Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58801) madgie válasza schawo (#58798) üzenetére


madgie
titán

Ha valakinek hasonló ötlete lenne (figyelem NEX-esek!), nekem még mindig ott áll a fiókban egy régi MFT - SONY E adapter, amivel rá lehet biggyeszteni a Sami hétfelet az A6000-re.

Drágán vettem, olcsón adom, ahogy szoktam :D

(#58802) Rum.cájsz válasza schawo (#58798) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Érdekes, hogy erről a leképzési hókusz-pókuszról a tesztek szinte semmit nem írnak. :K

eeaa: kb. 60-65 e Ft-ért lehet hozzájutni használtan, de a nepperek majd megmondják a tutit

(#58803) konyi79 válasza madgie (#58801) üzenetére


konyi79
addikt

JAJA ugye milyen jó a nexeseknek, még mindig ki tudnának croppolni egy 4/3 érzékelőre való 16MP-t, úgyis a sony a selejtes érzékelők közepét dobja oda m4/3-nak ;]
Inkább a fuji 12/2-d kellene ráerőltetni valahogy, egy ideje viszket a bajonettem összemérje a 1018-cal milyen is...
Senki E polgártársat nem ismerek, aki bevállalta volna eddig.

(#58804) schawo válasza Rum.cájsz (#58802) üzenetére


schawo
titán

Már onnan gyanús lehet a leképezési különbség, hogy az MFT változat 7.5mm-rel rajzolja ki a 180 fokot 4/3-on, míg az APS-C az ekviszolid 10mm helyett 8mm-en.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58805) Parci válasza konyi79 (#58803) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 10-18 tök jó üveg, szerintem tök fölösleges mellette alternatívákban gondolkodni. nagy, drága, de jó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58806) konyi79 válasza Parci (#58805) üzenetére


konyi79
addikt

NA ebből lesz aláírás, kiállsz egy E bajonettes üveg mellett!
Viccet félretéve tényleg nagyon jó, de olykor ingerenciám támad kimenni a csillagos ég alá. Még ott is el-el ment addig némi csillagnyomhoz vagy ez-az, míg meg nem láttam madgie képein mennyivel jobb erre a sami. A 10-18-at meg úgyis 12-14mm-en használom mindig. 10-en már nem tetszik ahogy húzza a képszélt, 14 fölött meg minek felrakni.
De ez itt nagyon OFF, bocsi.

(#58807) Parci válasza konyi79 (#58806) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 35/1,8 is jó, az 50-es is, bár ott nincs mentség arra, hogy miért nem 60-asra csinálták. de fix nagylátó tényleg hiányzik, teleobi fronton is iszonyú harmatosak stb. de a legbosszantóbb a sok öngól, amit lőnek, én is leginkább ezért haragszom rájuk és gúnyolódom mindig.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58808) madgie válasza Parci (#58807) üzenetére


madgie
titán

Nekem a Sami 135/2 borzasztóan tetszik első látásra is, újfent nem értem, miért nem a Sony csinálta meg, miért hagyják, hogy a 3rd party gyártók kaszálják le a lóvét a júzerektől (úgy tudom nagyon viszik a Samyangokat az A7 variánsokra) :(

szerk: ha egyszer kiadnának egy 200/2-t max négyparciért, akkor végképp óriási pofon lenne ez bármelyik mirrorless gyártónak, FF MILC-re ilyen DoF gyár, pfff, appám.

[ Szerkesztve ]

(#58809) madgie válasza madgie (#58808) üzenetére


madgie
titán

A szerkesztett részhez fűzve: álmodik a nyomor, dög lenne, nagy lenne, anyagköltségben sem piskóta. Felébredtem.

(#58810) .mf válasza konyi79 (#58803) üzenetére


.mf
veterán

De Samy 12 f2 van natív E-ben is, nem?

Parci: nappal biztos jó a 10-18 f4, de este azért a 2 FÉ különbség igenis számít...

Srácok, jók legyetek, aztán ha sikerrel jár az út (nagyon remélem), akkor majd képelek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#58811) madgie válasza .mf (#58810) üzenetére


madgie
titán

"nappal biztos jó a 10-18 f4, de este azért a 2 FÉ különbség igenis számít..."

