Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) Ijk válasza péjé (#44799) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hmm, érdekes, akkor ezek szerint visszafele fejlődnek a projektorok: [link]

Sajnos nehéz találni olyan teszt adatbázist ahol azonos körülmények között, azonos műszerekkel minden projektor ki van mérve.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44802) Pipu válasza péjé (#44798) üzenetére


Pipu
csendes tag

Köszi, csekkoltam! Egy HDMI-DVI átalakítóval lesz tetemes veszteség képminőségben? (PS4-et is rákötném alkalomadtán)

(#44804) Ijk válasza #99499520 (#44803) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én leginkább azon lepődöm meg hogy nemhogy előrelépnének az új modellek kontrasztban, de inkább vissza. Azért a 9300-as széria nem az alap kategória.
Tényleg nem érdemes új vetítőt venni, hacsak nem 8-10 milliónál keresgél az ember, nem tudnak többet az újak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44805) Vhiktor válasza #99499520 (#44800) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az ansi és nem on/off kontraszt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44808) péjé válasza Pipu (#44802) üzenetére


péjé
őstag

Nem lesz semmi gond, azt tudnod kell hogy ez irodai gép, nem kifejezetten filmezős. Nagy, fényes, HD képed lesz, mozira azért lesz kompromisszum de még mindig messze jobb mint a hulladék noname kínai vackok.

(#44809) Pipu válasza péjé (#44808) üzenetére


Pipu
csendes tag

Ha már jobb a kínainál, akkor már nyertem vele, mert kb azokat tudnám megfizetni. :D Szétnézek még külföldön is azért, filmezéshez milyen paraméterekre figyeljek (fényerő, kontraszt..?).

(#44810) gyulaipal válasza Pipu (#44809) üzenetére


gyulaipal
tag

DLP esetén a chip mérete a lényeg. A 0,9 inch van nagyobb az igazi (szerintem, de ahogy látom, egyre többen értenek egyet velemi ... :-)

A DLP esetén a másik amit meg kell nézni, a színkerék típusa. Ha lehet, minél több piros, zöld, kék szegmens legyen rajta és minél kevesebb fehér...

(#44811) c4 válasza Pipu (#44809) üzenetére


c4
őstag

Pl: AVX-en van egy Infocus SP 8600 teljesen elérhető áron. Nyár lévén lehet meg még csak a darab...

(#44812) szepi0808 válasza #99499520 (#44807) üzenetére


szepi0808
senior tag

A 480 ANSI is nagyon jó , szinte DLP szint.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#44814) motoroskanál válasza Ijk (#44804) üzenetére


motoroskanál
tag

Még a végén összehozzátok, hogy az epson 5500-as jobb projektor, mint a 9300-as. :D

(#44815) Ijk válasza motoroskanál (#44814) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kontrasztban ezek szerint igen. Bár nem látványosan.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44817) Ijk válasza #99499520 (#44816) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pontosan az a baj hogy szolgáltatásokkal akarnak kompenzálni. Szerintem aki komolyan akar vetítővel foglalkozni azt nem a szolgáltatások érdeklik hanem a nyers erő, azaz házimozira kalibráltan mit mutat natív felbontáson a gép. Magyarán 1 üzemmód, legfeljebb még 2 a zoom miatt ha 2.35:1-es vászonra vetítesz, de ott is minimális fényerő, kontraszt beállítás eltérés. Nem dinamikus, játék, gyerekdélután módok, alexával, beépített 5.1-el, időjárásjelentéssel.
Az oké hogy magasabb árkategória mint a 9300-as, de hol van most ez a kategória? Hol a fejlődés?
Egy helyben toporognak, legfeljebb ráírják hogy 4k meg HDR hazugságot, a vetített kép meg nem jobb mint régen, leginkább csak rosszabb, lásd konzumer DLP vonal.
Lézerben látok fantáziát a jövőben, nagyjából itt ki is fújt mert a vetítés szerintem filmezésre való. Játékra, HDR dokumentumfilmekhez jobb egy igaz kisebb de valóban HDR képes TV.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44820) motoroskanál válasza #99499520 (#44816) üzenetére


motoroskanál
tag

Sosem volt hájend. c3x1080 és társai birtokolták azt a címet egy nullával hosszabb árcédulával. Az epson az, aki a dlp-vel ellentétben pozitív irányban fejlődött.

(#44823) BBéci válasza #99499520 (#44816) üzenetére


BBéci
titán

Olyan messze volt a high endtől, mint Makó Jeruzsálemtől. ;]

(#44817) Ijk
Milyen pluszt remélsz a lézertől?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44824) c4 válasza motoroskanál (#44820) üzenetére


c4
őstag

Az epson az, aki a dlp-vel ellentétben pozitív irányban fejlődött.

Azon kívül, hogy érthetetlen okból technológiát hasonlítasz egy gyártóhoz, nem hinném, hogy igazad lenne.
A DLP is fejlődött. Képfeldolgozó áramkörök, optikák... szolgáltatások ugyanúgy.
A DLP-vel gyártott gépek ma biztosan jobb fekete szintet tudnak olcsóbban, mint az LCD-s belépő gépek.
Ugyanis a DC3-as chip már belépőkategóriában jelen van, míg a deep black az LCD-nél nincs.

