Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) BBéci válasza #99499520 (#44947) üzenetére


BBéci
titán

Valamennyit biztosan javítana, de hogy mennyit, az tnem tudom megmondani.
Hálószoba falai méginkább lehetnek sötétek, mint egy nappalié, hiszen oda végképp nem kell világosság. Éppen festeni készülünk, alighanem sötétszürke lesz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44952) Ijk válasza #99499520 (#44950) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez egy olyan játék hogy libikokazol a szobai igenyeid és kepminoseg között. Külföldi forumokon már fekete anyagokat hasonlitgatnak moziszobaba, tehát végtelenek a határok.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44955) gyeniko válasza #99499520 (#44954) üzenetére


gyeniko
őstag

Jaha, licit alatt áll még másfél hétig. Biztosan nem ennyi lesz a vége!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#44957) weinmaker válasza #99499520 (#44956) üzenetére


weinmaker
őstag

25000 lett a vége, ami vicc.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#44958) Janaboy válasza #99499520 (#44956) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Relisted lett ami elég fura. Ebayen is van nem látható minimal ár?
Az ilyennek mi ertelme van.

Janaboy

(#44960) gyeniko válasza #99499520 (#44956) üzenetére


gyeniko
őstag

Már sehol nem látni, mert "elkelt". Ez azért érdekes, mert a licit augusztus 14-ig volt nyitva és amikor tegnap néztem, még nem érkezett rá licit. Én azt gondolom, hogy a portéka nem kelt el, hanem az eladó lezárta az árverést. Erre van lehetősége mindaddig, amíg nem érkezett rá licit.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#44961) Ájvé válasza gyeniko (#44960) üzenetére


Ájvé
veterán

Van licit érkezése esetén is erre lehetősége, csupán beállítás kérdése. Megadhat minimum összeget ami alatt nem köteles elfogadni az ajánlatot, így szoktak indulni az 1$-os aukciók is. Szóval kevésnek találta vagy meggondolta magát akkor bármikor vissza tudta vonni az ajánlatot, addig még nem nyer egy licitáló (lejár az idő a megadott minimum értékkel mondjuk).

(#44962) gyeniko válasza Ájvé (#44961) üzenetére


gyeniko
őstag

Lehet, ennyire nem ismerem a rendszert. Mindenesetre újra felrakta, itt van
Közben megnéztem: van minimál ár, de rejtetten.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#44963) kalapacsolok válasza #99499520 (#44943) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

köszi :)

(#44965) jakusp


jakusp
csendes tag

Kedves Fórumtársak !
Segítségetek szeretném kérni, házimozi projektor ügyeben. Előre is elnézést a szakemberektől, ha valamit sántán sikerül leírnom/megfogalmaznom, laikus felhasználó vagyok, ezért kérek segítséget. A helyzet a következő, 2006 óta nézek egy Optoma H27 kivetítőt, amit még DVD lejátszóhoz vettem, és a felbontása is csak 854x480 natív (max.1280x1024). Azonban DV-I csatlakozón keresztül 720p, 1080i képet, nagyon szépen adja elő. Kizárólag mozira használjuk, nem is sűrűn, a 13év alatt került bele 1200 üzemóra. De megbízható, eddig hibátlan működésű. Dune HD B1 van rákötve, HDMI-DVI kábellel. Fejembe ült, hogy fejlesztenék valamelyest, de nem tudom, érdemes-e egyáltalán hozzányúlnom. Kiszemeltem egy Optoma HD33-at (örültem, hogy ezen még YPbPr is van, mint az enyémen, nem kell egyből mindent lecserélnem, DVD lejátszót, falba behúzott Component kábelt), ami már HDMI-s, valós 1080p-s. 4,5m-ről nézzük, kb.3m átlót, és nem tudom, hogy érzékelhetően jobb lenne-e a valóban fullHD-s HD33 képe. Leírt paraméterek alapján, elvileg szebbnek kell lennie, de lehet, hogy hozzáértő azt mondja, nem lesz nagy különbség. Előre is köszönettel,

