Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) Hunreal válasza Pro Koryak (#43293) üzenetére


Hunreal
tag

Azt elfelejtettem írni, hogy a tv-n nem néznénk egyáltalán csatornákat. Azt a terv, hogy a szobában lévő szerverhez kötnénk és onnan tallóznánk ki az adott filmet. Ez így működhet?

(#43302) BBéci válasza Hunreal (#43300) üzenetére


BBéci
titán

Az LCD tévék képminőségében jelentős különbségek vannak, nem is érdemes összehasonlítani egy belépőt egy csúcskategóriással. Pont úgy, mint a vetítők esetében.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43303) kokokka válasza Hunreal (#43300) üzenetére


kokokka
őstag

NU sorozat vagy QLED ha LCD-ben gondolkozol. Igaz amit Béci is ír. Hamar észre vennéd a hibáit, utána meg vernéd a fejed a falba. De az is igaz, hogy a pénztárca mindig szűk keresztmetszet....

(#43304) Pro Koryak válasza Hunreal (#43301) üzenetére


Pro Koryak
addikt

VA panel, de edge led, körben van a megvilágítás => felhősödés, kisebb, nagyobb vagy nagyon zavaró mértékben, összeszerelése válogatja. Mozgásmegjelenítése sem az igazi, 60Hz. A hdr-t, felejtsd el, nem tud akkora max. fényerőt, hogy észrevedd. Csak 8bites a panel, nem 10bit.
Kb. ugyan az a kategória a tévék között, mint a belépő 4k projektor 4-500e ft-ért.
Nem akarlak elriasztani, ha veszed, mindenképpen webshopban vedd, hogy élhess a 14napos elállással!!!!!!!
Akkor 2 hétig otthon nyüstölheted, ha nem jön be, mehet vissza.

(#43305) Zola007 válasza weinmaker (#43288) üzenetére


Zola007
veterán

Ha valami gond van a termékkel, akkor jelzed és sima elállás
Küldenek érte futárt ingyen

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43306) BBéci válasza Pro Koryak (#43304) üzenetére


BBéci
titán

Az a 60 Hz inkább 50, mivel Európában vagyunk és annyi a hálózati áram frekvenciája. A mozgásmegjelenítést és a mozgóképfelbontást képkocka interpolációval és BFI (Black Frame Insertion) szokták növelni. Úgy érik el a 100 esetleg a 200 hertzet. Ezek a képjavítók, ha benne vannak a belépő készülékekben, messze nem olyan hatékonysággal és élvezhetőséggel működnek, mint a prémium modellekben.
Ha valaki nagy képátlójú tévét szeretne kiváló képminőséggel, akkor mélyen zsebbe kell nyúlni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43307) #42520576


#42520576
törölt tag

Sziasztok!

Használtan szeretnék majd projektort vásárolni, az Epson EH-TW8100-ról (illetve a 9100-ról) nagyon jókat olvastam itt. Valami hasonló kategóriásat szeretnék. Mit ajánlatok?

(#43308) Pro Koryak válasza #42520576 (#43307) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Jókat olvastál, mert nem ismerik a 2-3 évvel régebbi, sokkal jobb gépeket vagy ódzkodnak tőlük és hallani sem akarnak róluk, mert régebbiek. :K

(#43309) péjé válasza #42520576 (#43307) üzenetére


péjé
őstag

szia,
azt tudod már hogy hova, mekkorát szeretnél vetíteni? vászon, proji elhelyezése, új, használt gép, ft keret..ilyesmiket adjál meg.
DLP vetítők szóba jöhetnek? Vannak kicsit régebbi nagyon patent gépek (projectiondesign, runco) amikkel érdemes lehet foglalkozni.

(#43310) #42520576 válasza péjé (#43309) üzenetére


#42520576
törölt tag

Van már projektorom, egy Optoma HD142x és egy Viewsonic PJD7720HD van itthon.
Az egyiket vettem, a másikat pedig úgy cserélték el velem.
Nagyjából egy kategória a kettő. Feljebb szeretnék lépni.

