Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) szögöd válasza tavimano (#999) üzenetére


szögöd
csendes tag

A melegedés készenléti módban szerintem elég sántítós.
Semilyen elektromos otthoni készülékem nem melegszik stand by-ban... ?
A sistergés igazából nem hallatszódik,csak közvetlen közelről.Nem zavaró.
Azért inkább felhívom a szervízt, rákérdezek mi a szitu.

(#1002) szögöd válasza szögöd (#1001) üzenetére


szögöd
csendes tag

Nem tudom normális e. Ezért kérdezem.
Ahogy feljebb írtam, -szerintem is sántít. :F
Látom vannak még itt HD65 tulajok.
Nektek is sípol, és melegszik??? :U

(#1003) zetorakicet válasza szögöd (#1002) üzenetére


zetorakicet
tag

Jó a füled, én nem hallom, mert a plafonon van, de természetesen meleg, hiszen megy benne a trafó.

Aminek 10w feletti a standby állapotú fogyasztása, az mind ilyen.
(Nálam a dvd lejátszó, t-sat beltéri egység is)

Szóval ez természetes.
Ki kell kapcsolni teljesen, és kész.

(#1004) tavimano válasza tosfan (#1000) üzenetére


tavimano
tag

Nekem még jó a fülem nem pusztította le a dizsi, mert 10 évbe egyszer járok arra és nem mozizok úgy hogy az utca végén is hallják. :)

[ Szerkesztve ]

(#1005) tavimano válasza zetorakicet (#1003) üzenetére


tavimano
tag

Pontosan, nagyon sokat fogyaszt

Anno a Panasonic -PT-AE900-am 0,1W-ot vett fel készenlétbe ki se kapcsoltam...de az újabbak azok eszméletlen mennyit vesznek fel. Anno az Optoma HD70 is zabált nem is keveset

(#1006) szögöd


szögöd
csendes tag

Felhívtam a szervítz, és a forgalmazót a hibával kapcsban.
A szervíz azt mondta, hogy sem a melegedés, sem a sípolás nem okés dolog
készenléti módban.
A forgalmazó pedig, hogy ezért cserélik 3 munkanapon belül.
Ha mind ilyen akkor lehet nem is érdemes vele foglalkozni.
Kapok egy ugyanilyet? :DD

(#1007) zetorakicet válasza szögöd (#1006) üzenetére


zetorakicet
tag

Ne foglalkozz vele,mind ilyen, másrészt ha mégsem, akkor is sokkan jobban jársz, ha garancia vége felé cserélteted ki újra ez miatt :)
Nekem pl. ha szövegszerkesztőt használok, és fehér a háttér, akkor eco-ban vibrál a kép kicsit.
( bár azt írják hogy ez normális, mert ugrál az ív az izzóban, ugyanis ECO-ban nem tölti ki teljesen az érintkező felületeket.)

Majd a lámpagarancia vége előtt azért rákérdezek a szervizben mi van ilyenkor, hátha kicserélik benne.

(#1008) tavimano válasza zetorakicet (#1007) üzenetére


tavimano
tag

Ezt mi odaát úgy oldottuk meg hogy 4-5 órát ment fullon(nem eco). Ekkor kicsit összeégett a lámpa és megszűnik jó esetben a vibrálás.

(#1009) tavimano válasza szögöd (#1006) üzenetére


tavimano
tag

Engem nem zavar a sípolás, mert nincs készenlétbe a hatalmas fogyasztása miatt, és mikor bekapcsolom akkor meg elmúlik. Ez miatt nem foglalkozok vele, de majd rákérdek tőlük, hogy nem lehet-e táp probléma, mert nem akarom az izzót kinyírni.

(#1010) zetorakicet válasza tavimano (#1008) üzenetére


zetorakicet
tag

Olvastam én is, majd kipróbálom.
Köszi!

