Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57901) schawo válasza jjeahh (#57895) üzenetére


schawo
titán

Romániában veszed majd használtan? Vagy ebayen? Ha adsz egy linket apróhirdetéses oldalhoz, majd akkor, amikor aktuális lesz, megnézem, és segítek kiválasztani. Jöhet nyugodtan román is, még értek valamennyire, Bukarestben laktam egy ideig.

(#57896) eeaa
Fókusz skála minden objektíven sacc per kábé, ráadásul a fókuszálás a külső hőmérséklettől változik. Az alapján úgy se lehet belőni a hiperfokálist.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57902) jjeahh válasza schawo (#57901) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ok, majd szólok :R sztem helyi használtpiac lesz valszeg vagy ebay...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57903) jmakk válasza jjeahh (#57902) üzenetére


jmakk
őstag

Némmán, "tőletek" jött a heti nyitó kép a rumorszon. Furcsa ez a Fogaras, azért így leírva! :) A kép nekem annyira mondjuk nem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#57904) jjeahh válasza jmakk (#57903) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nagyon bírom azt a helyet, de m3ss fotói jobban tetszenek nekem is Fogarasról :D amúgy a többi kép sem szokott tetszeni nekem általában ezen a weekly 43rumors-on, utoljára talán madgie fotóját favoltam innen

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57905) Studi válasza jmakk (#57903) üzenetére


Studi
addikt

És van a heti válogatásban két kép is 60/2.8-al. Döbbenet, hogy hozzánk nem hoz be az importőr, pedig tán lenne rá kereslet, az alapára olcsóbb, mint a használt 45/1.8, és teljesen korrekt obinak tűnik az is. :R

(#57906) Lassú Víz válasza #40935168 (#57893) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Te tudod melyik látószög áll közel a szívedhez. Nekem a 45-ös kicsit szűk, a 25-öst sokkal jobban szeretem. Ahonnan ki tudtad vinni az E-M1-et tesztre, onnan a többi obit is ki tudod, csak egy időben nem viheted mindet.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#57907) eeXaa válasza schawo (#57901) üzenetére


eeXaa
addikt

...mindenesetre azt találtam ki hogy, f-szám fel, single point a legnagyobbra, az egymástól 2 legtávolabb eső subject befog, fókuszlock, oszt csá ...

(#57908) MrChris válasza Studi (#57905) üzenetére


MrChris
nagyúr

mikor még nem volt 45-ösöm nézegettem a sigma 60-ast, ha jól emlékszem azonos rekeszen ott lohol a 75/1.8 nyakában és nyitva is kifogástalan. Ha lett volna mikor kimentem németbe valszeg az lenne. Én sem értem miért nem forgalmazzák nálunk , a 19es és 30as mellett ennek sokkal több értelme lenne.

(#57909) MrChris válasza jjeahh (#57897) üzenetére


MrChris
nagyúr

arra a hack a bitrátát növeli, aszem max 49mbpsre meg még apró kódolási változtatás. Ezt a videósok szeretik. Több a részlet, jobban bírja az utómunkát. Neked olyan nagy változást szerintem nem fog okozni :D Csak ha már kitapasztaltad a mostani képességeit akkor érzed majd a váltást.

(#57910) Ear001 válasza Studi (#57905) üzenetére


Ear001
addikt

Igen, ezt én sem értem, pedig szerintem kelendőbb lenne, mint a másik két méret.

(#57911) jjeahh válasza MrChris (#57909) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi!

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57912) jmakk válasza Studi (#57905) üzenetére


jmakk
őstag

Állítólag a legjobb a Sigma hármasból. Ismerős nexen használja a 60-ast, elégedett vele. Nem tudom, hogy itthon vette-e, de az érdekes lenne, hogy csak mft-set nem hozzák.