Mindegy, hogy LCD vagy DLP.

100" méretű képet vetítek, a vászon már megvan természetesen, azt nem cserélem le egyenlőre. Csak egy sokkal jobb projektort szeretnék, ami nagy előrelépés lenne a jelenlegi projektoraimhoz képest.

Ezeket néztem használtan, illetve most ezek vannak: Epson EH-TW5000, BenQ W6000, Benq W1070+, BenQ W1080ST+, BenQ W1400 illetve egy Optoma HD36. Nagyjából ilyenekben gondolkodnék.

A BenQ W6000 nagyjából abban a ligában játszik, mint az említett Epson EH-TW8100, de hiába, mintha nem olvastam volna róla jókat. A többit nem tudom! Most csak itt néztem a hardverapron, majd AVX-en meg a többi oldalon is körülnézek.

(#43311) BBéci válasza #42520576 (#43310) üzenetére


BBéci
titán

"azt nem cserélem le egyenlőre"
Jól teszed, mert semmi értelme nem lenne. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43312) tido89 válasza Ájvé (#43169) üzenetére


tido89
csendes tag

Köszönöm a választ, ez segített! :) A gond csak az volt, hogy Operában nem dobta fel ezt az ablakot, csak Internet Explorerben... Igazán kiírhatnák egy külön sávban az oldal tetején!
Azonban JBL Bar 3.1-el nem hajlandó egyűttműködni sajnos. Egy Anker SoundCore-al viszont igen.

Ha privát üzenetet küldesz, legalább nevezd meg, miről érdeklődsz!

(#43313) Ájvé válasza tido89 (#43312) üzenetére


Ájvé
veterán

Na erre tényleg nem tudok mit mondani, talán BT verziója túl régi a hangfalnak és nem működik vele.

[ Szerkesztve ]

(#43314) péjé válasza Pro Koryak (#43308) üzenetére


péjé
őstag

Belevágtam egy cserébe, megvettem egy Projectiondesign Avielo Quantum-ot (Barco F22 N35 lencsével), a fluorit lencsés verziót....vételkor egy moziszobában néztem meg a képét, sosem láttam ilyen jó vetített képet, epson tw9300-ig bezárólag....egyelőre barátkozunk, hátrébb kell raknom a konzolt meg építek egy hush boxot. Olyan kis méretű hogy a dobozzal együtt is akkora amint egy epson 9100[link]...

[ Szerkesztve ]

(#43315) #48613632 válasza péjé (#43314) üzenetére


#48613632
törölt tag

Gratulálok. Egyszer megnéznék egy ilyen szerkezetet én is. De miért akarsz hushboxot?

(#43316) mettek válasza péjé (#43314) üzenetére


mettek
addikt

Nem lehet hogy azért láttad annyival jobbnak mert a moziszoba dedikált volt sötét falakkal, minimalis fényvisszaveréssel meg jó vászonnal?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#43317) péjé válasza mettek (#43316) üzenetére


péjé
őstag

Inkább úgy mondanám hogy ebben a környezetben jön ki igazán a tudása...persze ez igaz más vetítőkre is. Ebben a vetítőben DC4-es 0,95-ös válogatott minőségű chip dolgozik, csak a speckó lencse felára 3000€ volt hozzá, nem is értem miért adnak el ilyen gépeket az emberek ha megveszik csillió pénzért, persze ez nekünk jó...:-) Akitől megvettem nagyon ért ezekhez a gépekhez és a gyári írsizt lecserélte egy kisebb átmérőjűre így az on/off kontraszt 6000:1 körül jár. A hush box azért kell mert a kis mérete miatt hangosabb mint mondjuk egy benq w1070 és megszoktam a nappaliban az Epson 20-22 db-jét...

[ Szerkesztve ]

(#43318) cinemazealot válasza péjé (#43314) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hű, ezt én is szívesen megskubiznám. :K Grat!

