Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) hjtz4t3wrseg válasza péjé (#43450) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Oké !
köszönöm ! :R

(#43453) hjtz4t3wrseg válasza #99499520 (#43452) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

köszönöm.

(#43454) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Az is baromság, már bocs, hogy 65" oled vagy vt60 és akkor megvan a brutál képminőség és majd közelebb ülök.
A szemed meg jojózik egy film megnézése után, mert a pofádba világít a tv 1,5m-ről. :Y
1 év múlva meg mehetsz valamelyik optikába szemüvegért.
Egy vetített kép sokkal szemkímélőbb, tök sötétben is, főleg 3-4m-ről.

(#43455) Ijk válasza Pro Koryak (#43454) üzenetére


Ijk
nagyúr

Miért szemkímélőbb 3m-ről bámulni egy nagyobb méretű képet, mint 1,5-ről arányosan kisebbet? :F

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43456) Vikthor válasza Ijk (#43455) üzenetére


Vikthor
nagyúr

kulcs tényező: "visszavert fény"

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#43457) G-Bali válasza péjé (#43448) üzenetére


G-Bali
senior tag

műszerrel lett calaibralva.de van különbség hogy melyik mód lesz módosítva...?mert Ő a természetest módosította ..akkor nem ugyan ez jonn ki végeredményként a mozi vagy egyéb más módokon ?

(#43458) Dorian válasza Pro Koryak (#43454) üzenetére


Dorian
félisten

Az a baromság, amit te írsz. A távolság / képterület ami számít, ehhez kell beállítani a megjelenítő max fényességét. Olednél, plazmánál szerencsére a jó fekete szint miatt nem kell úgy megemelni, mint egy lcd-nél.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43459) Ijk válasza Vikthor (#43456) üzenetére


Ijk
nagyúr

Megfelelően beállított fényerősségű ipad-en semmivel nem fárasztóbb olvasnom mint egy könyvet. Fény az ugyanúgy fény, akár visszavert, akár közvetlen. Nyilván a szórásról lehet vitázni, de inkább itt az a kulcs hogy egy LCD fényereje sokszorosa egy házimozi vetítőjének, csak ugye a tv fényerejét le tudod szabályozni, a vetítő 1500 lumenjéből meg soha nem lesz 5000 egy félárnyékos szobába.
VT60 fényereje nem túl combos, szerencsére sötétben filmezek oda meg tökéletes, még 3D-ben is. Nem érzem fárasztóbbnak egy mozinál. De projektor meg jó lenne, mert 3-4-en már nem férünk el előtte kényelmesen, meg nem jó hogy át kell rendezni a nappalit, magyarul 1,5m-rel közelebb húzni a kanapét filmezéshez.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43460) junior19 válasza G-Bali (#43457) üzenetére


junior19
senior tag

Minden képmód picit másképp viselkedik, tévéknél például amelyik képmód a legjobb, általában az kalibrálható is. A többi képmódban pedig letiltásra kerülnek azok az opciók, amik a kalibráláskor kerülnek előtérbe.
Nem minden megjelenítőnél, így projektornál sem a film mód a legjobb, így projektoroknál sem lehet azt mondani, hogy mindig azt kell kalibrálni. Ha nem ismeri azt a készüléket, vagy még nem kalibrált olyat, akkor illik minden képmódot megmérni, s amelyik a legkevésbé szorul korrigálásra, azt kalibrálni.
Az alap kérdésedre visszatérve, nem igazán lehet okosat rámondani egy ilyen kép alapján. Az a kép ráadásul nagyon a DCI-P3 színtérre hasonlít, így még azt sem lehet rámondani, hogy rossz, ha nem ismerjük a mérés körülményeit, s az adatokat. Ez utóbbi azért fontos, mert egy ilyen ránézés alapján adná magát, hogy csökkentsük a színtelítettséget. A fehérben, mert a színtelítettséget annak értékéhez kell állítani, 71% a zöld, 21% a piros és 8 % a kék szín. Így ha csökkentjük a színtelítettséget, akkor még arra is lehet, hogy lenne esély, hogy megközelíti a három szín, a referencia pontokat. De, s ez egy nagy de, nem tudjuk, hogyan fog a megjelenítő a színtelítettség csökkentésére chroma értéken változni. Mert a színmegjelenítésnek 3 paramétere van, telítettség, árnyalat, fényesség. A színtelítettség csökkentése biztosan fényesség csökkentéssel is fog járni, de ennek mértékét mérés nélkül nem tudhatjuk. Ezért is szokás használni a mások is által emlegetett színkezelő rendszereket, már ha van. Mert a színkezelő használatával történő telítettség csökkentés, az nem jár olyan fényesség csökkentéssel, mint ha a fő színtelítettség szabályozóval csökkentünk.
De egy ilyen ábrából azért sem lehet konkrét választ adni, mert ez egy színtér mérés ábrája, nem tudjuk meg belőle, hogy a 6 szín különböző telítettségi pontokon hogyan teljesít. Lehet, egy mérés azt mutatná, hogy 75%-os telítettségi pontig nincs nagy eltérés egyik színnél sem, azután jönnek az eltérések. Akkor viszont ezeken a pontokon, ahol jó volt a megjelenítés, akár láthatóan rosszabbak is lehetnek.
S akkor nem beszélve arról, hogy nem tudjuk, mi a megjelenítő típusa, mert azok is állítási lehetőségei is másként viselkednek.

