Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43352) Gomba1974


Gomba1974
tag

Sziasztok.

Mi a véleményetek erről a gépről? Van benne 1181 óra és 270E az ára.
OPTOMA UHD60

Köszönöm.

(#43353) péjé válasza Gomba1974 (#43352) üzenetére


péjé
őstag

Éles képet kapsz de nincs DCI színtér, HDR szintén nem lesz...kvázi egy pimpelt fullhd vetítő.
Nézd meg a képét és ha eseteg ps4 pro-n játszol akkor örülni fogsz, filmnél sztem csak a felbontás lesz előny egy kicsit jobb fhd vetítővel szemben. Az ára kedvező de olvass el pár tesztet azért és nézd is meg.

(#43354) Gomba1974 válasza péjé (#43353) üzenetére


Gomba1974
tag

Csak gondoltam jobb lesz mint pana6000E és most itt vagyok svédben és megtudnám venni de akkor inkább nem veszem meg.

(#43355) taki1111


taki1111
csendes tag

sziasztok.
projector-t szeretnék vásárolni és segítséget szeretnék kérni benne.
mindennapi használatra szeretném(game, movie, tv )de leginkább hétvégén és akár kisebb fényben is.
1080p vagy ha belefér akkor 4k
nagy előny lenne ha tudna split screen-t. azaz 2HDMI egy időben.
budget:1000Euro
van egy kiszemeltem epson tw5650 ami splittes
de a szívem viewsonic px747-hez húz

vélemények?

(#43356) Pro Koryak válasza Gomba1974 (#43354) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha már ott vagy valami felső kategóriás gépet keress használtan, pl. sim2, dpi, barco, proj. des.
Ezeknek tuti jobb lesz a képe. Kérdezned sem kell. Aztán jöhet a :DD

(#43357) péjé válasza taki1111 (#43355) üzenetére


péjé
őstag

szia,
sztem az epson jobb mozis képet fog adni mint ez az ViewSonic.

A leírás alapján ez a VS is rec.709 színteret tud, 4K HDR-hez kellene min. a DCI színtér, a színkereke nem RGBRGB hanem a VS saját szabadalma (SuperColor) alapján 6 szegmenses RGBCYW kerék ami élénkebb színeket és nagyobb fényerőt ad, itt 3500 lument ami elképesztő erős, sötét szobában kiviszi a szemed.
Alapban sötét szobában eco módban a mozis fényerő nem szokott nagyobb lenni 1000-1200 lumen.
Játék, meccsnézésre valószínűleg jobb de a HDR-t felejtsd el, nem tudják a vetítők, az ennél sokkal drágábbak sem. Feljebb írtam, ez is egy pimpelt fullhd vetítő, nem natív 4K (xpr) de végül is becsapja a szemed ez talán mindegy is.

A ViewSonic PX747-et előadóba, oktatásra ajánlják inkább, mozizni a PX727-et....[link]

(#43358) #42520576 válasza péjé (#43357) üzenetére


#42520576
törölt tag

Nekem egy 3200 lumen fényerejű Viewsonic projektorom van, azt tudni kell, hogy mozi/normál módban 1400 lumen a fényereje, mozi/eco módban pedig 1000 lumen, de azt már egy kicsit sötétnek találom.

[ Szerkesztve ]

(#43359) Coccer


Coccer
tag

Jó reggelt!

Optoma HD29H -ról van valami tapasztalatok, véleményetek?

Nyilván jó lenne a natív 4K meg HDR, de annyira nem vagyok vastag.

3D miatt nezelodok projit, mert a tv csak 50es és nem igen van mire cserélni ugye. Játék és film az igény, ez az Optoma 759€ jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#43360) péjé válasza #42520576 (#43358) üzenetére


péjé
őstag

Neked melyik van?
Ha elovasod amit linkeltem [link] ebből az látszik hogy az RGBRGB színkeréknél az RGB színek adják a fényerő 100%-át míg a másiknál csak az 57%-át így ha a megjelenített képen épp nincs fehér szín akkor a papíron nagyobb fényerejű gép mégis kisebb fényerőt produkál, példaként a The Martian c. filmet hozzák fel ahol minden vörös-barna lehet ezért lehet nálad is gyengébb fényerő filmeknél.

hogy ne kelljen keresgetni:
In Movie mode (a setting calibrated for best video performance on these two projectors), we measured the PX727-4K at about 1100 ANSI lumens. By comparison the PX747-4K's Movie mode puts out about 1600 ANSI lumens. In both cases our measurement was about half of the projectors rated maximum lumen potential. This is typical for video optimized settings on many projectors.

