Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#16301) Watto1991 válasza SirKero (#16299) üzenetére


Watto1991
senior tag

G580 ha belefér a keretbe; ha nem, akkor használt üzleti.

Johnny: ezt a Toshibát lehetőleg ne.

Számodra a legjobb szerintem az lenne, ha vennél egy minőségibb gépet. pl. ezt , a vennél egy SSD-t 15-ért (samsung 830, 64 GB), meg egy külső USB-s HDD keretet 2,5"-os vinyóhoz (kb. 4-5000 Ft).

Ez így 150-ben meg is állna, és lenne egy tökéletes géped matt kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

(#16302) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Asus G55VW-nek mi lehet a hűtés+zaj tekintetében konkurencia?

(#16303) SirKero válasza btudos (#16300) üzenetére


SirKero
őstag

Hát igen Én ugyan erre gondoltam kerestem is és ez elég jónak is tűnik.
Viszont ezek szerintem legalább 4-5 éves gépek cca. 60k magasságában akkor már lehet hogy jobban megérné egy új innen

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#16304) btudos válasza SirKero (#16303) üzenetére


btudos
veterán

Egy legalja Consumer gépet hasonlítasz egy 3 éves, még hosszú évekig zavartalanul használható vérbeli üzleti modellhez.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16305) ascalon


ascalon
csendes tag

Sziasztok!
Egy barátom szeretne venni egy laptopot, az ő nevében kérem a segítségeteket. Szempontok:

Kijelző: 13' vagy 14'
Processzor: Ivy Bridge
Súly: Az alacsony nagyon preferált, 2kg a maximum
Akkumulátor: 5-6 óra jó lenne minimum, de a több az még jobb
Méret: Legyen vékony (2 cm alatt, vagy ne sokkal több)

Tehát valami ultrabook(szerűség) a keresett gép, a sok gyalog való hordozás miatt fontos a kis méret és súly.
Nincs konkrét keret, jó lenne, ha minél olcsóbban lehetne egy ilyen gépet venni, bár mi 200k alatt nem találtunk ilyet. A mi versenyzőink:

Dell Vostro 3360
Acer Aspire S3
Lenovo IdeaPad U310
Samsung NP530U3C
Illetve, bár az még ezeknél is drágább, az Asus Zenbook Prime.

Ezek közül valamelyik ajánlott/nem ajánlott vétel? Vannak más versenyzők esetleg?

(#16306) johnny82 válasza Watto1991 (#16301) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Ez a Fujitsu minőségibb, mint a Lenovo, amit linkeltem? Ssd-t azt úgy kell elképzelni, hogy mindig lóg a kábelen, nem lehet belerakni? Mert akkor felejtős.

Köszi, üdv!

(#16307) SirKero válasza btudos (#16304) üzenetére


SirKero
őstag

Értem amit mondasz és biztos igazad van :K
Azért gondoltam a G580-ra ,hogy jobban megérné mert bár laptop de kizárólag asztalon lesz használva ( helyhiány miatt ) és a két év garancia sem eldobandó érv.
De átadom az illetékesnek hogy mik a lehetőségek. :))

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#16308) Watto1991 válasza johnny82 (#16306) üzenetére


Watto1991
senior tag

Fujitsu jobb minőségre. (+a garanciája is 3 év !)

Amit én gondoltam: kiveszed a gépben lévő merevlemezt, annak a helyére rakod be az SSD-t. Majd veszel egy külső HDD rack-et a kivett HDD-nek (rendes fém winchester ház) és USB-n keresztül csatlakoztathatod a géphez, amikor akarod.

üdv,
watto

[ Szerkesztve ]

(#16309) SirKero válasza SirKero (#16299) üzenetére


SirKero
őstag

off

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#16310) Kbali válasza ascalon (#16305) üzenetére


Kbali
nagyúr

HP Probook 4330s, vagy 4340s. Esetleg alighasznált, garis Dell Latitude 6430.

(#16311) Tom1939 válasza aclandiae (#16302) üzenetére


Tom1939
őstag

Ez attól függ, hogy teljesítményben, tömegben vagy árban nézzük.

Ha legalább ilyen minőséget akarsz, legalább ilyen teljesítménnyel, max ilyen tömegben akkor M6600. De ez 17,3 nem 15,6 (bár nem nehezebb).

Vagy van a lenovo y580 ami 15,6. Teljesítmény kb ugyanaz, és könnyebb. Viszont a hűtése biztosan rosszabb.

