Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58251) eeXaa válasza madgie (#58249) üzenetére


eeXaa
addikt

:K

(#58252) rbalint88 válasza MrChris (#58250) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem azt mondom, hogy lehetetlen. Pusztán csak nem éri meg. Mondjuk egy Oly 5 tengelyes tud 3,5FÉ-t fogni. ha erre még rákötjük a Pana obistabiját, lesz belőle 3,6FÉ, hű :) Cserébe eszi az áramot az is. Szvsz akinek az 5tengelyes mellé vagy obiba épített mellé kellene a másik megoldás, dobjon be fotózás előtt két felest vagy használjon állványt. A hiba benne lesz és nem a gépben.

(#58253) Studi válasza MrChris (#58250) üzenetére


Studi
addikt

Az optikai stabi minden tevékenységét az obi végzi, ez biztos. Különben lenne vázzal való kompatibilitás, de ilyesmiről nemigen hallottam egyetlen rendszernél sem. Ha kap áramot az obi akkor megy a stabi is.

És épp ez lehet az egyik akadálya is az együttműködésnek: nincs semmi információ a váz felé, hogy mennyit korrigált az obi, mennyit kell még a váznak.

Amúgy a stabinak két ellensége van: a túl gyors elmozdulás, és a túl nagy elmozdulás. Mindkettőn tudna segíteni a közös stabilizálás, talán még olyan egyszerű módon is, hogy egyszerűen megfelezik a korrekció mértékét. De én sem vagyok mérnök, így nem láthatom ennek akadályait. :)

(#58254) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, mi lenne, ha kimondanánk és megegyeznénk abban, hogy fingja sincs itt senkinek, hogy miből áll egy stabit megtervezni, megcsinálni. kicsit aránytalan, hogy itt egyesek szerint "nem volna egy nagy ördöngösség", meg "így meg úgy kéne". álmodozni mindig lehet, de a műszaki tervezést bízzuk már rá a hozzáértőkre... :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58255) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Emberök, hagyjátok már abba ezt az IS dolgot.

Az OIS az obiban van, az érzékelők, a kiértékelő, a beavatkozó rendszer is, és önállóan működőképes. Még a Canon IS is működik a rekeszállítós-adapteren m4/3-on.

A két IS-nek pedig azért nincs értelme, mert ha mindkettő függetlenül a kép stabilizálásán fáradozik, akkor az tárgyról érkező fénysugár <-> fényképezőgép mozgást áthelyezed az objektív <-> érzékelő viszonylatába, és ezzel kikompenzálják egymás hatásait.

(#58256) MrChris válasza Parci (#58254) üzenetére


MrChris
nagyúr

ne offold szét a topikot! Akkor min fogunk technózni! :D

(#58257) Parci válasza ROBOTER (#58255) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Még a Canon IS is működik a rekeszállítós-adapteren m4/3-on."

ez komoly? nem tudtam. persze af nincs, gondolom (remélem, mert különben megyek bótba a 10-18-ért :DDD).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58258) MC Pite válasza MrChris (#58256) üzenetére


MC Pite
veterán

Stabi technó ;] . Az egyik topikban épp a napokban csodálkoztam ahogy a kolléga ~350mm ekv 1/60-al lövöldözött, és frankón élesek a képek; ez azért jobb eredmény mint amit vártam (messze jobb mint amit a VRII tudott).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#58259) ROBOTER válasza Parci (#58257) üzenetére


ROBOTER
addikt

Igen, a Metabones is támogatja az IS-t.

[ Szerkesztve ]

(#58260) Studi válasza Parci (#58257) üzenetére


Studi
addikt

AF az nincs. De ilyen rekeszállítós adapterrel már túl vagy a használt 9-18-asok árán. :)

(#58261) Lassú Víz válasza MrChris (#58250) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mindkettő az elmozduláshoz igazít. Az egyik a lencsét, a másik a szenzort. Ha bekapcsolod mindkettőt, az optika által stabilizált kép mögött fog ugrálni a szenzor. El lehet képzelni a végeredményt.
Az nagyon ügyes, aki talál megfelelő algoritmust arra, hogy a még ki nem olvasott állókép tartalma alapján szenzor elmozdításos stabilizátort építsen.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#58262) ROBOTER válasza Lassú Víz (#58261) üzenetére


ROBOTER
addikt

A szenzorstabi vezérlése ugyanúgy giroszkópok alapján történik, mint az OIS-nél. Lehet hallani a pörgésüket, amikor megy az IS.

