Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) a2d2 válasza .DLL (#36996) üzenetére


a2d2
addikt

Hát a hush-box elejére. Vagy ott teljesen nyitottak ezek?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37002) péjé válasza a2d2 (#37001) üzenetére


péjé
őstag

Ez egy epson service menu belépést ír le, próbáld ki Azért csak óvatosan ...:-)
[link]

(#37003) a2d2 válasza péjé (#37002) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi de ezt én linkeltem 5hsz-el feljebb :DDD
De kipróbálom mindenképp.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37004) .DLL válasza a2d2 (#37001) üzenetére


.DLL
veterán

"Hát a hush-box elejére. Vagy ott teljesen nyitottak ezek?"

Kialakítástól függ, de én nem tennék üveget, pláne nem plexit, mert beleszól a képbe szerintem.
Valami ilyesmit csinálnék, de ez csak egy elgondolás: [Link]

(P.H.)

(#37005) a2d2 válasza .DLL (#37004) üzenetére


a2d2
addikt

Ja értem, köszi.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37006) Ari18


Ari18
őstag

(#37007) péjé válasza Ari18 (#37006) üzenetére


péjé
őstag

Ez egy 4:3-as képarányú vetítő amit nem nagyon keresnek házimozisok, a nagy fényerő miatt azt gondolom ez inkább irodai felhasználásra készült, a rövid vetítési táv érdekes lehet annak aki direkt ilyet keres.
Értékre nehéz megbecsülni, nem tudni mikori, mennyit ment, ráadásul a fentiek miatt mozisok nem hiszem h elvinnék. Kezdd el hirdetni egy összeggel amit gondolsz érte és meglátod, esetleg cserét is írj hozzá.

(#37008) AVhelper válasza a2d2 (#36987) üzenetére


AVhelper
senior tag

Honnan veszed, hogy az EH-TW650 vagy esetleg más projektorok hűtése ugyanúgy működik azokat az aljukra állítva, mint megforgatva felszerelve, és miért gondolod, hogy mindennek bármi köze van ahhoz,hogy a plafon milyen közel van? Valószínűleg a megforgatott vetítőben másként áramlik a levegő, kevésbé hatékony a hűtés, és ezért kénytelenek növelni a hűtőlevegő mennyiségét, ami zajjal jár.

Az nem csoda, hogy a hallgatás helyétől távolabb a plafonra szerelt projektor halkabb, mint a közvetlenül a fej fölé szerelté. A dolgok hangossága ugyanis a tőlük mért távolság megduplázódásával -6 dB-vel csökken. Vagyis ami 1 m-re 28 dB, az 2m-re már csak 22 dB, 4 m-re meg már 16 dB stb.

Néhányszor magam is megírtam (lásd itt), hogy az Epson belépő házimozi vetítői nem igazán mennyezetre szerelésre lettek kitalálva (ez már az EH-TW5600/5650-re nem vonatkozik).

(#37009) .DLL válasza Ari18 (#37006) üzenetére


.DLL
veterán

Én egy HP mp3130-at próbáltam eladni pár hónapig, sikertelenül, a kínai gépek árszintje alá (25-30k) nem akartam már lemenni, azoknál szerintem jobb képe van, úgyhogy inkább megtartom.

(P.H.)

(#37010) Ari18


Ari18
őstag

.DLL
péjé

Köszönöm mind a kettőtöknek. Úgy fogok tenni, 30k nekem már jó érte, igazából ingyen volt szóval :)

(#37011) a2d2 válasza AVhelper (#37008) üzenetére


a2d2
addikt

A régi projektorom is Epson és annál nincs eltérés plafonra vagy talpára szerelve.
A zajkülönbséget mert nem úgy mértem hogy az egyik a plafonon van a másik meg a fejem felett, ugyanolyan távolságból hallható a különbség. Ez csak rátesz még egy lapáttal.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37012) vcsabika válasza szepi0808 (#36979) üzenetére


vcsabika
tag

Esetleg masik marka?

