Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#16251) Chaser válasza rabbit87 (#16250) üzenetére


Chaser
titán

Most volt róla szó, hogy ez ugyanaz a vga mint a GT630-as változatokban van, csak átnevezték. HD3000-nél mindenesetre számottevően erősebb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16252) Tikakukac válasza piRate_nEx (#16245) üzenetére


Tikakukac
titán

Radium kukás eleve. Az 1600-as ram meg jó jöhet a nagyotmondó versenyen, sokkal előrébb ezzel nem vagy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16253) hecktor


hecktor
aktív tag

sziasztok,

minőségi gépet keresek 120e körül újonnan. milyen márkák jöhetnek szóba, Dell, FS -ek jók nem?

ebben a kategóriában milyen best-buy lapik vannak? többet is írjatok légyszives, köszönöm :R :R :R

(#16254) _PetZ_ válasza hecktor (#16253) üzenetére


_PetZ_
csendes tag

Én ennyi pénzért őt venném:[link] igaz +9k a kerethez képest,de megér szerintem annyi pluszt

(#16255) brumi1024 válasza hecktor (#16253) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha nem lesz játék az a Lenovo felejtős, sokkal inkább Fuji A531, 3 év jó garanciával, matt kijelzővel, masszívabb házzal.

(#16256) hecktor válasza brumi1024 (#16255) üzenetére


hecktor
aktív tag

játék nem lesz rajta, azt el felejtettem írni, köszi a típust, de írjatok még 3-4 félét hogy ismerősöm tudjon válogatni, köszönöm!

(#16257) brumi1024 válasza hecktor (#16256) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát kb ennyi van újonnan, ami igazán ajánlható. Esetleg volt még Samsung NP300(nemtudom melyik végű volt a jobb anyagminőségű), illetve kicsit többért, gyengébb procival, de jobb anyagminőséggel van hp 4535s 130k környékén.

(#16258) kleinguru válasza brumi1024 (#16255) üzenetére


kleinguru
addikt

Húgomnak a530 van, ez mennyivel jobb tőle? Mert iszonyat hullámzik a billentyűzete, mikor megláttam, megijedtem tőle...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#16259) hecktor


hecktor
aktív tag

köszi a válaszokat, még az érdekel hol érdemes laptopokat venni? laptopszalon.hu vagy egyéb oldalak?

(#16260) brumi1024 válasza kleinguru (#16258) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem ismerem az a530-at, de 4 a531 van a közvetlen környezetemben, egyikkel sincs semmilyen összeszereléssel kapcsolatos probléma.

(#16259) hecktor: Laptopszalon, Notebookstore, a4team, Mysoft, Bestbyte, laptop.hu...stb. Van egy pár, inkább ahol ne: radium.

(#16261) kleinguru válasza brumi1024 (#16260) üzenetére


kleinguru
addikt

Ezzel sincs összeszerelési probléma, de a billentyűzete akkor is iszonyatosan hullámzik:DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#16262) fireman válasza Watto1991 (#16249) üzenetére


fireman
tag

Természetesen átállítottam ott már korábban....de nem látja, a GFX-nél nem ír ki semmit.... :W

(#16263) Travelos


Travelos
őstag

A Lenovo G580AH esetében azt írják, hogy kombinált audio ki - és bemenet.

Ha van egy mikrofonos fejhallgatóm, amiből 2 jack dugó jön ki, egy a fejhallgatónak és egy a mikrofonnak, akkor azt egy átalakítóba bedugva (amibe 2 jack bemegy, 1 meg kijön), és csatlakoztatva a laptophoz, mindkét eszköz működni fog?

Eleve nem értem, hogy webkamera van rajta, külön mikrofon connector meg nincs.

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#16264) NOX72


NOX72
csendes tag

Sziasztok!
Notebook vásárlás előtt vagyok, laikusként sajnos nem sok foglamam van a részletekről és az árakról.