(#1011) Márton


Márton
nagyúr

nekem is sipolt a hd65 is, és az x9 is (bár ez halkabban, ez mellett már lehet aludni)
de ha tényleg ennyit fogyaszt standby-ban akkor én is inkább veszek egy kapcsolót a 220-ra.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1012) kraken


kraken
tag

Valaki esetleg tud véleményt mondani az optoma 727i-ről?A vaterán árulják,nem tudom hogy házimozizáshoz milyen.Toshiba s8-om van,megvagyok vele elégedve,de annyira dicséritek az optomát :C valószinü hogy jobb lenne mint az enyém.Nem találtam adatokat hozzá hogy milyen sebességü éshány szegmenses szinkerék van benne :F A vászon amúgy sokat számit?Mert nekem egy Ikeás Tuplur van... :(((

(#1013) zetorakicet válasza kraken (#1012) üzenetére


zetorakicet
tag

4:3 -as arányú DLP projira cserélni a te 4:3-as DLP-det nem sok értelme van.

Én csak 16:9-es hd-ready-s DLP-t vennék, az legalább fejlődés.

A 80 órát akkor hidd el, ha mondjuk 2 hónapos, és számlás, garanciás.
120e-ért enélkül marha nagy kockázat, és 1024x768-ast kapsz is ennyiért újat.

(#1014) c4 válasza kraken (#1012) üzenetére


c4
őstag

Hát.... adatai alapján inkább prezentációs vetítőnek tűnik, mint házi-mozisnak. Nem támogatja még a 720p-t sem. Szerintem vadássz egy HD-s készülékre inkább....

(#1015) kraken válasza c4 (#1014) üzenetére


kraken
tag

Köszönöm a gyors válaszokat :R Úgy vettem észre hogy inkább az infocust és az optomát preferáljátok,de ezekhez sajnos nem nagyon lehet olcsóbban hozzájutni :O Általában ha használt van akkor acer,hp meg benq van ami nemigen mozgassa meg a fantáziámat.Az hogy mire vetit(vászon)az ember,sokat számit?

(#1016) c4 válasza kraken (#1015) üzenetére


c4
őstag

Igazából ajánlanám a Mitsubishiket is, de viszonylag kevés használttal találkozom még nemzetközi oldalakon is. Az enyémet most vitték el, (hc3100), nagyon pöpec képe volt. A mostani full HD-s Benq w5000 is kapaszkodhat a képe után, de más a két vetítő, így nem is versenyeztetném igazán.

Igen, azért számít a vászon minősége is.

[ Szerkesztve ]

(#1017) kovi831 válasza szögöd (#1002) üzenetére


kovi831
aktív tag

Igen vannak még HD 65 tulajok, most durrant el a lámpa! Nem ment 250 óránál többet és egyszer csak nagy durranás oszt jó napot... na most mi van?(garit előszedem mindjárt)

Ja és ECO-ba ment!Tiszta ideg vagyok :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#1018) kovi831 válasza kovi831 (#1017) üzenetére


kovi831
aktív tag

A garancia az lejárt vagy 10 hónapja.

Tavimano te mit javasolsz?
Bontsak bele, maszekoljak bele egy gyári lámpát?

Amúgy használtan vettem.
A lámpa Óraszám kijelzőjét meg lehet buherálni?(csak nehogy 2-3000 körül legyen benne)

[ Szerkesztve ]

(#1019) c4 válasza kovi831 (#1018) üzenetére


c4
őstag

Ha gyári izzó, nem kell maszekolni. Néhány csavar és kicseréled.
Lámpa reset és mehet tovább. Szomorú eset.

(#1020) kovi831 válasza c4 (#1019) üzenetére


kovi831
aktív tag

Volt úgy párszor, hogy a proji 4-5 órán keresztül ment...
Így romolhatott le az élettartama, vagy 25 C-fokos szobahőmérséklet miatt??(magasabb fordulaton használtam a ventijét)

[ Szerkesztve ]

(#1021) c4 válasza kovi831 (#1020) üzenetére


c4
őstag

Szerintem nem, én van, hogy 10 órát használom 1 nap. Lehet gyári hibás volt az izzód. Így szokott lenni, vigyázunk rá, óvjuk, azután puff. Én már nem vigyázok rá, hadd menjen, ráadásul az új izzó is garos.