Ha elkészültél a hushbox-szal, dobhatnál fel róla képet.

(#43319) Pro Koryak válasza péjé (#43317) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Erről beszélek már hetek, hónapok óta.
Annyira jó gépek vannak eladók, sokkal jobbak, mint az itt ajnározott, Benq, Optoma, Epson belépő szutykok vagy pl. Epson 9xxx széria, esetleg a belépő 4k gépek...stb. Ráadásul nem is sokkal többért vagy éppen kevesebbért!!!!! Nem is értem.
Nekem is volt egy Benq w5000, aztán most egy majd ~10éves, használt Sim2, új árához képest bagóért és olyan képminőséget képvisel, hogy ... :Y :R

Többieknek meg hajrá!

(#43320) kokokka válasza Pro Koryak (#43319) üzenetére


kokokka
őstag

Nem itt kéne szutykoznod! Nem mindenki akar/mer venni használtat. Én is égettem már meg magam vele!

(#43321) Ijk válasza Pro Koryak (#43319) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csak látnám azokat a belépő áru milliós projektorokat aprón.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43322) Pro Koryak válasza Ijk (#43321) üzenetére


Pro Koryak
addikt

AVX-en nézelődj!

(#43320) kokokka:
új, garis géppel nem égeted meg magad. Annál csak pár hét, hónap múlva :W hogy milyen szar a megépítettsége, esetleg valami elszállt benne, pöttyös a képe(vagy egyszerűen csak gyenge a képminőség)...stb, mehet a szervizbe, ami lehet hetekig tart, aztán javítás után pár hónappal itt köt ki az apróban és a tulaj itt kérdezősködik, merre tovább.

[ Szerkesztve ]

(#43323) Ijk válasza Pro Koryak (#43322) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sajnos engem nem érintenek, mert semelyik pro gép nem tud 1.10 körüli szórás távolságot. De a pár éves pro gépeket bőven félmilla felett szokták hirdetni. Oké hogy egy 8-10 éves modellt megkapsz már majdnem belépő áron, de azoknál meg bármelyik nap az utolsó lehet ha nincs szerencséd, aztán buktál 300k-t.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43324) péjé válasza Ijk (#43321) üzenetére


péjé
őstag

Ezek jellemzően az AVX-en tűnnek fel...[link]
Most is van pár...Digital Projection, Runco (ebből van egy minimális javítást igénylő de eléggé méretes darab, az 1100-es, szintén korábbi csúcsgép), Projectiondesign, néha van Sim2 is.

A "szutyok" kicsit szerencsétlen jelző volt, a használt gépek vásárlása meg eléggé nagy utánjárást igényel.
Ezek jellemzően DLP gépek, válogatott alkatrészekből összerakva. A Projectiondesign, (most már Barco egyébként) zömében 7/24-es használatra, sok tízezer óra üzemre tervezi a gépeit, ezekből az alkatrészekből készítették házimozisoknak az Avielo sorozatot, ha jól emlékszem több mint 30e üzemóra van megadva az adatlapján. Amúgy ezekből van Vizsim színkerekes is ami kalibrálható DPI színtérre (a jobb HDR-s vetítők tudják ezt, moziban is ezt látod), a felsőkategóriás optikával együtt ember legyen a talpán aki megmondja hogy fullhd-t v. 4K-t lát 3-4-méterről.

A nevük sem cseng ismerősen mint a Sony, Epson stb. így nem is foglalkoznak velük. Megértem aki ettől tart de ezek a gépek ha nem is az örökkévalóságnak készültek de jóval tartósabbak mint a belépő kat. vetítők, a képminőségük tényleg pazar de sajna új korukban kevés embernek megfizethetők, most viszont hogy bejött a 4K bolondéria ezeket az 5-6-8 éves gépeket töredékáron lehet megvenni és tuti hogy addig el is mennek még.

A 4K HDR még sokáig nem lesz elérhető technikailag a vetítőknek, az a pár lézeres meg a 10milliós árával sztem nem érint bennünket még jó ideig.