Igazából egy 13-14" notebookot szeretnék teljesen általános felhasználásra, internet, email, office alkalmazások. Fontos lenne a jó mobilitás + hosszú akkumulátor idő, extra kívánság pedig az lenne hogy a billentyűzet rendelkezzen háttérvilágítással. Anyagi lehetőség: max. 160-180 ezer HUF.

Tudnátok esetleg segíteni vagy ajánlani valamilyen gépet ami mondjuk hosszabb távon is jó megoldás lehet erre a célra?

(#16265) Tikakukac válasza Travelos (#16263) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég régóta menő lett 1 dugaszt használni, ez van, ehhez semmi köze az árhoz, vagy a webcamhoz. A telós egydugaszos egybemikrofonos megoldások miatt kezdett elterjedni.
OFC saját mikrofonja is van.

NOX72: Bill. háttérvilágítással szvsz ez nem fog menni.
Talán ez, ennél olcsóbban nincs. Jobban belenézve egész korrekt gép, szvsz maradj ennél.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16266) Borote válasza Travelos (#16263) üzenetére


Borote
addikt

Van rajta webcamera és saját mikrofonja is, értelem szerűen.
Olyan átalakító kell, ami eggyel több sávos, azaz 3 helyett 4 részre van osztva, mint pl a headset-ek.

(#16267) NOX72 válasza Tikakukac (#16265) üzenetére


NOX72
csendes tag

Kösz a választ.

És a bill. világítás mennyit dobna az áron?

Igazából kinéztem már egyet (akciós), de ez sajnos már elfogyott:

HP Probook 6460b Business notebook
Intel Core i5 2520M • 14.0" HD (1366x768) AG LED • GMA HD3000 • 8GB DDR3 • 250 GB • 802.11(b/g/n) • Bluetooth • Windows 7 Prof 64bit hun • 2,2 kg
üzleti felhasználásra, közép kategória
Gyártó: HP
Garancia: 36hónap HPQ szervíz garancia

Tömeg: 2,2 kg
Sorozat: HP ProBook
Garancia ideje: 36 hónap
Márkaszervizbe vihető: Igen
Anyaga: fém váz, fém borítás
Alap szín: szürke
Kiegészítő szín: szürke fedlap

Ez mondjuk pont nem rendelkezik billvillel és talán kicsit jobb is mint ami átlagus felhsználásra szükséges lenne, de árban elég jónak tűnt.

A gyártók közül van esetleg olyan amelyik kilóg a nagy átlagból?

(#16268) Tikakukac válasza NOX72 (#16267) üzenetére


Tikakukac
titán

Netre és egyebekre nem kell i5.

Ami linkeltem az úgy bőven jó, üzleti modell Dell fronton, az igényeidnek maximálisan elég.

Méretben a legtöbb gép kihullik, Probook van még amit ismerek és jó és ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16269) kkrisi


kkrisi
senior tag

sziasztok!

Van olyan beállítási lehetőség Y570a lenovon, hogy kikapcsolt állapotban egérrel be tudjam kapcsolni?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#16270) Chaser válasza kkrisi (#16269) üzenetére


Chaser
titán

Olyan leginkább egyik gépnél sincs. S3-ból fel lehet éleszteni, de kikapcsolt állapotból nehézkes usb cuccal. Esetleg infrával, de ahhoz meg nem ártana egy rs232 v LPT port.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16271) kkrisi válasza Chaser (#16270) üzenetére


kkrisi
senior tag

De valahol olvastam, hogy egérrel lehet bekapcsolni/feléleszteni a gépet.
Ez csak tévhit?

Vagy alvó/hibernált módból meglehet azt csinálni?

üdv!

