Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58301) Mercutio_ válasza hdanesz (#58296) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kicsit más az E-M10, képeken pl. ezüst-feketében nekem nagyon tetszett, élőben viszont azt mondtam inkább a full fekete...

TayRol: Mi ez a NER-es nyakpánt? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58302) Studi válasza hegyimorc (#58299) üzenetére


Studi
addikt

Nagy bánatom, hogy ezüst E-M1 még nem volt a MM akcióba, de üsse kő, lett fekete. :DDD Azért a 45-öst sikerült gyorsan upgrade-elni feketére, a 17-es és 12-es egyelőre marad ezüst. Bár utóbbitól megválnék, de nincs nagy kapkodás érte.

(#58303) #40935168


#40935168
törölt tag

Az optikai stabis témához: [link]

Tehát a Sony natív optikai stabis (OSS-es) üveg esetén az A7 II-es vázon kombinálja a két stabit, na, ismét tanultunk valamit. Jóreggelt. :DDD

"When using E-mount lenses with optical stabilisation (OSS), the α7 II combines the best of in-lens and in-camera image stabilisation." - és hozzá a kis kép, hogy értse az is, aki eddig nem hitt az ördögtől való dolgokban :DD :

Jipiáé jipiáó. Olympus, your turn. :D

És ha belegondolok, hogy kanikon ehhez képest még tükörrel csattog, míg milc-ék az űrtechnikát fejlesztik, a fejem fogom..

[ Szerkesztve ]

(#58304) .mf válasza #40935168 (#58303) üzenetére


.mf
veterán

"Olympus, your turn."

A Sony E üvegek fele stabis. A Sony E / FE vázak egy kivételével stabi nélküliek.
Az Oly m4/3 üvegek mind stabi nélküliek. Az Oly m4/3 vázak mind stabisak. Oly oldalon nincs mit kombinálni. A Pana megoldásának részleteihez meg lehet, hogy nem férhetnek hozzá, vagy hogy obinként eltérő.

Amúgy nekem kicsit furák a Sony stabis képek. Lehet, hogy csak a demonstráció kedvéért extrémhosszú záridők miatt, de a stabis képek 100% cropban mind kicsit bemozdultak, egyetlen éleset sem láttam még. Remélem lesz majd olyan alaposabb teszt is, ahol nem csak 4-5 FÉnyivel hosszabb záridőn, hanem normálisabb, 2-3 FÉ mellett is csinálnak képet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#58305) Studi válasza .mf (#58304) üzenetére


Studi
addikt

Viszont a Panának már érdeke lehet összedolgozó rendszert kialakítani, hisz ők is hasonlóan állnak már stabi szempontjából, mint a Sony. :DDD De ők inkább lekapcsolják az egyik stabit a GX7 + stabis objektív kombináció esetén.

(#58306) madgie válasza Studi (#58305) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, mit kell ennyit rugózni egy képstabilizátoron, mintha legalábbis mindenki háromszázas telével lőne. A Sony is inkább objektíveket csinálna, nem csak a prémium szegmensben lőné a kapufákat.

(#58307) MrChris válasza madgie (#58306) üzenetére


MrChris
nagyúr

azért nekem többet érne a mégstabisabb képelési lehetőség, mint egy újabb Oly/Pana 14-42/3.5-5.6 Ver.3 objektív :DD

(#58308) madgie válasza MrChris (#58307) üzenetére


madgie
titán

Fixekre gondoltam, nem Zeiss áron. Mondjuk ma már szóba került, akkor egy 105/2.5, kis méretben.

(#58309) Studi válasza madgie (#58306) üzenetére


Studi
addikt

Ezzel teljesen egyetértek. Bár m43 oldalon elég jó kínálatot kapunk, azért 1-2 szegmensben még lehetne erősíteni. Mondjuk épp a tele oldalon vannak még nagyobb hiányosságok. :) De érdekes lehetne akár egy ekv 24 körüli tilt-shift üveg is. Nyilván rétegigény, ezért annyira nem mozgatja a fantáziáját az Olynak, pedig ez a piac kifejezetten messze áll a telítettől. :)

(#58310) gorgo válasza TayRol (#58297) üzenetére


gorgo
őstag

Nekem nem tetszik, :P szebb a régi szürke/fekete! Amúgy meg IJ. ;]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#58311) TayRol válasza gorgo (#58310) üzenetére


TayRol
veterán

Sebaj, ez szebb, és olcsóbb. :P

(#58312) pana0017 válasza Tin_Shield (#58239) üzenetére


pana0017
senior tag

De ha megveszem a stabi nélküli obit, akkor az állvány használata gyakorlatilag kötelező? A nem túl rossz fényviszony mit takar pontosan? Mi az, ahol már gondot okozhat?

