Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) BBéci válasza Khaosz55 (#52000) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem senki nincs ellene, más kérdés, hogy vennék-e? Biztosan nem, elsősorban a használaton kívüli kinézet miatt. A hangra sincs jó hatással a frontsugárzók közötti hatalmas kemény felület. Már az 50 colos tv pokróccal letakarásától jelentősen javul a rendszerem hangminősége. Ha megoldható, hogy vastag függönyt húzol elé, akkor rendben van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52002) pidzse4


pidzse4
aktív tag

Egy apró kérdésem volna melyiknek jobb élesebb a képe ? EH‑TW7000 vs EPSON EF-12
Sajnos az én szemem nem birja a DLP projektorokat mert nagyon zavar a szivárvány efektus igy nekem csak LCD jöhet szóba. De nem tudom melyik élesebb halottam a lézer az uj és hosszan tartó de az csak 1080p viszont a másik tw7000 az 4K projektor de nem lézeres. melyiknek jobb a feketéje és melyiknek élesebb a képe ez volna a kérdésem. Most jelenleg egy EH-TW740 projektorom van. Ez nem zavarja a szemem de viszont a feketéje nem valami jo siralmas de a felbontása még elmegy . Van valakinek ötlete hogy melyik projektornak jobb a feketéje és az élessége és árban még olyan 400 alatt van ? És az fontos hogy ne legyen forgo kerekes mint a dlp mert az nekem nagyon zavaró. Fut a képe és még a szivárvány efektust is látom és számomra nézhetetlenül rossz. A másik kérdés milyen vászont vegyek feketét fehéret szürkét vagy mi az ami jo ? Persze ebből is ha lehet olcso kéne és nem 200 e ft os vászon vagy ez képtelenség? Mi a tapasztalatotok melyik vászon a jó és miért ? Fontos hogy fekte legyen vagy fehér vagy szürke a szine vagy mindegy és hogy rolos vagy feszitett ? melyik a jobb? Tudom sok kérdés de mind fontos nekem. Várom a válaszotokat köszi. :R

(#52003) brembo


brembo
tag

Sziasztok!
Van egy Panasonic PT AT5000 projektorom, amelynek a képen megjelent egy függőleges zöld csík. Volt már, hogy előjött, de gyorsan el is tűnt. Most újra megjelent, nem tudjátok, mi okozhatja ezt?

(#52004) Ijk


Ijk
nagyúr

Kíváncsi leszek valaki innen találkozik-e ezzel [link] az lg projektorral.
Kis dmd van benne, de állítólag lézer fényforrás miatt irisszel 1:3500 natív kontrasztot is tud, szinte hihetetlen számomra. Ha igaz lenne, igaz élességben nem, de kontrasztban hozna egy mozis gép minőséget ami azért nem hangzik rosszul.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52005) proci985 válasza Ijk (#52004) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Appotronics ALPD4.0 engine van benne, kb mint az osszes 4K + laser DLPben. pl a Xiaomi 4K UST 150" is ezt az enginet hasznalja. az elessege ahogy neztem nem tokeletes, de jo. ez a modell 50%al dragabb es nem UST, szoval erdekes lesz latni az eredmenyeket.

btw a TI DMDknel amiket kb mindenki hasznal a generaciok kozott volt gyartastechnologiai fejlodes ami miatt nott az adott DMD merethez tartozo pixelsuruseg, ennek pedig ahogy neztem nem csak hatranya volt.

0.47es nativ 4K TI chip, ez valami uj cucc ugye?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#52006) cinemazealot válasza brembo (#52003) üzenetére


cinemazealot
addikt

Kontakthibás a piros LCD?

(#52007) Morph76 válasza proci985 (#52005) üzenetére


Morph76
aktív tag

" 0.47es nativ 4K TI chip, ez valami uj cucc ugye? "
Hát hogyne lenne új! :DDD
csak egy kicsit meg kell rezegtetni és máris 4k-s!