[ Szerkesztve ]

(#16272) Chaser válasza kkrisi (#16271) üzenetére


Chaser
titán

Hát nem tudom hol olvastad, nekem nem sikerült egy géppel sem...persze lehet bennem van a hiba:)
S3-ból már p3 gépet is lehet éleszteni ha tudja az alaplap, az nem nagy kunszt. Rendszer leállított gépet viszont egérrel indítani érdekes lenne, mivel hogy működjön az egér ahhoz be kell tölteni a rendszernek az usb drivereket..még ha ez olyan gyorsan történik hogy észre se vesszük.

szerk: S3 az alvó mód, mikor memóriát kivéve semmi nem kap áramot a gépben.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16273) kkrisi válasza Chaser (#16272) üzenetére


kkrisi
senior tag

Azt honnan tudom meg, hogy az én laptopom tudja?
Voltam bios-ba de nem tudtam mit kell nézni.

(#16274) Chaser válasza kkrisi (#16273) üzenetére


Chaser
titán

Mondjuk mi lenne ha kipróbálnád? :U
Win - sleep- , aztán katt egérre. Notesztől ne várd el hogy itt ilyeneket tudsz állítgatni, főleg ne olyantól ami neked van. Vagy megy v nem, fél perc megnézni kb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16275) kkrisi válasza Chaser (#16274) üzenetére


kkrisi
senior tag

alvóból felébred egérrel...de ha csak abba rakom, akkor az hosszútávon nem árt neki?
Nem eszik sokat alvóba?
Bocsi nem tudtam hogy ennyire tré a laptopom :(

(#16276) Chaser válasza kkrisi (#16275) üzenetére


Chaser
titán

Konzumer gép, business gépeknél sincs nagy varia lehetőség biosban. Annyit eszik sleepben amennyit a ram, tehát igen keveset. Max 1-2W.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16277) mmdms


mmdms
addikt

Heló!
December elején tervezek notit venni, semmi különleges igényem nincs, csak a letisztult forma. Játékra max nagyon kevésszer lenne használva, nem is lenne fontos, ár nagyon maximum 150k, de 120-130 lenne ideális. Egyet találtam ami számomra megfelelő: [link], dizájnra nagyon tetszik, a speckó se rossz, bár a hardvere lehetne egy picit combosabb. Jó lenne azért még néhány alternativa..

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#16278) Travelos


Travelos
őstag

biztos hallottatok már erről a pixelhiba biztosításról

én úgy tudom, hogy a pixelhibák nagyon ritkán jelentkeznek az idő előrehaladtával, úgy értem, hogyha nem látszik az első héten pixelhiba, akkor később már nem valószínű, erről mik a tapasztalatok?

másik dolog, hogy valaki küldte már vissza a terméket internetes vásárlás után a 14 napon belül, tényleg visszaveszik? mert ezek alapján néhány agyament biztos eljátssza, hogy rendel egy másfél millás laptopot, játszik vele kicsit, kipróbálja, majd visszaküldi, persze ehhez kell másfél milla :DDD

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#16279) Chaser válasza Travelos (#16278) üzenetére


Chaser
titán

8 nap van netes vásárlásnál visszalépésre. Kötelességük visszavenni. Pénzt nem kell rögtön visszaadni, úgy tudom 30 munkanapon belül.
Pixelhiba meg vagy jön v nem, sztem totál kiszámíthatatlan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16280) daniel2121 válasza mmdms (#16277) üzenetére


daniel2121
senior tag

Én valahogy az Asusokat nem szeretem, pedig egyébként spec laptopgyártók.

(#16281) daniel2121 válasza _PetZ_ (#16254) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ez nekem is tetszik, de nem gagyi rammal nyomják tele a gépeket az impériumnál? Nézegettem a honlapukat és a több gépükben szép nagy ramok vannak.
Ez megér 5k-val többet? Nem játék lenne hanem inkább gyors legyen és külső meghajtóra gyorsan másoljon nagy méretű 20-30giga fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#16282) Borote válasza daniel2121 (#16281) üzenetére


Borote
addikt

Erre sajnos volt már példa, úgy bukott ki a dolog, hogy probléma is lett belőle a géppel. Utána pedig alig akarták visszavenni a gépet :( Pedig szokott lenni egykét kifejezetten vonzó ajánlatuk.

