Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43501) synar válasza #99499520 (#43500) üzenetére


synar
őstag

Én fekete dekorszalagot használtam, Intersparban volt akcióban, 5cm széles vászon szerű, van egy kis selyem fénye, de nem csillog egyáltalán, kissé rugalmas és később könnyen eltávolítható. Valami hasonlót keress, akkor nem kell fújkálni.

(#43502) Vikthor válasza synar (#43501) üzenetére


Vikthor
nagyúr

+1 mert a festékszórás aljas, mivel bemehet a tok alatt elhelyezkedő vászonra, azt akkor nézhet az ember... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#43503) péjé válasza #99499520 (#43500) üzenetére


péjé
őstag

Esetleg egy dekorműhelyben méretre tudod vágatni a fekete öntapadót és utána rá kell csak maszkolni bár ahhoz is kell egy kis rutin hogy ne nyúljon meg hólyagosodjon...lehet fel is dobják rá.

(#43504) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Van valami teszt arról hogy az epson 9400-as mennyi lument tud eco és normál módba ténylegesen? Mert pl a mostani benq w 2000-es projektorom kb 700-at tud normálban világosba meg max 1700-at hiába írnak rá 2000-et.

(#43505) AVhelper válasza Khaosz55 (#43504) üzenetére


AVhelper
senior tag

Van, például itt meg itt, de ezek a mérések láthatóan nem ugyanazokat az értékeket adják. Ennek oka lehet, hogy más-más zoom állású lencsénél mérték azokat - merthogy ez is hatással van a kibocsátott fényáramra egy nagy zoomtartományú vetítőnél.

(#43506) Khaosz55 válasza AVhelper (#43505) üzenetére


Khaosz55
addikt

Gondolom minél nagyobb a zoom annál kevesebb a lumen.

A másik kérdés: Egy nappaliban este ahol a falak világosak egy ugyan olyan fehér vásznon egy 9400-es lényegesen jobb a feketéje mint egy belépő dlp-nek ( w2000) ?

(#43507) AVhelper válasza Khaosz55 (#43506) üzenetére


AVhelper
senior tag

Éppenséggel minél kisebb a képnagyítás mértéke, annál kevesebb fényáramot produkál a vetítő. Pontosabban azonos képméretet közelebbről nagyobb fényárammal vetít a nagy zoomtartományú projektor, mint távolabbról.

A kérdésedre ez a cikk ad választ.

[ Szerkesztve ]

(#43508) bandor


bandor
tag

Sziasztok. A projektor rögzítését a fali konzolra csak úgy tudtam megoldani , hogy a projektoron lévő rögzítési lyukakból , az egymáshoz közel esőket tudtam csak használni , ugyanis a távolabbi helyekre már sajnos nem ért el a konzol felfogatója. (lásd a fotón) Lehet hogy nem optimális, de gondolom nem okozhat problémát és így is el kell hogy bírja a vetítőt (11kg) , annak ellenére , hogy két rögzítési pont valószínűleg nagyobb terhelést kap. Kérlek erősítsetek meg benn , hogy jó így is , vagy szereljem át az egészet?

[ Szerkesztve ]

(#43509) cinemazealot válasza bandor (#43508) üzenetére


cinemazealot
addikt

Talán nem lesz baj, de valószínűleg tényleg nem ok nélkül van a gépen 9 rögzítési pont. :) Szóval ha biztosra akarsz menni, akkor fogsz egy a projektor felületével nagyjából azonos méretű (a 9 csavarhelyet kényelmesen befoglaló) vékonyabb, de kellően merev bútorlapot (ez lehet plexi, farost lemez vagy akár fémlemez is), kifúrod rajta a 9 rögzítési pontnak megfelelő furatot, majd kifúrsz 4 további furatot, amiken keresztül felemelve a lemezt egyenletes tömeg eloszlással, egyensúlyban, csavaró erő fellépése nélkül tud lógni a projektor. A 9 lyukon keresztül rögzíted a gépet, a további 4 lyukon keresztül rögzíted a konzol nagyobb terpeszbe nyitott lábait, és máris biztosabb lehetsz abban, hogy a projektor tartói nincsenek túlterhelve... illetve aggódhatsz azon, hogy a konzol a megnövekedett terheléstől nem fog-e kiszakadni a mennyezetből. :D

[ Szerkesztve ]

(#43510) kokokka válasza bandor (#43508) üzenetére


kokokka
őstag

Szerintem nincs ezzel baj. A kilenc furat valószínűleg csak a felcsavarozás kompatibilitása miatt van rajta.