codec project

(#43461) G-Bali válasza junior19 (#43460) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm a gondos vélemény kifejezést szerintem továbbítom a "kalibrálonak" :R

(#43462) cinemazealot válasza Ijk (#43455) üzenetére


cinemazealot
addikt

kulcs tényező #2: nagyobb fókusz távolság
kulcs tényező #3: subpixel-mentesség (pixelek szélén kisebb a színtorzulás)

(#43463) makkai


makkai
aktív tag

Üdv!

Valakinek van tapasztalata MEDIUM fix keretes vászonnal?
Még konkrétabban EZZEL, vagy EZZEL

Egész jó árnak tűnnek.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#43464) BBéci válasza Ijk (#43459) üzenetére


BBéci
titán

Az életünk során döntő többségben visszavert fény jut a szemünkbe, kivételt képeznek a telefonok, tabletek, laptopok, monitorok, tévék. Egyszerűen természetellenes egy fényforrás - lámpa - bámulása. Rontja a szemet, a látást, ez nem lehet vita tárgya.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43465) Ijk válasza BBéci (#43464) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem az aktív fényforrás bámulása rontja a szemet, hanem hogy 20-60cm-re fókuszálsz folyamatosan órákon keresztül.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43466) BBéci válasza Ijk (#43465) üzenetére


BBéci
titán

Az is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43467) Pro Koryak válasza Dorian (#43458) üzenetére


Pro Koryak
addikt

...és te 1,5m-ről bámulod a 65"-os tévét?
Ahhoz, hogy kb, ugyan akkora képet kapj, mintha 3,5m-ről néznéd a ~100-110"-os vásznat.

Tök mindegy, hogy alacsonyabb a fényereje a plazmának, olednek, akkor is közvetlenül a szemedbe világít.
Főleg ha a hdr-t is kihasználod, tök sötétben.
Majd próbáldd már ki!

+ a front oldali hangfalak is pont megfelelő távolságban lesznek 1,5m-re tőled, ha már mozizunk otthon.

[ Szerkesztve ]

(#43468) BBéci válasza Pro Koryak (#43467) üzenetére


BBéci
titán

Olyanokat írtál, amiket Dorian sosem említett és mindazokkal tisztában van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43469) kokokka válasza Pro Koryak (#43467) üzenetére


kokokka
őstag

Tényleg nem kötözködésből, de ezt nem értem :

+ a front oldali hangfalak is pont megfelelő távolságban lesznek 1,5m-re tőled

Honnan jött a másfél méter? Vagy nem figyeltem valamire?

(#43470) Pro Koryak válasza BBéci (#43468) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nincs tisztában vele, mert nem látja be, hogy a szemébe világít, még ha nem is annyira, mint egy 100wattos izzó fénye.

#43469) kokokka:
Annyit jelentene, 3-4m-ről már élvezhetőbb a front oldal pl. kellemesen nagy hangerőn, amit éppen a film megkívánna, 1,5m-ről meg :U + nem kell 45°-ban beforgatni a frontokat, esetleg a centert is...stb.