(#16284) daniel2121: hááát ja, valamit valamiért :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16283) daniel2121


daniel2121
senior tag

Ja kimaradt a link:
http://www.pc-outlet.hu/images/Lenovo_IdeaPad_G580_i3-3110_Intel.jpg

[ Szerkesztve ]

(#16284) daniel2121 válasza Borote (#16282) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ezt hallottam én is, pedig tényleg van egy-két nagyon korrekt ajánlatuk.

(#16285) mort.hu


mort.hu
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos kiestem a ritmusból notebookokat tekintve, ezért kérem a közönség segítségét.

Korábban (2011.08-i) bejegyzések közt láttam hasonló igényt, de a végeredményt sajnos már nem...

szóval feleségnek keresek notebookot, sok érdekes kötöttséggel:

Keret: max. 130.000 Ft
Méret: 15,6 környéke
Szín: csajos, lehetőleg piros, de semmiképp sem szürke / fekete
Numerikus billentyűzet kötelező
Felhasználás: várhatóan win7+ az idő 90%-ban masszív netezés (8 facebook ablak egyszerre, stb), filmnézés. Néha WOW. A maradék 10%-ban én kölcsönkérem, játékra. Nem eget rengető minőséget várok, de jó volna, ha elindulgatnának a friss dolgok is.

Eddig ezeket találtam, de nem igazán tudom, merre lenne érdemes még nézni, egyáltalán

Acer Aspire 5560-4334G75Mnrr Red LX
- sok rosszat olvasok Acer minőségről és garanciáról (futár viszi, "sose" hozza)

Asus X53E
- megörültem neki, de kiderült, kifutott modell, utódjában (x54?) színeset nem találtam.

Dell inspiron XXXX
- tetszik a célszemélynek, de ami nekem jó teljesítményűnek tűnt, azt bővel 150.000+Ft amennyire megértettem.

Vélemények?
Köszi előre is!

(#16286) Tikakukac válasza mort.hu (#16285) üzenetére


Tikakukac
titán

És milyen játékokra kérdnéd el? Ha frissebb dolgokra is kéne, akkor van 1 darab gép és kifújt. Színválaszték és hasonlókról ne is álmodj.

Ha nincs komoly játék akkor lazulunk, de a színválaszték itt is szinte 0. NP300 Samu ami ad mindenféle színes-szagos gépeket. Ennyiből ennyi van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16287) mort.hu válasza Tikakukac (#16286) üzenetére


mort.hu
csendes tag

Játék: pl diablo 3, Magicka, portal 2 voltak az utolsók.

Köszi a tippet, ezt a samsungot én meg sem találtam, elkezdek olvasgatni róla!

(#16288) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Ha ilyen billentyűzetkiosztással keresnék noteszgépet, akkor azt miként kellene keresnem? Van ezekre valami szabvány? Vagy csak a nyelvi lokalizáció?
Konkrétan a normál méretű kurzorgombokra és Home/End, PgUp/PgDown gombokra gondolok.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16289) btudos válasza TigerCat (#16288) üzenetére


btudos
veterán

Gyártófüggő, a Home, End, PgUp, PgDown gomboknak nincs kijelölt helyük, gyártónként, de akár típusonként változhat.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16290) Tikakukac válasza TigerCat (#16288) üzenetére


Tikakukac
titán

Régi TP-ken jobb felül voltak 6-os blokkban, ez talán a leghíresebb, A többi gyártó előszeretettel dobája szanaszét a gombokat.

mort.hu: Mondjuk igen, ezek is annyira színesek, hogy a fedlapjuk más színű. Akkor inkább matricázzátok fel a gépet, és vegyetek egy normálisat. Rendesen színes gépet én ennyiből nem tudok, ez fix.
Amiket írtál pedig egy HD4000-et elkérnek minimum. Ha nem életbevágó a színes dolog, akkor én választanék mást, erre elég sok indokunk lenne.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16291) mort.hu válasza Tikakukac (#16290) üzenetére


mort.hu
csendes tag

nos, vészhelyzet van, a célszemély google képkeresési találat alapján beleszeretett a zöld / narancs samsungba. :)
Csak épp nem találok egy webshopban se, csak ezüstöt.