(#43511) bandor


bandor
tag

cinemazealot, kokokka.
Köszönöm.A kilenc felfogatási pont valóban csak a kompatibilitás miatt van. A kézikönyv leírása szerint is csak négy ponton kell felfogatni. Én inkább egy picit a súlyelosztás miatt aggódom, de szerintem is ennyi talán még belefér.

(#43512) zsoika válasza bandor (#43511) üzenetére


zsoika
addikt

Azt te tudod hogy a súlyközéppont így a 4 felfogatással hová esik. Ha kb egyensúlyban van akkor jó lesz.

(#43513) cinemazealot válasza bandor (#43511) üzenetére


cinemazealot
addikt

zsoikanál a pont: ha amúgy is elég 4 felfogatási pont és a jelenleg kiválasztott 4 pontról lógatva egyensúlyban van a gép (nem akar kifordulni valamelyik irányba), akkor tök jó vagy.

(#43514) sixpak válasza bandor (#43508) üzenetére


sixpak
nagyúr

A kép alapján nekem úgy tűnik, hogy 2 helyre is lehetne még fogatni.

De te látod....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#43515) bandor válasza cinemazealot (#43513) üzenetére


bandor
tag

Tök egyensúlyban sajnos nincs. Amikor föltettem hátrafelé húzott. A hátsó felfogatás nagyobb terhelést kap. Kérdés mennyivel.Nem tudom hány kilót bírhat el egy-egy felfogatás.Gondolom azért túl vannak biztosítva.még az is lehet hogy két felfogatás is elbírná a vetítő súlyát. Nem szívesen szedném le , elég volt fölrakni , plusz vízszintbe állítani.

(#43516) bandor válasza sixpak (#43514) üzenetére


bandor
tag

Ezt a lehetőséget pont nem próbáltam.

(#43517) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni projektor vásárlásban?
Ez a terep teljesen ismeretlen számomra...
Szeretnék éles képet, fekete feketét, szép színeket.
Sokan írtátok hogy nincs számottevő különbség full HD és 4K között 4-5 méterről,így a felbontás nem feltétlen fontos, hacsak nem ezt megcáfoljátok. Csak filmeket néznék rajta.
450-500 ezer lenne a maximum.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv mindenkinek!

Szerk.: a szoba teljesen besötétíthető.

[ Szerkesztve ]

(#43518) péjé válasza martinkeet (#43517) üzenetére


péjé
őstag

szia,
az összefoglalóban van pár kérdés azokat nézd meg léci. használt szóba jöhet? vászon lehet fix?

(#43519) martinkeet válasza péjé (#43518) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Használt is szóba jöhet, a vászon pedig nem fix lenne.
Jelenleg egy 55 colos QLED tv-t bámulok. Ez előtt lenne a vászon aminek az átmérője kb 3 méter lenne, 16:9-ces aránnyal. A projektor nem konzolon lenne, hanem a vászontól 4 méterre, a vászon közép tengelyében.
A vetítőben nem szükséges a hangszoró, fix helye lenne házimozi rendszerrel.
Más hirtelen nem jut eszembe.
Üdv,

(#43520) zsoika válasza martinkeet (#43519) üzenetére


zsoika
addikt

A vászon így el fogja vinni a keret felét...vagy használt.

(#43521) martinkeet válasza zsoika (#43520) üzenetére


martinkeet
aktív tag

A vászon a kettes számú perselyből menne... 🙂

(#43522) zsoika válasza martinkeet (#43521) üzenetére


zsoika
addikt

Az jó, mert elég drágák

[ Szerkesztve ]

(#43523) martinkeet válasza zsoika (#43522) üzenetére


martinkeet
aktív tag

A projektor lenne az elsődleges.
Azt gondolom, hogy vászon témában tudok dönteni, de a projektor sokkal összetettebb számomra.
Sok érvet és ellenérvet olvastam a részemre megengedhető kategóriában ezért is vagyok tanácstalan. Van egy keretem amiből a legjobbat szeretném kihozni otthoni, heti 2-3 filmezésre.

(#43525) martinkeet válasza #99499520 (#43524) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Mi az elfogadható kontraszt?
Egy-egy konkrét típusnál, más-más forgalmazóknál is eltér a megadott kontrasztérték.
Egy ideje már csak saját szememnek hiszek, de amíg egy tv-t könnyen letud az ember ellenőrizni (MM és testvérei) addig egy projektornál jóval nehezebb. Főleg itt a vihar sarokban.