(#16312) brumi1024 válasza Tom1939 (#16311) üzenetére


brumi1024
veterán

Plusz azért a gari is több, és jobb az m6600-nál, mint a g55-nél vagy az y580-nál.

(#16313) B-L-A-C-K válasza brumi1024 (#16312) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most melyik gépről van szó? :) Mert ezt nem értem:

"jobb az m6600-nál, mint a g55-nél vagy az y580-nál." :))

(#16314) Tom1939 válasza brumi1024 (#16312) üzenetére


Tom1939
őstag

Nem rossz híre van a G55-nek és az y580-nak, de ha van rá pénz akkor csak az M6600 lehet a nyerő. Szerintem nagyságrendekkel jobb gép. És ahogy írod a garancia is jobb, ezt tapasztalatból tudom.

(#16315) Chaser válasza johnny82 (#16306) üzenetére


Chaser
titán

Veszel egy optibay keretet. Ebbe berakod a hdd-t, hdd helyére az ssd-t - de lehet fordítva is -. És akkor nem kell külön kanócokkal szórakozni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16316) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok

Visszaolvastam, az előbb tárgyalt 130K-s keretű gépet, de pontos típus nem érkezett, mivel a kollégának színes gép kellene!

Kollégámnak szüksége lenne egy laptopra és 130K a plafon! Mit vegyen uraim?

Köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#16317) brumi1024 válasza B-L-A-C-K (#16313) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor javítom: ...m6600 esetén, mint... :)

(#16318) Sickboy25 válasza Sickboy25 (#16316) üzenetére


Sickboy25
addikt

Jah és ezt nézte ki: [link]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#16319) .bruszli.


.bruszli.
aktív tag

Sziasztok !

17" laptopot keresek. Örömmel fogadnék tippeket,tapasztalatokat a témában. Esetleg ajánlatokat is privátban. :K

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#16320) Chaser válasza Sickboy25 (#16318) üzenetére


Chaser
titán

Akkor már inkább G580 ugyanennyiért, abban GT630 a vga. De ha játék nem fontos akkor inkább fuji A531 532 vagy valamelyik HP probook.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16321) mutyi


mutyi
őstag

Tudja-e valaki, hogy ELitebook 8460p és Latitude 5430 esetében van-e arra mód, hogy ha külső monitort dugok rá, akkor lehajthatom a kijelzőt,mint Macbooknál mégsem alszik olyankor el, hanem lehet vele dolgozni.

Más: Még sosem láttam Elitebookot élőben. A reklám képeken szépen látszik hogy fémből van a fedlap meg a top case is és mutatós is, viszont minden egyéb fotón,ahol simán le van fényképezve, ott meg kb. egy szürke műanyag képét festi.
A valóságban melyikhez áll közelebb?
Mennyire elegáns?

(#16322) Tikakukac válasza mutyi (#16321) üzenetére


Tikakukac
titán

Beállítod, hogy ne csináljon semmit fedlap lehajtásánál a winnyózba és ennyi.
Ez mellesleg minden gépre igaz.

Teli alumínium az egész, szálcsiszolva. Baromi finom és kényelmes fogdosni, a képek akkor hazudnak, jó, mondjuk én elég sokat tapicskolok EB-ket.

És mint mondtam baromi elegáns, és az alumíniumhoz áll legközelebb, mert abból van :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16323) starscream


starscream
csendes tag

Üdv!

Notebookot szeretnék magamnak játékra főleg(Diablo3,starcraft 2,bfbd2)
Filmezésre,netezésre.
Nem fontos,hogy ultrakönnyű legyen,csak megbízható.
Most olvastam erről a hazai pálya rovatban:
[link]

Ilyen árban létezik ennél jobb vétel? Mert nekem elég jó ár/érték arányúnak tűnik
Erős video kari, ráadásul még ssd is van...

Köszi előre is a véleményeteket! .

(#16324) B-L-A-C-K válasza starscream (#16323) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#16325) mutyi válasza Tikakukac (#16322) üzenetére


mutyi
őstag

Értem, köszi a megerősítést, szóval élőben akkor inkább néz ki a reklám fotókhoz, ahol látszódik a szép szálcsiszolt felület,mint a sima eladói képeken pl.
a 8460p meg a 5430 között vacillálok még mindig, tudom te már sokszor mondtad hogy elitebook a kettő közül.
:)

A dell promo videoban eleve úgy van, hogy a csaj beviszi az irodába a gépet le van hajtva rádug dokkoló és külső kijelzőn nézi.