(#37013) szepi0808 válasza vcsabika (#37012) üzenetére


szepi0808
senior tag

Ami megfizethető és jó is, olyat nem tudok.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#37014) Neoteric


Neoteric
addikt

Tervezi innen valamelyikőtök a BenQ W1700-as vételét? Nagyon kíváncsi vagyok rá, ígéretes darabnak tűnik. Ha még faragnak a zajszinten, akkor abszolút értelmes upgrade lehetne W1070-ről.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#37015) péjé válasza Neoteric (#37014) üzenetére


péjé
őstag

Sztem olvasd el a hozzászólásokat itt...[link]

A belépő szintű 4K projik mint ez is ad majd egy magasabb felbontást ami szinte biztosan nem natív 4K lesz hanem pixeleltolásos ami még nem is gond de a kontrasztjuk és feketéjük ugyan úgy gyenge lesz mint most a belépő FHD vetítőknek. Kapsz magasabb felbontásban szürkét fekete helyett.
A 4K mellett igazából a HDR ami nagyot dob az egészen de ahhoz ennek a projektornak nincs elég fényereje, milliókért a lézeres vetítők tudják hozni a szükséges szintet perpill.
Sztem az a pozitívum ezekben h lenyomják a jobb FHD vetítők árát és évekig nézheted még ezeket míg leszivárognak a plebs által is kifizethető szintre a valós 4K HDR vetítők. Jellemzően akkor is használtan tudok majd vmi pár éves felső kategóriást megvenni.
Ez nem azt jelenti hogy nem fogadnám el ezt ajiba de nem adnék érte 6-800 eft-ot. Perpill a 4K HDR-t inkább TV-n érdemes keresni hacsak nincs tényleg sok lóvéd erre. Mondjuk egy jó FHD projektor is egy fél kocsi ára volt cc. 5-7 éve.

(#37016) Márton válasza péjé (#37015) üzenetére


Márton
nagyúr

"nem natív 4K lesz hanem pixeleltolásos"

De a vásznon ott a natív 4k - állítólag. Én is megnézném most már vhol saját szemeimmel ezt az xpr-t, amiről mondjuk a Benq az adatlapján mélyen hallgat. Vajon miért :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37017) c4 válasza péjé (#37015) üzenetére


c4
őstag

Az e-shiftes és ahhoz hasonló megoldásnál biztosan jobb az xpr technológia, mivel valós pixelekre épít, nem virtuálisra. Az eleve élesebb, nagyobb képi dinamikát tudó DLP technológia előnyeit is magával hozza. A fekete szint a 0,66-es chip esetén a ma már általánossá vált DC3-mal társul, aminek ismerjük a teljesítményét. A DC4 még mindig a prémiumkategóriában fellelhető. A fekete szintről már számtalanszor megállapítottuk, hogy a vetítési környezet nagyon behatárolja, mit ér el akár a legjobb vetítő. Egy rossz környezetben akár (kicsit sarkítva) a Sim2-t megverhet egy belépő w1070, ami ideális környezetbe van helyezve. Sajna ez a 600 juró meg ÁFA nem lesz kiugróan olcsó vetítő, a konkurencia is kínál már nem egy hasonló árfekvésű készüléket. Az izzó élettartamra vonatkozó számháborút senki ne vegye komolyan, az optika minősége és a zajszint, és egyéb szolgáltatás ami lényeges lehet. Valamint sajnos ez a modell nem támogatja az anamorf vetítést.

(#37018) Márton válasza c4 (#37017) üzenetére


Márton
nagyúr

600 juró? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37019) c4 válasza Márton (#37018) üzenetére


c4
őstag

Jaj, bocs elírtam... 2000 juró meg az ÁFA...

(#37020) xenon2


xenon2
senior tag

Üdv! Ez mennyire lehet minőségi megoldás? Érdemes kifizetni inkább ezért vagy ezért a felárat? Játékra,fim nézésre és monitor helyett is használnám. Köszönöm a segítséget!!!

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#37021) Ismerosok


Ismerosok
csendes tag

Sziasztok !

Az Epson EH-TW 5650 vettem meg.
3D-s aktív szemüvegből mit ajánlotok ?

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#37022) a2d2 válasza tl-x (#36997) üzenetére


a2d2
addikt

Nagyon fontolgatjuk a visszaküldést mert kibírhatatlanul idegesítő az egész, csak ugye német amazonos :(
Csináltam ma egy videót, a tied is ezt a kb 5 másodpercenkénti magas frekvenciájú cicergést csinálta?
[link]