A7S-re kell tekerni, ott kis túlzással a kólásüveggel is kézből nyomná az ember a Tejútfotózást.

(#58812) konyi79 válasza .mf (#58810) üzenetére


konyi79
addikt

Pont ez a lényeg van, de nekem nincs. Addig meg nem is lesz a 1018 mellé/helyett, amíg nem próbáltam.
Bár nagyon vágyik rá a bajonettem, de a kettő együtt 8 Parci... :(((

(#58813) Parci válasza madgie (#58808) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

135 mm-en én már nem akarnák manuálni :N

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58814) Parci válasza .mf (#58810) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

este sokat számít, de én azon kihaló állatfaj vagyok, aki fényben szeret fotózni :DDD (azaz nekem nem fontos az f2,0, ha nem ingyen adják)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58815) madgie válasza Parci (#58813) üzenetére


madgie
titán

Ott pedig már lehet csapatni (főleg efkettőn), alapobjektíven nem bírom sokszor eldönteni MF-nél, hol akar éles lenni.

(#58816) eeXaa válasza eeXaa (#58799) üzenetére


eeXaa
addikt

...mivel használtpiaca nincs ennek, legalábbis u.k.-ben, berendeltem egy ujjat... 1 hét és a kezemben lesz.. :)

(#58817) Parci válasza eeXaa (#58816) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen ujjat rendeltél? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58818) eeXaa válasza Parci (#58817) üzenetére


eeXaa
addikt

hmmm... milyet is :F :D

(#58819) szilu7 válasza eeXaa (#58818) üzenetére


szilu7
senior tag

Ujj

(#58820) rinpocse


rinpocse
tag

OLYMPUS E-M10-hez vakut szeretnék vásárolni. Ebben kérném a véleményeteket! :N

(#58821) jmakk válasza rinpocse (#58820) üzenetére


jmakk
őstag

És várod, hogy kitaláljuk a fotózási szokásaid vagy azért elárulsz mégis némi részletet? :)

(#58822) rinpocse válasza jmakk (#58821) üzenetére


rinpocse
tag

Mivel hobbyfotós vagyok, általános célokra kell a vaku! Elsősorban unokák, családi rendezvények....

(#58823) Degeczi válasza rinpocse (#58822) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor nem kell távvezérlés, így bevállalható egy Olympus FL-36, használtan max 25 körül

(#58824) jmakk válasza Degeczi (#58823) üzenetére


jmakk
őstag

Egyetértek, vagy valamelyik hasonló teljesítményű Metz is megteszi.

(#58825) hegyimorc válasza rinpocse (#58822) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ha kicsi könnyű olcsó kell és nem kell nagy sebesség és nagyobb teljesítmény, akkor jó lehet egy Metz 24, ha nem baj hogy nagyobb és nehezebb, de erősebb, okosabb és gyorsabb kell, akkor Metz 50.

(Azért ezeket ajánlom, mert ezeket ismerem. A kisebb volt, a nagyobb még most is van itthon)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58826) rattan


rattan
csendes tag

Sziasztok,

Nos a mai nappon végre sikerült vennem egy 20-as pana obit. :DD
Az a kérdésem, hogy UV szűrőből mehet rá a sima, vagy slim kellene inkább?

Köszi,
G.

(Egyébként nem volt egyszerű találni, mert vagy 3-at is elvittek a fórumon előlem.
Volt olyan ezen a héten hétfőn, hogy 3 perccel a hirdetés után írtam, és már így is volt egy itteni fórumos aki megelőzött. :)) )

(#58827) b.vr válasza rattan (#58826) üzenetére


b.vr
őstag

"egy itteni fórumos"

jaaaa, akkor ha a nem oly régi LX100 bizniszből indulok ki, könnyen lehet hogy nem 3at vittek el előled, hanem ugyanazt az egyet csak háromszor.... :DDD :))

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#58828) rattan válasza rinpocse (#58820) üzenetére


rattan
csendes tag

Szia nekem most Metz 24-es van és olyan 25-30 nm-es helyiségig használom a családot fotózni, teljesen rendben van.
Előnye hogy 2 AA akksival is megy, és elég kompakt.
A 36-os Metz sem rossz cucc, de az már 4 AA akksival megy, nehezebb, nyilván nagyobb fényerővel.

