Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#79551) Khelben válasza bviktor93 (#79550) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#79552) Atka89


Atka89
csendes tag

Sziasztok, nem tudom eldönteni, hogy laptopot vagy asztali gépet vegyek inkább, ha kicsit jobb teljesítményű és ugyanannyi pénzből kijön az asztali, monitorral együtt, akkor szerintem inkább azt választanám, de a laptop mobilitás szempontjából jobb lenne. napi 10 órát használatban lenne, sürgősen kellene.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
ezen a héten
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
kb 130 000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
játék, sulihoz kéne,
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Dota2 elmenjen közepesen
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
mindegy
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
mindegy mérete 15" vagy nagyobb
(8) Notebook tömege?
mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélküle, de lehet vele is ha belefér
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
500G tárhely 4G ram vagy több
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
nincs
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
csak új

Ámítógép

(#79553) Tothgera30 válasza Atka89 (#79552) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ilyen áron, napi 10 órás használattal nézve új gépet nem fogsz venni. Használtan megúszható (megfelelően konfigurálva) egy TP 520-as, Elite 8560p vagy Lati E6520-as ennyiből.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#79554) Atka89 válasza Tothgera30 (#79553) üzenetére


Atka89
csendes tag

Köszi a választ, de akkor lehet asztali lesz, mivel jó lenne, ha van rá 1-2 év garancia, mert félek hogy tönkre megy :D

Ámítógép

(#79555) Edgar2621


Edgar2621
őstag

Sziasztok!

Notebookot készülök venni, olyat amin fut normálisan az op rendszer, office és torrenteznék még rajta. Igazából a merevlemez mérete sem számít, játszani sem akarok rajta. Körülbelül 80 ezret szánnék rá. Ezt néztem: Lenovo G50-30 80g0007. Mi a véleményetek, milyet javasoltok?

Köszönöm a segítséget.

XO: Gollami26

(#79556) szabonagyur válasza Edgar2621 (#79555) üzenetére


szabonagyur
félisten

hello

új gép ennyiből nincs, ami minden szempontból már ajánlható lenne erre az kb 1,5-szer ennyinél induk, 80-ból használt üzleti gépek vannak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79557) Khelben válasza Edgar2621 (#79555) üzenetére


Khelben
nagyúr

[link] innen válogass. Új gépet ennyiért ne vegyél, mert az szívás lesz.

(#79558) Edgar2621


Edgar2621
őstag

Ő az, itt az oldalon is árulják.
http://hardverapro.hu/apro/uj__lenovo_g50-30__80g0007

XO: Gollami26

(#79559) szabonagyur válasza Edgar2621 (#79558) üzenetére


szabonagyur
félisten

Továbbra sem ajánlott ez a gép... nem viccből adja ennyiért.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79560) Tika79 válasza szabonagyur (#79559) üzenetére


Tika79
tag

Szeretnék köszönetet mondani ennek a topicnak és a gárdának.
100 000 -120 000Ft környékén kerestem gépet, lehetőleg újat. Mindig elmondtátok/elmondjátok, hogy ennyiért nem lehet jót venni.
Ezt a tanácsot kicsit fogcsikorgatva, de megfogadtam és elmentem alfa156 boltjába, ahol rengeteg használt gép volt kirakva.
Szaktudásom semmi, hagyatkoztam rátok és az eladókra.
Kezeim közé került egy HP 5840W és azonnal szerelem lett első látásra. :B
Az anyaghasználat, ahogy nyílik, a billentyűzet, a kijelző, úgy minden.
Már ki sem adtam a kezeim közül. Egy hátránya van, hogy usa billentyűzete van, de a vakon gépelésnél ez sem lényeg...sajnos nem nekem lesz...bár nagyon gondolkodom rajta, hogy inkább megtartom ;]
Egy dolgot nem fogadtam meg: Nem vettem meg azonnal a billentyű matricákat, de legalább lesz indok a visszatérésre. :C

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#79561) bviktor93 válasza Khelben (#79551) üzenetére


bviktor93
tag

És ez mennyire ajánlható? http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/hp_compaq#pid_11834 (Iponból én már nem veszek semmit)
Miben különbözik a "G2"-től?
Ezeket találtam még 13"-asat, ezekről mi a véleményed?
http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/hp_compaq#pid_14952
http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/hp_compaq#pid_13829
Minőségben nem érik el a Probook-ot?

