Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) eM'82 válasza Smish (#53000) üzenetére


eM'82
addikt

Magára a megoldásra lettem volna kíváncsi, hogy mi a különbség, mi van ha bedöglik, gyengül-e a fényereje az órák számával?
Nem egy kategória, tudom, de ha nekem ilyen játszósnak (ps4+yt+netflix) megfelelt volna alkalomadtán akkor miért ne ?
Amúgy ma volt szerencsém megnézni. Kevésnek éreztem a "feketét", illetve a fényerejét is (ok 600 ansi, de legalább már tudom mire számítsak), a fehér sem volt igazán fehér.

Két Benq között nem tudok dönteni. Még alszom rá párat.

[ Szerkesztve ]

(#53002) Smish válasza eM'82 (#53001) üzenetére


Smish
tag

Ez jó döntés, félre ne értsd, nem akarlak mindenáron rábeszélni a Benq-ra. Csak ne lg-t vegyél. Én is kezdő vagyok, de pont ezzel a kettő típussal most van tapasztalatom. Amúgy az lg-nek is nyilván meg van a maga előnye. Utazó projektornak pl egy nyaraláshoz ha rossz idő van pont megteszi, de igazából ahhoz meg pofátlanul sokba kerül.

(#53003) Vhiktor válasza eM'82 (#53001) üzenetére


Vhiktor
veterán

W1090-et vedd meg. Bőven jó az a 2 év garancia. Hány óra van benne?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53004) eM'82 válasza Vhiktor (#53003) üzenetére


eM'82
addikt

ez alapján: 0 km-es. Összevetem amennyire lehet a másik kettővel.

(#53005) proci985 válasza eM'82 (#53004) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mindenkeppen nezz throw calculatort is, hogy tudjak e megfelelo tavolsagbol a vetitendo kepmeretet

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#53006) Vhiktor válasza eM'82 (#53004) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hát én már attól visszahököltem, hogy konzol játék projektor? WTF?

Személyesen nem találkoztam ezekkel a gépekkel, de a W1090 jobban filmezésre való és teszt is van róla(elég szép kalibráció utáni eredményekkel).

Személy szerint biztos vagyok benne, hogy sokkal jobb/kiegyensúlyozottabb képe van mint a TH szériának.

De ha tudod nézd meg Őket személyesen és ameléyik jobban tetszik vedd azt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53007) eM'82 válasza Vhiktor (#53006) üzenetére


eM'82
addikt

Ilyen input lag mellett kár meglepődni. :) Osztott képernyős autós játékoknál jól fog jönni a projektor képe.
Pár feature-rel többet tud a TH685, meg a -1 év gari miatt kb 1 árban van a kettő (számomra). Nekem jó lesz ez (játszós, gyerekkel mesét nezős), de értem hogy filmezésre a másik lehet jobb választás lenne. :R

proci985: megnéztem. :R A TH685 meg a W1090 is ok lenne. Fix helye még nincs (felújítás előtt tuti nem szerelem fel a mennyezetre), meg a vászon is pakolható ide-oda. Nekem nem ez lesz a fő filmezős megoldásom (akkor vsz másik kategóriát lőttem volna be, így meg jut másra is gempa :DDD ).

[ Szerkesztve ]

(#53008) Vhiktor válasza eM'82 (#53007) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen input lagban nagyon jó az a 8 ms, de másiknak meg 33 ms, nem oszt nem szorozz szerintem.

De tényleg nehéz így látatlanban a 2 között választani.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53009) Smish válasza Vhiktor (#53006) üzenetére


Smish
tag

A 685i-nek 8ms az input lagja 120 hz képfrissítés mellett. Szerintem ez extrém jó. Egy átlag gamer lcd-nek rosszabb. Észre is vettem Cold Warrban hogy javul az átlagom mióta ezen játszom és nem az 55-ös tévén.
Filmezésre nem tudok mit mondani. Lehet jobb w1090, de a 120 hz hiánya miatt nálam eleve szóba sem került.