Viszont valószínüleg én leszek az egyetlen, aki nem ajánlja majd a használt vakut, mert nekem egy használtan vett 36-os Metz már feküdt meg fél évvel a vásárlás után. :)

(#58829) kamilyon04


kamilyon04
csendes tag

Tettem egy kísérletet a videózásra az E-PL5-tel.
Viszont nem sok fogalmam van a dolog mikéntjéről. Egyszerűen a kis kamerára tekertem a módválasztót.
Az oly viewerben egymásután raktam és feltöltöttem.
Igazából nem vagyok lenyűgözve a felvételektől... :(
Ha valakinek van türelme megnézni (kb 8 perc) és lenne jobbító ötlete, azt örömmel várom!

(#58830) MrChris válasza rattan (#58826) üzenetére


MrChris
nagyúr

Simát vagy slimet, de olyat amiben nincs üveg ;] :K
A legjobb képminőséget úgy éred el ha semmit se teszel rá. Ráadásul az a szűrő ki fog lógni, sokkal érzékenyebb sérülékenyebb lesz a mozgatórendszer. Van vagy 15 obim, egyiken sincs szűrő és még egyetlen karcot se csináltam rájuk.

(#58831) rattan válasza b.vr (#58827) üzenetére


rattan
csendes tag

:))

(#58832) Studi válasza madgie (#58808) üzenetére


Studi
addikt

Manuális bukéfétiskedni miért nem jó egy 200/2.8-as Sonnar? Elég "jóképű", persze cserébe vas és üveg, ennek megfelelő súllyal. Egyszer már majdnem vettem egyet. :DDD

(#58833) Mercutio_ válasza rattan (#58826) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom a használtpiaci ár alja körül szeretnéd beszerezni, annyiért persze, hogy gyorsan elkelnek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58834) rattan válasza Mercutio_ (#58833) üzenetére


rattan
csendes tag

Szia,
Az ár kevésbé volt érdekes, végül a használtpiac felső közepébe lőttem :)
Üdv

(#58835) rattan válasza MrChris (#58830) üzenetére


rattan
csendes tag

Jogos, mondjuk eddig csak Oly optikáim voltak, így szokatlan is volt elsőre, hogy élességállításkor mozog előre-hátra a frontlencse.
Viszont a gyerekek állandóan fogdosni akarják a gépet mikor fotózom őket, ezért jobban szeretem ha védve van az objektív.

(#58836) pitagi


pitagi
tag

E-pl5-höz van-e ajánlott kijelzővédő fólia, illetve félig off, de a tartozékos topikban nem találtam olyan bejegyzést, hogy objektív tisztításra mi az elfogadott módszer, lenspent érdemes-e beszerezni, ha igen, milyet, honnan? Köszönöm :)

(#58837) gorgo válasza rinpocse (#58822) üzenetére


gorgo
őstag

Azt vedd figyelembe, hogy egy 36-os vaku már nagyobb mint a vázad, így rémesen kényelmetlen lesz a használata. Ellenben beltérben maximálisan elég. 50-es vakukat felejtheted nyugodtan, baromi nagyok az em10 tetejére. Annyit dönts még el, hogy szükséged van-e portré állásban plafonra villantásra, azaz hogy a dönthetőség mellett forgatható is legyen-e vagy erre nincs szükséged.
Nem ismerem a 24-es Metzet, ha az forgatható, akkor én olyat vennék... Ha nem, akkor FL36 használtan (R nélküli opció).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#58838) rinpocse


rinpocse
tag

Degeczi, jmakk, hegyimorc, rattan és gorgo! Köszönöm. :U

(#58839) rumos14 válasza konyi79 (#58803) üzenetére


rumos14
nagyúr

Fuji 12/2? inkább Samyang 12/2. van az E bajonettre is próbáltam, jó cucc.