(#52008) proci985 válasza Morph76 (#52007) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

The projector is powered by a Texas Instruments 0.47" DMD XPR chip. For the uninitiated, the XPR chip is able to offer true 4k resolution with the true resolving power of 4k pixel grids or 8.3 million pixels on-screen.

ez mar nem rezget. ahogy neztem utobbi honapokban jott meg par masik megoldas is a 3000+USD kategoriaban ami szinten nem rezgetett, amiatt gondolom, hogy ujabb lehet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#52009) Pro Koryak válasza proci985 (#52008) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez sem natív 4K! Ugye nem gondoltad, hogy 3000$-ért azt kapsz?
[link]

(#52010) péjé válasza pidzse4 (#52002) üzenetére


péjé
őstag

A tw7000-nek sem lesz olyan nagyon nagy feketéje.
Ha ezt keresed akkor JVC gépeket nézegess...ez kicsit kilóg a keretedből de tudja a kvázi 4K-t is és a feketéje tuti jó.... [link]
Új gépet 400eft körül csak a tw7000-est találod, esetleg használt tw9300-9400-et keress.

(#52011) cinemazealot válasza Pro Koryak (#52009) üzenetére


cinemazealot
addikt

Jó ez a leírás. :R

Janaboy, nem lehetne ezt a leírást, vagy csak a végén lévő videót belinkelni a topic összefoglalóba mint a rezegtetős (fake) 4K technológia leírása?

(#52012) Vhiktor válasza pidzse4 (#52002) üzenetére


Vhiktor
veterán

Azt tartsd szem elött, hogy az EPSON EF-12-nek nagyon kicsi a féynereje, főleg kalibráltan 500 valahány lumen körül.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52013) Janaboy válasza cinemazealot (#52011) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Beleraktam.

Janaboy

(#52014) Ijk válasza proci985 (#52005) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért jó lenne látni hasonló projektort a 0.66-os nagyobb felbontású dmd-vel, rezegtetés nélkül. Elvileg a nagyobb felületű dmd miatt jóval több fényt szórna, amit írisszel kontrasztra lehetne "váltani". Bár az meg nyilván min. dupla áron futna. Viszont ha el tudnának érni 1:6000 körüli natív kontrasztot az már nagyon jó lenne mozira.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52015) Márton válasza Pro Koryak (#52009) üzenetére


Márton
nagyúr

Ez a cikk az XPR-t részletezi, dátum nélkül.
Miért cáfolná meg proci feltevését? :U

Én ezt a technológiát kihagyom, nem elég, hogy a színkerék miatt a színeket sem egyszerre látom, még a felbontást is időben felszeletelik nekem? Mint mikor a foci eb-t néztük az udvaron és lengette a szél a lepedővásznat :DD
(igen, tudom hogy ez slowmo, de valahol akkor is érzed, hat rád film közben).
És a cikk azt írja az xpr modul fix 240Hz-en megy. Wtf? Akkor hogy lesz így kadenciahelyes PAL anyagunk :F Plusz még a kontraszt is feleződik?! No way.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#52016) Ájvé válasza proci985 (#52008) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem natív 4K (hogy is lehetne 0,47 DMD-vel), ugyan olyan rezegtetéssel működik mint az eddigieknél. Natív kontraszt meg számomra kicsit hihetetlen, Mijia ALPD 3.0 harmad ennyit tud, persze ez tudja szabályozni az iriszt ha jól olvastam, azt biztos sokat dob rajta.

(#52017) Pro Koryak válasza Márton (#52015) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az XPR rövidítés => az alkalmazott technológiát jelöli => nem natív 4K.

(#52018) péjé válasza cinemazealot (#52011) üzenetére


péjé
őstag

A 0,67-es natív 2716x1528 felbontását nem lehetne kihasználni htpc-vel ezeknek a gépeknek?
Olvastam panaszkodást hogy a rezgetős 4K nem volt olyan éles mint a fullhd.
a barco f35 2560x1600-os felbontása miatt nagyon keresett gép...meg persze DCI színtere van, komoly optika, stb....