Beléptem a szervizmenübe (ilyen fekete hátterű menü pár oldalon keresztül) de csak infókat tudtam kiolvasni belőle, nem volt semmi állítási lehetőség.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37023) péjé válasza xenon2 (#37020) üzenetére


péjé
őstag

Az adatlapok alapján pár dolog :
a HD39-et a legkönnyebb elhelyezni, van vertikal lens shift és elég nagy a zoom átfogása, a lámpája eco módban 15,000-et ígér (mondjuk ez nem tudom mennyire valós) de ha monitor helyett is használnád akkor talán a háromból ez. GT1080 játékra van kihegyezve, elég jó kis proji, a 142x nagyjából ennek az elődje (a 141x-nek műanyag lencséje volt és nem lehetett teljesen élesre állítani a képet). A színkerék sebességet nem láttam sehol, a szivárvány miatt érdemes utánanézni ill. a ventizaj is számíthat.
Keress pár tesztet, talán van érdemi infó (pl. input lag).
Az árukat nézve a gt1080 majdnem 2x a 142x-nek, ha csak a játék fontos akkor nem biztos h megéri.
A HD39 a legdrágább, filmre jó talán játékra is , bár a monitor dolgot nem értem teljesen. Ha dolgozni akarsz vele akkor sötét szobában nézed?

(#37024) AVhelper válasza c4 (#37019) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az eredeti sajtóanyagban "€1,599 incl. VAT MSRP" szerepel.

Nem ártana azt sem tudni, hogy akkor most milyen (0,47" vagy 0,66") DMD-t is építenek ebbe a BenQ W1700, mert ez bizony kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#37025) c4 válasza AVhelper (#37024) üzenetére


c4
őstag

Majd minden kiderül, ha kézbe vehető lesz.

(#37026) syberia


syberia
veterán

Még nagyon az elején vagyok az Excelvan BL-59 használatának, nem tudjátok miért nincs hangja egy dolby-s filmnek sem, youtube és pár normál felbontású filmnél szól szépen, de a 720-1080p felbontásúak mind némák. Telepítettem VLC, MPC lejátszót, azokkal sem vagyok előrébb. :(

Amúgy eléggé szép képe van, bár vászon nélkül a falra vetítve kell neki a félhomály 50% fényerő/kontraszt értéknél, este sötétben az igazi. Lövök este majd állványról fotót, közel 3 m képátlónál a hajszálakat jól ki lehet venni.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#37027) syberia válasza syberia (#37026) üzenetére


syberia
veterán

Wifi jól megy, a kis bluetooth 2.1 hangszórót is felismerte másodjára, de a beépített is elég hangos, csak ugye nincs semmi mélye. Jó lenne ha a beépített lejátszóval tudnám használni, a gépről kicsit macerás minden alkalommal átkötni a vga kábelt.

https://howbad.info/

(#37028) mocsyzozi


mocsyzozi
tag

Beruháztam egy logitech hub-ra és egy harmony 950 távirányítóra kicsit nehézkes volt összehangolni őket de kiválóan működnek,úgyhogy megszűnt az éjjeli szekrényen a távirányítóbazár....

Mocsyzozi

(#37029) tl-x válasza a2d2 (#37022) üzenetére


tl-x
őstag

Szia.
Nekem ilyen volt a venti hangja. [link] Kicsit elbizonytalanodtam lehet nálad mégis a lámpa adja ki a a hangot?

(#37030) a2d2 válasza tl-x (#37029) üzenetére


a2d2
addikt

Igen a tiéd inkább tűnik mechanikus, venti által okozott hangnak ami folyamatosan jelen van, az enyém pedig inkább valamilyen elektronika által okozott cicergés.

Megnéztem amazon.de-t, ez alapján akár ingyenes lehetne a visszaküldés 14 napon belül mert szerintem ez hibás termék: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37031) nihill válasza syberia (#37026) üzenetére


nihill
őstag

Nem tudom mennyire érvényes a tiedre, de a CL720D-nél le van írva, hogy nagyon kevés hangformátumot támogat beépítetten. Én is külső média lejátszóval használom.

(#37032) a2d2 válasza nihill (#37031) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, attól függ mi lett rá licenszelve, de gondolom ilyen olcsó kütyünél nem sok minden.
Én is meglepődtem hogy a régi boxomnál minden filmnek van hangja sima beépített médialejátszóval, az újnál meg semminek nem volt. Aztán feltettem a Kodit és megszűnt minden problémám.
Szóval első körben próbáld meg feltenni a Kodit a projektorra.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37033) syberia válasza nihill (#37031) üzenetére


syberia
veterán

Külföldi fórumokon is hasonlókat olvastam, de már működik a hang! :C

(#37032) a2d2: Köszönöm szépen a tippet, a Kodi megoldotta a kérdést, mindent szépen és kellő hangerővel lejátszik. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#37034) a2d2 válasza tl-x (#37029) üzenetére


a2d2
addikt

Ez alapján tekercs problémája lesz: [link]
De hogy miért nem ellenőrzik ezeket már a gyárban az kérdéses.

