Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#73201) MongolZ válasza lord.lakli (#73118) üzenetére


MongolZ
addikt

19-22 között. Egyébként meg nem számít az ünnep, a rendelés időpontja számít.

(#73202) brumi1024 válasza soldierboy (#73199) üzenetére


brumi1024
veterán

Ami mindenben legalább olyan jó? Semmilyen.

(#73203) phuG


phuG
újonc

A Lenovo Z50 70 -ről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#73204) soldierboy válasza brumi1024 (#73202) üzenetére


soldierboy
tag

Akár csak olyan is, ami bizonyos tevékenységekre jobb! :)

(#73205) Tikakukac válasza soldierboy (#73204) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha játszani akarsz keményen nyilván van jobb. Ha nem lennék műszaki vonalon elvakult vennék Airt én is. Csak az a kijelző...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73206) brumi1024 válasza Tikakukac (#73205) üzenetére


brumi1024
veterán

TN, de a jobbik fajtából, sok baj nincs vele. Ha IPS kell, ott a retina, de be kell áldozni azt a pár órát az üzemidőből.

(#73207) flash-


flash-
veterán

Tehát akkor 200 alatt(160-170 körül):

Probook 450/455 vs Latitude 3540 ről tudna valaki írni pár mondatot?

különbségek,melyik minőségibb,touchpad,kijelző,stb...
melyik a masszívabb,strapásabb,jobban összerakottabb?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#73208) Tikakukac válasza brumi1024 (#73206) üzenetére


Tikakukac
titán

Pár bajom azért van vele. Hiába jobb TN, azért csüggesztő. Retina felára olyan, hogy pisilek be tőle. És ne csillogjon nekem. Csökkentett tükröződés meg etecera értem én, de nem. Néztem a retinát is patent képppel tényleg beszarás, de meghalok én a glossy panelektől. Otthon csere? Nyilván felejtős.

És ez roppant szomorúvá tesz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73209) Klepti válasza Tikakukac (#73186) üzenetére


Klepti
tag

Ahogy nézegettem, ennyiért Latitude E5440, Vostro 5470, ThinkPad Edge E440 van, a Latitude felé hajlok leginkább én is.
Drágábban van még EliteBook 840 G1, viszont itt csak nem jöttem rá, hogy van-e billentyűzet világítás, esetleg erről nem tudsz valamit?

[ Szerkesztve ]

(#73210) Tikakukac válasza Klepti (#73209) üzenetére


Tikakukac
titán

Van világítás, opcionális viszont, nem tudom az importőr hogyan kérte a konfigokat, erre kérdezni kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73211) Klepti válasza Tikakukac (#73210) üzenetére


Klepti
tag

Akkor jól sejtettem, dobok egy emailt az iponnak, köszi! :)

(#73212) soldierboy válasza Tikakukac (#73205) üzenetére


soldierboy
tag

Mi olyan szörnyű azon a kijelzőn, illetve 13,3-as méretben mi jobb játékra? Még egy Zenbook-ot néztem, de az most elfogyott az országban. Köszönöm!

(#73213) Tikakukac válasza soldierboy (#73212) üzenetére


Tikakukac
titán

Szörnyűségeket soroltam: TN, glossy, cserélhetetetlen.

13.3"-ban játékra semmi. Nem azért nem gyártanak 13"-os gépet játékra mert a gyártóknak így dobta ki, hanem mert megsülne a gép és mert a közönség akit érdekel szerinte világszinten nincs 5 számjegyű.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73214) kisza25 válasza Tikakukac (#73213) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mondjuk én beszívtam az IPS-el, pedig annyira örültem mikor megkaptam a DELL P2414H monitorom, maga a monitor is impozáns volt, mikor még be sem kapcsoltam, 4-5kg állvány jó anyaghasználat, bekapcsoltam gyönyörű színek, minden weboldal/kép színpompás nem győztem kapkodni a fejem, de aztán jött a feketeleves, 10-15perc után már húzta a szemem, fél-egy óra után már a fejem is fájt tőle, mondom wtf?
már 15%-ra csökkentettem a fényerőt, ezzel kitoltam a szem/fejfájást kicsit, de sokkal nem lett jobb. Kiderült, hogy nem bírom a PWM-es megvilágítást, nesze neked 60eFt IPS, már nem tudtam visszaküldeni, adhattam el bukóval, még örülhetek, hogy 50eFt-ért elment, erről meg senki nem beszélt :(
y50 IPS-e meg 48hz :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#73215) tjokai


tjokai
senior tag

prohardver.nhu/tema/milyen_notebookot_vegyek_3/hsz_73192-73192.html
Erre valaki mondana valamit?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#73216) rgeorge válasza kisza25 (#73214) üzenetére


rgeorge
addikt

A PWM "ellen" pont emelni kell a fényerőt. Vagy a VGA beállításokat berhelni, hogy alacsony fényerőn is nagyobb legyen a PWM frekvencia.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#73217) Tikakukac válasza kisza25 (#73214) üzenetére


