80"-os képernyő + 2cm keretnek mind a négy oldalon. Egy hátsó vetítéssel egész élhetőnek tűnik.

Kiállításon láttam hasonlót, nem tudom, szobai körülmények között érdemes-e vele kísérletezni. Inkább fotós vonalon vagyok érdekel, nagy ritkán 1-1 film is belefér, de inkább fotós slideshow menne rajta, normál lakásban.

(#16002) kiss8671 válasza szaszlaci (#15992) üzenetére


kiss8671
tag

Köszönöm :)
Nem is tudom mi lenne velem nelkuletek :D
Csak egy a gond még nincs projektor :(

(#16003) szaszlaci válasza szabolcs.sz (#16001) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,
ha köszönsz, szívesebben segítünk.

Ami engem illet, sose próbálkoztam ilyesmivel, csak pár észrevétel, hátha segít. A tejüveg az anyagában színezett, nem? Elképzelhető, hogy elég homályos lesz az eredmény, hiszen relatíve vastag. Míg a savmaratott üveg a mattüveghez hasonlítható, nem? Az pedig éles képet ad, legalábbis fényképezőben.
Minden esetre ha fotókat vetítesz és látszódnak a vetítő négyzetes pixelei, szvsz nagyobb baj, mintha nem éles (homályos), fogjuk rá, hogy filmszerűbb.
Egyébként miért akarsz hátulról vetíteni, hogy közelebb tudjanak menni anélkül, hogy árnyékolnának? Egy fentről vetítős (tehát nem középről) projektornál azért nem kell olyan távol maradni. Meg aztán a vászon/fal nem törik el és nem vág senkit szeletekre. Az üveg meg gondolom nem biztonsági, hogy apró szilánkokra essen szét.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16004) _kovi_ válasza szaszlaci (#16000) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Köszi! ;)

Hogy érted a névleges lument?
Esetleg Tudnál típust is ajánlani? Acer vagy Benq? Esetleg amihez olcsó az izzó.

(#16005) c4 válasza szaszlaci (#16003) üzenetére


c4
őstag

"Az pedig éles képet ad, legalábbis fényképezőben..."

Az lehet, mivel optikai üvegből készül. Nem hullámos síküvegből.

(#16006) szabolcs.sz válasza szaszlaci (#16003) üzenetére


szabolcs.sz
tag

Sziasztok, jogos, bocsánat, lemaradt. :) Köszönöm a választ, és további gondolkodtatásra késztet.
Az üveg még nem eldöntött, lehet polikarbonát is, bár annak a sík voltát illetően vannak kétségeim. A másik alternatíva a savmaratott hatású fólia, ez egyúttal biztonsági elem is lehetne a szilánkokkal szemben.
Kísérletezni támadt kedvem, és nem is biztos, hogy falra lenne téve, pl. el tudnék képzelni asztalba építettet, egy rövid vetítési távolságú projektort egy tükörrel.
De tegyük fel, hogy nincs bajom az üveggel, a ház ajtajain és ablakain se biztonsági üveg van.
Hátulról vetítés ? nem is tudom, talán elegánsabb belső tér, kevesebb látszódó kábel, meg ilyenek. Pl egy irodába, vagy kiállításra jobban el tudnék ilyet képzelni.

(#16007) szabolcs.sz válasza c4 (#16005) üzenetére


szabolcs.sz
tag

a síküveg felületének hullámossága szerintem kisebb 80"-os átlónál, mint egy ugyanakkora rolós (nem feszített) vászoné. Pláne egy glettelt és festett falhoz képest.

(#16008) szaszlaci válasza _kovi_ (#16004) üzenetére


szaszlaci
addikt

A névleges, amennyit a gyártó megad az adatlapon. Nem tudom, mi kapható most újként; ha pedig használt is szóba jön, amit sikerül találni, szoktak időnként lenni eladóak.

szabolcs.sz: szóval csinálnál egy projektoros tévét? Na az finoman szólva sem lesz egyszerű, hogy jó is legyen.
Üveg + fólia, minimum négy anyagváltás a fények, plusz a ragasztó, a bevonatok. Mennyi fényt vesznek ezek így el?
Ja és akkor nézd meg az üveget, hogyha fél centit elérő hullámok vannak benne, akkor ne vedd meg :D (Megjegyzem, az 'optikai üveg' az anyagra vonatkozó meghatározás, nem az alakra...)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16009) c4 válasza szabolcs.sz (#16007) üzenetére


c4
őstag

Nos, erre a kérdésre majd az élet adja meg a választ.
Ha szerencséd van, egy viszonylag hullámmentes üveglapot vágnak le.
Egyébként létezik direkt erre a célra gyártott fólia is, ami könnyebb is.