(#58840) rumos14 válasza madgie (#58808) üzenetére


rumos14
nagyúr

szted mennyibe fájna egy Sony 135/2? sztem 500k körül lenne. van is alpha bajonettes 135/1.8, kb. ennyiért.

Sony FF-re én a Sigma, Tamron occsó üvegeket várom. vagy akár Yongnuo is jöhet. láttátok a Canon 50/1.8 másolatukat? valami 89 dollár vagy ilyesmi.

(#58841) madgie válasza rumos14 (#58840) üzenetére


madgie
titán

És akkor mi van, ha annyiba kerül? A jó objektívjeik most sem olcsók.

Szerk: az 50/1.8 kópia nem semmi, sikerült az asztalláb Canont is mindenben alulmúlni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58842) rumos14 válasza madgie (#58841) üzenetére


rumos14
nagyúr

úgy értem, a Sony 135/2 nem lenne egy ligában a Samyang 135/2-vel. persze attól még megcsinálhatnák. de van még épp elég hiányosság, és vszleg úgy gondolják, hogy ott az alpha ZA 135/1.8, azt is meg lehet venni.

amit én olvastam összehasonlító tesztet, ott a Yongnuo-t jobbnak hozták ki.

(#58843) madgie válasza rumos14 (#58842) üzenetére


madgie
titán

Ja, értem :)

(#58844) Chance


Chance
tag

Üdv!

Olympus E-M10 kapcsán kérdezném, tudja valaki, hogy a beépített vaku RC mód csak akkor működik, ha a beépített vaku be van kapcsolva (=más vakut nem rakhatok addig a vakupapucsba) vagy független beépített mókusvillantó állapotától?
A kézikönyvben nem találtam erről semmit eddig.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#58845) Studi válasza Chance (#58844) üzenetére


Studi
addikt

Kell hozzá a mókusvillantó, mert azzal vezérli a többi, RC vakukat. Maga a mókusvillantó nem kell, hogy az expókor is villantson, ezt külön állíthatod be, hogy szeretnéd-e.

(#58846) Chance válasza Studi (#58845) üzenetére


Chance
tag

Köszi! Igen, azt tudtam, hogy nem kell, h a beépített vaku el is villanjon, csak arra voltam kíváncsi, hogy ezzel akkor bukom a vázra rakott külső vakut - ami elég hülye megoldás szerintem.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#58847) b.vr válasza rumos14 (#58840) üzenetére


b.vr
őstag

Az egy évvel ezelőtti Sony roadmap-en amúgy volt konkrétan 135/2, még be is linkeltem akkor
[link]
Aztán persze ez már nem aktuális, jóval kisebb tempóban haladnak, érdekes hogy a 90/2.8 makróról már mockup is van míg én arra tippeltem volna hogy az 55/1.8 párjaként egy hasonlóan jó 85/1.8 majd viszonylag hamar lesz (az aktuális roadmap-en már nincs is, csak külö speckó nélküli fast prime van jelezve)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#58848) schawo válasza madgie (#58841) üzenetére


schawo
titán

Én nem értem, hogy miért jó valami olyat másolni, ami abszolút szar volt mindig is, és egyben túl olcsó (igen, ez azt jelenti, hogy az anyagon, és a megmunkáláson is spórolni kell, hogy ennyiért a polcra kerüljön). Mondjuk az tény, hogy ez jobb lett, mint a Canon játékobija, annál egy picit olcsóbban.

(#58846) Chance
Nem csak a beépítettel lehet elvillantani. Használhatsz másik RC-képes vakut a vázon masterként.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58849) hegyimorc válasza Chance (#58846) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"bukom a vázra rakott külső vakut"

A nagyobb Oly vakukban nincs master mód?

(Nikonon használtam vázon a vakut vezérlőnek és villantónak is, bár ott is csak a nagyobbak voltak képesek erre. Az Oly vakukat nem ismerem)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58850) jjeahh válasza schawo (#58848) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mert tuti, hogy vinni fogják mint a cukrot...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.