Minőségben a 13"-as Probook mennyivel jobb/rosszabb a 14"-es Dell Latitude E5440-nél?
pl. ennél http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/hp_compaq#pid_13570

Mostmár én is inkább affelé hajlok, hogy 13"-as kell nekem.
Esetleg 13"-as új Dell Lati-t tudnál linkelni? Én nem találtam, létezik ilyen egyáltalán?

(#79562) mrkorooo


mrkorooo
aktív tag

Sziasztok!
Egy ismerösöm keres laptopot, az ö igényeit tolmácsolom alább.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most, karácsony elött
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
250 eFT, de nincs konkrét fix összeg a fejemben, lehet picit többér is
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
CAD, játék
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Dota, Hearthstone, de van mellette asztalim szóval nem feltétlen maxon, csak hogy fussanak szépen
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
legalább az OPrendszernek jó lenne
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15'', full HD mindenképp minimum, nem baj ha jobb; fényes vagy matt - fogalmam sincs melyik a jobb
(8) Notebook tömege?
-
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
bármint csak ne legyen winfos 8
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
0,75-1 TB HDD minimum, SDD OPrendszernek csak, optikai nem kell
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
AutoCAD
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
nincs még sajnos, itt érdeklödök
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
új

Köszi elöre is a segítséget!
:R

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#79563) Birsmann


Birsmann
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mondjuk e hónapban. Januárban olcsóbb lehet? (poszt-karácsony? :D )
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? ~125.000HUF
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Főleg iskolai feladatokhoz (ebbe egy kis AutoCad is beletartozik)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Néha... hearthstoneozni szoktam, esetleg régi játékok, vagy steam-es sidescrollerek (terraria :D )
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Szeretném, ha hosszabb ideig bírná, nem olvadna szét a kezeim közt...
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Attól függ, ennek árából mennyivel lehetne SSD nélküli, minőségibb/erősebb gép...
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? >= 15,6 (1366x768)
(8) Notebook tömege? <= 50kg :D (nem annyira fontos, amíg tényleg nem nagyon nehéz)
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Lehet nélküle is.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 500Gb körül (van külső winchesterem is), ~4Gb RAM már szerintem elég az ilyen alkalmazáshoz... Optikai meghajtó felesleges bele.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Nem jut eszembe ilyesmi
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Már leírtam, nagyjából mire használnám.
(13) -
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Mindenképp garanciálisat szeretnék (persze használt is lehet)

Köszi előre is a segítséget!
A.

[ Szerkesztve ]

(#79564) Khelben válasza bviktor93 (#79561) üzenetére


Khelben
nagyúr

Inspiron felejtős, G1 G2 között kozmetikai különbségek vannak úgy rémlik, de majd valaki megerősít, volt róla szó nemrég itt.
A Probook 430 kicsit elmarad minőségben az E5xxx-től, de sokkal jobb, mint a konzumerek (inspiron).
Legközelebb linkellj légy szíves, ha nem megy, kapcsold ki az adblock-ot.

(#79565) Tothgera30 válasza Atka89 (#79554) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Használt gépbe is tudsz olyat venni amin van még garancia. Sőt, elég komoly szervizháttér és alkatrész ellátottság áll a korábban írt gépek mögött.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#79566) MrRL19 válasza ivana (#79524) üzenetére


MrRL19
senior tag

vélemény ?!

[link]

nem jó akku .......... esetleg vki ehhez hasonlót ?!

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#79567) Dell XPS válasza MrRL19 (#79566) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon problémás széria (alaplap !), ezért is nehéz eladni.

Üdv, Dell XPS

(#79568) MrRL19 válasza Dell XPS (#79567) üzenetére


MrRL19
senior tag

értem köszi :)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#79569) MrRL19 válasza MrRL19 (#79568) üzenetére


MrRL19
senior tag

és ő ? :R

[link]((sorry dupla hsz))

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#79570) Tikakukac válasza MrRL19 (#79569) üzenetére


Tikakukac
titán

Kamu.

Minden Játékot Repít!

Sírok. Jön a karácsony ilyenkor tényleg bármit el lehet adni. De mondjuk megmutathatná a 4. genes procit is, az is érdekelne hogyan került bele.
Meg hogyan van erre még majdnem 2 év gari. Mert ez marhára nem mai csirke, és tekintve, hogy 2 év garival voltak eladva, ez féregjáraton át jöhetett a srácnak.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79571) MrRL19 válasza Tikakukac (#79570) üzenetére


MrRL19
senior tag

Hát igen olvastam leírást vicces volt ... :C :DD

De sajnos így még nehezebb találni gépet :(

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#79572) Dell XPS válasza MrRL19 (#79569) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nincs is 16.4" es változata, egyébként meg Y560 -as széria.

