Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) sixpak válasza Ájvé (#44200) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szerintem külföldi példát említett a kolléga, ha jól rémlik U.K.....és ott (is) valóban így van, csak ebben a szarfészekben kerül minden 3x annyiba, mint máshol.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#44202) #48613632 válasza Ájvé (#44200) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem nagyon értem ezeket a hasszámokat, amiket beírtál. Főleg a 30% különbözetet.
ITT az O2 (UK) kalkulátora. A Huaweii P30 Pro esetén a havidíj £20.85 x36 ami ugye £750.36 lesz, mikor a végére érsz.
(klikkelj bele az "edit plan"-ba, mondjuk a 40GB adatforgalomnál)

Ennek a telefonnak, még az ebayen is ennyi az ára, ha kereskedőtől veszed, pedig az szürke import.*
Jobban belegondolva, a helyzet még annál is kedvezőbb, mint amit az előző bejegyzésben felvázoltam, mivel a percdíjak sem változnak attól, hogy veszel e telefont a csomagban, vagy sem.

*Magánszemélytől persze megkapod olcsóbban, de az most más tészta, ne keverjük ide.

Magyarországon, ugyanez a készülék, korlátlan beszélgetéssel + adatforgalommal, havi 10950-be kerül, 2 év hűséggel, ami 262ezer HUF, ami £725 tehát még olcsóbb is az mellett, hogy az adatforgalom is korlátlan, és 256GB készüléket kapsz, nem 128GB-t, mint az UK-ban.

szerk

sixpak
Mindkettőre ránéztem, s bár a Telekom oldala kissé zavaros nekem, de azért remélem, hogy jól számoltam. Igazság az, hogy valamikor a 90-es években volt divat ez a telefonra húzott extra kamat, de jó régóta nem csinálja egyetlen szolgáltató sem. Szerintem, ennek kb az uniós tagságunk vetett véget, ami okés, hogy nem a 90-es évek, de azért ez sem ma volt.

[ Szerkesztve ]

(#44203) Ájvé válasza #48613632 (#44202) üzenetére


Ájvé
veterán

Ja hogy te havi 10k-t kiperkálsz mobil számlára, hát nem mindenki ilyen, van akinek a töredéke is elég, én csak mobil netet szoktam venni rendszeresen. Egyébként + 22 hónapig 13 050 Ft (Teljes vételár: 287 100 Ft), ezt olvastad? Ergo havi 26k-t perkálsz havonta (előfizetés+törlesztő). Huawei P30 200k-ba kerül hivatalos 24 hónap gyártói garanciával (Media Markt), te meg kifizetsz 287k-t részletre ez mellett elkötelezed magad 2 éves előfizetésre. 3GB net van benne amúgy 3390-ért, ha az is korlátlan lenne akkor 10k lenne nem 3k, az előfizetés 20950 lenne és erre fizetnéd még a törlesztőt a készülékre (22x13050 Ft). Ez mindennel együtt 24 hónap alatt 3 GB nettel 317760 Ft+287100 Ft a készülék 604860 Ft, ha pedig korlátlan a net 502800+287100=789900 Ft. Te dolgod mit veszel és mennyiért de nekem nem meséled be hogy megéri 287100 Ft-ért megvenni egy P30-at, mert még áruhitelre is olcsóbb a Media Markttól (kb 230 637 Ft 3 évre).
Szerintem ez a rész elkerülte a figyelmed:
"készülék részlet + díjcsomag 26 290 Ft 23. hónaptól 13 240 Ft"
Így kellene kiszámolni, nem csak a havidíjat.
UK-ba pedig 36x20 Font a készülék, ez 720 font és nem fizettél még csomag díjat.

[ Szerkesztve ]

(#44204) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Szerintem nagyon elmentünk a témától :)

Janaboy

(#44205) Ájvé válasza Janaboy (#44204) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen igazad van, bocsánat.

Ui.:
P30-at írtam, P30 Pro 330k ennyit változik a dolog, 287k-t megkapod ha előfizetsz 2 évre havi 13k-t előfizetésre, kinek mi éri meg. Befejeztem.

