Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#16801) laszlo168 válasza brumi1024 (#16798) üzenetére


laszlo168
senior tag

Megnéztem, a garancia papiron annyi van hogy 24 hónap.

Mára elég volt a szórakozásból, jó éjt.

[ Szerkesztve ]

(#16802) margithid válasza laszlo168 (#16797) üzenetére


margithid
veterán

A lenovoval semmi baj sincs, G sorozat nekem egy éve folyamatosan megy, kemény 90k-ért vettem, 2 év garanciával. Össze van rakva, egyáltalán nem melegszik, semmi hibát nem tudok róla mondani.
Te vagy kikaptál egy nagyon peches sorozatot vagy jó nagyokat lódítasz...

(#16803) margithid válasza margithid (#16802) üzenetére


margithid
veterán

Bocs, hogy itt teszem fel, de ssd topikban nem válaszoltak.
Msata ssd és sata3-as ssd között van valamilyen teljesitménybeli különbség vagy esetleg tartósság terén melyik a jobb? Msata jóval drágább, de ezt tudjuk be a méretének talán?
17-es gépekbe "barmolás" nélkül mehetnek, igy csábító lehet sokaknak.

(#16804) Tom1939 válasza margithid (#16803) üzenetére


Tom1939
őstag

A sata3-as msata és 2,5 SSD-k között nincs jelentős különbség általában. Az msata drágább és kicsit lassabb.

Nekem jól mükődik már egy éve ez az msata ssd (de ez csak sata II).

Amire vigyázni kell hogy még mostanában sem tud minden msata hely sata III sebességet ami 2,5 helynél természetes. Ennek mindig érdemes utánanézni. Ha jól emlékszem alaplapi korlát még mostanában is az egy gépen max 2 db sata III sebeséggű meghajtó. Ezért pl. az enyémben is sata II az msata, és sata III a 2db 2,5-es hely (és ez így van az M6700-nál is).

(#16805) margithid válasza Tom1939 (#16804) üzenetére


margithid
veterán

Aha, hát mondjuk igy is a kinézett dell 17"-os notebook, plussz ssd-vel és memóriával 210k lenne.
Nem tudom megér-e ennyit, mert 200k felett már igencsak jó üzleti gépek is vannak, persze nem ssd-vel.

(#16806) CHIPman válasza CHIPman (#16730) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Üdv. Gondolkozom, hogy lecserélem a K52JB-met, viszont lenne pár kritériumom. Nem kell brutális gép, a VGA legyen erősebb a HD5470(4570)-nél, valamint tudjon váltogatni a diszkrét GPU és az IGPU között, így netezéssel menjen egy egy 3,5 órát(a K52JB a 2,5-et is alig bírja). Legyen benne SATA3 csati, USB3 sem hátrány. Valamint ne menjen tönkre két év alatt a képernyő szalagkábele, mint ahogy tette itt is. Naponta párszor volt kinyitva-becsukva, de ez talán átlagos használatnak minősül. Persze garis probléma, de nem egy élmény lementeni mindent a winyóról visszaküldés előtt. Nem kell fém, és a költséghatékonyságra utaznék, de az AMD-t kihagynám. A legolcsóbb gépet keresem, ami ezeknek megfelel és mindenben jobb a K52JB-nél(i3-370, HD5470, a ram mindegy, sőt jó ha minél kevesebb, mert van 4GB-os modulom).
Előre is köszi. :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#16807) AxBattler válasza CHIPman (#16806) üzenetére


AxBattler
félisten

Nálad elakadt a lemezjátszó? :D

Lenovo G580-akat nézd!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16808) btudos válasza CHIPman (#16806) üzenetére


btudos
veterán

Árat még mindig nem írtál. ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16809) Tikakukac válasza CHIPman (#16806) üzenetére


Tikakukac
titán

Már egyszer kérdeztem a keretet, hát megkérdem újra. Mennyi a keret? :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16810) stifi válasza Tikakukac (#16792) üzenetére


stifi
senior tag

régen a PB még 2 év garanciával került forgalomba, mielőtt az Acer felvásárolta volna. a felvásárlás után is egy darabig még 2 év volt, de ebben nem vagyok biztos, az viszont tuti hogy az Acer kategorizálta be 1 évre, majd lett október 1 után ismét 2 év az Acerrel együtt.

szóval lehet igaz amit a kolléga mond. még ha a másik fele hülyeség is.