(#58313) mrmarkus válasza pana0017 (#58312) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

A filmes érában sem rohangászott mindenki állvánnyal, pedig akkor még hírét sem hallották a stabilizált optikáknak... :)
Az állvány használata csak a relatíve hosszabb gyútávú és kis fényerejű objektíveknél elengedhetetlen. Egyéne válogatja, de 1/30s záridőt még ki lehet kis gyakorlással tartani...

Freedom of Information

(#58314) Lassú Víz válasza pana0017 (#58312) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Átlag embereknél 1/(ekv. 35 mm gyújtótávolság)-nál hosszabb záridő esetén majdnem biztos a berázás. Pl. egy mZD 14-150 tele végén stabi nélkül 1/300 s záridő a határ és ehhez lesz f5.6-os rekeszed.

mrmarkus: Azért megnézném mire mész kézből egy 75-300-assal 1/30-dal.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#58315) mrmarkus válasza Lassú Víz (#58314) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Nem beszéltem teléről, pusztán azt írtam le, hogy 1/30s zársebességet ki lehet exponálni szabad kézből!
Ebből ki lehet kalkulálni a gyútávot és rekeszt is, amit beállít a váz mondjuk zárprioritás esetén a kitobi használatakor...

Miért nem egyből 500 mm-es vagy 1000 mm-es telével jössz elő:! :D

Freedom of Information

(#58316) pana0017 válasza Lassú Víz (#58314) üzenetére


pana0017
senior tag

Mondjuk csak egy 14-42-es obiról lenne szó, a teleobjektív nem érdekel a portrézást fixxel oldanám meg.

(#58317) mrmarkus válasza pana0017 (#58316) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Minden további nélkül fogod tudni használni az esti témák vagy a sötét, belső terek kivételével.
Ezen nem kell aggódni, a későbbiekben pedig nagyon olcsón be lehet szerezni nagyfényerejű manuális fixeket...

Freedom of Information

(#58318) pana0017 válasza mrmarkus (#58317) üzenetére


pana0017
senior tag

Pl.?

(#58319) Lassú Víz válasza pana0017 (#58318) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Helios 58 mm f2 :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#58320) mrmarkus válasza pana0017 (#58318) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Adapterezve használhatsz nagyon olcsó M-39, M42 objektíveket, 4/3, Minolta, Pentax objektíveket F1.4 - F1.7 - F2 fényerővel...

Freedom of Information

(#58321) pana0017 válasza Lassú Víz (#58319) üzenetére


pana0017
senior tag

Egy fényerősebb Helios lesz nemsokára portréra, de szerintem tájfotóra, átlagos családi képekhez kell a zoomos objektív, ez pedig vagy Pana kitobi vagy M Zuiko 14-42.

(#58322) #40935168 válasza .mf (#58304) üzenetére


#40935168
törölt tag

madgie kettővel utánad elmondta a lényeget: a Sony üvegek elég gyérek szerintem és kevesen is vannak, most nem darabszámra, hanem fajtára. Csodás klassz innovatív cuccokkal jönnek, ő lehetne a sereghajtó is akár, ha végre elkezdene izmosan rágyúrni az üvegekre. A CaNikon üvegek ugyanabból a szériából és fajtából pár kivételtől eltekintve közel fej-fej mellett csúcs fullframe vadállatok, a Sony meg az agyontechiezett vázaival próbál valamit, csak nem tudja senki, mit, mert az üvegpaletta gyér, a meglévők pedig gyengébbek - akkor meg már inkább mégiscsak egy CaNikonba tolja az ember azt a felesleges 1-2 milláját. Még akkor is, ha a fázisalapú fókusz félrelő néha, rekeszelésre elmászik a fókuszsík (focus-shift) és a tükör berázza a gépvázat exponáláskor.