However, since ANSI lumens measures only white light, this is not the entire story. If you measure the total amount of red, blue, and green light independently on these two projectors you get quite different results. On the PX727, the luminance of R + B + G adds up to 100% of the white light output. On the other hand, on the PX747-4K the R + B + G channels add up to 57% of white output. So while the PX727 puts out about 1100 lumens of color brightness, the PX747 puts out only about 900 lumens. It is no wonder that the color-rich Martian landscape look brighter and more saturated on the PX727.

Ha olyan képet kell megjeleníteni ahol sok a fehér (pl. előadás közben dokumentumok) akkor ez előny lesz és épp ezért inkább ajánlják előadásra ezeket a gépeket, ennek kifejezetten használ a magas (kvázi 4K) felbontás.

Valóban nem használja a gép mind a 3200 lument minden módban csak azt szerettem volna érzékeltetni hogy ez sok filmezni bár mint látni bizonyos esetekben kevés is lehet...:-)

[ Szerkesztve ]

(#43361) péjé válasza Coccer (#43359) üzenetére


péjé
őstag

Érdekes ez a felvezetése ennek a vetítőnek hogy "4K HDR kompatibilis...".
Persze megjeleníteni egyiket sem tudja így marad az ami: belépő kat. fhd vetítő. Ez nem azt jelenti hogy rossz de ne képzelj bele semmi extrát.
Ami pozitív: "A vetítő játékhoz optimalizált és ISF kalibrálható képmódokat is kínál" + a 3D-hez tudja használni az RF 3D szemüveget is, az kicsit jobb mint a sima DLP linkes.
Játékra kialakított gépe van többis az Optomának pl. a GT1080e.
Arra figyelj h ezeknek a belépő vetítőknek nincs nagy zoomja és lencse eltolása, az elhelyezést ez eléggé behatárolja, trapéz korrekciót kerüld.

(#43362) Szoke1982 válasza bg1119 (#43347) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Szia!
Felejtsd el nekünk is alaplap cserés lett.

(#43363) Apicius


Apicius
tag

Sziasztok!

Ha a könyvespolc és a tv elé szeretném leengedni a vásznat (40-42 cm-re a faltól), akkor a falra, vagy inkább a plafonra érdemes szerelni a vászontartót? (100''-as vásznat tervezek egy 265 cm magas szobába. Van egyáltalán 80 cm-es kifutóval vászon?)

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#43364) BBéci válasza Apicius (#43363) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem plafonra és felesleges lenne 80 centis kifutó, 50 bőven elég.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43365) Apicius válasza BBéci (#43364) üzenetére


Apicius
tag

A vászon 125 cm magas és 60 cm-re engedtem volna le a padló fölé. Így jött ki a maradék 80, hogy ne legyen túl magasan a vászon.

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#43366) BBéci válasza Apicius (#43365) üzenetére


BBéci
titán

Ismerem a matekot. Számolj hozzá kb. 12 centit a tokra és a felfogatásra, úgy már simán elfogadható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43367) BBéci


BBéci
titán

Vagy vegyél picivel nagyobb vásznat. Sokan azt szeretik, ha a vászon majdnem földig ér, nekem tetszik, amikor 80 centin van az alja. Ízlés és megszokás dolga.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43368) Gomba1974 válasza Pro Koryak (#43356) üzenetére


Gomba1974
tag

Sajnos nem találok olyanokat amiketv írtál.