(#57913) jjeahh


jjeahh
nagyúr

no, a csigás fotóm a nap képe valami "emphoka"-n , blog link itt, meg facebookra is kipakoltak.. remélem hoz pár fav-ot :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57914) mano42 válasza jjeahh (#57911) üzenetére


mano42
aktív tag

Amugy innen kell letölteni, letöltöd az eredeti firmwaret, ráereszted a hackeket, oszt fw frissítést csinálsz a hackelt binnel.

Azt hiszem, hogy a 30 perc korlát feloldását pont a G3-al nem támogatja, pedig sztem ez az egyik leg fontosabb dolog eu modeleknél.

Azon csodálkozom, hogy G3 óta semmi új gépet nem támogat Vitaly, még a nagyágyukat sem (GH3, GH4) az extra csemegékről nem is beszélve (G6 - amiből hackel egy GH2 szintű - talán még jobb - videókamerát lehetne faragni), netán a GX7, GM1 szóba sem jöhet, peddig elég sok támogatást kapott. (nem olcsó mulatság, tudom, tönkre kell tenni egy gépet, kiolvasni a flasht, decryptálni, szerkeszteni, új gép amin kipróbálhatja - ha valamit elcsesz akkor akár több is).

(#57915) Mercutio_ válasza mano42 (#57914) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én arra gyanakszom, hogy a GH3 környékén a Pana bevonta a fejlesztésbe, és esetleg köttetett valamiféle megállapodás, hogy leáll a maszek hack-ek fejlesztésével és csak nekik dolgozik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57916) Lassú Víz válasza mano42 (#57914) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha a flash a processzorba van integrálva akkor védhető kiolvasás ellen. De ez csak a műszaki probléma volt. Meg kell küzdeni a jogi részével is a dolognak, és aztán ott a gazdasági is. Lehet felfigyeltek rá, és most olyan projektje van amivel sokkal többet keres.

Mercutio_: a leghatékonyabb és legolcsóbb módja egy hekker legális leállításának.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#57917) #40935168 válasza Studi (#57900) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem is gond, a pontosság fontosabb. Levadászok egy 45-öst és élvezem ezt egyelőre.. aztán kimegyek újra a hölgyikével a fényekre. :)

(#57918) gezatata


gezatata
aktív tag

sziasztok.
szemezgetek egy ideje a GM1-el. Az asszonykám is beleegyezett, mert kicsi - édes - ügyes gép.
A szín megválasztása felet van némileg nézet eltérésünk.
Nejem, a szerintem is gyönyörű, fehérben szeretné. Nekem a tiszta fekete tetszik.

Van esetleg valamelyikőtöknek fehérben GM1 kamerája?
- főként azért aggódok, hogy idővel a fehér piszkos szürke lesz.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#57919) #40935168 válasza Lassú Víz (#57906) üzenetére


#40935168
törölt tag

Fullframe-en az 50 nem volt a kedvencem, Tamron 90-es makróm már volt, kellemes arra, amire használnám, nagyon szerettem azt a gyutávot, ezért gondolom, hogy itt 2x crop-on a 45 fincsi lesz. A 75 nem pálya, stúdióba nem tudom vinni, mert nem tudok annyit hátrálni, hogy beleférjen minden.

A próba tippet köszi, megnézem..

(#57920) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok,
Lesz ott valaki holnap közületek a Hungaroring-es szilveszter rally-n?
[link]
Remélem igen! ;]

(#57921) mano42 válasza Mercutio_ (#57915) üzenetére


mano42
aktív tag

Soknak ez volt a gyanúja amit Vitaly is konfirmált egy április elsejei írásban, fenntartva a kétkedést, hogy igaz-e vagy nem.

(#57922) Mercutio_ válasza #40935168 (#57917) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt nem érem miért nem vetted eleve 45-össel ami akciósan megvehető volt hozzá, és ha nem tetszik legfeljebb kis haszonnal eladod :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57923) #40935168 válasza Mercutio_ (#57922) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mert nem vagyok időutazó, hogy előbb utólag okos legyek, aztán visszautazva az időben, fejemben az okos döntéssel, a legokosabban cselekedjek :U Meg aztán nem könnyű egy Nikon D800 szettet "eldobni" ..