(#43325) Ijk válasza péjé (#43324) üzenetére


Ijk
nagyúr

Engem nem izgat a 4k, kifejezetten rövid vetítőtávra keresek majd, 3,3m lesz a vászontól a falig.
Mondjuk most van egy Mitsubishi aprón, külön optikával ami első körben komolyabb cuccnak néz ki. 1.20-assal már kijönne 100"-os 2.35:1-e kép.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43326) péjé válasza Ijk (#43325) üzenetére


péjé
őstag

egy ötlet: gyulaipal-t keresd az avx-en, ő megmondja neked melyik gépnek milyen optikája van, jellemzően ezek nem közeli vetítők

(#43327) Pro Koryak válasza Ijk (#43325) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha erre gondolsz, MITSUBISHI XL7100U, felejtsd el! Prezis gép.
Avx-en inkább sony hw55 ettől olcsóbban, ami valószínű alkudható még, fullhd + 3d, elég korrekt képpel.

(#43328) Ijk válasza Pro Koryak (#43327) üzenetére


Ijk
nagyúr

Legfeljebb 1.20-as szórástávolságú gép jó nekem ilyen kis távolságra, legalább 100"-os, de inkább 110"-os 2.35:1-es képet akarok vetíteni, 3,25m-projektor mélységről. Olvastam már széleslátószögű konverziós lencséről, anamorf-ról, mindkettő, főleg utóbbi méregdrága. Van még a tükrös megoldás. Egyébként meg optoma uhd51, vagy a benq w2700 a kicsit komolyabb alternatíva. Sajnos UST is kilőve motoros vászon miatt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43329) Pro Koryak válasza Ijk (#43328) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez a Micsu prezis gép!!!
Tessék:
Brightness:6,000 Lumens
Contrast:2,000:1

Resolution:1024x768
Native Aspect Ratio:4:3 (XGA)
Color Processing:8-bit

Ha neked ez kell a boldogsághoz, ám legyen.

[ Szerkesztve ]

(#43330) Ijk válasza Pro Koryak (#43329) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát ez tényleg nem nekem való, csak a széleslátószögű lencse miatt tetszett meg hirtelen, de a speckóit nem néztem még át.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43331) zsoika válasza Ijk (#43321) üzenetére


zsoika
addikt

Karácsony körül volt egy hülyén feltett hírdetés a jófogáson, amiből nem derült ki semmi.
A hirdetés kb. így szólt "projektor eladó motoros vászonnal" ...persze nem is mozdultak rá. Kiderítettem hogy egy Sim domino 80 +100” as vászon 150eFt-ért. Kérdezősködve az eladótól nem tudtam meg semmit a használatról ...sőt, igazából semmit. Meg kellett volna néznem fent Bp.-n ,de annyira nem izgatott a dolog mert már van egy projim amivel elégedett vagyok. Érdemes lett volna megnézni ,de túl sok volt a kérdőjel innen Békéscsabáról.

(#43332) BBéci válasza zsoika (#43331) üzenetére


BBéci
titán

A Domino 80 újonnan 6000 euróba került. Ha nem volt valami durva hibája, annyiért bomba vétel. Egyetlen negatívuma a zajossága, a képe kiváló!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43333) kokokka válasza Pro Koryak (#43322) üzenetére


kokokka
őstag

Nem tudom, nekem csak egy szutyok W1070-esem van, amit imádok. Gyári újonnan vettem, hibátlan a mai napig. Igaz az is, hogy nem sokat használom,de más se RTL-t néz a projektorán. Értem mit írsz, vettem már 100k-ért használt erősítőt 10 évvel ezelőtt (akkor még volt rá pénzem), az is csak most halt meg. De akkor is, na....