(#43369) Ijk


Ijk
nagyúr

Tükörrel próbálkozott már valaki hátsó falról vászonra tükrözni a képet?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43370) #48613632 válasza Ijk (#43369) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ha a hátsó falra lőnél, és onnan tükröznéd vissza, akkor elméletben egyfelől trapéztorzítása lesz a képnek, másfelől, a tükröződő felület előtti üveglap, prizmaként is viselkedne.
Szintén elméletileg, de ha olyan anyagra lőnéd, ami önmagában egy kemény, sík felület, tehát nincs előtte üveg, akkor csak a kép torzítását kellene korrigálni, valamint a vetített kép is inverz lenne, bár ezt elméletileg a menüből korrigálni lehet, ha jól gondolom.
De szerintem, ekkora trapézkorrekciót egy vetítő sem tudna.
Ezt ugyan csak fejben játszottam le, de valamiért azt gondolom, nem lenne jó a gyakorlatban sem.

(#43371) péjé válasza Ijk (#43369) üzenetére


péjé
őstag

Avx-en keresd gyulaipal-t,neki vannak ilyen kisérletei...rezgőtükrök, projituning, stb....[link]

(#43372) Gabesz26 válasza Apicius (#43365) üzenetére


Gabesz26
senior tag

BBéci+1

A matekból ne hagyd még ki a vásznon körbe futó fekete keretet sem, ami az alján kb. 5 cm, és még ott van az alsó feszítő rúd is. Ezek miatt összességében alul is van még 7-10 cm a vetithető felület és a vászon fizikai alja között

(#43373) Apicius válasza BBéci (#43367) üzenetére


Apicius
tag

Köszi, meggondolom. Bár három méteres nézési távolságra a 100-as vászon is elég nagynak tűnik nekem.
Projektort is a plafonra kell rögzítenem. Olyan konzolt szeretnék, ami használaton kívül kisebbre tolható össze, hogy ne lógjon annyira bele a nappali légterébe.

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#43374) Gomba1974 válasza Pro Koryak (#43356) üzenetére


Gomba1974
tag

Viszont vettem egy Benq 1070 et 172-órával patika új ezt nem tudtam kihagyni.

(#43375) Pro Koryak válasza Gomba1974 (#43374) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha ingyen adták, jó üzlet volt. ;]

(#43376) BBéci válasza Apicius (#43373) üzenetére


BBéci
titán

Oda szerintem is kellőképpen nagy a 100 colos átlójú vászon.
Nem tudnám elviselni a plafonról lelógó vetítőt, ezért nálam csakis a hátsó falon lévő polcon helyezhető el. Neked is azt ajánlom.

(#43372) Gabesz26
Általában a fekete keretbe bújtatják az alsó feszítő rudat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43377) weinmaker


weinmaker
őstag

Na beindultam én is, bár nem egy világmegváltó setup-al, de kis pénz, kis foci. :)
Erre volt keret jelenleg: Epson eh-tw3200, a+ screen 240cm széles vászon, androidos media player (kodi), 10m hdmi kábel, így 100 körül megállt az egész.

Tegnap este megvolt az első film is, ami egy régebbi film volt 720p felbontású, de még így sem gondolnám rossznak. Ma egy rendes fullhd-s anyagot nézünk, úgyhogy kíváncsi leszek a különbségre.

Az számít szerintetek, hogy notebookról (hdmi vagy vga) vetítek, vagy egy androidos media playerről (hdmi)? Bár szerintem teszek egy próbát és kipróbálom notiról is.

Állítgatni egyelőre nem állítgattam semmit, nem nagyon mertem belepiszkálni, meg azt sem tudom, hogy igazából kell-e, és ha igen, akkor miket. :D
A Lens shift tényleg elég jó dolog, iszonyat könnyű elhelyezni így a gépet. Szóval az első benyomások jók, remélem, hogy jobb lesz még. Köszönöm az itteni tanácsokat, és, hogy lebeszéltetek a kínai szutykokról. :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43378) péjé válasza weinmaker (#43377) üzenetére


péjé
őstag

Örülünk hogy belevágtál...:-)
1-2 ötlet: alap beállításokhoz ez segít....[link]
Ha PC-ről filmezel akkor 0-255 között állítsd a fekete-fehér szintet, ha lejátszóról akkor 16-235 között.
Az androidos lejátszók magukba nem kadenciahelyesen játszanak le, célszerű CE-vel használni őket (ha s905, s912-es boxot vettél), itt a vonatkozó fórum, összefoglalóval kezd...[link]

