Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#79451) h4mi1 válasza korpicschess (#79354) üzenetére


h4mi1
tag

HP Probook 450 :)

[ Szerkesztve ]

(#79452) ZavaBalazs válasza Midas 22 (#79447) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

az asusos hirdetésből:

"ekkora teljesítmény (CPU + 2 VGA) igazi ritkaság, mondhatni gamer ultrabook."

rákerestem:
Integrált Intel® HD Graphics 3000 (Core i3/i5/i7)
NVIDIA® GeForce® 610M 1GB DDR3 VRAM-mal

gamer ultrabook. :DDD

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#79453) QwErTy42 válasza ZavaBalazs (#79452) üzenetére


QwErTy42
addikt

Parasztvakítás meg kamuzás az megy ezerrel kb az összes gyártónak de ez egy igazi gyöngyszem. :D

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#79454) Khelben válasza Whysperer (#79450) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez nem Probook. :U

(#79455) tmarci93 válasza Khelben (#79448) üzenetére


tmarci93
csendes tag

köszi ez kicsit sok...100 es 200 kozott szeretnek laptopot venni miutan a consumrekrol csak rosszat hallok ezert szeretnek hasznalt uzletit de fontos lenne az 1920x1080 kijelzo es olyat nem talalok nem kell ultra eros hardver csak annyi h a hd vagas menjen jol jatekra nem kell

(#79456) Whysperer válasza Khelben (#79454) üzenetére


Whysperer
addikt

bocsi benéztem ,de perifériák elég jók benne!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#79457) Tikakukac válasza Whysperer (#79456) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor asztalit kell venni.

tmarci93: Csak FHD csak videovágás és csak üzleti az igény. Mi sem egyszerűbb plafon 200k-ból :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79458) szabonagyur válasza tmarci93 (#79455) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor oda kéne rakni, hogy mennyiért akarod megváltani a világot... :U

Szerinted amúgy a videóvágáshoz nem kell hardver?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79459) Khelben válasza tmarci93 (#79455) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor Dell Latitude E5540, fullhd megvan, U-s i5-ön kicsit várni kell majd a videóvágásra, de ennyiért ajándék ez a gép. Ha zavar a német billentyűzet, akkor 8-12k körül lehet bele kapni magyart, vagy 2000-ért matricát rá. A 200k-s keretből még egy SSD is kijön bele.

[ Szerkesztve ]

(#79460) tmarci93 válasza szabonagyur (#79458) üzenetére


tmarci93
csendes tag

ismerosom szerint egy latitude e 6330 nekem jo lenne azzal csak az a bajom h kicsi kijelzoje

(#79461) tmarci93 válasza Khelben (#79459) üzenetére


tmarci93
csendes tag

koszi ezt lattam ezzel az a bajom h nem 1920x1080 magyaran torzitani fog a kep ha full hd filmet nezek rajta

(#79462) Khelben válasza tmarci93 (#79461) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az elírás, a felbontása 1920x1080. Már évek óta nincs 16:10-es képarányú gép, csak 16:9-esek.
De 1200 esetén sem torzítana, hanem lenne egy fekete csík alul meg felül vagy levágna a széléből.

[ Szerkesztve ]

(#79463) QwErTy42 válasza tmarci93 (#79461) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ööööö... :O

Nem torzít. Lesz egy extra fekete sáv alul-felül.
Képzeld a 24 colos monitoromon is remekül tudok filmet nézni.
Adott programon belül be kell állítani, hogy tartsa a képarányt és pont.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#79464) tmarci93 válasza Khelben (#79459) üzenetére


tmarci93
csendes tag

koszi az u-s procin mennyivel lasabb mint egy m-es procin? nagyon erezheto? (meg nem csinaltam mert regi fos gepem volt)

kicsit off de mennyire hatranyos ha tort windozt rakok ra? (idaig eredeti xp volt)

sry a fogyatekosnak latszo kerdesekert de nem nagyon vagyok othon a temaban

(#79465) Khelben válasza tmarci93 (#79464) üzenetére


Khelben
nagyúr

20-30% a különbség.
A warez tiltott a ph fórumon, minden formában. De miért tennél rá törtet, amikor jár hozzá legális win7?

