Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) Vitee


Vitee
aktív tag

Sziasztok!

1 éve van egy LG PF1000U projektorunk. Szeretjük nagyon, LED-es gép, szóval ezen nézzük a TV-t is.
Egy bajom van vele, viszont az nagy. A feketéje nem a legjobb. A gond az, hogy a gép kialakítása miatt van egy nagy fekete téglalap alakú sötétebb rész, ami fekete, sötét jeleneteknél nagyon látszik, mivel a többi világosabb. Elvileg az összes gép ilyen. Egyszerűen nem tudok ettől elvonatkoztatni, teljesen kiidegel.
DLP-vel, képminőséggel, színekkel semmi bajunk, ezt szeretjük.
Szóval emiatt eljött a váltás ideje.
Mit gondoltok, melyik gépek vannak ezen a szinten?
A klasszikus W1070 vagy a W2000? Esetleg még egy Epson EH-TW5650 amire gondoltam.
Egy Amleto 92"-es vászon van nekünk a szoba 3.5m-es falán.
Ki kell majd kalkulálni, hogy a gép hova kerüljön, de egy polcon lenne jó a fal túlsó oldalán, sajnos az UST előnye így bukik.
A TV nézés is bukik, mivel ez LED-es volt, de valamit valamiért.
Vagy vannak értelmes LED gépek amiknek nincs ilyen problémája?
Szóval mit gondoltok, mely gépek vannak olyan tudással mint a PF1000U?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#43702) péjé válasza Vitee (#43701) üzenetére


péjé
őstag

szia,
mekkora távolságra van a hátsó fal a vászontól? a w1070 meg a w2000 viszonylag közelről vetít már nagy képet.
Használt gép lehet? Amúgy be van állítva a géped rendesen? Végpontozás legalább ha nincs is kalibrálva...csak azért mert ezt a projit sok helyen dícsérik.

Ezt a téglalap alakú fekete részt a képben nem értem, nem láttam még ilyet....esetleg tudsz képet csinálni róla?
A DLP gépek on/off kontrasztban gyengébbek mint az LCD gépek így feketébb feketét az epson (LCD, SXRD) fog adni. A DLP gépek képe viszont élesebb, jó az ANSI kontrasztjuk ami a filmek jeleneteinek a nem teljesen sötét (kb. 80-90%) jeleneteinél inkább számít, szóval melyik képet választod. Ha egy felső kat. LCD -t választasz (epson tw9200, sony hw55 stb.) akkor kapsz éles képet magas kontraszttal. Az alsó -középső polcos gépeknél sajna több a kompromisszum.

(#43703) Vitee válasza Vitee (#39802) üzenetére


Vitee
aktív tag

Péjé,
ez egy korábbi válaszom amire most válaszolok, ebben látod a saját képemet is.
Itt is látni bal oldalon, de ez például egy netről szedett kép, amit a végén beillesztek.
Ha megnyitom a telefon kameráját ugyan ilyen, nyilván élőben nem ennyire látni, de pont rohadt zavaró filmek alatt.
Szerintem a legtöbb ember nem látja, vagy nem érdekli. És ezen a végpontozás szerintem nem segítene semmit... Ez a gép ilyen, fórumokon is írták emberek, hogy ez technikai probléma.
A többire délután válaszolok majd, egyébként a szemközti fal kb 3.5m, de lemérem majd.

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#43704) kokokka válasza Vitee (#39802) üzenetére


kokokka
őstag

Én ezzel biztosan nem élnék együtt, ez nem normális jelenség. Tényleg ennyit tud ez az LG 300+-ért? Én már csomagolnám is össze az biztos. Nem vagyok márkabuzi, de ha valóban gyárilag ilyen, akkor jó döntés volt részemről vagy tíz éve, hogy elfelejtem az LG-nek még csak a logoját is! Ilyet még egy Ali-s f@s kupacnál sem látni....