Tikakukac
titán

2714H-t próbáltam, mondjuk nekem nincs bajom a PWM-el szem ügyileg, de a saját moncsim mellett nagyon nem tetszett. Ez van :B

rgeorge: Az a baj, hogy szolárium van ezekkel a moncsikkal. 70%-on olyan fényereje volt ennek is, hogy atyaég, saját moncsim sok-sok évesen is plafon 50%-on használható, mert kisüt.

tjokai: Rövid leszek: egyike sem, okait részleteztük páran már, 150k-ból szerintem 740M lesz a plafon amit kaphatsz a szokásos gépekben.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73218) t72killer válasza tjokai (#73192) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyik sem egy gémer erőgép, a legalapabb dVGA-k vannak bennük, max régebbi játékok fognak elmenni, nem túl magas grafikai beállításokon. (Starcraft 2-t pl a kicsit erősebb 820M még épp elviszi 1366x768-on) . Játékra, főleg, ha HDTV-re kötés/fullHD felbontás is játszik minimum egy kategóriával erősebb grafikák között keresgélnék (840M, R7 M260X - ill ahogy a kolléga írta, az előző generáció 740M-je)

A lenovóról itt olvashatsz tesztet - nem ájulnak el tőle, az ASUS-ról nem találtam semmit.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73219) tjokai válasza t72killer (#73218) üzenetére


tjokai
senior tag

Igazából nekem nem kell a legújabb játék, nekem csak az online Wolrd of Tanks és World of Planes játokokhoz kellene. Azokat még vinné, nem?!

A Lenovo CPU-ja mennyivel erősebb?

Köszönöm a választ mindenkinek :R

Üdv!

(#73220) kisza25 válasza rgeorge (#73216) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

100% kiégette a retinám, 60hertz fölé nem lehetett vinni, hidd el mindent kipróbáltam mielőtt az eladás mellett döntöttem, csak az a baj, hogy megingott a hitem az IPS-ben, mert azt mondták, hogy ez a moncsi már ott van, TN-t már nem akartam venni, hülyén hangzik de ez vezetett oda, hogy laptopot vettem asztali helyett, mert monitor + asztali árából kijött ez az y510p.
Persze ennek volt előzménye is elég sok, korábban agyaltam, hogy egy hasznát üzleti + asztali vagy y510p,
első körben Elitebook 2560p + asztali volt, de nem vált be (dolgozni kicsi volt hurcolni meg nehéz, meg hangos is volt és nagyon melegedett)

t72killer: 840m és 740m 1366x768 szó-szó, de fullHD-ra még gt 750 és 755m is felejtős :N nekem utóbbi van aminek 4xes a memória sávszélessége 740m/840m-hez képest, nincsenek csodák :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#73221) t72killer válasza tjokai (#73219) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A WoT még a jobbféle intel IGP-ken (HD 4000 és afölött) is elmegy, a World of Planes detto:)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73222) tjokai válasza t72killer (#73221) üzenetére


tjokai
senior tag

Király! Köszi a segítséget

Üdv!

(#73223) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Sziasztok!
Az egyik ismerősöm szeretne notebookot vásárolni.
A következőket szempontok szerint:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most a hónapban
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
100.000 HUF
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Filmezés, Internetezés, Kis játék
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Max Heartstone :)
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
40-60%
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
NEM :)
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
MATT
(8) Notebook tömege?
Nem fontos
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nem fontos, de ha van nem baj.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
500GB - 4GB
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem

[ Szerkesztve ]

(#73224) redwhite78 válasza csibusz0314 (#73223) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Lenovo B590 pentiummal

Bár a játékot nem ismerem, de egy HD 4000-es igp a követelményeket nézve szerintem kell alá. Ez nem lesz 100k-ból.
Használt gép nem jön szóba?

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#73225) Yiggdrasil válasza Yiggdrasil (#73141) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Na nézegettünk különféle gépeket, ezt a használt Elitebook-ot már majdnem megvette, de aztán látta, hogy csak HD4000-es vga van benne, és visszavonult.

Valami ilyesmit keres, nem tudom, hogy létezik-e:
-max 210ezer.
-ne melegedjen, ne legyen túl hangos
-lehetőleg 4. generációs i-s proci
-legyen megbízható, ne essen szét 3 évig
-szervíz vagy helyszínen javítós, vagy háztól házig (és normálisan, ne hetek alatt intézzék a javítást)
-legyen benne egy elfogadható teljesítményű nvidia VGA.