Megelőztek :))

[ Szerkesztve ]

(#53010) proci985 válasza eM'82 (#53007) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

btw Benq W2000 miert esett ki?

short-throw, kifejezetten jo mozizni es mivel alacsony az input lagja, jatszani is remek rajta. gyakorlatilag azt szokas a proto gamer projektornak tartani, mielott a kategoria letrejott.

ha nincs fix hely is azert nezz utana, nagyon nem mindegy, hogy mondjuk tud 1.0 koruli throwt, vagy csak 1.7 korulit. utobbi par eve meg normalis volt es elegge meg tudja neheziteni az elhelyezest.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#53011) Vhiktor válasza proci985 (#53010) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem azt nem kapni már újjonan, de egyébként az lenne a tuti választás.

Nem akarok hülyeséget modnani, de én úgy tudom, hogy a dlp technológiából adódoan lazán tudja mindegyik a 120HZ képfrissítést.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53012) Vhiktor válasza Vhiktor (#53011) üzenetére


Vhiktor
veterán

*
Másra gondoltam a képfrissítés alatt.

A 685i tud fogadni 120p-t fhd felbontás mellett hdmi 2.0-n keresztül.
A W2000 és W1090 csak 60p-t.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53013) Smish válasza Vhiktor (#53012) üzenetére


Smish
tag

Hát most hirtelen én is vakartam a fejem hogy hogy is van ez :F
Akkor tudnak 120hz-et csak 60 képkocka mellet?
Az se rossz amúgy ha így van, legalább nem folyik ki az ember szeme.

(#53014) eM'82 válasza proci985 (#53010) üzenetére


eM'82
addikt

ha éppen lenne 100k körül (úgy hogy 1-2e órát még tudjam használni lámpacsere nélkül) használtan akkor ok lenne, de jelenleg nincs. :(
throw distance-re ezt írja: 1.13:1 - 1.46:1 (D : W).
For a 254 cm diagonal screen, place the projector lens between 2.5 m and 3.2 m from the screen.
Nekem ez így patent, meg tudom oldani.

2 éve vettem egy AUN Full HD projektort, de az akkora csalódás volt, hogy inkább hagyjuk. Mezei célra lett volna az is (nem vagyok nagy gamer, főleg Fifa + pár autós játék a családdal), és azt akartam leváltani most egy jobbra, aminél a színek, fényerő, élesség, stb rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#53015) BBéci válasza Smish (#53013) üzenetére


BBéci
titán

Maximálisan elégedett vagyok a 23,976 fps-sel, megőrülnék attól, ha ugyanezeket pulldown-nal 60-on kellene néznem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53016) Vhiktor válasza eM'82 (#53014) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ahhoz a projektorhoz képest ezek hatalmas előrelépések lesznek :)

@BBéci
Filmekhez én is csak is kizárólag 23,976 fps-t használok.
De játékokhoz ez borzasztóan kevés.

Egyébként meg az az optiomális ha minden tartalom olyan képfrissítéssel jelenik meg ahogy az készült :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53017) BBéci válasza Vhiktor (#53016) üzenetére


BBéci
titán

Azzal szoktam játszani, amivel egyidős vagyok. ;]
Viccet félretéve, tévén, vetítőn soha életemben nem játszottam, nem is fogok. Viszont mostanában vettünk három társasjátékot, feleségemmel heti 2-3 estét azok valamelyikével töltünk. Sagani, Ganz schön clever, Copenhagen. Komoly agymunkát igényel mindegyik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53018) proci985 válasza Vhiktor (#53011) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ahogy neztem hasznalt is jatszik, gondoltam feldobom hatha. W1090 is elvileg kifutott ahogy tudom.

eM'82: paran a topikban atalltunk 1.0 koruli nezesi tavra.

jolvan, akkor van tapasztalatod :).

en egyebkent a W2000en jatszottam, Cyberpunk teljesen eszmeletlenul nez ki 120"en.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#53019) Smish válasza BBéci (#53017) üzenetére