(#1022) tavimano válasza kovi831 (#1018) üzenetére


tavimano
tag

Av forum.hu ott van egy forum rész ahol le van írva mit kell cserélni ha buherálni akarsz, de én megkeresném először az lsk-t. Mert ők a hivatalos márka szervíz....

(#1023) #67688960


#67688960
törölt tag

én biztos ami biztos alapon, még az elején megpucoltam az izzót nehogy elszálljon valami akárhogy rákerült zsírtól, vagy ilyesmitől, csak a paranoia kedvérét :D

[ Szerkesztve ]

(#1024) kraken


kraken
tag

Mennyiért mennek a használt optoma hd65 itt a ph-n?(hátha valaki megunta :DD )

[ Szerkesztve ]

(#1025) szögöd


szögöd
csendes tag

Szasztok!

Még egy észrevétel a HD 65-tel kapcsban:
Főképp szövegrészeknél látható,hogy a kép legfelső, és legalsó részénél nem egyforma a
képélesség. Próbálom beállítani, de vagy a felső, vagy az alsó résznél éles a kép.

Elsőre nem is vettem észre. Igazából filmnél nem is látható.
A betűrészeknél legfőképp. Nem akarok senkinek sem bogarat ültetni a szemébe,
de azért elég fura. Lehet, hogy csak az enyém ilyen???
Az én szemem??? :B :B :B

(#1026) kovi831 válasza szögöd (#1025) üzenetére


kovi831
aktív tag

Enyém is ilyen volt amíg el nem durrant benne az izzó!
Filmnézésre használd legfőképp, webezni elég egy monitor is(sztem)...

(#1027) szögöd válasza kovi831 (#1026) üzenetére


szögöd
csendes tag

Azt mondod neked is ilyen volt?
Az izócsere után megszünt?
Addig durranjon míg garanciás! Nem?
Az enyém most úgy van beállítva, hogy mindenhol egyforma a képélesség, de így nem teljesen tökéletes. :(

(#1028) tavimano


tavimano
tag

Itt is spórolnak mint mindenütt, ezért a lencse rendszernél jól meg lehet húzni a gatya szárát...Mind ilyen. Ez alól talán az LCD-s gépek a kivételek, mert ott jobbra kell csinálni a lencsét a lens shift miatt. Mivel szinte az egész lencse felületét használod. Filmeknél nem látod és ez számít.

(#1029) szögöd válasza tavimano (#1028) üzenetére


szögöd
csendes tag

Azért van itt még mit hegyezgetni a gyártónak, úgy érzem.
Szerintem ebben a kategóriában már elég necces egy ilyen minőségi probléma.
Még jó, hogy filmnél nem igazán észrevehető.
Nem tudom gariban mit szólnának hozzá.....

(#1030) zetorakicet válasza szögöd (#1025) üzenetére


zetorakicet
tag

Nekem is ilyen, mindig ezt próbálom beállítani :-)
Először azt gondoltam, nem teljesen vízszintes a proji, ezért nem tökéletes.
Én is középre állítom, így legalul és legfelül egy kicsit homályosabbak a betűk.
De ezt csak netezésnél látom, filmnél tökéletes.
Eddig azt hittem nálam a gond, de most megnyugodtam.

(#1031) zetorakicet válasza szögöd (#1029) üzenetére


zetorakicet
tag

Ez azért elég alsó kategória, akár tetszik, akár nem.
A DLP-s HD házimozi projik legalja.
Gondolom fél misi fölött már nincsenek ilyen gondok.
Csodát nem kell várni tőlük, a célnak viszont tökéletesen megfelelnek.

Más:
Valaki nem tudja, hol lehet hangszórót peremeztetni?
Ma vettem észre, hogy a nagy becsben tartott 20 éve újonnan vásárolt preludium hangfalaim szétporladtak :(

(#1032) tavimano válasza zetorakicet (#1031) üzenetére


tavimano
tag

Szegeden tudom. De a hangszóró 2000Kft vállal az biztos. :)

(#1033) c4 válasza zetorakicet (#1031) üzenetére


c4
őstag

Pesten: [link]

(#1034) zetorakicet


zetorakicet
tag

Köszönöm az infókat!