(#44206) tomi5244


tomi5244
őstag

Nnna! Legyünk akkor kicsit ON is :)

Jövőhéten megjön a W2000em. Egy sima alap [link] mennyezeti konzolra szeretném tenni. 130" ;] a kívánt képátló. Valami tanács az elhelyezésnél? Pontosan kimérem a kalkulátorral és ha állítani kell esetleg, akkor fokússzal/zoommal állítok? Igazából bútorok variálása még lehet, hogy lesz, így 120"-ra valszeg vissza kell majd csökkentenem. Ilyenkor mi a teendő? Közelebb kell fúrnom a konzolt? Eléggé kezdő vagyok.

T

(#44207) mmoht válasza tomi5244 (#44206) üzenetére


mmoht
csendes tag

Nem ismerem a szoba méreteit, de amennyiben fel tudod fúrni úgy a tartót, hogy a projektor frontlencséjétől a vászon 390 cm távolságra legyen, akkor csupán a zoom használatával ki tudod vetíteni vele a 130-as képátlót is. Ezzel a tartóval 26-42 cm távolságra jön ki a vetített kép felső széle a plafontól 130-on, ha jól számolom.
Ja, azért vettem a szinte lehető legnagyobb távolságot, ami a 394 cm lenne a táblázat szerint, mert legkisebb nagyítás mellett jönnek ki legkevésbé az optika esetleges hibái. Természetesen meg lehetne oldani a problémát 330 cm távolságról is további fúrások nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#44208) tomi5244 válasza mmoht (#44207) üzenetére


tomi5244
őstag

[kép] 65cm magasan van 2-2 konektor. Úgyhogy a fölé kell mennem picit. Ilyen paraméterekkel nekem 3437mm-re jött ki a fal és a projektor közti távolság. Van ott zárojelben 103,5 - 135" ez lenne a változtatható képátló zoom segítségével? Amúgy ezek a szoba méretei is. A szélesség nyilván nagyobb, de a bútorok miatt 3200mm a max.

(#44209) mmoht válasza tomi5244 (#44208) üzenetére


mmoht
csendes tag

A projektor a képen, nem tartóra szerelve van, a 218-at nem adja ki a matek. :D
130mm a tartó + a frontlencse közepe ettől 52.74mm + a 130"-nál beállítható legkisebb vertikális lencseeltolás 81mm= 263.74mm, de ekkor 1619mm-es képmagasság mellett marad alul 667.26 mm.

(#44210) tomi5244 válasza mmoht (#44209) üzenetére


tomi5244
őstag

Aham! :) Köszi!

(#44211) mmoht válasza tomi5244 (#44208) üzenetére


mmoht
csendes tag


Én így állítanám be, a top 264mm a felszerelés miatt fix érték, a lens shift pedig -105%-nál 81mm. Igen a zárójelben lévő érték beállítható zoom segítségével. A side view-nál látható szürke sáv 3310-4317mm között, pedig az a távolság, amin belül elhelyezhető a projektor, amennyiben ekkora (130") képátlót szeretnénk vetíteni.

(#44212) tomi5244 válasza mmoht (#44211) üzenetére


tomi5244
őstag

Ez így nagyon frankó, köszi! Igazából minél hátrébb szeretném, akkor nem hallom annyira, ha esetleg súg, bár a W2000-ről jókat olvastam, halknak ítélték meg, mondjuk ez elég szubjektív. Amúgy kb 3 - 3,3m ről nézném a képet :) Tehát ha legközelebbi értékhez tenném, akkor pont a fejem felett lenne.

(#44216) qqzs válasza tomi5244 (#44212) üzenetére


qqzs
őstag

Ha jol emlekszem fejjel lefele jobban porgeti a ventit mint normal allasban

ajve: szerintem a 20ban benne van minden.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#44217) Charmi válasza qqzs (#44216) üzenetére


Charmi
csendes újonc

Mennyezeten mind a 3 ventillátor aktiv igy hangosabb mintha asztalon lenne,
engem nem zavar .

[ Szerkesztve ]

(#44218) tomi5244


tomi5244
őstag

Majd letesztelem :) az áramforrás 3,3m-nél van, szóval ha hátrébb teszem csatornázi kell, de inkább az, mint a susogás a fejem felett. Bár ez tényleg egyéni preferencia kérdése.

