Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57251) schawo válasza MC Pite (#57250) üzenetére


schawo
titán

Kár, hogy az X10 teljesen kifutott, sehol sem kapható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57252) EFT válasza MC Pite (#57250) üzenetére


EFT
tag

Hölgytulajdonosnak kellene, pici point and shot gépnek. Elődje egy Canon IXUS gép volt, amivel teljesen elégedett volt. Azt olvasom, hogy az X10 szenzora van benne (ami már elvileg mentes a white orbs hibától). Ennyiért -a paraméterek alapján- best buynak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#57253) jeni válasza schawo (#57251) üzenetére


jeni
félisten

de azért még van az aprón Olyban.

(#57254) .: JuSzT :. válasza EFT (#57252) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Xf1 nem jo arra. Mindig kétkezes gep.

(#57255) schawo válasza EFT (#57252) üzenetére


schawo
titán

Olympus XZ-10

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57256) mrmarkus válasza schawo (#57255) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

'Ez itten nem a Micro Four Thirds topik akar lenni? :D

Freedom of Information

(#57257) EFT válasza .: JuSzT :. (#57254) üzenetére


EFT
tag

Biztos? Nem tűnik nagynak.

@schawo: Olympus XZ-10 is szimpatikus, egyedül a 1/2,3" ami miatt tartok tőle.

És hogy on is legyek: Olympus E-M10-hez használt már valaki ECG-1 markolatot?
Gondolkodok egy ilyenen...

(#57258) |AP| válasza EFT (#57257) üzenetére


|AP|
veterán

A kezelése miatt kétkezes. Nálunk is ezért esett ki, mikor asszonyka keresett gépet.

Ráadásul írnak pár fórumon -az egyébként nagyon ötletes- objektív mechanika meghibásodásáról

(#57259) MC Pite válasza schawo (#57251) üzenetére


MC Pite
veterán

Októberben (?) 2-3 helyen volt még, ráadásul t'án az art-workben(?) akciósan - 20as már rég nem volt ekkor. De úgy látom már tényleg nincs :(

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#57260) mano42


mano42
aktív tag

Gx7-hez vettem egy m42 adaptert, a stabihoz milyen fókusztávot kell állítsak, hogy jól működjön?

Pl egy 50mm üveghez? vagy ezt inkább a másik fórumban kérdezzem meg,
@ jeahh pl soka fotózik manuálissal, lehet, hogy tudná az ekivalenciát, de neki nincs GX7-e. Még :R

(#57261) Studi válasza mano42 (#57260) üzenetére


Studi
addikt

50mm-t. Jjeahh is tudja, mert az Olyn ugyanígy van. :)

(#57262) Lassú Víz válasza mano42 (#57260) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mindig a tényleges fizikai gyújtótávolságot.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#57263) jjeahh válasza mano42 (#57260) üzenetére


jjeahh
nagyúr

oly-n is így van, 50mm-re állítsd :K

ha már manuál, tudom, hogy hülye kérdés, de a 45-200 pana tele végen nyitva mos annyira sztetek mint egy 135/3.5-ös manuál, mondjuk zeiss sonnar? kéne egy tűrhető tele is majd, de nem vagyok biztos benne, hogy a 45-200-al járnék jobban :DDD zeiss olcsó, karcol, csak af nincs...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57264) jmakk válasza jjeahh (#57263) üzenetére


jmakk
őstag

Egy dof kalkulátorba bepötyögve elvileg a 200/5.6-nál vékonyabb a dof tartomány, mint a 135/3.5-nél. 1,5 méteres tárgytávra néztem meg. Ebből én arra következtetek, hogy igen, jobban mos. De a 45-200 nem egy karcolós obi. 100-300-zal rendszeresen makróztam 170-220mm környékén nyitva. Szép mosodája van szerintem, ráadásul itt f4.7-f5 körül van a rekesz.

