Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Rick4 válasza thomasrc (#29998) üzenetére


Rick4
félisten

A Samsungból az 5100-as széria volt nekem, az 3D TV-hez való, szerintem a többi is. Nehogy lukra fuss, az nagyon nem jó projektorhoz. :D

Most egy sainsonic van, magamnak hoztam az usából, kiválóan teszi a dolgát.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#30002) thomasrc válasza Rick4 (#30001) üzenetére


thomasrc
tag

Igen, gyanús is volt nekem a Samsung. Akkor DLP linkes 3D szemüveg nincs is vékonyban? :(

(#30003) cinemazealot válasza thomasrc (#29998) üzenetére


cinemazealot
addikt

Igaz, nem vékony keretes, de én egy ilyen eBay-es szemüveget rendeltem még az ősszel egyik topictárs javaslatára, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Oké, 3 óra után már jó levenni, de egyébként nem kényelmetlen és a képminőségével is (egy BenQ W1070-nel használom) minden rendben van. Az ára meg magáért beszél. :)

[ Szerkesztve ]

(#30004) Rick4 válasza thomasrc (#30002) üzenetére


Rick4
félisten

Az enyém egy felcsatolható száras ultravékony darab, nem tudom, létezik-e vékonyabb, és könnyebb, de ha valami nem nyomja a fejet, hát ez az:

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#30005) r4pt0r válasza thomasrc (#29998) üzenetére


r4pt0r
tag

Én ilyet vettem, szerintem fentebb linkelt is hasonló vagy ugyanez. Tökéletesen működik.

(#30006) Beni2360 válasza cinemazealot (#30003) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia, esetleg EPSON-hoz tudnál segíteni 3D szemüveg ügyben? :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30007) Márton válasza Rick4 (#30004) üzenetére


Márton
nagyúr

Valóban, a Gonbes G05 a megfizethető befutó.
Nem drága, 144Hz, matt fekete keret (fontos!), tölthető és nincs rajta swap gond. Ez szintén fontos, mert nálunk már 10 db is van :)

A G15-öt nem ajánlom, volt kettőm. Gyenge anyag, látszik rajta a spórolás (vagy a súlycsökkentésre való hajtás), a levehető szára könnyen eltörik a csatlakozásnál. Egyszer adtam oda egy 9 éves gyereknek, mondtam, vigyázzon rá, 10 perc múlva eltörte.
A másiknak meg az elemfedele nem csukódik már, azt is csak egy kis pöcök tartotta. Szóval az hamar hulladékká válhat, bár maga a képminőség rendben volt. Ha vigyázol rá mint a hímestojás és az ár a legfontosabb, csak akkor vedd.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30008) Rick4 válasza Márton (#30007) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem ilyen vna, magamnak vettem, tudok rá vigyázni, és ebből adódóan nincs is baja. Ha úgy alakul, mindent tönkre lehet tenni, nálunk az 5-6 éves dolgok is új állapotban vannak, ide jöhet ilyen gagyi, semmirevaló anyagból készült termék is, itt megmarad az eredeti állapot. ;)

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#30009) cinemazealot válasza Beni2360 (#30006) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hát, a DLP-n kívül egyéb szemüveg-technológiáknak nem nagyon néztem eddig utána. A géped (EH-TW5210, ugye?) adatlapjáról elindulva úgy látom, hogy Neked az Epson ELPGS03 vagy ezzel kompatibilis szemüvegek lennének jók... viszont ezek qrv@drágák. :Y Némi guglizás és keresésfinomítás alapján erre a "ne vegyél Epson szemüveget" :) és erre az eBay találati oldalra jutottam. Azt kéne megtudni, hogy ezek közül melyek megbízhatóak és jó minőségűek. Árban mindegyik veri a gyártó által javasolt kukkert. Tovább kell kutakodni felhasználói tapasztalatok és vélemények után...

