Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) péjé válasza Real_Necro (#35996) üzenetére


péjé
őstag

szia,
pár ötlet:
usa prémiumkategóriás gyártó 720p-s vetítője, nálunk nem ismert így nagyon nyomott ára van de amúgy über kategória..Runco...[link]
- egy régebbi felsőkat. vetítő a Benq w5000, [link] szintén csak jókat lehet róla olvasni, sajna nálam a vetítési távja miatt nem jöhetett szóba.

MIndkettőnek kell a táv, 4m-ről már 100" felett vetítenek és DLP-s vetítők, kell a próba mindenképp mert lehet szivárvány.
-szintén prémium, Sim2 D30 720p...[link]
Szintén DLP, jó áron egy 720p-s acer h5360, ilyen volt nekem, kezdőnek tuti..[link]

LCD-t nem találtam, egy régebbi sxrd paneles sony vw40-et láttam bár 133eft, talán alkuképes és biztos h nem csalódsz benne. Sajna a 100eft kb erre elég, egy 720p v. kicsit hozzáteszel és egy régebbi (de ettől nem rossz) FHD. Szervízest tudunk ajánlani, lámpacserétől nem kell félni, kb. 25eft.
Próbanézés legyen mindenképp mielőtt elhozod. Falra is lehet vetíteni, később majd szerzel egy jó vásznat mert azzal az igazi...:-)

[ Szerkesztve ]

(#36002) a2d2 válasza krisz242 (#35997) üzenetére


a2d2
addikt

Basszus nehogy elszúrják ilyennel. Beletettétek rendesen a bogarat a fülembe ezzel a projektorral.
Mondjuk a fogyasztása is meglepően magas, azt a hőt meg el kell valahogy vezetni.
Kár hogy nincs ECO módban mért fogyasztás + zaj adat.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#36003) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Üdv mindenkinek!

Egy kedves barátom úgy döntött, hogy TV helyett szeretne projektort venni a lakásába.

Elkezdtem keresgélni, hogy segítsek neki, de közben szeretném a hozzáértők segítségét is kérni :)

Mivel kezdeti fellángolás, így nem szeretne sokat költeni, az elvárások sem túl magasak, de ettől függetlenül szeretnék valami olyasmit találni neki, amivel elégedett lehet a kezdetekben.

720p elég, házimozizáshoz kellene (garzonba), csendesség előny, tehát lehetőleg halk működés, megbízhatóság a lényeg. Használt is jó lehet, lényeg hogy azon alkalmakkor amikor esténként filmet szeretne nézni, akkor jól szolgáljon.

Van bármi olyan modell amit nyugodt szívvel ajánlotok?

Előre is kösz!

Life is shor...

(#36004) sith7


sith7
nagyúr

Első projektornak ? :U Vélemény ? :B

(#36005) péjé válasza DummyBoy (#36003) üzenetére


péjé
őstag

szia,
mekkora a keret rá? kb. a vetítési táv is kellene, mondjuk -tól-ig mekkora hely van.
pont ilyesmit kerestek, esetleg ezeket nézd meg kettővel feljebb...hsz_36001.

(#36006) DummyBoy válasza péjé (#36005) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Köszi, közben olvasgatok is visszafelé...

Kb. 2 méter (múltkor volt nála kölcsön projektor, az kb. ilyen távolságra volt)... De rákérdezek.

A keret pedig itt is olyan max. 100k. A céges projektorral moziztak múltkor és megtetszett neki (pedig az egy alap, 800x600-as irodai cucc...), tvje nincs, pont azért gondolkodik projektoron, mert el tudja rakni ha nem kell...

Life is shor...

(#36007) Neoteric válasza sith7 (#36004) üzenetére


Neoteric
addikt

Szerinted milyen véleményen vannak/vagyunk itt a kínai csodákról?

PSN: ne0teric_sAN

(#36008) a2d2 válasza Neoteric (#36007) üzenetére


a2d2
addikt

Ne viccelj én most nagyon rágerjedtem erre a Xiaomi-ra.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#36009) péjé válasza DummyBoy (#36006) üzenetére


péjé
őstag

Ez elég kicsi távolság, rövid vetítési távolsággal 720p-s projit nem tudok hirtelen, a 720p-s acer h5360 2m távolságból kb. 60"-as képet tud, ez 130cmx74cm...[link]

Kicsit ha tud növelni a távon akkor már moziszerűbb a méret. a 800x600-as irodai gép után ez az acer tuti jobb lehet. Ha bejön neki akkor majd nagyobb keretből gazdálkodva egy tényleg jobb gépet vesz ezen meg nem bukik százezreket ha nem.

