Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#21101) Tikakukac válasza becso13 (#21100) üzenetére


Tikakukac
titán

Nézd meg a Mediamarkt és hasonló boltokat. Méginkább az aprót és fele ennyiért vegyél egy 3* jobb gépet pár hó garival.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21102) GaborGh válasza MiB (#21077) üzenetére


GaborGh
őstag

Ezek lennének a legjobb és legmegbízhatóbb munkagépek, nagy teljesítményű 9 cellás 90 Wh-ás akkuval, tömegük egy kicsit nagyobb az átlagnál, de a kiváló anyaghasználat, belső fém merevítés, nagy teljesítmény, erős hűtés, kárpótolni fognak a többlet súly miatt és ennyiért már az IPS kijelző is belefér az árba.

Dell Precision M4700
HP EliteBook 8570w
Lenovo ThinkPad W530

(#21103) Chaser válasza GaborGh (#21102) üzenetére


Chaser
titán

TP-nél nem elérhető IPS.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21104) jangoo0007


jangoo0007
csendes tag

Sziasztok!

Anyának szeretnénk venni egy kedvező árazású, de megbízható 15"-os laptopot lehetőleg 120.000 Ft alatt. Nem fontos a teljesítmény, ami elvárható fusson rajta könnyedén. Internetezésre, irodai programok használatára és néha filmnézésre használná (nem feltétel, hogy a HD perfektül menjen) Milyen gépeket ajánlanátok és hol? Ma örülnék, ha meg tudnám megrendelni vagy személyesen megvásárolni itt Fehérváron. Köszönöm a válaszotokat.

Üdv,

(#21105) rgeorge válasza GaborGh (#21102) üzenetére


rgeorge
addikt

A W530-ra két kiegészítés: nem nehezebb az átlagnál, a T530-assal megegyező a súlya (azonos konfig esetén), ill. nincs IPS, ahogy Chaser is mondja, viszont van egy bőven átlag feletti TFT FHD opció kalibrálási lehetőséggel.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#21106) Chaser válasza jangoo0007 (#21104) üzenetére


Chaser
titán

Mai gépeknél FHD is alap, azzal nem lesz gond. Fujitsu AH531-et ha találsz az jó vétel, 105k körül volt legutoljára, 3 év gari. Ha az már nincs, akkor A532 kicsivel drágábban, vagy lenovo G580. Utóbbinál már fényes a kijelző, de lényegében nem rossz gép, gar 2 év. 100k körül már elérhető alap verziója. PB-t, acert, belépő HP-kat hanyagold.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21107) spyduck válasza Chaser (#21106) üzenetére


spyduck
nagyúr

G580-bol 2 fajta verzio van. Az olcsok lakkos muanyag gepek, nem vmi jok.

(#21108) pasas111


pasas111
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek erről gépről?

[Dell]

Köszi szép előre is. :)

(#21109) AxBattler válasza pasas111 (#21108) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó gép, de szerintem i5 is elég lenne. A helyett meg vehetnél bele egy SSD-t.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21110) pasas111 válasza AxBattler (#21109) üzenetére


pasas111
csendes tag

Esetleg nem tudsz adni olyan linket, ahol van i5-össel, mert én nem nagyon találtam olyat.

[ Szerkesztve ]

(#21111) AxBattler válasza pasas111 (#21110) üzenetére


AxBattler
félisten

ITT

De a legjobb az lenne, ha válaszolnál az első hsz kérdéseire.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21112) Watto1991


Watto1991
senior tag

Minőségre Latitude vagy a Precision a jobb? Vagy minőségileg ugyanaz, csak az utóbbiban van egy erősebb videokártya?

(#21113) balees


balees
tag

Hello,
4 éves Toshiba-m haldoklik... keresem az utódját, segítsetek :)
1. Ár: max 170k.
2. Méret: 15"
3. USB3.0 mindenképpen legyen rajta, legalább 2.
4. Képernyő felbontás min. 1366x768
5. Core i3 vagy i5 CPU
6. Legalább 4GB RAM
7. Legalább 500GB HDD

Pluszpont jár:
-numpad
-matt kijelző
-Dell, Samsung, Asus, Toshiba márka
-dedikált VGA
-világító billentyűzet :)

[ Szerkesztve ]

(#21114) Chaser válasza spyduck (#21107) üzenetére


Chaser
titán

Ezt nem tudtam, azt hittem egy kaptafára készülnek.

balees: Talán egy dell 5520 v 7520 eleget tesz majdnem mindennek. Típusszámokat lehet keverem, de nézegesd az új dell inspironokat első körben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21115) suspect


suspect
aktív tag

Sziasztok! :)
A HP Probook 4520s-ről mi a véleményetek?