(#16010) c4 válasza szaszlaci (#16008) üzenetére


c4
őstag

"(Megjegyzem, az 'optikai üveg' az anyagra vonatkozó meghatározás, nem az alakra...)"
Na meg az anyaga sem azonos,

(#16011) szabolcs.sz válasza c4 (#16009) üzenetére


szabolcs.sz
tag

Ez a fólia királyság! 160 dollárért még versenyképes is. Kezd alakulni a dolog.
:) Ahogy itt elhangzott, tényleg van mit kísérletezni :)

(#16012) AVhelper válasza _kovi_ (#15988) üzenetére


AVhelper
senior tag

Elvileg a kép méretén és a nézési távolságon múlik, hogy látod-e egyáltalán a különbséget egy "HD Ready" vagy "Full HD" kép között. Az emberi szem felbontóképessége ugyanis nem korlátlan.

Ha például 4 méternél távolabbról nézel egy 100 inch átlójú 16:9-es képarányú (125 x 221 cm) képet, akkor azon már bizonyosan nem látod a Full HD felbontás minden részletét.

Az Epson EH-TW490 egy igen kedvező áru (150 eFt körül már megvehető) vetítő, ami nagy fényerejével még a nem ideális fényvisszaverő tulajdonságú falra is képes elég nagy és élvezhető képet vetíteni.

(#16013) Neró


Neró
őstag

Sziasztok,

Beszart a TV és most arra gondoltam, hogy mi lenne ha most egy projektort újítanék be.

Ebben a témában nagyon vakon vagyok szóval szeretném a segítségeteket kérni.

Házimozizáshoz milyen olcsóbb készülékek vannak amikkel már élvezni is lehet akár hd vagy full hd ban a filmet?

Illetve milyen vászont - plafonrol legördülő van e?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#16014) CyDoN válasza Neró (#16013) üzenetére


CyDoN
senior tag

Szia,

Milyen távolságban lenne a projektor a vászontól, és milyen messziről néznéd a vetített képet ?

(_._)

(#16015) szaszlaci válasza Neró (#16013) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

Megelőzve a HD és FHD tévútra sodródásodat. Nagy kontrasztú, élsimítás nélküli ábráknál úgyis látni fogod a pixeleket. (Pedig ehhez a képhez a PH tömörített is egy kis élsimítást maszat formájában... :D )

Filmnél meg nincs ilyen, csak ha direkt látni akarod. Mikor beér az alsó árkategóriába egy felbontás, rögtön fosnak lesz titulálva az, ami alatta van. Nem lesz ez másképp akkor sem, ha elterjed a 4K.

Vászon helyett meg fal, ha megoldható.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16016) Neró válasza CyDoN (#16014) üzenetére


Neró
őstag

A plafon elég szabad, szóval igazábol bármilyen távolságban felszerelhető. De kb olyan 3-4m.

Azonban a falat nem tudom megoldani mivel elég nagyok az ablakok és az egyetlen szabad részre is egy látvány kandalló lett beépítve.

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#16017) Atomgeszi válasza Neró (#16016) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szia!

Mennyi lenne rá a keret? Utána gondolkodj, hogy annyiért milyen Tv-t kapsz és mik az igényeid.

(#16018) Neró válasza Atomgeszi (#16017) üzenetére


Neró
őstag

Azért kérdeztem az árakat is mert,több 2-300K -ért láttam. Nem vagyok otthon ebben a témában és nem tudom melyik a legolcsóbb, de mégis az igényeket kielégítő készülék. Mindenképpen 100 alatt gondoltam.

| www.diablohungary.hu

(#16019) devil-k válasza Atomgeszi (#16017) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az a kérdés, hogy a vetítőt csak mozizásra használná-e, vagyis elhanyagolható-e a "hagyományos" értelemben vett TV-zés? Pl. én a UPC adásait nem nézném vetítőn. Nálam csak film+PS4.