(#43705) Vitee válasza kokokka (#43704) üzenetére


Vitee
aktív tag

Egy év után megelégeltem én is, ezért akarok váltani.
Nyilván nem ennyire drasztikus, ez egy kép, telefon "felnagyítja", de látni. Egekbe húzott fényerővel kevésbé látni, de látni.
Azt pedig, hogy másnak nem ilyen kétlem, nekem 2/2 gépnél volt ez.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#43706) péjé válasza Vitee (#43705) üzenetére


péjé
őstag

Hát hihetetlen de tényleg ilyen a kép gyárilag...
However, we did notice that on a solid black screen the black in the lower left quadrant was noticeably blacker than the rest of the screen.
[link]

Ez csak sötét jeleneteknél, teljesen fekete képernyőnél látható?

[ Szerkesztve ]

(#43707) Vitee válasza péjé (#43706) üzenetére


Vitee
aktív tag

Igen sajnos ilyen, ez kezd kicsit az idegemre menni. Valahogy nem tudok elvonatkoztatni tőle.
Ahol többségben van a fekete ott látni, teljesen sötétnél mindig. Nem ilyen drasztikus, mint ennél a statikus fekete háttérnél csak ha mozog a kamera akkor látni a sötétebb illetve a nála halványabb részek határán, hogy ott valami nagyon nem oké. Akkor pedig másra már nem is tudok figyelni. Tv adások, mesék, világosabb filmeknél semmi.
Nem cserélném le a gépet, ha ez nem lenne, a képét szeretjük, de most már megérett bennem.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#43708) csabili74


csabili74
aktív tag

Sziasztok. Szeretnék venni egy low budget projektort, amivel néha este vásznon türhetően lehet 720-as filmeket nézni kb 3 méterről. Anno olvasgattam, az Excelvan akármelyikét ajánlották, de gondolom, azóta van újabb, esetleg jobb is. Nem kell Android rá, csak gépről néznék vele filmet. Ha valakinek van ötlete, jöhet. Köszönöm.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#43709) Vitee válasza péjé (#43702) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szóval mondtam, hogy délután lemérem a távolságot.
3.5m faltól falig. Ott a falon a kanapé háttámlája és onnan nézzük, az olyan 3.2m lehet.
Szóval innen kellene tudnia a mostani 92"-et, de lehet veszek majd egy nagyobb vásznat.
Amiket kinéztem és mindenki dicsér meg van egy pár embernek itt, az a W2000 és az EH-TW5650.
Árban ilyen 250-300 környékén néznék, ezek jobbak már a fent említett LG-nél igaz? Vagy rosszul gondolom?
Ha ezek tudnak hasonlót, vagy ilyet, akkor már gondom nem lenne.
Használt nem is tudom, nem vettem még ilyesmit használtan, de azt tudom, hogy az új árához képest lehet venni kategóriákkal jobbat.
A fentieket lehet talpán állítva elhelyezni, vagy fejjel lefelé kell őket lógatni?
Itt még ki kell kalkulálnom majd a dolgokat, a vászon helyzetét is a falon.
Vagy ti tudtok valamit ajánlani?

Előre is köszönöm!

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#43710) péjé válasza csabili74 (#43708) üzenetére


péjé
őstag

szia,
ha ránk hallgatsz akkor ebben a kategóriában inkább veszel egy 720p vetítőt amit normálisan be lehet állítani, ezek a kínai cuccok csak nagy képet vetítenek de nincs élesség, színhelyesség, stb...
pl. infocus in76...vagy egy samsung spa600, 80eft és fullhd, remek képpel...keress ismert gyártótól, benq, optoma, acer, epson...ha nem megy írj.