(#52019) Márton válasza Pro Koryak (#52017) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát, akkor még mindig marad ez :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#52020) cinemazealot válasza péjé (#52018) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez egy jó kérdés. Nyilván körülményes lehet olyan felbontást erőltetni egy projektorra, amit szoftveresen (firmware-esen) nem támogat, és erre szerintem egy hiper módon tweak-elhető HTPC sem lesz alkalmas. Kérdés, hogy alapértelmezésben mit reagál egy 2560 széles (UW-FHD, QHD/WQHD) videojelre, illetve ha semmit, akkor van-e arra mód, hogy ezt valamilyen firmware frissítéssel mégis el lehessen érni.

(#52021) proci985 válasza Pro Koryak (#52009) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

errol szolt volna az eredeti kerdes, hogy vagy a TInek van uj DMDje, vagy ez is a 0,67es 2716x1528 chipre epul. megkevert a leiras.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#52022) Pro Koryak válasza proci985 (#52021) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A tesztben nem írja sehol, hogy natív 4K chip lenne, csak azt, hogy "True 4K resolution", ráadásul "LG HU810P and AU810PB utilizes a first-generation XPR DLP chip".
Egy darabig 1millió Ft alatt nem lesz natív 4k, főleg ilyen kommersz gyártóknál. Nyugi!

(#52023) proci985 válasza Pro Koryak (#52022) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igazabol itt a lazeres DLP a lenyeg, az kb az ALPD egyetlen kinai gyartotol, beleertve a mozis Barcokat is. a 8.1 millio pixeles XPR DLP ugy, hogy nem nezel utana az osszes TLAnak nem mond sokat.

az egy ideig nem leszre meg annyit tudok irni, hogy evek ota var a piac nativ 4Kra, es jellemzoen ha megjelenik a flagship modell, utana par evvel azert lejjebb is be szokott szivarogni.

nekem annyira nem kritikus, a w2000 meg kiszolgal par evig, viszont ahogy neztem az ALPD4.0ra tenyleg jokat irtak USTnel is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#52024) Pro Koryak válasza proci985 (#52023) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha annyira jó, akkor vedd meg ezt, hiszen lézer, nameg LG, híres projektorgyártó cég.

Igen, Sony, JVC natív 4K van már 2misitől, jól leszivárgott. Mire ezek 1misi alá esnek kezdőáron a w2000-esed elporlad.

(#52025) Khaosz55 válasza cinemazealot (#52011) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát ez nagyon jó videó. Már csak azt nem értem miért mondták nekem házmozistudioban, hogy jobb a képe a 4millkás 4K sim2-nem mint az ugyan olyan drága FHD Sim2-nek. Én mondtam, hogy nekem nem tűnik annak.

(#52026) Vhiktor válasza Khaosz55 (#52025) üzenetére


Vhiktor
veterán

El akarták adni :D
Mindenkinek úgy kellene porjektort vásárolni mint, ahogy Te tetted, hogy megnézed és a szemednek hiszel és az alapján választod ki a számodra legmegfelelőbbet :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52027) BBéci válasza Vhiktor (#52026) üzenetére


BBéci
titán

Tuti, hogy mindkettőt el akarták adni.
Lehet, hogy igazat mondtak, az is lehet, hogy nem. Utóbbi esetben bizonyára a jobb képminőségű Full HD gép úgymond el tudta saját magát adni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52028) Khaosz55 válasza BBéci (#52027) üzenetére


Khaosz55
addikt

Olyan érzésem volt mint a TV shopban. Mivel 1-2 órát voltam ott és beszélgetés közben kaptam ha jól emlékszem kétszer 2-3 ezer eurós árengedményt. Kapkodtam a fejem it vagyok és elengednek ennyit, :Y ennyi pénzt már nem lehet itt hagyni "csak" 3milka a sim2. Aztán a fhd nero felöl érdeklődtem ott is hatalmas áresés volt 5-10perc alatt.

Úgy éreztem magam mint a tv shopban, bakker most erre le kéne csapni mégha nem is terveztem ennyi pénzt költeni projektorra. Aztán lehigadtam barátnőm adott két pofont. "Hülye vagy ennek homályos volt a képe meg szürke vilt a feketéje ennyiért." Nem én mondtam hanem ő, és a rezegtetős 4k-ra gondolt.