A gépeden vannak különböző módok, sztem a mozi/cinema módot használd a filmekhez és ott nézd meg a tesztábrákat is. Ha megbarátkoztál vele akkor érdemes beállíttatni mert itt eléggé kritikusan írnak róla de a végeredmény szerint elfogadható képe lesz....[link]

[ Szerkesztve ]

(#43379) weinmaker válasza péjé (#43378) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszönöm szépen! Igyekszem akkor beállítani. Azt a tesztet olvastam, de ezek a kalibrálások olyan bonyolultnak tűntek, hogy meg sem néztem. :)
Az első linked is nagyon hasznos, azt mindenképpen megcsinálom, mert az tuti nem tökéletes most.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43380) weinmaker


weinmaker
őstag

Esetleg akinek epsonja van, és leírná vagy elmagyarázná, hogy hogyan kalibráljam, annak nagyon örülnék. Akár privátban is, vagy telefonon. :) Előre is köszönöm, ha valaki veszi a fáradtságot! :R

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43381) zsoika válasza BBéci (#43376) üzenetére


zsoika
addikt

"Nem tudnám elviselni a plafonról lelógó vetítőt" Miért? Mi vizet zavar ott fent? Egyszer kell beállítani és kész.
A kanapéra állva, néha letörlöm a tetejét a portól és filmezés előtt le, utána meg vissza kell tenni a lencsevédőt.
Előnye számomra a "lógatásnak" hogy a kissé hangosabb gépek így messzebb kerülnek a fültől...pláne hogy a felfelé vetítő gépemet polcon elhelyezve még lejjebb kéne raknom.
Hátránynak azt tudnám mondani ,hogy így fentről szívja a hűtéshez szükséges levegőt és ott fent van a szobában a legmelegebb....ebből a szempontból nem túl szerencsés a "lógatás".
A szervizmenüben lehet ellenőrizni a hőfokot és több órás használat után is rendben volt. Még nem használtam nyáron a gépet, kíváncsi leszek akkor mennyire fogja befolyásolni ez az elhelyezés?!
Ha szükségesnek látom majd akkor, az ebből eredő esetleges hibák esélyét úgy fogom csökkenteni, hogy filmenként tartok egy fél órás szünetet.

[ Szerkesztve ]

(#43382) #48613632 válasza zsoika (#43381) üzenetére


#48613632
törölt tag

"és ott fent van a szobában a legmelegebb"
2-3 fokról beszélünk maximum, ami nem sok vizet zavar, akárhonnan nézem. De szerintem annyi sincs.

(#43383) zsoika válasza #48613632 (#43382) üzenetére


zsoika
addikt

szerkesztettem az hsz-t és írtam ,hogy a nyári melegben aggódok emiatt egy kicsit.
Ősszel vettem és eddig jól teljesít, de 300W izzós DLP gép és fontos neki a hűtés.

Szerintem a "lógatás " előnyös is lehet adott esetben...nem lehet az elhelyezésben általánosítani. Meg kell vizsgálni a lehetőségeket és a legjobbat választani. Kérdés kinek /minek a legjobbat?! ;]
Számomra előnyös ,de a gépemnek nem hinném. Batyó hívta fel a figyelmemet erre ezzel a géppel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#43384) Dorian válasza zsoika (#43383) üzenetére


Dorian
félisten

Klíma

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43385) Q válasza zsoika (#43381) üzenetére


Q
senior tag

Azért azt ne felejtsük el, hogy egy közép vagy felső kategóriás vetítő 2x, 3x akkora mint egy belépő. Ezt én sem szeretném nézegetni a nappaliba lógatva. :)

[ Szerkesztve ]

(#43386) #48613632 válasza zsoika (#43383) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szerintem, egy relatív csendes, lassan pörgő mennyezeti ventilátorral, kiegyenlítheted a léghőmérsékletet. Vagy légkondi.
Vagy, csak szimplán költözz az UK-ba ;]

(#43387) zsoika válasza Dorian (#43384) üzenetére


zsoika
addikt

Van 2 is...akkor meg is oldódott :C

(#43388) zsoika válasza #48613632 (#43386) üzenetére


zsoika
addikt

"Szerintem, egy relatív csendes, lassan pörgő mennyezeti ventilátorral, kiegyenlítheted a léghőmérsékletet. "
Az is van a nappaliban

(#43389) Coccer válasza péjé (#43361) üzenetére


Coccer
tag

Köszönöm a "gyorstalpalót"!