(#43711) péjé válasza Vitee (#43709) üzenetére


péjé
őstag

Az LG árnyékos képénél mind jobb lesz, nem is értem hogy lehet ezt így árusítani...
A gyártóknak van kalkulátor oldaluk, ott ki lehet centizni hogy hova lehet elrakni a vetítőt. A belépő kat.nak általában nincs lencse eltolása ill. kicsi a zoom így eléggé be van korlátozva a vetítő helye...és ha magasra rakod akkor fejjel lefelé kell lenniük.
a w2000 320cm-ről 96-126" képátlót tud e szerint...[link]
Az epson is kb ilyesmi lesz...az epsonnak van saját kalkulátora, az pontosabb talán, ott is érdemes megnézni...[link]
Olvass utánuk, ha nem is folyamatosan tévézni de filmezni simán jók....esetleg lámpát gyakrabban cserélsz.
Használtak között amúgy láttam mindkettőt kevés órával...[link]

(#43712) Pro Koryak válasza Vitee (#43709) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Használtban avx-en keresd gyulaipalit. Olyan gépet kapsz nála 3-400e között, hogy megnézed az összes filmedet egyhuzamban, valahogy így:
:Y :DD :C :R

(#43713) haruspex válasza péjé (#43711) üzenetére


haruspex
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy fórumtárstól vásároltam egy Panasonic PT-AX200E projektort. Ehhez tervezek festeni egy vásznat, 80-85 col körül. A h499-ra gondoltam elsősorban. A kérdés, hogy van-e ennél jobb budget megoldás. Illetve, hogy esetleg az eggyel világosabb árnyalat, vagy félmatt festék hogyan befolyásolná a képet.

Bocsánat, nem válasz akart lenni, mellé nyomtam

[ Szerkesztve ]

(#43715) haruspex válasza #99499520 (#43714) üzenetére


haruspex
aktív tag

Nálunk úgy nem tudták, a h499 van. :) Amúgy egy fix vászon is megfelelne, ha van olyan amelyik árban nem annyi mint maga a projektor.

[ Szerkesztve ]

(#43717) brembo


brembo
tag

Sziasztok,
Ha a projektorom lámpája közelít a hasznos élettartamának a végéhez, az a gyakorlatban miben nyilvánul meg? Csökken a fényerő?

(#43718) hoolla


hoolla
aktív tag

Üdv,
Sajnos hivatlosan is meghalt a 60”-os pana plazmám. Eső bevert a nyitott ablakon és az egyáltalán nem tett jót neki...
De mindez miután a gyermek már megkaristolta a golyó nélküli, betonon kihegyezett tollal. A lényeg, hogy szeretnék egy W2000-et, lehúzható vászonnal. Ha tudnátok ajánlani egy kifejezetten jó vásznat és egy Bluetooth-os soundbar-t azt megköszönném. PC-ről a Hdmi kábelt még el tudom vezetni, de kell egy mobil hangfal amit el tudok pakolni film nézés után, hogy a gyerkőcök ne tömködjék tele mindennnel is.
Köszönöm.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#43719) péjé válasza hoolla (#43718) üzenetére


péjé
őstag

Mekkora képet tervezel? a w2000-t hogy tudod elhelyezni? kalkulátorral tudsz tervezni....[link]
A kifejezetten jó vászon drágább lesz mint a gép... olcsó de még jó vászon lehet az optoma, grandview/funscreen már drágább, a projecta pedig tényleg drága lesz újonnan.
Érdemes körülnézni használt vásznak között, avx, jófogás...

A plazma képét azért ne keresd a projik között, a sokkal drágábbak sem tudják de a w2000 már elég szép képet fog adni.

(#43720) péjé válasza brembo (#43717) üzenetére


péjé
őstag

szia,
igen, halványul a fehér, színek elmásznak...ha nagyon óvatos akarsz lenni akkor az élettartam 3/4-nél cserélsz lámpát amikor elkezd kicsit halványodni mivel az élete végén megnövekszik az uv kibocsátása amit nem szeret a DLP vetítők dmd chipje.

(#43721) brembo válasza péjé (#43720) üzenetére


brembo
tag

Köszönöm, a választ. Nekem egy 3 LCD-s Pana vetítőm van, ezeknél is gond az UV? Öko módban 5000 (normálban 4000) óra az élettartama, most jár 3640 (ökoban ment) körül, akkor már érdemes cserélni?