(#44219) thomasrc


thomasrc
tag

Sziasztok,

BenQ W1110 és Epson EH-TW5500 közül melyiket érdemesebb megvenni? Most tételezzük fel, hogy mindkettő jól karbantartott, stb., pusztán a képminőségbeli különbség érdekel. Szivárvány nem zavar, mindkettő be tudja vetíteni a vásznat, de nem tudom, hogy kontrasztban és fekete szintben jobb-e az Epson. :U

Esetleg megjegyzésnek még annyit, hogy annak idején volt egy Epson EH-TW2900-asom, aminél a zajszinttel és az optika minőségével nagyon meg voltam elégedve, de a fekete szintje nem volt az igazi, ezért megváltam tőle. Viszont ha jól tudom, az 5500-as más deepblackes.

[ Szerkesztve ]

(#44220) péjé válasza thomasrc (#44219) üzenetére


péjé
őstag

szia,
ha a w2000-et néznéd akkor lehet inkább a benq-t mondanám de a w1110 nem éri fel ezt az epsont ami anno az epson drága vetítője volt, ráadásul csendesebb sokal, nagy zoom, lens shift, stb. Talán meg kellene nézni mindettőt, esetleg az epsont érdemes még letesztelni hogy teljesen fehér vetített képnél van-e bármi folt a képen. Ha nem homogén fehéret vetít hanem van folt akkor koszos lehet az lcd panel ami akár rosszat is jelenthet (beégett, ilyenkor már nem takarítható). Szervíz menüben nem lehet átírni az óraszámot, érdemes ellenőrizni.
A deep black az lehet hgy az ultra black lesz, van ilyen epson usa modell ami ugyan ez a gép csak válogatott panelekkel, pl. a Epson PowerLite Pro Cinema 9500 UB, ezt volt szerencsém látni, tényleg igen jó képe van. Tartja az árát és ritkán lehet kifogni.

[ Szerkesztve ]

(#44221) thomasrc válasza péjé (#44220) üzenetére


thomasrc
tag

Köszi a véleményt!

Igen, igazából pont ezért vonzódom az Epson felé, csak nem tudom, hogy a 2900-as típus óta mennyit fejlődtek ezek a gépek feketeszintben és kontrasztban, mert amiatt váltottam anno DLP-re (BenQ W1070). :)

Amit most hirdetnek Epson-t azon határozottan egy DeepBlack feliratú matrica van, ezért keltette fel az érdeklődésemet. A homogenitásra mindenképpen rákérdezek, bár elvileg garanciát is ad rá a hirdető.

[ Szerkesztve ]

(#44222) hjtz4t3wrseg válasza péjé (#44220) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Üdv !
Érdemes lecserélni egy Epson EH-TW6000-ost
erre ?

[link]

előre is kösz !

(#44223) péjé válasza hjtz4t3wrseg (#44222) üzenetére


péjé
őstag

szia,
korábban irogattunk már hogy mennyire jók/nem jók a belépő kat. 4K vetítők. Ebben a kisebbik 0,47-es dmd chip van, gyulaipal elemzéseit érdemes elolvasni ezekről, a haladó fórumban is vannak bejegyzések.
HDR-t nem tudnak rendesen (a drágábbak sem) ez a magasabb színteret sem tudja, itt írnak a kisebb chipekről...[link].
Azt el tudom képzelni hogy élesebb képet látsz ha összehasonlítod a kettőt, az optoma ansi kontrasztját nem tudom (ezé az epsoné 433:1 ami nem rossz azért), esetleg a DLP dinamikusabb + élesebb képe összességében jobb lehet de ezeket a leírás alapján gondolom, nem láttam őket. Nézd meg pár ismert film jelenettel az optomát is és a szemed döntse el, lehet nem éri meg a plusz pénzt. Mondjuk a 0,67-es dmd chippel épített gépek talán jobbak, ha nagyon kell akkor olyat keress ami már a DCI színtér megjelenítésére is alkalmas de a HDR-t egyelőre el kell felejteni a vetítőknél, a nagyon drágák is elvéreznek a teszteken.
Ha kivársz még egy évet a 9300-as epsonok használt ára még kedvezőbb lesz, az lehet tényleg előrelépés neked....
...vagy egy profi használt fullhd DLP amik mostanában felbukkanak itt meg avx-en, érdemes utána olvasni ezeknek.