Ok a Windows energiagazdálkodós séma is, csak myilván az macerás állígatni, hisz azért amúgy meg jó ha lekapcsol ha nincs rádugva külső monitor.
Macnél konkrétan érzékeli gondolom, hogy van-e forrás,ahova éppen lökni kell a cuccot.

(#16326) starscream válasza B-L-A-C-K (#16324) üzenetére


starscream
csendes tag

Huhh Köszi szépen, ez tényleg sokkal jobb!
Már érdemes volt rákérdeznem ;) :C

(#16327) btudos válasza mutyi (#16325) üzenetére


btudos
veterán

Be tudod állítani Windows-ban is külön, hogy hogyan viselkedjen tápról, és hogyan akksiról, szerintem ez elég.

B-L-A-C-K: Mi újság a gépeddel? Még mindig szervizben van?

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16328) Kbali válasza mutyi (#16325) üzenetére


Kbali
nagyúr

Amúgy pedig a dokkolós megoldásnak egy kicsit más a működési elve, hiszen dokkolón be is tudod kapcsolni a gépet, külső egységeket a dokkolóba kötöd, stb...
Én is megerősíteném, hogy inkább HP, mert a Dell az azért nem a kategória csúcsa, annak ott a 6430 pl.
A lehajtom a fedelet, nem csinál semmit dolgot én anno egy netbook-kal játszottam: külső bill., egér, monitor, a kisgép meg kb., mint egy asztali....

(#16329) B-L-A-C-K válasza btudos (#16327) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze. 69. napja...

starscream: Jó kis gép...;)

[ Szerkesztve ]

(#16330) btudos válasza B-L-A-C-K (#16329) üzenetére


btudos
veterán

60 nap után lehet menni a fogyasztóvédelemhez, nem? Én feljelenteném őket... Sokszor mondtam már, még mindig igaz hogy egy Elitebook, de egy akármilyen legalja consumer gép esetében sem vállalható ez a magatartás. :(((

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16331) fogtunder válasza Kbali (#16328) üzenetére


fogtunder
nagyúr

más a működési elv, de itt is ugyanazokkal a dolgokkal kell játszani (sajnos külön dokkolóhoz és töltőhöz való profilt nem is lehet csinálni), csak gördülékenyebb a dolog, nem felejti el pl. a kijelzőhöz rendelt beállításokat, amire a korábbi gépeim hajlamosak voltak, nem dolgozták fel, hogy ha előző nap megosztva akartam használni a desktopot ugyanezzel a monitorral, akkor valszeg ma is ugyanezt szeretném. dokkolóval ez nincs, a desktop és a hordozható üzemmód között azonnali a váltás, plusz egy csomó port felszabadul magán a gépen, nem kell dugdosni folyton a kábeleket.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#16332) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Lenovo G580 után 200k-ig bezárólag van jobb gamer, de azért minőségi notebook?

(#16333) btudos válasza Chosen (#16332) üzenetére


btudos
veterán

A pár hsz-el feljebb linkelt Dell Inspiron 7520.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16334) Hakuhun


Hakuhun
tag

Sziasztok! Még új vagyok és a véleményetekre lennék kíváncsi. :D

A dilemmám a következő:
Egy HP és egy Lenovó között vacilálok.
Segíthetnétek dönteni, illetve ha találtok valami csodát max 130e Ft-ért és van lehetőség részletfizetésre, ne tartsátok vissza. :D

Köszöntem

(#16335) btudos válasza Hakuhun (#16334) üzenetére


btudos
veterán

Kettő közül a Lenovo. Elsősorban az anyagminőség, másodszor az előzőhöz kapcsolódva az emberi jóérzés miatt. Borzalmasan gagyi hatást kelt a G6, senkinek nem ajánlom jó szívvel. Nagyjából egyébként megtaláltad a bestbuy gépet 130-ért, mi is mindenkinek ezt a Lenovo-t ajánlgatjuk, ár/érték arányban ez a legjobb ennyi pénzért.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16336) Hakuhun


Hakuhun
tag

Lenne még egy olyan kérdésem, hogy játékokra mennyire lesz alkalmas.
Jóféle ez a 2gigás kártya, meg a 8giga RAM, de a CPU nem lesz kevés?