Smish
tag

Akkor minek írsz ilyen marhaságokat a projektor topicba ha nem is értesz a pc/konzol játékokhoz és nem is érdekel?
Biztos van társasjáték topic is, ott biztos kiváncsiak a történetedre. Vagy a hobbid itt trolkodni? Én még új vagyok, nem ismerhetlek.
Másnak biztos nincs családja aki ide ír.
Ez ilyen tök jó lekezelős nagyképü duma volt.
Köszönjük Emese

(#53020) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

altalaban: finoman, ne vigyuk el flamebe :R

vannak eltero felhasznalasok. viszont jellemzoen a projektorok jok jatszani is, es tenyleg eszmeletlenul tudnak kinezni. arra viszont ugyelni kell, hogy par projektornal vallalhatatlanul magas az input lag. ez filmnel nem erdekes, jateknal igen. modern projektorok kozott is van ami alkalmatlan a celra, pl a Viewsonic X1.

ugyanugy, csak azert, mert alkalmas jatekra meg nem jelenti azt, hogy altalanossagban gyengebb lenne egy projektor, ld a W2000, de pl a (felig utod) W2700 elvileg ugyanugy jo a celra.

mondom ezt ugy, hogy jelenleg 32"esem van monitornak, de jatszottam evekig 3x22"on, 55"on es van VR headsetem is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#53021) BIGi75 válasza makkmarce (#52999) üzenetére


BIGi75
senior tag

Teljesen egyet értek a hozzászólással.
Én is nemrég kezdtem újra projektorozni és hasonló feltételekkel indultam neki. Próbálkoztam egy új LG HF65LSR-el, másnap visszavittem a boltba (még jó, hogy neten vettem, visszavették) katasztrófális fekete szinttel és kontraszttal rendelkezett. Gondoltam elengedem a ledet meg a wifis funkciókat nézelődök valami jobb használtban. Epson TW9200 lett belőle és nagyon elégedett vagyok vele. 260k volt, 3650 órával, szakszervízben rendberakattam (lámpacsere, tisztítás, kalibrálás) + 53k és most kifogástalan. Nagyon könnyen telepíthető, zoom, lens shift, szuper képminőség...

(#53022) Vhiktor válasza BIGi75 (#53021) üzenetére


Vhiktor
veterán

A "kalibrálásnak" nem sok értelme volt, mert lámpa csere után azért illik belerakni 100 órát, valmint a projektort mindig a végfelhasználás helyén kell kalibrálni, különben nem lesz kalibrált képed, kb anyit ér mint a gyári képmódok.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53023) cinemazealot válasza proci985 (#53020) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én konkrétan projektoron játszom, legalábbis a játékra szánt gép arra van rádugva. Kolosszális érzés, amikor pl. az Elite Dangerous űrhajóinak pilótafülkéiben ülve bezuhanok egy térugrást követően egy rendszer központi csillaga elé, majd leszállok egy bolygó felszínére vagy bedokkolok egy űrállomásra. :D

(#53024) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Ezt a projektort (TOPRECIS T7)miképp tudom összekötni egy Galaxy S7 telefonnal, hogy arról nézzem a falra vetítve a tartalmakat?

(#53025) cinemazealot válasza zolikaDB (#53024) üzenetére


cinemazealot
addikt

Pl. a HDMI-be dugsz egy Miracast/Anycast/Chromecast kütyüt és a tükrözöd rá a telód képernyőjét.

(#53026) BIGi75 válasza Vhiktor (#53022) üzenetére


BIGi75
senior tag

Hát gondoltam is, hogy megkereslek, mert láttam korábban, hogy csinálsz ilyet és olvastam is, hogy jobb a helyszínen. A lámpacsere alkalmával ez díjmentes volt, így sokat nem veszítettem. Ha meglesz a 100 órám privátban kopogtatnék, rendben?

(#53027) zolikaDB válasza cinemazealot (#53025) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm! :R

(#53028) Vhiktor válasza BIGi75 (#53026) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nagyon sokat lehet rajta javítani.
Köszönöm a bizalmat és keress nyugodtan amikor úgy érzed :R

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53029) BIGi75 válasza Vhiktor (#53028) üzenetére


BIGi75
senior tag

Köszönöm. 12h van benne, múlt héten jött haza, jelentkezem ha elérkezett az idő..