Én az Oly-nak drukkolok, mert ahogy fejlődik a félvezetőipar, hamarosan mégannyi zaja sem lesz az m4/3 szenzoroknak, mint most, a megapixel is nőhet, egyszóval, van az a pont, ahol már ez a kis szenzor is képes lesz elfogadható ISO25600-at lőni és senkit nem fog érdekelni, hogy APS-C vagy fullframe lapkák 2-3 fényértékkel magasabb iso-n nyújtják majd ugyanezt, amikor 6400 is már bőven nagyonjó.

Cserébe az Oly üvegparkja elég színes (főleg a Panával együtt), az üvegei pedig szintén pazarkurvajók, elérhető áron. A legtöbb obi használható már full tágon is, rekeszelés nélkül, 1-2 spéci darab ráadásul full nyitva a legélesebb, hát teljesen röhej, fullframe világban meg ökölszabály kb. a rekeszelés az MTF ábrák maxolásához. (Az OTUS sem nyitva rajzol a legjobban).

Az a baj, hogy nincs tökéletes rendszer :( Ízlés dolga, ki hol és miben köt kompromisszumot.

(#58323) madgie válasza #40935168 (#58322) üzenetére


madgie
titán

Sony FF mirrorless után a videós cimboráim nyála csorog, nekik nem téma az AF-es rendszerobi, jó kis Samyang "T" sor oszt csók. Ott van rajtuk a follow focus "fogaskereke", nagyon jó rajzúak, a koreaiak nagyon okosan ráraboltak erre a szegmensre.
Az A7 II erre csak ráerősít a stabilizátorral, mert ha valahová, akkor a videózáshoz tényleg jól jöhet az öttengelyes stabi, kvázi egy kategóriával olcsóbb steadit rakhat talán alá, mert simán megfog annyit pluszban.

(#58324) pana0017


pana0017
senior tag

M42-es obik mellett van olyan modernebb bajonett, amit adapterrel jól lehet használni?

(#58325) pajibá


pajibá
tag

Madgie ment privi. :)

(#58326) #40935168 válasza madgie (#58323) üzenetére


#40935168
törölt tag

Na igen. Ami engem soha nem érdekelt. Csak ha már videozás, akkor A7S II, 4K, natívan. De biztosan a sima A7 II is klasszat tol fullhd-ig. Samyang 14-esem nekem is volt a D800-ra, atom üveg.

(#58327) Degeczi válasza #40935168 (#58322) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"ő lehetne a sereghajtó is akár, ha végre elkezdene izmosan rágyúrni az üvegekre"

"sereghajtó" = versenyben lemaradt, tökutolsó

(#58328) Parci válasza #40935168 (#58322) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"van az a pont, ahol már ez a kis szenzor is képes lesz elfogadható ISO25600-at lőni és senkit nem fog érdekelni, hogy APS-C vagy fullframe lapkák 2-3 fényértékkel magasabb iso-n nyújtják majd ugyanezt, amikor 6400 is már bőven nagyonjó"

és most vegyél egy szép nagy levegőt, húzz egy vonalat és gondold végig, hogy mit csinálsz épp, miről írtál a logoutra és hogy vajon mennyivel volt extrémebb az iso 6400 pár éve, mint most az iso 25600...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58329) lenan válasza #40935168 (#58322) üzenetére


lenan
aktív tag

Ha már pariba akarjuk hozni a dolgokat, én kérnék minimum 1:0,7 fényerejű (háttérelmosású) 12-es, 17-es, 25.ös, és 42-es üvegeket is az új szenzorhoz, és akkor rendben vagyunk, és nem (csak) a magas iso miatt. (na jó a portré lehet 0,9-es, mondjuk az van is) Feltéve ha az árak is a jó drága de megfizethető kategóriába esnek. (pl fuji 1,2/56)
Szerintem nem kell mindenre állandóan azt gondolni, hogy az mindenre ok. A maga jól definiálható területén a m43 verhetetlen, de soha nem fogja érzésem szerint a FF területet abajgatni, nem is dolga.