[ Szerkesztve ]

(#57265) Studi válasza jjeahh (#57263) üzenetére


Studi
addikt

Ha lenne időm letesztelném... :)

(#57266) jjeahh válasza jmakk (#57264) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, több helyen írják, hogy tele végén lágy meg CA-zik, de mivel eddig én csak manuálokat használtam meg olcsó kitzoomokat dslr-en, fogalmam sincs ezt hogyan kell értelmezni :DDD a mai üvegekhez viszonyítva lágy, de azért a manuálokat simán elveri (sonnart is)? vagy manuálokhoz viszonyítva is lágy? van már egy 135mm F2.8 manuálom, de az valami borzasztóan siralmas, nyitva fókuszálni sem lehet, de F4-en sem éles, sőt még F5.6-on is lágy meg CA-zik... szal helyette kéne valami :)
szerk: 100-300 drága :D
szerk 2: egy másik kérdés: pana af, mondjuk kijelzőtaperolással elég gyors mondjuk szembe futó kutyát lekapni? nekem manuállal összejön néha, oszt remélem, ha nem is kapok mindíg tökéletes eredményt, de af-el könnyebb lesz picivel...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57267) jmakk válasza jjeahh (#57266) üzenetére


jmakk
őstag

A sonnar koppintása az orosz Jupiter 37A. Az egy nagyon jó kis éles obi, talán még a bukéja jobb is, mert több rekeszlamellája van, mint a sonnarnak. Ráadásul általában feleannyiba kerül. Makróztam vele sokat közgyűrűvel még kanyonos koromban.

Sorozatot a kutyunak és közte lesz a jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#57268) schawo válasza jjeahh (#57266) üzenetére


schawo
titán

A Sonnar nem ilyen. Ezt tudja. ennél se jobb, se rosszabb: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57269) jjeahh válasza schawo (#57268) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez a sonnar? és nyitva? :Y túl szép, hogy igaz legyen :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57270) Marseille199 válasza schawo (#57268) üzenetére


Marseille199
senior tag

Elég bitang üveg az a sonnar, nekem is volt dolgom vele. Azért ahhoz képest, mikori technika, ma is megállja a helyét, még a mikrós szenzoron is.

Más, ehhez a képhez is kapcsolódó rettenetesen hülye kérdés:

Flickr-en hogy tudom megnézni az origi méreteket? Mióta ilyen, azóta nem tudom, csak ezt a teljes képernyős nézetet. :B

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#57271) fattyu válasza jjeahh (#57269) üzenetére


fattyu
veterán

nem az. ninc miért rekeszelni. és közelre is jó

ez is az[link]

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#57272) Mercutio_ válasza Marseille199 (#57270) üzenetére


Mercutio_
félisten

Download this pohoto ikonra kattintasz aztán ott a listában View All sizes

schawo: Ez Málta?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57273) Parci válasza MC Pite (#57259) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én eladom az enyém szívesen, akkor legalább kipróbálok egy oly stylus 1-et...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57274) Marseille199 válasza Mercutio_ (#57272) üzenetére


Marseille199
senior tag

:R Áh, köszi!

(És így már rájöttem, hogy csináltam is, csak elfelejtettem :) )

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#57275) jjeahh válasza fattyu (#57271) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha nyitva ilyen mint amiket mutogattok, kell egy ilyen :DDD no de előbb 45-ös, arra már félretettem 100 dolcsit ebben a hónapban, hogy legyen végre egy natív obim is :)) februárra valszeg kigyűl rá a keret, bár ha addig lesz egy olyan jó hónapom, mint novemberben pénzügyileg, akkor talán hamarább is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57276) schawo válasza Mercutio_ (#57272) üzenetére


schawo
titán

Igen, talált süllyedt :) Grand Harbor, vallettai oldal, az öböl szájától befelé nézünk az öböl belseje felé.