(#57924) Mercutio_ válasza #40935168 (#57923) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért mikor vetted az E-M10-et?
Karácsonyig tartott az akció a mintaboltban.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57925) hdanesz válasza Mercutio_ (#57924) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Az E-M5 mellé lehetett 50-ért 45mm-es obit venni. M10-hez nem. Íme

[ Szerkesztve ]

(#57926) #40935168 válasza Mercutio_ (#57924) üzenetére


#40935168
törölt tag

Előtte két nappal talán ? Vhogy így. De az akcióról nem tudtam. Mondjuk volt már akkora családi pörgés, hogy ... :/ De nem pánikolok, meg-meg fordulnak 45-ösök irányjelzősön is, itt is, előbb-utóbb lesz megint. Egy feketét kivárok, ha már fekete a váz. eBay-en is van 1-2 jóárasítva, de mire bejön, kb. 70 ugyanúgy, mint amit itthon láttam hirdetve a napokban. Az a bibi, hogy vállalkozásom most indítom el és tolom bele minden pénzem, emiatt sok az agyalás, nem is nézem, mikor ki hol mit akciózik, nem is fórumozok (mármint hardcore módban) :) se semmi ilyen.. most máson tekerek. Amúgy megléptem volna tényleg, ha tudok róla, de abszolút nem követtem. Na majd legközelebb. :K

(#57927) Mercutio_ válasza hdanesz (#57925) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, tényleg, akkor erre rosszul emlékeztem :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57928) hdanesz válasza Mercutio_ (#57927) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Azért tudtam csak, mert most vettem én is E-M10-t. :D
Igaz, végül nem a mintaboltban vettem meg....de jól jártam, mert olcsóbb áron sikerült beszereznem mint ott.
A fizetéskor derült ki, hogy olcsóbb a gép mint ami a vitrinbe volt kiírva.

[ Szerkesztve ]

(#57929) Studi válasza hdanesz (#57925) üzenetére


Studi
addikt

December 23-ig minden PEN és OM-D váz mellé 59 990 Ft-ért lehetett 45/1.8-at venni. Kivétel az E-M5 és E-M1, azokra más akció miatt 49 990 Ft. ;)

(#57930) eeXaa


eeXaa
addikt

egy mai stock jpeg

(#57931) jjeahh válasza eeXaa (#57930) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szép beton tónusok :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57932) eeXaa válasza jjeahh (#57931) üzenetére


eeXaa
addikt

:D

(#57933) Studi válasza eeXaa (#57930) üzenetére


Studi
addikt

Nem mai, nem stock jpeg: :)

(#57934) eeXaa válasza Studi (#57933) üzenetére


eeXaa
addikt

:)

(#57935) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Akkor már én is :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57936) jmakk válasza Mercutio_ (#57935) üzenetére


jmakk
őstag

(#57937) b.vr


b.vr
őstag

Micsoda síron túli hangulatok :D

Én most kivételesen a 75ös és a karácsony végett feltettem családi fotót is (meg akkor már két csillagszórósat tavalyról a 25össel)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57938) jjeahh


jjeahh
nagyúr

basszus, nincs több új kütyü, amiről beszéljetek? :DDD ;] szokatlan itt ennyi kép

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57939) b.vr válasza jjeahh (#57938) üzenetére


b.vr
őstag

Mivel ez nem a képelős hanem egy tech-topik, azért hogy jellemzően nem a képek dominálnak az nem olyan meglepő :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57940) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Japánból vásárolt Olympus objektívet itthon gariztatnak?
Vagy esélytelen?