(#43334) BBéci válasza kokokka (#43333) üzenetére


BBéci
titán

Amikor felmerül az új vagy használt kérdés, akkor autó és lakás/ház esetében az elsőt, az újat választom, ez nem lehet vitás, mert milliókat lehet bukni. De amikor szórakoztató elektronikai eszközt készülök venni, újat esetleg kifutót féláron, különben csakis használtat, harmad- negyed- ötödáron.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43335) kokokka válasza BBéci (#43334) üzenetére


kokokka
őstag

Nem ezzel van a baj. Nem azzal, hogy van aki használtat vesz és van aki újat akar. A "baj" azzal van, hogy azért mert valakinek nem felel meg pár olyan készülék, ami itt sok embernek van/lehet a tulajdonában, még nem kell azokat leszutykozni. Értem, hogy mit akar írni, de ez így valóban nem volt szerencsés.

(#43336) péjé válasza zsoika (#43331) üzenetére


péjé
őstag

Ezt a hirdetést láttam, fel is hívtam, egy idős pasié volt aki nem vetít többet és felrakta az idős felesége a hirdetést...el is mentem volna érte de másnap már nem volt meg.

(#43337) zsoika válasza BBéci (#43332) üzenetére


zsoika
addikt

Igen tudom, de nem volt túl bizalomgerjesztő az eladó. Az apjáé a cucc(elmondása szerint) és sok éve megvan ,de nem tudott róla semmi mást.
Annyira nem vagyok képben a projektoroknál mit kell nézni ,így nem ért meg nekem 20eFt-ot az út. Más még ennyire sem az ismerőseim közül....inkább itt a HA -n vásárolok ilyesmit megbízható eladótól és akkor csalódásmentes a vásárlás.
Az Optoma hd80 -ast is itt vettem. Ti linkeltétek ,én meg pont 100eft ig kerestem vetítőt...hát megvettem.

43336) péjé : Én voltam az első aki hívta és napokig töprengtem rajta...végül feladtam , de addigra már el is kelt.
Szerintem az Optomámra te hívtd fel a figyelmem...ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#43338) goldb válasza Ijk (#43330) üzenetére


goldb
tag

Neked egy Barco EN13-mal szerelt gép kell, az 1.24-től indul, korrekt rajzolattal. Mivel a fokalis ponttól szamolhatjuk a vetítési távolságot, ami +15 cm, így éppen jó lehet.

(#43339) Pro Koryak válasza kokokka (#43335) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Elhiszem, hogy tetszik a w1070 képe, DE amennyi az új ára volt, használtan sokkal jobb gépet kapsz, ami nincs szarránézve, hajtva.
Sok az első tulajos, még dobozos példány is, alig pár száz órákkal, hiszen nagyon sokan alig használják, csak filmre, nem tévéznek vagy játszanak rajta.
Na ezeknek a képe mennyire tetszene... :R

A szutykot nem kell letüdőzni, csak azért írtam, mert ;)

(#43340) r4pt0r


r4pt0r
tag

Sziasztok.

Hátha tudtok segíteni, nekem is az lenne a bajom hogy közelről kéne nagyobb képet vetíteni, fentről a plafonról.

Most egy Benq 1070esem van, ez tudja 306cmről a 120"as képet. Nézegettem a JVC X30-ast, a Sony VPL-HW55-öst de mind a kettő csak messzebbről tudja ezt a vetítést, de mivel utána már jön a tetőtéri ferde fal messzebbről nem lehet, a szoba közepébe meg nem akarom hogy legyen egy 50cm-es vetítő.

Szóval a kérdés létezik e felsőbb kategóriás vetítő, ami használtan kapható nem egy autó áráért, HALK!!! (halkabb mint az 1070-es), és feleljen meg a fenti kritériumnak is?