(#79466) tmarci93 válasza Khelben (#79465) üzenetére


tmarci93
csendes tag

nem jar hozza win 7 hiaba van rajta a matrica max annyit tud tenni az ember h refurbished windozt vasarol ra ami csak fele annyi mint az uj de azt csak olyan gepre lehet amire mar egyszer megvette pl a vallalat az eredeti windozt. ez tuti mert voltam mar a boltba amit linkeltel es ott mondta az elado

(#79467) fateless válasza tmarci93 (#79466) üzenetére


fateless
veterán

MSDN WIN 7, termékkód beír. Ennyi

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#79468) tmarci93 válasza Khelben (#79459) üzenetére


tmarci93
csendes tag

hd video vagasra eleg a 4 giga ram?

(#79469) Khelben válasza tmarci93 (#79466) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha van rajta matrica kóddal, akkor van hozzá windows is. Max telepítőt nem tudnak adni, de bármilyen image-ből fel tudod telepíteni és a kóddal aktiválod.

(#79470) tmarci93 válasza Khelben (#79469) üzenetére


tmarci93
csendes tag

koszi

(#79471) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Hello

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Karácsonyig
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 160e
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
otthoni net, filmnézés és .net programozás
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! igen
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? matt és 14 col ig gondolkozom
(8) Notebook tömege? max 2kg
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? vele
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
250 G, 4G esetén bővíthetőnek szeretném 8G RAM ideális, optikai nem szoktam használni
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI usb 3.0
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
core i5 2 széria v utána jöhet
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) sajnos még nincs
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
használt üzletiben gondolkodom, Dell, HP, ...

Munkahelyemen HP 8460p van, az egyetlen negatívum a meghajlott kijelző :W összességében tetszik

előre is köszönöm

Release the Beast....

(#79472) Khelben válasza Tankblock (#79471) üzenetére


Khelben
nagyúr

Válogass innen, van többféle 8460p is.

(#79473) Tothgera30 válasza korpicschess (#79389) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pont ez az hogy nagyon jól néz ki. De az már csak részletkérdés hogy a businsess class között az egyik legjobban használható. De elve tök felesleges kérdezned, ha el van döntve hogy EliteBook-ot (nem mint ha baj lenne vele, mert nekem is egyik kedvencem) veszel... nemde? Mivel kislányos kifogások lettek, hogy a színe, formája nem tettszik. De lásd be, több tapasztalattal, és kezünk alatt gyakrabban megfordult gépekről szerzett tapasztalatok miatt jobb lenne ha ránk hallgatnál. Mindegy, több vita, vélemény nem lesz részemről, feléd ebben a témában.

#79471 Tankblock: Mindenképpen Quadroval egy TP 420/Lati E6420.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#79474) RaMa96


RaMa96
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár hónapon belül.

2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
320 000

(3) Felhasználási kör?
Filmnézés, programozás, videovágás, alkalmanként játék

(4) Játékra használnád-e?
Ritkán, akkor Battlefield 3, Skírim

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Hosszabb távra venném, úgyhogy mindkettő :) Ne essen szét 2 év után, és legyen bővíthető.

(6) Szeretnél bele SSD-t?
Igen, mindenképpen. Lehetőleg külön venném meg, nem a HDD helyére, hanem mellé.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Full HD, IPS, lehetőleg matt.

(8) Notebook tömege?
Nem fontos.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Férjen el benne a HDD és SSD is. Legalább 8GB RAM-mal. Az optikai meghajtó nem fontos, ha van akkor mehet a helyére az SSD.

(11) Egyéb kívánság?
HDMI

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Igen.

