Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#80401) Frenky89 válasza umek7 (#80396) üzenetére


Frenky89
őstag

Köszi szépen. :R

És bocsi az "előjátékért".

(#80402) umek7 válasza Gaborz1 (#80400) üzenetére


umek7
őstag

Nagyon nem ajánlott.

Frenky89: nem történt semmi!

(#80403) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Abba kérném a segítségeteket, hogy épp egy Dell E5420 vásárlása előtt állok. Szimpatikus maga a gép, viszont a betekintési szögekre volnék kiváncsi?!

1600x900-as panel van benn azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#80404) crea1984 válasza QwErTy42 (#80395) üzenetére


crea1984
tag

Köszönöm a választ :) hamar meg is győztél :) Gyűjtök még egy kicsit hozzá, addig meg maradnak a régi játékok :)

(#80405) matyi1992


matyi1992
újonc

Sziasztok!

Az előző gépem megadta magát, emiatt esedékes egy új vásárlása, most a két ünnep között, vagy januárban. A keret max. 150-155 ezer Ft, részletre hoznám ki, de egy évnél nem szeretném tovább törleszteni. Főként játékra, internetezésre, filmezésre, zenehallgatásra használnám. Általában FPS-t, TPS-t, és sportjátékokat játszok, 1366x768-as felbontáson, lehetőleg minél szebb részletességen. A gépet op. rendszer és SSD nélkül vásárolnám, viszont optikai meghajtót mindenképp szeretnék bele. Csakis új gép érdekel.
Ezidáig 2 gépet néztem ki:

http://www.radium.hu/home-laptop-template/acer-aspire-e5-571g-670xf.html

http://www.radium.hu/popular-products/lenovo-ideapad-z50-70.html

A fent leírtaknak mindkettő megfelel, az egyik még kicsit túl is tesz rajta. :D Viszont kikérném a véleményeteket, esetleg kíváncsi volnék, hogy ezeken kívül mit tudtok még ajánlani?

Segítségeteket előre is köszönöm. :)

(#80406) ivana válasza matyi1992 (#80405) üzenetére


ivana
Ármester

Mit játszol pontosan?

(#80407) matyi1992 válasza ivana (#80406) üzenetére


matyi1992
újonc

CoD, FIFA, Assassin's Creed, Far Cry, ezek aktuális részeit szoktam főleg. :) Meg egy kis LoL, de az kb a telómon is elfut :D

(#80408) Toto2000 válasza ivana (#80392) üzenetére


Toto2000
tag

Köszi, megnéztem, de nekem a 14 col nem barátom, sajnos, ráadásul csak i3-as proci van benne és SSD-vel az ára is egy kissé borsos (250 felett jár).

(#80391) Gergosz2: Köszi, valóban.

(#80409) ivana válasza matyi1992 (#80407) üzenetére


ivana
Ármester

Assassin's Creed-hez nem ilyen gépek kellenek, a Far Cry-hoz se.

(#80410) QwErTy42 válasza matyi1992 (#80407) üzenetére


QwErTy42
addikt

Túl magasak az igények vagy a keret szűkös. Ennyiért, ebben a formában nem fog menni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#80411) matyi1992 válasza QwErTy42 (#80410) üzenetére


matyi1992
újonc

Az említett játékokat nem ultra felbontásban szeretném futtatni, ha a medium-high beállítások környékén fut, az már jó.

(#80412) Toto2000 válasza Khelben (#80398) üzenetére


Toto2000
tag

Köszi az infót. Ezt jó tudni. Végül úgy néz ki, hogy egy A544-es lesz i5-ös procival és SSD-vel. Ezt most a Laptop Szalon odaadja nekem 180 ropiért, fair enough.

(#80413) jkhaul válasza matyi1992 (#80411) üzenetére


jkhaul
csendes tag

A 840m medium/high bellításokkal nagyon kevés lesz Unity-hez, Far Cry 4-hez. Natívon biztos nem fogsz ezekkel játszani a lenovon, esetleg eldöcögnek hd-n lowon. Fifa nem gond, CoD újabb részei megint elég neccesek. Ha komolyan szeretnél ezekkel játszani akkor minimum 850m-es gépeket nézz. PL Asus n széria, de egy százassal többtől indulnak. Asus
Most látom a bolt is felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#80414) ivana válasza matyi1992 (#80411) üzenetére


ivana
Ármester

:)) Arra az adatlapom látható gép kell kb.

(#80415) Gergosz2 válasza jkhaul (#80413) üzenetére


Gergosz2
veterán

lol aszongya karácsonyi akció. 2 hete is ugyan ennyi volt :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#80416) matyi1992 válasza ivana (#80414) üzenetére


matyi1992
újonc

Értem, köszi a segítséget. :) Az említett 2 gépről egyébként mi a véleményetek? Hasonló árban mit tudnátok ajánlani?