[ Szerkesztve ]

(#30010) Beni2360 válasza cinemazealot (#30009) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönöm fáradozásodat, :R de közben én elkezdtem kutatni és egyenlőre ezt találtam de csak párban adják és így mát 22€ felett lenne. Írtam neki levelet, hogy esetleg külön külön csomagban érdekelne.
Vagy ez is jó lenne?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30011) cinemazealot válasza Beni2360 (#30010) üzenetére


cinemazealot
addikt

Sajnos tényleg nem ismerem ezeket a darabokat, úgyhogy csak azt tudom javasolni, hogy keress rá az ezzel foglalkozó fórumokra, hátha írnak róluk jót-rosszat, ami alapján dönthetsz. Mondjuk, az ~5e Ft/db már nem olyan túl drága (végül én is annyiért vettem a DLP-s darabokat) és talán megéri a kockázatot. Legrosszabb esetben ha mégsem jó a minősége, az eladó fejéhez vágod. :)

[ Szerkesztve ]

(#30012) Beni2360 válasza cinemazealot (#30011) üzenetére


Beni2360
félisten

Ok köszi, de kiutazni elég drága volna de nem bánnám.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30013) Márton válasza Rick4 (#30008) üzenetére


Márton
nagyúr

Rendben, egyetértünk, nem is vitatkozom.
Egy fontosat azonban még kifelejtettem: a lencsék mérete.
Én 2,5m széles képet nézek 3,5m-ről és sok kis lencséjű szemüvegen keresztül bizony nem látja mindkét szemem a teljes képterületet és ez nagyon tud zavarni.
A G05 pont ideális e szempontból is :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30014) AVhelper válasza Beni2360 (#30006) üzenetére


AVhelper
senior tag

Bármely RF szinkronizált szemüveg megfelel ezzel a logóval (a kettő közül a második):

Alkalmas tehát a Samsung SSG-5100GB vagy a párban árult SSG-P51002.

[ Szerkesztve ]

(#30015) thomasrc válasza Márton (#30007) üzenetére


thomasrc
tag

Köszi, engem is az zavart a G15-ben, hogy ránézésre bóvli műanyagnak tűnik. Közben keresgéltem és szerintem megvan a nyertes:

SainSonic Bravia
http://www.sainsonic.com/sainsonic-bravia-bv-30-active-shutter-3d-glasses-aluminum-frame-silver.html

Ez elvileg a Sony 3D szemüvegének a replikája (csak elől más a műanyag és a gumis részek rajta). A SainSonic márkában meg lehet bízni úgy általánosan?

(#30016) Beni2360 válasza AVhelper (#30014) üzenetére


Beni2360
félisten

:R :R
Az élmények új világát pedig a 3D szemüveg és a tévé közötti rádiófrekvenciás kapcsolat teszi teljessé.
Ez létre jön a projektornál is?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30017) patroly61 válasza Beni2360 (#30010) üzenetére


patroly61
tag

Én ilyet [link]vettem mondjuk ez 4db-os csomag a dobozban usb kábel,törlőkendő és egy kis szütyő.

www.akkuteszt.hu

(#30018) AVhelper válasza Beni2360 (#30016) üzenetére


AVhelper
senior tag

Én nem vagyok nagy híve a sztereoszkóp képnek, de készültek olyan filmek, melyekben jól és egészséges mértékeben használták a 3D-t (lásd Avatar).

(#30019) Rick4 válasza Márton (#30013) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, én 2.4m széleset nézek 3.6m-ről, és a lencsék tökéletesen fedik a képet, sőt. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#30020) Márton válasza Rick4 (#30019) üzenetére


Márton
nagyúr

Nekem nem fedte. Ez volt a fő ok (az elemen kívül), hogy G05-öket vettem.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30021) Rick4 válasza Márton (#30020) üzenetére


Rick4
félisten

Ezt pont nem tudom fényképezni, gondolom fejforma kérdése, hogy ki8nek mennyire van a szeme a lencse közepén, nekem jó volt, és jó lesz legközelebb is. :D

Gondolom ha valaki felveszi, és tükörben a szemeit középen látja, akkor nem lesz rossz a vászon előtt sem.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#30022) Márton válasza Rick4 (#30021) üzenetére


Márton
nagyúr

Lehet, hogy a 2 lencse között túl széles a közepe az én szemeimhez.
Mondjuk nincs széles fejem az tény :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30023) thomasrc


thomasrc
tag

Az egyébként normális, hogy a W1070 menüjében csak SBS vagy Top/Bottom 3D-t tudok kiválasztani? A frame packing mód ki van szürkítve. Bocs a hirtelen témaváltásért, de ezt most vettem csak észre.