Üdv, Dell XPS

(#79573) MrRL19 válasza Dell XPS (#79572) üzenetére


MrRL19
senior tag

igen van pár kamu olx-en :((( :W

nekem ő is érdekes :U

[link]

-----

Valaki pls ! valamilyen ötlet , h milyen gépet vegyek fontos lenne keret 90-100k

köszönöm előre :R

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#79574) gubanyij


gubanyij
csendes tag

Üdv Urak!
Az itt megnyilvánult hozzáértők ajánlata alapján tegnap vettem egy Fuji A544-t. Win.8.1 ment rá, nagyon szépen ketyeg . Bekapcstól számítva 15mp és már a neten suhanok. Valaki kérdezte, hogy milyen SSD van benne: Samsung MZ7TE128HMGR a típusa.

(#79575) Khelben válasza MrRL19 (#79573) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem már kaptál választ, felesleges belinkelned az egész magyar apróhirdetés piacot. Használtan üzleti gépet érdemes venni, konzumert senki nem fog ajánlani, mert egy 2-3 éves konzumer gép már bőven az életciklusa végén jár.

(#79576) MrRL19 válasza Khelben (#79575) üzenetére


MrRL19
senior tag

értem , de én nem szeretnék thinkpad stb :(

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#79577) Tothgera30 válasza MrRL19 (#79576) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Latitude-t Quadroval... ;]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#79578) Khelben válasza MrRL19 (#79576) üzenetére


Khelben
nagyúr

Értem én, de te is értsd meg, hogy minden más lutri. Ha nem akarsz használt üzletit, akkor keress valamit, ami tetszik, de ide hiába linkeled be, csak ugyanazt a választ fogod kapni mindegyikre: ne vegyél használt konzumert.

[ Szerkesztve ]

(#79579) MrRL19 válasza Tothgera30 (#79577) üzenetére


MrRL19
senior tag

nem nagyon akarok ilyeneket :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#79580) powers válasza gubanyij (#79574) üzenetére


powers
tag

üdv.én is meg vagyok vele elégedve,kivéve a hang, az katasztrofálisan doboz.kényelen leszek hangszórót venni filmnézéshez

(#79581) Calibos


Calibos
addikt

Itthon melyik gyártónak jó szervize (például az Asusról vegyesek a vélemények)?
Notebook vásárlás előtt álok és ezért kérdezem.

(#79582) voyager4.4 válasza MrRL19 (#79579) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Most komolyan mi a probléma a Latival ? Miért nem szeretnél "ilyeneket" ? :W

no fate but what we make

(#79583) MrRL19 válasza voyager4.4 (#79582) üzenetére


MrRL19
senior tag

régi és nem jön be külsőre sem

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#79584) premete válasza MrRL19 (#79583) üzenetére


premete
veterán

Az baj, mert egy Latitude e6xxx-et nézegethetnéd évekig; amilyeneket linkeltél azok pedig mindig az újdonság erejével hatnának, amikor a brnoi szervizből idelátogatnak egy rövid időre. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#79585) voyager4.4 válasza MrRL19 (#79583) üzenetére


voyager4.4
senior tag

:C Van nekem 1 Tp R51e-m (napi használatban), nna az régi.
Külsőre ez : HP ?

no fate but what we make

(#79586) Tikakukac válasza MrRL19 (#79583) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert az Y570 az nem régi :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79587) MrRL19 válasza Tikakukac (#79586) üzenetére


MrRL19
senior tag

tudom , de mégis :DD

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#79588) MrRL19 válasza MrRL19 (#79587) üzenetére


MrRL19
senior tag

igazából olyan kell ami nem olyan régi és nem kell 'gamer" nyilván stb.. de vhogy ki nézzen + dobozos stb legyen ...

ez a dupla nem tom h jött sorry

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#79589) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Kellene venne megy laptopot mostanában itthonra.
Nem keresek drágát, 200 alatt a keret. Lényeg lehetőleg a matt, jó kijelző.
Általános dolgokra lenne használva, játék elvétve talán, akkor is esetleg szimulátorok. Ha van világítós billentyűzet ilyen áron, az előny, de nem szükséges, elvégre sötétben is lehet gépelni.
Mindenképp a minőség előnyt élvez. 15,6-13,3" közötti méret.
Használt extrém esetben szóba jöhet, ha nagyon jó ajánlat.