(#57271) fattyu
Igen, közelre is nagyon jó. Szoktam vele makrózni is, közgyűrűvel :D

(#57269) jjeahh
Nyitva, nincs ok rekeszelni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57277) Schanyee válasza jjeahh (#57266) üzenetére


Schanyee
senior tag

a kutyám elég sokat fotózom, ha rákeresel a nevemre lehet írtam már korábban a témáról. Ha nem még akkor írhatok milyen volt. a lassú kártyára írás volt az ami engem a legjobban zavart, főleg rawban telt be hamar a buffer. persze a követő af sem tökéletes, de használható. mondjuk én rohangászó tacskót fotóztam, nem vizslát. az kis területen fut gyorsan. tapi kijelző ha nem emeled fel az ujjad asszem nem fókuszál újra. talán az általános sebesség volt az ami ott a legjobban korlátozott.

(#57278) jmakk válasza jjeahh (#57275) üzenetére


jmakk
őstag

Na várjál, a 45-össel is lehet ám makrózni, csak jelátvivős közgyűrű kell hozzá, hogy menjen a rekesz. De az nem olyan drága az elmebajon.

(#57279) schawo válasza jmakk (#57278) üzenetére


schawo
titán

Nem hiszem, hogy makrózni akarna.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57280) Studi válasza jmakk (#57278) üzenetére


Studi
addikt

(komolyabb makrózáshoz azért nem ajánlott, lásd ROBOTER korábbi írása. Kis tárgytávolságnál az éles képsík nem annyira sík, inkább görbe.)

(#57281) Mercutio_ válasza jmakk (#57278) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kicsit drágább, de praktikusabb egy raynox dcr-250

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57282) jjeahh válasza Schanyee (#57277) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm valahol vannak fent fotóid?

jmakk: nem makrózni kell :)

schawo: sztem ha ez wide-open, akkor nagyon kafa :)) modern üvegek mellett is megállja a helyét

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57283) TayRol válasza Parci (#57273) üzenetére


TayRol
veterán

kipróbáltad te azt már. valld be, hogy meg is tartanád.:D

(#57284) Parci válasza TayRol (#57283) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha az lenne, nem sietnék csereberélni, az biztos. amúgy 30% off van a digitcam/szotyinál, szóval néha még az rx10-en is megremegek, noha az egy nagyon-nagyon más műfaj.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57285) TayRol válasza Parci (#57284) üzenetére


TayRol
veterán

Csak a kiegészítőkre van kedvezmény, a kompaktoknal 3 év garit adnak.

(#57286) Schanyee válasza jjeahh (#57282) üzenetére


Schanyee
senior tag

Rendezgettem kicsit a flickr-en, hogy egy helyen legyen, meg tettem fel még párat. Az első 5 készült csak a 45-össel. Van még egy csomó azzal, de azokon mind áll, szóval nem olyan nagy kihívás. Olyan ez a kutya, hogy minden áron elől akar menni, szóval ha a seggét akarnám fotózni, már profi lennék belőle. :D Viszont az első 4 az ugyan az a sorozat C-AF üzemmódban ha jól emlékszem. Bár azért ennél általában rosszabbul sikerültek a C-AF szembefutós próbálkozások, itt elég jól elkülönült a háttérről és viszonylag távol is volt. Mondjuk az is látszik, hogy sorozat üzemmódban azért annyira nem túl gyors. Az első 2 kép azért másabb mint a többi, mert azokat csak lementettem netre és töröltem is.
Aztán van pár a 100-300-al, azok nem tudom milyen üzemmódban készültek, hogy S vagy C-AF. Szerettem nagyon azt az obit, de túl ritkán használtam és ahhoz túl drága volt, szóval eladtam. Az volt talán fókusz sebességileg a leglassabb objektívem, látható is, hogy egyik másik képen lemaradt a fókusz. Azért a 45-össel sokkal jobb volt az arány. De ezzel meg volt fotóm nagyobb kutyáról is.
A havas és az utána lévő a 20-as fix-el. Azok tuti S-AF. Az azt illusztrálja, hogy jól kell elkapni a pillanatot és akkor pontos nagyon. Ja meg havas környezetben szinte konstans +2 FÉ-t rátoltam a fotózásra, hogy ne legyen alexpós a kép, bár az lehet azon a képen pont sok volt.
Az utolsó 5 meg ugyanaz a sorozat a 20-assal szintén, C-AF módban. Azokat is töröltem miután netre mentettem, ezért a csökkentett felbontás, minden más olyan ahogy a váz kiadta magából jpg-ben. Mondjuk ilyen szituációra az 1.7-es rekesz azért kicsit túl tágra nyitott :)