Abban igazat adok, hogy a vetítéstechnika sokat oldalazik időnként az egyéb megjelenítőkhöz képest.
"Feleslegesnek" tűnő szolgáltatások miatt drágul egy-egy modell, nem a képminőség javulása miatt. Ez pedig technológiafüggetlen jelenség. :(

(#44825) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Tegnap egy boltban sikerült egymás mellet megnéznem a Benq W2000-et és az Epson TW6700-at.

Benq-nál nagyon zavart a szivárvány és a képe fárasztotta, zsibbasztotta a szemem, illetve a feketék nagyon hamar egymásba olvadtak, így a sötét jeleneteknél egy nagy paca volt minden.

Az Epson-nál a fekete részletesség rendben volt, viszont fakóbb volt a képe.

Így egyik sem győzött meg. Egy valamiben mégis meggyőzött, hogy az egy chipes DLP nem nekem való.

Kérdés, hogy ebben az árszegmensben milyen alternatíva van akár használtan is?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44826) Ijk válasza BBéci (#44823) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nagyobb fényerőt, jobb kontrasztot, stabil fényerőt, kvázi soha nem kell cserélni fényforrást.
Persze ez mind semmit nem jelent a jelenlegi árakkal.
Jó lenne ha konzumer vonalon lenne valami értelmes DLP vonalon a jövőre nézve. Nekem nagyon bejött a képi világa, jobban szeretem filmekre mint a VT65-öt (játék, dokumentumfilm más tészta). De ezekkel a miniatűr DMD-kel nem sok jóra számíthatunk, BENQ lézeres gépében is csak 0,6"-os van

Vhiktor: Mondjuk DLP és DLP között van különbség, lehet hogy egy komoly gépnél nem zavarna a szivárvány. Szerencsére a Runcon eddig nem tapasztaltam, igaz nem láttam ezeknek a műanyag csodáknak a képét soha. Ha már újban gondolkozol akkor meglesném a Sony HW45/65-öt, ill. Epsonból a Tw7400-at, bár szerintem mérési adatok alapján a 9000-es széria vetít jó képet, csak az ugye 1 millió.
Majd a többiek megírják, de nem tudom mi az alternatíva jelenleg újonnan egy HW65-re.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44828) Vhiktor válasza #99499520 (#44827) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem hiszem, hogy találnék olyan egy chipes dlp-t ami ne zavarna, ebben is 6x-os sebességű RGBRGB színkerék volt, de nem sokat ért.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44829) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Epson EH-TW9100 használtan jobbnak számít mint az előzőek?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44830) péjé válasza Vhiktor (#44829) üzenetére


péjé
őstag

Nekem volt ilyen, jó közepes gép, jobb a tw6700-nél. Nagy, halk, a tesztábráknál azért látni hogy nem tudod kiélesíteni teljesen de ez lcd sajátosság, pár méterről nézve teljesen éles a kép.
Szervíz menüben meg kell nézni mennyi van benne valójában, teljesen fehér képet kell vele vetíteni és semmi folt nem lehet a képen, ha homogén fehér akkor rendben vannak a panelek. Ha van folt akkor egy ultrahangos takarítás lehet hogy segít lehet hogy nem, mindenképp meg kell nézni vétel előtt. Szűrő állapotát nézd meg, ha elhanyagolt akkor jó eséllyel már égett rá por az optikai elemekre, lcd-nek a por a halála és a nem tisztított szűrő.

(#44832) Vhiktor válasza péjé (#44830) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mennyit érhet egy ilyen gép használtan?

Egyébként ha rendszeresen vna takarítva a gép, akkor nem kell aggódni a por miatt?
A mi lakásunk elég poros.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44833) Ijk válasza Vhiktor (#44832) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lehet hogy akkor a lakás takarítással kellene kezdeni. ;]

Az a baj ezeknél az LCD, Lcos gépeknél hogy idővel degradálódik a képük. Valószínűleg a gyakorlatban ez nem jelent gondot, mert max pár ezer órával adják el őket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44835) rs123 válasza Vhiktor (#44828) üzenetére


rs123
csendes tag

Én is extra érzékeny vagyok a szivárványozásra, viszont van olyan egy chipes dlp, amiben nincs színkerék, pl. a Runco QuantumColor Q750i (pont hirdetnek egyet az avx-en), azoknál nincs szivárvány. Viszont ennél meg a fényerő lehet kevés (azonban ez a gép kalibráltan tudja hozni a katalógusban megadott érték közel 100%-át, így vedd figyelembe az ajánlást).