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#16811) Tikakukac válasza stifi (#16810) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak az időpontok nem stimmelnek. A PB felvásárlása bőven nem 2 éve volt, pontosabban 2008 januárjában. Én visszakeresőztem, és ekkoriban (a gép megjelenésekor) minden bolt már nagyon bőven 1 év garival adott minden ilyen gépet. Meg már előtte 1-2 évvel is.

Szóval nem, hülyeség ez így is meg úgy is. Egyik esetben kisebb szívás, másik esetben nagyobb. De hozzászámolva a többi 2-3 talicskányi hülyeséget, ami elhangzott, mindenképpen egy farönkkel van dolgunk.

Egyébként az edigitalos oldal nincs meg, de ha mégis 2 év garival adták el, és nem tüntették fel, hogy azt ők adják, akkor keményen éghet a pofájuk.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16812) szabacsik


szabacsik
őstag

Sziasztok.

Új laptop vásárlása előtt állok.
A laptopra szánt keret 200K +-15
A laptop legfőképpen játékokra, virtuális oprendszerekre, filmekre lenne használva.
Olvasgatva ezt a fórumot a következő lehetőségekre gondoltam.
1. Lenovo IdeaPad G780
2. DELL Inspiron 5720

Melyik lenne jobb választás ? (Feltéve, hogy nem tudtok jobbat.)
Én régen DELL párti voltam amíg ki nem nyitottam a szemem. Aztán ahogy olvasgattam folyton azt láttam, hogy panaszkodás van a hűtésre, zsanérokra, nem tudom, hogy ezt mostanra kinőtték-e.

/\____/\

(#16813) Pocok256 válasza laszlo168 (#16788) üzenetére


Pocok256
veterán

Hmm szegény Alienware tulajok :( Nem tudják, hogy azok a gépek csak szövegszerkesztésre és netezésre jók :( Sőt az én gépem is csak film nézésre és netezésre jó :(

Igazából nyugodtan mehetnél abli31 mellé az aláírásomba :DDD

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16814) Tomifromspac


Tomifromspac
tag

Sziasztok,

Notebookot szeretnék venni Anyumnak karácsonyra és a segítségeteket szeretném kérni benne. A fórumot kb. átolvastam, de a friss infóknak is nagyon örülnék :)

Amik szempontok lennének:

- Fontos, hogy jó billentyűzete legyen, mivel Anyumnak súlyos kézdeformitással járó betegsége van, emiatt a nagyon kicsi, vagy egybeolvadó billentyűzetű notebookok kilőve :(
- Anti Glare
- Jó garanciális háttér (ami pl. érte megy pusztakotkodácsra is, vagy legalább Debrecenben hozzá tud nyúlni, ha baj van vele).
- Max 130k

Főleg internetre és filmezésre lenne használva, játékok kilőve, szóval a videókártya elég ha nem dobja magát hanyatt egy 720p-s filmen. Márka mindegy, csak ne Samsung és Acer legyen.

A válaszokat nagyon szépen köszönöm :)

(#16815) btudos válasza Tomifromspac (#16814) üzenetére


btudos
veterán

Fujitsu Lifebook A531

bár ha elviselitek a lakkos külsejét, akkor a szigetes billentyűzet miatt jobb választás lesz az AH531

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16816) Ironhand válasza Sethdobaloah (#16034) üzenetére


Ironhand
tag

Új vagy használt is lehet?

PM! az gyorsabb!

(#16817) Pocok256 válasza btudos (#16815) üzenetére


Pocok256
veterán

A garancia miatt én most inkább egy dell nbd garis gépet javasolnék.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16818) btudos válasza Pocok256 (#16817) üzenetére


btudos
veterán

Használtan? Ha van megfelelő példány persze az a jobb megoldás.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16819) Zöldfülű8


Zöldfülű8
csendes tag

Kedves Szakértők!