Ha van valami jobb alternatív ötleted ami jobb ezeknél, ne tartsd magadban!

Elfogadható Input lag, képminőség, 3D, stb... Nem baj, ha drágább, árban hajlandó vagyok feljebb menni, elvégre több évre terveznék.

Megpróbálom úgyis személyesen megnézni a kiszemelt típust. Pc játék (3D-ben is) és 3D film, 2D film (min. FullHD) a fő felhasználás.

(#43390) BBéci válasza zsoika (#43381) üzenetére


BBéci
titán

A plafon közepéről lelógó vetítő látványát nem tudnám elviselni. Nem kevesen úgy helyezik el.
A hátsó fal közelében rendben van.
Nálam itt az U alakú könyvespolc, ami vetítő-tartóként is funkcionál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43391) #48613632 válasza zsoika (#43388) üzenetére


#48613632
törölt tag

Akkor Nálad szerintem eléggé kiegyenlített az alsó/felső szobahőmérséklet. Ergo, ebből a szempontból mindegy.
De szerintem is jobban néz ki a hátsó falon, vagy a hátsó fal közelében lelógatva.

(beszúrhatok egy OFFnál is OFFabb kérdést ide? :B
A ventillátor indítása ill esetleges fordulatszámszabályzása megoldható akkor is, ha a korábbi csillár csak egy on/off kapcsolóval rendelkezett? Azaz függetleníthető a berendezésen belül anélkül, hogy különösebb fúrást faragást kellene mókolni a környezeten?)

(#43392) péjé válasza Coccer (#43389) üzenetére


péjé
őstag

Meg kellene adnod h mekkora képet szeretnél vetíteni, mekkora távolságból nézed (lsd. összefoglaló) hogy tudod elhelyezni a projit (belógatva, hátsó fal, asztalról). max. ft keret, jobb használt érdekel-e. A vászon külön móka, azt ne felejtsd el, ha megteheted fix kialakításút rakj fel.
Fontos hogy a projektor sötétített helységben tud jó képet adni, a falak színe minél sötétebb és kevesebb fényt ver vissza annál jobb. Ha fehér falú nappalid van akkor az sajna ront a képen...a feleségek meg jellemzően nem kedvelik a barlang-szerű nappalit...:-)

(#43393) zsoika válasza #48613632 (#43391) üzenetére


zsoika
addikt

Nálam csillárkapcsolóra van kötve , így az egyik billenőkapcsoló a ventinek ad áramot , míg a másik a világítást kapcsolja. Infrás távirányító van hozzá, de a világítási részt függetelenítettem a távitól..tehát direktben a kapcsoló kapcsolja. Ezzel buktam a drimmelhető funkciót,de amúgy is ledes R7S fényforrás van benne ami szintén nem fényerőszabályzós.
A veti része táviról indítható (telómon is van infra, szóval az is tudja)és 3 fokozatú+kikapcs.

Kérdésedre a válaszom az, hogy szerintem igen, de leegyszerűsíti ha csillár a kapcsoló. Ha egysarkú kapcsoló van nálad, akkor az mindig felkapcsolt állapotban kéne hogy legyen és az elektronikával (távi) kellene aktiválni a szükséges funkciókat (vil., venti, vil és venti).
Ha te is kikötnéd a világítási részt az elektronikából és kapcsolóról kapcsolnád a világítást (mint nálam), akkor csak a lámpával együtt kapna áramot a venti rész ...tehát csak akkor tudnád kapcsolni ha világítasz is.
Szóval megoldható, de akkor folyamatos közös betáp kell a két funkciónak és távirányítóval (vagy telóról ha van benne infra ) kell kapcsolnod.