(#30024) Rick4 válasza thomasrc (#30023) üzenetére


Rick4
félisten

Majd ha megtolod olyan forrásról, lehet választani.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#30025) Norbi 72


Norbi 72
veterán

(#30026) Vikthor válasza Norbi 72 (#30025) üzenetére


Vikthor
nagyúr

megyek s tüstént le is cserélem a pana 3000-es projimat erre... kellenek a behorpadt és megtört dobozsarkok, ez a perverzitásom és felkapcsolt nappali világítás mellett akarok vetíteni!!!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30027) spiky03 válasza Norbi 72 (#30025) üzenetére


spiky03
veterán

Azért megnéznék egy olyat tesztet, ahol egy projektor guru hasonlítja mondjuk egy W1070-het mondjuk vagy valami hasonló géphez.

De azért kétlem, hogy olyan jó vetítő lenne ez. :U

Jah de ahogy látom ez még nem is HD projektor. :C :DDD

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#30028) c4 válasza spiky03 (#30027) üzenetére


c4
őstag

Egy projektor guru nem vesz a kezébe ilyet, hacsak nem a szomszéd ablakát akarja betörni vele.

(#30029) spiky03 válasza c4 (#30028) üzenetére


spiky03
veterán

Igen gondoltam. :D
Mikor elolvastam teljesen a cikket, meg az adatokat megnéztem, de akkor már nem tudtam szerkeszteni, hogy tárgytalan, nekem sem kéne ilyen az tuti. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#30030) MajaG válasza spiky03 (#30027) üzenetére


MajaG
senior tag

Nekem volt ilyen alja, meg 720P-s kínai is, az árukat megérik.
Nem kell sokat várni, de pl egy kisgyereknek nagyba kirakni a mesét teljesen jó.
Itt ne keress színeket meg konrasztot, de van olyan célcsoport akit ez sose érdekelt...

(#30031) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

Lehet érdemes lenne egy olcsó projektor topicot létrehozni, mint az órás topicoknál.
Ott működik, és itt is mindenki boldog lenne.

(#30032) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Szeretném lecserélni a jelenlegi LCD-m (55ES7080), és felmerült bennem, hogy hátha jobban járok egy projektorral.
Olyanban gondolkodok, amivel teljesen ki tudom váltani a tv-t, vagyis ne kelljen mindkettő a szobába.
- Amire használnám:
TV adások (digikábel), filmnézés (med600) házimozi rendszerbe kötve (nas, erősítő).
Itt megjegyezném, hogy jó lenne, ha tudná a 4K-t és az aktív 3D-t, de ez természetesen ár függő, ha irreálisan többe kerül, akkor nem ragaszkodom hozzá.
- Amire vetíteném az még képlékeny.
Gondolkodom azon, hogy úgy festem le a falat, hogy ne kelljen vászon, ha ez nem megoldható, akkor vászon.
- Mindenképp nagyobb képet szeretnék, mint 55", sőt 65"-nak örülnék a legjobban.
A nézési távolság képlékeny, a táblzatban foglalt értékeket minden méretnél tartani tudnám.
Kb 5m hosszú, 3mm széles a szoba, így tudok mozogni, sötétíteni is tudom bármennyire.
- Elsősorban a plafonra tenném a projektort, mert talán ott lenne a legkevésbé útban.
- Árban kb. 300k-t gondoltam, de ha ennyiből semmiképp nem jön ki, akkor várok pár hónapot, és mehetek feljebb az árral, de ahhoz nagyon le kell nyűgözzön, hogy ennél többet fizessek érte. :)

Tudnátok ajánlani ilyen paraméterekkel projektort?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30033) c4 válasza s7evcsenko (#30032) üzenetére


c4
őstag

A (med600) sem tudja a 4K-t, vetítőből csak a Sony gyárt pillanatnyilag natív 4K-s vetítőket több milliós áron.

(#30034) s7evcsenko válasza c4 (#30033) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Rendben, akkor 4k kilőve. :)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30035) jracz válasza s7evcsenko (#30032) üzenetére


jracz
tag

4k vetítő , de vászon helyett festett falra vetítenél.
Látom van ami nem változik. :(
Nem is értem miért van ez a topic.