[ Szerkesztve ]

(#43526) zsoika válasza martinkeet (#43523) üzenetére


zsoika
addikt

Jól gondolod! A projit a hely, a proji meg a vászon méretét fogja meghatározni. Lehet másképpen is de így érdemes.
Én DLP-t használok 6x os színkerékkel (szivárványhatás ezért nincs ),de használtan vettem és másik gépem nem volt....ezért nemigen vágom újban mi számít most ennyiből jó vételnek.

(#43527) zsoika válasza #99499520 (#43524) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem akkor a világ legszarabb IPS e van ...mert jobb a projim képe. Lg 49 lf510v

(#43528) Zola007


Zola007
veterán

4World vásznak milyenek?
kaptunk erre árajánlatot [link]

Élőben még nem láttam, de ára alapján egy pillanatra elöntött a "gagyi feeling", szóval inkább utánakérdezek

Hitachi projektorok milyenek egy Epsonhoz viszonyítva?
pl. ez: [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43530) zsoika válasza #99499520 (#43529) üzenetére


zsoika
addikt

Ja...ne így nézd. A proji szettem 150eFt volt használtan és a tv is majdnem annyi újként.
A black out függöny mind a 2höz kell.
A tvm képe filmre alkalmatlan ,de mesét pl. szeretek nézni rajta (nincs, kevés fekete). Egyszerűen tv-n nem látom a fekete részeken a részlezeket ,ha meg látom akkor annyira elállitom ,hogy az nem fekete hanem szürke. A projinak szebb a képe ....hogy ez most a kontraszttól van e nemtudom.

(#43531) BBéci válasza zsoika (#43530) üzenetére


BBéci
titán

IPS tévéket nem lenne szabad gyártani, de a kontrasztjuk 1000:1 körüli, amit egy 10 millió forintos vetítő, dedikált moziszobában is nehezen tud produkálni.

(#43525) martinkeet
A 300:1 már elfogadhatónak, sőt, jónak számít.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43532) péjé válasza martinkeet (#43519) üzenetére


péjé
őstag

Pár ötlet:
ebbe a keretbe kb. középkat új fér bele, használtan meg akad pár felsőkat. használt DLP gép is az AVX-en...
...a neveket ha nem ismered ne ijedj meg, olvass utánuk....[link]
-Infocus SP8602 (amit hirdetnek azt láttam vetíteni, tényleg jó és halk)
-Projectiondesign cineo30 1080
-Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum (nekem ilyen van (Quantum), nagyon jó kép, a hangja miatt egy hangfogó boxon dolgozom de próba alatt van más speckó ventillátorokkal, van aki szerint nem kell, az én fülemet meg zavarja)
-Runco QuantumColor Q750i

Új DLP-t talán a Benq w3000-et tudom mondani de igazából elmarad a fentiektől.
Ezeket a gépeket meg is tudod nézni, fel kell venni a kapcsolatot a gazdikkal.

Használt jobb LCD gépet nem látni, ami ebbe a keretbe beleférhet használtan : sony hw55, hw65 (az új 565eft), esetleg epson tw9200 de ezekre most várni kell.
Új gépek: a német amazonon akad már 1600€ körül epson tw7400, nálunk jóval drágább, esetleg epson tw6700, akkor már inkább a 7400 amit tudok ajánlani.

Tévével hasonlítani nem érdemes, a max képminőségüket dedikált moziszobában tudják hozni, átlag nappali világos színei rontanak ezen a fényvisszaverődéssel, én is ezzel szenvedek...:-)
Azt javaslom kicsit merülj el a témában és nézz meg pár gépet mielőtt elköltesz ennyi pénzt. Kérdezősködj, majd válaszol itt vki.

(#43533) martinkeet válasza BBéci (#43531) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Akkor ezek a 250000:1 és társai valami másra utalnak?

(#43534) martinkeet válasza péjé (#43532) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Köszönöm!
A tanácsaid alapján már el tudok indulni. :R

(#43536) motoroskanál válasza #99499520 (#43535) üzenetére


motoroskanál
tag

A 4000:1 értékű feketét egy jobb projektor írisz nélkül is körberöhögi.