(#58263) ROBOTER válasza Lassú Víz (#58261) üzenetére


ROBOTER
addikt

(#58264) Lassú Víz válasza ROBOTER (#58262) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem én sem írtam mást, de ha félreérthető volt, akkor bocs. Esetleg tehettem volna egy ilyet ;] az utolsó mondat végére.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#58265) Parci válasza Studi (#58260) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az új canon olcsóbb obik egyébként szerintem tök jók. 10-18 stm, 18-135 stm, 24 stm, 55-250 stm.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58266) Studi válasza Parci (#58265) üzenetére


Studi
addikt

Nincs kétségem efelől, a milc rendszerek elterjedése talán ráébresztette őket, hogy nem csak az L-es obikkal kell minőséget adni. :R Viszont m43-ra adaptálni ezeket szerintem még így sem éri meg.

(#58267) madgie válasza Parci (#58265) üzenetére


madgie
titán

Jut eszembe tegnap Nikonoztam kicsit, D610, manuális üvegecskék, jájj az a 105/2.5 azért nem egy rossz darab :))

(#58268) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Valakinek nincs eladó Olympus 45mm f1.8 obija?
De érdekelne 60mm macro is. :C

Dani

(#58269) Parci válasza madgie (#58267) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nem, és a 180/2,8 sem...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58270) madgie válasza Parci (#58269) üzenetére


madgie
titán

Kéne valami normális, apróbb méretű, de nagy keresős dslr ezek mellé, a D610 fájdalmasan kvarcjáték volt egyes aspektusaiban (pl négyirányú gomb)

(#58271) Studi válasza madgie (#58270) üzenetére


Studi
addikt

Értem én, hogy nagy keresős, de mekkora szenzor legyen benne? :DDD

(#58272) madgie válasza Studi (#58271) üzenetére


madgie
titán

FF. Nem azért, mert az a menő, hanem mert nagy optikai keresőről beszéltem és az AI üvegeket is a "natív" látószögén használja az ember.

(#58273) Chance


Chance
tag

Sziasztok!

Nem régóta vagyok OMD E-M10 tulaj, és szeretnék valami emészthető árban található vakut hozzá, ami tud TTL-t és a vaku távvezérlést. Nem kell hatalmas teljesítmény, de legalább 36-os kulcsszám jól jönne. Néztem az FL-36R-t pl, de nem nagyon látok használtan...
Van valami egyéb alternatíva?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#58274) .: JuSzT :. válasza Chance (#58273) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Lehet hogy a sima, nem R változat nem jó neked, de olyat látok használtan, 28 ért. Vakuban nem vagyok otthon :)

(#58275) jmakk válasza .: JuSzT :. (#58274) üzenetére


jmakk
őstag

A simából pont az R, azaz remote hiányzik. Ha távvezérlést akar, az nem lesz jó.

(#58276) Studi válasza Chance (#58273) üzenetére


Studi
addikt

Nincs ismert olcsó alternatíva, a Metzek 44-estől felfelé tudják, de jellemzően nagyobbak és drágábbak is az Oly FL-36R-nél. A Metzekből hasonló áron talán kicsit erősebbet kapsz, ha épp felbukkan, cserébe az őrületbe kerget a menüjük bármikor. A 44-es ebből a szempontból tovább van nehezítve, ugyanis nincs rajta kijelző. Csak mazochistáknak. :)

(#58277) Parci válasza madgie (#58270) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hátha a canonnak leesik és csinál egy ff sl1-et :)
a nikont én leírtam már magamban, túl sok minden miatt haragszom rájuk, bekaphattyák :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58278) hegyimorc válasza Studi (#58276) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nekem egy 50-es Metz van, a menüje olyasmi mint a Oly gépeké, abban az értelemben, hogy elbaszott ugyan, de egyszer kell beállítani, és utána már nincs vele szívás. Normál hétköznapi használat során nem kell belemerülni a menübe, szinte csak a vakukompenzáció gombokat nyomogatom. Két gomb '+', és '-'.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58279) Studi válasza hegyimorc (#58278) üzenetére


Studi
addikt

Én hol vázon használom, hol levéve, távvezérelve, ennek átpötyögése már elég arra, hogy egy óra alatt kettőt öregedjek. :DDD

(#58280) #40935168 válasza schawo (#58243) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ki tudja. A Sony A7 II-es tulajok például lehet, hogy szeretnék. Ott úgy tudom, lehetőség van a fullframe szenzor öttengelyes libegtetésére az optikai IS-el egyidejűleg és még büszke is erre a Sony, hogy ez mennyire jó lesz. :D Ma már minden lehetséges.

Akár az is, hogy este becsapok egy pohárka Malibus almalevelet. Igaz, rbalint88 ? :U

(#58281) Chance válasza .: JuSzT :. (#58274) üzenetére


Chance
tag

Igen, köszi, azt már néztem/kérdeztem, de jól jönne az RC.

@mindenki
Köszi a válaszokat! És mennyire esélyes/ gyakori még beleakadni egy 36R-be?