Szerintetek van ilyen, vagy tereljem vissza az Elitebook-hoz?
Most épp Lenovo Y510p, / Z510 / Z50-70-eseket nézeget, nem tudom azok mennyire megbízhatóak.

(#73226) ampulla válasza Yiggdrasil (#73225) üzenetére


ampulla
aktív tag

Dell Vostro 5470.

(#73227) thomeef válasza Aethelstone (#73184) üzenetére


thomeef
őstag

Wownak a következő patchtől elég durván ugrik fel a gépigénye, leginkább vga irányban, so én átgondolnám a dolgot 2x is. [link]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#73228) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Lenovo T400-asnál mennyivel rosszabb az 1280x800-as kijelző, mint az 1440x900-as?

(#73229) rgeorge válasza gyenesmartin (#73228) üzenetére


rgeorge
addikt

Nagyon-nagyon sokkal.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#73230) premete válasza rgeorge (#73229) üzenetére


premete
veterán

Persze attól is függ, hogy milyen fajtát tettek bele; láttam már borzasztó rossz 1600x900-ast és egész jó 1200x800-ast. Optimális azért 14"-on az 1600x900-as lenne, amennyiben a látás rendben van.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#73231) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

90k-ig keresek új laptopot egy ismerősömnek. Tudom, hogy nevetséges a keret, de tényleg csak netezésre lenne használva és többet most nem is tud kiadni rá. Ragaszkodik az újhoz, irtózik a használt cuccoktól.

Két laptopot néztem ki eddig:

ACER Aspire E1-522 NX.M81EU.016 Fekete
MSI CX61 2M-1228XHU

Melyik legyen a kettő közül? Tudtok esetleg jobb vételt ennyiért? :R

(#73232) gyenesmartin válasza rgeorge (#73229) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Csak a felbontása miatt vagy rosszabb színek is vannak benne?

(#73233) redwhite78 válasza Superhun (#73231) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Egyik sem ajánlott. Spóroljon még 10k-t és vegyen egy Lenovo B590-et pentiummal. Itt még olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#73234) Superhun válasza redwhite78 (#73233) üzenetére


Superhun
addikt

Csak a procikban gyengébbek az általam linkelt gépek, vagy van valami más ok is? Lenovo gariról korábban csak rosszakat hallottam. Hogy áll most a helyzet ilyen téren?

(#73235) rgeorge válasza gyenesmartin (#73232) üzenetére


rgeorge
addikt

Pont a héten néztem én is ilyen kijelzővel 2 T400-at is, elfogadhatatlannak láttam.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#73236) Faterkam válasza Superhun (#73234) üzenetére


Faterkam
addikt

A gari az szerencse kérdése is! Ha rákeresel a Telemax-ra, olvashatsz érdekes dolgokat is!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#73237) premete válasza rgeorge (#73235) üzenetére


premete
veterán

Azzal gondolom tisztában vagy, hogy legalább 5 különböző hd és hd+ kijelzővel szerelik, tehát legalább 10 féle van. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#73238) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok, praktikussága miatt notebook vételre adnám a fejem és ehhez kérnék segítséget.
01.: Pár héten belül.
02.: 40-60k, kevesebbért nincs, ha többe kerül akkor többe.
03.: Elsősorban ITR(AutoCad-féle rajzoló program röviden) szoftverek futtatása. Kiadása 2011, azóta lényeges változás nem történt rajta. 1 magos pentiumon 2 giga rammal asztalin nyúztam, kicsit akadt, de futott a program.C2D E8400 gépen is kentem ott ment szépen. Mellette irodai felhasználás, néha film.
04.: Nem, mert arra van az asztali gép.
05.: Teljesítmény egyértelmű.
06.: Későbbi fejlesztésként gondolkozok rajta.
07.: Kicsi kijelző elég, alacsony felbontás, részletkérdés.
08.: Mind1.
09.: Nélkül.
10.: 4 giga ram nem lenne rossz, mert a böngészőnek kell meg az ITR is szereti. Tárhely 160gb bőven elég, később 32gb SSD, elfér benne az optikai meghajtó.
11.: USB3, de ha nincs az se baj.
12.: Fentebb részleteztem.
13.: Nincs, aprón nézelődtem.
14.: Csak használt a keret miatt.

(#73239) Khelben válasza grizlisandor (#73238) üzenetére


Khelben
nagyúr

[link]

Bogarászd végig, ha nagyon kicsi kell, akkor 2530p, egyéb esetben 6530b, 8530p is jó lehet.

(#73240) horvathd


horvathd
aktív tag

Sziasztok!