(#21116) jangoo0007


jangoo0007
csendes tag

Ilyen Fujitsu AH531-et már nem találok. Az 532 meg már 150.000. Egyéb jó vételt tudtok ajánlani? Nagyon megköszönném.

Szerk.:
Találtam egy AH531-et. Ez a leírása:
Gyártó: Fujitsu
Processzor típus: Intel Pentium Dual Core
Számozás: B960
Mag neve: Sandy bridge
Memória méret: 2GB
Frekvencia: 1333MHz
Merevlemez méret: 320GB
Tipus: HDD, 5400rpm
Optikai meghajtó típus: DVD Super Multi
jellemző: Kétrétegű DVD-író és olvasó
Kijelző méret: 15.6
Felbontás: 1366x768
Videókártya gyártó: Intel
Tipus: HD Graphics 2000
jellege: alaplapi integrált
Akkumulátor cellaszám: 6 cellás
Chipkészlet: Intel HM65 Express
Billentyűzet: Cseppálló billentyűzet + numerikus pad
Audio: HD Audio
Operációs rendszer: Op. rendszer nincs
Garancia időtartam: 3 év
Tipus: szervizgarancia
WLAN: 802.11 b/g/n
Firewire: nem
Bluetooth: Bluetooth 2.1 + EDR
Webkamera: 1.3 MP
Kártyaolvasó: 4in1
Ujjlenyomat olvasó: Nem
USB port: 3
HDMI: igen
Szin: Fekete
Súly: 2.61 kg
HSDPA: nem
LAN: 10/100/1000
tipus: HD Glare
Képarány: 16:9
Család: Lifebook
Modell: AH531
Express kártya foglalat: Igen
eSata csatlakozó: nem
Hangszóró: Beépített sztereó hangszórók
VGA kimenet: Igen

Ebben az árkategóriában ez a legjobb vétel?

Bocsánat a sok kérdésért, nem vagyok jártas a dolgokban és a legjobb ár/teljesítmény arányú gépet szeretném megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#21117) spyduck válasza suspect (#21115) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nincs vele gond, viszont a touchpad hulladék.

(#21118) f4cg80 válasza jangoo0007 (#21116) üzenetére


f4cg80
tag

Nem rossz,de megcáfolnám az 532-es értesüléseid: [link]
nem olvastam vissza,hogy mennyiből is mire kell. Ha 110-120 körül kell mindenképp,akkor 531,ha 130,akkor 532. Ha elmész 140-145-ig,akkor pedig Probook.

(#21119) warrow


warrow
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában sokat hallom ismerősöktől a Lenovo Y500-as modelljét, utána is olvasgattam és jókat írnak róla a 3 év gari jól hangzik de azt a 2 VGA-t nem tudom hova tenni. Ha lenne rá keret inkább egy 500-ast éri meg venni az a 2db 650-es VGA sokkal jobb mint egy 660-as vagy inkább helyette egy Y580-ast esetleg a különbözetből egy SSD+-al. Vagy esetleg melyik miért jobb, magatoknak melyiket kérnétek?
A felhasználási terület 90% százalékban játék SC2, Diablo3 ilyesmi.

A segítségeket előre is köszönöm!

(#21120) Tikakukac válasza warrow (#21119) üzenetére


Tikakukac
titán

Spyduck nemsokára kivesézi a gépet, utána kérdezd. Ez olyan 1 hét max.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21121) Roland93


Roland93
aktív tag

Sziasztok!

110.000 Ft.-ig milyen új notebook-ot ajánlanátok?
Eddig ezeket néztem ki:

[link]
[link]
[link]
[link]
http://www.edigital.hu/Notebook/Packard_Bell_EASYNOTE_F6244-HC-840HG_notebook-p337828.html
:F :)

(#21122) lsc


lsc
nagyúr

Na fejlemények a samsunggal, tegnap annyira sikerült összekuszálni a win 8 vagy a gép lelkivilágát hogy a proci átment durcásba és bármit csináltam kemény 800 Mhz-en ment állandóan. Ma reggel indításnál már hibaüzenetet szerkesztett majd egy újraindítás után küldte a központba.
Ezután telefon a samsung ügyfélszolgálatra, meghallgattak, félperces várakoztatás után arra jutottak hogy irány ahol vettem,csere, mivel nem működik rendeltetésszerűen. Ott mondjuk rácsesztem mert csak holnap lesz új, most csak két bemutatódarab volt.
Rákérdeztem hogy mi van ha bővítem a ramot 8 Gib-ra, szerintük megcsinálhatom, illetve visszatérhetek win7-re is, csak ha szoftverhiba van akkor nem lesz garanciális a hiba /ha lesz/.
Egyelőre ennyi.

Az élet kegyetlen .

(#21123) f4cg80 válasza Roland93 (#21121) üzenetére


f4cg80
tag

1.hsz-t olvasd el.
Amúgy Asus,Acer,Packardbell felejtős. Ezek közül a legjobb(legkevésbé rossz) a Samsung,de az 1.hsz után tudunk értelmes tanácsot adni.