(#43341) Ijk válasza goldb (#43338) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sajnos nem lesz több milliom a projektre.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43342) goldb válasza Ijk (#43341) üzenetére


goldb
tag

Senki sem beszél milliókról, de még csak fél millióról se, ilyen optikával szerelt Barco jelenleg is kapható használtan. 😉

[ Szerkesztve ]

(#43343) zsoika válasza Ijk (#43341) üzenetére


zsoika
addikt

Én 100eFt-ért vettem a gépet konzollal és 400óra van benne+ hozzá egy vászon 45eFt (új). Még egy 8eFt -os 10m HDMI kábel kellett hozzá és egy 270° -os HDMI könyök....szóval kb.150eFt és nekem tökéletes. Az megint más dolog, hogy nem ideálisak a vetítési körülményeim, így nincs is értelme ennél többet költenem vetítésre.
Vászon kérdésben ha megoldható akkor tényleg a fix a legjobb ,de nálam a TV miatt csak rolós jöhetett szóba....sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#43344) xenon2


xenon2
senior tag

Tud valaki ügyes projektorokkal foglalkozó szerelőt? Sima karbantartás/portalanítás,lencse tisztítás/ lenne feladat. Hallottam egy bizonyos Bátyó nevezetű szerelőről. Őt hogy tudom elérni. Köszönöm a választ!

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#43345) péjé válasza xenon2 (#43344) üzenetére


péjé
őstag

Ment privi.

(#43346) csababarca


csababarca
őstag

sziasztok!
Epson-mac relációban jártas valaki?
Ahol dolgozom van egy új epson projektor, amire elvileg egy Easy MK Network projection nevezető programmal kellene csatlakozni.
Na most az én mac-em nem tud csatlakozni, nem is adja be a keresési listába.
Tehát nem látja.
Probáltam állítgatni így-úgy, tűzfalat ki be kapcsolgatni, de semmi.

WPS programmal az előző rendszer tökéletesen működött mac-en, bármelyik projectorral.
Illetve iphonon iProjection appal tudok csatlakozni.
Valakinek ötlet hogy mi lehet a probléma?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#43347) bg1119


bg1119
újonc

Sziasztok!

Epson EH-TW650 projektort vettem, azaz, hogy most van nálam a harmadik...
Elsőnél egy kis folton részen nem vetített kék színt (ezt fentebb írtam is), itt a webshopnál nem volt csere lehetőség, 3 hét alatt utalták vissza a pénzt, a másodikat direkt olyan helyen vettem, hogy vissza lehessen vinni.
Másodikon végigpróbáltam fehér, illetve külön-külön piros, zöld és kék színekkel, minden jónak tűnt, fekete képen viszont zöld folt látszott (első kép) aznap kicserélték kérdés nélkül, a harmadiknál kisebb, de ugyanúgy látszik (második kép), ráadásul kicsit szerencsétlenebb helyen.
Kérdésem:
Nagyon tetszik a típus képe, de ennyire gyakori a hibás termék?
Esélytelen, hogy hibátlan terméket kapjak?
Másoknak van tapasztalata ennél a típusnál?
Néztem angol fórumokon, hogy dust blob a hibajelenség neve, legtöbben ott is a cserét ajánlották, de esetleg javítható?
Esetleg mondjak le a típusról? Minden segítségek köszönök :R

[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#43348) kokokka válasza bg1119 (#43347) üzenetére


kokokka
őstag

Jól bírod :) Én már a másodiknál lemondtam volna róla!

(#43349) #48613632 válasza bg1119 (#43347) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia
Tavaly indult be nálam a vezérhangya, és én is ezzel a típussal nyitottam. Nálam is volt pixelhiba, de nem csak ezért küldtem vissza.

(#43350) péjé válasza bg1119 (#43347) üzenetére


péjé
őstag

Nagyon kitartó vagy...:-)
Az Epson alapban jó gépeket gyárt, vmiért téged nem szeretnek az Istenek.
Én nem cseréltem volna 3x is ugyanezt, elsőre az jutott eszembe h tuti bepróbálkoznak eladni a korábban visszaküldött gépeket hátha ott marad...

Esetleg a Epson EH-TW5600 távol áll már tőled? Drágább ugyan de sztem mozisabb lesz mint a tw650.
Ha nem jó visszaküldöd...:-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.