(#1035) tosfan válasza szögöd (#1029) üzenetére


tosfan
csendes tag

Szerintem mindenképpen vidd vissza! Ismerek néhány embert, aki nem veszi meg a bontott dobozú gépet. Pedig semmi baja. Az az egyik véglet!
Ez meg a másik, hogy hibás (zúg, túlmelegszik, nem éles a képe...) gépeket nyugodtan használtok!
Nem értem! Vissza kell vinni! Régebben Toshiba S8 volt otthon. 99K-ért vettem! A legalsó létező kategória volt akkor, de semmi baja nem volt 1x sem. A Mitsubishi-t írta még valaki, na az is egy olyan név, amit tudnék használni!

(#1036) tavimano válasza tosfan (#1035) üzenetére


tavimano
tag

Nem fognak neki optikát cserélni, a dolog egyszerű, mert ez az egyik legdrágább eleme a projinak azért...és az összes többi hasonló. Nem lesz jobb a másik sem.

(#1037) kovi831 válasza szögöd (#1027) üzenetére


kovi831
aktív tag

Az izzót még csak most szerzem majd be (250 wattos izzót tervezek bele).Eladni biztos nem fogom, mert ennek csak följebb ment az ára mikor megvettem!

(#1038) zetorakicet válasza tosfan (#1035) üzenetére


zetorakicet
tag

Ha odahajolsz, akkor mindegyik zúg egy kicsit.
Szerintem az övé sem túlmelegszik, csak meleg kikapcsolt állapotban is, mint bármelyik másik.
Ugyanez a helyzet az alsó és felső szélén látható kicsit homályosabb apró betűkkel.
Ez ilyen kategória.
2, 5 méteres szélességnél 2 mm vastag betűk élességéről beszélünk.
Tudomásul kell venni, hogy ez egy házimozi projektor, nem pedig prezentációs.
Film nézésre és esetleg játékra van tervezve, nem pedig szövegszerkesztésre.
Még a legrészletesebb tesztekben sem jut eszébe senkinek szövegen tesztelni:

http://www.projectorreviews.com/optoma/hd65/index.php

Szerintem itt a színek, kontraszt, fényerő, és az a fontos, hogy mennyire fekete a fekete, és sötét részeknél mennyire látszanak a részletek.
Ebben pedig nincs hiba.
Meg lehet próbálni a szervizt, de ez kb. olyan, mintha valaki visszavinne egy Swiftet a márkaszervizbe, mert 160 fölött zajos, vagy azért mert túl kicsi :-)

(#1039) szögöd válasza tosfan (#1035) üzenetére


szögöd
csendes tag

Oké. Igaz. Ki kell cseréni. Ki is cseréltetem.
A forgalmazóval le ven beszélve. Három napon belül nem tudtam visszajuttatni
Szegedről, de így is cserélik a készüléket.
EZ aZ, hogy Cserélik! Akkor a másik is ilyen lesz? Vagy még rosszabb?
Kezd már kicsit sok lenni, hogy képesek ilyen hibákkal piacra dobni a készüléket!
Én amatőrnek tartom magam a témában,- nem sok projit láttam működés közben.
Konkrétan egy Pana ptlb20 volt nálam kölcsön egy hétig, és igazából utána döntöttem
a vásárlás mellet. Az prezentációs proji volt és nagyon le voltam hidalva tőle,-
film meg minden. A HD65 mégiscsak egy házimozi projektor.
A Pana meg mégiscsak egy Pana ? :U

(#1040) c4 válasza szögöd (#1039) üzenetére


c4
őstag

Válassz más márkát! Ha elfogadják a reklamációt 3 napra, akkor pénzt is kérhetsz vissza.
Majd tanul a gyártó a hibából, ha sokan reklamálnak ilyen idegesítő gyári konstrukciós hibák miatt (sípoló táp), a lencse gond valóban az lehet, hogy "olcsó" belépő kategória.