(#58330) pana0017


pana0017
senior tag

Ezeket az adaptereket találtam jelenleg az országban. 1 (ez amúgy 4190 csak) 2.
Kicsit soknak érzem őket. Mi a reális áruk? Ti tudtok esetleg jobbat, olcsóbbat? Sürgős lenne.

(#58331) .: JuSzT :. válasza pana0017 (#58330) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Kinabol 2000 de 4 hét. Surgosen ez jo ar

(#58332) #31733248 válasza pana0017 (#58330) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nézd meg itt: http://pdaw.ingyenweb.hu/

(#58333) hdanesz válasza #31733248 (#58332) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Én írtam neki 2hete...semmi válasz. Nem tudom foglalkozik-e még ilyesmivel.

(#58334) ati3x válasza lenan (#58329) üzenetére


ati3x
senior tag

Hello! Te nem Ijk vagy àlnéven? ;-)

(#58335) #40935168 válasza Degeczi (#58327) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jahh, edzés után kissé nehezen fog az agyam.. természetesen legelsőnek gondoltam..

(#58336) lenan válasza ati3x (#58334) üzenetére


lenan
aktív tag

lehet neki is ez hiányozna

(#58337) Lassú Víz válasza ati3x (#58334) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Maradjunk annyiban, hogy ez csúnyán mellé ment. Lenannak igaza van. Ha ugyanazt a képet szeretnéd elkészíteni egy mFT szenzorral mint az FF-fel, akkor a rekeszt négyszeresére (f szám/2) kell nyitnod. De ilyen mFT üvegek vagy nincsenek vagy csak korlátozottan. Pl. az 50 f 1.8-nak megvan a 25 f0.95-ös megfelelője - csak manuálban. De egy 85 f1.2-nek már nincs.
Az meg teljesen úgy van, hogy minden rendszerhez definiálható az a felhasználási mód amiben jobb mint a többi. Ha tehetném lenne MFT rendszerem kirándulni és középformátumú gép műterembe. Meg FF sporthoz. Meg GoPro egy másik sporthoz. Meg egy Hubble asztrózni...

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#58338) #40935168 válasza Parci (#58328) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szerintem nem értettél. Sebaj, fújd ki..

(#58339) Mercutio_ válasza lenan (#58336) üzenetére


Mercutio_
félisten

Grat!

ati3x:Ez most nagyon mellé ment.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58340) pana0017


pana0017
senior tag

Gondolkozom kitobi vásárlásán egy Helios mellé. A 14-42-es tartomány kiszolgál szerintetek egy nyaralást? Olvasom ezeket a 14-140(150) utazóobikat. Mikor jó a teleobjektív tartomány utazás során?

(#58341) jjeahh válasza pana0017 (#58340) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez sztem júzerfüggő, meg attól is függ, milyen nyaralásról van szó... sokan egy szál 20mm obival végigkattognak egy utazást, de pl. Parci kollégának szüksége van tele tartományra is ugyanúgy, mint széleslátóra... sztem a kit amíg jók a fények, városban kattogásra elég, és kompromisszummal kirándulásra is (erdők, hegyek, tájak), de utóbbira már néha jól jön a tele tartomány is. nekem nincs semmilyen zoom-om, de egy 60d-t néha magammal viszek 18-135-el, és a 135mm sokszor kevés... mondjuk ez az örök elégedetlenség a zoomokkal jár, ha rászokik az agyad egy szál fix-re, akkor mindent abban a látószögben látsz, és olyankor ritkán érzed úgy, hogy szükséged van másra :) ez pont olyant, mint, hogy akkor főzök a legjobb kajákat, amikor szinte semmi hozzávaló sincs itthon, mivel olyankor az agyam rákényszerül több kreativitásra :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58342) pana0017 válasza jjeahh (#58341) üzenetére


pana0017
senior tag

Kirándulásra mikor jön jól a tele? A 135-ös manuál nem alkalmas erre? Elég drágák ezek az utazózoomok.