Nem akarok pesszimista lenni, de valószínű hogy egy pár héten belül meg kell váljak a céges laptopomtól (DELL LATITUDE E6410), mert végkielégítéssel elküldenek. Ez a laptop 2-3 éves most, semmi gondom nem volt vele, viszont 100k-t akarnának kérni érte. Én ezt sokallom, bár őszintén megvallva, ilyen laptopot kívánok mindenkinek. Vettünk az asszonynak pár éve egy kommersz Dell-t (N5010), de ott azért voltak gondok.

A kérdésem az volna, hogy milyen laptopot javasolnátok venni az alábbi szempontokat figyelembe véve:
- leginkább új (vagy használt, de garanciás)
- 100k körüli ár
- elsősorban internetezésre és torrentezésre használom
- csak gagyi böngészőben játszható játékokkal játszom
- filmnézésre ritkán, tv-vel nem akarom összekötni
- fontos szempont a megbízhatóság (garancia)!
- fontos szempont a halk és viszonylag tűrhető sebességgel ("gyors") működés!

A válaszotok előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Zöldfülű

(#16820) margithid válasza Zöldfülű8 (#16819) üzenetére


margithid
veterán

Ez vagy esetleg ez tökéletes lenne!
Útóbbinál +2 vagy 4 GB Ram, aztán lesz öröm és bódotság:)

(#16821) M3oH válasza Zöldfülű8 (#16819) üzenetére


M3oH
addikt

Fuji 3ev garival, ha nem zavar, hogy a hangszorok nem tul acelosak. Esetleg +2Gb memoria bele.

(#16822) Tikakukac válasza Zöldfülű8 (#16819) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen kaliberű gép után nagyjából bármilyen új gépet is mondunk, az nem nagyon fog tetszeni. A séf ajánlata: Alfa156 barátunknál most akad egy E6400 elég jó kiépítettségben, nagyfelbontású panellel, nagyjából 4 hónap gyári garival, 80k-ért. Ebbe egy SSD és boldog leszel. A paramétereit nem tudom a 6410-nek amiért 100k-t kérnek, de lehet, hogy reális az az ár, elnézve a piacot, sőt.

Vagy új gépek közül Fuji A531 vagy AH531.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16823) Pocok256 válasza btudos (#16818) üzenetére


Pocok256
veterán

Őszintén megvallva én erre gondoltam vagy erre.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16824) Borote válasza btudos (#16815) üzenetére


Borote
addikt

Az az AH531-es még mindig nem lakkos, hanem matt kijelzős, matt felületekkel bíró gép :)

(#16819) Zöldfülű8: én 100-ért megvenném azt az E6410-t :) Mennyi garancia van még rá?

(#16822) Tikakukac: ahhoz képest, hogy az E6400 kerül 80-ba, az eggyel újabb széria simán megér 100k-t, az a 8440p-vel egyidős gép :)

(#16825) margithid válasza Pocok256 (#16823) üzenetére


margithid
veterán

Ezeket felejtsd el, ha inspiron akkor csak az új széria.
De ennyiért akkor inkább lenovo ha fontos a dedikált VGA, ha nem akkor Fuji se rossz.

(#16826) CHIPman válasza AxBattler (#16807) üzenetére


CHIPman
nagyúr

& (#16808) & (#16809):
Bocsi, néztem hogy válaszoltak-e, de nem vettem észre. :B
G580-akat néztem már, de iponon csak GT610-es a legerősebb G580, az meg elég gyengének hangzik.
Árat azért nem írtam, mert mint mondtam is, a legolcsóbb gépet keresem ami ezeknek megfelel, és jobb a mostaninál, hogy megtudjam, hogy érdemes-e cserélni. mindenképp újonnan venném.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#16827) Chaser válasza Zöldfülű8 (#16819) üzenetére


Chaser
titán

Teljesen korrekt 100k-ért ha van rajta gar.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16828) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Rendeltem tegnap egy ilyen gépet: [link], várhatóan holnap át is fogom venni.