(#44224) gyulaipal válasza péjé (#44223) üzenetére


gyulaipal
tag

Egyetértek. A 0,47"-es dlp messziről elkerülendő.

> Mondjuk a 0,67-es dmd chippel épített gépek talán jobbak...

Nem csak "talán", hanem konkrétan kétszer jobbak. A DLP projektor esetén ugyanis a chip mérete a lényeg ... de ha a mögöttes matematikát is figyelembe vesszük, akkor a méret négyzete (ami a felülettel arányos). A 0,67-es chip-nek duplája a felülete, tehát kétszer jobb. QED.

> ... olyat keress ami már a DCI színtér megjelenítésére is alkalmas

Az Epson 9300 és gondolom a 9400 már vetít valós DCI színtérben, de a fényerő sokat csökken ekkor (a DCI színszűrő a fény kb. felét ereszti át).

A modern, olcsó DLP-k egyike sem vetít DCI színtérben, tudtommal. A DLP-k esetén a fényerő növelése által picit javítani lehet a (borzalmas) kontrasztot, ezt szélesebb áteresztési sávú színszűrők használatával érik el, ami a színteret beszűkíti. A lézer fényforrású, olcsó DLP-k színtere is Rec.709 körüli. Csak a sokmilliós (pl. Barco) gépek tudnak valós DCI színtérben vetíteni. Ha ez a feladat és ez valóban létfontosságú, akkor fájó szívvel de én is Epson-t ajánlanék ... de az egy extrém különleges eset, hogy én egy LCD-t ajánljak ... :-)

> a HDR-t egyelőre el kell felejteni a vetítőknél, a nagyon drágák is elvéreznek a teszteken.

Ez igaz, de HTPC-n MadVR segítségével sima ügy a HDR forrásból vetítés, mivel a szoftver viszont jól csinálja a dekódolást. Ma a legjobb képet UHD forrásból egy nagy chip-es DLP projektor és egy HTPC "összefogásával" lehet elérni.

A DLP chip-ek kontraszjának jellemzésére be lehet vezetni egy "kontraszt állandót" ami:
- 0,47"-es chip esetén 1 körüli érték,
- a 0,67"-es 4K chip-re 2 az érték,
- a 0,9"-es 2560x1600-as chip esetén 6,
- a 0,95"-es FullHD chip-re 9 az értéke
- (és a 0,94 mikronos tükröket használó 1400x1050-es chip esetén 14 vagy 18, nem emlékszem pontosan, de nagyon magas az érték).

Ezek a számok kb. azt mondják meg, hogy adott optikai elrendezés esetén (ha csak a chip-et cserélnénk ki egy projektorban) hogyan változna a kontraszt. Ebből kb. érthető, hogy miért mondom azt, hogy a DLP projektor a 0,9"-es chip-eknél kezdődik. Persze az ilyen gépek eredetileg nagyon drágák voltak, de használtan ma már bagóért lehet ilyet venni ...

[ Szerkesztve ]

(#44225) AVhelper válasza gyulaipal (#44224) üzenetére


AVhelper
senior tag

A BenQ W5700 ígér 100% DCI-P3 színteret. A héten talán már lesz belőle demó példány Magyarországon.

A W2700 95% DCI-P3 lefedést ígér.

Ja, és nincs szükség HTPC-re és MadVR-re, ha a vetítő megfelelően kezeli a HDR tartalmat mondjuk egy ULtra HD Blu-ray lejátszóról vagy Apple TV 4K-ról vagy hasonló forráskészülékről. Bár ettől még valóban nem lesz a TV-kkel elérhető dinamikatartományú a vetített kép.