Tud esetleg ajánlani valaki megbízható halk projektort ami képes kb 220 cm-ről 100"-os képet vetíteni?
A fenti szívások után most már nyitott vagyok akár DLP technológiára is sőt most már szívesen megnéznék egy színkerék nélküli LED-eset hátha halkabbak azok.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37035) tl-x válasza a2d2 (#37034) üzenetére


tl-x
őstag

Hát nem tudom, de az ényém is gyárilag venti hibás volt.

(#37036) a2d2 válasza tl-x (#37035) üzenetére


a2d2
addikt

Elég hamar visszajeleztek a Budapesti Epson szervizből.
Asszem ebből visszaküldés lesz sajnos. Pedig olyan jó áron sikerült megcsípnem :O

Technikus kollégával történt egyeztetés alapján kérdéseire a válaszok:

1. A ventilátor fordulatszámát a beszívott levegő hőmérsékletének függvényében változtatja a projektor, átprogramozni nem lehet. (A mennyezet és a projektor közötti távolság nem befolyásolja ezt a hőmérséklet)

2. A magas frekvenciás zajt a projektor nagyfeszültségű tápegysége okozhatja ami az ívlámpát gyújtja be.

Ebben az esetben a leggyorsabb megoldás az eszköz visszaküldése az eladónak.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37037) tl-x válasza a2d2 (#37036) üzenetére


tl-x
őstag

Nem kérsz helyette másikat vagy végképp elment a kedved? Amúgy a Mo-i Epson szervíz is korrekt, futárt küldtek érte és futár is hozta vissza csak hát egy hónap volt. Szóval biztos gyorsabb a visszaküldés.

[ Szerkesztve ]

(#37038) a2d2 válasza tl-x (#37037) üzenetére


a2d2
addikt

Nem békéltünk még meg a plafon mód miatti magasabb zajjal sem sajnos.
Egyszerűen hihetetlen hogy a 7-8 éves projektorom halkabb plafonra szerelve mint ez.
Ilyenem van amúgy most: [link]
Ez is 28 dB ECO módban, de ez be is tudja ezt tartani.

Mondjuk ott lehet a kutya elásva hogy ez normál módon is kevesebb fényerőre képes mint ez ECO módban.
Azt nem értem hogy miért nem tesznek be ezekbe több állást is? Pl LED projektornál láttam hogy van 3 állásos.
Teljesen sötétíthető a szoba, bőven elég lenne nekem 1500 lumen.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37039) eddhunter


eddhunter
tag

Hamár venti.. én egy w1070+-T vettem. Sajnos nem tudom még beüzemelni, mert folyik a felújítás, de kipróbáltam és fülre baromi hangosnak tűnik. Hogyan tudhatnád meg, hogy normális-e? Persze biztos nem ártana egy tisztítás neki, de nem tudom, hogy neki álljak-e szét szedni. Márcsak azért is, mert még dec 9-ig garis.

(#37040) péjé válasza eddhunter (#37039) üzenetére


péjé
őstag

MIlyen távol lesz tőled? Eco módban sötét szobában ennek elég a fényereje mozizni, próbáld ki. Minden méter ha jól emléxem 2 dba-t jelent.

(#37041) eddhunter válasza péjé (#37040) üzenetére


eddhunter
tag

Sajna elég közel, kb 1,2 m a fejem felett konzolon. Na majd megpróbálom, h ECO módban milyen, csak most olyan káosz van itt, hogy a próbálkozás is nagy macera...

(#37042) .DLL válasza a2d2 (#37038) üzenetére


.DLL
veterán

Sajnos nem lehet olyan mértékben szabályozni egy ívlámpát, mint pl. a LED-eket. Egy bizonyos áramerősség alatt az ív kialszik, de annak közelében is "pislákolna" vibrálna a fénye.

(P.H.)

(#37043) a2d2 válasza .DLL (#37042) üzenetére


a2d2
addikt

Ja értem.
Kínomban már ilyen JMGO V8-at meg hasonlókat nézegetek és ezeknél a JMGO-knál pl 6 szinten állítható a fényerő.
Szerintem visszatérek a régihez és várok akkor még egy évet mert most hirtelen nem látok semmi olyant amit megvennék.
Illetve ez tetszene a 26dB-es ECO hangjával de ehhez meg kellene egy méterrel nagyobb szoba: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37044) .DLL válasza a2d2 (#37043) üzenetére


.DLL
veterán

Biztos, hogy jót linkeltél? Ez min. 380e Ft... Ennyiért szerintem AVX-en komoly házimozi vetítőket is találsz használtan. Benq W9000-et vettem tavaly nyáron 110k-ért, normál módban 28dB, eco módban 25... (mostmár hangosabb, mert a színkeréknek azért így 10 éves korára hallható a hangja, de amúgy egy mély, nem zavaró hangja van a gépnek, és ez érthető a méreteit tekintve.)