A gondom annyi, hogy még soha nem vettem át laptopot, nem tudom, mit kellene megnézni rajta. Hogy megy egy ilyen vásárlás-átvétel? Mit nézzek meg, mit próbáljak ki rajta? Van-e valahol valami tartozéklista, ami alapján tudom ellenőrizni hogy hiánytalan a csomag? Hogy tudom kiszűrni az esetleges rossz példányt, vagy hibákat?

(#16829) stifi válasza Tikakukac (#16811) üzenetére


stifi
senior tag

annyit nem foglalkoztam a kérdéssel, de beragadt cucc is lehet amihez még a 2 év járt, vagy elírta valaki a garancialevelet (hozzáteszem, a PB-nek nincs rendes garancialevele, az is lehet hogy simán egy régi nyomtatású sajtpapírt kapott a vevő ami már rég nem aktuális)

mindenesetre fogyasztóvédelmi szempontból ha egyértelműen 2 évvel adták el (pecséttel, aláírással) akkor arra legrosszabb esetben önköltségén az eladó fogja állni a javítások költségét (tehát az edigital).

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#16830) bszabi84


bszabi84
csendes tag

Hali!
Egy cimborámnak kellene gépet venni!
130e van rá!
[Packard Bell]
Átlagos felhasználás, net, néhány játék, film!
A megbízhatóság fontos lenne!

(#16831) Pocok256 válasza DeFranco (#16828) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem kell aggódnod van 1 heted hogy indok nélkül el állj a vásárlástól :)
Annyi idő alatt meg kijön ha van valami hibája :)

bszabi84:
Inkább ezt venném

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16832) DeFranco válasza Pocok256 (#16831) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egy hét, vagy 14 nap? A honlapon 14 napot írnak. Nem tudod véletlenül, ez abban az esetben is áll, ha a neten rendelem meg, de személyesen veszem át a boltban? Az előbb kérdeztem telefonon a srácot, aki visszaigazolta a rendelést, de egyáltalán nem volt benne biztos.

(#16833) Borote válasza DeFranco (#16832) üzenetére


Borote
addikt

Netes rendelés a lényeg, és 14 napod van elállni a szalonnál.

(#16834) radamsky válasza bszabi84 (#16830) üzenetére


radamsky
senior tag

mester

nem okitásképpen, de lentebb irták pár hozzászolással hogy azt ne, és még vissza lapozni se kell pár hozzászolássl lejjebb éppen vita is volt a pb miatt

és fogadni merek a lenovo g580-as lesz a válasz:D

[ Szerkesztve ]

(#16835) Pocok256 válasza DeFranco (#16832) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez most hirtelen jó kérdés, de ha még személyesen veszed akkor is van 3 napod hogy el állj a vásárlástól :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16836) radamsky válasza Pocok256 (#16835) üzenetére


radamsky
senior tag

ez már megszünt már a 3 napos elállás, ha jol tudom

sööt gonosz leszek láttam olyan laptop boltot ahol aprobetübe le volt irva hogy nem áll mondjukba a 14 napost se betartani

[ Szerkesztve ]

(#16837) margithid válasza radamsky (#16836) üzenetére


margithid
veterán

Akkor fogyasztóvédelemhez kell fordulni.

(#16838) Zöldfülű8


Zöldfülű8
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R
Pár hónap garancia még van a DELL-es gépen, de valahogy én bízok "az új seprű jól seper elvben". Csak remélni tudom, hogy nem esem pofára. :)

(#16839) Tenken válasza Pocok256 (#16835) üzenetére


Tenken
őstag

Nem igazán értem miért ne működhetne? Személyes átvétel, csak postázást csökkent. Jogilag nem igazán befolyásoló tényező, mert magát a terméket ugyan úgy interneten keresztül vásárlod meg.
De utána nézek, hátha találok valami konkrétat.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#16840) róland


róland
veterán

150.000,- Ft környékén milyen AMD Trinity-s notebook kapható?

Ez mennyire jó ár/érték arányban?