(#30036) s7evcsenko válasza jracz (#30035) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nagyon remélem, hogy nem azért van ez a topik, hogy az arcoskodóknak legyen hol kiélniük magukat...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30037) #95590400 válasza jracz (#30035) üzenetére


#95590400
törölt tag

esetleg hol elmondjuk, a 4k irreális jelenleg a projektorok világában... ez nem gagyipaneles lcd a számháborúban :DDD az előirányzott ár után köll még egy nullát tenni, mer.

(#30038) #95590400 válasza s7evcsenko (#30032) üzenetére


#95590400
törölt tag

ehhez a felhasználáshoz, ekkora mérethez, ezekhez a körülményekhez: led. mert ugye tv-t szeretnél kiváltani, nem csak hetente párszor megnézni rajta egy filmet. egy régimódi pilács élettartama manapság 3-5 ezer óra. a ledé 30k állítólag.
méghozzá akkor lg pf1500. az árba bőven befér, a vetített felületnek elsőre mehet a fehér fal, aztán majd eldöntöd, érdemes-e váltanod, ha igen mire. fényerő milyen, 1 gain felett felület kell-e. méretben szeretnéd-e növelni a képet, ha igen, mekkora lesz a fényerő veszteség.
viszont akkor azért az tisztázni kellene, milyen távolságban, hova tudod tenni a vetítőt, mert úgy jön mi, hogy mekkora képet fogsz kapni, ezt is illene belőni előtte.

[ Szerkesztve ]

(#30039) Rick4 válasza s7evcsenko (#30032) üzenetére


Rick4
félisten

Benq W1070-em van, többször próbáltam, médialejátszóról 4K video, UHD műholdvevővel astra uhd demo csatik még 1080p-s kimenetre is visszatéve (mert a projektornak ugye ez a max, a 2160p-n nincs kép) is látványos különbség van az 1080p-s forráshoz képest, tehát jó lesz az úgy is, a 300K-ba is belefér.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#30040) spiky03 válasza #95590400 (#30038) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor azt mondod, ha valaki naponta megnéz 1-2 filmet vagy akár sorozat részt, akkor ő csak LCD projektor vegyen és ne DLP-t?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#30041) #95590400 válasza spiky03 (#30040) üzenetére


#95590400
törölt tag

dlp/lcd pilács szempontjából egykutya. :DDD
legyen napi 3 óra, ebben benne van a pisiszünet ésatöbbi is. ez évi 1000 órát jelent (nekem 1800 óra csusszant be a vetítőbe, de az elmúlt fél évben sokszor bealudtam előtte és ment órákat feleslegesen) ez így mondjuk 3-4 év, de ebből az utolsó harmad már full fényerőn és hangon. vagy lámpacsere.
az előző vetítőmet is úgy vettem, hogy az lesz az utolsó, utána már csak ledeset veszek. vettem hozzá plusz pilácsot, mert olcsó volt, 25k-ért, egyet kaptam a géphez ajándékba és a színkerék kezdett behangosodni. azt cseréltem 40k-ért. aztán megint hangos lett, van az uccsó pilácsban talán 1500 óra, azaz talán van vissza neki ugyanennyi, mielőtt a szürke felületem miatt nézhetetlenné haloványodik a fénye. egyelőre még nem annyira zavaróan hangos, de 500 óra múlva nem lehet majd megmaradni mellette megint. tartaléknak, csajozni jó.
gazdasági totálkár egy vetítő 15.000 óra környékén már.
hogy a ledesekben mi mihálylik meg mennyi idő múlva, az érdekes kérdés, de ha bő egy éve nem 360.000 környékén kezd a szóban forgó lg, hanem 260.000, mint most, akkor már megvettem volna. helyette viszont lőttem egy óccó 720p acert. ami még 1,5 évig húzza, aztán vagy kerítek bele egy olcsóbb pilácsot, és mondjuk 2-3 év múlva dobom ki. jó esetben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30042) s7evcsenko válasza #95590400 (#30038) üzenetére


s7evcsenko
addikt

A festett falat nem úgy gondoltam, hogy fogom azt lemeszelem, hanem vannak speciális fesékek, amik tükrös, mosható felületet adnak, hasonlóan mint egy vászon... azt hittem ez jobb lesz így, mert nem mozog és hajladozik, mint a vászon, nem kell feszítésekkel trükköznöm, ilyesmi...
Mint írtam, plafonra szeretném tenni, így gyakorlatilag 0-5m között bárhol lehet a vetítő.
Annyit viszont kifelejtettem, hogy xbox is menne rajta bőségesen, nem tudom ez változtat-e valamin...
Elég sokat menne a vetítő, napi 3 óra, az borítékolható, de inkább 5-öt.