Dani

(#57941) jjeahh válasza b.vr (#57939) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vicc vót'

hogy tech is legyen: lehet, hogy hülye kérdés, de panában nem lehet valahogy a záridőt limitálni, hogy 1/50 fölé ne menjen? hétvégén megint koncertfotózás volt, és újra rá kellett döbbennem, hogy 1/40-50-nél rövidebb záridőket tudok csak kitartani vele... na meg az az inteligens iso az miaz?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57942) hegyimorc válasza jjeahh (#57941) üzenetére


hegyimorc
senior tag

'S' mód :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#57943) Mercutio_ válasza jjeahh (#57941) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem olyan agresszívan emeli az ISO-t mint az autoISO, figyeli a témát, "mozgás sebességét".

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57944) Gondwana válasza Mercutio_ (#57943) üzenetére


Gondwana
addikt

GH1-en többnyire pont agresszìvebben emeli az okosISO az érzékenységet, még 14/2.5-tel is gyakori az 1/60 vagy rövidebb.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#57945) .mf válasza jjeahh (#57895) üzenetére


.mf
veterán

".mf: látom van akinek még mindíg felfoghatatlan, hogy 70k az nem majdnem 120k"

70k új asztali gép + 50k monitor = 70k használt laptop + 50k monitor = 120k mindkettő. Árban ugyanott vagy, teljesítményben a határban sem. S ez még csak nem is egy fair összehasonlítás, mert az asztalinál új árakat írtam, laptopból meg egy használtat írsz, amitől én óvva intenélek: annyiért vagy laptopos viszonylatban "jó" teljesítményű, de gagyit kapsz, ami könnyen megadhatja magát akár pár hónap után is; vagy korrekt business notit, ami viszont régi és gyengébb lesz.
Ebayről, gari nélkül főleg ne vegyél gépet. Keress inkább valami ehhez hasonló boltot, ahol már kifutott / leselejtezett brand gépeket árulnak olcsón - valami jobb monitor és egy gép valami erősebb procival, amibe kérsz több ramot, nagyobb HDD-t. Olcsóbb, mint a laptop, és gari is van rá.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#57946) Mercutio_ válasza Gondwana (#57944) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet, de neki G3 van.

.mf: Erdélyben szerintem nincs akkora választék és annyi lehetőség PC-fronton, mint nálunk. Igaz, ha jjeeaah írna keretet és szervezne fuvart meg lehetne itt venni neki a cuccokat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57947) Schanyee válasza jjeahh (#57941) üzenetére


Schanyee
senior tag

Én pont az intelligens ISO-t hiányolom E-P5-ből, G3-mon nekem egész jól működött. Úgy vettem észre figyeli mennyi mozgás van a kijelzőn és azt is figyelembe veszi amikor állítja az ISO-t. Így többször alacsonyabb értéket adott éjszakai város fotózásnál mint amiket sima auto ISO-val. Ez mondjuk az Oly stabilizátorával még jobb lehetne.
Egyébként megy a manuálozás S módban is, szerintem is ott érdemes használjad. Éjszaka majdnem mindig abban tolom, beállítok egy 1/30-at vagy 1/60-at attól függően mennyi fény van, hogy azért 3200-as ISO fölé ne menjen sűrűn de még nem mozduljon be a fotó és utána nem is nagyon figyelek oda a beállításokra, csak fotózok.

[ Szerkesztve ]

(#57948) jjeahh


jjeahh
nagyúr

köszi mindenkinek, ki is próbálom legközelebb... az iso-limit az intelligens iso-ra is vonatkozik?

a pc-témát jegelem picit, előbb úgyis 45-öst szeretnék venni, majd jöhet a gép is, addig meg átbogarászom alaposan az eddig ajánlottakat, pc topikban is írtak konfigot, privátban is páran, meg haverok is ajánlottak ezt-azt.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57949) Schanyee válasza jjeahh (#57948) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nekem úgy rémlik igen, arra is vonatkozik.

(#57950) Studi válasza hdanesz (#57940) üzenetére


Studi
addikt

Esélytelen, idén szeptemberben szűnt meg a világgarancia náluk, az azt követően vásárolt cuccok közül már csak az európaiak gariztathatók itthon.

Cikk róla és közlemény.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.