[ Szerkesztve ]

(#44226) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

remélem a megfelelő fórumra írok vászon ügyében (látom van házimozis fórum is, de ott mintha döntően audióról lenne szó):

Elkezdtem kialakítani a szuterénünk egyik nem használt helyiségéből egy kis mozizós szobát.
Nem túl nagy a szoba, 2.6 méter széles és kb 3 méter hosszú. Falakat Halltex panelekkel és egyéb szövetekkel csillapítottam, padlón vastag szőnyegalátét, és jó vastag szőnyeg.
Sok mindent kell még csinálni, és korlátozott a ráfordítható pénz és idő, de lassan elkezdenék pakolni bele HW-t is, hogy kicsit készüljek a téli sötét napokra :)
(amúgy a helyiségben tökéletes sötétet lehet csinálni nappal is)

Szóval azt gondoltam, hogy egy 220cm széles (vetítési szélesség) vásznat tennék a 260-as falra, és mivel sokszor nézünk hdtv anyagot, ezért 16:9-es lenne a vászon.
Így 20 centi maradna az oldalfal és a vászon közt, de az oldalfalakon a Halltex panelek fekete, matt szövettel vannak burkolva. (itt látszik: [link])

A projektort két lépcsőben vásárolnám, most valami egyszerűbb/olcsóbb/használt, de fullHDs cuccot vennék, aztán 1-2 év múlva lecserélném valami komolyabbra, de addig is lássak nézzek valamit :)
(mondjuk kalibrált VT60-as panasonic plazmához edződött a szemem, úgyhogy nem lesz könnyű dolgom, de hagyni fogom hogy a méret lehengereljen :) )

szóval a tanács a vászon választásában kellene.
Lehet kapni ekkora vásznat kb 250 ezer ft környékén, ami hosszú távra megoldást jelent? (pl Projecta Home Deluxe?)
Vagy ezt is érdemesebb két lépésben, és ha igen akkor mivel lehetne kezdeni, ami ennél olcsóbb megoldás, és elvan vele az ember 1-2 évig? Ja, fix vászon kellene.

Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#44227) Ijk válasza Dudee (#44226) üzenetére


Ijk
nagyúr

150 körül kapsz jó fix vásznat újonnan is. Esetleg ha találsz használtat, azzal tudsz spórolni.
Inkább a vetítés táv lesz problémás, 3m-ed van 2,2m széles képhez. Mondjuk legjobb esetben is levonunk 50 centit, mert ugye a projektornak is kell hely, azaz kb 2,5 m-ről kell vetítened, 2,5/2,2=1,13-as vetítési arányú projektort kell keresned, ami kizárja úgy a lehetőségek 95%-át. Ami most ennyit tud az a Benq w2700, de én annyi pénzt nem adnék azért a játékprojektorért, max 200k-t. Vagy ott vannak az UST projektorok nem túl acélos ár-érték aránnyal. Esetleg ha merész vagy lehet tükörrel próbálkozni.
A helyedben vennék valami 85"-os tv-t.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44228) synar válasza Dudee (#44226) üzenetére


synar
őstag

Szia!
Nálam 213cm széles, 96"-os 1,4 gain-es Screenline fix vászon van, nagyon jó minőségű tudom ajánlani. Két éve 90000Ft körül volt az ára kerettel együtt, de külön anyagban is kapható, amit Sepi-től vettem itt a fórumon, ők forgalmazzák, házhoz is szállítják futárral. 3m-ről nézem ahonnan pont ideális a távolság fullhd-hez.

[ Szerkesztve ]

(#44230) synar válasza #99499520 (#44229) üzenetére


synar
őstag

Igazad van, én csak azt írtam le, hogy nálam milyen vászon van jelenleg. Mitsubishi HC4000-es projektoromhoz, Sepi annak idején ezt gain értékűt ajánlotta és elégedett is vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#44232) thomasrc válasza thomasrc (#44219) üzenetére


thomasrc
tag

Úgy néz ki, hogy mindkettőt elvitték előlem. :(

Most van egy Epson 5650 még, ami még szóba jöhet esetleg, erről mik a vélemények?