(#43722) hoolla válasza péjé (#43719) üzenetére


hoolla
aktív tag

Köszi a választ.
Jelenleg a három méter körüli nézési távolság az vállalható a vászontól. A projectort a plafonról lógatnám egy DIY platformról, kb ugyan olyan tévolságról mint ahonnan néznénk. Tehát minimum 100"-ban gondolkodtam, de nem fogok duzzogni ha nagyobb a vászon.
Ránézek azokra amit irtál.

Már nem keresek Plasma minőséget, mert olyan nincs egy ideje. :P

A 720p videó vajon élvezhetetlen akkora méretben?

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#43723) BBéci válasza hoolla (#43722) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem 3 méterről nézve, 100 colos vásznon, a 720p nagyon karcsú. Számomra élvezhetetlen lenne, ugyanakkor biztosan vannak emberek, akik elfogadják.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43724) hoolla válasza BBéci (#43723) üzenetére


hoolla
aktív tag

Azért kérdezem igen. Sajnos itt az internet elég retek, igy a legtöbb filmet 720p-ben néztük eddig. A 60"-os plazmán még épp elment.

És amúgy milyenek a 4K-s Projectorok? Melyik az ami már elég jó de még nem Jeff Bezos-nak van gyártva?

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#43725) péjé válasza hoolla (#43724) üzenetére


péjé
őstag

Ha tudsz letölteni akkor 1080p-t nézzél a w2000-en...ha tv stremaet nézel az olyan amilyen...a hd tv adások amik igazából 1080i felbontásban mennek azok már elég jól utatnak.
4K-s projit az olcsókat kerüld, epson tw7300-tól felfelé ami ajánlott, a tw9300 nagyon népszerű bár az avx fórumon olxasmiket irogatnak róla hogy a fullhd kép tökéletes, ha 4k tartalmat nézel akkor az e-shift miatt veszít az élességéből a kép...hogy ez mit jelent a gyakorlatban azt látni kellene.
A 4K projektorok - még a nagyon drágák is - küzdenek a hdr-rel, olvasdel ezt a tesztet, megtudod hogy miért...[link]

(#43726) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni hogy mit ajánlotok projectroban megvételre ami fhd és ár/érték arányban a legjobb?
hangprojectoral kapcsolatban is ez lenne a kérdés, lehetőleg 2.1-es vagy beépített mélynyomós kivitelben.
:R :R

Walking Dead

(#43727) KatonaT válasza N.Ferry (#43726) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Merèsz kèrdès itt ;]

(#43728) c4 válasza N.Ferry (#43726) üzenetére


c4
őstag

Ár/érték arányában ezeknél jobb nincs most szerintem.

1

2

(#43729) haruspex válasza haruspex (#43713) üzenetére


haruspex
aktív tag

Akkor annyira szűkítem a kérdést, hogyha félmatt festéket veszek, ugyan olyan árnyalatban, az hogyan befolyásolja a képet.

(#43730) péjé válasza haruspex (#43729) üzenetére


péjé
őstag

A szürke vászon/fal a fekete megjelenítést segíti, a fehér következésképp nem lesz hófehér.

(#43731) péjé válasza N.Ferry (#43726) üzenetére


péjé
őstag

szia, a bevezetőben van pár kérdés, azokra adj léci választ így megtudjuk mekkora helyed van vetíteni stb..
mekkora a ft keret, használt jöhet-e stb.

(#43732) haruspex válasza péjé (#43730) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ez megvan, igazából. Ugye a h499 alapból matt, mint a vásznak. Mi van, ha ez árnyalat megamarad, de félmatt verzióban kérem.

(#43733) péjé válasza haruspex (#43732) üzenetére


péjé
őstag

Sztem nem szerencsés elmenni a fényesebb felület felé hiszen fényvisszaverő hacsak nem teljesen matt fekete moziszobád van....a matt felület elnyeli a fény egy részét és kevesebbet ver vissza így csökken a vászonra visszaverődő fény. Sajna a világos falú nappaliban a falakról a vászonra visszaverődő fény rontja a kontrasztot elég rendesen ezért ideális a denevérbarlangban vetíteni...

[ Szerkesztve ]

(#43734) c4 válasza haruspex (#43732) üzenetére


c4
őstag

Minél fényesebb a felület, annál inkább fog a hot spot előfordulni.