Nézd meg a Mitsubishi hc1500-at például. Nem sok az árbeli különbség.

[ Szerkesztve ]

(#1041) tosfan válasza zetorakicet (#1038) üzenetére


tosfan
csendes tag

Ha egy ízelítőt kapna a projektorotok abból, amit egy suzuki kap a magyar utakon, akkor azt mondanám, hogy nem is olyan nagy baj, hogy zúg egy picit, de legalább még működik! De itt új projektorrol beszélünk. Kicsit túl vannak fényezve ezek a 720p-s olcsóságok.

(#1042) zetorakicet válasza tosfan (#1041) üzenetére


zetorakicet
tag

Hát nem pont ezt mondom, hogy túl vannak fényezve?
Ezért hasonlítottam suzukihoz.
Ez tényleg az olcsó, budget, belépő szintű, low cost vagy ahogy tetszik 720p-s kategória, csodákat nem kell várni tőlük.

(#1043) c4 válasza zetorakicet (#1042) üzenetére


c4
őstag

Nehogy azt hidd, hogy csak ebben a szegmensben igaz a dolog, Sajnos mindenben így van. Ha ismerősök tanácsot kérnek, soha nem ajánlok belépő, legkisebb modellt semmiből. Általában túl sok kompromisszum gyűlik össze ezekben a készülékekben. :(((

(#1044) tavimano válasza c4 (#1043) üzenetére


tavimano
tag

Egy baja van a HC1500-nak mégpedig nem 24p-s és ez számít nekem. Ezmiatt nem vettem meg akkor :W

Ami 24p-s olyan alig van...

Egyébként rákérdeztem hogy mi ez: egy kondi sípol, tehát ettől nem lesz baja a lámpának inkább ez mint hogy 300-nál eldurranjon a lámpa...lekopogom.

[ Szerkesztve ]

(#1045) Márton válasza tavimano (#1044) üzenetére


Márton
nagyúr

de a legtöbb mozifilm meg 23.976-os, ezt meg nem supportálják, így néha megakad 24p
módban is. Szóval ekkor mi a megoldás? realtime kép/hang gyorsító valódi 24-re?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1046) c4 válasza Márton (#1045) üzenetére


c4
őstag

Nos, ha eredeti BD-t nézel, akkor fontos a 24. Egyébként tényleg 23.976 az esetek 98%-ban. Nálam most 24 fps-es vetítő van, de már felvettem a kapcsolatot a szervizzel, mert akad. (firmware)Az MKV-k lejátszása nem 24 fps-el jó. Azaz sima NTSC üzemmódban. :) Ha eredetileg nem 24 fps-es a forrás, akkor ugyanúgy a lejátszónak és a projinak kell átfrémelnie.

[ Szerkesztve ]

(#1047) #67688960 válasza c4 (#1046) üzenetére


#67688960
törölt tag

Most kérdezek valami csúnyát;
A vga 1080/24-es jelet nyom neki és akad?

Egyébként ha odahajolok egész közel a géphez nekem is hallani, hogy halkan zizeg, biztos a trafo, ami normális, nincs tökéletes gyártás. A homályosodást meg majd megnézem, mert mostmár kíváncsi lettem rá.

[ Szerkesztve ]

(#1048) c4 válasza #67688960 (#1047) üzenetére


c4
őstag

Nem VGA. HDMI, és médiaplaja. De a régi projival ment gond nélkül a 24 fps. Így a hiba csak a vetítő firmware-jében van. Ez kiderült a nemzetközi fórumokon is.

(#1049) #67688960 válasza c4 (#1048) üzenetére


#67688960
törölt tag

Éreztem hogy valahol sántítaniuk kell ezeknek a jó árú optomáknak, optika gyengusz, és mégse 24fps.

[ Szerkesztve ]

(#1050) tosfan válasza c4 (#1046) üzenetére


tosfan
csendes tag

Honnan tudjátok egy projektorról, hogy 24fps-es? Én nem emlékszem, hogy láttam volna bármelyik adatlapján!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.