(#44966) c4 válasza jakusp (#44965) üzenetére


c4
őstag

Több szempontból kell a kérdést megközelíteni.
Milyen formátumot nézel leginkább? DVD (720x576) vagy 720p, esetleg 1080p? A HD felbontáshoz már digitális csatlakozófelületet használunk (HDMI, DVI), az analóg kilőve, rosszabb képminőséget ad.
A filmek nagy része 16:9-es, illetve 21:9-es képaránnyal jelennek meg, a retro filmek még 4:3-as képaránnyal voltak rögzítve. Ami ebből fontos, hogy a mai házi-mozi vetítők már a 16:9-es chip natív képpontjaira épülnek, nem egy elektronikusan átskálázott képet nézünk.

[ Szerkesztve ]

(#44968) jakusp válasza c4 (#44966) üzenetére


jakusp
csendes tag

Köszönöm a segítőkészséget! Főleg 720p, és 1080p-s mkv-kat. DVD-n, ami analógon csatlakozik, már szinte csak a régebbi családi felvételeket, dvd-re kiírva. Mint írtam, HDMI - DVI-D-vel csatlakozik a Dune HD a projektorhoz, tehát digitális képet nézek, ami a 720p-t biztos tudja, a 1080-at nem (mert a max.felbontása 1280x1024), de azért látványosan jobbak a 1080p-s képek is rajta, mint a 720-asak.

(#44969) jakusp válasza #99499520 (#44967) üzenetére


jakusp
csendes tag

Hát, ha belevágok, azt is várnám tőle, de tényleg félek, hogy annyira nem ég és föld a különbség, mert a H27-esnek is szép képe van a DVI-D-n keresztül. De, ha azon múlik, azután csak 1080p-vel etetem, hogy kihasználjam a váltást.

(#44970) jakusp válasza c4 (#44966) üzenetére


jakusp
csendes tag

Bocs, csak félig válaszoltam. Szóval a H27 is házimozi projektor, natív 16:9-es képe van. A méretarányt nem kell skáláznia. Szeretem a régi filmeket is, bár a java abból is 1:2,35-ös volt, 4:3 képnél oldalt vetíti a függő fekete csíkokat, a magasság az alap.

(#44971) BBéci válasza jakusp (#44968) üzenetére


BBéci
titán

A natív felbontás számít, a max. azt jelenti, hogy olyat képes fogadni és feldolgozni. Azért látod jobbnak a 1080p-t, mert annak a többinél magasabb a bitrátája, tehát nem a felbontás miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44972) jakusp válasza BBéci (#44971) üzenetére


jakusp
csendes tag

Köszönöm szépen, kezdek afelé hajlani, hogy megpróbálom a HD33-at. Mindhárom segítőkész hozzászólást köszönöm !

(#44974) péjé válasza jakusp (#44972) üzenetére


péjé
őstag

Ha adsz egy forint keretet meg hogy új/használt jöhet akkor segíthetünk válogatni, a HD33-nál azért nem nehéz jobbat találni....ha már fejleszteni szeretnél lehet hogy így jobbat találunk.

(#44976) Pro Koryak válasza #99499520 (#44975) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha ilyet kell igénybe venned a jobb képhez, az sem biztató :U

(#44977) jakusp válasza #99499520 (#44973) üzenetére


jakusp
csendes tag

Tudom, hülyeség, de ha egy márka beválik, ahhoz hű szoktam maradni. A H27-et 2006 óta nézem, soha semmi nem romlott el rajta (igaz, csak 1200 óránál jár). Ezért most is csak az Optoma-kat nézegettem. A DLP képi világa nekem bejött, annak idején is körbejártam, tudtam, hogy az LCD-k szebb képet adnak, de a minőség tartóssága nálam bizonyított. A HD33 kontrasztja, fényereje, láttam, hogy a jelenlegi gépekhez képest kicsi, de a H27 is tetszett, ami 850lumen-t, és 2500:1-et tud, esti mozikhoz elegendő volt. Ehhez képest a HD33 csak jobb lehet a dupla értékeivel.