(#43723) BBéci:
https://www.projectorcentral.com/Sim2-Grand_Cinema_C3X.htm

[ Szerkesztve ]

(#43735) Khaosz55 válasza c4 (#43734) üzenetére


Khaosz55
addikt

Kb én az 1-es gan feletti vásznakon simán látom a hot spotot ami zavar is. Persze ez projektor függő is valamennyire.

(#43736) levior válasza Vitee (#43709) üzenetére


levior
csendes tag

Én is ár/érték arányra mentem és az Epsont (5650) választottam a novemberben, szobafelujításkor. Jó a képe ECO módban is, függ a környezettől is. Viszont lelógatva hangosabbra kapcsol a venti, ami viszont még simán tűrhető házimozi erősítő mellett. Nomal módban és lógatva viszont szerintem már nem. Itt jön a probléma, hogy kb. 20 órányi ECO mód után előjött a projector flickering jelenség, (azaz villogás - hogy is nevezzem, katódsugár pontatlanság?), amit pár óra normál mód tényleg megoldott, de ki tudja mikor tér vissza. Hosszútávon előnynek tekinthető a lámpa ára, ami 80EUR körül mozog.
Itt egy pár kép, a félkész rendszerről. Nem jellemző a TV-nézés PJ-n, de bekötöttem egy mindigtv-s régi Wayteq dobozt, hadd legyen ha netán kell. Az utolsó két kép nappal készült.
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#43737) synar


synar
őstag

(#43735) Khaosz55
Azért ez nagyon függ a minőségétől is, a korábbi olcsó kínai 1 gain-es vásznamnál láttam hotspotot, de az új Screenline 1.4-es fix keretesnél egyáltalán nem érzékelhető, a projektor ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#43738) BBéci válasza c4 (#43734) üzenetére


BBéci
titán

Nekem ne mutasd be, testközelről ismerem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43739) N.Ferry válasza péjé (#43731) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Egy 4x4mes szobában lenne vetítési távolság kb. 3 méter lenne.
Használt is jöhet persze csak teljesen megbízható forrásból.
Keret nem számít, de szeretnék a minimumról indulni, a lényeg az fhd megléte.

Közben ezt találtam:
Projector
Tesztek alapján jónak tűnik.
Hang projector (ebből jöhetne olcsóbb is ha van jó tipp, a lényeg itt is a 2.1 és az aránylag megfelelő hangerősség/ minőség)
Vetítő vászon
Csak állványos jöhet szóba, nem szeretnék semmit falra szerelni.
:R :R

Walking Dead

(#43740) haruspex válasza c4 (#43734) üzenetére


haruspex
aktív tag

Rendben van, köszönöm mindenkinek a segítséget. Akkor maradni fogok a matt festéknél :)

(#43741) BBéci válasza N.Ferry (#43739) üzenetére


BBéci
titán

Hangkeltőből sikerült az egyik legvacakabbat kiválasztanod. Bármit hazudnak róla, az nem hangprojektor, de ez lényegtelen, mert tényleg a legalja minőséget képviseli. Talán dupla annyiért már kapni elfogadható soundbárt.
A többiről inkább nem írok semmit. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43742) c4 válasza N.Ferry (#43739) üzenetére


c4
őstag

Szerintem ereszd el ezt a projektet. Egy jó tévével jobban jársz, mint ezekkel a veszélyes hulladékokkal.

(#43744) N.Ferry válasza c4 (#43742) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Pont az a lényeg hogy semmi elektromos nincs a szobában, tv-t eleve nem nézek.
A projectoros rendszer is csak arra kellene ha néha szeretnék megnézni egy filmet akkor előkapom a szekrényből, összerakom filmet megnézem aztán vissza. Ennyi. :B :K

Nekem jó tapasztalataim vannak a "kínai veszélyes hulladékokkal" sok dolgot vettem már onnan.
Köztük van pár olyan is ami itthon 100+k-s tétel, ott meg harmada, minőségben meg tudásban kb. ugyan az. :K :C :R

De köszönöm a válaszokat! :R :R

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#43745) Janaboy válasza N.Ferry (#43744) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Tobben is vásárolunk innen Kínából, de a projektorra nem igaz amit irtal, ami olcsó, az tényleg olcsó szar.
60-100k között használtan már talalsz minőségit.