(#80417) jkhaul válasza matyi1992 (#80416) üzenetére


jkhaul
csendes tag

Hasonló árban csak a lenovo van i3-mal 840m-mel FHD-val. Mint mondták mások is, ezzel kompromisszumokat kell kötni játék terén, de más nincs. Következő lépcső a linkelt asus. Ja és annyit még érdemes tudni, hogy a lenovo garija nagyon rossz, lassú.

(#80418) ivana válasza jkhaul (#80417) üzenetére


ivana
Ármester

Játékra inkább ne fullHD-t, hanem sima HD-t mert a skálázás randa.

(#80419) szabonagyur válasza milanmylo (#80385) üzenetére


szabonagyur
félisten

Eleg ott a H szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#80420) RumiTT


RumiTT
tag

Lenovo vagy Acer a megbizhatobb?
Mindkettő újonnan lenne, kb ugyanaz belül.

Asust is néztem jó áron, de itt sokan lehúzák, ezért nem gondolkozok rajta.

(#80421) jkhaul válasza ivana (#80418) üzenetére


jkhaul
csendes tag

Az lehet, hogy randa, de filmnézésre is keresi, ott viszont jól jön. Rendes játék úgysem lesz ennyiből, Fifa meg régebbi dolgok elmennek fhd-n is.

(#80422) Tikakukac válasza RumiTT (#80420) üzenetére


Tikakukac
titán

Olyasmi kérdés, hogy melyik a jobb: az első vagy második világháború.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80423) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ma betevedtem edgtlba... Es hogy mennyi mindent ra lehet sozni az emberekre.. A pentium-dual core es a kis ulv i3 között akkora különbséget tettek mintha az egyik csak valami rossz utánzata lenne.. Garanciát is adtak Mindenre de mar törés meg jegkar ellen is :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#80424) Perkopred


Perkopred
újonc

Sziasztok. Új laptop vásárlása előtt állok szeretném a véleményeteket kérni,ugyanis nem sokat tudok a laptopokról.(
Előre is bocsánat az össze-visszaságért de csak telefonról tudok ìrni. A laptopot Angliában szeretném megvenni e-bayről.)

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?2015 Január
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?300e
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)Játèk, film, zenehallgatás.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?Path of Exile, wow, Arma 3, Dayz standalone. Lehető. legmagasabb felbontásban.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Nem fontos, de ha késsőbbiekben tudom pótolni jó lenne.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 17" de ha 15" az sem gond, ( nem tudom melyik a jobb játèkokhoz a matt vagy a fényes, rátok bìzom.)
(8) Notebook tömege? Lényegtelen
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Op rendszerrel
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 750 giga bőven elég. Optikai meghajtòval.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)-
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak ùj.

Köszönöm előre is.

(#80426) RnR7


RnR7
csendes tag

Sziasztok erről vélemény? Amire kell notepad++, BF3 (nagyon ritkán), Youtube hd videó nézés, adobe ps, ae.
Ha ez nem jó akkor segítenétek gépet keresni 165-170k-ig?
Köszi. :)

(#80427) ivana válasza Perkopred (#80424) üzenetére


ivana
Ármester

N-s ASUS q-s i7-tel nem rossz.

(#80425) adamsky92 Ez a gép nem rossz, de kicsit feljebb volt az i5-4200h-ról egy kis eszmefuttatás, szóval ha bevállalod ezt a procit akkor ok.

(#80426) RnR7 Ezt a gépet nem ajánlom, szintén a lifebook A544 viszont azon nem tudom, mennyire fut a BF3 talán lowon. De ez a low end 820M-s geforce se sokkal jobb szóval...

(#80428) hawrlantb


hawrlantb
tag

Sziasztok!

Most akarok új laptopot vásárolni segítsetek legyszives:)
szóval olyan 150ezer környékén szeretnék keresgélni. Mindenképpen intel legyen (i3, i5). Üzleti felhasználásra lesz. Fontos, hogy ha sok minden meg van nyitva ne akadjon. főleg email, internet, excel. Minél gyorsabb gépet szeretnék. Ennyiért gondolom az ssd felejtos, de ha mégis lenne az nagyon jó lenne mert fontos a gyorsaság. Ritkán szükség van a teljesítményre is nagy felbontású videoknal esetleg photoshopnal(ritkán).