(#43471) Dorian válasza Pro Koryak (#43470) üzenetére


Dorian
félisten

Ha vmiről visszatükröződik akkor pont ugyanúgy a szemedbe világít, csak annyival alacsonyabb fényerővel ami az adott anyag elnyelése. A fény az fény, ez színtiszta fizika.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43472) Ijk válasza Dorian (#43471) üzenetére


Ijk
nagyúr

A szórás is számít, de fényáteresztő rétegen ugyanúgy lehet szórni fényt mint visszavertet, nyilván ez nehezebb mint egy fehér matt felülettel szórni egy direkt világítást. De ugyebár a tükör is visszaveri a fényt, közel zéró szórással, mégsem kevésbé "káros" a szemnek mint a direkt fény.
Ironikus hogy projektoroknál pont a visszaverődéssel küzdünk, legalábbis hogy a vászonról visszaverődő már ne verődjön tovább vissza a vászonra kinyírva a kontrasztot.
Szóval semmivel nem kímélőbb a képe a projektornak mint ugyanolyan fényerőre kalibrált képernyőnek. A vetítésből adódó képi hibákat egyesek hajlamosak túlmisztifikálni, ennek elllenére mégis mindenki arra törekszik hogy tv-szerű legyen a vetített kép, feketére festett szobával.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43473) zsoika válasza Ijk (#43472) üzenetére


zsoika
addikt

" tv-szerű legyen a vetített kép" inkább moziszerű.

(#43474) Ijk válasza zsoika (#43473) üzenetére


Ijk
nagyúr

2.39:1-es képaránytól és a 100"-nál nagyobb mérettől lesz moziszerű.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43475) BBéci válasza Ijk (#43474) üzenetére


BBéci
titán

Valamint attól, hogy nem fényforrást - lámpát - nézel, hanem visszavert fény jut a szemeidbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43476) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Értem én hogy fizika meg fény meg minden, de hová akar vezetni ez az egész beszélgetés? :D

Janaboy

(#43477) Ijk válasza BBéci (#43475) üzenetére


Ijk
nagyúr

Képernyőn sem nézel fényforrást, elég sok fényszóró rétegen átjut a fény mire elhagyja a képernyőt. Igazából ugyanúgy visszavert fényt nézel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43478) BBéci válasza Ijk (#43477) üzenetére


BBéci
titán

Hagyjuk!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43479) Laza...


Laza...
addikt

Van egy Benq th-534 projektorom, ehhez szeretnék 3d élményhez szemüveget venni. Van polarizált 3d passzív tv-hez, ez viszont nem jó a vetített képhez. Jól gondolom, hogy az olcsó piros-kék szemcsi jó lehet?

Never give up!

(#43480) Márton válasza Laza... (#43479) üzenetére


Márton
nagyúr

Ahogy látom ez nem 3D projektor, tehát igen, itt csak az anaglif szemüveg játszik..
Pár percig jó lesz, tesztelni érdekel-e annyira a 3D, hogy olyan projit vegyél.
Végülis én is így kezdtem jópár éve. A fehér függönyről rámnézett egy dinó, azóta a rabja vagyok a technikának három 3d projektorral, két tv-vel, egy monitorral, egy autosztereó telefonnal, sok-sok fényképezővel és kamerával. De ez itt off :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43481) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Sziasztok.

Tudom hogy ez sokak szerint szentség törés lesz. :D

Tegnap este küldte egyik ismerősöm ezt a projektort Aun M18 szerintetek megér ez ennyit próbának?
Illetve láttam sima M18-at is, szerintem ez ugyan az és csak a lumen több meg nincsen rajta android.
Nyilván nem egy ajánlót termék lehet, de ennyi pénzért nem hiszem hogy van jobb (használton kívül) :D

(#43482) Janaboy válasza monchichi20 (#43481) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Pedig ennyiért egy használt 1000x tobbet er.

Janaboy

(#43484) weinmaker válasza #99499520 (#43483) üzenetére


weinmaker
őstag

Kíváncsi lennék, mert semmi normális teszt nincs ezekről a kínai cuccokról. Mondjuk én nem bántam meg, hogy picit többet adtam érte és vettem normálisabb projektort. Van aki azt mondja, hogy mennyire jó, más meg azt, hogy nem ér semmit, és szutyok. Nekem az a furi, hogy itt is sokan véleményt formálnak anélkül, hogy egyetlen példányt is láttak volna élőben. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43485) bul07


bul07
nagyúr

Egyik ismerősöm keres projektort, irodai alkalmazásra, powerpoint és hasonló dolgokra.
Vászon is kellene hozzá.