ASUS K55NX009

Az adatok (címszavakban):

AMD A8-4500M @ 1,9 GHz/ATI7640
4 GB RAM
500 GB HDD
15,6" 1366*768
b/g/n wifi
10/100 Ethernet (Gbit jobb lenne, de ez van)
DVD író
Windows 8
2 év garancia

Alternatíva? (Windows fontosabb, mint a dedikált VGA!!!)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#16841) kmarcell


kmarcell
csendes tag

Sziasztok! Kinéztem 2 notebookot, csak nem tudok dönteni melyik lenne a jobb vétel!
1,
Dell Inspiron 5520 laptop(Intel® Core™ i5-3210M Processzor / 4GB / 1TB / AMD Radeon HD 7670M
2,
Acer Aspire V3 551G-10468G1TMaii_Lin laptop(AMD A-Series A10-4600M / 8GB / 1TB / AMD Radeon HD 7670M
Ez a kettő lenne. Árát tekintve az AMD -s megoldás olcsóbb. Bár gondolom sokan szavaznak az i5 mellett mert nyilván gyorsabb. Csak az AMD meg valószínű dual grapics ba lehetne használni.
Szóval segítségeteket és válaszotokat előre is köszönöm!

Becsületen nyugszik a pusztai békesség.

(#16842) Pocok256 válasza kmarcell (#16841) üzenetére


Pocok256
veterán

AMD -s rendszer jobb viszont a kaszni rossz mert folyamat túl melegszik :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16843) Borote válasza radamsky (#16836) üzenetére


Borote
addikt

Magyarországon hivatalosan, törvény szerint 8 nap az elálláshoz való jog, a szalonnál pedig 14 napot írnak.

(#16835) Pocok256: a három nap én úgy tudom, hogy cseregarancia.

(#16844) Tenken válasza Tenken (#16839) üzenetére


Tenken
őstag

Elolvastam a jogszabályt. A lényeg az, hogy a szerződés a felek távollétében jön létre.
Vagyis, ha neten rendelsz és ki is fizeted, akkor már létrejött a szerződés mire személyesen kézhez veszed.
Az elállási jog magához a szerződés létrejöttének módjához kapcsolódik. Az átvétel módja csak annyit számít, hogy kézhez vételtől indul a 8 nap.
Vagyis, ha leadtad a rendelést, de egy hét mire megjön, akkor nem annyival kevesebb időd marad, hogy meggondold magad.

Nagyon kötözködni sem tud a bolt, mert ettől eltérni csak a vevő javára lehet.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#16845) kmarcell válasza Pocok256 (#16842) üzenetére


kmarcell
csendes tag

És ez mit takar pontosan?
Hangos lesz a laptop ha beindul rajta minden?

Becsületen nyugszik a pusztai békesség.

(#16846) Pocok256 válasza kmarcell (#16845) üzenetére


Pocok256
veterán

Throttlingolni fog.. folyamat vissza veszi majd a teljesítményét, hogy megóvja az alkatrészek épségét.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16847) DeFranco válasza Tenken (#16844) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, de személyes átvételkor (netes rendelés után) ott fizeted ki a helyszínen. Ilyenkor mi a helyzet az elállással?

(#16848) Tenken válasza DeFranco (#16847) üzenetére


Tenken
őstag

Fizess előre, úgy tiszta sor.
Egyébként, elvileg személyes fizetésnél is már létrejött a szerződés.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#16849) stifi válasza Tenken (#16844) üzenetére


stifi
senior tag

és ha neten rendeli és kp-ban fizet a helyszínen?
elvileg ez nem távollevők közötti szerződés, de a gyakorlatban átvihető ha fogyasztóvédelmi eljárás indul.. ezért hirdeti majdnem minden cég úgy, hogy függetlenül az átvétel módjától adja a 8 napot (esetenként többet is)

a 3 napos hülyeséget meg jó lenne már kiverni a fejekből, úgy látszik ehhez le kell pörögnie annak a generációnak aki képes asztalt borogatni a 3 napos elállás miatt, ami nem létező fogalom...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#16850) Chaser válasza stifi (#16849) üzenetére


Chaser
titán

3 napos elállás is él de csak abban az esetben ha hibás a termék. amennyiben nem tudják ugyanolyanra cserélni akkor vissza lehet kérni a pénzt. A " nem tetszik " történet már valóban nem él régóta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.