Egyébként nem is lehetne egy lapon említeni a TV-t és a vetítőt. Nálunk a LED TV csak az asszony TV nézési funkcióját tölti be. Illetve az oké, hogy magára a vetítőre mennyit szán az ember, de ott a vászon, konzol, kábel is.

- mozi bolondéria -

(#16020) home98


home98
csendes tag

Sziasztok!Milyen HDMI kábelt ajánlatok 7-10m között?3D-t tudja.Ezen menne a hang is.

(#16021) marci922


marci922
csendes tag

Sziasztok!

Nézegettem az asusnak a p1 illetve s1-es ledes projektorjaikat, van valami vélemény/tapasztalat velük kapcsolatba?

100.000 körül gondolkodom egy olyan megoldásban amin lehetne nézni a filmeket, nem kell fullhds képminőség, csak hogy azért élvezhető legyen a film. Körülbelül 3x3méteres falfelület áll rendelkezésemre a vetítésre, a vetítő távolsága meg 4 méter körül lehet a faltól. Világos, sárgás színű a fal, de semmiképp sem vennék vásznat, már csak azért sem, mert a besötétítés megoldható mindig. Van valami konkrét projektor tippetek? Elsősorban az új projektorokat részesítem előnyben, de semmitől nem zárkózom el.

Előre is köszi :)

(#16022) devil-k válasza home98 (#16020) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az ajánlás lehet 3.000 Ft és 300.000 Ft között is. :D Egy ártartományt megadhattál volna, illetve, hogy milyen vetítőhöz menne.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#16023) jracz válasza marci922 (#16021) üzenetére


jracz
tag

Én ezt ajánlom.
Nem sokkal drágább és több mint duplája a fényerő.

LG PB60G

(#16024) KisTücsök válasza marci922 (#16021) üzenetére


KisTücsök
addikt

"de semmiképp sem vennék vásznat, már csak azért sem, mert a besötétítés megoldható mindig."

A kettő nem függ össze.

[ Szerkesztve ]

(#16025) home98 válasza devil-k (#16022) üzenetére


home98
csendes tag

Benq w1070-est és egy LG pa 70-est.Árat azért nem adtam,mert kinek mi jött be.Tapasztaltam máshol is,hogy nem mindig kell a drága.Ugyan akkor "olcsó húsnak...."

Szóval ezért érdeklődöm.

(#16026) endruboy1


endruboy1
senior tag

Üdv!
Tud valaki olyan projektort ajánlani ami aránylag olcsó (100 körül) és van benne média center funkció is, vagyis legalább wifin keresztül látja a számítógépről megosztott filmeket? Vetíthető kép méret minél nagyobb annál jobb, van helyem.

És amúgy meg erről a Benq MW523-ról van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#16027) StLui válasza home98 (#16025) üzenetére


StLui
veterán

Ez így akkor sem fog menni, nekem elég a 3500Ft-os 10 méteres, más 50 alatt meg sem néz egy ilyen kábelt

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16028) home98 válasza StLui (#16027) üzenetére


home98
csendes tag

Na annyira semmiképpen nem bonyolódnék bele!Tudom mindig van jobb ,drágább.Egy közép-alsó kategóriás kábelre gondolok.

Ez pl?[link]

(#16029) Pro Koryak válasza home98 (#16028) üzenetére


Pro Koryak
addikt

jó lesz. nálam 10m hama van semmi gond vele.

(#16030) devil-k válasza home98 (#16028) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az Inakustik kábelek jó minőséget képviselnek. :K

- mozi bolondéria -

(#16031) Spuri2000 válasza marci922 (#16021) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Jelenleg én is sárga falra vetítek! Első látásra jön a WOW faktor, majd az idő elteltével te is látni fogod, hogy a sárga fal bizony eltolja az egész színképzést a sárga irányába és nem nagyon tudod jól kikorrigálni. Ezért vettem most én is egy vásznat!

(#16032) home98 válasza Pro Koryak (#16029) üzenetére


home98
csendes tag

Nekem is egy Hama 3m-es van,de kis átrendezés volt így kell a hosszabb kábel.

(#16033) home98 válasza devil-k (#16030) üzenetére


home98
csendes tag

Akkor maradok ennél a márkánál.Köszönöm a segítségeket.