[ Szerkesztve ]

(#44836) Ijk válasza rs123 (#44835) üzenetére


Ijk
nagyúr

450 lumen kalibráltan, az még egy 244 széles képhez elég filmezésre, persze töksötét környezetben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44837) Vhiktor válasza Ijk (#44836) üzenetére


Vhiktor
veterán

Akkor az is bukó számomra.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44838) cinemazealot válasza rs123 (#44835) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha egy chip-es és nincs színkerék, akkor RGB LED-del bontja fel a képet alapszínekre (ugyancsak szekvenciálisan), csak jóval nagyobb sebességgel, mint bármelyik színkerekes modell?

Mert ha igen, akkor elvben ott a szivárvány lehetősége, csak ember legyen a talpán, aki azt képes észrevenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#44839) Ijk válasza Vhiktor (#44837) üzenetére


Ijk
nagyúr

Neked azért bukó, mert alig fogsz találni projektort ami 2,5m-ről nagyobb képet vetít mint 80-90". Ha jól rémlik Barco-ra van 1.24-es optika, de az DLP. Az én Runcom 1-es szórási arányú, de az is dlp és kvázi beszerezhetetlen. Általában olcsóbb szegmensben vannak 1.2 alatti szórási arányú gépek, de azok képe gyenge minőségű.
200-300 körül indulnak használtan is a jó FHD projektorok, egy nem őskövület LCD használtan 400-500 ezer,amihez még venned kell vásznat, meg sötétíteni. Mindehhez lesz 85" körüli képed.
Bár lehet hogy figyelmetlen voltam, de ha ez áll fent akkor még mindig inkább egy 75"-os tv irányába tolnálak, vagy gyűjteni egy 85"-ra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44840) Vhiktor válasza Ijk (#44839) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pontosan most ez a helyzet, hogy 275 cm-re lenne a lencse a vászontól. Ekkora távolságból szeretnék legalább 90 colos képet, jelenleg 55 colos tv-t nézek, ha már veszek projit akkor leghyen jóval nagyobb a vetített kép ;] ;]

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44841) rs123 válasza cinemazealot (#44838) üzenetére


rs123
csendes tag

Úgy van, ahogy írod. :)
Használtam elég sokáig a hirdetett példányt, és nem sikerült elkapnom rajta a szivárványozást (pedig ténylegesen ki szokta verni a szememet, ha van).

(#44842) Ijk válasza Vhiktor (#44840) üzenetére


Ijk
nagyúr

Novemberben black friday-en vagy később szerintem megcsíphetsz egy 85"-os tv-t 700-800 ezer körül. Ahhoz nem kell szobát igazítani, nem kell por miatt aggódni, lámpát cserélni, vásznat venni.
90"-t tudsz vetíteni egy TW9xxx-el vagy Sony HW65-el, de nem igazán tudom milyen előnye lenne egy tv-vel szemben ha már árban sem sokkal kedvezőbb, nem is igazán nagyobb, de legalább a képe is jóval rosszabb ha nincs kezelve hozzá a szoba.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44843) robi-k válasza Ijk (#44842) üzenetére


robi-k
őstag

100% egyetértek, 90” alatti kép méretéhez nem igazán van értelme projektorozni.

(#44844) Dorian válasza robi-k (#44843) üzenetére


Dorian
félisten

Itt most képátlóról vagy szélességről beszélünk?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44845) robi-k válasza Dorian (#44844) üzenetére


robi-k
őstag

Átlóról.

(#44846) motoroskanál válasza c4 (#44824) üzenetére


motoroskanál
tag

A DLP-vel gyártott gépek ma biztosan jobb fekete szintet tudnak olcsóbban, mint az LCD-s belépő gépek.
Ugyanis a DC3-as chip már belépőkategóriában jelen van, míg a deep black az LCD-nél nincs.

A gond azzal van, hogy a középkategóriába is ezt a csipet nevezték évekig.

(#44847) Vhiktor válasza Ijk (#44842) üzenetére


Vhiktor
veterán

Késöbb szeretnék nagyobb képet is vetíteni, most csak 92" coll körülire van lehetőségem.
A tv-vel az a baj, hogy dupla annyiba kerül mint amennyit szánnák a projektorra és a mérete sajnos nem változtatható a késöbbiekben.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44848) Ijk válasza Vhiktor (#44847) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a tapasztalatom hogy ezek az ideiglenes megoldások a legdrágábbak, vagy legkompromisszumosabbak. Mire elköltözöl jó eséllyel keresnél másik projektort, ettől meg nem fogsz tudni megszabadulni.
De te tudod.

Bevallom én vagy 5 éve terveztem projektort mire megvalósult, de a lehető legjobbat akartam kihozni a lehetőségekből.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44849) Vhiktor válasza Ijk (#44848) üzenetére


Vhiktor
veterán

Van benne valami.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#44850) péjé válasza Vhiktor (#44832) üzenetére


péjé
őstag

Eg tw9100 állapottól függően sztem ilyenkor a nyári pangást figyelembe véve kb. 180-220eft, állapottól függően. Ha elindul a mozizás ősztől akkor magasabb áron is elmegy.
2.1-es zoomja és nagy lens shiftje van, ha költözöl akkor simán át tudod telepíteni a nagy képhez, fényereje meg mindenre elég. A por miatt ne aggódj, max gyakrabban takarítod.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.