(#36010) tl-x válasza sith7 (#36004) üzenetére


tl-x
őstag

Ez is nagyon vicces proji [link]"Prémium Full HD mini LED projektor RD-805 B". Natív felbontás: 800x480 :W :DD

[ Szerkesztve ]

(#36011) Gabesz87 válasza DummyBoy (#36006) üzenetére


Gabesz87
addikt

LINK

Kicsit ugyan a kereten felül van, de a kínai csodáknál biztosan jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#36012) péjé válasza péjé (#36001) üzenetére


péjé
őstag

DummyBoynak is

Besett egy fhd acer 100eft-ért, talán érdemes ránézni, hirdetés szerint újszerű állapotban.
[link]

(#36013) sith7 válasza Neoteric (#36007) üzenetére


sith7
nagyúr

jó'vannnna :DDD

(#36014) Real_Necro válasza péjé (#36001) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm a tippeket! A Runco-t láttam én is aprón, talán jó is lenne, csak tényleg a szivárványosodástól tartok. :B :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36015) .DLL válasza sith7 (#36004) üzenetére


.DLL
veterán

Csalódás lesz, leginkább a kép inhomogenitása a baj ezeken, még ha a "kontrasztot", fakó színeket meg is szokja az ember.

(P.H.)

(#36016) sith7 válasza .DLL (#36015) üzenetére


sith7
nagyúr

ok, köszi a választ

(#36017) Heraldry


Heraldry
tag

Benq W1300 trigger (12V) kimenetéhez szeretnék relét tenni. Néhány kérdésem lenne, ha valaki csinált itt hasonlót.
Mono jack dugasz szükséges a projektor oldalon?
Milyen relét használt?
A relé tekercsét egy az egyben rá lehet kötni, vagy kell még valami?

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#36018) bot1978


bot1978
senior tag

Mi lett a projektorommal? Döglődik?

Van egy 3LCD gépem és nemrég azt vettem észre, hogy a feliratoknak alul árnyéka lett vízszintesen mindkét irányba. Teljesen fekete kép esetén egészen sötétkék a feketétől alig megkülönböztethető ,de kék folt lett a képen alul és ezen a területen lényegében olyan, mintha az ON/OFF kontraszt rossz lenne. Próbáltam lefotózni, de a kamera nem elég érzékeny.
Színes kép esetén teljesen láthatatlan a hiba, illetve amikor a filmen van a felirat és nem alatta, no és persze éppen nappali jelenetet vágnak be akkor a felirat fehér betűi sem okoznak látható gondot. Csak sötét háttér előtt a világos betű festi meg a képet.

Pl. vége egy filmnek, kijön a felirat, mondjuk egy színész neve és a felirat hosszában balról is meg jobbról is így megködöli fehérrel a fekete hátteret.
Eddig nem csinálta. Beletoltam már pár ezret, szóval kiszolgált, de ilyen hibát még nem is láttam. Mi ez?

(#36019) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Emberek! Van valamilyen házi praktika "Front Surface Mirror" készítésére? Egy min. 30×30 cm-es méretűre volna szükségem, mert projektor képét szeretném elirányítani (ezért nem jó a normál tükör, mert az duplázza a képet). Találtam egy YouTube videót, de (1) nem tudom, hogy az itt említett "paint stripper" helyett használhatok-e kromofágot, illetve hogy (2) hol találok én narancshéjolajat? Egy másik videóban acetont használtak utóbbi helyett, nem tudom, az jobb/olcsóbb/könnyen beszerezhetőbb volna-e.

Aztán kérdés még az is, hogy meddig bírja az ilyen tükör homályosodás, opálosodás nélkül? Ha csak nagyon rövid ideig, akkor érdemes inkább valahonnan rendelni ilyet? Az vajon tovább bírja? Nagyobb méretben az egy kész vagyon.