(#44978) jakusp válasza péjé (#44974) üzenetére


jakusp
csendes tag

Köszönöm a felajánlást, de már megrendeltem a HD33-at. Viszont nem érzem elkapkodottnak, körbejártam a témát, amennyire tudtam. A H27-hez képest ennek is fejlesztésnek kell lennie. Árban, meg a 3 gyermek mellett igyekszem nem elnyújtózni (asszony ezért is kinyírna), mindig van mire költeni a hobbikon kívül is. A HD33 talán a héten hozzám kerül, de, még ha garancia nélküli is (csak 6 év körüli készülék), egy polcon elfekvő új, nem használt példány. Szerintem, ez 95e-ért jó vétel. Ennyiért még megbízható használtak is alig vannak.

(#44980) jakusp válasza #99499520 (#44979) üzenetére


jakusp
csendes tag

A W1070-et, véletlenül épp nézegettem. Sokkal közelebb kellett volna tennem a jelenlegi jól bevált helyemtől, és elég hangos gép. Azt is néztem a HD33-nál, hogy nagy házas, hűtési zajának kisebbségében jobban bízok. Biztos lett volna jobb választás, mindig van sok csábító, kedvezőbb ajánlat, miután döntött az ember. Biztos igazad is van. Ez egyenlőre eldőlt, miután szolgálatba állt, kiderül, nekem megfelel-e, majd megírom.

(#44981) Ijk válasza jakusp (#44977) üzenetére


Ijk
nagyúr

Aztmondom hogy gyujts inkább, és ha van 300-400k akkor vegyél egy jobb régi dlp-t, pl gyulaipalitol. Olcsó 1080p-s dlp-t ne vegyél mert a natív kontrasztod az 1000-et sem éri el. Fontos hogy ha mostani 1:2500 nativ kontrasztot tud, még véletlenül sem lépj vissza ebben a parameterben.
Őszintén szólva 1:3000 alatti natív kontraszttal nem hazimoziznek, akármilyen felbontasrol is van szó.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44982) jakusp válasza Ijk (#44981) üzenetére


jakusp
csendes tag

Értem, köszönöm !

(#44983) alphamooncam válasza #99499520 (#44975) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem is látott még ilyet élőben, de fikázni azt tud. :(((
Évek óta használom nagy megelégedéssel az enyémet.

Mondjuk kapott tőlem a Darbbe egy Mainwell stabilizál tápot, mert korábban problémás volt a saját tápja. Javaslom azt cserélni alkalom adtán.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#44984) Pro Koryak válasza alphamooncam (#44983) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha valami jó, azon nem kell mókolni semmit!!!
Szerintem.

(#44985) alphamooncam válasza Pro Koryak (#44984) üzenetére


alphamooncam
őstag

Mégis, láttad már működni, vagy csak úgy alapból vagy ilyen negatív?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#44987) alphamooncam válasza #99499520 (#44986) üzenetére


alphamooncam
őstag

Varom a beszámolót! :)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#44990) gyulaipal válasza Ijk (#44981) üzenetére


gyulaipal
tag

Szerintem egyfajta "háborút" kellene indítani. Ennek a lényege az lenne, hogy "kényszerítsük ki", hogy mindenki használja inkább a projektorok "cinema" módban, kalibrálva mért kontrasztját- és fényerejét a katalógusban megadott, erősen félrevezető (nézhetetlen képminőség mellett mért) "csúcsértékek" helyett. A komolyabb gépek ettől komoly előnybe kerülnének, hiszen azok esetén sokkal inkább a valóságot tükrözik a leírt számok.