Előre is köszi

(#80429) ivana válasza hawrlantb (#80428) üzenetére


ivana
Ármester

Lifebook A544, ha így mennek tovább a dolgok mindenhonnan ki fog fogyni :)) SSD-s is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#80430) RnR7 válasza ivana (#80427) üzenetére


RnR7
csendes tag

Köszi, de ez a gép valamiért nem jön be a sulinkaban is olyenek vannak és majdnem mondnek roosz az aksija és olyan lassúak mint a sz@r.Szóval más gép? Asus, Dell, Hp? Ezekből?

(#80431) Tikakukac válasza RnR7 (#80430) üzenetére


Tikakukac
titán

Érdekes gondolatok és következtetések, meg kell hagyni.

adamsky92: Mondjuk nem egészem értem ezt az i5 és i7 mi mennyit fogyaszt, nem is érint. Mindenkit megnyugtatok, az i7 jóval több hőt okád kifelé, nem 10W-al többet, ez megint a TDP mi a TDP párbaj.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80432) adamsky92 válasza ivana (#80427) üzenetére


adamsky92
csendes tag

olvastam de i7 is ugyan annyit fogyaszt

(#80433) szabonagyur válasza RnR7 (#80430) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rossz az aksija? Egy mondjuk fél éves gépnek? Ott vagy nem ez a gép van vagy nem bánnak vele rendesen... amúgy megkérdezhetem melyik iskola ilyen nagyvonalú, hogy laptopokkal tanít?

Hiába erőlteted a HP, Dell stb vonalat, ami nincs az nincs, de úgyis az lesz megveszed ami majd megtetszik vagy amire rábeszél az eladó ;) Visszaolvasva is láttam háromszor belinkelted a Lenovo gépét, azt várod valaki rábólintson? Ugyanúgy belinkelted a Dell gépét is.... nincs pénzed de mindent akarsz..

(#80432) adamsky92: vedd meg a linkelt Asus-t, jobb nem lesz, olvasd vissza mik voltak a hibái és ha elfogadható veheted. Feleslegesen ezen a H -s i5 meg Q-s i7 dolgon ennyit lovagolni, olyat úgysem tudsz venni amin évekig játszhatsz...

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#80434) Dell XPS válasza adamsky92 (#80432) üzenetére


Dell XPS
veterán

Többet fogyaszt, ezért is melegszik jobban. :)

Üdv, Dell XPS

(#80435) ivana válasza Tikakukac (#80431) üzenetére


ivana
Ármester

A turbo miatt nem így működik, ha van még a TDP keretből akkor engedi a turbót ha kifutna akkor már nem. Pontosan nem lehet tudni, hogy skálázzák az órajelet, de a h-s proci valószínűleg többet lesz turboban, mert meg van neki engedve a 47W-os fogyasztás, és jobban van hűtve. A különbség egyébként is 10W belül van hiszen akkor 37W-ba lenne. Itt van róla leírás.

[ Szerkesztve ]

(#80436) bbenji


bbenji
csendes tag

Sziasztok!

Notebookot vennék, mostanában esedékes, olyan 150-180 ezer forint körüli összegért. Böngészésre, tanulásra, gépelésre, film nézésre, hasonlóakra használnám. Jó lenne ha kompakt lenne (13-14 "), mivel aránylag sokat utazom. Preferálnám a Dell és a Lenovo gépezeteket. Sajnos nem vagyok otthon a műszaki dolgokban, illetve a jelenlegi kínálatban, ezért kérdezlek Titeket!

(Én, saját kútfőből a Dell Vostro 5470-et néztem ki, eddig.)

Előre is köszönöm,
Benji

(#80437) Tikakukac válasza ivana (#80435) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindig értékelem mikor linkelnek nekem valami olyat amit élőben leteszteltem már párszor, nagyon mulatságos :B

Mondjuk elárulom: a mi hol szabályoz és mennyire van hűtve és hogyan az totálisan gép és gyártófüggő. Mert a legtöbb esetben marhára nem az elméleti maximumnál vannak megfullasztva. Asus mondjuk nem tököl ők kiengedik csutkára, performance módban amíg lehet addig főzi a magát, és ha már tényleg beütött a 100-105 fok akkor veszi el. Ezért felesleges karatézni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80438) adamsky92 válasza Dell XPS (#80434) üzenetére


adamsky92
csendes tag

veszek hozzá laptop hutot az orvosolja a problémat?

(#80439) korpicschess


korpicschess
veterán

7570M mennyi gáz videókártya? Ahogy nézem HD4000-rel kb. egy szinten van, de a HP-kban le van tiltva az integrált, sajnos.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#80440) Dell XPS válasza adamsky92 (#80438) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elvileg segítene rajta, de hogy ez gyakorlatban mennyit hozna azt nem tudom. :B

Üdv, Dell XPS

(#80441) Szmoki G válasza szabonagyur (#80357) üzenetére


Szmoki G
csendes tag

Szia

Köszi a választ.