Valaki próbálkozott már ilyennel? Érdekelnének a tapasztalatok. :R

(#36018) bot1978
Tölts fel képet a jelenségről, hadd lássuk, miről van szó! :K

(#36020) c4 válasza cinemazealot (#36019) üzenetére


c4
őstag

Szerintem te optikai tükröt keresel, vedd fel a kapcsolatot az amatőr csillagászokkal., ők biztos ajánlanak olyan kisebb optikai céget, ahol le tudod gyártatni.

(#36021) .DLL válasza cinemazealot (#36019) üzenetére


.DLL
veterán

Ha nem akarod túl drágán, akkor egy bármilyen tükör készítővel elkészíttetheted, csak kérd meg, hogy ne fesse le a foncsort, mert arra a felületre van szükséged.

(P.H.)

(#36022) Márton


Márton
nagyúr

Egy kis T2 3D trailer aki nem bírja már :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#36023) Beni2360 válasza Márton (#36022) üzenetére


Beni2360
félisten

És ehhez elő kell keresni a 5-10 éves kék-piros szemüveget?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#36024) Márton válasza Beni2360 (#36023) üzenetére


Márton
nagyúr

nem, letölteni 4kdownloaderrel, és megkapod a sidebyside verziót, amit a 3D-s projektorok összetesznek aktív szemüvegre :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#36025) plejik válasza plejik (#35993) üzenetére


plejik
addikt

Megjött a projektor, minden szép és jó, de egy dolog nem működik mégpedig a távirányítón a power point lapozó. Ez mitől lehet , vagy igényel valami speckó beállítást? (Microsoft power pointot használunk.)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#36026) Beni2360 válasza Márton (#36024) üzenetére


Beni2360
félisten

Letöltöttem és az LG TV passzív képre is szépen összerakta. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#36027) Márton válasza Beni2360 (#36026) üzenetére


Márton
nagyúr

Természetesen, csak gondoltam projektor topikban projektort írok :)
LG-re a top/bottom jobb lenne amúgy.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#36028) Beni2360 válasza Márton (#36027) üzenetére


Beni2360
félisten

Tudom, nem szoktam SBS letölteni. De ezért most nem kapcsoltam be a projit. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#36029) Exian


Exian
őstag

Ha már 3D a téma: 3LCD-s Epson 3D-s projektorhoz mi most a javasolt 3D szemüveg? Tud esetleg valaki konkrétan ajánlani valamit, akár linkkel?

Ez jó lehet?

Most már csak-csak kipróbálnám a 3D-t, még ha annyira nem is izgat, legalábbis moziban gyűlölöm, de könnyen lehet, hogy otthon jobban tetszene.

Köszönöm!

(#36030) Márton válasza Exian (#36029) üzenetére


Márton
nagyúr

én ezt a típust nem ajánlom
van dlp linkesben és nem túl kényelmes, a szára könnyen törik, stb.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#36031) Beni2360 válasza Exian (#36029) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem ilyen van és ritkán használom én is. Össze csukni nem lehet tehát meg kell oldani az elhelyezését használat után. Még tavaly vettem itthon akcióban 6500 Ft körül párban. Én is félve raktam össze de nem vészes ha nem hancúrozik az ember rajta. A legnagyobb gond a tárolása vagy bevállalod a ki be tologatását a száraknak na itt lehet az amire fórum társunk Márton figyelmeztetett.
Márton - Én szemüveg elé téve használom. - Nálad hány db tört el?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#36032) Márton válasza Beni2360 (#36031) üzenetére


Márton
nagyúr

1/1 nem is vettem többet :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#36033) Exian válasza Beni2360 (#36031) üzenetére


Exian
őstag

Köszi az infókat mindkettőtöknek. A tárolás nem gond, a projektornak külön "szentély" van :D Szóval egy kis fali polcrendszer áll rendelkezésre, aminek a felső polca tök üres jelenleg, oda tudok kis dobozkát elhelyezni és abba a szemüvegeket.

De akkor még nézelődök. Nem sürgős a dolog, ráérek találni egy olyat, ami minden szempontból megfelelő és jobb, mint ez.

Ha tudtok ilyet, jöhet link! Köszönöm!