13) Eddig kinézett notebookok?
[ASUS N551JM]
[ASUS N550JK]
[ASUS G551JM]
[Acer Aspire V Nitro Black]

Egyéb:

-AZ ASUS N550JK-t gtx850m 4GB videokártyával láttam, de nem tudom, hogy GDDR5 vagy DDR3.
-Az ASUS N551JM és a G551M kijelzőjéről ellentmondó infókat találtam. Van ahol IPS-t, máshol TN panelt írnak.
-Mennyit számít játékoknál, hogy 2 vagy 4GB-os GTX860m van a laptopban? Illetve mekkora az előnye a gtx850m-hez képest?

Szívesen választok más márkákból is, de úgy láttam, hogy a Dell azonos áron jóval gyengébb hardvert ad és nincs hely SSD-nek. A Lenovo-nál pedig csak TN kijelzőseket találtam. A Toshibákat nem ismerem, viszont elég sok rosszat hallottam róluk, nektek mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#79475) Khelben válasza Tothgera30 (#79473) üzenetére


Khelben
nagyúr

.net programozáshoz mi a bánatnak kellene dedikált vga?

(#79474) RaMa96 : ezekhez az igényekhez legalább még egyszer ennyi pénzt kellene gyűjtened. Remek játékos gépeket néztél ki, de azok mellé vegyél egy olyat is, amin programozni lehet, mert ezek nem lesznek jók arra.

[ Szerkesztve ]

(#79476) RaMa96 válasza Khelben (#79475) üzenetére


RaMa96
csendes tag

Programozásra miért nem?

(#79477) Khelben válasza RaMa96 (#79476) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mert se a gépek nem bírják azt az igénybevételt, se te nem fogod bírni ezeknek az ergonómiáját.

(#79478) RaMa96 válasza Khelben (#79477) üzenetére


RaMa96
csendes tag

Lehet hogy hülye kérdés, de mit értesz ezeknél az ergonómia alatt? A billentyűzetüket jónak írták a teszek, amiket olvastam, de sokszor lenne lehetőségem külső billentyűzettel, monitorral használni.

(#79479) Khelben válasza RaMa96 (#79478) üzenetére


Khelben
nagyúr

Például azt, hogy amikor cpu igényes feladatra használod, akkor 25 vagy 45 fokos lesz-e a billentyűzet. Vagy hogy a heti 2 óra használatra tervezett gép napi 6 óra használattól mikor dobja be a törölközőt. Nem poénból létezik az "üzleti notebook" kategória és nem véletlen, hogy aki dolgozik a gépen, az nem csúcshardveres gamer notit vesz, hanem kétszer olyan drága, hardverben esetleg sokkal gyengébb üzletit.

(#79480) Tikakukac válasza RaMa96 (#79474) üzenetére


Tikakukac
titán

N550-->DDR3 és 2GB

N551JM és G551-->TN, nincs ellentmondás, max pár sügér aki nem nézi meg mit ad el. Az N551JK a 850M-el, na az IPS.

2GB vs 4GB-->ha a haveroknak kell nagyot mondani akkor számít. Ha a játékbeli különbségek érdekelnek akkor nulla. Többször nem vagyok hajlandó leírni és tesztelgetni, leírtam elégszer, a 2GB-ot sem éred el. Előnye a 860M-nek látható, van teszt Dunarekesztésig hál'Isten.

Ha nem püfölöd mondjuk egész nap a billzetét akkor ezeknek az Asusoknak elég kellemes a billzetük, én nagyon szerettem. Igaz, magamnak mást választanék. De ínyenc vagyok.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79481) kisMikola válasza Khelben (#79432) üzenetére


kisMikola
újonc

Kicsit ki tudnád fejteni, hogy miért jobb ez az Z50-70 amit ajánlottál annál, mint az Z50-75 vagy a Z510 amiket linkeltem? :R

(#79482) korpicschess válasza Tothgera30 (#79473) üzenetére


korpicschess
veterán

Már ne is haragudj, de kezdem nem érteni, hogy miért tévedtem be ebbe a topikba, vagy miért tettem fel ezen a lapcsaládon kérdést.