12 éve vagyok vállalkozó láttam ezt-azt, de a Szlovák rendszámos luxusautós Magyar cégeket én fenntartással kezelem. Nekem valamiért rossz megérzésem volt el is engedtem.

(#52029) Ijk


Ijk
nagyúr

Belenéztem a Syndercutba, 4:3 képarányú. Érdekesen mutatott a 21:9 vásznon középen egy négyzet, mintha lyukon át nézném.
Értem én hogy művészi szabadság, meg egyre divatosabbak a változó képarányú tartalmak is. Ez baromi jó ha van otthon egy 300x225cm, plafontól padlóig érő akusztikus vászon, koromfekete szobában, 5-10 milliós JVC vagy Sony csúcsprojektor és hozzá a forrás is 3840x2880, viszont mindenki másnak meg problémás.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52030) BBéci válasza Khaosz55 (#52028) üzenetére


BBéci
titán

Ezek igencsak furcsa dolgok, de működik, üzemel a bolt.
Az viszont kétségtelen, hogy a SIM2 vetítők - kivéve a Benq klónokat - csúcsminőségűek. Arról nem az olaszok tehetnek, hogy a TI rezgetős chipje csak ennyit tud.

#52029Ijk
Akinek van vetítőre 5-10 milliója és az általad említetteket veszi, az megérdemli. Szerintem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52031) Vhiktor válasza Ijk (#52029) üzenetére


Vhiktor
veterán

A keparany miatt biztos nem nezem meg. Ettol mar csak akkor lett volna "jobb" ha fekete fehér is lett volna + meg koromnyi nagyságú hangyas kep...

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52032) DjKoxi válasza Ijk (#52029) üzenetére


DjKoxi
senior tag

A változó képarány sem tetszett ( ma sem értem a lényegét ), de ez a 4:3 szinte kényelmetlen lesz a szememnek. Vásznon a 16:9-et sem szeretem. Pár év múlva majd valamelyik művész kitalálja, hogy hatásosabb a kör, sokszög, stb alakú kép?

(#52033) Khaosz55 válasza BBéci (#52030) üzenetére


Khaosz55
addikt

Persze működi, nem erről van szó hanem az elvről, és a tálalásról és ezen nem bemutató termeket értem mert az kiváló volt.

(#52034) Ijk válasza DjKoxi (#52032) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ugye ez a standard imax képarány ami mindennél nagyobb. Csak ugye nevetséges lenne BD és streamingen 1080, ill. 2160 képponttal forgalmazni, mert nagyobbnak kellene lennie a standard 16:9-nél.
Sorrendben valahogy így kellene lenni (UHD felbontásra alapozva): tv-4:3 (2880x2160)<16:9 (3840x2160) < 2:1 (4320x2160) < 2,39:1 (5160x2160) < Imax (5160x3600)
Valójában harmad akkora méretben kerül házhoz mint amennyinek lennie kellene. Tulajonképp a FHD felbontáshoz kell leszedned a 4k-s verziót.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52035) cinemazealot válasza DjKoxi (#52032) üzenetére


cinemazealot
addikt

2017-ben (!) jelent meg A Ghost Story címmel egy művészfilm, ami lekerekített sarkú 4:3-as képmérettel operál.

(#52036) makkmarce válasza Ijk (#52029) üzenetére


makkmarce
őstag

izé.. most tényleg 4:3-ba csinálták meg? azt hittem csak a trailer az.. :Y :F

okoskodom, tehát vagyok

(#52037) Morph76 válasza péjé (#52018) üzenetére


Morph76
aktív tag

Nos az F35-ből is van több verzió. Nem azért keresett, mert Dci színtere is van. Kis kiegészítéssel ott is van 3 fajta, amit különböző felhasználásokhoz igazított darab. Vizsim, vizsim bright, gaphics...