[ Szerkesztve ]

(#43394) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Egy oktatóterembe keresek projektort. A feladata főként PPT-k, előadás anyagok, képek, esetleg egy-egy rövid videó kivetítése.

A terem kb 5 méter széles és 10-11 méter hosszú. Az utolsó sor kb 8-9 méternél fog elhelyezkedni.

Vetítési felületként jelenleg simára glettelt, fehérre festett gipszkarton fal áll rendelkezésre. Ha van racionális indok a vászon mellett, akkor az sem kizárt.
A vetített kép magassága kb 1,5 méter környéke kellene legyen, szélesség 2,5 méter (persze képarányok figyelembe vételével :) ). Szélességben van még mozgástér.

A projektor az álmennyezetről fog lelógni. Termen belüli elhelyezkedése szinte kötetlen, olyan távolságba rakjuk, ahova kell (a álmennyezet "szellős" felfogatása jelent némi problémát, de ebből a szempontból lényegtelen, megoldjuk).

A terem az átlagosnál talán valamivel sötétebb. Közvetlen napsütés szinte csak napfelkeltekor van, de akkor még nem kezdődik előadás. A hosszanti oldalon végig van ablakozva, de az ablak másik oldalán egy felülről fedett parkolórész van. Viszont jegyzetelés miatt lámpafény (jelenleg neon, közeljövőben ledpanel) gyakran elő fog fordulni és ekkor is jól látható kell legyen a vetített kép.

Alapvetően a tárgyalóinkban LCD TV-khez vagyunk szokva (képminőségre, fényerőre értve), emiatt van is félelem a projektorral kapcsolatban, hogy tudja-e azt a minőséget hozni, amit szeretnénk.

Ár... Nem vagyok otthon projektor témában, nem ismerem a nagyságrendeket. Induljunk onnan, hogy br. 500 a plafon, aztán meglátom, hogy ez reális-e az igényekhez képest. Egyelőre inkább a minőség számít, de nem minden áron.

Köszi a segítséget!

(#43395) Apicius válasza BBéci (#43390) üzenetére


Apicius
tag

A nappali egyben van a konyhával, így nincs hátsó fal ahova a polc és a projektor kerülhetne. A projektor kb. a két helység határára kerülne a plafonra, ezért gondoltam olyan tartó konzolra, amit használaton kívül kisebbre lehet összecsukni ezzel csökkentve a "belógás" mélységét. (Láttam olyat, amit az álmennyezetbe be lehet süllyeszteni, de nálam vasbeton födém van...)

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#43396) Coccer válasza péjé (#43392) üzenetére


Coccer
tag

Oh, igen, számomra evidens infók... sry

Nappali durván 4x4es, az egyik oldal teli falán van a tv, ide tervezném - sajna a tv miatt - motoros vászonnal. Emiatt nem feledkeztem meg a vászonról, a proji elhelyezése bárhogy megoldható a plafon bármely részén vagy a hátsó fal felső kb 1 méterén - alatta széles ajtó van középen -. A kép átmérő: lehető legnagyobb, 100-120", szerintem 100as lesz végül a vászon.

Falak fehérek, ezt majd tudjuk "igazítani", a szoba teljesen sötétíthető a redőnyök végett.

Felső összeghatár az általam írt Optoma kb kétszerese, tehát olyan 1600€, nagyon max 2000ig.
(nyilván, ha pld. 2200ért találnánk meg a megnyugvást sok évre, bevállalnám, de őrült költekezésbe nem verém magam. pld hdmi kábel 7000€ meg ilyenek nálam nem játszanak)

Ahogy nézegetem projiból jöhet a használt is, általában a házimozisok is vigyáznak a cuccaikra. (dettó)

[ Szerkesztve ]