Unalmas előadásokra kéne. Örülnék, ha egy ME3-at el tudna vinni közepes beállításokkal, vagy mondjuk egy Napoleon Total Wart, esetleg egy Gears of Wart. :D

(#16337) daniel2121 válasza Chaser (#16320) üzenetére


daniel2121
senior tag

De mi a baj ezekkel a Lenovókkal hogy nem nagyon ajánljátok?

(#16338) btudos válasza daniel2121 (#16337) üzenetére


btudos
veterán

Ha jobban megnézed, ugyanazt ajánlotta Chaser, csak jobb konfigurációban ;) Kifejezetten jó ár/érték arányú gépek ezek a megfelelő kiépítésben, de van amit nem érdemes megvenni, mert ugyanaz a gép, erősebb hw-rel ugyanannyiért megkapható máshol :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16339) daniel2121 válasza btudos (#16338) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi ez ajánlott? http://www.pc-outlet.hu/images/Lenovo_IdeaPad_G580_i3-3110_Intel.jpg

(#16340) Watto1991 válasza daniel2121 (#16339) üzenetére


Watto1991
senior tag

Integrált a videokártyája, így a consumer kategóriában nem ér semmi se.

(#16341) btudos válasza daniel2121 (#16339) üzenetére


btudos
veterán

Ha nem szempont a fényes kijelző, akkor van jobb minőségű, matt kijelzős ajánlat hasonló vagy alacsonyabb áron. Ha filmnézésre, multimédiára kell, esetleg régi, alacsony grafikaigényű játékok futtatására, arra elég lehet, de minden másra van jobb a piacon.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16342) hunderbörd


hunderbörd
tag

Sziasztok!
Az ATI Mobility Radeon HD7450M videókártyának van előnye egy HD3000/4000-hez képest, vagy csak fűtőegységnek jó?
HB

(#16343) daniel2121 válasza btudos (#16341) üzenetére


daniel2121
senior tag

Tudnál ajánlani egy-kettőt. Nem játékra kell csak internet, töltögetés, nagy fájlok mozgatása külső meghajtóra. Fényes kijelző nem zavar, mert főleg esti órákban használnám.
Árban az ingerküszöb 130k.

[ Szerkesztve ]

(#16344) btudos válasza daniel2121 (#16343) üzenetére


btudos
veterán

Fujitsu Lifebook A531

Matt kijelző, masszív ház, általános igényekre ajánlott modell, bár nagy fájlok mozgatásához jól jön az USB 3.0, nem tudom van-e benne. Ha van, akkor én mindenképp ezt venném.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16345) daniel2121 válasza btudos (#16344) üzenetére


daniel2121
senior tag

Kell az usb3 mert van usb3-as külső rackem, ebben nincs, de az 532-esben van.

(#16346) btudos válasza daniel2121 (#16345) üzenetére


btudos
veterán

Az csak pár ezressel több i3-mal, akkor azt érdemes venni :K

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16347) fogtunder válasza hunderbörd (#16342) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a 3000-hez képest talán, a 4000-hez nem nagyon.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#16348) mort.hu


mort.hu
csendes tag

Sziasztok!
Továbbra is színes laptopvadászatban vagyok, matricázást egyelőre leszavaztuk, nem érezzük ideális megoldásnak. (Egyébként a javasolt skinzone valóban tud egyedi méretekben is, laptolbelsőre matricázni, max kb 3500 Ft-ért, tehát ez a tipp jó volt!)

Szóval bár tisztában vagyok vele, hogy ezekkel kompromisszumokra kell készülni, nagyjából ezek közül választhatunk. Szívesen olvasnám a véleményeteket, melyikkel vannak a legjobb tapasztalatok, egymáshoz viszonyítva.

[link]

Köszönöm!

(#16349) daniel2121 válasza btudos (#16346) üzenetére


daniel2121
senior tag

Igen ezt a Fujitsut ajánlotta már más is. Kicsit idegenkedtem tőle először, de állítólag ezeknek más semmi köze a régi "gagyi" Fujitsukhoz.

(#16350) btudos válasza daniel2121 (#16349) üzenetére


btudos
veterán

Ez így igaz. A Fujitsu-Siemens korszak már elmúlt, ráadásul a Lifebookoknak sosem volt közük ahhoz a brand-hez. Kifejezetten jó minőségű, strapabíró gépek az árkategóriájukban. Nem szabad tőlük egy Thinkpad, Latitude vagy Elitebook minőségét elvárni, de játékmentes átlagfelhasználásra nincs jobb gép ennyiért.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.