Keret max 100e Ft

Csak egy jó megbízható irodai cucc kellene.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#43486) péjé válasza weinmaker (#43484) üzenetére


péjé
őstag

Sztem teszt helyett elég beszédes ha megnézed a jófogáson mennyi ilyent árulnak fillérekért. Gondolom bedőltek a leírásoknak a vevők, otthon meg szembesültek a homályos, beállíthatatlan géppel.
Persze nagy képet vetítenek ezek is de ha véletlenül meglát a tulaja egy kicsit is jobb projektort akkor kidobja nyomban.
Az ismert gyártók gépei használtan elég olcsón elérhetők már, ami van az adatlapjukon azt szinte mindig tudják, mondjuk a kontraszt érték van kimaxolva mindig vmi lehetetlenre de ettől függetlenül ezek nézhető, vállaható képet adnak. Bármelyik 720p-s gépre merem mondani láttatlanban hogy kenterbe veri ezeket a noname gépeket. Nem véletlenül neked sem ilyen vetítőket ajánlottunk itt...:-)

Egy kínai gépet tudok mondani ami jónak tűnik, a xiaomi MI2 lézer projektorát de ez a gyártó sztem már bőven túllépett a noname kategórián.

(#43487) péjé válasza bul07 (#43485) üzenetére


péjé
őstag

Használt mehet? Új gép + vászonra nem lesz elég a 100eft.

(#43488) weinmaker válasza péjé (#43486) üzenetére


weinmaker
őstag

Jogos!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43489) bul07 válasza péjé (#43487) üzenetére


bul07
nagyúr

És mégis mi a belépő?
Számlás kell nem játszik a használt.

Ha mégis kellene mondanotok 100e környékén akkor melyik? Nem akkar felé menni de nyagat hogy melyiket.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#43491) péjé válasza bul07 (#43489) üzenetére


péjé
őstag

Mindegyik 3000 lumenes fényerő felett van, irodai alkalmazásra jók lesznek, mondjuk dokumnetumok, táblázatok nézegetésére jobb ha a nagyobb felbontást választod.

800x600 felbontással az elérhető legolcsóbb új : BenQ MS506 85eft
1024x768: InFocus IN114xv 96eft
1280x800 : InFocus IN116x 106eft

(#43492) bul07 válasza péjé (#43491) üzenetére


bul07
nagyúr

Köszi úgy néz ki a BenQ lesz

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#43493) xenon2


xenon2
senior tag

Nekem már volt 2 kínai projektorom. Azokkal kezdtem projektorozni. A hűtés mindig maxon pörgött,nincs ventilátor szabályzás. A színek vicc kategória. Vagy középen,vagy a széleken éles a kép. Egy 1024x768-as optoma szebb képet vetít náluk. Nem ajánlom senkinek az olcsó cuccokat. Ott is van jó,de az ott is drága.

[ Szerkesztve ]

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#43494) AVhelper válasza bul07 (#43492) üzenetére


AVhelper
senior tag

A legolcsóbb Acer X118 78.900 Ft 800x600, 3.600 Lumen, vagy HDMI bemenettel a Acer X118H 82.900 Ft

Az 1024x768 XGA felbontású Acer X128H már 107.900 Ft

Ezek május 3-ig érvényes akciós árak.

(#43495) Gomba1974


Gomba1974
tag

Sziasztok

Optoma GT5500 van benne 2000h kb, meg ér 170E?

Érdemes vele foglalkozni, hogy a panasonic PT-AT6000E lecseréljem rá?

(#43497) jano1313


jano1313
újonc

Üdv, Nekm is van egy Exelvan cl720 d projectorom és némelyik filmnél nincs hang,úgy olvastam neked a kodi megoldotta ezt a problémát.Segítenél nekem hogyan tudom én is megoldani,sajnos nem vagyok profi a számitástechnikában ezért a lépésről -lépésre módszert talán én is meg tudnám oldani. Köszönöm a segítséged.

[ Szerkesztve ]

(#43499) zsoika válasza #99499520 (#43498) üzenetére


zsoika
addikt

A második képen nálad is jól látszik, hogy világít a fehér tok.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.