Szokásos PH hozzáállás:
- consumer szar, azt nem lehet venni
- Acer szar (pff)
- az, hogy másnapra legyen megcsinálva a gép az kötelező egy garanciánál, természetesen..
- hülyeségek amiket mondasz, különben is, minek kérdezel, ha eltérő a véleményed a miénktől

Nem is értem, hogy miért nem feldolgozható információ az, hogy az igenis egy fontos preferencia, hogy hogy néz ki valami, és hogy nekem valami nem tetszik, akkor azt nem akarom 5 éven át nap, mint nap bámulni. Kicsit erős azzal jönni, hogy szar az ízlésem, mert ez már erősen személyeskedés.

Nem, nem döntöttem el, hogy Elitebook lesz, de azon van szigetes billentyűzet, szürke szín is sokkal jobban tetszik, meg a forma is, számomra sokkal minőségibb az egész, és tetszik.
Arról már nem is szólok, hogy a saját szememmel láttam, hogy mi lett egy általatok ajánlott Dell kistesóval, de nyílván ki lett dobva a 18. emeletről, más baja nem lehetett.
Minden gyártónak vannak hibás termékei, és ezt teljesen elfogadom, ezért nem árt a garancia, valamennyi ideig, de nem azt akarom megvásárolni.

Az újabb Dell-ek már nem néznek ki olyan rosszul, de azokból se igazán árulnak, főleg nem dedikált VGA-val.
Ja igen, üzleti gépbe ne akarjak VGA-t, mert abba trackpoint kell, meg "egybebillentyű" - nekem a minőség és a jó hűtés, ami miatt ezeket a gépeket nézem.

Egyébként ha megnézed, akkor az kérdeztem, hogy Lenovo Y580-ról mi a vélemény, de azóta már lebeszéltem magam róla, mert nem elég jó minőség (és emellé még a garancia is hosszabb az átlagosnál).

Már meg sem kérdezem, hogy Thinkpadekről mi a vélemény...
Bár a topik címe "Milyen notebookot vegyek?", de lassan már lehetne "Milyen Dell notebookot vegyek?"

tl dr:
Egyben elnézést, mert ez nem ellened irányult, néhol sarkítottam is, csak nem igazán tetszik, ami itt megy.
Majd megpróbálok magam utána járni a témának, ha lesz rá időm.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#79483) Khelben válasza kisMikola (#79481) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Z50-75 cpu-ja gyengébb, a Z510 meg elavult, kifutott típus, a Z50-70 az utódja.

(#79484) DjGery512


DjGery512
csendes tag

Sziasztok!

A formaságok végett kitöltöm a kérdőívet is.

Mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort!
Ahhoz, hogy tudjunk segíteni a következő kérdésekre kéne válaszolnod:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Alapesetben 200.000 de erre lent vissza térek.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Igazából ezek közül majdnem minden előfordulhat, kiegészítve rendezvényteknikai eszközök táv és helyi vezérlésével bár ez olyna óriási plusz teljesítményt nem igényel.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Egy ideje nem nagoyn játszottam így a mostani játékokkal nem vagyok képben, de nem lenne hátrány ha 1-2-őt elbírna.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Is-is
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Alapesetben nem feltétlen, de később valószínűleg vásárolnék bele.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15" körüli és inkább matt, de a fényes sem baj
(8) Notebook tömege?
Nem számít.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Tárhely mérete nem létfontosságú memória :8gb és szeretnék optikait
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI illetve D-Sub port
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Előfordul
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
http://www.edigital.hu/notebook/lenovo--z50-70-59-432146-notebook-fekete-p445334.html
http://ipon.hu/webshop/product/asus_k551ln_xx388h/838241
http://www.edigital.hu/Notebook/Dell-Inspiron-3542-166843-notebook-szurke-p410941.html
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Inkább új

Vissza olvastam így láttam, hogy ezek a típusok elég sok negatív kritikát kaptak így főleg ezért kérnék tanácsot tőletek. Illetve láttam olyan kommentet hogy 240 körül már lehet ezekhez hasonló de megbízható gépet kapni, csak konkrétan nem volt leírva erre is kíváncsi lennék melyik/melyek lennének azok. Vagy egy gyengébb de megbízható gép ebben az árkategóriában.