(#43397) péjé válasza Coccer (#43396) üzenetére


péjé
őstag

A vászon szélessége x 1.5-1.6 az ajánlott nézési táv, ez kb. bevált de van aki nagyobb vásznat rak ennél persze ez egyéni ízlés dolga.
Ebben az árkategóriában új LCD vonalon az epson tw7300, 7400 fér bele a német amazonról, nálunk lényegesen drágább...néha feltűnik ennyiért 1-1 használt epson tw9300 ami ezen a vonalon talán a legjobb választás perpill.
Használtan láttam sony hw50 ill. hw55-öt az avx-en, érdemes rákérdezni...[link]

DLP vonalon újban nem igazán láttam olyat ennyiért ami középkategória lenne legalább.
Használtban van Runco Quantumcolor de ez igazából moziszobába ajánlott,
szintén felső kategória: Projectiondesign cineo 30, ez viszonylag nagy gép, az avielo quantum, (ilyet vettem most barátkozunk) ez kicsi, tökéletes képe van de kell neki hangcsillapító doboz sztem.

Ha olyat akarsz amit kiveszel a dobozból, könnyű helyet keresni neki (DLP-knél ritka a lencse eltolás és a nagy zoom) , halk, szép képe van akkor marad az epson, esetleg sony hw sorozat.
Az epson 7300 bár nem natív 4K (eltolással tudja a 4K felbontást) de tudja az emelt színteret (DPI) így azért közelebb van a 4K HDR képhez mint a belépő kat. 4K gépek, a 9300(9400)-as magas kontraszja miatt pedig sztem most a legmenőbb 4K LCD gép.

Jó minőségű motoros vászonra kicsit vadászni kell a használtak között, újonnan húzós az áruk. Sztem ezeknek kicsit olvass utána ha van kérdés akkor itt majd kisegítünk.

[ Szerkesztve ]

(#43398) Coccer válasza péjé (#43397) üzenetére


Coccer
tag

Mindjárt végig is bogarászom a leírtakat.

Motoros vásznakat már néztem, milyen árakon mennek. Előbb kiszemeljük a gépet.

Danke sör!

(#43399) Coccer válasza Coccer (#43398) üzenetére


Coccer
tag

Szerintem a 9es epsonokat megpróbálom személyesen megtekinteni. A 9300as kapható 2,200€-tól, ùj.

Köszönöm

(#43400) AVhelper válasza CsodaPOK (#43394) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

A kialakult gyakorlat szerint, ahhoz, hogy a 8 méterre ülők számára is látható legyen a vetített kép minden fontos részlete (szöveg, kép, stb.) annak legalább 2 m magasnak és 16:10-es képaránnyal számolva 3,2 m szélesnek kell lennie. A képet vetítővászonra kell vetíteni, mert a festett fal nem megfelelő mértékben veri vissza azt a fényáramot, amit a projektor árában kifizetsz. A megfelelő fénynyereségű vetítővászon tehát szükséges.

Vetítéshez az ablakokat függönnyel kell árnyékolni a helyiség világítását pedig úgy megoldani, hogy a vetítőfelületet a lehető legkevesebb megvilágítás érje. Egy oktatási helységben szabvány szerint 300 lux a megvilágítás szintje az oktatottak előtti asztalon mérve, de a vetítőfelületen ez a szint ne haladja meg a 150 luxot. Még ha ezek a feltételek teljesülnek is egy ilyen világos helyiségben a vetített kép ANSI kontrasztarány jó ha eléri a 20:1-et, ami már elegendő az úgymond „alapvető döntéshozatalhoz” (ez kell prezentációhoz, osztálytermi vetítéshez). Az LCD TV-k képminőségének eléréséről ne is álmodj!

Egy fent említett méretű (150") 16:10 arányú kép gain 1-es fénynyereségű vetítővásznon a szükséges 170 -190 cd/m^2 csúcsfényesség vetítéséhez 3,500 - 3900 lumen fényáram szükséges. Egy minimum 4200 ANSI Lumen specifikált fényáramú projektor elegendő is lehet, és ilyet 500 eFt alatt WUXGA felbontással már lehet kapni.

Epson EB-2247U
Panasonic PT-VZ470AJ
Optoma WU470
Panasonic PT-VZ580EJ
Hitachi CP-EU5001WN

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.