(#53030) Biga123


Biga123
addikt

Hali
Elgondolkodtam egy FHD-s projektoron.
Filmezés a fő cél. Lehet néha kültéren is használnám sötétedés után, a szobát meg nem vagyok rest besötétíteni. Első projektor lenne szal nem igazán tudom merre induljak.
Első körben laptpról lenne etetve , de ha beválik akkor lehet vennék mellé egy android tv boxot. Eddig arra jutottam h olcsó húsnak híg a leve , de 100K fölé nem szivesen mennék (inkább alá).
eddig ezt találtam, [link] ,vagy ez nagyon gagyi?
Valószinüleg vászonra lenne küldve a kép mert alkalmas falfelülettel nem rendelkezem, és az elvileg nem is ajánlott. Vetítési távolság kb 3m , a lehető legnagyobb képméret mellett.
Minden tanácsot segítséget szívesen fogadok, vagy várjam meg az EB végét ? :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#53031) cinemazealot válasza Biga123 (#53030) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem ettől a 36 W-os csöppségtől túl sok jóra ne számíts! :N Ha már próba nélkül is azt mondod, hogy a falra vetítés nem ajánlott (ami egyébként szerintem nem igaz), vélhetően azért, mert nem lesz elég jó a vetített kép minősége, akkor ne ebben a kategóriában kutakodj! Inkább válaszold meg az összefoglalóban feltett kérdéseket és majd a hozzáértők ajánlanak Neked valamit. De borítékolom, hogy előbb ajánlanak majd Neked egy minőségibb modellt használtan.

Pár hete egy méltán népszerű modellből kettő is elérhető a hardveraprón. Én lehet, hogy előbb próbálnám ki azokat (ha szerencséd van, még személyesen is szemrevételezheted őket vásárlás előtt). :K

(#53032) Vhiktor válasza Biga123 (#53030) üzenetére


Vhiktor
veterán

Használtan w1070 belefer a keretbe és megeszi reggelire a linkelt projektort.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53033) Biga123 válasza cinemazealot (#53031) üzenetére


Biga123
addikt

Igen sajnos én is erre jutottam. h 100 alatt fhd ban nem sok keresnivalóm van, a használttól picit félek. + még az is kérdés mennyire zavaró a hang , mert kb a fejem mellett lenne (legalábbis közel lenne) lehet ebből egy 65" os TV lesz :D. Félek a macerától is , bár heti 1-2 alkalommal elviselem ha megéri . Nem fixen lenne telepítve .

Vhiktor: köszönöm szétnézek.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#53034) cinemazealot válasza Biga123 (#53033) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én nem írnám le a 100 eFt alatti vetítés lehetőségét. Viszont ha fix, hogy a fejed mellett lenne és a büdzsé sem tornázható feljebb, akkor szerintem inkább nézz tévé után! Projektornak akkor van értelme, ha a zúgása elfedhető fizikai eszközökkel (pl. hushbox vagy dedikált vetítő szoba használatával) vagy túlkiabálható megfelelő hangrendszerrel. :) Persze ha az a célod, hogy egy kicsi, hordozható eszközből csikarj ki relatíve nagy és jól látható képet, akkor nincs más választásod mint vetíteni, csak az eredmény lesz nagyon kompromisszumos (vagy költesz rá egy vagyont).

A használttól viszont nem feltétlenül kell félni. Ha az eladó régi motoros és kellőképp megbízható, akkor nagy eséllyel nem faragsz rá. Adott esetben még próbára is adhat lehetőséget. Sajnos a vetítés egy olyan hobbi, ahol a minőség sokszor horribilis összegből vásárolható csak meg újonnan.

(#53035) EPD válasza LuSa (#52998) üzenetére


EPD
újonc

A konzolt lehet gipszkarton álmennyezetre is rögzíteni?
Érdekes lehet a projektor,. Használtat megéri DLP-ben venni?