Esetleg tudnátok segíteni lens shift számolásban? A projectorcentral oldalán az 5650-hez még nem találtam kalkulátort, így a hivatalos Epsonéra tudok csak támaszkodni, ami viszont nem ad választ a kérdésemre:

https://support.epson-europe.com/TDC/ThrowDistanceCalculatorEN/

* A szoba magassága 280cm.
* A projektor álló helyzetben lenne egy polcra feltéve, ami a plafontól számítva -42cm-re lenne.
* A vetítési távolság 280-285cm.

A kérdés, hogy lens shifttel mennyire lehet függőlegesen eltolni a képet lefelé? Nekem ez a +/- 30% keystone adat nem mond így semmit, ráadásul ez keystone, a lens shift, csak mint extra funkció van megemlítve a specifikációban. :F

https://www.epson.eu/products/projectors/home-cinema/eh-tw5650#specifications

Egyáltalán álló helyzetből tud lefelé vetíteni?

[ Szerkesztve ]

(#44233) synar válasza #99499520 (#44231) üzenetére


synar
őstag

Akkor ott a vászon minőségével volt a probléma, mert a Screenline esetében nálam 1,4 es gain-nél semmi hotspot nem érzékelhető.

(#44234) cinemazealot válasza synar (#44233) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem ugyanabból a termékcsaládból ugyanaz a vászonanyag van nálam is (szintén Szepitől), és megerősítem: qrv@szép és dinamikus képe van W1070-nel és eddig én sem tapasztaltam rajta semmilyen hotspot-ot.

(#44235) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Megjött a W2000, izzócsere alkalmával nullázódik az óraszám? Mert 0 van mindegyik sorban :) Mondjuk elég megkímélt példány, de kicsit fura, hogy semmi üzemórát nem ír a menü.

(#44236) péjé válasza tomi5244 (#44235) üzenetére


péjé
őstag

Neten keresd meg a szervíz menübe hogy kell belépni.

(#44237) péjé válasza thomasrc (#44232) üzenetére


péjé
őstag

szia,
-* A projektor álló helyzetben lenne egy polcra feltéve, ami a plafontól számítva -42cm-re lenne....ez nem fog működni, ennek a vetítőnek eléggé kicsi a lens shiftje.
A manuálból azt vettem ki hogy 100" képátlót 295 és 478cm közöttről tud vetíteni, a képméret ilyenkor 221 x 125 és lens shift vertikálisan -6 és +12 cm...tehát felfelé 10, lefelé 5%...keveslem de ez jön ki.
Ez alapján csak fejjel lefelé tudsz képet vetíteni ha a plafontól 42cm-re van a polc.

280cm-nél 59-95" képátlót tud vetíteni...ez elég lenne?

(#44238) BBéci válasza Dudee (#44226) üzenetére


BBéci
titán

"20 centi maradna az oldalfal és a vászon közt"
Ezek szerint nem marad hely hangdobozok, frontsugárzók számára. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44239) tomi5244 válasza péjé (#44236) üzenetére


tomi5244
őstag

A ventillátor poros kicsit, de amúgy egyben van a gép.

(#44240) péjé válasza tomi5244 (#44239) üzenetére


péjé
őstag

Nem ez a szervíz menü....így lehet belépni vhogy ...pontosan nem emlékszem...[link]

esetleg ez: a benq w1070-é:
1. Switch on the Projector (from the Remote or the Projector)

2. Press the Menu button

3. Press the Enter and Source Key at the same time (On the Menu screen)

4. Now, you can navigate the service menu using the remote.

(#44241) Ijk válasza BBéci (#44238) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azzal nem lenne probléma, én lazán 260-as vásznat tennék oda és mögé 10cm mély falra tehető dobozból hármat. Csak ugye azzal még 10 centi távot veszítene. Persze ha csak nincs valami titkos rekesze a hátsó falon, ami még kb 50-100 centi mély, és legalább van 4m faltól falig. Sajnos a legtöbb projektor nagylátója 1,35-1,4-et vetít. Még egy Barco 1,24-es lencsével is kevés lenne 3m-re 220-as képszélességhez. Esetleg ha találna egy olyan Runcot mint az enyém, proteus B lencsével.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44242) thomasrc válasza péjé (#44237) üzenetére


thomasrc
tag

Köszi. Tehát ha jól értem, akkor ezen a készüléken általánosítva a képmagasság 5% és 10%-át tudja a lens shift mozdítani? Hát nem mondom, hogy nem gondolkodtat el a dolog...