Janaboy

(#43746) c4 válasza N.Ferry (#43744) üzenetére


c4
őstag

Egy TV is befér egy kétajtós, akasztós szekrénybe.

(#43747) synar válasza N.Ferry (#43744) üzenetére


synar
őstag

Szia! Nekem is van sok cuccom Kínából de a projektor pont nem onnan való és nem véletlen. Hidd el ezek a kínai olcsó projektorok nagyon rossz minőségűek, a hangjuk olyan mint egy hajszáritó, a bennük lévő kijelző telefon lcd panel és nem erre a felhasználásra tervezték. Ez azt jelenti hogy nem bírja a hőt hosszú távon kb. egy év után be fogja adni a kulcsot hiába írnak rá a 30000 óra élettartamot nem fog addig tartani. Kérlek, hallgass a többiekre és tényleg vegyél inkább egy 720p és használt vetítő sokkal jobban jársz vele, csak jót akarunk.

(#43748) N.Ferry válasza c4 (#43746) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Azért azt te sem gondolod komolyan hogy mondjuk egy legalább 50"- os tv-t ki be pakolok egy szekrénybe, amihez kell egy bútor is ügye amire rárakom... :Y :DDD :R

Nézelődöm még, kiokosítom magam, a low budget kategóriát céloztam meg arra a pár filmnézésre nem kell nekem milliós rendszer mert felesleges... :C
Fhd az kell annyi az "igényem".

Köszönöm.
:R :R :R

Walking Dead

(#43749) cinemazealot válasza N.Ferry (#43748) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mielőtt megrendelnéd, nézd meg ezt a videót. Ha Full HD is a natív felbontás, látszani fognak az RGB subpixelek, mert egyetlen LCD panel szolgáltatja a képet, ami vélhetően hamar be fog porosodni. Ráadásul az alpixelek egymás melletti elhelyezkedése miatt jelen lesz a subpixel-rendering jelensége is, ami a vékony függőleges vagy vízszintes vonalak esetén ugyancsak zavaró lehet majd.

Ha megnézed ezt a videót is, akkor láthatod, hogy a kép homogenitása... hogy is mondjam finoman... nincs. :) Persze nyilván ez a vetítési felülettől és a felvételt készítő kamerától is függ. Ami viszont utóbbiaktól nem függ, az a vetített kép szélén látható kromatikus aberráció, ami a silány (vélhetően műanyag) lencséknek és foncsornak tudható be.

Szóval... az ilyen fajta projektorok az erősen nem ajánlott kategóriát képviselik. Tényleg sokkal jobban járnál valamilyen használt, de minőségibb géppel, akár úgy, hogy első körben csak a falra vetítesz.

[ Szerkesztve ]

(#43750) Martin Eden válasza N.Ferry (#43739) üzenetére


Martin Eden
tag

Mondjuk szembemenve az eddig leírtakkal, low-budgetben gondolkodva a soundbar is jöhetne Kínából, bár vászonból onnan valóban csak összehajthatót/falra kifeszíthetőt tudnál szerezni értelmes áron, de még ez is megfontolandó. Majd később lehet mindent továbbfejleszteni, már ha lesz rá igény.
Én is elvoltam az excelvannal egy darabig (hangos, ez kétségtelen), a Xiaomi network speaker bar is jó vétel volt 60$-ért, még az azóta szerzett benq projektort is ezzel használom, s ha nem csak az ablak elé tudtam volna megoldani a vetítést (vagyis nálam tényleg muszáj volt a lehúzható/feltekerhető vászon), még ebből is onnan rendeltem volna az elsőt.
Amúgy rendeltem is egyet Kínából már a kezdet-kezdetén, amit most fogok majd a kertbe kifeszíteni, ahová az Excelvan is kerül majd.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.