Előre is köszön a segítséget.

(#79485) Tikakukac válasza korpicschess (#79482) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha mostani TP-t akarsz venni ne is kérdezd meg. Mondja ezt neked az az ember, aki erősen TPfanboy és ezeket gyűjti. Akkor annyira hülyeséget csak nem mondhatok, bár cáfolható vagyok.

Ha pedig bajod van azzal, ha Dellt ajánlanak mert az jó, hát vegyél mást. Én is azt vetetnék veled. Újra leírva: nagyon nem húz a márka felé semmi, darab sajátom nem volt, gyanúsan nem is lesz, max egy E7440. Talán.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79486) Tothgera30 válasza Khelben (#79475) üzenetére


Tothgera30
Ármester

[link] - Amibe plusz VGA van, nagyobb hűtéssel, és plusz hőcsővel is rendelkezik. Ráadásul, ha nem használod, vagy épp manuálisan letiltod nem fogyaszt többet, és nem melegszik jobban, ergo annyi hátrányod van belőle,hogy kissé nehezebb a gép, illetve drágább. Szerintem ezzel nincs gond, főleg ha később úgy alakul hogy Grafikus munkára fogná.

#79485 Tikakukac: TP T530/T430 még vállalható? Vagy nagyon esnek ki a gombjai?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#79487) Tikakukac válasza Tothgera30 (#79486) üzenetére


Tikakukac
titán

A legfullosabb T430 ami van, itt teker, kérdezhetsz róla nyugodtan. Kijelző azt fentebb már mutattam, hát az elég tré sajnos. Új lakótársé amúgy még én vettem neki bő 1 éve talán, ő is vett mellé egy combos Asus moncsit és úgy tolja.

T530-ról vegyes. Van akinek bejött van akinek nem. Itt is minőségbeli szórás van sajnos, akinek sikerült korrekt darabot kifognia az elvan, akinek nem az szív meg recsegtet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79488) SyMbioTe

Sziasztok!

Gondolkodunk, hogy Anyukámnak karácsonyra veszünk egy notebook-ot. Ebben szeretném tanácsotokat kérni.
(1) Karácsony előtt vagy a 2 ünnep között.
(2) Max. Kb 100.000Ft
(3) Csak internetezés, MS office, youtube, levelezés, általános irodai munka
(4) Játékra nem lesz használva
(5) Inkább a minőség, de teljesítmény is legyen.
(6) SSD nem fontos csak ha belefér a keretbe.
(7) Normál méretű kijelző (14-16") fényes vagy matt az mindegy
(8) Nem lényeges, nem kell szuperkönnyűnek lennie, de azért ne daru kelljen hozzá :D
(9) Op. rendszer nélkül vagy vele együtt mindegy
(10) HDD 100-200Gb elég, RAM 2-4GB, ODD nem fontos.
(11) Webkamera
(12) Nem
(13) Még nem néztem ki gépet.
(14) Inkább új, de használt is lehet.
Előre is kszönöm :)) :R