Matricázás: ezt már próbáltátok? Bennem is felmerült, csak gondolom nem annyira tartós...

(#16292) Borote válasza mort.hu (#16291) üzenetére


Borote
addikt

Az NP300-asból a V5-ös modellek már ahogy nézem elfogytak, pedig azt pont ennyiért lehetett kapni pl narancssárgában is.
Az E5-ös sima szürke+fekete.

(#16293) Tikakukac válasza mort.hu (#16291) üzenetére


Tikakukac
titán

3k egy akármilyen matrica, rátoljátok a noti hátuljára és örültök. Az enyémen bő 2,5 éve van, semmi baja.

Ha a színesek elfogytak akkor vége, én ennyiből használható gépet nem tudok.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16294) mort.hu válasza Tikakukac (#16293) üzenetére


mort.hu
csendes tag

Matrica: jó ezt hallani, köszi. A laptopok belsejét lehet amúgy matricázni? Mert ugye azt nézi az ember lánya többet...

Sajnos a szín itt az elsődleges, ehhez igyekszem én igazítani a belső tartalmat. :( :)

(#16295) mort.hu válasza mort.hu (#16294) üzenetére


mort.hu
csendes tag

Bocs, mazsola vagyok, szerkeszteni sem tudok. (mármint korábbit...)

Asus K53SD-SX1121D
[link]

Ez mintha mindent tudna. Vélemény? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16296) Tikakukac válasza mort.hu (#16294) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyszerűen nincs választási lehetőségetek, ha kizárom a fos gépeket, akkor szürke, fekete és barnás gépek maradnak.

Matrica mehet belülre is, skinzone gondolom egyedi méretre is gyárt és akkor rakhattok belülre is.

A linkelt gép tökéletes. Mármint rendelkezik alaplaphibákkal, zsanértöréses típushibával, meg ami még kell. Ezért mondtam, hogy színes gép, ennyiből, rendes anyagokból, valami játékra is elegendő hardverrel nem lesz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16297) mort.hu válasza Tikakukac (#16296) üzenetére


mort.hu
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, megnézegetem a skinzone-t és a színtelen gépeket, aztán összeállítok egy érvrendszert a kedvesnek - holnap. :)

(#16298) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Unokahúgom szeretne új notebookot venni. Keret: 140-150K. Felhasználás: office, net, hd videók lejátszása, skype, játék nem lesz. Ami kell: 15,6-os kijelző, wifi, kamera, dvd író, bluetooth (bár ez nem olyan nagy baj, ha nincs). Ami lényeg, hogy strapabíró legyen, minőségi és gyors is. Ahogy nézegettem a Lenovokat ajánlgatjátok. Néztem G580-at, Z580-at és Toshibát is. Annyi még a kérdésem, hogy későbbiekben hogyan lehet a notebookokba ssd-t rakni?

mod: azért kérdem, hogy jobb lenne-e megvenni egy olcsóbb notebookot (pl toshiba) és rakni bele egy ssd-t?

Köszi, üdv!

[ Szerkesztve ]

(#16299) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Egy barátom szeretne laptopot venni. Melyik a legolcsóbb de még használható 80k-s árkategóriában. ( egyáltalán van-e ennyiért )
100%-ban netezésre lenne használva semmi játék vagy ilyesmi. Maximum film de szerintem még az sem.
Az egyetlen elvárás,hogy a kijelzője 15,4 -nél ne legyen kisebb.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#16300) btudos válasza SirKero (#16299) üzenetére


btudos
veterán

Használt üzleti gép a megoldás. :) Thinkpad T500 pl. ennyiből simán kijön.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.