(#58343) Lassú Víz válasza pana0017 (#58342) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Részletek megmutatása egy épületnél, egy nagyobb testű madár lefotózása. Vagy a hegytetőről meglátod az angol trónörökös feleségét toplessben napozni a tengerparton. ;]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#58344) jjeahh válasza pana0017 (#58342) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudom, az enyém nem alkalmas az biztos, mert nagyon sz*r :DDD amúgy a 135-ösök nagyja sztem bűnrossz, nekem eddig egyedül a jupiter-11, jupiter 37A meg a zeiss sonnar-nak tetszik a képe. Esetleg szükség esetére ha később úgy érzed kell a tele is, beszerezhetsz egy 45-150-et, az annyira nem drága, és a kollégák szerint elég éles az is...
Hogy mikor jön jól a tele? pl. olyankor, amikor állsz az egyik hegycsúcson, szemben meg ott egy másik, gyönyörűen meg lehet komponálni, szépek a fények, de rájössz, hogy túl messze van, és utólag sem lehetne a kitobi képéből kicroppolni... ez így lehet, hogy ritka esetnek tűnik, de a valóságban ha sokat kirándulsz gyakran előfordul hasonló szituáció. Nekem mivel nincs telém, ilyenkor egyszerűen beletörődök, hogy nem tudom meglőni, vagy gyaloglok, mászkálok fél órát az ideális képért, ami aztán vagy összejön vagy nem.

szerk, hogy példát is mutassak: épp most futottam bele ennek a tagnak pár fotójába, a tag-ek között látható, hogy bár szinte csak tájképei vannak, rengetegszer használ pl. 70-300-at

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58345) jmakk válasza pana0017 (#58340) üzenetére


jmakk
őstag

Inkább azt kellene eldöntened, hogy kiránduláson fotózni vagy kirándulni akarsz. Ha az előbbi, akkor vidd minden cuccod, ha az utóbbi akkor elég akár egy 20-as fix, csúcskompakt vagy akár szifon is :) És mint ahogy jjeahh is írta, gyakran akkor születnek jobb képek, mikor csak azt az egy darab huszast viszed.

[ Szerkesztve ]

(#58346) Mercutio_ válasza jjeahh (#58341) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindez addig igaz amíg egy fixed van. Ha több akkor ugyanúgy jön a "mindig pont nem az van fent ami jó lenne" érzés és a cserelgetés.

135-ös fixet pana vázon már kitartani se egyszerű, és ugye manuál fókusz mellett mozgó téma is necces.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58347) jjeahh válasza Mercutio_ (#58346) üzenetére


jjeahh
nagyúr

viszont a fixek-nél van választási lehetőséged, melyiket hagyod otthon :DDD általában én is csak egyet viszek magammal

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58348) jmakk válasza Mercutio_ (#58346) üzenetére


jmakk
őstag

Ez az örök fix vs zoom vita. Erősen szubjektív és ultimate megoldás sosem lesz. Hacsak nem eljut a technika olyan szintre, hogy kihoznak fix képminőséggel pl. mft-re egy 7-300/f1.4 obit pancake méretben. De akkor meg egyeseknek az lenne a baja, hogy nem jól mutat ezüstben/feketében ezen meg azon a vázon. :DDD

(#58349) ati3x válasza Lassú Víz (#58337) üzenetére


ati3x
senior tag

Tudjàtok, hogy csak vicceltem! Persze, hogy vannak kompromisszumok. De nekem legtöbbször elég az a hàttérmosàs amit a 45-el kapok. Cserébe nem kell "dög" FF vàzat cipelni. Igaz a sony A7-ek utàn ez sem annyira igaz! Csakhàt az obipark! Pedig anno sokat agyaltam a nex5n-en, és tàrsain. Így lett mft.

Visszatérve a manuàl 135-höz. Egyszer elvittem egy vadaspark/àllatkertbe egyet. Egész vàllalható képeket lehetett löni (vm konica hexar 135/3.5) plàne hogy kb 1500 forintért vettem àtszàmolva. De a konklúzióm az volt, hogy cipelje mégegyszer aki akarja! Kell vm "utazó" zoom! Akàr az új pana 35-100... ;-)

(#58350) Mercutio_ válasza jmakk (#58348) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs itt semmi vita, ténymegállapítás történt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.