(#21124) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Ma lement az ára ennek a gépnek egész jó áron van [link]

(#21125) Roland93


Roland93
aktív tag

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban? 110.000 Ft.-
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt? ahogy néztem mindegyiknek 15,6
(3) Notebook súlya? mind1
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)? netezés, filmnézés, esetleg kis játék
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény? Mind2
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred? Windows 7-8
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége? HDD min. 320 gb, RAM min. 2 GB
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…): Webkam., usb 3.0 (annyira nem fontos)
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás? MOST
:)

(#21126) f4cg80 válasza Roland93 (#21125) üzenetére


f4cg80
tag

Leginkább a win7/8,ami miatt nem tudok értelmes gépet mondani 110-ért.
Talán ez:
[link]
De ez a gyengébbik típus is(műanyag,fényes) a G580-ból,és a processzortól sem kell sokat várni.
Feltétlen kell rá neked gyárilag win7/8?
Ha nem,akkor inkább egy A531-est mondanék annyiért: [link]
De leginkább azt javasolnám,hogy tornázd fel 120-130-ig,ott már lehet sokkal jobbakat kapni:
A532 i3-al: [link]
szálcsiszolt G580: [link]

(#21127) Roland93 válasza f4cg80 (#21126) üzenetére


Roland93
aktív tag

Nem muszáj, hogy legyen rajta windows. Tudok rá tenni. :)
110.000 Ft.- a max.

(#21128) spyduck válasza Tikakukac (#21120) üzenetére


spyduck
nagyúr

Lehet csak januàr lesz belöle, mert elmegyek szabira :)

(#21129) btudos válasza spyduck (#21128) üzenetére


btudos
veterán

És viszed magaddal az Y500-at jatszani, mi? :DDD

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#21130) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

No, ma befoglaltam egy G580-at, holnap megyek érte. Már csak a pixelhibától félek. :F
Esetleg valami jó szöveg, amivel ki tudom bontatni ott helyben, hogy megnézzem? :D

The glass is already broken.

(#21131) btudos válasza piRate_nEx (#21130) üzenetére


btudos
veterán

Mondjuk pixelhiba-ellenőrzés? ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#21132) spyduck válasza btudos (#21129) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az a helyzet, h utàlok jàtszani, sztem inkàbb pihenek :)

(#21133) piRate_nEx válasza btudos (#21131) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Nyilván, de ha még nem fizettem ki, akkor nem kötelesek kibontani. Ha meg kifizettem, akkor nem kötelesek kicserélni. Nem? :))

The glass is already broken.

(#21134) tboy1991


tboy1991
csendes tag

Notebookot szeretnék venni
Felső árhatár 150kFt

Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
15.6"

Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
Álltalános, böngészés stb...

Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
Ez mind egy

Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
HDD 500Gb, RAM 4GB

Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera, világító billentyű

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Bármikor

(#21135) btudos válasza piRate_nEx (#21133) üzenetére


btudos
veterán

Ha webshopban rendelted, akkor 8 napon belül elállhatsz a vásárlástól. És bármi van, akárhogy veszed, a 3 napos cseregarancia mindig él, szóval akár ott helyben kicseréltetheted, ha nem okés a darab.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#21136) piRate_nEx válasza btudos (#21135) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ja, értem, akkor végülis no para. De így akkor miért a nagy fuss a pixel-garancia vásárlásával? 3 nap alatt azért aki kicsit is hozzáértő, észreveszi a hibás pixelt.

The glass is already broken.

(#21137) btudos válasza piRate_nEx (#21136) üzenetére


btudos
veterán

Van hogy nem jön elő azonnal a pixelhiba, csak pár nap aktív használat után, aminél már nem sokat ér a 3 nap.

#21338: Ezt már neked kell eldöntened. :)

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#21138) piRate_nEx válasza btudos (#21137) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ja, ezt azért nem tudtam. Bazeg, az nem kóser akkor. :D Most erősen gondolkozom, lehet megéri az a kiterjesztett gari?

The glass is already broken.

(#21139) archie17


archie17
tag

Van, hogy kibontják, nekem a Laptopszalonban kérés nélkül ellenőrizték, bekapcsolták, megmutatták, hogy Windows telepítésnél vigyázzak a nyelvválasztásra, stb.