Más. Felbontás teszt.
Én kipróbáltam a fenn említetteket egy nem olcsó Barco Balderrrel. Nos az xpr miatt gondoltam, hogy enged majd köztes felbontást, de jelentem NEM.
A 4k-s felbontás beállítható 3840X2160 pipa. Innen lejjebb viszont nem lehet menni csak a natív felbontásáig a chipnek.Tehát 3840X1600 nem beállítható.
Amit én láttam gép annak cinemascope chip volt az alapja. Ez a chip natívan 2560X1080t tud. Ezt a felbontást be lehet állítani a gépnek és viszi is. A gond az, hogy így is életlen marad a kép, mert megrezgeti újra, nem lehet kikapcsolni a rezgetést. tehát a vásznon megint 5120X 2160-t láttam. Nem volt különbség igazából a 4k natív jel és 2560X1080 jel között. Én azt látom, hogy az Xpr technológia elvesz a DLP igazi előnyéból, hogy éles a kép. Nincs natív 4k chipes gép a piacon csak 3chipes! A texas csak az 1.38 4k natív chipet gyártja. Minden más 4k képes dlp rezegtet, amiben nem ez van! Pont kész.
Az én f35-öm élesebb képet tud a nagy Barco mozigépnél is. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#52038) Morph76 válasza Ijk (#52014) üzenetére


Morph76
aktív tag

A dlp 1 chipes tecnológiai korlátai miatt még egy natív 4k 1.38-as felületű chippel is kb 4000-es kontraszt lenne elérhető csak. Hiú ábránd olyan magas értékeket keresni 1chipes dlp-nél.
(sajnos)
A dlp nem ebben tündököl, hanem pl képélességben. Bár ez az előnye nincs meg egy natív 4k -s LCD-nél, ha xpr technológiás, bármilyen csúcsoptikás is. Minimális a különbség, de nem is biztos, hogy mindenki látná...

[ Szerkesztve ]

(#52039) Lesnar


Lesnar
csendes újonc

Sziasztok. Optoma w334et szeretnék vásárolni, valakinek van tapasztalata a készülékkel kapcsolatban, mert azt olvastam hogy leginkább prezentációkra és tárgyalótermekbe ajánlott. Én pedig leginkább házimozizásra szeretném használni.

[ Szerkesztve ]

(#52040) Khaosz55 válasza Morph76 (#52038) üzenetére


Khaosz55
addikt

Különben annak gazdasági vagy technológiai korlátai vannak, hogy nincs 1 chipes natív DLP chip? Mármint ha nem chip méretét nézzük és lehetne akármekkora is akkor gondolom megvalósítható lenne, viszont vagy technológiai vagy gazdasági okok miatt nem valósul meg.

(#52041) péjé válasza Lesnar (#52039) üzenetére


péjé
őstag

Ez valóban irodai gép, 16:10-es képarány, benga nagy fényerő.
Nézd meg az összefoglalót és add meg azt a pár választ...mennyi a keret, lehet-e használt gép amit ajánl itt vki.

(#52042) péjé válasza Morph76 (#52037) üzenetére


péjé
őstag

Akkor ezt is tudjuk, köszi....:-)
Vhol azt gondoltam hogy esetleg lehetséges kihasználni a natív felbontását is az ilyen gépnek.
Majd egy használt rezegtetősből kikapjuk a rezegtetőt oszt jónapot...:-)

(#52043) cinemazealot válasza Lesnar (#52039) üzenetére


cinemazealot
addikt

Valószínűleg azért javasolják inkább prezentációra, mert (1) az 1280×800-as felbontásnak köszönhetően a képe 16:10-es oldalarányú, így ha 16:9-es filmet vetítesz rajta, akkor alul-felül ott lesz egy fekete csík, illetve (2) a leírása szerint viszonylag nagy a fényereje, amit valószínűleg úgy ér el, hogy a színkereke nem csak RGB, hanem Y, W és C szegmensekkel is bír, ezért a színhűsége nem feltétlenül lesz tökéletes.