(#36034) péjé válasza Exian (#36033) üzenetére


péjé
őstag

Gondolom DLP linkes szemüveget keresel:
ez egy noname innen a piacról...[link]
ez egy kicsit márkásabb, ilyen volt nekem, működött.
[link]

(#36035) Exian válasza péjé (#36034) üzenetére


Exian
őstag

Írtam, hogy 3LCD-s Epsonhoz keresek, de azért köszi.

[ Szerkesztve ]

(#36036) Atomgeszi válasza a2d2 (#36008) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Azért egy Xiaomi(500-600k) nem egy kínai csoda kategória(20-80k vetítők).

Viszont ez a zajszint valóban magas. De lassan már legalább jönnek a "tesztek".

Egyébként tegnap jött meg a Xiaomi robot porszívó. És nem egy kínai csoda, teszi a dolgát, nagyon ügyes. Tudom, az csak egy porszívó, de mégse csalódás, mert kínai.

(#36037) Beni2360 válasza sith7 (#36004) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez nagyon tetszik a leírásban: ✔ Dönthető nézet, állítható magasság - vajon mit takar a dönthető nézet? :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#36038) vizcsap


vizcsap
tag

Sziasztok!

200k környékén(+-10e) milyen FullHD-s projektort ajánlanátok? Irodába kellene oktatásra, táblázatok nézegetésére stb. Nem tudom számít-e, de a plafonról lenne "lelógatva".

Kb. 3m-re lenne a vászontól és olyan max 210cm széles képet kellene vetítenie oda.

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#36039) CyDoN válasza vizcsap (#36038) üzenetére


CyDoN
senior tag

Szia,
Szerintem nézd meg a BenQ TH530-at!
FullHD, 3m-ről 212 cm széles képet vetít. 3év garancia és bruttó 200 közül mozog az ára.

(_._)

(#36040) AVhelper válasza vizcsap (#36038) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Szerintem meg az Epson EB-U04-et nézd meg, ami 1920x1200 pixel felbontású. 3 méterről tud 2,16 m széles képet vetíteni.

(#36041) plejik


plejik
addikt

Erre esetleg valki? [link] :R

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#36042) péjé válasza plejik (#36041) üzenetére


péjé
őstag

Úgy néz ki nem járt erre olyan aki ilyesmivel találkozott volna...marad a guglizás meg esetleg megkérdezni a forgalmazót.

(#36043) cinemazealot válasza plejik (#36025) üzenetére


cinemazealot
addikt

A leírás 41. oldalán az áll, hogy a projektort az USB csatiján keresztül össze kell kötni a Power Pointot futtató PC-vel. Ez megtörtént?

(#36044) synar


synar
őstag

Kíváncsi leszek a Xiaomi 4K HDR projektorára 670$ lesz az ára, még áfázva, vámmal se lenne sok, ha jó lesz, Karácsonyra kérek egyet. :)
Ebben a videóban utalnak rá. Az nem derül ki, hogy mi a fényforrás, de gondolom LED.

[ Szerkesztve ]

(#36045) a2d2 válasza synar (#36044) üzenetére


a2d2
addikt

Teljesen jó, végre felpörgeti az évek óta tartó álló vizet a Xiaomi. Jövőre már tuti projektor csere ha tényleg a boltokba kerülnek ezek :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#36046) plejik válasza cinemazealot (#36043) üzenetére


plejik
addikt

Ezt még nem, majd csekkolom, köszi! :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#36047) c4 válasza synar (#36044) üzenetére


c4
őstag

+ - 670 dollár, a full HD pillanatnyilag 2000 dollárra van kiírva... bár még az sem kapható.

(#36048) synar válasza c4 (#36047) üzenetére


synar
őstag

Az nem a lézeres?

[ Szerkesztve ]

(#36049) c4 válasza synar (#36048) üzenetére


c4
őstag

De, lézeres FHD. Nem hinném, hogy a 4K-s olcsóbb lesz egy dollárral is.

(#36050) AVhelper válasza synar (#36044) üzenetére


AVhelper
senior tag

Erre Én is, mert ez képtelenség. 4K/HRD projektor a jelenlegi árak harmadáért? Ugyan már! ezek a kínaiak általában úgy kezelik a specifikációs információk megadását, mint politikusok a választási ígéreteket. Persze akik akarnak higgyenek bennük.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.