Csak egy példa az első oldalról: Mitsubishi HC9000 Noise: 22/19 dB :U hmm... :)
vagy Runco RS-900 ... stb.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#37045) a2d2 válasza .DLL (#37044) üzenetére


a2d2
addikt

Hát igen az a baj hogy 260 cm hosszú a szoba, ebből még lejön a projektor + kábelezés, marad kb 225 cm vetítési távolságnak. Azért örültem mert ez az EH-TW650 pont tökéletesen kitölti a 100"-os vásznat ilyen távról.
A képe is számomra teljesen megfelelő a régi után, csak ezt a zajszintet rontották el. Tegnap megmértem telefonnal és kb 30cm-ről egész pontos képet kaptam:
ECO: 28dB
ECO plafonon: 32-33dB
Normál: 37dB
Normál plafonon: ezt nem néztem de gondolhatjátok.

Én örülnék a legjobban ha lenne valami nagytestű short throw gép (és nem UST) nagy ventikkel ami tudna plafonra szerelve 28dB alatti zajszintet produkálni.
Egy LED-eset kipróbálnék szívesen mert állítólag ott a legkevésbé feltűnő a szivárvány, nincs színkerék hang, több lépcsőben állítható a fényerő, alacsonyabb fogyasztás->kisebb hőtermelés. Csak azt nem értem miért kell az összeset ilyen hordozhatóra csinálni.
Nem hiszem el hogy nem lenne kereslet egy plafonról lógatható nagy ledes vetítőnek szép nagy ventikkel és alacsony zajszinttel.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37046) .DLL válasza a2d2 (#37045) üzenetére


.DLL
veterán

Ja értem, tehát a throw ratio-val van a gond általában, mert rövid a szoba. :( neked akkor 1:1-nél kisebb arányszám kellene.. ..hátha van ilyen a használt felsők között.

Van kereslet arra is amit írsz, csak nem adják olcsón, mivel nagy = felső kat, LED-es = új. Ami új és profi az pedig drága. :(
De pl. Benq X12000, Vivitek H9080FD, stb.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#37047) c4 válasza a2d2 (#37045) üzenetére


c4
őstag

Van ST és UST vetítő. Például a BenQ W1080ST rövidebb vetítési távolságot enged.

(#37048) a2d2


a2d2
addikt

Lehet bennünk van a hiba, nem tudom.
Itt mindenki áradozik erről (ez az 1060-as amcsi modell): [link]
Ilyeneket írnak hogy ECO módban alig hallatszik és akár normál módban is elviselhető. :F
Gondolom náluk esély sincs hogy meghallják ezeket a magas frekvenciás zümmögéseket.

Akinek van kedve méricskélni egyet ezzel az appal könnyedén megteheti: [link]
Nekem a kivezető ventillátorrácstól kb 30cm-re mutatta a gyári értékeket.
Kíváncsi lennék nálatok mekkora a ventizaj némított szobában.
Én is lemérem még a régi projektoromat meg az újat normál plafonra szerelt móddal és csinálhatnánk egy táblázatot a végén belőle :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37049) .DLL válasza a2d2 (#37048) üzenetére


.DLL
veterán

A dB értékeket ráadásul 1m-ről szokták megadni, szóval ha 30cm-ről hozta a gyári adatokat, akkor 1m-ről még halkabb. Akkor lehet hogy a te füled érzékenyebb a zajra illetve ugye nem mindegy hol van a vetítő, a szobának is van akusztikája, van ahol erősíti a hangot. Ettől függetlenül a sípoló tekercs-zajnak nem kéne ott lennie. :/

(P.H.)

(#37050) Mik76 válasza a2d2 (#37045) üzenetére


Mik76
senior tag

Nekem van olyan kollegam aki viszi magaval az optoma 141x-et mindenhova ha utazik.

Kiprobaltam egy led-es optomat (ha jol emlekszem optoma volt.). Volt benne szivarvany boven, bar valoszinuleg kevesebbet kajalt mint az en hc3000-esem. Meg mondjuk ez 720p-t tudott, gondolom a full hd-s gepek jobban vannak osszerakva.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.