(#53036) EPD válasza makkmarce (#52999) üzenetére


EPD
újonc

Erre a távra mi lenne ideális? Mert bár mozira szánnám, azért elcsábúlnék néha gémezni is szerintem. Igazából ezért is hajlok a LED felé.
Most csillár van, de nem sokáig, így a mennyezetre is felrakható egy konzol.falra fogok vetíteni, mert a feleség nem akar fix felületet "tv-zésnek" áldozni. Marad a kompromisszum. Matt fehérre van festve, de lehetne simább, egyenesebb a 100+ éves pesti lakás fala.
Jelenleg egy sony 3LCD (vpl-ex5) projektorral játszunk asztalkáról. Csirkerácsos, meg nem olyan éles, fényes, mint a monitor, de azt érezzük, hogy szívesen nézünk majd projektorról filmet.
A HDMI elég nekem az okosításhoz. Chromecast és szevasz. Van itthon NAS és az lesz a média szerver.
Occsó kínaira nem akarok egy fillért se pazarolni.

A fenti Benq azért lehet izgi, mert a vásznat más vinné én meg akkor a projektort. Csak aztmondod vászon nélkül kevés a fénye?

(#53037) BBéci válasza Smish (#53019) üzenetére


BBéci
titán

Meséld el, mi marhaság, mi a trollkodás a hozzászólásomban!
Ez a topik a tv & audió csoportba tartozik, nem a játékok közé. Elsődlegesen házimozis téma.
A vetítés a hobbim, 2003-óta művelem.

#53021BIGi75
Az szuper vétel volt, remek vetítő tulaja lettél. Amit Vhiktor írt, az jogos.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53038) Smish válasza BBéci (#53037) üzenetére


Smish
tag

Megfogalmaztam magamban egy szép választ de szerintem hagyjuk, ebben a kérdésben nem fogunk egyet érteni.

Kinéztem kettő vásznat:
[link]
[link]
Az első kérdésem hogy mi a véleményetek róluk, van e valakinek személyes tapasztalata velük?
A másik meg hogy mindegyik típusból van motoros verzió de majdnem a duplájába kerül.
Még régen valahol azt olvastam hogy a motoros változatok a látványos működésen túl védik a vásznat is hogy ne hullámosodjon meg. Mennyire igaz ez, érdemes a dupláját kiadni ugyanarra a vászonra csak a motor miatt?

(#53039) mettek válasza Smish (#53038) üzenetére


mettek
addikt

Amikor elkezdtem projektorozni akkor egy benq w2000+ al kezdtem és kaptam hozzá egy hasonló funscreen vásznat. Képminőségre teljesen rendben volt. Mondom a negatívumait:

1. Iszonyat hamar pöndörödik a széle, nálam az 5cm fekete sáv oldalt eléggé befordult.

2. Az enyémnek nem volt rendes mennyezeti pántja, csak kampós megoldással lehetett rögzíteni és mivel a kifutója is kevés volt ezért a tokszerkezetet kellett leengedni és ezt lánccal kellett megoldani ami elég szarul néz ki.

3. A rolós kézi mozgatás elég körülményes pláne ha magasabban van a vászon

De legalább olcsó.

Borítékolható hogy ha benne maradsz a vetítésben akkor feljebb fogsz lépni vászon ügyben de kezdésnek jó lehet.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#53040) cinemazealot válasza Smish (#53038) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...a motoros változatok a látványos működésen túl védik a vásznat is hogy ne hullámosodjon meg."

Attól függ, melyik másik típussal szemben. A motoros nélküli rolós vászonnál lehetséges, hogy jobb, mert a motoros leengedi a vásznat, nem Neked kell lehúzni. így a motoros esetén egy erőhatást (a függőleges irányú feszítést) mellőzöl használat közben. A fix vásznakkal szemben viszont csak helyfoglalás szempontjából van előnyben. A fix vásznak jó eséllyel nevezhetőek a legjobb minőséget nyújtó megoldásnak.

(#53041) BIGi75


BIGi75
senior tag

Már nem tudom ki keres ebben a kategóriában, de jofogásra tegnap felkerült egy optoma hd36 210 órával, 120k-ért, ami sztem nagyon jó vétel, ha az egyéb paraméterek megfelelnek...Nem lesz sokáig fent, úgy gondolom.