Üdv. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#79489) Khelben válasza SyMbioTe (#79488) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell E5420
Újat ne is nézz ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#79490) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom 14 vagy 15,6-os gépet érdemesebb választani inkább tervezőprogramok használatához? A fullHD felbontást szeretném elfelejteni laptop méretben. Kérlek olyat ne is ajánlgassatok! 1366x768-nál egyel nagyobb felbontás még szóba jöhetne, de nem találtam nagyobbat. Létezik könnyebb és vékonyabb gép, amit kényelmesebb hordozni? Mint pl egy Dell 5470-et? :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 250k
(3) Felhasználási kör? CAD, Photoshop, irodai munka
(4) Játékra használnád-e? Játékra nem lenne használva
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? arany középút
(6) Szeretnél bele SSD-t? Nem
(7) Kijelző mérete, felbontása? 14 vagy 15". Tanácstalan vagyok. Matt preferáltabb, de mindegy.
(8) Notebook tömege? Sokat lesz hordozva, így minél kevesebb
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Operendszerrel.
(10) Tárhely és memória: Memória min 6GB, HDD: mindegy, ODD nem kell.
(12) CPU vagy GPU igényes alkalmazás? Igen, CAD programok, Photoshop
(13) Eddig kinézett notebookok? Dell Inspiron 3542 laptop
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új

Köszönöm előre is!

(#79491) Khelben válasza The.Bali (#79490) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude E5440. Ha sokat lesz hordozva és dolgozol rajta, akkor ne konzumer Inspiront vegyél. Ha oprendszer is kell, akkor kevés lesz a 250k, azok már 300-nál kezdődnek.

(#79492) Laraaa válasza umek7 (#79375) üzenetére


Laraaa
csendes tag

Koszi umek7, megneztem. Haat, nem is tudom...Fujitsuval nincsennek tul jo tapasztalataim, es a videokarytaja sem tul eros, nem?

(#79493) Khelben válasza Laraaa (#79492) üzenetére


Khelben
nagyúr

Rossz tapasztalatod a Fujitsu-Siemens-szel lehet, ez már nem az. Alkalmi játékra és alkalmi PS-re elég a vga is.

[ Szerkesztve ]

(#79494) umek7 válasza Laraaa (#79492) üzenetére


umek7
őstag

Ahogy előttem írják, ez már nem az a cég. Annak idején volt szerencsém azokhoz a gépekhez, szóval tudom mire gondolsz. Simsezni pedig bőven elég az intel hd.

(#79495) mickey0095


mickey0095
újonc

Sziasztok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Két ünnep között vagy január elején!!
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
200-250000-HUF
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Játékra legfőképpen!
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
League of legends Diablo 3 esetleg az újabb játékok amik majd ki jönnek!
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség!
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Igen!
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
1980x 1060 fényes!
(8) Notebook tömege?
Passz
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Hdd 1000gb memoria 8giga min 1600mhz, igen
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs annyira
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
játékon csak
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#79496) gsc73 válasza Khelben (#79489) üzenetére


gsc73
aktív tag

Ez a bolt általában ajánlott? Szétnéztem és szimpatikusnak tűnő gépek voltak az általam keresett (max105k) árkategóriában.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#79497) szabonagyur válasza gsc73 (#79496) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem nem ajánlott csak mindent rád akarunk sózni..... :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79498) Khelben válasza gsc73 (#79496) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, többen is vásároltunk már onnan és a tulaj jelen van itt ph-n is, alfa156 néven.

(#79499) gsc73 válasza szabonagyur (#79497) üzenetére


gsc73
aktív tag

Nem értelek. Lehet, hogy akadékoskodónak tűnök, de pont azért vagyok itt, mert szeretnék jó döntést hozni. Ma jutottam el odáig, hogy meg tudtam nézni ASUS, ACER stb. kiállított laptopokat, 100k környékén. Megfogdostam, megnyomogattam, megnéztem.....egyik sem győzött meg.

Az adott oldalon pl. ezt: E6510 néztem ki. Tartós, megbízható típus? (internet, office, youtube, Win7-tel)

@Khelben: Köszönöm!

Üdv: g.

[ Szerkesztve ]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#79500) szabonagyur válasza gsc73 (#79499) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen, de azért kaptál te is konkrét linket mivel sok baj van a gagyi boltokkal, illetve ha csak gépet kaptál volna a következő válasz a hol lehet beszerezni, így megspórolva a kör meg felesleges hozzászólások egyből azt kapod amit meg kell venni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.