(#16034) home98 válasza home98 (#16033) üzenetére


home98
csendes tag

Közben keresgéltem,nézelődtem.
Ezen akadt meg még a szemem[link]

Vagy arra gondolva,hogy ne kelljen dugdosni az asszonynak a kábeleket egy elosztóval ez is jó lehet?[link]

(#16035) szaszlaci válasza home98 (#16034) üzenetére


szaszlaci
addikt

A 3D-hez kell a sávszélesség, ha nem SBS képről van szó. Főleg, ha még 1080 is.
Semmi garancia nincs rá, hogy az általad belinkelt drága kábelekkel menni fog. Ellenben egy ötöd annyiba kerülővel is oké lehet már, ha meg nem jó, veszel másikat. 2D 1080p pedig a legolcsóbb (2500 Ft) 10 méteresen is jó eséllyel menni fog.
Minden esetre bármelyiket is válaszd, onnét vedd, ahol visszaveszik teljes áron, ha nem működött!
Hogy a drágább kábellel jobbak a színek és hasonló agymenéseket jobb, ha nem veszel komolyan.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16036) devil-k válasza szaszlaci (#16035) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Hogy a drágább kábellel jobbak a színek és hasonló agymenéseket jobb, ha nem veszel komolyan"

Mesélj erről.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#16037) c4 válasza devil-k (#16036) üzenetére


c4
őstag

Kábelteszt.

[ Szerkesztve ]

(#16038) Pro Koryak válasza devil-k (#16036) üzenetére


Pro Koryak
addikt

[link]

hosszú kábelnél már van értelme.

csinálj már vaktesztet!!! akkor is látnád a difit???

[ Szerkesztve ]

(#16039) devil-k


devil-k
nagyúr

És a saját szemetek, fületek?

- mozi bolondéria -

(#16040) Q


Q
senior tag

Sziasztok!
Projektor vásárlása előtt állok. Tud valaki ajánlani olyan üzletet, ahol több projektort ki lehet próbálni? Elég kevés üzlet tart raktárkészletet. A keret közép kategória vásárlásához elég. Esetleg van olyan típus, amit jó szívvel ajánlotok? Egy Panasonic PT-AE900 volt az előd, ami már a 9. évét taposta nálam. A vásárláskor ez egy jól sikerült modell volt. Most is valami hasonlóban gondolkodom.
Köszönöm!

(#16041) AVhelper válasza Q (#16040) üzenetére


AVhelper
senior tag

Privátban ajánlok...

(#16042) szaszlaci válasza devil-k (#16036) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mivel elképesztő ostobaság uralkodik a kábelek minőségét illetően, kérésednek eleget téve mesélek egy kicsit, koncentrálva a lényegi részre. Később be lehet majd linkelni.

Ahol valamilyen jelet továbbítunk, szupravezető híján elkerülhetetlen, hogy az ezt továbbító közeg (kábel) végén nem ugyan az lesz, mint az elején. Azonban meg kell különböztetni ezt az információtól, mivel a kettő nem ugyan az. A megértés kedvéért néhány népszerű példával illusztrálom, koncentrálva a HDMI kábelre.

A HDMI kábel egy digitális jelkábel, külön órajel vezetékkel és ehhez igazodó feldolgozórendszerrel. Na most ha az elején bemegy egy tökéletes négyszögjel (ami valójában már ott sem az, de ez nem baj), akkor a végén nem az fog kijönni.

Azonban ebből a jelből a feldolgozó elektronika jó esetben képes visszaalakítani az eredeti digitális számsort, mivel értelmezi. És itt jön be a közös órajel fontossága, mivel ehhez igazítja, ezért tudni fogja, milyen hosszú egy jel és mikor érkezik. (Tehát a kisebb visszaverődések sem fogják megzavarni a rendszert.)

Eddig minden szép és jó, de a valóságban van még valami. Nagyon ritka az, hogy hosszabb kábelek esetén a feldolgozás után ugyan azt kapjuk, mint ami mondjuk a merevlemezünk SATA kábelén átjött.
Ekkor történik az, hogy egy pixel nem alakítható vissza, azonban ezt a megjelenítő (vetítő) elektronikája kiszámolja igen jó közelítéssel a környezetéből, hogy mi lehetett. (Egyéb jól működő hibajavító módszerekkel együtt.) Ez nagyon kevés, elenyésző mennyiségben van jelen, olyan nincs, hogy ezt valaki észreveszi.
Hogyha nagyon megszaporodnának az átviteli hibák, az olyan erős hibajelenséget okoz, hogy a kép nézhetetlen, vagy meg sem jelenik. Ekkor a kábel (abban a rendszerben) nem képes akkora adatmennyiség elégséges továbbítására.