Egy barátom szeretne új laptopot venni, mert a régije elromlott, az összefoglalóban lévő kérdésekre a következő válaszokat adta:

(1) 1 héten belül
(2) 150 ezer
(3) CAD, irodai munka, MATLAB, programfejlesztés
(4) nem
(5) -
(6) nem
(7) 15.6 elég lesz
(8) -
(9) Operációs rendszer nélkül
(10) legalább 500GB HDD, 4GB RAM, ODD igen.
(11) webkamera
(12) -
(13) Dell Inspiron 3537
(14) csak új

Milyen laptopot ajánlanátok neki?

Előre is köszönjük!

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#73241) Khelben válasza horvathd (#73240) üzenetére


Khelben
nagyúr

Semmiképp sem 1366x768-as felbontást. Ennyiért nem fog olyan új gépet kapni, ami megfelel erre a feladatra. Vagy adjon hozzá még 50-100k-t vagy nézzen használt gépet. [link]

[ Szerkesztve ]

(#73242) atibuc


atibuc
tag

Ismét gép vásárlás van a családban. 140e. körül szánunk rá. Pillanatnyilag az i3 3110M és GT 740M párost látom befutónak. Van: Lenovo E531, Toshiba C55-A-1H9. Jól gondolom? Ha igen melyiket ajánljátok?
Tartalék: Dell Inspiron 3542 laptop
(Intel® Core™ i3-4030U Processzor / 4GB / 500GB / NVIDIA GeForce 820M

Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte!!

(#73243) horvathd válasza Khelben (#73241) üzenetére


horvathd
aktív tag

Köszi!

Ha a CAD-et nem számítjuk, 1366x768-as kijelzővel mit ajánlanátok?

"The Kid just rages for a while."

(#73244) Khelben válasza horvathd (#73243) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem a cad-ra értettem a kis felbontást, hanem a programozásra ;)

(#73245) Szvobi42


Szvobi42
újonc

Sziasztok!

Mostanában szándékozom új laptopot vásárolni, még nem döntöttem el, hogy ultrabook, vagy rendes gép, de mindenképpen 14-15,6 colosban gondolkodom, 200 fölé sokkal nem szívesen mennék.
Ezek lennének a követelmények:

Rendes gép:
Proci: Min. i5 4. gen
Háttértároló: lehetőleg ssd/sshd
Jó lenne több mint 4gb ram
Rendes videókártya, de ne menjen az akksi rovására. (esetleg dupla)
(játékra nem lesz használva, maximum 3D-s tervezőprogramokra, illetve videóvágásra)
Bill. háttérvilágítás, msata, dokkolás előny

Ultrabook: Nem integrált videókártya.

Előre is kösz a segítséget.

(#73246) horvathd válasza Khelben (#73244) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ok, de nincs lehetősége többért laptopot vennie, és mindenképpen újat szeretne venni a garancia miatt, mert az előző gépe is többször volt szervizben a garanciaidő alatt.

"The Kid just rages for a while."

(#73247) Khelben válasza horvathd (#73246) üzenetére


Khelben
nagyúr

Amit linkeltem, arra 1,5 év gyári garancia van.

(#73245) Szvobi42 : ha nem lesz játék, akkor felesleges a dedikált kártya, csak az akksit nyírja ki és a hőt termeli. Amiket felsoroltál, azok olyan 300-400k körül indulnak, 200-ért csak használt lesz vagy vissza kell venni az igényekből (dokkolhatóság, bill.világítás).

[ Szerkesztve ]

(#73248) horvathd válasza Khelben (#73247) üzenetére


horvathd
aktív tag

A most elromlott gépe is HP, úgyhogy többet HP gépet nem szeretne.

"The Kid just rages for a while."

(#73249) Szvobi42 válasza Khelben (#73247) üzenetére


Szvobi42
újonc

Lényegében a legfontosabb a mobilitás (vagyis legyen minél kisebb tömegű), a jó processzort és az SSD-t (bár azt lehet utólag is bele venni) helyezném előnybe. A többi nem olyan fontos számomra laptop tekintetében. Nameg a minőség.

(#73250) South Velen válasza kisza25 (#73214) üzenetére


South Velen
addikt

Most komolyan, a P2414 is PWM-es volt? Tudod bizonyítani? Mert az elvileg analóg szabályzású. Mondjuk nem lepődnék meg. Hulladék egy monitorgyártó a monitoros topikban felbérelt ajánlóival...

a PWM frekvencia egyébként nem összekeverendő a képfrissítési frekvenciával, nem hinném hogy az Y510P mindössze 48Hz-n járatná a PWM-et, mert az kb mindenkit kinyírna. Általában 220Hz-n jár a PWM, ami persze még így is borzasztó káros.

jah, és az IPS meg a PWM az két külön dolog. Persze az IPS paneles monitoro többsége is PWM-es sajnos, de vannak analóg led-szabályzású IPS-ek is, mostanában az LG kezdi őket tömegével gyártani, dícséretes tőlük. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.