(#52044) Morph76 válasza Khaosz55 (#52040) üzenetére


Morph76
aktív tag

Nem is technológia, hanem gazdasági, illetve igénytelenségi okok vannak.
Jelenleg a piac nem igényli a natív 4k-s dlp chipet. Olcsóbb a régi technológiát értékesíteni, mint tervezni egy újat (konzumer piacra) és gyártani azt, felfuttatni a gyártósort...
Ahová meg kell ott meg is van és létezik ott vannak a több10-100 milliós 3chipes nagy gépek 1.38" chippel.
Régóta be van lebegtetve egy natív 0,96-97"-es 4k-s chip, ez felelne meg a jelenlegi 0,66-os chipeknek a konzumer piacon , de hallgatás van róla. Egyszerűen nincs igény rá a gyártók részéről. Amíg a fogysztók meg elhiszik, hogy a rezegtetés ugyanolyan jó, mert ezt tolják az arcukba, addig meg nem is lesz változás DLP vonalon. Lesz majd natív 4k-s dlp, ha a 8K előretör, mert akkor ugye a 4k-t kell majd rezegtetni ahhoz meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52045) Morph76 válasza péjé (#52042) üzenetére


Morph76
aktív tag

Igen, de még az elktronikának is meg kéne mondani, hogy nincs már rezgetés benne.
Visszatérve én is nagyon csalódott voltam, hogy nem lehet cinemascope felbontást az xpr-esnek beadni. Ami persze várható volt, hogy az csak a kép egészén fog működni...
kipróbáltam viszont a sony 790-en és ott minden frankó. Bármit be lehet neki állítani felbontásnak! Ott úgy működik minden, ahogy kell, olyan mint egy monitor. De ott natív chip van és ez mindent megmagyaráz.
Mellesleg az a vetítő qrva jó, nagyon elgondolkodtatott, hogy arra bizony lecserélném az f35-t.

[ Szerkesztve ]

(#52046) Ijk válasza Morph76 (#52044) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igény lenne de pénz nincs. Ha 1 millió egy 0.45 dmd-s lézeres gép olcsó optikával akkor mennyibe kerülne egy ilyen nagychipes natív 4k-s?
Akkor veszek inkább egy Sony-t vagy JVC-t, lehet nem olyan éles, de filmezésnél nem annyira számít, és legalább kapok 1:32000-es natív kontrasztot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52047) péjé válasza Morph76 (#52044) üzenetére


péjé
őstag

Azért az árak sem semmik...a 0,67-es uhd házimozi dmd 495$ + 2x60$ kontroller alkatrész...ezek az 1000db-os árak.... [link] Ezzel szemben a 0,47-es 237$ +2x60$.
A 0,67-esnél tehát 615$ csak a dmd. Erre még rájön az optika, elektronika, szoftver, tömeggyártás előkészítés...van itt költség rendesen. 0,97-es chipet nem is láttam itt.
Azt is észre kell venni hogy nincs tömeges igény 1,38-as chipekre így nekünk maradnak a használt Barco stb. gépek ha ezt akarjuk.
Arról nem találtam semmit hogy mondjuk milyen új fejlesztés volt a 0,67-es chipeknél miszerint nagyobb szögben dönthetők a tükrök, jobb kontraszt érhető el velük mint a régebbi 0,97-esekkel....erről van vkinek esetleg link?

(#52048) Vhiktor válasza Ijk (#52046) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha nem tartanak lépést akkor a dlp gépek el fognak tűnni a süllyesztőben a 3lcd, dila sxrd gépekkel szemben. Kontrasztban mar most is a béka valaga alatt vannak ezekhez képest. Elessegben meg egy nativ 4ks sony gepre sem lehet panasza senkinek.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52049) Lesnar válasza cinemazealot (#52043) üzenetére


Lesnar
csendes újonc

Ezt nézegettem még, de nem tudom hogy mennyire nagy márka ebben a kategóriában. [link]

[ Szerkesztve ]

(#52050) makkmarce válasza péjé (#52047) üzenetére


makkmarce
őstag

2015-ben demózták a CES-en az új tükröket. (12 fok helyett 17 fokot döntenek) Bár itt csak a nagyobbakról van szó:

https://www.avsforum.com/threads/texas-instruments-4k-uhd-dlp-demo-at-cedia-2015.2169617/

okoskodom, tehát vagyok

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.