1080p jelet, 10 méteres hosszig a legolcsóbb HDMI kábel is elenyészően kevés hibával át fog vinni 50 % fölötti eséllyel, és a tízszer annyiba kerülőnél sem garantált a siker. Ezek után nem sok értelme van drágább kábelt vásárolni. (Sőt..)

Mi a helyzet az egészen drága (>100 ezer forintos) kábelekkel? A magukat piedesztálra emelő és hatalmas tapasztalattal rendelkező szakemberek rendkívül meggyőző tapasztalatai szerint egy ilyen kábellel sokkal szebbek lesznek a színek, mélyebb fekete, magasabb kontraszt érhető el és hasonlóak.
Amelyik szakember lelkes amatőr minimálisan tisztában van az alapvető működésével, tudhatja, hogy digitális jelnél ez lehetetlen, hiszen ehhez kvázi intelligens módisító hatással kellene, hogy rendelkezzen az a kábel. Hiszen a teljes mozgókép egy időbeni részét kellene látni, értelmezni, feldolgozni és átalakítani, hogy javítson ezeken a jellemzőkön.
Mellesleg a tökéletes kábel nem javít, hanem változatlanul viszi át a jelet. Vagy a rossz kábel teszi meg ugyanezt negatív irányban, intelligens módon, hogy rontson a képen.
Ezek után felmerül a kérdés, hogy a szakértő, vagy a kábel rendelkezik-e magasabb intelligenciával.
Megjegyzem, eddig egy értelmes magyarázatot nem hallottam ellenkezőjének bizonyítására senkitől, egyetlen mérés sem igazolja ezeket, a szubjektív véleményekkel kapcsolatban pedig határozott állásponttal rendelkezem. :)

Nézzük akkor a digitális hangjelet továbbító TOSLINK S/PDIF vagy koax kábel esetét.
Itt egy jelfolyam van, azonban két külön órajel generátor a forrásban és a vevő oldalán. Éppen ezért bármilyen torzulás a jelben időbeni eltérést fok okozni a jel értelmezésekor és adattá való visszaalakításakor. Az más kérdés, hogy ezt az olyan hangsugárzókon nem kis feladat meghallani, amikkel azok többsége rendelkezik, akik olyan kijelentéseket tesznek, hogy az ezer forintos optikai kábel max cipős dobozt összekötni jó. Lelkük rajta. A placebo hatás minden fajta kábelnél erősebb.
(Van olyan megoldás, ami külön órajel szálat visz, ahogy a hangkártyák belsejében is továbbítódik az adat.)

CD. Adat CD esetén igen komoly és sok helyet elfoglaló hibajavító/ellenőrző információk is felkerülnek a korongra (mert valójában nem 700 MB egy lemez), ezekkel pedig tökéletesen visszaállítható az eredeti adat, hacsak nincs nagyon rossz állapotban a lemez. Ezt mindenki tapasztalhatja.
Audio CD: itt is van hibaellenőrzés, de sokkal kevesebb. Hibajavítás is van az audio CD-lejátszókban, némelyiken fel is villan egy LED, ha javított. Meglepően ritkán jelez. Azonban lehet rossz a lemez, de ez gyakorlatilag a pattogásban nyilvánul meg.
A lejátszó egyéb jelfeldolgozó részén, főleg az órajelgenerátor környékén vannak még hibalehetőségek, nem teljesen értelmetlen figyelembe venni.
Azonban az olyan dolgok, mint például a lemez oldalának filctollal való befestése, hogy kevésbé verődjön vissza a lézersugár, teljességgel értelmetlen, hiszen ha már a rendszer képes volt értelmezni, hogy az a jel nulla vagy egy, nincs mit javítani.

DVD: ugyan az, mint az adat CD esetén.

Hangsugárzó összekötő kábel esetén, mivel analóg jel, ahol nincs digitális jelfeldolgozó rész, értelemszerűen számít a minősége. Azonban fenemód túlértékelik, időnként egészen elmeháborodott irányba megy el az ajánlás.
Kettő plusz egy fontos jellemzője van. Az egyik a damping faktorra vonatkozik, ez a kábel egyenáramú ellenállása. Ez bizony nem feltétlen nulla, és mivel a hangszóró/hangsugárzó ellenállása messze nem ohmikus, ezért ez a kábel is mindig más súllyal fog beleszólni, nem csupán elvesz egy kicsit a teljesítményből. Mérhető, hallható, magyarázható.