Mondok egy példát: egy emberke nemrég eljött hozzám baba-Barco-t nézni.Ő is olvasta a géptípus projektor.hu-s tesztjét (aminek "Nincs kompromisszum" vagy valami hasonló a címe) és a teszben olvasottak alapján kicsit aggódott, hogy a saját (sokkal nagyobb fényerőre és sokszoros kontrasztra specifikált) gépéhez képest visszalépés lehet ez a kis nyamvadt gép (pedig ebben 0,95"-es a DLP chip, a sajátjában "csak" 0,65").

Én a katalógus helyett inkább megnéztem az emberke gépének a tesztjét (talán a projectorcentral-on), ahol azonnal sokkal szerényebb mérési adatok voltak leírva. Én csak azt mondtam, hogy azért jöjjön el megnézni a gépet.

El is jött ... és persze volt nagy csodálkozás. Ez érthető, ha a KALIBRÁLT mérési adatokat összehasonlítjuk a gyári speckóval:

"Másik projektor" v.s. baba-Barco:

Spefifikált fényáram: 2200 lumen v.s. 1400 lumen

Viszont a Cinema módban, rendes képre kalibrált fényáram:
560 lumen v.s. 1300 lumen

Ja, persze a Barco esetén nincsenek "képi módok", az csak egyféle módban tud vetíteni ... de akkor korrekt a kép és alig veszít fényerőt a gép a kalibrálás során. Így kell valós optikai teljesítményre optimalizálni a gépet ...

Szóval meglepő módon sem a kontrasztot sem a fényerőt nem kevesellte a vendég szeme, pedig első körben (szándékosan) egy totálkáros lámpával (és ipari lencsével) szerelt gépet néztünk meg (2500:1 kontraszt, 500 lumen körüli fényáram). Ez a gép még ezzel a hulla lámpával (és lencsével) is elkápráztatta a vendég (speckó szerint) "sokszorosan jobb" paraméterekhez szokott szemét. Nem fura?

Persze azután néztünk "rendes" gépet is (rendes fényerővel meg rendes kontraszttal is) de muszáj volt először "kalibrálni" a vendég szemét. :-)

A fentiekből is látszik, hogy mennyire félrevezetőek a katalógusokba leírt számok ...

Világ projektorosai egyesüljetek!!! :-)

(#44992) xenon2


xenon2
senior tag

Mennyit mehetnek el a BenQ W1070+ gépek? Nézzétek az össz óraszámot. :)

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#44994) xenon2 válasza #99499520 (#44993) üzenetére


xenon2
senior tag

Meglepően újszerű és halk. Némelyik 1000 óra alatti nincs ilyen állapotban. Por szennyezés sincs a vetített képen. :) Most leborulok a BenQ és a karbantartás előtt. :)

[ Szerkesztve ]

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#44995) Pro Koryak válasza #99499520 (#44986) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha Epson tw5500-asod van, ahhoz tök felesleges Darbee-t venned. Az még mindig egy nagyon jó gép!
Kérdezz meg bárki hozzáértőt.
Egy alap fullhd lcd/dlp géphez még elmegy. Azoknak a képén van mit javítani, módosítani.

Nálam Sim2 van, kalibrálva, neeem nincs minden "pupon"!

(#44998) Ijk válasza gyulaipal (#44990) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ahhoz valószínűleg egy gyártó független hitelesítés kellene. De jó lenne valami megbízható összehasonlítás mert főleg kontraszt téren nagy a katyvasz. Home theater approved plecsnit eleve 2000- nel magasabb kalibralt nativ kontrasztu gepekre adnék. Rögtön megcsappannanak a jatek vetitok eladasai.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44999) Pro Koryak válasza #99499520 (#44996) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Anno komoly gép volt ez az lcd-k között.
(kb. mint a mostani w9400, sőt...)
Lehet még ma is megszorongatna jópár 6-700e ft-os lcd/dlp-t.

Szerintem el fogod adni a Darbee-t, mert nem lesz értelme, más lesz a kép, de hogy jobb nem, az szinte biztos.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.