[link]

Másik link - itt érthetetlen módon kitöröltem az expó értékeket. Naplemente után volt, szóval a fények nem voltak épp ideálisak. Flickr-en van ebből 3 kép, ilyen 1/160-as záridő mellett 800-as ISO, az nagyon nem jó erre. Meg 100-300-al készült, ami akkor nem lett gyorsabb. Csak berakom, hogy van ilyen is.

Szerk.: egyszer fotóztam a G3-mal motoros rendezvényen, és elég sokat használtam a csökkentett felbontású szuper sebességű sorozat módot (nem tudom mi a neve). A képek minősége elég gyatra lett, viszont kis méretben még akár azok is használhatóak. Arról nem raktam fel képet, mert ott még nem volt meg a 45-ös így manuális obival készültek.

[ Szerkesztve ]

(#57287) jjeahh válasza Schanyee (#57286) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi szépen a szép hosszú összefoglalót :D
sztem ellennék én egy natív sötét telezoommal, igaz kompromisszumosan, F5.6-on gondolom kell a fény neki rendesen, hogy ne mozduljon be a kutyus, ami ráadásul fekete, tudom, hogy nagyon nehéz fekete kutyát világos környezetben fotózni (és mikor nem az)... a 45-ös meg a 20-as annyira nekem nem jönne be erre a célra, ha azt akarom, hogy a kutya szépen kitöltse a képet, akkor úgy érzem hosszabb obival sokkal könnyebb lekapni, ha közel van a kutyus szinte lehetetlen követni :DDD
nekem ilyeneket sikerült eddig összehozni, látható, hogy technikailag, kompozícióban stb. nem valami jók, manuális obival egyszerűen nincs időm másra koncentrálni, csak arra, hogy minél gyorsaban fókuszáljak...ráadásul szinte az összes statikus, szaladó kutyussal inkább nem is igazán próbálkozok :DDD szal valszeg egy af tele nagyon sokat segítene, és végre jobban tudnék a kompóra meg egyebekre is koncentrálni :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57288) Schanyee válasza jjeahh (#57287) üzenetére


Schanyee
senior tag

Azért a 45-öst nem vetném el teljesen, helyezkedéssel elég jó tud lenni. A 20-as nyilván nem ideális, esetleg saját kutyánál jó csak, amikor annyira megszokott már az állat, hogy ha belemászol az arcába sétálás közben, akkor se foglalkozik veled.
Azon kívül, hogy kevesebb dologgal kell foglalkozz, ha nem kell fókuszálj az extrém szögek megtalálása is érdekes képeket eredményezhet. Pl amikor nagyon alacsonyról vagy magasról fotózol, az úgy hogy közben neked kell fókuszálni elég komoly kihívás :)

(#57289) jjeahh válasza Schanyee (#57288) üzenetére


jjeahh
nagyúr

no, kicsit utánnanéztem, a 45-200 nagyon lágynak tűnik a hosszú végén, a 45-150 élesebb, kisebb, olcsóbb, de 150/F5.6-on dof szimulátor szerint már nem mos annyira, mint egy 135-ös F3.5-ön, a 100-300 meg nagyon drága az én pénztárcámhoz, ráadásul tele végen az sem remekel... így marad a dilemma, a köv. hónapok valamelyikében megveszem a 45-öst, a telén meg még agyalok, mi legyen...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57290) .mf válasza jjeahh (#57289) üzenetére


.mf
veterán

A 135 @ 3.5 még szép, hogy jobban mos, mint 150 @ 5.6... saccra 135 @ 5.2 lenne hasonló.
100-300, tele végen? Az bitang hosszú, remélem vágod. A 80-150 tartományt szokták portrézásra használni / portrézósnak nevezni, a 600 az már nagyonnagytele, madarászós és vadlesős.