(#43537) bandor válasza cinemazealot (#43509) üzenetére


bandor
tag

Közben nem nyughattam. Maradék alkatrészekből megoldottam egyszerűbben. most tökéletes a súlypont. nem húz semerre.Így már tuti jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#43538) BBéci válasza motoroskanál (#43536) üzenetére


BBéci
titán

Ezt hogyan kell érteni? Sakktábla ábrán mért értékekről beszélünk, nem on-offról.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43539) Ijk válasza BBéci (#43531) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát bármelyik IPS tv-t kontraszt érzetre egy jobb mozi körberöhög. Nyilván egy plazmával vagy OLED-del nem versenyez, de egy VA panellel simán partiban érzem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43542) Zola007 válasza Ijk (#43539) üzenetére


Zola007
veterán

Legtöbb házimozinak jó ha 300:1 kontrasztaránya megvan a látható képen.
4000:1 kontrasztja akkor van, ha közvetlen belenézel.

A benga nagy kép miatt érzed azt, hogy kontrasztosabb, de méréskor még egy IPS ellen is elvérzik a legtöbb.

Szerintem bőven milliós nagyságrendben kellene projira és vászonra költeni, ha egy 50 ezer forintos 3000:1 körüli VA panelt le akarnál verni.

300 ezres Benq projektort mértem fényintenzitás mérővel az ANSI ábrát használva a vászonnál
122:1 kontraszt volt, ami ki bírtam belőle csiholni egy átlagos lakásban fullra besötétítve, fehér falakkal, sötét bútorokkal.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43543) Ájvé válasza Ijk (#43539) üzenetére


Ájvé
veterán

Nyilván projektor esetében a fehér vászonra vetített kép behatárolja a kontrasztot (mondjuk van fekete vagy sötét vászon is, nem tudom mekkora a különbség ilyen esetben, akkor viszont a világos részekkel lesz probléma hiszen fekete a háttér és ebből próbálsz fehéret varázsolni). Nehéz fehér vászonra fénnyel feketét varázsolni, csak gondolj bele.

(#43545) Ijk válasza #99499520 (#43541) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mint mondtam erzetre. Láttam jopar ips panelt, sötétben közel nezhetetlenek filmeknél, valószínűleg a glow ratesz egy lapáttal. Mozi sokkal nézhetőbb, amit még egy felső kategóriás házimozi lepipal.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43547) zsoika válasza Ijk (#43545) üzenetére


zsoika
addikt

+1
Én is így érzem és köszönöm a megfejtést....valószínűleg a glow lesz a ludas.
Most megfigyeltem és filmnél olyan mintha lenne egy világos réteg a képernyőn , a pixelek előtt.
Mesét nézni rajta "parádés" asz élénk színak miatt.
Így hogy van proji a filmnek a TV képe már másodlagos.

[ Szerkesztve ]

(#43548) c4 válasza péjé (#43532) üzenetére


c4
őstag

"-Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum (nekem ilyen van (Quantum), nagyon jó kép, a hangja miatt egy hangfogó boxon dolgozom de próba alatt van más speckó ventillátorokkal, van aki szerint nem kell, az én fülemet meg zavarja)"

Tök átlagos a zajszintje DLP fronton. Viszont a lencséje überbrutál, és a legkevésbé szivárványozó vetítők közé tartozik. Élességben lenyomja a 4K-s vetítőket is.
Ennél jobb projektorunk soha nem lesz az életben. pláne ennyiért...

Egyszóval: megasirálycsúcsfasírt.

UI: Ja a lényeg! 0,95’’-es DLP chip. Nem lehet összevetni a kommersz készülékekkel.

[ Szerkesztve ]

(#43549) péjé válasza c4 (#43548) üzenetére


péjé
őstag

Ezek szerint akkor üdv a klubban...:-)
Nem voltam itthon így odaadtam egy ismerősnek egy hétre aki szintén régi motoros, már hívta is a Palit.
Lehet hogy én tolom túl a hang-dolgot, előtte 2 nagyon halk lcd-m volt így nagyon fura...mindegy, a doboz alkatrészei megvannak...A Paliék egy régebbi hibás példányban tesztelgetnek vmi nagyon profi ventit, várom hogy mit mondanak róla.

Amúgy az ANSI kontraszja 700:1, ezzel mindent visz. Két moziszobában is megnéztem a képét, sajna nálam nincs meg ez a környezet de a feleségem látva a képet belement némi változtatásba a nappaliban.
Újabb 7-8 év és majd veszünk 4K Barco-t...szóval: megasirálycsúcsfasírt... :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.