A 95" képátló egyébként tökéletes lenne. Igazából olyan projektort keresek, amit a polcra fel tudnék rakni normál állásban (nem fejjel lefelé!), tud lens shiftet és 16:9-es képarányt tekintve tud vetíteni 200 cm képszélességben (ez ha jól számolom 91" képátlót jelent) 270-290cm közötti távolságból. Viszont azt nem akarom, hogy a kép a plafonban legyen, tehát jó lenne a tág lens shift is, amit pl. a TW5500 tudott volna.

[ Szerkesztve ]

(#44243) zsoika


zsoika
addikt

Srácok!
A nyári melegben különösen figyelni kell a venti/proji kombó telepítésére. :DDD

(#44245) Dudee


Dudee
senior tag

köszönöm a válaszokat!

kicsit pontosítom a méreteket, bár olyan óriási nem lesz a különbség.
Szóval a első-hátsó fal távolsága 3.3 méter, de a hátsó falon van egy 30 cm mély ablak, amit kb még sosem nyitottam ki.
Ha mégis nyithatóra akarom hagyni, akkor úgy nézne ki, hogy a vászontól egy 50cm-es projektor eleje lenne 3 méterre.
A hangfalak valóban nem férnek el a vászon mellett, de egy picit előrébb helyezve, nem nagy szatelitek esetén nincs egyáltalán kitakarás (feltettem próbából a falra egy 220cm széles kartont hogy lássam hogy fér el, de így megoldható)

Természetesen ha nincs jó minőségű projektor ami 3 méterről tudna 2.2 m széles képet, akkor kénytelen vagyok beérni mondjuk 2 méteres vászonnal (már ha ez már tágítja a lehetőségeket :) )

TV? Nem tudom. TVnek ott van a pana 55VT60, tökéletes képpel, amit sokszor nézek/néznék amikor nem dedikált mozizás lenne. Most vegyek egy 85colos, panához képest messze fosadék LCD-t egy vagyonért, ami még mindig 'csak' kb 180 centi? (nyilván oled kizárva)

egy kép a hátsó falról, és a kis ablakról (ez a rész még nincs befejezve)

ez pedig egy skicc az alaprajzról:

[ Szerkesztve ]

(#44246) Dudee válasza Dudee (#44245) üzenetére


Dudee
senior tag

de amúgy nem teljesen értem ám.
Amit a komolyabb projektornak szántam, az a Sony VPL-HW45ES.
És én ez alapján azt látom, hogy ez 3 méterről pont 220 cm széles képet tud az 1.6 throw ratio-val
[link]

[ Szerkesztve ]

(#44247) Ijk válasza Dudee (#44246) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor jó lesz a HW45, ezzel az elrendezéssel, 370 a teljes hossz, onnan elég sok projektor meglövi már a 100"-os képet. Screenline-ból van 104"-os vagy 99"-os 16:9-es vászon, azzal esetleg szepi0808-at keresheted.
De természetesen másik márkát is nézhetsz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44248) Dudee válasza Ijk (#44247) üzenetére


Dudee
senior tag

hát 370cm az vászontól kopp az üvegig. 20 centit hagyva a kábeleknek a proji mögött, 50 centissel számolva, így jön ki a lencsétől a vászonig 220cm.
Az 1.36-os throw-nak felel meg, az pedig ahogy nézem nem annyira ritka tudomány.

(mondjuk valahol azt olvastam, hogy a wide-tele állás tartományban a csontra kitekert wide adja a legrosszabb képminőséget. Ez nem tudom mennyire igaz egy drágább darab esetében mint pl a HW45)

(#44249) Ijk válasza Dudee (#44248) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem lesz gondod nagylátószög kepminosegevel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44250) Ijk


Ijk
nagyúr

Ismer valaki tudományososabb tesztet, hogy a különböző mértékű sotetites a falakat illetően mekkora hatással van az ansi kontrasztra?

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.