(#53042) proci985 válasza BIGi75 (#53041) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, annyiert en ramozdulnek ha az egyeb parameterek (throw distance!) stimmel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#53043) Smish válasza mettek (#53039) üzenetére


Smish
tag

Értem, köszi a tanácsot. Ez nem túl jó hír. Gondolom akkor ebben az árfekvésben, 40-60ft között mind ilyen lehet, tehát nem egy tartós befektetés egyik sem.
Hát fix vászonnak nincs helyem, úgy hogy most agyalok mi legyen.
Nem szívesen költeném el mégegyszer a projektor árát egy vászonra, bár tudom hogy attól is nagyban függ a képminőség.

(#53044) proci985 válasza Smish (#53043) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

megprobalhatsz vadaszni, nekem Daniabol a ComputerSalgtol lett vegul 450 eur korul motoros vasznam, ami normal esetben ilyen 1200-1500 korul ment. Grandview, szepen integralhato es kb ugyanolyan jol mukodik egy evvel kesobb mint amikor tavaly felraktuk.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#53045) péjé válasza Smish (#53043) üzenetére


péjé
őstag

Keress avx-en, PH-n használt vásznakat, hátha vmelyik megfelel. Ár/érték arányban az optoma talán a legjobb, nem noname és vannak üvegszál erősítéses vásznai, ezek nehezebben hullámosodnak. A Grandview kzepes árban mozog, szintén üvegszálasak a vásznai, én kb 8 éve használok ilyent.

(#53046) BIGi75 válasza Vhiktor (#53022) üzenetére


BIGi75
senior tag

Kalibrálaskor egyebként szoftveresen belenyúlva, az alapbeállításokon módosítva igazítják az ideálishoz a képet, vagy a felhasználó által is használt menüben fellelhető "csúszkákkal" történik a szín- és kontraszt beállítás?

(#53047) Vhiktor válasza BIGi75 (#53046) üzenetére


Vhiktor
veterán

Menüben fellelheto csúszkakkal, esetleg service menu beallitasaival, de arra nagyon ritkán van szükség.
De nem a kontraszton van a hangsúly.
Pl ha a fehéregyensúly mindenhol azonos erteken van vagy a gamma görbe akkor meg sem próbálták kalibralni.

Tehát minimum 2 pontos fehéregyensúly (de ez lehet 10, 20 pontos, megjelenito fuggo) és 6 pontos szín kalibráció valamint gamma kalibracio szükséges.

A vegpontozas meg alap (fekete és feherszint beallitas)

Vannak projektorok mint pl sim2, annak a kalibralasa szoftveresen történik, mert ott ezek a bellitasok nem érthetőek el menüből.

Itt igazából nem is az a lényeg hogy menüből vagy szoftveresen történik a kalibracio(egyébként a menüs módszer is szoftveresnek szamit)hanem az hogy, ezeket szemmel nem lehet beállítani, mindenképpen műszer és kalibracios szoftver kell hozzá.

Vannak speci eszkozok, úgynevezett lutboxok, azokra pedig feltöltesre kerül 1D, 3D lut tábla.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53048) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Szürke "vásznat" falra festeni van értelme? Vannak erre alkalmas, matt, tisztán szürke festék, ami olcsóbb is, mint egy vászon?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#53049) BIGi75 válasza Vhiktor (#53047) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ez mind oké, az előbb inkább arra gondoltam, hogy menüs beállításnál később pl. a gyerekem elnyomkodja a kalibrált gépet és nem tudom mi hol állt, akkor lehet kezdeni előlről...Vagy lementjük memóriába a beállítást és kész?
Most egyébként úgy jött vissza a proji, hogy minden középértéken volt.

(#53050) Vhiktor válasza Vhiktor (#53047) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hozzatennem hogy sim2 esetében sem tud semmivel sem többet a sw mintha a paraméterek ki lennének vezetve a felhasználói menübe.
De ezt a sim2 nem teszi meg, ami szerintem szivatas. Persze ha ujjat veszel akkor adják hozzá a swt, de ha használtan veszed és nem kapod hozzá akkor már macerás a beszerzése.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.