(#21140) tylerddd


tylerddd
veterán

Ma megérkezett az új Dell Latitude E5430-as gépem! Eddig nagyon tetszik! Köszönöm mindenkinek, aki segített és rábeszélt a Lenovo ellenében! :C

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21141) Chaser válasza piRate_nEx (#21136) üzenetére


Chaser
titán

3 napos cseregar akkor él, ha hibás a termék. Ha kijön 1-2 pixelhiba az sajnos nem számít hibának. Lásd a gépre/monitor gyártójára vonatkozó ISO. Meg van adva, x cm2-en belül hány pixelnek kell hibásnak lennie, hogy cseréljék a gépet. Ez sajnos a bolt jó indulatán múlik, ha nem lépi át az ISO-ban előírtakat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21142) piRate_nEx válasza Chaser (#21141) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Akkor kapják be, majd jól kiégetem nekik a VGA-t egy kis fesszel, aztán majd adok nekik hibát. Ez nagyon nagy f***ság, sőt, inkább aljasság. Nem elég hogy veszel 140-ért valamit, de még abban sem lehetsz biztos, hogy jó a termék, vagy hiba esetén cserélik. Nagyon zsákba macska nekem ez a rendszer...

The glass is already broken.

(#21143) juuzer


juuzer
addikt

Szép estét! :)
Múltkor ajánlottátok itt nekem a sok ASUS és Dell notebook helyett a lenovo g580-ast :)
Az lenne a kérdésem, hogy nem tudjátok-e véletlenül, hogy kapható-e feketében (én mindenhol barnában láttam) illetve hogy a sima, és az AH és GH modellek között van érdemi különbség?

Vamos a la playa.

(#21144) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni notebook ügyben. Az alábbi paraméterekkel kellene nekem valamit ajánlani:
(1) Max 120K
(2) Min: 14", de inkább 15,6"; 1366*768; nem igazán vágom mi a különbség a fényes és a matt között?
(3) Tökmind1, de ne legyen ormótlan és ne legyen 1 tonna azért :))
(4) Általános felhasználásra: Főleg irodai alkalmazások futtatására, filmnézésre, néha egy kis játékra.
(5) Mindkettő ezt a kérdése nem is értem... :DDD
(6) Nem életbevágó, hogy legyen rajta oprendszer, de ha belefér a keretbe akkor max win7 valamelyik változata...
(7) 500GB, 4GB
(8) Esetleg szálcsiszolt fém borítás, semmiképpen ne legyen gagyi műanyag, normális billentyűzet, zsanérok ne legyenek hulladékok, ha lehet ne legyen újlenyomat gyűjtő, megbízhatóság és normális garis ügyintézés, ha úgy adódik.
(9) Főleg acer, asus, samsung, dell ezeket a márkákat néztem eddig.
(10) Most.

Köszi a segítsége előre is! :R

És még egy kérdés a "Amúgy Asus,Acer,Packardbell felejtős" Akkor mi nem az?

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21145) premete válasza Dj Sügi (#21144) üzenetére


premete
veterán

"Esetleg szálcsiszolt fém borítás, normális billentyűzet, zsanérok ne legyenek hulladékok, megbízhatóság és normális garis ügyintézés" ha ezeket is belevesszük, akkor azt kell, hogy mondjam, az elvárások és a pénztárca között óriási űr van.
ja a Samsung is felejtős, és ennyiért a Dell is.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21146) Dj Sügi válasza premete (#21145) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Nem érzem nagy extrának, hogy jól legyen összerakva a gép amit veszek, ne a legagyibb műanyagból épüljön fel és ne kelljen minden félévben szervizbe rohangálnom vele. A szálcsiszolt felületet meg a leghurkább Asus gépek is hozzák már, de akkor vegyük ki ezt a képletből.
Jah és játékokból is csak a régebbiek futnának rajta és nyilván azok sem csutkára tekert grafon.

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21147) premete válasza Dj Sügi (#21146) üzenetére


premete
veterán

Akkor vagy felemeled az összeget a 2-3 szorosára, vagy ennyiből összeraksz egy asztalit, és veszel mellé egy 2-3 éves üzleti laptopot a hordozásra. Abból kiindulva, hogy neked mindegy a matt, vagy fényes, a hordozás gondolom, csak elméleti lehetőség.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21148) AxBattler válasza Dj Sügi (#21144) üzenetére


AxBattler
félisten

Lenovo IdeaPad G580GH

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21149) Dj Sügi válasza premete (#21147) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Matt vagy fényes témát eddig még sehol nem olvastam. Nekem egy kijelzőnél többet ér a betekintési szög, az hogy milyen panellal szerelik, kontrasztarány, használható színek, minél kisebb bevilágítás. Az meg, hogy nem esek össze plusz 300g-tól még nem azt jelenti, hogy nem fogom hordozni.
Ha ennyire lényeges lenne a méret meg a súly, akkor vennék egy f*s iPad-et, ami ezekben a tulajdonságokban nagyon profi, csak bármi másra használhatatlan kb...

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21150) premete válasza AxBattler (#21148) üzenetére


premete
veterán

Szóval ez a tuti játékgép. :)
én meg azt hittem, hogy az Alienware pályázik erre a címre.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.