Próbálj szerezni egy Jupiter-9-est. 85 f2, Leica szovjet másolata, szép és nyitva is egész éles képpel, sok kerek lamella, tehát rekeszelve sem szögletes a boké. Vagy valami más jobbfajta 70-105, f2-f2.8 közötti obit. Szerintem a 135 = 270 is már kicsit hosszú portréra, elég távol kell menni; de 135-ösből legalább több mozog aprókon, mint 85-ösből.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#57291) hegyimorc válasza .mf (#57290) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"100-300, tele végen? "

Tele végén?
B+, annak tele az eleje is! :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#57292) madgie válasza .mf (#57290) üzenetére


madgie
titán

Nekem van egy használaton kívüli pici Konica 135/3.2-m, mft seggel (átalakítóval), keménytokban.

[ Szerkesztve ]

(#57293) jjeahh válasza .mf (#57290) üzenetére


jjeahh
nagyúr

bocs, akkor telébb végen :D
nem portréra kell, kutyákról szeretnék hétvégi túrákon, sétákon ugrabugrálós képeket csinálni, vannak 50, 55, 58, 135mm üvegeim, érzésre erre a célra a 135-ös a legkényelmesebb, de lehetne hosszabb is, az 50-esekkel teljesen lehetetlen mozgó kutyát lekövetni, a telével csak enyhén kell mozdítsam a gépet, sokkal kényelmesebb, csak az a gond, hogy életlen, nagyon lágy, CA-zik, és persze manuál...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57294) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#57293) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

50, 55 , 58 ? minek. 50 ből kivágod még a 85t is :D

(#57295) MrChris válasza madgie (#57292) üzenetére


MrChris
nagyúr

nekem is volt, jó obi.

(#57296) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#57294) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az 50-es éles, de csúnyán és kevésbé mos, az 55 nem olyan éles de mos, és F1.4-es, az 58-as meg helios, ez utóbbit talán nem kell magyaráznom :DDD szal mindegyiknek megvan a szerepe... :D igazából 50-es 2db van, de az egyiket nem használom mert csak F3.5 a belépő fényereje

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57297) Schanyee válasza jjeahh (#57293) üzenetére


Schanyee
senior tag

Mondjuk 200-250mm-ig szerintem simán nagyon jó a 100-300, fölötte érdemes kevésbé használni. Én nagyon szerettem. Ráadásul 100-on az f4 sem utolsó, nyitva mos rendesen. Meg a beépített stabi a jobbak közé tartozik, nagyon alacsony záridőket is ki lehet vele tartani.

[ Szerkesztve ]

(#57298) jjeahh válasza Schanyee (#57297) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"100-300 nagyon drága az én pénztárcámhoz" :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57299) Schanyee válasza jjeahh (#57298) üzenetére


Schanyee
senior tag

Emlékszem, csak nagyon elterelődött erre a beszélgetés. :)

Nekem amúgy a 45-200 nem volt igazán szimpatikus sose, a 45-150 az ami olcsó és ha jól emlékszem még szebb is a képe. Persze rövidebb a vége, és ezért ott kevésbé fényerős, de cserébe kisebb is.

(#57300) jjeahh válasza Schanyee (#57299) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem a sonnar 135 meg a 45-150 között kell döntenem majd...
sonnar előny: éles, fényerősebb, jobban mos, sokkal olcsóbb
45-150 előny: van af, zoom

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.