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#58282) madgie válasza Parci (#58277) üzenetére


madgie
titán

Majd lesz eccer X-T1-em, Speedboosterem... vagy nem :)

(#58283) #40935168 válasza Degeczi (#58224) üzenetére


#40935168
törölt tag

Megcsináltam, csak már lusta vagyok képelni-cikkezni hozzá, majd update-elem.
A csalás a gépvázban működik.

Normál hisztogramos téma,
a) ISO200
b) ISO200 + 1fé föléexpó, majd ACR-ben 1fé-vel visszahúzva
c) ISO100

Zaj tekintetében b = c < a, dinamikát nem néztem (kiégés mennyiség alakulását), gyanítom, hogy ugyanez. Akárhogy gúvadt a szemem, nem láttam zajbéli eltérést b és c között, a-nál mindkettő jobb (hangyányival).

Lehet vmi komoly elemzőszoftver kimutatna DxO-éknál valami ACR vs Olympus algoritmusbeli eltérést, de hogy őszinte legyek, szemmel láthatatlan a különbség. :N

[ Szerkesztve ]

(#58284) MrChris


MrChris
nagyúr

pana12-32 vs pana14-42 II témában a közös gyutáv tartományban, kizárólag képminőség tekintetében melyik muzsikál jobban, mekkora a különbség, esetleg van egy közös teszt róluk?

(#58285) MrChris válasza madgie (#58282) üzenetére


MrChris
nagyúr

mennyire jó az a speedbooster, van tapasztalatod? Mert nekem is tetszik a koncepció.
Eddig egy korrekt tesztképsort láttam, az egyenlőre nem győzött meg. Csak videóra vennék egy OM végűt ha 50-100$ lenne és nem 400.

(#58286) #40935168 válasza MrChris (#58284) üzenetére


#40935168
törölt tag

(#58287) madgie válasza MrChris (#58285) üzenetére


madgie
titán

A Fuji XF üvegeim mellett igazából nem sok értelme lenne egy speed boosternek, így csak gondolatban játszottam el néha a dologgal, de a fent vázoltak miatt sose ástam bele magam komolyabban a témába.

(#58288) neevous válasza madgie (#58267) üzenetére


neevous
tag

Igen, készült vele pár híres fotó... :)

[link]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#58289) TayRol


TayRol
veterán

Nagyon jól néz ki az ezüst E-M5 vázon az ezüst mk2 20/1.7. Jobban, mint a 17/1.8.:)

(#58290) .: JuSzT :. válasza TayRol (#58289) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

én is megnéztem volna :) :B :O

(#58291) TayRol válasza .: JuSzT :. (#58290) üzenetére


TayRol
veterán

Sorry. Muszáj volt valamit vennem, csak a 45-ös van itthon, az pedig kevés. Mercutio 20-asa pedig kicsit drága.

Amúgy szerintem gyorsabb és halkabb, mint az mk1. De lehet, hogy csak placebo.

[ Szerkesztve ]

(#58292) .: JuSzT :. válasza TayRol (#58291) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Volt már nálam kétféle mk2 is. 1 még sosem. De Bálint beteges verziója kicsit lassúcska. Viszont volt nálam egy 2 hónapos változat is, az bitang jó volt, nem is lassú, és halk. Ja de, volt 1 is, fél éve, arra meg már nem emlékszem :D

[ Szerkesztve ]

(#58293) |AP| válasza TayRol (#58289) üzenetére


|AP|
veterán

Az LX100-ban mi nem tetszett?

(#58294) TayRol válasza |AP| (#58293) üzenetére


TayRol
veterán

Az olympus mellett nem szerettem használni, elsőre semmi nem állt kézre.
Amúgy a zoom sebessége az, ami azért mégiscsak jelzi, hogy kompaktról van szó.

(#58295) gorgo válasza TayRol (#58289) üzenetére


gorgo
őstag

lássuk!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#58296) hdanesz válasza gorgo (#58295) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Csatlakozom. :D Hogy kb. el tudjam képzelni milyen lenne E-M10-en.

(#58297) TayRol válasza gorgo (#58295) üzenetére


TayRol
veterán

És ez miattad van, mert elvitted a másik húszast.:)

(#58298) TayRol


TayRol
veterán

(#58299) hegyimorc válasza TayRol (#58289) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ez ezüst EM5-ön eddig minden tetszett :)

Ezüst vázon jól néz ki az ezüst és a fekete is, de fekete vázon az ezüst obi kicsit fura. De csak addig amíg nézegeti az ember, mert ha fotózni akar, akkor tökmindegy. Legalább is, engem kicsit sem zavar a fekete GM1-en egy ezüst obi

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58300) Studi válasza gorgo (#58295) üzenetére


Studi
addikt

Gyorsan, amíg meg vannak még! :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.