A másik, ami valóban jobban hallható, az a kábel kapacitása. Legendásan nagy a hálózati CAT kábelek esetén, de csak akkor, ha a "titkos váltott szálú bekötést" használjuk. (Simán bekötve jó, alacsony kapacitással rendelkezik, tiszta réz és sok szálas, ami jó a skin hatás miatt.) Viszont magas kapacitásértékkel az erősítőt a magasabb hangoknál, azaz nagyobb frekvencián erőteljesen terheli és megzavarja a visszacsatolását is akár. Tönkre igen kis eséllyel megy, viszont amit hallunk, az az erős, csúnya magas tartomány.
Mérhető a túllövés, magyarázható, hallható.

A harmadik plusz egy a kábel tömörsége. Az, hogy a sokszálas, sodrott vezetékek nem feltétlen adnak szerethető hangot. Egyértelmű álláspontom nincs, én a tömör és vastagabb rézkábelt részesítem előnyben.
A vékony kábel kiegészítésként azért lehet jó, mert a nagyfrekvenciás jel szeret a vezető külsején haladni, már amennyire egyáltalán a vezetőben, és nem körülötte jut át az erőtér, ezért sok vékony szál alacsonyabb ellenállást fog eredményezni, mint az egy vastag. (Lizte-huzal.)

IC kábel, interconnect, összekötő, átjátszó. Legjobb, ha nincs vagy rövid. (Hallottam netországban kiskirály szakértőtől olyat, hogy a 30 cm-es IC-kábel adja a legjobb hangot. No comment.) Legfontosabb feladata az illesztés a két egység között. Nagy téma, nem ide tartozik, rá lehet keresni, de messze nincs akkora jelentősége, hogy megérje egyáltalán beszélni róla. Mondjuk egy Gotham GAC-3 fölött, olyan 600 Ft/méter, nem hiszem, hogy valaki hallja az eltérést.

Remélem, most már jobban érthető, miről is szól a drága HDMI kábel elképzelés: ostobaságról és profitról.
Ha valaki ismét előjön ezzel, tessék rácsapni egyet belinkelni ezt.
Avman, hol vagy? Kéne egy kis szarkazmus a szeánszokat illetően!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16043) Norbi 72 válasza szaszlaci (#16042) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szép írás. :)

Régebben írták,hogy a készülékek csatlakozóinak,elektronikájuknak a minősége is számít,ezt én hozzátenném.

Nemrég Cecil írta,hogy Benq projival az olcsó kábellel átment a jel,Pana projin már nem.Arra nem emlékszem,hogy ez csak a 3D-re vonatkozott-e.

(#16044) devil-k válasza szaszlaci (#16042) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tényleg szép írás lett. :) És mi van ha a szemem ténylegesen mást lát? :P

- mozi bolondéria -

(#16045) xtremetuning válasza devil-k (#16044) üzenetére


xtremetuning
addikt

Placebó. ;]
És egyébként is vak vagy. Szerintük. :DDD :DDD :DDD

Kár ezt forszírozni. Sosem fog a két csapat megegyezni.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16046) devil-k válasza xtremetuning (#16045) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kár, pedig jó a látásom. :P ;]

- mozi bolondéria -

(#16047) Pro Koryak válasza devil-k (#16046) üzenetére


Pro Koryak
addikt

ezt honnan tudod? érzed?

az is lehet, meglepődnél...

a drága hdmi kábeleknél meg max a beleölt ?tudást? és alapanyagot fizeted meg, lehet többszörös áron mint amennyit valójában ér.

[ Szerkesztve ]

(#16048) devil-k válasza Pro Koryak (#16047) üzenetére


devil-k
nagyúr

Múlt hónapban voltam szemvizsgálaton, onnan. :)

- mozi bolondéria -

(#16049) Pro Koryak válasza devil-k (#16048) üzenetére


Pro Koryak
addikt

nagyon helyes, grat. :K :R

én is...

(#16050) p06


p06
senior tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata az Acer H7532BD ptojektorral kapcsolatban?

Filmhez és konzolhoz (játék) kellene.

Előre is köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.