Ezek a fajta laptopok mennyire melegszenek túl?

Mert volt kb 4-5 évig egy HP Pavilion dv 5 vagy 6 osom és sajnos az a túlmelegedés miatt ment tönkre.

Ezek amiket ajánlottál mennyire bírják?

(#80442) szabonagyur válasza Szmoki G (#80441) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azérrt ez már Probook, ha rendszeresen karban van tartva, tehát portalanítás meg ami kell akkor biztosan bírni fogja.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#80443) Frenky89 válasza Frenky89 (#80401) üzenetére


Frenky89
őstag

Úgy néz ki az E6400 mégsem lesz jó, mert a 45eFt a maximum határ, ráadásul a célszemély nagyon finnyás arra, hogy magyar billentyűzet legyen, tehát egy matrica szett is bele kellene férjen. :U

(#80444) ivana válasza Tikakukac (#80437) üzenetére


ivana
Ármester

Írtam is, hogy jó kérdés, hogy pontosan, hogy van implementálva a turbo, hiába van írva szerintem 100C-ig nem vesz vissza, ott viszont jön a thermal throttling azt hiszem már P4-be is. Ez itt nem turbo lekapcs hanem sima hő probléma, ott biztos elégtelen a hűtés. Szóval a hőmérséklettől nem függ. Az, hogy az egyes szinteken mennyi időt tölthet az inkább hardcodednak tűnik és nem függőnek a hűtéstől mint a GPU-knál. Mert ha tuningolod akkor ugyan úgy megy a turbo desktopon, nem hinném, hogy mobilba máshogy lenne megcsinálva, vagyis nem függ az aktuális órajeltől, hőmérséklettől.

Viszont az érdekes, hogy a gyártók bele nyúlnak a turbo beállításokba, konkrétan milyen gép volt ez? Az intel procik elég jól vannak szerintem beállítva alapból, szóval beleraknak egy erősebb procit és legyengítik mert szar a hűtés?

Ilyen méréseket főleg tablet, telefon vonalon csináltam. Ott azért vannak érdekesek, pl.: a SD800 nem képes max. órajelen menni 4 maggal tabban mert túl melegszik és olyan 70 fok környékén elkezdi egyesével levenni a magok 200Mhz-re...

(#80438) adamsky92 Vedd meg nyugodtan az i7 jobban melegszik, nem lesz ott baj.

(#80443) Frenky89 T61

[ Szerkesztve ]

(#80445) Atimen33


Atimen33
tag

Sziasztok!
Melyik éri meg szerintetek jobban ez használtan 130000 családtagtól:
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/ideapad-z500-59-356348-p129155067/#termek-leiras

vagy ez újonnan 160000 ért:

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/SONY-Vaio-Fit-Core-i5-notebook---Windows-8.1-%28SVF1532L1%29,103952,504830,1200613.html?langId=-19

Játszani nem nagyon szeretnék rajta, zenéléshez, böngészéshez, filmnézéshez kellene.

(#80446) Tikakukac válasza ivana (#80444) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem. Minden gyárt oda és ott rak limitet ahogy akar. Bios kérdése. Ezért mondom, hogy felesleges olyan dolgokon ugrabugrálni amit már úgyis tudok. Nem leírásokból, hanem face2face.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80447) szabonagyur válasza Atimen33 (#80445) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

1. Családtagod kaszálni akar rajtad rendesen, azért a gépért annyit nem adnék újonnan van jobb.

2. Töltsd ki a kérdőívet és minden kiderül ;) (A Samsung sem éri meg)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#80448) Szmoki G válasza szabonagyur (#80442) üzenetére


Szmoki G
csendes tag

Köszi szépen!

Ezt néztem még, erről mi a vélemény? [link]

(#80449) Atimen33 válasza szabonagyur (#80447) üzenetére


Atimen33
tag

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Lehetőleg karácsony előtt :D
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150-160 ezer
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Zenélés, böngészés, filmezés, programozás
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Igen, pl.: Hearthstone, Wow, Lol
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6 ; minél jobb, matt
(8) Notebook tömege?
Nem számít
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélkül
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
500gb - 1Tb ; 6-8gb RAM, optikai meghajtóval.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Jó lenne ha külön lenne mikrofon bemenete.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Cpu igényest igen.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Kizárólag új.

(#80450) ZavaBalazs válasza Szmoki G (#80448) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ugyanez egy húszassal olcsóbban itt (és ehhez még 1 év garit is kaphatsz pluszban)

"mert hülye azért nem vagyok"

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.