Köszönöm! :R

(#79590) b@lgo


b@lgo
csendes tag

Sziasztok,

Laptopot szeretnék vásárolni 2 hónapon belül. Segítségeteket szeretném kérni a kiválasztásban.

- Maximális keretösszeg: 120-130k
- Felhasználási kör?: Internet, filmezés, játékra nem használnám.
- Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény: A minőség (használt üzleti gépre gondoltam)
- Szeretnél bele SSD-t: Igen
- Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt: legalább 13,3" inkább 14", felbontás legalább 1366 x 768
- Notebook tömege: 3 kg alatt
- Operációs rendszerrel vagy nélküle: eredeti windows, vagy nélküle
- Tárhely és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót: tárhely (SSD) 120 GB-tól felfelé, RAM legalább 4 GB, inkább 8, optikai meghajtó nem kell
Eddig kinézett notebookok? Konkrét típus nincs, a Dellel szimpatizálok.

Köszönöm a segítséget előre is! :R

(#79591) Tikakukac válasza MrRL19 (#79587) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt adom fel, jó keresést, nem bírja ezt így az idegrendszerem sokadjára.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79592) MrRL19 válasza Tikakukac (#79591) üzenetére


MrRL19
senior tag

oké :DDD :DDD

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#79593) szabonagyur válasza Tikakukac (#79570) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meg magyar billentyűzet a képen meg német van, vagyis félig német :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79594) ricsiii01


ricsiii01
tag

Sziasztok!

Egy laptopot szeretnék venni még Karácsony előtt, általános használatra (internet, filmnézés). Kb. 120-130k forintom lenne rá. Eddig ezt találtam, szerintetek megfelelne, jó az ár-érték aránya?

Köszönöm előre is! :R

Üdv.: Ricsi

.

(#79595) nimfas válasza QwErTy42 (#79502) üzenetére


nimfas
addikt

Hali!

Akkor kicsit részletesebben a kívánalmak: :D

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
lehetőleg még idén...

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
120.000 Ft

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Internetezés, Facebook, kapálás :)

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
NEM

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
NEM

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6" Mindegy

(8) Notebook tömege?
mindegy

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélkül, minél olcsóbb legyen....

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
500 GB, 4GB, DVD Super Multi

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, USB3.0, Webcam

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem (de ezt már kitárgyaltuk a 3. és 4. pontban is....)

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
[link]

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
új és lehetőleg 3 év garival

JAH... És a legfontosabb, ha lehet akkor FEHÉR legyen :)

Itthon egy Core2Duo 2,6 Ghz (3,6 GHz) asztali deszkám van, 8 GB rammal, ha ezt a szintet hozza az már jó :D
Én játszani is szoktam a laptop egy ismerősnek lenne, ő nem szokott játszani.... Ő farmot kapál :D

[ Szerkesztve ]

(#79596) szabonagyur válasza ricsiii01 (#79594) üzenetére


szabonagyur
félisten

Veheted.

@(#79595) nimfas: gép nem ajánlott, előtted levő Fujit vegyétek, fehér nincs.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79597) QwErTy42 válasza ricsiii01 (#79594) üzenetére


QwErTy42
addikt

A célnak tökéletesen megfelel. Ez az egyetlen ajánlott új gép ezért az árért ilyen felhasználásra.

(#79595) nimfas Fehérben nincsen ajánlható gép. Ne ez legyen a fő szempont.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#79598) shinodas


shinodas
tag

Erről mi a véleményetek srácok? Azon kívül, hogy nincs SSD benne jobbat nem találtam 300 alatt/körül. ;)

(#79599) nimfas válasza QwErTy42 (#79597) üzenetére


nimfas
addikt

Köszi....

Neked is (#79596) szabonagyur

Próbálj meg vitatkozni egy nővel... :DD Ő erőlteti a fehéret, én is i3-at ajánlottam volna nekik.
A Fujitsu régen elég szar volt, most ennyire felfutott?
Esetleg valami más olyan max 120-ig? Mint írtam Facebook, netezés, farmozás lenne a fő csapásvonal, max filmnézés. Netán 3 év garival, csak hogy megnyugodjanak.
Egy Dell 3 év helyszíni gari pl nagyon szimpatikus lenne, hogy nem kell Siófokról felvinni pl. BP-re a gépet.
Erre senki nem gondol?

[ Szerkesztve ]

(#79600) ricsiii01


ricsiii01
tag

Köszi mindenkinek, akkor veszem is! :R :) :R

[ Szerkesztve ]

.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.