Rick4:
Köszönöm, ezt számításba veszem.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30043) Rick4 válasza s7evcsenko (#30042) üzenetére


Rick4
félisten

Láttál már te vásznat közelről. Isten őrizz, hogy az egy picit is tükrös legyen. Pont hogy mattnak kell lennie. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#30044) Vikthor válasza s7evcsenko (#30042) üzenetére


Vikthor
nagyúr

miért akarsz te mozivásznat mosni? vászonruhát lehet perszillel vagy mi, de ezt ne akard. :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30045) s7evcsenko válasza Rick4 (#30043) üzenetére


s7evcsenko
addikt

A símaságára gondoltam, de jogos. :B
Te nem pécsi vagy véletlenül? ;]

(#30039) Rick4:
Közben kiderítettem, az egyik haveromnak ilyen van, úgyhogy elmegyek megsasolom. :R

(#30044) Vikthor :
Elég nagy a por a panelban!

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30046) devil-k válasza lkksioskdl3 (#30031) üzenetére


devil-k
nagyúr

No, de mi számít olcsónak?

(#30036) s7evcsenko
Talán ha nem írnál nettó butaságokat, akkor máshogy lenne a dolog. Osztom jracz kolléga álláspontját.

- mozi bolondéria -

(#30047) #95590400 válasza s7evcsenko (#30042) üzenetére


#95590400
törölt tag

ha egy sima diszperzites, meszelt fehér (de legalább világos) falad van, akkor az már bőven jó az első körre.
vászon az kb. sokféle lehet: kézi, motoros, fix keretes vagy épp feszített motoros.
egy jobb minőségű anyagnak van tartása, nem fogja a huzat himbálni, de ha nem motoros feszített, vagy fix, akkor azért hullámos lesz egy idő után. jó esetben évek múlva, rosszabb esetben pedig, miután kicsomagoltad.
ha meg tudod oldani, és addig is van fehér vagy világos felületed, akkor a következő lépés egy fix keretes vászon, egy középkategóriás anyagból. nem koszolódik, házilag is megoldható, illetve szoktak itt előfordulni porszívóügynökök, akiktől be lehet szerezni.
azt meg szerintem ízlésed dönti el akkor így, hogy végül is mekkora felületet választasz, milyen erősséggel használod a lámpát, kell-e ehhez fényerősített vászon, ha igen, akkor 1,2, 1,4.
és erre, amit írtál csak led proji. és ezen az lg-n kívül sok azért nem rohangál ebben az árban, vállalható minőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#30048) Rick4 válasza s7evcsenko (#30045) üzenetére


Rick4
félisten

Szegedi vagyok, de itt csak matt, göcsörtös, sötét rózsaszínű fal van még. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#30049) #95590400 válasza Rick4 (#30048) üzenetére


#95590400
törölt tag

pfúj. hol laksz te, a kék osztrigában? :DDD
nem vagy méltó a vetítés szent tevékenységéhez. az istenek meg fognak büntetni és elkárhozol így. :DDD
amúgy vagy 8 hónapig hurcoltam magam meg a vetítőmet időnként szegedre. ott a fal sárgás volt. a csajnak meg hosszú lábai. nem ilyen bőrszerkós fickó, bajusszal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30050) lkksioskdl3 válasza devil-k (#30046) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Jó igaz, az olsó relatív. De akkor lehetne "Kínai és egyéb olcsó projektorok" topic. Ha itt nem kap választ sem, akkor jó eséllyel segítenek az új topicban. Aztán, ha kinövik magukat az újonc projektorosok, jönnek át ide.

És nem az lenne, hogy aki 50k-ért venne projektort az válaszként azt kapná hogy üljön le és gondolja át az életét, hogy hol rontotta el.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.